19 RAIFFEISENBANK „Leren en spelen" - Kleurrijke jeugd-verkeersoptocht Z.O.V. STREEKNIEUWS waar men véél meer tloet dan sparen. bgaM tltetifeateW Jjgai spaarbank en alle bankzaken STREEKNIEUWS (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 1-5. En daar gingen ze dan maandagmiddag om half vier: de vele tientallen jongens en meis jes „alen bijeen" in een fraaie, kleur rijke en niet minder leerzame op tocht. Deze optocht was het resultaat van enige uurtjes hard maar gezel lig werken in de verschillende wij ken van de stad, waar speciaal ge vormde wijkraden zich tot het uiter ste hebben ingezet om deze feestdag van de Zierikzeese Oranjevereniging - speciaal afgestemd op de jeugd - tot een grote gebeurtenis te maken. Het liep allemaal bijzonder vlot en het mag hier wel worden gezegd dat dankzij de inspanning van zeer ve len uit de burgerij de wijkkinderspe- len op deze aanvankelijk zonnige maar later wat het weer betreft wat betrokken koninginnedag 1967 een groot succes werden. Men zou kun nen zeggen: het was een dag waarop Zierikzee z*n eenheid toonde. Dat bleek uit de grote medewerking aan dit feest, maar niet minder uit de belangstelling die ook zeer groot was. Voor het startsein aan de optocht kon worden gegeven was er in de verschillende wijken hard gewerkt. Zes groepen kwamen keurig in het gelid onder leiding van vrijwilligers uit de betreffende buurten mooi op tijd het Havenplein opgemarcheerd. Dat kan worden aangemerkt als een hele prestatie, want er was heel wat aan vooraf gegaan voordat de stoet op het Havenplein kon worden opge steld. Immers, op de verschillende „werkterreinen" was veel werk ver zet om alles op tijd voor elkaar te krijgen en met dat „alles" bedoelen we de uitbeeldingen die moesten worden gegeven aan een aantal sym bolische voorstellingen het verkeer betreffende. Het w;as deze middag op deze manier niet alleen spelen maar ook leren en de Z.O.V. slaagde er op deze manier in samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer) in om "nuttige met aangename zaken te combineren. En voor de jeugd was het spelen en leren tegelijk. Er waren tal van zaken, zoals ver keersborden, stoplichten, waarschu wingstekens en dergelijke in de op tocht verwerkt en dat leverde een boeiend schouwspel op dat door ve- len'tijdens de tocht door de straten met plezier werd gadegeslagen. Aan het geheel verleenden „Kunst en Eer" en de majorettes van Rust Roest hun onmisbare medewerking en dat was niet de eerste keer op de ze dag dat deze gezelschappen zich vertoonden. In de optocht ontbraken niet een kraanwagen met daarachter een auto die betere dagen had ge kend en vanzelf was ook de populaire kreet „Glaasje opin het geheel verwerkt. De jeugd uit Malta (foto) zorgde er met het vervoer van een „gewonde" op een brancard voor dat de kwalij ke kant van het verkeer niet werd vergeten. Een andere groep herin nerde er nog eens duidelijk aan dat groen licht ..doorrijden" betekent. Voor de organisatoren mag het intus sen wel een voldoening zijn dat dit onderdeel van koninginnedag zo puntgaaf verliep. ZIERIKZEE: Ongeval tijdens feestdrukte Tijdens de feestelijkheden maan dagavond op het Havenplein had een klimpartij tje op de touwen die rondom het plein waren gespannen voor het meisje Groenendijk nare gevolgen. Het meisje viel van de touwen af en kwam met de rug op de grond terecht. Dokter Bontkes verleende eerste geneeskundige hulp en achtte overbrenging naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis noodzakelijk. Meifeest Partij v. d. Arbeid Het meifeest van de afdeling Zie rikzee van de Partij van de Arbeid wordt gehouden zaterdagavond 6 ADVERTENTIE IN HOUAND STAAT EEN HUIS De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. "Gemakkelijk voor u ....2, O O To -alle o j Hoek en vierde Dicky Poortman. Troostprijzen waren voor André de Waard en Jan Landegent. Bij de af deling brommers ging de eerste prijs naar Jan Everwijn. Jan Simons won de eerste prijs bij de auto's, gevolgd door garage Dijkman en W. C. Jon ker Pzn. De stoet maakte een rond- rit over Haamstede, langs rusthuis Duinoord, en naar Burgh. Het gemis van het muziekgezelschap deed he laas afbreuk aan de optocht. De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" was in de avonduren wel paraat, want nadat een interker kelijke herdenkingsdienst een volle Ned. Hervormde kerk had getrokken voerde muziek een groot aantal lam- piondragenden naar het bekende ter rein in de duinen achter Burgh waar een enorme houtkoop lag te wachten cp de inbreng van vuur. Vuurpijlen sisten over de grote mensenmassa en weldra laaide het vuur hoog op, ter wijl da muziek er lustig op los speel de en d? regendruppels begonnen te vallen. Burgemeester Everwijn maakte hier "e prijzen bekend der verschillende spelen terwijl de voor zitter c' ?r Ken. Harmonie „Witte van Hremste->" de heer H. P. Verton eveneens een kert woord sprak. De rt^en bleek spelbreker te worden ei velen trokken zich uit de duinen te rug cm zich over te geven aan de genoegens van het Oranjebal in ho tel het wanpen van Burgh ender de vi lijke tenen icr Rico's" uit Rot- tndem cf in cafetaria „De West- ht.ik" waar „The Early Birds" uit Dordrecht voer het beat-rhytme ergde. Feestelijke Harmonie Teneinde de twee leden der Kon. Harmonie Witte van Haemstede die vorige week een Koninklijke Onder scheiding kregen, nog eens in eigen kr'nn te kurmen huldigen had het bestuur een bijeenkomst belegd in café-restaurant „De Zeemeermin" te Haamstede De harmonie blies er lus tig op los en de voorzitter, de heer H. P. Verton sprak de beide lgden, de heren M. Hogerxstein en A. M. v. d. Weel hartelijk toe. Tn zijn toe spraak zeide hij o.a. dat beiden in die 40 jaren lidmaatschap hun vrou wen 2000 avonden alleen lieten. Me de daardoor werd hun de onder scheiding verleend. Burgemeester Everwijn richtte zich in een korte toespraak eveneens tot beide heren, waarna elk lid de gelegenheid kreeg om de heren te feliciteren. Men bleef daarna nog een poosje bijeen. HAAMSTEDEBURGH Koninginnedag Koninginnedag 1967 is in de beide kernen Haamstede en Burgh rustig en onopvallend verlopen. Alleen een groot aantal uitgestoken vlag gen herinnex-de aan deze dag. Des avonds maakte de Kon. Marmonie „Witte van Haemstede" een ï'ond- gang door beide dorpen, die werd besloten met een serenade voor het gemeentehuis te Haamstede waar burgemeester Everwijn de harmonie dankte en een kort woord wijdde aan deze dag. BURGH Uitgestelde vergadering van D.F.S. In verband met de Prinselijke ge boorte werd de voor 28 april vast gestelde vergadering der sportvere niging D.F.S. vei'schoven naar vrij dag 5 mei. eveneens in hotel Bakker te Burgh. Hengelwedstrijden De hengelvereniging De Krabbe" te Westerschouwen organiseert twee wedstrijden voor haar leden, waar van de eerste is vastgesteld op don derdag 4 mei (Hemelvaartsdag) te 7.00 uur des morgens aan de West- bout te Burgh. Zondag 7 mei is een wedstrijd vastgesteld aan het Mid denpad-strand die begint om 7.30 uur. WESTERSCHOUWEN Voorjaarswandelingen Het tijdstip van het Instituut voor N: tuurbeschejnvin.'seducatie om de voorjaax^swandelingen op a.s. zater dag en zondag, resp. 6 en 7 mei te houden, kon niet beter gekozen wor den. Speciaal de Westhoekwandelin gen worden bijzonder mooi, want de uikende natuur heeft een sta dium bereikt waarin het niet te eve naren is. Nog vrij van smetten en stoflagen toont het jonge blad zich in een mild groene kleur en de eerste bloemen zijn een weldaad voor het oog. De wandelingen worden dit jaar gehouden in de omgeving van de bezittingen van Staatsbosbeheer aan de weg van Haamstede naar Renes- se. Omstreeks 14,30 uur zal een des kundige natuurgidsengroep aanwe zig zijn bij de ingang van het Bies- ter\'elds wegje (aan de weg van Haamstede naar Renesse) om een hopenlijk groot aantal wandelaars te mogen begeleiden. Er is terplaatse een klein parkeerterreintje voor «au to's. ZONNEMAIRE Gouden huwelijksfeest Op vrijdag 5 mei a.s. hopen de echtelieden M. Nuyens en P. Nuyens- Geleijnse, Blooisedijk 22 alhier, hun gouden huwelijksfeest te herdenken. De familie Nuyens is enkele weken geleden uit Dreischor in Zonncmaire komen wonen. DREISCHOR Jeugd genoot van „Vrouw Holle" Ter gelegenheid van Koninginne dag werd maandag in de openbare lagere school te Dreischor door de heer M. van der Maas, hoofd dei- school, een leuke kinderfilm ver toond welke getiteld was „Vrouw Holle". De jeugd welke in grote ge tale was opgekomen, heeft hiervan zeer genoten. OUWERKERK Voetbalwedstrijd De Oranjevereniging „Prinses Bea trix" ox-ganiseerde een voetbalwed strijd op het sportveld Na afloop was er een lampionoptocht met me dewerking van „Nieuw Leven". E.e.a. bi-acht veel volk op de been. NIEUWBRKERK Veertigjarig jubileum Maandag herdacht de heer A. Vis ser dat hij 40 jaar werkzaam was op het landbouwbedrijf van de heer J. v. d. Zande, boerderij „De Hoge Hoeve", 's Avonds werd hem dooi de muziekvereniging een aubade ge- bi-acht. BRUINISSE Kinderspelen De geboorte van de jonge prin_ Aun onze abonué's en adverteerders In verband met Hemelvaarts dag zal ons blad op donderdag •I mei a.s. niet verschijnen. Onze bureau's zullen de gehele dag gesloten zijn. Advertenties voor ons blad van vrijdag 5 mei moeten woensdag 3 mei, uiterlijk half 12.09, in ons bezit zijn. De direkteur. van Oranje ging voor de schoolkin deren te Bruinisse niet onopgemerkt voorbij, want de onderwijzers had den kinderspelen georganiseerd op het sportveld te Bruinisse. De uit slag daarvan was als volgt: Vlaggetjes steken. O 1.-school klas I: Ijeendert van der Bijl, Janny Meerens, Daan Krepel. Chic school klas I: Marja van Popering, Ina de Waal. Ann'? Bal, Jacob Jumelet, Wim Bal, Jaap Verkamman. Was ophangen. Pyama aantrekken. Klas 2 en 3: ol.-school pxeisjes: Eliy Hanse, Kobi Bout, Elly Verspoor. Adrie van Duivendijk. 0.1.-school jongens: Bert Bal. Gerrie Maaskant, Ad Krepel. Chr school: Ellen Mui ier, Adri van Popering, Ida de Jonge, Diane Abrahamse, Janny van (Jen Berge, Lida de Waal. King gooienJohnnie Helmendach, Marius Verkamman, Jan de Korte, Ben Schol, Henk Vane, Janpeter van Leeuwen. Hardlopen. Klas 4 en 5 meisjes: Anja Flier, Francien van der Linde, Janny van Gilst. Zakt open. Klas 4 en 5 jongens: Henk Hoogerwerf, Henk Aalbregtse, Leo van Galen. Klas 4 chr. school: Rianne de Waal, Wilma Deurloo, Anneke Vlaming, Wiebie Houtkamp, Bram Jagex-sma, Klaas Kik. Verkleden en Ballen. Meisjes 5 en 6: Elza de Koning, Willy de Koning. Lia van Stxien, Ria van Dijke, Gil- jam, Willy Verwijs. Ringsteken. Jongens 5 en 6: Jan Jumelet, Jul de Jcnge, Piet v. d. Berg, Koos Bal, lman Deui-loo, Wim Giljam. De spelen werden besloten met een voetbalwedstrijd tussen de openbax-e lagere school en de chr. lagere school welke met 4-0 door de openbare la gere school werd gewonnen. 's Avonds was er voor de leerlin gen van de scholen een lampionop tocht, waarbij de muziekvereniging „Nu met Hope" muzikale medewer king verleende. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal bijeenkomen op zatei'dagmorgen 6 mei, waarbij een aantal begrotings wijzigingen, de verkoop van het bad huis, het subsidieverzoek van de sportvex-en'iging Kwiek, verkopen van grond, het aanleggen van wegen in het industrieterrein enz. voor Ko men. Ook het voorstel tot verhoging van de tarieven voor de straatbeias- \ing staat op de agenda. mei a.s. in de Graanbeux's van het Huis van Nassau. Er wordt een ge varieerd programma geboden dat bestaat uit o.a. conference, vragen- spel, een verloting, muziek, zang en declamatie. Als spreker treedt op de oud-staatssecretaris drs. Th. J. Wes terhout. Er is bal na. Spreekuur secretaris W.R.C. Het maandelijkse spreekuur van de secretaris van de Woonruimte commissie, is in verband met de herdenking van de gevallenen, ver schoven naar woensdag 10 mei a.s. z.v.u. Jeugdvoorstelling Proloog Onder auspiciën van de Z.V.U brengt de Toneelgroep Px-oloog een jeugdvoorstelling voor de scholen van voortgezet onderwijs op dinsdag 9 mei a.s. in de Concertzaal. Gebracht wordt: „De schelmen streken van Scapin" van Molière. Oriënteringsrit M.C. „Sparta" op Hemelvaartsdag Donderdag 4 mei a.s. (Hemel vaartsdag) organiseert de motorclub „Sparta" te Zierikzee haar tweede oriënteringsrit op Schouwen-Duive- land. Deelgenomen kan worden met auto's, scooters en motoren. Er zal worden gex-eden met een gemiddelde snelheid van 30 km. per uur onder de bepalingen van het KNMV-regle- ment 1966-'67. De start is bepaald op 14 uur bij „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk. Na afloop van de rit zullen de prijzen worden uitgereikt. HAAMSTEDE Feest Oranjevereniging bij geboorte Oranjetelg De rest van de morgen hield de schooljeugd zich bezig met een grote speurtocht, waarbij het er om ging een aantal aan gevels van huizen op gehangen voorwerpen zo snel moge lijk op te zoeken. Ér waren geldprij zen beschikbaar gesteld, die voor do laagste prijzen werden gewonnen dcor Gust. Ccsterus, Haamstede, Jan Slager, Bux'gh; Peter Geldof, Haam stede; Gerrie v. d. Hoofd, Haamste de. Van de hoogste klassen werden de prijzen gewennen door Elleke Overbeke, Burgh; Addie Bom, Bui'gh; Cora Slager, Burgh; Max-leen Boot, Haamstede. 's Middags vond de optocht met vex-sierde voertuigen plaats, Zowel voor deelname als belangstelling be stond niet veel animo. De eerste prijs (versierde fietsen) ging' naar L. C. Bom en A. v. d. Pol. 2e prijs was Johnny Hai-t, derde werd Magda Patiënten werden niet vergeten ZIERIKZEE, 1-5. De opgewek- te feestvreugde die op Konin ginnedag alom in Zierikzee aanwezig was ging voor de genen die niet in staat waren om daadwerkelijk aan de fes tiviteiten deel te nemen dank zij een gelukkig initiatief van de Zierikzeese Oranjevereni ging niet onopgemerkt aan hen voorbij. Kinderen uit alle wij ken van de stad brachten na melijk een feestelijk geschenk je bij de patiënten in de twee ziekenhuizen: het Rode Kruis- ziekenhuis en de Corneliastich- ting. De zieken kregen een fruitpakketje aangeboden op de „vleesschaaltjes" welke door de Z.O.V. ook al bij de geboorte van het prinsenkind bij vele honderden tegelijk - voorzien van opschrift waren „verwerkt" by de huis aan huis-aanbieding van feestelijk versierde beschuiten. Niet al leen de zieken maar ook de be jaarden van de rusthuizen Ons Huis" en „Irene'* kregen fruit aangeboden, terwijl de politiemannen een rokertje kregen gepresenteerd. De pa tiënten van het Rode Kruis- ziekenhuis kregen ook nog iets van het feestvertoon te zien en daar werd voor gezorgd door de actieve drumband van „Rust Roest" die met de ma jorettes een show gaven op het grasveld bij het gebouw. lagere schooljeugd volop aan z'n ti-ek maar ook de kleuters werden niet vergeten. Om drie uur kwamen de kleintjes bijeen op het Havenplein en werden onderleiding van de leidsters van de drie scholen een aantal spel letjes opgevoerd waarbij vooral de leuke kleding van de kinderen de aandacht trok. Klem-- en tekenwedstrijd op Havenplein te Zierikzee ZIERIKZEE, 1-5. In het kader van het Z.O.V.-programma dat ko ninginnedag zo'n bijzonder feestelijk aanzien gaf, werd maandagmorgen op het Havenplein een kleur- en te kenwedstrijd gehouden met als on derwerp: t.v. en tieneridolen. Met gi-ote toewijding bogen de kin deren zich over de grijze tegels en bewerkten het plein met kleurkrijt zodat het er weldra levendig en kleurrijk uitzag. Er was een grote verscheidenheid in onderwerpen. Zo zagen we een echte ridder, zonder twijfel een getekend portret van Ivanhoe, en Wilma Flimtstone stond ook levensgroot afgebeeld. De keien in het tekenen werden in hun werk gadegeslaan door hun vriendjes en vriendinnetjes die grote bewondering voor de kunstuitingen aan de dag legden. Van de 37 deelnemende kinderen in de leeftijd van 8 tot 16 jaar won in groep I (8 'tot 13 jaar) Frans Kas telein de eerste prijs. De tweede prijs in deze groep was voor Jan van der Klooster, de derde prijs voor Thea de Vries. In groep II (leeftijd 13 tot 18 jaar; ging de eerste prijs naar Idsex-d Bakker, De tweede en derde prijs werd gedeeld door Harm Fluijt en Kees de Kuijper. Het was wat dit ondex-deel van het feestprogramma beti-eft wel jam mer dat de „teeners", waarvoor de wedstrijd 'in hoofdzaak was bedoeld, voor het grootste deel verstek lieten gaan. Het waren ditmaal nu eens de aankomende „teeners" die spontaan en enthousiast hun best deden. Dienst dierenarts Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waai voor dierenarts W. A. M. Kalk man, Renesse. Dienst artsen Dokter C. M. van Hoorn neemt waar voor de artsen Bontkes en v. d. Waarden. ZIERIKZEE Kleuterspel op het Havenplein De - jeugd had op Koninginnedag het grootste aandeel van de grote be- Langstelling in het met veel zorg door het bestuur van de Oranjevereniging samengestelde programma. Zo wer den alleen al duizend tractaties ver strekt in de vorm van bonnen die naar eigen keuze mochten worden besteed. Natuurlijk kwam vooral de A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4