LLEGANGE Zweedse ambassadeur bezoekt Outward Boiuid School Voor 45 jaar. Oosterlands Kolenfonds" meldt verminderde omzet ZIERIKZEE, 21-4. De Zweedse ambassadeur in Nederland, de heer J. Malling, zal op dinsdag 25 april a.s. een bezoek brengen aan de Out ward Bt und School, die gevestigd is in het Slot IVloermcnd te Renesse. Do heer Malling zal worden verge zeld door het bestuur van het slot onder leiding van mr. dr. A. J. J. M. Mes, het dagelijks bestuur van de school en directeur, de heer J. H. Ranft. alsmede door enkele leden van de raad van aanbeveling, onder wie de voorzitter, dr. J. Ph. Backx. De ambassadeur zal om half tien aan het slot arriveren. Na de bezich tiging zal hij een aantal demonstra ties van de leerlingen bijwonen. Om streeks het middaguur zal het bezoek eindigen. Zoals men zich wellicht zal herinneren, schonk na de februari- ramp van 1953 de Vereniging van Zweedse Gemeenten een bedrag van enkele honderdduizenden guldens aan haar Nederlandse zuster organi satie met de bedoeling een object tot stand te brengen ten dienste van de Nederlandse jeugd. In overleg met de afdelingen Noord-Brabant. Zee land en Zuid-Hollar.d van de Vere niging van Nederlandse Gemeenten werd besloten tot vestiging van de Outward Bound School in het Slot Moermond, dat geheel werd geres- HEERHUGOWAARD. Op een kruising in Heerhugowaard is het 16-jarige meisje S. Weggelaar, waan- achtig is deze gemeente, met haar bromfiets tegen een auto aangere den. Het meisje overleed later op de dag in het centraal ziekenhuis te Alkmaar aan haar verwondingen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! taureerd en door de school werd ge huurd. Het ligt in de bedoeling voor de Outward Bound School, die Ingevol ge de bepalingen van de mammoet wet straks zal worden gesubsidieerd, in de bossen in. de naaste omgeving van het slot enkele gebouwen neer te zetten, waarin de leslokalen zullen worden ondergebracht. ADVERTENTIE Een gewone onderjurk me vrouw, kunt u overal kopen. Maar stelt u hogere eisen, komt u dan onze kollektie uit le klas binnenen bui tenlandse huizen eens zien en passen. U zult versteld staan ende prijzen zullen u meevallen Het domein voor de Vrouw x-x-x-x-x- •X"X~X"X**X~X* «x-x* AMSTERDAM. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall denkt er op het ogenblik niet aan af te treden. Dit zei hij donderdag avond in antwoord op vragen van journalisten tijdens een ontvangst in de hoofdstad. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 23 APRIL. NED. I: In de middag „Monitor" met natuurlijk Flipper en de voetbal uitslagen. Aan het einde van de mid dag dan nog een Remonstrants-ge reformeerde kerkdienst uit Vlaar- dingen. Het avondprogramma begint met een bezoek aan het hospitaal van Lambarene, het geesteskind van Al- bert Schweitzer. Na de bijbelvertel ling de 14e aflevering van Thierry la Fronde. Pierre gaat vertrekken uit het bos, daar hij een kasteel heeft geërfd. Er zijn echter meerdere ka pers op de kust zodat Pierre nog heel goed moet uitkijken. Na de NTS sport en het journaal een nieuwe af levering van Maigret. Het verhaal speelt zich af tijdens 'de kerstdagen. Het maandelijks programma van Henk de By Signalementgeeft vanavond een zelfportret van de En gelse schilder Francis Bacon, die on danks zijn harde schilderijen tot een van de grootste schilders van deze t ijd wordt gerekend. Tot slot dan nog het journaal. NED. II: Na het journaal de vijfde aflevering van Dr. Kildare in „De man die God zag". Vervolgens ne men de camera's ons mee naar de St. Patrick Hall in Dublin voor een aantal hoogtepunten uit de aldaar uitgevoerde Messiah van Handel. Voor het laatste journaal dan nog een documentaire over de vlucht en jacht op Martin Borrmann, de rech terhand van Hitler en Joseph Men- gele, arts van een concentratiekamp. De vluchtweg wordt gevolgd tot diep in Zuid Amerika. De aanwijzingen zijn vaag, doch ook weer niet zo wa zig, dat we met Wiesenthal mogen aannemen, dat zowel Borrmann als Mengele nog in leven zijn. MAANDAG 24 APPRIL. NED. I: Na Pipo, journaalSter en het Humanistisch Verbond gaan ive in de Engelse natuurfilm Survival naar Zuid-Spanje, alwaar gieren en adelaars van hun woonoorden wor den verdreven. Na de Ster en het journaal is de beurt aan Ria Valk. De vierde shoiv rond Ria Valk is de laatste van dit seizoen. Jacco van Renesse is ook nu weer een trouwe partner. Hij zingt enkele liedjes en neemt voorts deel aan alle gekkig heid zoals op het eind van het feest met een gooien smijtscène, waar zelfs roomtaarten aan te pas komen. Na Ria's dolle boel wordt het ernsti ger. Henk Neuman gaat nl. weer „Silhouet'' presenteren. De gespreks partner is de oud-minister van bui- tenladnse zaken mrU. D. Stikker. Voor de laatste keer kunnen we dan nog kijken naar de verrichtingen van de Hamburgse Havenpolite, die het moeilijk heeft met een niet-geëxplö- deerde bomVoor de epiloog en het laatste journaal dan nog een liedjës- programma. Liedjes van de Ameri kaan Tom Lehrer, die door zijn har de liedjes over de Amerikaanse sa menleving een golf van protest ver oorzaakte. NED. II: Na het nieuws en de re clame presenteert de AVRO het „Sportpanorama" waarin Koen Ver- hoeff de kunst in sport aan bod laat komen. In de nu volgende aflevering van The man from Uncle'> krijgen Napoleon Solo en lllya Kuryakin te maken met twee Nederlanders in Parijs, die een grote partij ruwe dia manten te verhandelen hebben. Het wordt een meedogenloze strijd met een beeldschone nachtclubzangeres als lokaas. In het programma „Dich ters Dichterbij" zullen de volgende dichters hun medewerking verlenen: Peter Berger, Judith Herzberg, Hu- bert van Herreweghen, K. Schippers, F. ten Harmsen, van der Beek, en Cees Nooteboom. De avond wordt besloten met de reclame, het laatste journaal en de herhaling van de ne gende les van Teleac's cursus Auto matisering. ZONDAG 23 APRIL. NED. I: 15.30 Monitor; 17.00 Kerk dienst. 19.40 Lambarene bij nader inzien; 19.05 Woord voor woord; 19.10 Thierry la Fronde; 19.35 NTS- sport; 20.25 Journaal; 20.30 Maigret; 21.45 Signalement; 22.25 Journaal. NED. II: 20.00 Journaal20.05 Dr. Kildare; 20.30 The Messiah; 21.45 De jacht op Martin Bormann; 22.15 Journaal. MAANDAG 24 APRIL. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 Van erkenning tot herkenning; 19.30 Het laatste bol werk19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Zo ir. Ria; 21.05 Sil houet; 21.35 Havenpolitie; 22.00 Tom Lehrer; 22.25 Epiloog: 22.30 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Sportpanorama; 20.35 The mah from Uncle; 21.20 Dichters dichter bij; 21.56 Ster; 22.00 Journaal; 22:30 Teleac. Maandag 24 april, 20.20 uur: „Zo is Ria", een show rond Ria Valk. OOSTERLAND. Vrijdag en zater dag gaf „Oosterlands Fanfare" haar tweede wintemitvoering in de Con ferentiekamer. Beide avonden was de zaal overvol. DREISCHOR. Er is een kinderkoor opgericht met 74 jeugdige leden. Bij levensvatbaarheid zal het koor een naam krijgen. ZIERIKZEE. In deze stad is opge richt de „Vereniging voor Winterle- zingen", met als doel vooraanstaande personen van christelijke levensbe schouwing te laten optreden met al gemene, wetenschappelijke of wijs gerige onderwerpen in populaire vorm. ZIERIKZEE. (Adv.). Een zindelij ke wasvrouw vraagt natte wassen aan huis. ZIERIKZEE. In de geheel elek trisch verlichte Concertzaal hield de heer F. W. Korman een rede over: „De gevolgen van het communisme BRUINISSEAlhier is bericht ont vangen dat zodra mogelijk zal wor den begonnen met het aanleggen van de vluchthaven. DREISCHOR. De gemeenteraad, voor de raadsvergadering bijeen, moest onverrichterzake huiswaarts keren. Twee raadsleden protesteer den dat men niet per convocatiebiljet was opgeroepen zodat geen wettelij ke vergadering kon worden belegd. DREISCHOR. De vergunning ver leend aan een vereniging van vlas sers tot het oprichten van de warm- waterroterij „Dreischor" is ingetrok ken wegens het lozen van vuil water in de Polderwaterleiding. ZIERIKZEE. In de vergadering van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen is gemeld dat geen subsidie van de overheid is verkre gen voor het wetenschappelijk on derzoek van de vluchtberg onder Duivendijke. N1EUWERKERK. Onder leiding van de Bond van Melkveehouders op Schouw en-Duiveland zal de nu stop gezette zuivelfabriek „De Duif" wor den omgezet in een botorfabriek. m De Verenigde Staten en Zuid- Vietnam hebben terugtrekking van de elkaar bestrijdende partijen tot zestien kilometer aan beide zijden van de gedemilitairiseerde zone tus sen Noord- en Zuid-Vietnam voor gesteld als eerste stap op weg naar vermindering van de oorlogsinspan ning. (Advertentie) Van Nelle bestellen! KERKNIEUWS Bij het afscheid van ds. G. Zonneveld Ds. G. Zonneveld zal zondagmid dag 23 april 1967 te Kerkwerve af scheid nemen van de Hervormde ge meenten van Kerkiwerve en Seroos- kerke en in de classis Zierikzee en de week daarop, n.l. zondagmiddag 30 april, na vooraf 's morgens te zijn bevestigd door zijn zwager, ds. W. van der Kooij uit Lollum in de bur gerlijke gemeente Wonseradeel in de provincie Friesland, intrede doen alls predikant van de Hervormde ge meente van Valkenburg in de classis Leiden, waar hij beroepen is dn de vakature van ds. D. Lekkerkerker, die op 8 januari van dit jaar naar Minnertsga in de olassis Franeker is vertrokken en die daar een week later intrede heeft gedaan. Ds. Zonneveld werd in 1930 te Schiedam geboren. Hij studeerde aan de h.b.s. te Vlaardingen en vervol gens theologie a an de universiteit te Utrecht. In 1959 legde hij zijn kerke lijk examen af. Na een stage perio de bij ds. St. Nijdam te Amersfoort, diende ds. Zonneveld bijna twee jaar de confessionele vereniging te O.osit- voorne als evangelist-voorganger. In juni 1962 kwam hij naar Schouwen. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de Hervormde ge meenten van Kerkwerve en Seroos- kerke was hij o.a.: sinds 1963 quaes tor van het breed ministerie van de ring Zierikzee, sinds 1962 voorzitter van het bejaarden comité en sinds 1862 eerst bestuurslid en sinds 1965 ook nog een paar jaar vice-voorzitter van de afdeling Kerkwerve van het Groene Kruis. Verder was hij ook nog een paar jaar eindredacteur van de Hervormde Kerkbode voor Schou- wen-Duiveland. Ds. Zonneveld gaf in december 1963 mede de stoot tot de oprichting van een bejaardensociëteit te Kerk werve en in februari 1964 tot de op richting van een vrouwenvereniging, zowel te Kerkwerve als ook te Se- rooskerke. Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Hertogenbosch (vac. K. A. Oskam): R. F. Snoc te Kiel- windeweer; te Engwierum: P. Feen- stra. vic. te Krommenie; te Rotter- damj-Delfshaven (vac: ir. D. Harte- veld): P. Holst te 's-Gravenhage; te Noordhorn c.a.: J. J. Winckel te Foudgum; te borger (toez.(: J. Terp stra te Huizum (Fr.)te Ruurlo (toez.) H. Brouwer te Bergen op Zoom. Bedankt voor Valburg-Homoet: D. B. v. Lokhorst te Eemhes-Budten; Geref. Kerken Beroepen te Diever: R. Pluim te Oosterend (Fr). Aangenomen naar Maarssen: J. A. C. Ruillmann te Schoonoord, die be dankte voor Elburg, Geld ermal sen, Idskenhuizcn en voor Vrees-wij k- Jutphaas. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te London-Watford (Ont. Canada) en te Orangevilile (Ont., Ca nada): W. Wierenga te Zuidbroek- Veendam. (Advertentie) Van Nelle bestellen! 99 „Oosterlands Kolenfonds" verga derde in de Conferentiekamer onder voorzitterschap van de heer J. M. van der Werf. De opkomst voor deze bijeenkomst was zeer miniem. De voorzitter heette de aanwezigen welkom en betreurde het dat er zo weinig leden opgekomen waren. De omzet van vaste brandstoffen was weer gedaald, niet alleen door het abnormaal zachte winterweer, doch ook door het steeds meer in zwang komend gebruik van oliestook. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. van der Baas-Bouwman, gewaagde van minder brandstoffenomzet. De aflevering liep vlot en ook was de kwaliteit van de kolen zeer goed te noemen. Lof werd toegezwaaid aan de beheerder van de kolenvereniging E.M.M. te Burgh, de heer Tuinman, voor de wijze waarop hij de leveran tie van de brandstoffen voor Ooster- land behartigt. Aan 150 leden wer den in 1966 brandstoffen geleverd. De rekening werd door de admini strateur, de heer Jac. van der Maas Pz., voorgelezen, waaruit bleek dat er een nadelig saldo is ontstaan van f 163,61. De omzet in 1966 bedroeg 3.000 hectoliter diverse brandstoffen voor een prijs van f 35.771,10. De voorzitter dankte de administrateur voor zijn duidelijke boekhouding en de commissie van toezicht voor het controleren hiervan. Bij de bestuursverkiezingen wer den de aftredende leden, de heren Lukas Boogert Mz. en J. van der Maas-Bouwman, bij acclamatie her kozen. In de commissie van toezicht werd in de plaats van de heer J. A. Beije (aftredend) gekozen de heer C. de Later. Na de rondvraag, waarop nog een aantal zaken ter sprake kwamen, sloot de voorzitter de vergadering. Bereids werden op deze vergade ring voor het komende seizoen reeds ongeveer 70 ton brandstoffen besteld. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft naar aanleiding van het over lijden van dr. Adenauer een tele gram van rouwbeklag gezonden. LAND- EN TUINBOUW Demonstratie teelt en verzorging winterbloemkool OOSTERLAND, 19-4. Dit jaar wordt op Scliouwen-Duiveland een grotere oppervlakte winterblcemkool geteeld dan in voorgaande jaren. Verschillende telers begonnen dit jaar voor de eerste maal met dit gewas en dat was aanleiding voor de Zeeuwse Grcentetelerscrganisatie - in samenwerking met de Rijks Land en Tuinbcuwvoorlichtingsdienst - om een demonstratie te organiseren over de verzorging en het veiling klaar maken van deze kool. Dit vond plaats op de boerderij van de heer H. W. Stouten aan de Nieuwe Groeneweg alhier, op woens dagmiddag j.l. In het voorjaar dient op verschillende punten goed gelet te worden om een eerste klas pro- dukt af te kunnen levere. De heer B Baijense van de R.T.V.D. gaf over deze punten een zeer duidelijke uit leg en demonstreerde verder hoe de behandeling dient uitgevoerd te wor den. In de eerste plaats is dit het afdekken van de kool, zodra deze zichtbaar is, zulks om te verhinde- ren dat er daglicht op valt. Men leg- ge er een los blad overheen of 'knak- ke er een om. Het is noodzakelijk om een mooie witte kool te verkrij gen. Uitsnijden van de kool Verder kwam ter sprake het uit snijden van de kool, dat gebeuren moet voordat de kool uit elkaar groeit. Met klem raadde de heer Ba ijense aan om dit niet te krap aan te laten komen, omdat men beter een iets kleinere eers.te soort oog sten kan dan een grotere tweede soort. Vervolgens kwam ter sprake het klaarmaken voor de veiling. Dit is van groot belang, want voorname lijk als er een grote aanvoer is, zal hel produkt, dat het beste gepre senteerd wordt, het beste financiee- le resultaat geven. Eerst dient het overtollige blad verwijdend te wor den, dat echter niet te ver afgesne den moet worden om beschadiging bij het vervoer te voorkomen. Dan sorteert men de kool op grootte en op kwaliteit, (in hoofdzaak de kleur). Verder moet het produkt stevig in de kisten gezet worden zodat ze tijdens het vervoer niet kunnen bewegen. De heer Baijense raadde ook nog aan om het uitsnijden van de kool 's morgens te doen, voornamelijk bij wam weer, omdat het blad in de middag 'dan slap wordt. De kool kan dan in de schuur worden opgesla gen en met een stuk plasticfolie worden afgedekt desnoods, om uit droging te voorkomen. Na afloop van deze leerzame demonstratie, die door een twintigtal belangstelleden werd bezocht, ontstond tussen ervaren en minder ervaren telers een leerzame discussie over het hoe en waarom van deze steeds meer in zwang ko mende teelt van winterbloemkool. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Schouiven-Duivelandse sportspiegel Renesse en Dreischor hebben deze week vrjj De Zierikzee - reserves nemen het op tegen Zeèlandia II SVOWK gaat op bezoek bjj Luctcr II Bruse Boys staat voor zware opgaaf tegen Arnemuiden II MEVO heeft goede kans tegen Beren. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G staat er voor zondag maar één wedstrijd op het programma, nl. de ontmoeting tussen D1VÖ en DFS te Dinteloord, welke van geen belang meer is voor de stand op de rang lijst. De thuisclub maakt hierbij de beste kansen op de zege. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas hebben Re nesse en Dreischor deze week vrij. Noormannen, dat het te Goes tegen Robur gaat opnemen, heeft goede winstkansen. Te Vlissingen gaat Jong Ambon proberen om Luctor de voet dwars te zetten, terwijl Lewe- dorpse Boys in eigen omgeving ze ker niet geheel kansloos is tegen Hoofdplaat. In de reserve le klas gaan de reserves van Zierikzee het te Middelburg 'opnèfheh tegen Zee- landja II, dat nog steeds in degra datiegevaar verkeert. De thuisclub zal in deze ontmoeting ongetwijfeld haar uiterste best doen ofn 'één of twee kostbare puntjes te bemachti gen wat niet wegneemt dat wij Zie rikzee de beste kansen op de winst geven. Zeeland Sport IV moet de uitwedstrijd tegen Goes 111 tót een goed einde weten tè brengén, terwijl Middelburg IV en Oostburg II elkaar op het terrein van eerstgenoemde el kaar niet veel zullen ontlopen. In de 2e klas B gaat Zierikzee 111 het in eigen omegving opnemen tegen Re nesse II. Het elftal van Zierikzee dat dit seizoen juist tegen de hoogst ge plaatste elftallen de beste resultaten wist te behalen, van Kruiningen en Cortgene werd gewonnen en tegen Zonnemaire gelijk gespeeld, zou ook nu wel weer eens voor een verras sing kunnen zorgen. In de Westhoek is DFS II zeker niet geheel kansloos tegen Lewedorpse Boys II. SVOWK gaat op bezoek bij Luctor II waar het al blij zal zijn met een punten verdeling. Domburg II heeft thuis de beste papieren in handen in de ontmoeting tegen Kwadendamme. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas staat Bruse Boys bij het be zoek aan Arnemuiden II wel voor een bijzonder zware opgaaf. De Boys zullen deze ontmoeting moeten win nen willen zij hun degradatie naar de 2e klas niet een voldongen feit zien worden, een opgaaf welke nu niet bepaald gemakkelijk zal zijn. MEVO gaat op bezoek bij Beren waar het spelend zoals in haar laat ste competitiewedstrijden kan wor den gewonnen. Spelen de oranje hemden evenwel zoals jl. zaterdag in hun vriendschappelijke wedstrijd le gen O.F.B. dan geven wij hen weinig kans op succes. Wissenkerke, reeds zeker van de kampioenstitel, zou te gen Kloetinge wel eens een steekje kunnen laten vallen. Bevelanders moet winst kunnen boeken bij hek- keslidter Spui, terwijl VCK b\j het de laatste weken aardig op dreef zijnde Zaamslag wel eens op zware tegenstand kon sluiten. In de 2e klas A moei Bruse Boys. II de vojle buit bemachtigen bij Wóïfaartsdvk II daar anders ook dit elftal van de Boys naar lagere regionen gaat af zakken. Rillandia II heeft thuis uit stekende papieren in het treffen met Yerseke II, terwijl Krabbendijke II en Kloetinge II elkaar op het terrein van eerstgenoemde wel niet veel zul len ontlopen. In de 3e klas A staat voor morgen de beslissingswedstrijd, met als inzet de kampioenstitel, op het sportpark Bannihk ie Zierikzee op het programma tussen het Nieu- werkérkse SKNWK en ZSC uit Scharendijke. Afgaande op de door beide elftallen in de competitie be haalde resultaten zou men hieruit de conclusie kunnen trekken dat SKN WK een produktievere voorhoede heeft, 113 doelpunten tegen ZSC 85, en ZSC daarentegen een iets hech tere defensie daar het in totaal maar 15 doelpunten kreeg tegengescoord tegen SKNWK 22. Wij verwachten een spannende strijd waarbij het krachtsverschil wel uiterst gering zal zijn. MEVO 11 moet thuis winst kun- neji boeken tegen Bruse Boys 111, terwijl WIK U te Kerkwerve de in zet kan bemachtigen op Brouwers haven IIIBrouwershaven II kan de competitie afsluiten mei een zege op SKNWK II. JUNIOREN. Te Renesse gaan de kampioenen van de groepen B IX en B X, Renesse B I en Zierikzee B I het tegen elkaar opnemen om het of ficieus kampioenschap van Schou- 10 en-Duiveland. KORFBAL. Deze week gaat de korfbalcompetitie van de SDKB op volle toeren draaien daar er nu voor alle klassen wedstrijden zijn vastge steld. In de le klas mag een span nende strijd worden verwacht tussen Brouwershaven en SKNWK waarbij de Brouwenaren het terreinvoordeel hebben. Te Scharendijke komt ZSC binnen de lijnen tegen Delta dat zal moeten bewijzen dat de 4-0 neder laag tegen Brouwershaven jl. zater dag een vergissing was. WIK start in de competitie met de ontmoeting te Oude Tonge tegen DBGC. Daar WIK nog niet binnen de lijnen is ge weest valt er hier moeilijk iets te voorspellen. DFS gaat het opnemen tégen haar eigen reserves waarbij het wel als overwinnaar uit de bus zal komen. In de 2e klas gaat DOS- KO te Noordwelle van start in de competitie met de ontmoeting tegen Thor uit Dirksland. NOAD komt in eigen omgeving binnen de lijnen te gen het gepromoveerde Velocitas, terwijl DFS III op het sportpark Van Zuijen de gastheer is van WIK 11. In de 3e klas gaat ZSC II op bezoek b{? DBGC II, SKNWK II is te gast b\j Brouwershaven II, terwijl tc Oolt- gensplaat Delta 11 en SDO elkaar zullen ontmoeten. In de 4e klas opent SVOWK het nieuwe seizoen met de thuiswedstrijd tegen NOAD II. WIK III en Brouwershaven III komen te gen elkaar uit te Kerkwerve, terwijl Good Luck het thuis gaat opnemen tegen ADO '64. Scheepvaartbericbten Abida. 20-4 van Singapore naar Ba- likpapan. Kelletia, 20-4 wan Killingholme naar Antwerpen. Bij de Amerikaanse senaat zijn donderdag twee wetsontwerpen in gediend om schade ten gevolge van uit tankers lekkende olie tegen te gaan. Naar de Amerikaanse commissie voor atoomenergie mededeelt, zijn signalen opgevangen die duiden op een Russische kernexplosie met een kracht van 20 tot 200 kiloton TNT. In de afgelopen nacht hebben twee sleepboten uit Duinkerken de Nederlandse kustvaarder „Irene" vlotgetrokken, die enige dagen gele den in het Nauw van Calais aan de grond was gelopen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Flitsen uit het buitenland BRUSSEL. De ervaring leert dat januari in de Europese gemeenschap als geheel 'genomen de gunstigste maand voor de spaarbanken is. De maand februari is alleen gunstig voor de spaarbanken in Nederland, West-Duitsland en Luxemburg. ROME. Italiaanse militairen heb ben getracht een einde te maken aan 'de chaos in de Romeinse zie kenhuizen, ontstaan door de staking van verpleegsters, verplegers, koks en administratief personeel. PARIJS. President De Gaulle zal op 15 mei een personferentie hou den, de eerste sinds de algemene verkiezingen, zo is woensdag na een kabinetszitting bekendgemaakt. SAIGON. Bij een boven Noord- Vietnam geleverd luchtgevecht heb ben Amerikaanse piloten zeker één en mogelijk nog vier andere Mig-17- jagers van de Noordvietnamese lucht macht neergeschoten. LONDEN. In een gevangenis in de Engelse plaats Leicester hebben acht gevangenen die langdurige straffen moeten uitzitten, zich woensdag avond in hun cellen verschanst uit protest tegen het strenge regime dat op hen van toepassing Is. MOSKOU. In de Sowjet-Unie de den sterke geruchten de ronde over een op handen zijnde spectaculaire lancering, mogelijk binnen de ko mende dagen. KALSRUHE. Het Westduitse- hooggerechtshof te Karlsruhe gaat een uit Bonn afkomstige barkeeper, 'de 26-jarige Peter Katelhoen, vervol gen omdat hij in de jaren 1964-1966 verraderlijke betrekkingen zou heb ben onderhouden met de Oostduitse staats vei lighei dsdienst. DJAKARTA Een leider van de linkse Indonesische Nationale Par tij P.N.I., Mohammed Isnaeni, heeft donderdag aangedrongen op een on derzoek naar de recente ongeregeld heden in West-Irian. SAIGON. In Colon, de Chinese wijk van Saigon, zijn maandag ne gen Amerikaanse militairen gewond geraakt toen een lid van de Viet- cong twee granaten een als militair kwartier ingericht huis binnengooide, PARIJS. En Frankrijk is opnieuw een Amerikaanse vlag verbrand en wel bij een betoging 'in de stad Amiens. MADRID In de Spaanse stad Fer- roi zijn tien 'arbeiders gearresteerd óp beschuldiging van deelname aan een vrijdag gehouden massabetoging voor het plaatselijk 'bureau van het arbeidssyndicaat. Aan de betoging hadden ongeveer 3000 personen deel genomen. PENANG, MALEISIË. Een squa dron „Canberra" straalbommenwer- pers van de Australische luchtmacht heeft vandaag zijn basis Butterworth in noord-Malakka verlaten om zich te vestigen iin Zuid-Vietnam ter on dersteuning van de australische troe pen aldaar. BRUSSEL. Belgische militairen voeren deze week in oostelijk Bel- igie een grootscheepse campagne met gifgas tegen vossen en dassen. De Belgische autoriteiten zijn hiertoe overgegaan aangezien deze dieren de voornaamste dragers zijn van de hondsdolheid, die reeds geruime tijd in oostelijk Belgie woedt. DJAKARTA. Op midden-Java zijn vijf mystieke bewegingen die worden verdaöht van bescherming van com munistische elementen verboden, zo meldt het persbureau Antara. Een aantal soortgelijke organisaties - er zijn er ongeveer 1000 in het gebied - is onder strenge controle gesteld. PARAMARIBO. De Surinaamse kabinetsinformateur de heer J. Pen- gel heeft tijdens een persconferentie in Paramaribo onder meer verklaard dat zijn partij, de nationale partij Suriname, streeft naar een onafhan kelijkheid nieuwe stijl. WASHINGTON. De voorzitter van de Amerikaanse senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, de democraat William Fulbright, is van menig dat de helft van de Amerikaanse troepen uit Europa kan worden teruggetrokken zonder dat de veiligheid daar in gevaar wordt ge bracht. ADVERTENTIE BABVDERM

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4