Griep? Chefarine „4" doet wonderen! HET LIDTEKEN IK SPAAR HIJ SPAART ZIJ SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE RAI FF El S E N BAN KEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND DE K E R K Dl EN STEN VOOR ZONDAG Bij het verschelden van Adenauer Familietragedies in België De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. ZIERÏK7.EESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 april 1967 Nr. 19781 ADVERTENTIE spaarbank en alle bankzaken Kantoren t«: Bruin!»*» Brouw«r»h»v«n Dreischor Haamstede - Kerknerve - Nieumrerkerk - Oosterland - Ouwerkerk - R«ne**e - Scharendijk* Schuddebeurt Serooskerke Sirjamland en Zlerlk^ee. Zonnemair» - Noordgouwa Itl IK DOOIt HEI WEK El l> ersiteit BRUSSEL. 2«J-4. Een twaalfjarig jongetje hec-ft dinsdagavond te Mar- ke bij Kortrijk (België) zijn achtjarig zusje doodgeschoten. Het jongetje had in een onbewaakt ogenblik de karabijn van zijn vader in handen gekregeh. Hij mikte ermee op zijn zusje om haar bang te maken, toen plotseling het schot afging. Het meisje werd levensgevaarlijk getrof fen en overleed korte tijd later. Men heeft de ouders, die met vakantie zijn in zuid-Frankrijk, nog niet kun nen bereiken om hen op de hoogte te stellen. Te Eeklo is woensdag een 26-ja- rige jongeman gearresteerd, die bij een huiselijke twist zijn 66-jarige moeder met een zakmes heeft ge dood. Canadese vredesmacht voor Vietnam OTTAWA, 20-4. Canada is doende plannen te maken voor het zenden van militairen naar Zuid-Vietnam om deel te nemen aan een vredes ki rps wanneer dit gevormd zou wor den. Dit maakte een woordvoerder van het ministerie van defensie woensdag bekend. Onofficieel wordt gezegd, dat het plan betrekking heeft op het overbrengen van ongeveer duizend man. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken ver klaarde voorts, dat Canada onder zoekt welke rol het in Vietnam zou kunnen vervullen als de reglemen ten vcor de internationale controle commissie. Carada-India-Polen, zou den worden gewijzigd. DODELIJKE ONGELUKKEN NIJKERK. De 13-jarige ULO-scho- lier Barend de Graaf uit Nijkerk is op de Berkenlaan in zijn woonplaats bij een ongeval om het leven geko men. Hij reed op de fiets en kreeg, toen hij door een vrachtauto met open laadbak werd gepasseerd, een klap van een stalen schudgoot van bijna vier meter lengte, die los op de laadbak lag. SCHIEDAM. Zonder het bewust zijn te hebben herkregen is de 12- jarige Max Gebhardt te Schiedam overleden, die op 27 januari j.l. op de Burgemeester van Haarenlaan werd aangereden. UTRECHT. Op de Wittevrouwen- straat in Utrecht is de 17-jarige N. van Kuik uit Utrecht onder een vrachtauto terecht gekomen en latei- in het academisch ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. OISTERWIJK. Het tweejarig meis je Laurentia W. A. van den Besse- laar uit Oisterwijk is op een spoor wegovergang te Oisterwijk veronge lukt. Het kind was onder de geslo ten spoorwegbomen doorgekropen en onder een goederentrein geraakt. AANBESTEDINGEN Aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland N.V. Door .Rijkswaterstaat te 's-Graven- hage werd aanbesteed het maken van wegen, watergangen, duikers en bijkomende werkzaamheden op en bij de drooggevallen Soelekerkke- en Spieringpolder in de gemeente Wis- senkerke. Er kwamen twaalf in schrijvingen binnen, waaronder aan nemingsbedrijf Schouwen-Duiveland N.V. te Zierikzee, voor f 736.200,-. Laagste was N.V. aannemingsbedrijf „Flakkee" te Middelharnis met een bedrag van f 704.400,-. C32 Ongetwijfeld moet de naam van dr. Konrad Adenauer worden bijge schreven op de lijst van grote Euro peanen van deze eeuw. Hij dankt dat aan zijn verdiensten voor zijn land en voor Europa, die te groot zijn ge weest dan dat zijn evenmin geringe fouten daaraan nog wat af kunnen doen. De man die door de Britten eerst werd. afgezet toen hij na de oorlog zijn internationale politieke carrière al op gevorderde leeftijd begon bleek een doorzetter en een vasthouder van een haast Churchilliaans slag. Een hard onderhandelaar en een doorgaans uitnemend kiezer van me dewerkers moest hij zijn om het be zette westelijke deel van Duitsland weer op te bouwen. Dat had waar schijnlijk ook menig ander Diüts po liticus kunnen en willen doen. Maar Adenauer was ook de man die al zeer snel de grote politieke beslis sing nam, die de bondsrepubliek koppelde aan het ivestelijke blok, ondanks vrij wat verzet in eigen land. Het was ook een zwaarwegende beslissing voor een land dat de oor log grondig moe ivas na die in alle ellende te hebben leren kennpn. Gcetl De meerderheid had wellicht lie ver rustig neutraal willen blijven, maar Adenauer koos. Waarbij hij wist dat daardoor kansen om op niet te lange termijn weer één Duitsland te laten ontstaan uit cle vier bezet tingszones verkeken wasm Dat de konsekiventie van zijn par tijkiezen zou zijn dat Duitsland bin nen het Atlantisch verbond weer sneller een eerzame plaats als natie zou kunnen veroveren, zal voor hem niet zo zwaar hebben gewogen als de noodzaak dat tegen het toen agressieve Rusland van Stalin inder daad een front gemaakt moest wor den om te voorkomen dat heel Euro pa tot de Soivjet-invloedssfeer zou gaan behoren. Zijn ijver voor de Euromarkt, waarvan hij een der va ders was, kwam voort uit diezelfde overweging dat slechts door econo mische sterkte de zelfstandigheid van het westerse Europa gewaar borgd kon worden. Dat zijn de twee grote verdiensten. Daarnaast kon hij zich vaak gedra gen als een potentaat, over zijn eigen mensen heenlopen, kortom in wezen weinig democratisch handelen, hoe wel zijn geloof in de democratie bui ten kijf staat. En hij ontplooide ook een groot aantal minder verheven ADVERTENTIE VENSTEK eigenschappen toen hij aan zijn ze tel vast wilde houden. Fout Ook nadat hy kanselier af was, bleef hij meeregeren, soms dwars te gen zijn opvolger Erhard inZyn fout, al moet terstond gezegd wor den dat hijzelf te gehaaid was om zich iets dergelijks ooit te hebben laten welgevallen. Waarschijnlijk was zijn minach ting voor Erhard vooral daarop ge baseerd dat die niet zo hard en han dig was als hij. En ook toen na Er hard Kiesinger kwam en tegenover de D.D.R. en heel oost-Europa de bondsrepubliek een nieuwe politiek bleefvoeren, was de oude Adenauer nog niet bereid rustig achteraf te blijven. En naarmate zijn leeftijd vorderde gingen zijn opvattingen met hun Dulles-achtige zwart-wit- schildering meer en meer uit de lijd rakenen gelukkig ook minder en minder invloed uitoefenen, al bleef de Alte ook nog kort voor hij op 91- jarige leeftijd zijn griep en longont steking kreeg die hem in de zuur stoftent brachten, actief. Zijn grootste fout was ivel dat hij bij zijn oude opvattingen bleef toen al lang nieuwe wegen ingeslagen moesten worden, iets wat Kiesinger en Brandt bezuren, alsmede wellicht de hele bondsrepubliek. Die fout was grootvan een-zelfde formaat als zijn verdiensten. En dat das wellicht het fascinerende aan de man: dat hij zo wel in zijn goede als kwade aspecten groot was Tuinman gewond door „projectiel" EINDHOVEN. 19-4. Bij het schot- felen in het Dommelplantsoen te Eindhoven vond een gemeentearbei der een vreemd voorwerp dat, toen hij hel opraapte, met een zware slag ontplofte. Een deel van zijn rechter hand werd hem afgerukt. De man, de 49-jarige M. Vilee uit Gemert, is in ernstige toestand in het ,Sint Jo- sephziekenhuis opgenomen. Eer. an dere arbeider, die dicht bij hem stond, kreeg snij wonden in 't gelaal. Na voorlopig behandeld te zijn kon hij naar huis gaan. De politie ver moedt dat het ontplofte voorwerp een door jongelui vervaardigd „pro jectiel" was dat door hen - om er vanaf te zijn - tussen de struiken van het plantsoen is geworpen. Varende naar Rotterdam ROTTERDAM. Het s.s. „Rijndam" (15.000 brt.) zal woensdag 26 april voor de eerste maal als varende uni versiteit Rotterdam aandoen. Aan boord bevinden zich enige honderden studenten, die een 107 dagen duren de lentecursus volgen. De studenten wacht in Nederland een drie-daags programma van excursies en lezin gen. Na afloop daarvan gaan zij naar o.a. Brussel en Parijs. De „Rijndam" vertrekt op woensdag 3 mei van Rotterdam naar Kopenhagen. De „Rijndam" vaart thans voor een Duitse dochtermaatschappij van de H A.L., als opvolger van de „Se ven Seas". Zeehavenontwikkeling zuidwest-Nederland DORDRECHT, 20-4. Zes Kamers van Koophandel in het Deltagebied willen betrokken worden bij het werk van het overlegorgaan voor de zeehavenontwikkeling in zuidwest- Nederland. Het zijn de Kamers van Koophandel te Middelburg, Terneu- zen, Breda. Dordrecht, Rotterdam en Vlaai-dingen, die zich hebben gewend tot de voorzitter van het kort gele den gevormde overlegorgaan, de com- misaris der koningin van Zeeland, mr. J. van Aartsen, met het verzoek te willen bevorderen, dat ze zullen worden vertegenwoordigd in het al gemeen bestuur van het orgaan. TOKIO. Bij een instorting in een '.eenkoolmijn op het Japanse eiland Hokkaido is een mijnwerker om het leven gekomen. Drie anderen werden ingesloten en zijn nog niet bevrijd. WASHINGTON. President John son is teruggekeerd op het Witte Huis na een week doorgebracht te hebben op zijn boerderij in Texas. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Om één uur arriveerde Wiechert Lakeman, de pas geslaagde stuur man. Met een berouwvol gezicht. Maar Map sloeg haar armen om zijn hals en drukte een lange zoen op z.jn lippen. „Gefeliciteerd met je promotie." „Neem me niet kwalijk, Map, ik schaam me." Ze veinsde hem niet te begrijpen. „Waarom? Omdat je geslaagd bent? ..Omdat ik gisteravond niet thuis gekomen ben. We wilden samen wat drinken op de goede afloop, en. Ze nam zijn arm in de hare en ging met hem naar de kamer. „Je hoeft me niets te vertellen. Ik be grijp het wel. Het is niet erg, lie verd. Natuurlijk was ik gisteren te leurgesteld. Ik had het een en an der klaargemaakt en dacht: we gaan het lijn samen vieren Maar je kwam niet.Ze eindigde met een snik. Hij nam haar in zijn armen. „Het is schandalig," gaf hij toe. „Het zal nooit meer gebeuren." Ze kuste hem hartstochtelijk. „Het is je vergeven, lieverd. We praten er riet rncer over. Ga zitten. Heb je honger? Hij zakte neer en trok een vies gezicht. Ze lachte even. „Ik zal een paar hoofdpij>ntabletten halen. En ik maak een kop sterke koffie voor je klaar. Ga een poosje liggen op de bank. „Eerst m'n kleine schat een kusje geven. Waar is mijn Gerdientje. Nog een volle maand beleefden Map cn Wieg het geluk van hun sa men zijn met Gerdientje en ver klaarden elkander tien en meer keer op een dag, dat ze zo ontzettend voel van elkander hielden. In de tweede week van juli brachten ze avonds Gerdientje naar de Jisper- weg, want de volgende morgen vroeg zou de Pandora in Rotterdam 't an- kei lichten en eerste stuurman La keman had een plaats op dit schip gekregen, dat met machines gela den als eerste einddoel Manilla had. En Map wilde hem zelf wegbrengen. Ditmaal viel het afscheid haar weer zwaar. Ze werd voorgesteld aan de andere officieren van de Pandora, voor haar voornamelijk weer nieuwe gezichten. Trots stond ze naast haar man in zijn nieuwe uniform Nu ben ik de vrouw van een eerste en sta ik op gelijke voet met Rinie. Maar toch ben ik hem weer voor lange tijd kwijt. Van avond ga ik eerst weer een deuntje huilen, dat weet ik nu al. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Lam. Herv. verenigingsgebouw: 7 uur ds. Lam. Gasthuiskerk10 uur (Doop) en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 2 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 10 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Fliak. Haamstede: 10 uur ds. Huizing, 7 uur ds. Feune kes. Rentsse; 9.30 uur de heer Mali- paard. Noordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendyke: 9.30 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Ncordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: S.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 11 uur ds. Roodenburg. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen, 6 uur ds. v. d. Ban, Kamperland. Sirjansland: 10 uur 'leesdienst o.l.v. de heer v. d. Maas, 6.30 uur ds. Huizing. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. P. A. Bohl- meijer, Maassluis. Haamstede: 10 uur ds. Scholing, 5 uur ds. L. J. Boeyinga, Rijswijk. Scharendijke: 10 uur lees dienst. 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- sel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de héér Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 dr. Becker. Oosterland: 10 uur lees dienst, 5 uur de heer Jansma (Zon nemaire). Bruinisse: 10 uur ds. Na- wijn. 5 uur ds. 's-Gravendeel, Mid delharnis. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des Wcords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Zolang ze aan boord was, hield ze zich flink. Ook nog toen ze de loop brug afdaalde met de vrouwen van de andere officieren. Terwijl het schip loskwam van de kade en ze wuifde, bleef de lach op haar ge zicht. Hoe 'kan een mens blij en be- droefd tegelijk zijn, dacht ze. Ik ben blij, omdat hij nu alleen nog maar onoer de kapitein staat. Hij is op één na de hoogste in rang. Maar ik kan wel huilen, omdat ik hem weer zolang kwijt zal zijn. In de stad was ze besluiteloos. Zal ik naar Rinie rijden? Ze keek op haar horloge, nauwelijks acht uur. Die is misschien ternauwernood bij de hand, nu de kinderen vakantie hebben. En Doris is me te ver weg. Bovendien was er met Doris moei lijk te praten; die had heimwee naar haar land en maakte af en toe week- eindvliegtochten naar huis. Met haar zoon. Hetgeen haar vader wel zou betalen, want van het salaris van een derde maakte je tegenwoordig ook geen bokkesprongen. Na een week was Map Lakeman zo ongeveer verzoend met het feit. dat ze nu weer weken zou moeten wachten, voor Wieg verlof had. Maar ik heb mijn kleine meid, troostte ze zichzelf. In werkelijkheid ben ik dus niet meer alleen. En we hebben toch een heerlijke tijd gehad samen? Ruim negen maanden iedere dag en Nieuwerkerk: 10 uur dienst des wöords, 3 uur ds. Od den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur ds. Karens, (in de Ned. Herv. kerk). Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 cn 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. J. van Pröoijen. Grafhorst. Remonstrants Geref. Gemeente Scmmelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Iieils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst. 19.30 uur verlossingssamenkomst. Kooms-Katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen za terdagavond 7,00 uur. zondag 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistie viering zondag 9.30 uur. Franse stafchef voor rondreis naar Rusland PARIJS. Generaal Charles Aiile- ret, de stafchef van de Franse strijd krachten, zal van 24 april tot 5 mei een bezoek aan de*Sowjet-Unie bren gen en een reis maken langs Russi sche militaire instellingen. Naar het Franse ministerie van defensie mee deelt, maakt generaal Ailleret de reis op uitnodiging van zijn Russi sche collega, maarschalk Zakharov. nacht bij elkaar.ik kon mijn weelde niet op Juli verstreek met gloeiend heet weer, doch 'begin augustus sloeg het plotseling om en wisselden onweers buien en langdurige regenval elkan der af. Gelukkig maar. dat ik m'n wagentje heb, meende Map. Weer of geen weer, als ik weg wil met Ger dientje. kan ik gaan. Op gezette tijden reed ze een middag naar huis. Tijdens een van haar bezoeken, op een regenachtige augustusmiddag, zaten de broers bedrukt aan tafel. „Wat is er aan de hand?" vroeg Map. Cor wees door het raam naar de tuin. „Kijk zelf maar. Alles verrot, als het niet gauw droog wordt. En we kunnen niks doen. De tuin is één modderbrij. Wat er van de aar dappelen terecht moet komen En kijk eens naar de pruimen en de appels? De sperciebonen zijn ook al onverkoopbaar door al dat water. Als dat zo doorgaat, hebben we dit jaar een grote strop." Map dacht na. „Hebben jullie geld nodig?" „Welnee, zo erg is het niet. We kunnen wel een stootje velen. Maar je hebt zodoende voor niks gewerkt en dat is toch erg?" (Wordl vPH'oled» 11/125 Uw collega's noemen u objectief. Bij een geschil vraagt men üw mening. U steekt daar rustig een pijp bij op. Zijn we er dus vèr naast als we denken dat u COOpbaOtt rookt? ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet helpen snel en... doen wonderenI 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7