met r°roerse impulsen... LAAT WALA ZEGGEN HOE JONG U BENT! STREEKNIEUWS Verrassend veelzijdig Z.O.V.-programma op Koninginnedag Impulsen gebaseerd op een héél nieuw seizoen wat komen gaat. Zon, zonnige tinten, bloemen, een vrij gevoel, dat is het wat de man van nu impulsief zich eigen maakt en terecht! Licht, luchtig en zorgeloos gekleed gaan, dat ook wil iedere man. De mogelijkheid die is er, onze winkel hangt er vol mee. Dit afgebeelde kostuum gemaakt van wol polyether vezels, naar de nieuwste snit, is sterk, soepel en zeer gedistingeerd. Om U, om compleet te zijn, toch ook een prijs te noemen, dit kostuum kost 189,- Kom (op het gevaar af dat u te impulsief bent) eerst gerust onze kollektie eens vrijblijvend passen. U kunt dan altijd nog verder kijken. U bent hartelijk welkom ZIERIKZEE Heden overleed, nog vrij onverwacht, zacht en kalm onze geliefde moeder, be huwd- en grootmoeder JACOBA ADRIAN A VAN WESTERVOORT weduwe van M. L. Matthyssc in de ouderdom van 83 jaar. Renesse: L. MATTHIJSSE J. MATTHIJSSE- GOOSENS THEO en FRANCOISE ADRIE en INEKE Haamstede, 25 april 1967 Rusthuis „Duinoord" Condoleantie-adres Zeedistelweg 6, Renessë. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 28 april a.s. op de begraaf plaats te Renesse, te 3.00 uur. Vertrek van rusthuis „Duinoord" te 2.45 uur. Bezoek Zweedse ambassadeur Heden (dinsdag) brengt de Zweed se ambassadeur in Nederland, de heer J. Malling een bezoek aan Schouwen-Duiveland. De ambassa deur komt naar hier op uitnodiging van de „Outward Bound School" te Renesse, waar de Zweedse vertegen woordiger zal worden ontvangen en uitvoerig ingelicht over de gang van zaken. De ambassadeur zal de lunch te Zierikzee gebruiken. Van de zijde van de ambassade vernemen wij nog dat een tweede bezoek van de ambassadeur in het verschiet ligt Dit vindt plaats in de loop van mei en geldt het Rode Kruis ziekenhuis. Nachtvorstscbade in deze streek! Het schijnt dat de vorst, die in de afgelopen nachten is opgetreden, ook deze streek niet helemaal onberoerd heeft gelaten. Rond Zierikzee heb ben enkele kwekers nachtvorstscha- de gemeld. De toestand in de West hoek is (altijd) wat beter en vandaar vernamen wij nog geen alarmerend nieuws. Als Zierikzee een tikje heeft gehad, moet enige schade in Duive- land, met name aan de pererassen, ook niet uitgesloten worden geacht. We zijn over de omvang van de schade evenwel op dit moment nog niet geïnformeerd. Wel is tekenend, dat in een koude kas schade is ge constateerd aan de groenteproduk- ten. Vooral in de luwte - waar de temperatuur het diepst zakt - moet de toestand in sommige boomgaar den dan wel duidelijk kritiek zijn geweest. Kringvergadering Z.L.M. Op dinsdag 9 mei a.s. wordt in het Huis van Nassau de algemene ver gadering gehouden van de Kring ..Schouwen-Duiveland" van de Z.L. M. Op deze vergadering wordt het woord gevoerd door de heer J. A. Kooiman, direkteur van de lagere land- en tuinbouwschool te Zierik zee, die zal spreken over het onder werp: „Landbouw en recreatie". Na de pauze vertonen de heren E. L. de Koeyer en W. Sinke dia's en films uit het Midden-Oosten. WESTERSCHOUWEN Luchtvervoer van „bollenkijkers" Nederland is beroemd om z'n bol gewassen en vooral de tulpen zijn met deze internationale roem ver bonden. Niet voor niets trekken de bollenvelden in Noord- en Zuid Hol land elk jaar zoveel belangstelling uit binnen- en buitenland. De tulp is een belangrijk export-artikel ge worden. Vooral Engeland heeft veel belangstelling voor tulpen, zowel voor de bol als voor de bloem. En gelse reisbureaux organiseren zelfs speciale bollenreizen naar ons land en bijv. naar de Keukenhof en om geving. Deze tochten worden ge maakt met het vliegtuig van Londen Gattwick of van Southend naar Zes tienhoven. Met toerwagens worden dan de bollenvelden bezocht Na een diner vertrekt het vliegtuig des avonds weer naar Engeland. In de afgelopen week was deze lucht-verkeersdrukte zichtbaar en hoorbaar boven de Schouwse West hoek, waar in Renesse het luchtba- ken voor deze bollenroute staat op gesteld. GOES Nieuwe operetfe Van de zijde van de Goese Operette Vereniging verzoekt men ons te wil len mededelen, dat thans in studie is genomen de operette „lm weissen Rösl" van Benatzky. NOOIT TEVERGEEFS GEADVERTEERD IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DREISCHOR Opbrengst collecte De alhier gehouden collecte voor Zonnegloren en Sonnevanck heeft opgebracht f 83,84. Aan gevers en geefsters wordt dan gebracht voor hun medewerking. BRUINISSE Nieuwe laag op weggedeelte Deestraat-Greïelingendam Een telkens terugkerende bron van zerg voor de gemeente Bruinisse was het weggedeelte van de Deestraat tot by de Greveiingendam. Mr. F. Th. Dijckmeester onthult plastiek AMSTERDAM, 24-4. Terwijl ar- beiders op hun knieën naarstig bezig waren de laatste vlekken te verwij deren van de uit miljoenen kleine tegeltjes samengestelde vloer, heeft de burgemeester van Haarlemmer meer, mr. F. Th. Dijckmeester na mens zijn gemeente in de wijde ver trekhal van het nieuwe Schiphol aan de directie van de luchthaven een bronzen plastiek aangeboden. Naar bekend maakt Schiphol deel uit van de gemeente Haarlemmremeer. Het plastiek, dat op een ca. ander halve meter hoge sokkel op een mar kante plaats in de hal is neergezet, is vervaardigd door de beeldhouw ster mevrouw Pearl Couzijn-Perl- muter. Zij 'heeft het plastiek „Wind swept" genoemd. In deze weg w.erden iedere keer weer, gaten gereden, de beruchte z. g.n. kippennesten, Reeds in 1966 be sloot de gemeenteraad op voordracht van b. en w. het werk op te dragen aan -de firma M. van de Velde, na melijk het van een nieuwe deklaag voorzien van dit weggedeelte van een zodanige dikte, dat reparatie vooreerst niet meer nodig zou zijn. De Utrechtse Wegenbouw is maan dagmorgen begonnen met de aanleg van deze laag en reeds de eerste dag is een behoorlijke laag machinaal op het oude wegdek aangebracht. Vorig jaar was het seizoen reeds te ver gevorderd, om nog met succes te kunnen asfalteren. Watersportvereniging in oprichting Bruinisse telde al een hengelsport vereniging en een V.V.V. Uit de be sturen dezer verenigingen is nu een comité (voorlopig bestuur) gevormd, dat zich gaat belasten met het op richten van een watersportvereni ging. Statuten en huishoudelijk reg lement zijn reeds ontworpen en de kcninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Is die eenmaal verkre gen, c}an zal men intensief propagan da gaan voeren voor ledenwerving. In het voorlopig comité hebben on der meer zitting de heren: L. Becu, B. de Groot, C. Jumelet, D. van den Berg en L. Bal. Vergadering N.C.V.6. Te Bruinisse vergaderde de afde ling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond, onder leiding van dc president® mfevrouw De Groot-Fluit.' Nadat gezongen was Psalm 27 vers 1 en 2 werden enkele verzen van Psalm 27 gelezen, n.a.v. de presiden te meri teerde. Na deze meditatie was het woord aan een vertegenwoordiger van de Kwatta fabriek te Breda, die niet al leen alles vertelde over deze fabriek en de fabrikage van de produkten, maar ook een prachtige natuurfilm uit het cacaoland bij uitnemendheid Ghana had meegebracht. Land en volk van deze jonge Afrikaanse staat werden door deze kleurenfilm ten voeten uit getekend. ZIERIKZEE, 24-4. Be Z.O.V. Is gereed met het programma vcor Ko ninginnedag. Als steeds netjes ge drukt cp oranje papier, wordt het weer buis-aan-buis bezorgd, zodat dc burgerij kennis nemen kan van de plannen, die er intussen - zo blijkt - feestelijk genoeg uitzien. De dag begint mat. vlaghijsen op het Havenplein, waarna een toe spraak volgt van burgemeester D. W. Kastelein. Verschillende koren zul len de volkszang van nationale kade ren versterken. Hierna volgt een mars door de stad door 'lo Kon. Har menie „Kunst en For". Maar „K. en E." dcet het niet alleen. Ook de S.V. „Deltasport" en de G.V. „Rust Roest" geven acte de presence. Heel inte ressant wordt (10 uur) een teken maar ook de cacaocultuur die het land zijn deviezen verschaft. Nadat het Bondslied gezongen was, werd de vergadering na een dankwoord aan de vertegenwoordiger, gesloten. UTRECHT. Het driejarige jonge tje Johan van den Bergh uit Utrecht is gisteren in het academisch zie kenhuis overleden nadat hij zondag avond omstreeks half zeven bij het spelen te water was geraakt. en kleurwedstrijd, die de jeugd van alle Zierikzeese scholen (met uitzon dering evenwel van de lagere scho len) houdt op de tegels van het Hu- venplein. De leid'ng van de wedstrijd berust bij de hec r A. S. M. Braai. Een jury zal het w.rk beoordelen. In de middaguren vinden kinder spelen plaats, waartce de stad in een zestal wijken is verdeeld. De Z.O.V. werkt wat dit programma-onderdeel betreft, nauw s?nien niet de afdeling van het Verkond voor Veilig Verken en de spelen zullen dan ook in het teken van de verkeersveiligheid staan. De verschillende pleinen krijgen een apart gekleurd licht, t.w. rood, geel en groen. Meegevoerd worden verbods- en gebodsborden en waar- H Jachtbommenwerpers van de Amerikaanse luchtmacht hebben dinsdag een herstelwerkplaats van de Noordvietnamese spoorwegen aangevallen op 3600 meter van het centrum van Hanoi. b Een lek van de Duitse tanker „Helga Essberger"is er de oorzaak van, dat de Nedersaksische Noord zeekust door olie wordt verontrei nigd. De -tanker ligt in Wilhelmshaven met een lading van 78.000 ton ruwe olie. schuwingsborden, ballonnen in de verschillende kleuren, aangevuld met oranje ballonnen met een beeltenis. Een kleurig verkeersfeesl dus. Grappig is dat de verschillende „plcingroepen" ook bezoeken aan in stellingen zullen brengen en daar een verrassing achterlaten. Tevoren hebben - ter afsluiting van het morgenprogramma - atle tiekwedstrijden voor de jeugd plaats gevonden, onder auspiciën van Del tasport. Om 15 uur krijgen de kleu terschoolleerlingen een beurt. Om 19.30 uur volgt een mars door Zierik zee van het Tamboers- en Pijpers korps „Juliana" uit Amersfoort. Dit zelfde korps zorgt 's avonds voor een muzikale show op het Havenplein, o.l. van de dirigent Martin Schouten. Feest op 1 mei Wala-beha's leggen jeugdige accenten! zijn er voor elk figuur en elke gelegenheid. En... tegen wassen opgewassen. js vormhoudend. Om ^daarvan zeker te zijn: let op het Wala-etiket. 1 "Model 820. Uit nylon-satijn in fond-de-robe-lijn. Voorgevormde cups. Ook in zwart, f 9.95. 2 Model 836. Elegante franse kant-beha. Ook in zwart, f 12,95. 3 Model 801. Luxueuze dentelle-de-Calais-beha. Voor zeer lage halslijn, f 14,95. 4 Model 855. Voor diep décolleté. Soepele zijpandjes, f 13,75. WEES JONG MET WALA! Wala-service, postbus 146, Amsterdam U vindt uw Wala-huis bij de 'W in de telefoongids! -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5