DE ZIERIKZEESCHE COURANT Europese communisten willen een veiligheidsconferentie Nog onverminderde Vietnam I Ministerraad bood Nepalese koningspaar diner aan in Rijksmuseum oorlogsaktiviteit in i KAMERBREED I „DE MAGNEET" j Ramp met hangbrug in India NEPALEES KONINGSPAAR VIER DAGEN IN NEDERLAND Censuur in Griekenland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 april 1967 123ste jaargang Nr. 19781 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, iel. 01110-22SS, na 18.00 uur: lel. 01110-2)18. Girorekening 137677. Redakleur: M. J, Bij de Vaate, tel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v'h Lakenmen 6 Ocblmen, Zierikzee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijn! maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succej/es" (mat. 4 regels) I 1,25 per slok m au nummer: A'o» ruimte voor enkele periodes in Westhoek Besprekingen in Karlovy Vara Dit nummer bestaat uit 12 pagina's SAIGON, 27-4. Leden van de Viet- cong hebben op het voornaamste goederenemplacement in Saigon vanochtend vroeg met kneedladin- gen acht locomotieven en een kraan vernield, zo heeft een woordvoerder van de Zuidvietnamese politie be kendgemaakt. Twee spoorwegman nen werden ernstig gewond. Het em placement werd bewaakt door Zuid vietnamese regeringstroepen. Bij een actie op 35 km ten zuiden van Nhatrang in Zuid-Vietnam is woensdagavond een z.g. mitrailleur- vliegtuig - een militaire versie van de DC-8 die met talrijke mitrailleurs is bewapend welke 18.000 kogels per minuut kunen afvuren - door onbe kende oorzaak neergestort waarbij zeven inzittenden om het leven kwa men. De Amerikaanse Iuchtaanvalen op Noord-Vietnam van woensdag wa ren o.a. gericht tegen een olie-op slagplaats op vier km ten zuidwesten van het centrum van de havenstad Haiphong. Piloten verklaarden dat er zware schade was aangericht. Het zelfde word gezegd na een aanval op KARLOVY VARY, 26-4. Vieren twintig Europese communistische part^en hebben woensdag aan het slot van hun driedaagse conferentie in de Tsjeehoslowaakse stad Karlovy Vary in een gemeenschappelijk com munique opheffing van Navo en Warchau-pact en een conferentie van alle Europese landen over de ADVERTENTIE 1 GESLOTEN zaterdag 29 april cn maandag 1 mei Nieuwe Boogerdstraa 27 Zierikzee uw verf- en behang- S leverancier Roofoverval in Aden ADEN, 27-4. Zes gewapende man nen hebben woensdag het kantoor van de „British Petroleum Company'' te Aden overvallen en de salarissen van de 450 personeelsleden - in to taal 150.000 buitgemaakt. Het kan toor van de B.P. ligt op nauwelijks 100 meter van het hoofdbureau vart politie. De overval zou zijn uitge voerd door extremisten, die op een dergelijke wijze hun activiteit zou den willen bekostigen. Bij eerdere overvallen op twee juwelierswinkels werden goudstukken met een totale waarde van 22.500 gulden gestolen. veiligheid in dit werelddeel bepleit. De conferentie was met een dag bekort op verzoek van de Russische delegatie, met partijleider Brezjnev aan het hoofd, die naar vernomen is tijdig in Moskou terug wilde zijn voor een belangrijke bijeenkomst. Waarover die zou gaan is niet be kend. De deelnemers aan de conferentie wensen blijkens het slotcommuni qué „onmiddelijke overeenstemming over de likwidatie van de militaire organisaties van het Atlantisch pact en het verdrag van Warchau". In een speciaal gemeenschappelijke verkla ring, getiteld „voor vrede en veilig heid in Europa" stellen zij voor de tegenover elkaar staande militaire blokken te vervangen door een stel sel van collectieve veiligheid. Reeks wensen Daarvoor is echter noodzakelijk dat: 1. De bestaande grenzen in Europa worden erkend, speciaal de Oder- neissegrens en de grens tussen beide Duitse staten. 2. Het bestaan van twee Duitse sta ten wordt erkend, wat tevens in houdt dat West-Duitsland zijn aanspraken op het alleenverte- genwoordigingsrecht laat varen. 3. De mogelijkheid dat West-Duits land de beschikking krijgt over kernwapens, in welke vorm dan ook, wordt uitgesloten. 4. Het verdrag van München uit 1938 van a tot z ongeldig wordt verklaard. AMSTERDAM. 26-4. De minister raad heeft het Nepalese koningspaar met hun kinderen prins Gyancudra en prinses Sobha, en koningin Julia na en prins Bernhard een diner aan gebeden in de eregalerij van het Rijksmuseum in Amsterdam. Na afloop van het diner maakten de gasten - totaal zaten 88 personen aan - een rondgang door het mu seum. Het was voor de vierde keer in de 80-jarige geschiedenis van het museum, dat in de indrukwekkende eregalerij een diner ter ere van een staatsbezoek werd gegeven. De eer st® keer wrs in 1950 hij het bezoek van president Coty aan ons land. Tegen tien voor half negen arri veerden de koninklijke gasten met hun gevolg per auto voor de rechter hoofdingang van het Rijksmuseum .ian de Stadhouderskade, waai- een rode loper was uitgelegd en twee Marechaussees met getrokken kle wang aan de voet van het bordes stonden. De tientallen wachtende be langstellenden anplaudiséerden toen koningin Juliana en koning Mahen- dra de auto verlieten. De vorst, ge kleed in nationaal costuum. stapte aan de rechterzijde uit. zodat het publiek hem goed kon zien. Hij sa lueerde als dank voor het begroe- tin/sapplaus. Koningin Ratna, die ook het nationaal costuum droeg, en prins Bernhard werden eveneens mef applaus begroet. De Nepalese konin gin dankte hiervoor met gracieus handgebaar. Deze foto van H.Mde Koningin werd ter gelegenheid van de acht-en-injftig- ste verjaardag van de vorstin genomen door fotograaf Max Koot. -~i - AMSTERDAM. Het Nepalese ko ningspaar en hun kinderen hebben vanmorgen om half tien in gezel schap van koningin Juliana, prins Bernhai'd en de prinsessen Margriet en Christina oen bezoek gebracht aan de Keukenhof in Lisse. de elektrische transformatorinstalla ties van Hanoi, op elf km ten noor den van deze hoofdstad. ADVERTENTIE 5 Voor 5 5 naar Wij hebben breedtes voor elke J kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80, 3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIK WEERT 5 j Nieuwerkerk - tel. (01114)265 J 5 Rruinisse - tel. (01113)470 NIEUW DELHI, 26-4. Een hang brug is bij Slndhce Palansjok, op 90 km afstand van de Indische hoofd stad Nieuw Delhi, ingestort. Dit on geluk heeft, volgens een overleven de. die 24 uur bewusteloos heeft ge legen, aan 90 personen het leven ge kost. De overlevende, die gewond is, heeft verder meegedeeld dat op het moment van de ramp 125 mensen zich op de brug bevonden. Meer dan honderd van hen stortten ;n de ri vier de Soenkcsi. Nu olieplaag bij Triëst TRIEST, 26-4. Ettelijke tonnen stookolie hebben zich op zee ver spreid ter hoogte van de haven van Triëst tengevolge van een breuk in de o'liöleiding van Triëst naar Ingol- stadt, die eind mei in gebruik zal worden genomen Dé breuk trad op bij proefnemingen met de 460 km. lange leiding. Hoog bezoek ATHENE, 26-4. Het nieuwe mili taire bewind in Gi'iekenland tracht zijn greep op het land -te verstevi gen en heeft bekendgemaakt dat in tien steden speciale militaire recht banken zijn ingesteld voor de be rechting van mensen die zich niet houden aan 'de bepalingen van de staat van beleg, welke o.a. voorziet in een uitgaansverbod, censuur en beperking van het recht van ver gadering en vrij verkeer. Hoewel dinsdag wat gemakkelijker verbin ding met het buitenland kon wor den verkregen werd nog een strenge censuur uitgeoefend op uitgaande berichten en de plaatselijke kranten, die voor het eerst na de staatsgreep weer mochten verschijnen. Noordoostelijke wiml Verwachting tot vrijdagavond: Droog weer met in hoofdzaak in de kustprovincies af en toe wolkenban ken, overigens zonnig weer. Matige, af en toe vrij krachtige noordoos- lelijk? wind. Over het algemeen wei nig verandering in temperatuur. 28 april. Zon op 5.18, onder 19.59. Maan op 0.42. onder 7.23. Laatste kwartier: 1 mei te 11.32. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 28 april 5.45 v.m. 18.17 n.m. BROUWERSHAVEN 28 april 5.31 v.m. 18.02 n.m. Doodtij: 3 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-4. Het K.N.M.I de.elt mede: Boven de oceaan tussen Ier land en de Azoren is nog steeds een hogedrukgebied aanwezig. Een in betekenis" toenemende uitloper hier van bevindt zich ten westen van <ic Britse eilanden en beweegt in ooste lijke richting. Door de hiermee sa menhangende drukstijgingen boven Engeland wordt een daar aanwezig koud oceaanfront naar 't oosten ver plaatst in de richting van ons land Omdat de 'barometerstanden in onze omgeving hoog blijven zal dit front echter alleen in de kustgebieden af en toe wolkenvelden veroorzaken. Overigens blijft het zonnig weer. De wind neemt toe tot matig en af en toe vrij 'krachtig uit nooi'doostelijke richting. In het temperatuurverloop komt over het algemeen weinig ver andering. DEN HAAG, 26-4. In de toch wat gespannen sfeer van afwachting rond de komst van het prinsenkind, vindt het vier dagen durende staatsiebe- zcek plaats van koning Mahendra Bir Bikram Shah Devi en koningin Tatna Rajya Laxmi Devi Shah van Nepal, die dinsdagmorgen met de ko ninklijke trein op het centraal station arriveerden, in gezelschap van hun 18-jarige zoon en 16-jarige dochter. Eerder was het hoge Nepalese gezel schap per vliegtuig uit Soesterberg gearriveerd, waar zij werden begroet door prins Claus, die hen naar de hoofdstad begeleidde. In het gezel schap van het koningspaar bevond zich ook de Nepalese minister van binnenlandse zaken cn diens echtge note. Bij aankomst op het Amster damse station werd het Nepales ko ningspaar begroet door koningin Ju liana. prins Bernhard, burgemeester Van Hall en talrijke andere autori teiten. Na inspectie van de erewacht reed het gezelschap met gevolg in drie rij tuigen en negen volgauto's naar het paleis op de Dam. Gedurende de rit werden 21 saluutschoten afgevuurd. Na inspectie van de erewacht op de Dam. betrad men het paleis en ver scheen even later koningin en prins met hun hoge gasten een ogenblik op het balkon. Rond twaalf uur legde koring Mahendra een krans bij het Nationaal Monument op de Dam. Daarna hebben burgemeester en me vrouw Van Hall het Nepalese ko ningspaar in de ambtswoning ont vangen. In zijn welkomstwoord stip te mr. Van Hall aan dat Nederland het laagste en Nepal het hoogst? land ter wereld is. Hij bood een antieke zilveren munt aan, een 40-stuivers- stuk uit 1578. die heel zeldzaam is. Galadiner Na de plechtigheid werd een korte rondvaart door een aantal grachten 'S-HERTOGENBOSCH. De bur gerij in het garnizoen van Den Bosch gaat in de komende weken feeste lijk het feit herdenken dat op 2 mei 1567, vier eeuwen geleden, voor het eerst troepen in deze stad werden gelegerd. Terlenka pantalon in moderne ruit. 32.50 Moderne heuppantalon van plooi vast Terlenka. 39.75 Klassieke, lichtgrijze 'Terlenka pantalon. 29.75 Jong! Terlenka pantalon in markante ruit. 35.- Gedistingeerde, grijze Terlenka pantalon. 49.75 en over het IJ gemaakt. Tijdens die trip bood de directeur van de vere niging „De Amsterdamse Haven" een geschenk aan. Tegen het eind van de middag maakten de hoofden der di plomatieke missies in ons land in het paleis hun Opwachting bij koning Mahendra en zijn gemalin. In de avonduren werd een galadiner ge houden, aangeboden door koningin en prins in de krijgsmanszaal op de derde verdieping van het paleis, die hiermede .voor het eerst in de ge schiedenis dienst deed als eetzaal. Aan de hoofdtafel zaten ter linker- en rechter zijde van beide konings paren de prins van Nepal, prinses Margriet, mr. P. van Vollenhoven en prinses Christina. Bezoeken Gisteren, woensdag, bracht da ko ning. in gezelschap van prins Bern hard. een bezoek aan ce Philipsfa- brieken te Eindhoven, terwijl H.M. de koningin cn koningin Ratna een bezoek brachten aan de stichting „Haags Methylvormingscentrum", ge volgd door een bezoek aan het on langs gerestaureerde „Huis van Jo- han de Witt" aan de Kneuterdijk: waar de lunch werd gebruikt. Hier na werd het Haags gemeentemuseum bezocht. Het exterieur van het Academisch Ziekenhuis te Utrecht, waarin prinses Beatrix, in verband met de komende blijde gebeurtenis, is opgenomen. ADVERTENTIE tilbury ADVERTENTIE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1