Ir. Santema: „Oosterschelde gaat zo snel mogelijk dicht" Burgemeester opende nieuwe slagerij STREEKNIEUWS Bioloog velt vernietigend oordeel over afsluiting Oosterschelde Laatste wedstrijd van D.F.S. in 4e klasse tegen Zierikzee - eindstand 1-5 i 1 Hel üeltucongres ZIERIKZEE, 28-4. Op het te Zierikzee gehouden Deltacongres - georgani seerd door het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen - heeft de hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat, ir. P. Santema, degenen die nog altijd hopen en denken dat de Oosterschelde niet zaJ worden afgesloten, elke illusie daaromtrent ontnomen met zijn opmerking: „Er is geen sprake van dat de afstuiting van de Oosterschelde door een acht kilometer lange dam een zaak is waarvan de verwezenlijking nog niet vaststaat". Degenen die vinden - en in de zaal waren er dat nog al wat - dat de Oos- tirscheldedam een htogst ongelukkige en een door de voortschrijdende we tenschap van de laatste tien, vijftien jaar achterhaalde zaak is, konden het met deze verklaring doen. EEN PRINS WERD GEBOREN Western-houwen „spijkerde" snel 'n feestje in elkaar WESTER SCHOUWEN, 28-4. De Oranjevereniging wilde de burgerij een tot „op het moment" geheimge- hcuden programma voorschotelen, maar - behoudens enkele onderdelen - is het wat minder geslaagd dan feesten in het verleden. En daar was nu juist de geheimhouding corzaak van, want alleen de kommen van Haamstede en Burgh wisten wat er ging gebeuren en dat nog slechts ten dele, want een rondrijdende geluids wagen was slecht te verstaan. Er was et-n cptochtje in de middaguren te zien met een vijftal versierde auto's en veel dito fietsen. Een manko was de afwezigheid van de Kon. Harmonie ..Witte van Haemstede", dat alleen in de avond uren kon optreden. Onder stralende zon en door druk vlaggende dorpen, trok 's morgens de schooljeugd naar het gemeentehuis van Haamstede. Geflankeerd door zijn echtgenote, de beide wethouders en een Oranjeverenigings-delegatie sprak burgemeester H. P. Everwijn de jeugd toe, nadat een oorverdovend tcc-tcrconcert was gestild. Het Wil helmus werd gezongen. Onder lei ding van de heer S. Boersma zongen clc kinderen gezamenlijk enige toe passelijke liederen, waarna de be schuiten met muisjes arriveerden. Meisjes van „De Schutse" hadden de beschuiten klaar gemaakt. Jong en cud gencct van het traditioneel pro- dukt. RENESSE, 2S-4. Vorige week werd te Renesse het geheel verbouwde slagersbedrjjf van de heer M. Os- sewaarde officieel in gebruik geno men. De genodigden werden door de heer L. Tamboer te IHiddelha-rnis, namens de familie Ossewaarde in hotel „Het wapen van Zeeland" har telijk welkom geheten. De aanwezi gen begaven zich hierna naar de nieuwe zaak van de heer Ossewaarde waar het tienjarig dochtertje Lenie de heer A. Korstanje, Rijksmidden- standsccnsulent voor Zeeland, de 6leutel van de zaak aanbood, waarna deze de deur opende. Nadat de talrijke aanwezigen de winkel hadden bezichtigd herinnerde de Rijksmiddenstandsconsulent aan het feit dat 14 jaar geleden, in mei 1953, de heer Ossewaarde zich in de voormalige zaak vestigde. Twee en een half jaar geleden werden de eer ste besprekingen geopend met het deel tot uitbreiding over te gaan. In eerste instantie werd hierbij gedacht aan een vestiging van een nieuwe zaak in het ontworpen winkelcen trum. Bij nadere bestudering hier van bleek de stedebouwkundige in dit centrum geen rekening te heb ben gehouden met de middenstan ders die in hun zaak een ambacht uitoefenen, reden waarom van deze plannen moest worden afgezien. Op de plaats van de ou.de zaak is nu een uitstekend geslaagd nieuw gebouw verrezen, waarin een mo dern slagersbedrjjf is ondergebracht. Bijzender veel steun bij het reali- s ren vr-n de plannen heeft de heer Ossewaarde hierbij van zijn vrouw ondervonden. Mc gelijkheden en moeilijkheden De heer Korstanje wees er op dat het drastisch toegenomen toerisme veel mrgc";;l:h^dcn - maar ook veel nv '."rijkheden - met zich meebrengt. M:; <•••_:,- ci middenstand van Renesse, die trots mag zijn op deze aanwinst, de gemeente Westerschou- wen en de consumenten, die nu in de zomermaanden verlost zijn van' de strijd om binnen te komen, en tenslotte de familie Ossewaarde. Burgemeester H. P. Everwijn zei dat het zo langzamerhand te Renesse een beetje traditie is geworden dat er in het voorjaar verbouwde of ge heel nieuw gebouwde zaken worden geopend. Hij zag dit in een nauw verband staan met het nog steeds toenemende toerisme. Bij het zien van dit nieuwe bedrijf valt te con stateren dat de heer Ossewaarde er zeker niet van is uitgegaan het maar „zo zo" te doen. Hij sprak de hoop uit dat de heer Ossewaarde nu ge ruime tijd vooruit zal kunnen in zijn zaak. Trots was hij op de plaatselij ke aannemers die dit geheel hebben weten te realiseren. Het architecten bureau Kloppers te Midd diharnis fe il*. Santema was zeer gedecideerd ir. zijn uitspraken met name tijdens de diskursies. die door het forum in de middagvergadering zich ontspon nen naar aanleiding van talrijke schriftelijk ingediende vragen. Hij meende dat verdere uitvoering van het Deltaplan niet kan worden uit gesteld. met name wat de afsluiting van de Oosterschelde betreft, die zo snel mogelijk moet gebeuren. Het aanbrengen van sluizen in de dam is nooit verzwegen, leder heeft het kunnen lezen in de drie-maande- lykse berichten van de Deltadienst. Niet helemaal duidelijk werd even wel welke sluizen dit gaan worden. Alleen met spuisluizen b.v. is de oester- en mosselcultuur niet te red den (Red.). Ir. Santema zei dat de dam in de Oosterschelde weliswaar geen Mem- mende zaak is. gezien in verband met de zeehavenontwikkoling in Neder land, maar deze ontwikkeling staat geheel los van de afsluiting van de Oosterschelde. De afsluiting kan dus derhalve met deze zeehavenontwik- keiing niet in strijd zijn. Ook deze tweeling genoot van de beschuiten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Aanwinst voor Renesse liciteerde hij met dit geslaagde ob ject. Gelukwens Middenstandsvereniging Namens de plaatselijke midden standsvereniging bracht de voorzit ter, de heer M. J. Krijnse Lokker de gelukwensen over. De nieuwe zaak noemde hij een advertentie voor de middenstanders. De voorzitter van V.V.V. „Renesse Vooruit", de heer J. L. Prummel, feliciteerde de familie Ossewaarde van harte met deze fraaie aanwinst. Bij het tot stand kernen hiervan is hierbij wel gedacht aan de stroom van. toeristen in de zomermaanden, waaruit hij conclu deerde dat het werk van de V.V.V. wordt gewaardeerd. V.V.V. zal zijn uiterste best ,doen om ook in het voor- en naseizoen de nodige gasten te trekken. De architect de heer Kloppers merkte op dat de ambachts lieden bij het tot stand komen van dit pand hun visitekaartje hebben afgegeven. Dank bracht hij aan de fam .Ossewaarde voor de verstrekte opdracht. Hij sprak de hoop uit dat zij nog vele jaren in goede gezond heid van de zaak plezier zouden mo gen beleven. De heer L. Tamboer dankte namens de fam. Ossewaarde de sprekers voor de door hen gespro ken woorden. Zowel met de bouw als met het ontwerp is de fam. Osse waarde ten zeerste ingenomen. Den aannemers werd dank gebracht voor de vlette wijze waarop alles tot stand is kunnen komen. Naast een groot aantal collega's uit de eigen- en om liggende plaatsen was namens de Vleeskeuringsdienst Schouwen-Dui- veland de heer L. Evertse aanwezig. Geslaagd geheel Het geheel mag als bijzonder ge slaagd werden genoemd. De moderne gevel is van onder voorzien van zwarte tegelstrippen, waarboven op het metser werk een mozaïek is aan gebracht. De wanden in de winkel zijn geheel voorzien van tegels .ter wijl de vloer is voorzien van dubbel- hard gebakken tegels van 10 10 erft. Over bijna de gehele breedte van de winkel is een moderne gekoelde toonbank geplaatst, waarin de waren liggen tentoongesteld. Links achter de winkel is een ruime koelcel ge bouwd. Door de ruime gang hier naast komt men in de betegelde werkplaats waarachter de slacht plaats (ook geheel betegeld), is ge bouwd. Van hieruit kan men in de darmencel en in de tijdelijke ver blijfplaats van de dieren komen. Rechts achter de winkel zijn de diepvriescel en het magazijn aange bracht. Het metsel- en timmerwerk werd verzorgd door de firma Braber -Dcrreman en Lemsom te Renesse, elektriciteit, firma J. Vasseur te Re nesse, schilderwerk firma van Dal- sum te Haamstede en sanitair firma Kooman tc EUemeet. ZIERIKZEE Feestavond buurtvereniging „De Stenen Brug" Zaterdagavond vond in de grote zaal van hotel „Concordia" het jaar lijkse buurtfeest plaats van de buurt vereniging „De Stenen Brug", dat zo als gewoonlijk in het teken stond van de verjaardag van H.M. de Ko ningin. Dat bleek al uit de vrolijk met rood-wit-blauwe vlaggetjes ver sierde zaal en nog duidelijker uit de door de heer R. ten Kate vertoonde film over het leven van prinses Mar griet. In aansluiting op deze boeien de documentaire werd vertoond de fraaie kleurenfilm over het huwelijk van de prinses met mr. P. van Vol lenhoven. Dat deze bijzondere film zeer in ide smaak viel was te horen aan het applaus na afloop. Deze geslaagde buurtavond was op originele wijze van start gegaan in de wijnkelder van de heer R. P. Ho- geheijde in het Gravensteen, waar deze bekende buurtgenoot-wijnhan delaar de vele feestgangers een goed glas aanbood uit de welgevulde in houd van deze voor Schouwen-Dui- veland unieke kelder. Het proeven van de wijn werd muzikaal omlijst met het zingen van bekende songs, waarbij de heer A. Leijdekkers op de guitaar begeleidde. Na deze opge wekte start werd de feestelijke bij eenkomst voortgezet in de grote zaal, waar de voorzitter van „De Stenen Brug", de 'heer P. Verhage een wel komstwoord sprak en enige nieuwe leden een speciaal welkom toeriep. Na de filmvertoning werden enige cabaretliedjes gebracht door het echtpaar van Leeuwen-Mennema en de heer Leij dekkers. Enige fraaie prijsjes waren té winnen gedurende het tweede gedeelte van de avond waarin een Bingospel werd gespeeld onder leiding van de heer J Quant. Nadat de feestavond officieel met het zingen van het Wilhelmus was ge sloten bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen, waarbij de muziek verzorgd werd door de „Ste- nenbrug-pianist". Collecte Gezamenlijke Militaire Steun Fondsen Deze week wordt alhier u' jaar lijkse collecte gehouden ten bate van de Gezamenlijke Militaire Steun- Fondsen. Warm aanbevolen. SEROOSKERKE Geslaagden Verkeerscursus Aan het examen van de in de af gelopen winter te Serooskerke ge houden verkeerscursus, uitgaande van het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Schouwen namen 16 personen deel. Het diploma werd behaald door de dames: mevr. C. Koppenhol- Smallegange,, mevr. K Jonker-van Es, mej. C. Jonker en de heren: H. Geluk, P. T. Jonker, P. de Rijke, D. de Rijke, J. Hanse, J. Bevelander, J. v d Male en G. Stouten. Vijf kandi daten behaalden niet het vereiste aantal punten. De diploma's werden dezer dagen op de jaarvergadering van het Ver bond voor Veilig Verkeer afd. Schou wen, aan de geslaagden uitgereikt. HAAMSTEDE Auto tegen boom Omstreeks 22.15 uur op zaterdag avond reed een auto, afkomstig uit Renesse en bestuurd door de heer J. C. v. d. H. eveneens uit Renesse in de lange bocht Vroonweg-Breed- ste weg -de bocht uit cn botste op een boom. De auto, een Volkswagen, werd bijna totaal vernield, terwijl de bestuurder licht gewond werd aan het gel aait. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeluk. BROUWERSHAVEN Driejarig kind verdronken Het driejarig zoontje Martin van de familie Schilperoort uit Brou wershaven is vrijdagavond in de ha ven te water 'geraakt en verdronken. Het kind werd plm. half zes vermist. Ongeveer anderhalf uur later zagen voorbijgangers het oranje ballonne tje van hot ki<nd in de 'haven drijven bij de aanlegsteiger voor de jachten. Om kwart over zeven dregde de rijkspolitie het lichaampje uit het water op Dé plaatselijk arts dokter W. Terpstra heeft bijna een uur ge tracht de levensgeesten op te wek ken, evenwel zonder resultaat. De verslagenheid in de gemeente is groot. DODELIJKE ONGELUKKEN LICHTENVOORDE. Op de Harre- veldseweg in de gemeente Lichten voorde is een spoitauto met te grote snelheid uit de bocht gereden en te gen een boom gebotst. De bestuur der, de 19-jarige J. B. G. M. Kolk man uit Harreveld is ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. AMSTERDAM. Op het verkeers- circuit bij het Amstelstation in Am sterdam is de 30-jarige bakker R. Schrijver uit de hoofdstad tijdens een inhaalmanoeuvre geslipt. Met ernstig hoofdletsel werd hij naar een zieken huis overgebracht waar hij 's nachts is overleden. MIJDRECHT. Op de kruising van de Industrieweg in Mijdrecht is de 18-jarige J. Peek uit Vinkeveen met zijn bromfiets aanrereden door een auto. Hij was op slag dood. RUINERWOLD. In Ruinerwold is de 56-jarige S. Ponne uit Meppel met zijn auto frontaal tegen een vrachtauto gereden en op slag ge dood. ZAANDAM. De 81-jarige P. Zwa ger uit Zaandam is in zijn woon plaats door een vrachtauto aangere den toen hij naast het zebrapad de weg overstak. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij later in een zieken huis aan zijn verwondingen is over leden. HEERLEN. De vijftienjarige C. J. G. Willems uit Heerlen is dood aan getroffen op de divan in de woonka mer, waar hij de naoht geslapen had. Zijn dood werd veroorzaakt door ko lendampvergiftiging, vermoedelijk te wijten aan een slecht trekkende schoorsteen. WOLVEGA In Wolvega heeft zich een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij mevr. C. G. M. Mulder- Ossenvoort uit Ootmarsum om het leven is gekomen. De heer en mevr. Mulder waren de dag tevoren ge huwd en waren per auto op weg naar Heerenveen. Jeugd Nan Renesse kreeg beschuit bij geboorte prinsje RENESSE, 28-4. Evenals overal el ders in het land hadden de leerlin gen van de lagere school te Renesse vrijdag in verband met de geboorte van de jonge prins Vrijaf. Toch wa ren zij allen vrijdagmorgen precies cm 9 uur bij de school present, waar zij werden getracteerd op beschuit met muisjes. Verder werden de kin deren in het bezit gesteld van een lampion en kaars met het verzoek om des avonds om half acht hiermee bij het Dorpshuis te zijn. Toen hei eenmaal zo ver was stond hier het fanfarecorps „Luctor et Emergo" opgesteld voor een rond gang door Renesse waar de kinderen met hun lampions zich achter opstel den. Vanaf het Dorpshuis werd de volgende roete gemaakt: Zeeane- moonweg, Capelweg, Vroon weg, Ho- gezoorn. Lange Reke, Kromme Reke en Korte Reke, waarna voor het voormalige gemeentehuis halt werd gehouden. De aanwezigen werden hier door de burgemeester van Wes- terschouwen. H. P. Everwijn, die in gezelschap was van zijn echtgenote, toegesproken. De burgemeester her innerde in de eerste plaats aan de grote spanning van de afgelopen da gen, niet alleen bij prins Claus als in het gezin van H.M. de Koningin, maar in geheel Nederland en zelfs nog ver over onze grenzen. Einde loos lang leken de minuten toen het officiële communiqué door de R.V.D. voor de radio en T.V bekend werd gemaakt. De spanning sloeg, toen men kennis kon nemen van de ge boorte van een welgeschapen prins, over in een uiting van spontane vreugde. Het overgrote deel van ons volk bleek hierbij gelukkig, ondanks wel eens andere stromingen in de laatste tijd, een te zijn met het Huis van Oranje. Deze erfprins zal te zij ner tijd eenmaal -geroepen zijn om de troon te bestijgen. Na Willem III zul-len wij dan weer een Kening der Nederlanden hebben. Door de gemeente Wester schouwen is een telegram met gelukwensen zo- 'wel naar de vader als de grootouders gestuurd. De burgemeester sprak de wens uit dat de jonge prins zal mogen op groeien in een Nederland dal zich één zal weten mei Oranje. Mei de wens uit te spreken dat prinses Bea trix spoedig weer hersteld zal mo gen zijn besloot de burgemeester zijn toespraak. Nadat de muziek hierna neg een tweetal nummers ten beste had gegeven werd naar het Dorps huis afgemarcheerd waar op het hierover gelegen terrein een. vreug devuur werd onsJoken. President Jchnson heeft zaterdag cfficieel toestemming gegeven tot de bouw van twee grote types van een supersccn burgervliegtuig „S.SèR.", dat 2.800 km per uur moet kunnen vliegen. b Door middel van een Titan 3C ra ket zijn van Cape Kennedy vijf sa tellieten gelanceerd. T.v.-uitzending van geboorte-aangifte DEN HAAG, 29-4. De aangifte bij de bui'gerlijke stand van Utrecht van de geboorte van zijn zoon door prins Claus wordt dinsdagmiddag om 13 uur door de N.T.S. uitgezonden in een extra-journaal. Daarna volgt een directe reportage uit Den Haag van de speciale zitting van achtereen volgens de Tweede en Eerste Kamer. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 1-5. Aangevoerd: 1132 stuks runderen. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren. prima kwaliteit f 4,65-5,le f 4,25-4,60, 2e f 3.85-4,05, 3e f 3,50- 3,75; slieren f 3,95-4,50; worstkoeien f 3,40-3,60. Aanvoer: even korter; handel: aan vankelijk willig, afloop kalm; prijzen iets hoger. Dcltacongres Zierikzee ZIERIKZEE, 28-4. „Het Deltagebied wordt gekenmerkt door een dui delijke mate van stabiliteit. Daar z\jn de ritmische processen van in- en uitstromend water. De periodieke overstroming met water van de buiten dijkse terreinen, waardoor de rijkdom wordt bepaald en de vogelstand (dit is een mate van stabiliteit). De aanwezigheid van overgangsgebieden geeft een grote ruimtelijke differentiatie in het landschap. Ook dit is een mate van stabiliteit, die ook geldt voor de duinen, die een ryk geschakeerde in terne strukluur hebben". Het zijn enkele zinsneden uit het knappe betoog van ir. P. Tideman, hoofdingenieur-directeur van het Staatsbosbeheer ih de directie Zuid-Holland en Zeeland op het Deltacongres, dat vrijdag te Zierik zee werd gehouden. Sprekend over de betekenis van de Oosterschelde wees ir. Tideman op het belang van de getijdebeweging. In het (rustig?) oostelijk deel is slib afgezet, maar westelijk zuiver zand. Het water is helder, zuiver en met zuurstof verzadigd en het water milieu vertoont een stabiel' karakter, tot uitdrukking komend in een zeer grote soortenrijkdom.. Het totaal aan waterorganismen (waaronder zeer zeldzame) kan cp 650 worden geschat, o.m. 80 soorten kiezelwieren. 70 soor ten algen en meer dan 350 soorten waterdieren, w.o. 70 vissoorten. Aansluitend op een korte histori sche schets, zei ir. Tideman: „thans zijn nieuwe ontwikkelingen gaande. Een indrukwekkend veiligheidspro- jekt, het Deltaplan. In de roes van dit kunnen hebben echter ternauwer nood de landschappelijke konsekwen- ties aandacht kunnen krijgen. Aan een visie op de natuurlijke moge lijkheden is men in het geheel nog niet toegekomen. Men kan zeggen dat het landschap op" zijn grondves ten schudt, onder de gevolgen, nu reeds en letterlijk". De gevolgen daarvan doen zich thans reeds in de Oosterschelde ge voelen. Catastrcphaal is de daling SPORTBERICHTEN VOETBAL Domburg-Renesse 1-2 In de eerste helft sprongen de duinbewoners nog al kwistig rond met het aantal doelrijpe kansen waarvan er geen enkele werd benut. Ondanks het feit dat Renesse een veidmeerderheid had wist de thuis club in de 42e minuut de leiding te nemen. Een hoog schot van D. Mala- nus wist 'doelman Simons vallend nog nel voor de lijn te stoppen. Tot ieders verwondering floot de scheids rechter, die zeker 20 meter van het doel stond, en wees naar 'het midden ondanks de protesten van de rood- witten. Met nieuwe moed trokken de bezoekers na de thee weer ten aan val. Al spoedig slaagde Ragas er in om een voorzet van Bakker langs de Domurg-doelman in het net te kop pen (1-1) Na een kwartier spelen gaf Ragas het leder goed door naar in valler r.buiten Piet Berrevoets die met een goedgerieht schot zijn club de leiding wist te geven (1-2). Hoe wel de thuisclub hierna nog verschil lende pogingen in het werk stelde om de stand weer in evenwicht te brengen hield ide rood-witte defensie de poort gesloten waardoor beide puntjes mee naar huis konden wor den gebracht. van het zoutgehalte in de centra voor cester- en kreeftenteelt. De verzoe ting schept voor de kwekers grote complicaties en leidt tot een aanzien lijke teruggang van tal van organis men. De toenmalige dijkval op Noord- Beveland is. er een tweede bewijs van. Onritmische instabiliteit Door afsluiting van de Ooster schelde zal een onritmische instabili teit ontstaan. Aan deze instabiliteit zullen slechts bepaalde plant- en diersoorten zich kunnen aanpassen. De buitendijkse terreinen zullen - door het verdwijnen van de over- spceling - sl'echts een fraktie van hun betekenis voor de watervogels behouden. Van de aanwezige water organismen zullen sl'echts enkele soorten zich kunnen handhaven. Er zullen erosie-verschijnselen optreden en explosieve vegetalie-untwikkelin- gen in snelle successie. De zoute in lagen zullen verzoeten. Kluten en sterns verdwijnen. Instandhouding natuurlijke rijkdom Met dit alles voor ogen blijkt de noodzaak van' de instandhouding van de natuurlijke rijkdom van Zeeland. De mens kan hieraan ook zander af sluiting van de Oosterschelde in gro te vrijheid aan werken, gebruik ma kend van de toegenomen inzichten op landschapscekclogisch gebied. Een star gehandhaafde uitvoering van het Deltaplan zal leiden tot verlies van natuurlijke rijkdom, zon dei- moge lijkheden van gelijkwaardige com pensatie. Wil men fcoh neg pegen de ver smalde basis te stabiliseren, dan zal dit hoge investeringen vergen. Aan houden research is - het vloeit uit het bovenstaande voort - durend nodig. Ir. Tideman besloot: „er komen krachten vrij, die opnieuw complica ties oproepen, die niet of slechts met veel offers kunnen worden opgelost. Bloemen voor aanvoerder Willetnse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). b De hoogste figuren van hel be wind in China, met uitzondering van partijleider Mao Tse Toepg cn Lin Piao, hebben zondag op het vlieg veld van Peking twee Chinese diplo maten ontvangen, die uit Indonesië zijn uitgewezen. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Clermont; af stand 274 km. Gelost om 6.30. aan komst le duif 10,07 uur. H. Merle 1, 7; Feleus-Westenbrug- ge 2, 6, 14. 19, 36; L. Heijboer 3, 16; C. Stouljesdijk 4, 31; J. Kaaisleker 5, 21, 23; L. Noordijk 8; Gebr. Dekker 9; Hagesteijn-Hoek 10, 12, 22, 27, 30, 33, 35; C. Berrevoets 11; W. den Boer 13, 15; J C. Wesdorp 17, 20, 24, 34; C. Bouman 18; P. Roskam 25; J. Krijger 26, 32; F. D. Hillebrand 28; Gebr. Wesdorp 29, 37. BURGH, 30-4. In de laatste wed strijd van D.F.S. in het 4e klasse- K.N.VB-verband heeft het in de van geen enkel belang meer zijnde wed strijd tegen kampioen Zierikzee be wezen dat de ploeg uit de Westhoek geen bestaansrecht in deze klasse heeft en terecht naar de afdeling moet. Als excuus voor de grote neder laag - overigens volkomen verdiend - zou kunnen worden aangevoerd dat Rini Dijkman niet meespeelde. Zie rikzee speelde voor de rust een beste partij, dooh na de rust, toen het in middels 0-3 was geworden, verviel 't eveneens in een slow motion voet bal. Na de rust was Jan van Nicu- wenhuize bij D.F.S. wegens een bles sure vervangen door Theo den En gelsman uit de A-junioren, die goede dingen liet zien. Heel jammer was het dat het zo gemakkelijk passeren door enige Zierikzee-spelers, niet ge tolereerd werd door dc D.F.S.-verde- digers; deze laatsten „namen" hun snellere tegenstanders op onspor tieve wijze. De strafschop en de vrije trap daarvoor gegeven leverden twee doelpunten op. Nico v. d. Graaf redde de eer voor D.F.S. Vóór de aanvang van de wedstrijd bood D.F.S.-voorzitter D. E. Moóij aanvoerder Ko Willemse het kam pioensboeket aan en hoopte dat het hen in de derde klasse goed zou gaan. Tevens bood hij vei-ontschuldigingen aan voor het niet-verschijnen van een D.F.S.-deputatic op de kam pioensreceptie te Zierikzee. Aanvoer der Willemse dankte hartelijk voor do bloomen cn het gesproken woord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2