A.N.Y.V. over strand verontreiniging STREEKNIEUWS Zeewater kroop op tegen 't Schouwse duin Naclitvorstsehade aan fruitbomen Weer onrustige nacht in Amsterdam Burgemeester van Westerschouwen moest beroep doen op vele instanties DEN HAAG, 22-4. De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreem delingenverkeer heeft zich onlangs tot de minister-president gewend met een verzoek maatregelen te treffen, waardoor, als de Nederlandse kust eens ernstig door olieverontreiniging zou worden getroffen, de aan de be strijding daarvan verbonden techni sche, scheikundige, juridische, orga nisatorische en financiële vragen in beginsel reeds zijn beantwoord. Aanleiding tot dit schrijven was de ramp met de „Torrey Canon" en daarnaast de gang van zaken vorig jaar bij de olieplaag op het strand van Westerschouwen. In de brief aan de minister-presi dent wordt er aan herinnerd, dat toen is gebleken dat een duidelijke regeling op dit stuk ontbrak. De burgemeester van Westerschou wen heeft een beroep gedaan op rijkswaterstaat, de ministeries van defensie en economische zaken, het provinciaal bestuur van Zeeland en tenslotte ook op de A.N.V.V., om medewerking te verkrijgen voor het tijdig reinigen van het strand. Dank zij de beschikbaarstelling van een zeker bedrag door de minister van economische zaken, is het de ge meente Westerschouwen mogelijk ge weest met behulp van een particu liere aannemer en enige middelen uit de gemeentekas het nodige te ver richten. ZIERIKZEE Chr. Rotterdams Jongenskoor Wij vernemen dat op zaterdag 13 mei (de zaterdag voor Pinksteren) het Chr. Rotterdams Jongenskoor zal optreden in de Grote Kerk. Op dit belangrijk vokaal concert komen wij nog nader terug. Algemene Bond van Bejaarden De afdeling Zierikzee van de Alge mene Bond van Bejaarden hield de jaarvergadering in het Ned. Her vormd Verenigingsgebouw alhier. De voorzitter, de heer C. de Looze, riep allen een hartelijk weLkom toe en sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst. Het bestuurslid de heer P. v. d. Straten las hierna de namen voor van de afdeling die dit jaar kwamen te overlijden. Dat wa- „Hetgeen thans in Engeland is ge beurd doet bij ons de vraag rijzen of de Nederlandse regering maatrege len heeft getroffen teneinde bij een soortgelijke gebeurtenis in Nederland de nodige voorzieningen te treffen en wel in die zin, dat de taak en de competentie van de verschillende diensten duidelijk zijn vastgelegd en dat het onderkennen en bestrijden van het gevaar zonder vertraging zal kunnen geschieden". De A.N.V.V. heeft zich tevens ge wend tot de Vereniging Contact Nooxdzeekustgemeenten. Aandacht wordt gevraagd voor strandveront- reiniging door drijvend vuil, maar ook door ongerechtigheden - zoals plastic verpakkingsmateriaal en fles sen - die door het publiek op het strand worden achtergelaten. In deze brief wordt gezegd: „In een aantal landen om ons heen kan men waar nemen dat in veel gevallen het strand 's nachts wordt gereinigd, hetgeen naar onze ervaring in Nederland geen regel maar veeleer een uitzon dering is". ren negentien personen, die geduren de één minuut staande in stilte wer den herdacht. Vervolgens werd de verslagen van secretaris en penning meester zonder op- of aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd. De heer L. Jonker bracht in gunstige zin verslag uit namens de kascommisise. De aftredende voorzitter en penning meester werden bij de bestuursver kiezing bij acclamatie herbenoemd. In de kascommissie voor 1967 wer den benoemd de hei en L. v. d. Wer- ve en Krijger. Nadat in de pauze koffie met een tractatie was aangeboden werd een grete verloting gehouden. Dankzij de medewerking van de plaatselijke middenstand waren hiervoor 220 prijzen beschikbaar. De verloting viel bij de leden bijzonder in de smaak. Dank werd gebracht aan het echtpaar Roskam voor de verzorging van deze geslaagde attractie. Velen gingen met een aardig prijsje naar huis. SEROOSKERKE Vergadering sportver. „Velocitas" De voorjaarsvergadering van de sportvereniging „Velocitas" werd ge houden in het Dorpshuis onder lei- KERKNIEUWS Ned. Hervormde Kerk Ds. G. Zonneveld nam afscheid van de gemeenten Serooskerke en Kerkwerve KERKWERVE, 23-4. Nadat zon dagmorgen na de kerkdienst te Se rooskerke afscheid was genomen van ds. Zonneveld en z\jn echtgenote, werd zondagmiddag in de kerkdienst te Kerkwerve officieel afscheid ge nomen, wegens vertrek naar de ge meente Valkenburg (Z.-H.). Als tekst had de scheidende leraar gekozen Joh. 14 vs. 8: „Philippus zeide tot hem: „Here toon ons de va der en het is ons genoeg". Een kerkdienst is iets aparts en niet te vergelijken met iets van de wereld, aldus de predikant. Het is méér dan een samenkomst van men sen die aan godsdienst doen. Het horen van 'het Woord werkt als een tweesnijdend zwaard en brengt scheiding tussen geloof en ongeloof. Door het horen van het woord wor den we uitgeleid uit het slavenhuis der zonde en gebracht in de ware- vrijheid. We gaan persoonlijk Gods woord lezen en bestuderen en zijn bereid de gemeente te dienen in het ambt. Het is een stuwende en bezie lende kracht wat de dienst des woords betekent. We moeten oppas sen dat we het woord niet misbrui ken en het dienstbaar maken aan ons zelf, om er zelf, over de hoofden van de gelovigen heen eer mee te behalen. Er zijn mensen die alles van de kerk verwachten ,een soort kruik waarin de olie nooit opraakt, zonder dat er iets van ons tegenover staat. We hoeven alleen maar te eten en te slikken? We zijn geen stokken en blokken maar mensen die worden aangesproken door Gods Woord. Te genwoordig spreekt men. niet meer over zonde. Het is maar: geloof - ge loof, zonder op de noodzaak van be kering te wijzen. Het is Zijn genade dat hij ons vasthoudt als mensen en ons in Christus is geopenbaard, al dus ds. Zonneveld. Na de predikatie zong het gemengd koor „Soli Deo Gloria" onder leiding van de heer J. Bos een tweetal lie deren, w.o. Gez. 214 (gewijzigd). Hierna voerden tal van sprekers het wooi'd. Ds. F. A. van Liere van Renesse-Noordwelle sprak namens de classis Zierikzee, waarbij hij ook het werk van ds. Zonneveld als eind redacteur van het Hervormd Kerk blad memoreerde. Ds. H. Jagersma uit Bruinisse voerde het woord na mens c'2 ring en dankte ds. Zonne veld vool al hetgeen hij als quaestor van de r;ng heeft verricht. Namens tie gemeente Middenschouwen sprak burgemeester S. Francke waarde rende woorden, waarbij hij o.m her innerde aan het geven van gods dienstonderwijs aan de o.l.-school en aan de oprichting door ds. Zon neveld van de bejaardensociëteit, waaraan hij ook leiding had gegeven. Ook in het bestuur van de Groene Kruisafdeling had ds. Zonneveld zich voor de gehele gemeente inge zet. Sprr bracht ook dank aan mevr. Zonneveld voor het waarnemen van de kleuterschool. Het speet burge meester Francke dat ds. Zonneveld de gemeente gaat verlaten, waar men hem op vele punten zal missen. Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen betreurde het zeer weinige contact dat er tussen hen is geweest, maar aan de andere kant achtte hij dit een goed teken daar het een bewijs was dat alles goed liep. ding van de voorzitter, de heer A. W. Koppenhol, die zijn teleurstelling uitsprak over het feit dat zo weinig leden aanwezig waren. De voorzitter deelde mee dat vier personen van elders zich aLs lid hadden aangemeld en deel wensen te nemen aan het zomeravondvoetbal. Uil het verslag van de penningmeester, de heer J. de Meij. bleek dat de gehouden feest avond een batig saldo had opgele verd. Als leden van de keuzecom missie korfbal werden herkozen de heren M. v. d. Wielen en D. de Rijke. In plaats van het aftredende lid de heer H. Bouwman werd gekozen me vrouw M. Baardse-Kaaisteker. In de elftalcommissie zomeravondvoetbal werden herkozen de heren B. J. Kloosterman, A de Blonde en A. W. Koppenhol. De trainingsavond voor de korfbal werd vastgesteld op woensdagavond en wel onder leiding van de heer J. de Meij, voor de pu pillen op woensdagmiddag ónder leiding van mevr. M. Baardse-Kaai steker terwijl de oefenavond voor de voetbal voorlopig op donderdag avond werd vastgesteld. Door een aantal leden zal het kleedlokaal worden schoongemaakt en een aan tal herstellingen worden verricht. Zo mogelijk zal deze zomer worden deelgenomen aan de korf bal wedstrij den te Noordwelle, i.v.m. het jubile um van die vereniging. Na de rond vraag, waarin enkele vragen werden gesteld, sloot de voorzitter de verga dering. HAAMSTEDE Aanbesteding Door de dienst gemeentewerken van Westerschouwen te Renesse werd vrijdag aanbesteed het bouw rijp maken van bouwterreinen te Renesse. De laagste inschrijver voor dit werk was het Aannemingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zie rikzee met een bedrag van f 252.149. De raming bedroeg f 237.813,39. Dankwoorden Namens de Chr. Ger. Kerk dankte ouderLing Manni voor de hartelijke wijze van samenwerking toen tijdens de bouw van de nieuwe kerk gebruik mocht worden gemaakt van het her vormd kerkgebouw, zo ook voor de gezamenlijke diensten op Kerstfeest en Pasen. Spr. hoopte dat de vaca ture spoedig vervuld zal mogen wor den. Ouderling Wessels sprak namens de gezamenlijke kerkeraden en col leges van kerkvoogden en notabelen van Kerkwerve en Serooskerke woorden van waardering en dank voor het door ds. Zonneveld ver richtte werk. Er waren ook wel moeilijkheden geweest, maar er was toch altijd een mogelijkheid om deze uit te praten. Op zijn verzoek zong de gemeente de scheidende leraar het 4e vers uit Psalm 121 toe. Alle sprekers spraken ook hun beste wensen uit voor ds. Zonneveld en zijn gezin in hun nieuwe gemeen te. Ds. Zonneveld dankte hierna alle sprekers voor de tot hem gerichte woorden en bracht ook dank aan de gemeente, de kosters en organisten voor de wijze waarop zij hem altijd hadden geholpen en bijgestaan. Tot slot dankte hij de vertegenwoordi gers van de gemeente Valkenburg en zijn familieleden voor hun aanwezig heid. De dienst, die druk bezocht was, o.a. door verschillende predikanten en afgevaardigden van kerkeraden van Schouwen-Duiveland, werd be sloten met het zingen van Gez. 132 1 en 2. Bij het verlaten van het kerk gebouw bestond gelegenheid om per soonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. Zonneveld, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. BURGH Collecte Nat. Rheuma Fonds De cdllecte ten bate van het Nat. Rheuma Fonds bracht in Burgh f 183,31 op. Het comité is de vrou wenvereniging, de heer H. v. Diest uit Burghsluis en de vele milde ge vers en geefsters zeer dankbaar. Ledenvergadering sportvereniging „D.F.S." De sportvereniging D.F.S. houdt op vrijdag 28 april in hotel Bakker te Burgh een algemene ledenverga dering. Het programma Is afgestemd op het korfbalseizoen, terwijl ook voetbalzaken aan de orde zullen ko men. WESTERSCHOUWEN Hengelwedstrijd „De Krabbe" Onder ongunstige weersomstan digheden hield de hengelvereniging „De Krabbe" uit Westerschouwen zondagmorgen na het prille ochtend gloren een wedstrijd voor leden en junioren op het Watergat-strand te Renesse. Nadat de Tegen lange tijd voor eer. niet welkome begeleiding had gezorgd, klaarde het weer op, waardoor het voor de 28 deelnemers toch nog dragelijk werd in de 3 uur durende strijd. De uitslag was als volgt: 1. T. van Vliet, 475 pnt.; 2. A. v. d. Bos, 450 pnt.; 3. C de Rijke, 365 pnt.; 4. D. Braai, 305 pnt.; 5. J. Bergshof, 300 pnt.; 6. A. M. v. d. Werf, 300 pnt.; 7. G. v. d. Elzen, 260 pnt.; 8. Joh. Ver boom, 255 pnt.; 9 M. A. v. d. Wielen, 200 pnt.; 10. J. Verzijl, 150 pnt.; 11. P. v. Oost, 125 pnt. Bij de junioren behaalde A. J. Deurloo 375 punten. SCHARENDIJKE Ree in zee Een ree 'kwam langs de betonglooi- ing van de Plattedijk lopen uit de richtinig Den Osse. Toen het dier een 'tweetal sportvissers in de gaten kreeg, sprong het van schrik pardoes in zee. Een der vissers - de heer van O. te Duivendijke - waarschuwde een schipper van een motorvlet van de Rijkswaterstaat in de haven van Scharendijke. Na veel moeite wist de schipper de drenkeling uit het water op te trekken halverwege de Lange dijk. Het 'dier was de uitput ting nabij. Het werd overgebracht naar Haamstede, waar de heer van Oord er zich verder over heeft ont fermd. ELLEMEET Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Noordwelle en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield een ver gadering in de zaal van de heer v. d. Have. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente mevrouw Elenbaas-Kik, die in het bijzonder een woord van welkom richtte tot mej. Bos, werkzaam bij de Vereni ging „Pro Juventute' te Middelburg, Eu dat in april WESTERSCHOUWEN, 23-4. Daar momenteel kort aan onze vaderland se kust olie ronddrijft en er hier en daar al wat van deze rommel is aan gespeeld wordt het schone strand van Westenschouwen tot aan Scha rendijke angstvallig in de gaten ge houden. Toen we vrijdagmiddag ook even een kijkje namen tijdens vloed en een harde noordwestelijke wind bleek de wind de golven hoog op te jagen. Met deze onstuimige wind achter zich werden de golven flink opgestuwd en tot onze verwondering was het gedurende een klein uurtje bfjna niet mogelijk om het strand te betreden. De golven liepen ver door en be dreigden de nog maar een week oude pas geplante houttuinen met de be kende vakken voor de badgasten. Gelukkig werd geen schade aange richt. De golven sloegen zelfs onder de juist voltooide consumptietent van de heer M. D. Kloet uit Burgh door, dcch deze kent de hoge vloeden die zelfs ver in april nog gevaarlijk kun nen zijn en hij bouwt zijn tent al jaren ongeveer een meter boven, het strand. Het is wel opvallend dat vanaf de Punt tot even voorbij Toledo's Pad de overhangende duingedeelten, die ontstaan zijn door ondermijning door hcog water, niet gelijk af gestoken zijn. Onderaan is nu overal helm ge poot om verstuving te voorkomen doch daarboven hangen dan drei gend de brokken zand nog wat vast gehouden door wortels. Zo af en toe laat een brok zand 'los en stort dan naar beneden, alle pas geplante helm onder zich bedelvend. In vorige ja ren kon dit niet gebeuren omdat toen het gehele duin in een zacht vloei ende lijn werd gelijk gestoken. Vol gens het aldaar werkend personeel van het Waterschap zou een bezui niging de oorzaak zijn van niet uit gevoerde werk Overigens ligt het strand er prach tig bij en de hoge vloed heeft alle ongerechtigheden nog eens extra hoog op het strand gebracht zodat met laag water het strand een glad uiterlük vertoont, waarop hel bin nenkort goed toeven zal zijn. die deze avond een lezing hield over het onderwerp „Een nieuwe tijd, een nieuwe jeugd". In haar lezing stelde mej. Bos om de jeugd vooral serieus te nemen, vertrouwen te tonen en open te staan voor hun problemen. Jongeren moeten de kans krijgen om zich te ontplooien in de samenleving. Na de inleiding van mej. Bos ont stond een geanimeerde discussie. In de pauze was er gelegenheid tot bezichtiging van de resultaten van de handwerk- en hoedencursus. Het jaarlijkse reisje zal gemaakt worden naar Philips te Eindhoven op 2 mei a.s. Veertig leden gaven zich hiervoor reeds op. Het seizoen zal op 6 juni a.s. worden besloten met een wandeltocht in de bossen van Staatsbosbeheer bij Schelphoek. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. De woensdag j.l. te Kerkwerve ge houden vergadering van de N.C.V.B. werd op de gebruikelijke wijze ge opend door de presidente, mevrouw Francke. In deze bijeenkomst werd afscheid genomen van de vice-presi- dente, mevrouw Zonneveld-v. d. Hoog. Mevrouw Francke dankte de scheidende vice-presidente voor de goede samenwerking en bood haar een bondslepeltje aan. Vervolgens sprak de heer Hertgers over het onderwerp „De gevaren van en de omgang met bestrijdingsmid delen", waarbij de nadruk werd ge legd op het feit dat gespoten gewas sen over het algemeen maar een korte tijd van giftige nawerking heb ben en men bijv. van fruit en groente niet bang behoeft te zijn. NOORDGOUWE Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordgouwe en Omstreken belegt op maandag 24 april in hotel Van der Weijde te Noordgouwe een vergadering. De heer G. Vieira uit Zierikzee, welke vroeger in Suriname woonachtig was zal een lezing houden over Suriname en deze met dia's nader toelichten. DREISCHOR Cafetaria werd niet verkocht Ten overstaan van notaris P. Hee ling te Zierikzee werd vrijdagmid dag in hotel „De Drie Schapen" ge tracht het bedrijfspand staande aan de Ring 24 publiek te verkopen. Het bedrijfspand was ingericht als cafe taria en eigendom van mevrouw A. C. Herrel van Beers te Oostburg. Voor deze verkoping was van de zijde van het publiek slechts geringe belangstelling en voor het hoogste bod van f 25.000,werd het pand aangehouden. BRUINISSE Strijd om de leverings voorwaarden van mosselen In de mosselkwekerswereld gaal de strijd over de voorwaarden waar onder in het seizoen 1867-'68 de mos selen zullen worden geleverd nog onverminderd voort. Aan de ene kant de handel, die een volledige vrijheid wil, zonder binding aan eni ge regeling die hem zou verplichten de mosselen van een kweker af te nemen, dan de vooraf daartoe geslo ten overeenkomst. De kweker levert een monster mosselen in. De hande laars) zien dat monster en zij kun nen indien zij dat willen, de kweker een aanbod doen de mosselen vol gens de bemonsterde kwaliteit te gen een vooraf te bepalen prijs aan hen te leveren. Het zijn vooral de in „De Mossel- handel" nog verenigde kwekershan delaren die, naar insiders beweren, op deze manier zullen trachten zo gauw mogelijk hun eigen mosselen kwijt te raken, of die door prijsaf spraken de grootste willekeur bij de aankoop zullen kunnen betrachten die denkbaar is. Daarnaast is er het meerderheids voorstel van Zevibel en het minderheidsvoorstel van Zevibel Het eerste gaat niet zo ver als de handel maar komt daaraan wel voor een groot deel tegemoet. Het laatste is een voorstel van Zierikzee- Bruinisse en Tholen om de voor 1966 -'67 gegolden hebbende regeling nog te handhaven, maar daarin wel ver betering aan te brengen. Op de laat ste M.A.C. vergadering kwamen de standpunten niet nader tot elkaar. Botsing op weg naar huis De van de Waddenzee in hun auto terugkerende gebr. Otte uit Bruinis se, hadden vrijdag het ongeluk nabij Abcoude te worden aangereden door een op een wegkruising geen voor rang verlenende andere wagen. Bei de auto's werden zwaar beschadigd maar persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. Internationale auto-rally In Bruinisse is reeds wel enige keren een autorally gehouden, maar een internationale rally, met begin- en eindpunt Bruinisse is toch nog wel iets nieuws. Zaterdagmorgen slartte met als be ginpunt cafè-rastaurant „Het Veer huis" „Shape Technical Centre", een autoclub van de bij dit onderdeel van de NAVO werkzame personen, voor een puzzlerit over het eiland, die onder meer voerde langs Brouwers haven en niet altijd langs de hoofd wegen, maar waarbij ook de binnen wegen en plaatsen die buiten de gro te verkeersroute naar de Westhoek liggen, moesten worden bereden Een puzzlerit in de omstreken van Den Haag biedt voor de deelnemers natuurlijk minder verrassingen dan eer* puzzlerit op het eiland en ken ners van de binnenwegen in Duive- land weten ook wel, dat men een bij zonder mooie tocht kan maken op deze manier. In Zierikzee werd het diner ge bruikt, daarna ging de tocht weer verder om te eindigen in hotel Storm te Bruinisse. Daar werden onder de enthousiaste deelnemers door de heer van Beest uit Den Haag de prij zen uitgereikt (eerste prijs een paar veiligheidsriemen). Een dag waarop het weer meewerkte en waarop een internationaal gezelschap Schouwen- Duiveland beter leerde kennen. Schade vals brandalarm op 1 april j.l. Op 1 april loeide 's zaterdagsavonds plotseling te Bruinisse de brand alarmsirene. Het was een door en kele jongelui uitgedachte 1 april mop waarvan wij destijds geen melding hebben gemaakt, omdat de politie de daders wel op het spoor was, maar nog niet de rechte man te pakken had. Want de brandweer kwam of schoon velen direct aan de fatale da tum dachten, toch nog in aktie. Vele brandweerlieden namen zich ernstig voor, de volgende le april niet meer uit te rukken, ook al zou het natuurlijk mogelijk zijn, dat juist op 1 april een echte brand uitbrak. Misschien dat volgend jaar de da der, want die heeft men nu te pak ken, de lust tot een dergelijke april mop vergaat als hij straks naast de boete die de kantonrechter hem zal opleggen, ook nog de rekening gepre senteerd krijgt voor de vernielingen aan de apparatuur aangebracht, om van buiten af de sirene in werking te stellen. Deskundigen verzekerden ons dat deze rekening wel eens f 600 of meer zou kunnen bedragen. KERKWERVE De opbrengst van de collecte Sonnevanck en Zonnegloren heefit te Kerkwerve f 116,27 bedragen. HAAMSTEDE Bouwrijp maken b.g.n. Platbos Vrijdag werd ten gemeentehuize aanbesteed het bouwrijp maken van het z.g.n. Platbos, een terrein achter het Rusthuis Duinoord waar metter tijd 18 bejaardenwoningen gebouwd worden. In deze aanbesteding werd eveneens betrokken de aanleg van alle wegen en rioleringen in het uit breidingsplan Kromme Reke te Re nesse. De raming bedroeg f 237.813,39 Er waren 14 gegadigden die als volgt inschreven: 1. Firma v. d. Wel le en Mooijaart te Den Bommel f 305.000,-; 2. Aann, bedrijf Flakkee te Middelharnis f 285.500,-; 3. Firma M. v. d. Velde en Zoon te Bruinisse f 271.800,-; 4. Firma M. de Voogd te Haamstede f 267.900,-; 5 vd Elshout en de Bont N.V. te Waalwijk f 267.000,-; 6. J. de Ruiter en Zoon te Noordgouwe f 267.000,-; 7. Firma P. v. Dongen en Zoon te Haamstede f 263.400,-; 8. Aann. bedrijf De Jonge te Zierikzee f 261.500,-; 9. Aann. be drijf H. Stouten te Brouwershaven f 259.700,-; 10. Firma A. W. Wandel te Nïeuwerkerk f 258.300,-; 11. Aann. Maatsch. Zeeland te Middelburg f 257.000,-; 12. M. C. v. d. Dries te Zierikzee f 255.000,-; 13. Fir-ma S. Be- zuijen te Ouddorp f 254.900,-; 14. Aann. Mij Schouwen-Duiveland te Zierikzee f 252.149,-. De gunning werd aangehouden. ZIERIKZEE Chr. Schoolvereniging Vergadering Op de jongste vergadering van de Chr. Nat. Schoolvereniging, onder voorzitterschap van de heer J. W. v. d Doel, werden de jaarstukken, res- pektievelijk van de secrtaris de heer T. C. Hekman en de penningmeester de heer S. de Vlieger goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, t.w. de predikanten A. Lam, J. H. Nawijn en P. op den Velde werden bij ak- klamatie herkozen. De voorzitter deelde o.a. nog mede dat de plannen voor restauratie van de school in het Vrije 'gereed zijn. Het hangt echter nog op de financiering. Gelijk be kend komt aan de Raamstraat een zesklassige school. Aanvullend op de gehouden causerieën werden nog enkele praktische vragen gesteld, die door de sprekers weiden beantwoord. Reeds laat sloot de voorzitter de ver gadering. UTRECHT. 24-4. Vele fruitbomen die dit voorjaar dcor de vroege start van de lente in bloei waren geko men, hebben in de afgelopen nacht in het midden, oosten en zuiden van ons land schade opgelopen als ge volg van een voor eind april uitzon derlijke zware nachtvorst. Zowel dn Utrecht, op de Veluwe als in Brabant werd vier tot vijf graden vorst gemeten, een tempera tuur, die tot de laagste behoort, die na half april in ons land waargeno men is. In De Bilt, waar het drie graden vroor, is in de laatste 38 jaar zo laat in het seizoen niet meer een lagere temperatuur gemeten. Ook grote delen van midden- en zuid-Europa liggen in een koudegolf, met tot in Italië plaatselijk sneeuw val. De ontwikkeling van een hoge drukgebied boven Skandinavië en west-Europa zal in de komende da gen verbetering van het weer bren gen, met een geleidelijke stijging van temperatuur. SPORTBERICHTEN Succes voor H. Dost van Delta-Sport De sinds enige tijd als lid toege treden Deltasporter H Dost, instruk- teur van de Outward Bound School te Renesse, betekent voor deze ver eniging een aanwinst. De heer Dost heeft niet alleen een natuurlijke aanleg voor de atletiek, maar mag van zijn chef ook wat extra tijd voor training reserveren. In een dezer da ger. gehouden ontmoeting tussen de verenigingen Le Gantoise (Gent) en Hulst kwam Dost tot opvallende prestaties. In de club van Hulst wa ren ook atleten van andere Zeeuwse verenigingen, w.o. Zierikzee opgeno men. De uitslag was een overwin ning voor Gent met de puntenver- houding 88-80. Op de 400 m. horden vestigde Dost eer. nieuw Zeeuws re- kord (55,2 sec.). Het oude rekord stond op 57,4. Dost liep ook mee in de 4 x 400 m. estafette, die gewonnen werd in de tijd van 3.34.2, een rekordverbetering (oude rekord 3.34.8). Na vertrek van verschillende Del- ta-ateleten en -atletes, betekent Dost een welkome aanvulling op het ta lent in de vereniging. SCHAKEN Zierikzee-Eindhovcn II 3Vi-§Vi Zierikzee heeft zaterdag de eerste promotiewedstrijd tegen Eindhoven II met 3Vfe-6J/fe verloren. Om alsnog te promoveren zal Zierikzee -na deze nederlaag de twee nog te spelen wed strijden in winst moeten omzetten. De uitslagen zijn als volgt: J. J. v. d. Ende-G. Gorse 0-1; dr. J. J. Wes tendorp Boerma-drs. Chr. Feiters Vz -Vz\ M. J. Enzlin-ir. J. M. Haspers 0-1; C. J. M. Nolet-A. M. van Alst 1-0; ds. J. H. Nawijn-G. J. P. ter 'Plegt 0-1; A. J. Scheele-dr. F. H. Gaarenstroom 0-1; A. Hendrikse-dr. A. J. Borsman Vz-Vz\ O. E. Vleeshou- wer-H. Vrijhoeven Vz-Vz; M. C. Ber- man-C. Keeris 1-0; J. M. Bevelan- dër-F. J. den Boer'0-1. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 24-4. Aangevoerd 1234 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen prima f 4,65-4,95, le f 4,20-4,55, 2e f 3,80-4,00, 3e f 3,40-3,65; stieren f 3,95-4,50; worstkoeien f 3,35-3,55. Aanvoer: groter; handel: redelijk; prijzen: iets lager. Scheepvaartbericliten Abida, 22-4 te Balik Papan. Skadi, 23-4 te Liverpool. Slamat, 25-4 te Papeete. Statendam, 23-4 te New York. Burghse toren zonder baan en wijzerplaten De Burghse toren der Ned. Herv. kerk staat er wat doelloos bij nu hij is ontdaan van haan en wijzerplaten. Ned. Chr. Reisverenigjng vertoonde fraaie reisfilms ZIERIKZEE, 24-4. De Nederland se Christelijke Reisvereniging ver zorgde vrijdagavond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een voor lichtingsavond. De belangstelling voor deze avond was groot. Een kleurcnflimprogramma werd ver toond onder het motto: „Van Rijn vaart tot Krcmvaart". Op de eerste film, over de Rijn bootreis naar Duitsland, kon men de gezelligheid aan boord, het prachti ge natuurgebied waarheen de reis voert en vooral de rust ondergaan die een dergelijke reis tot een ware vakantie maken. Echt iets voor iemand die vanaf het eerste uur van zijn vakantie wil genieten. Verder nog films over reizen naar Oosten rijk (Tirol), Zwitserland (Vierwald- stët'tersee en Thunersee), fraaie film beelden over Parijs en van Turkije. Dit land schijnt een vakantieland bij uitstek te worden. Men vindt er prachtige, rustige stranden, oude en moderne steden en het land is rijk aan natuurschoon. De bezoekers kregen het Reisplan 1967 uitgereikt dat meer aan 600 rei zen bevatte. Er zijn reizen voor alle leeftijd- en interessegroepenjeugd reizen, privércizen, gemengde grbeps reizen, reizen voor 65-jarigen en ouderen, reizen voor alleenstaanden, kampeerreizen enz. De heer C J. van der Maas had tevoren een en ander toegelicht. Hij vertelde ook iets van zijn ervaringen als reisleider van de N.C.R.V. „Op reis leer je de mensen kennen en daarom is het pleziei'ig met mensen te reizen die gelijk gezind zijn". De vereniging heeft dan ook ten doel, haar leden bij het Licht van de Hei lige Schrift het schone in de natuur en de cultuur te leren ontdekken en er van te genieten. Vorige week heeft het loodgieters- bedrijf Kouwenberg en Zoon uit Zie rikzee de haan van zijn hoge plaats gelicht en de wijzerplaten los ge schroefd en omlaag gebracht. Deze week volgt nog de zg. burcht die het begin van de torenspits vormt. Alle onderdelen zijn vervoerd naar het schildersatelier van de heer J. C. van Strien te Haamstede, die haan en wijzerplaten een opknapbeurt gaat geven en ze o.a. van een laagje blad goud zal voorzien. De torens van Se rooskerke en Noordwelle zullen het zelfde lot ondergaan en ook zij zul len binnenkort zonder haan en pla ten staan. Gelukkig bleef in Burgh het geluidsuurwerk normaal door gaan. zodat toch de klokken gelijk gezet kunnen worden. De visuele tijd -aanduiding zal in Burgh ongeveer een week of drie ontbeerd moeten worden. AMSTERDAM, 23-4. In de Amster damse binnenstad is het tot circa half drie in de zondagmorgen onrus tig geweest. De incidenten begonnen zaterdagavond bij het Griekse con sulaat op hot Rokin waar enkele ruilen werden ingegooid. Manschap pen van de mobiele eenheid traden later op diverse plaatsen in de stad op tegen groepen jongelui die de or de trachtten te verstoren. Hierbij werd gebruik gemaakt van de wa penstok en politiehonden. Drie per sonen werden door honden gebeten. Zowel op het Leidseploin als bij het huis van bewaring op de Amstel- yeenseweg. waar de provo Hans Metz is gedetineerd, werden rookbommen gegooid. Ook op de Dam en het Spui deden zich ongeregeldheden voor. De politie verrichtte drie arresta ties o.m, wegens belediging en schreeuwen op de openbare weg. i 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2