Gebr. Thien anders dan andere Fok- en controlevereniging: 1000ste kalf werd geregistreerd Vliegramp Cyprus Monsterbig Voor vlaggen diverse maten! Hitler-herdenking constante kwaliteit Juwelierswinkel geheel leeggeroofd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 21 aPni isw Nr. msi I.ANDBOrW «N VEETEELT NICOSIA, 20-4. Een Zwitsers pas sagiersvliegtuig van het type Bristol ..brittannia'' met 128 inzittenden - onder wie twee Nederlanders en een ic Nederland woonachtige Thaise - is donderdag boven Cyprus door de bliksem getroffen en neergestort op een heuveL Slechts vier inzittenden, onder wie een stewardes, overleefden de ramp. Naar wij van het Zwitserse persbu reau S.D.A. vernemen, zijn de om gekomen Nederlanders de heer P. de Vcs uit Den Haag en de heer Buzag- lio van wie de woonplaats niet be kend is. Ook verloor mejuffrouw Brouwer von Gonzenbach, een Thai se die in Breda woonde bij de ramp het leven. De overige inzittenden hadden de Zwitserse, Duitse. Franse, Oostenrijkse. Italiaanse. Portugese en Britse nationaliteit. Britse kleuren-t.v. draaide proef LONDEN, 20-4. Britten die de beschikking hebben over een onge veer drieduizend gulden kostende kleuren-televisieontvanger hebben donderdagavond de eerste uitzending in kleur van de BBC kunnen aan schouwen. Er zijn ongeveer vijfhon derd van dergelijke toestellen in En geland. BRUSSEL, 21-4. Een monsterbig, met één kop en twee rompen, die ter hoogte van de schouders aan elkaar zijn gegroeid, is op het ogenblik te bewonderen in een slagerij te Jumet- Gohissart nabij Charleroi. Het dier, dat voorts drie oren heeft werd levend geboren, tezamen met tien broertjes en zusjes die volledig normaal waren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZEIST. In 1966 heeft het Wereld Natuur Fonds (Nederland) de Neder landse afdeling van het World Wild life Fund, dank zij de gitten van ve len 115.000 gulden voor het nationale en internationale natuurbehoud ter beschikking kunnen stellen. AMSTERDAM. De mogelijkheid is groot dat Artis binnen enkele weken een nieuw neushoorn wijf je binnen haar hekken kan begroeten. Zij wordt dan de opvolgster van Faroe, die vorige week bezweek aan een shock en de verdovende middelen die haar waren toegediend nadat zij was losgebroken. VALKENBURG. Mevrouw H. I. van der Kwast, echtgenote van de algemeen directeur van de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs, zal op vrijdag 28 april a.s. de 11e lentebeurs „Alles voor Eva" in Valkenburg openen. UTRECHT. De 58-jarige spoor- werker J. Baan uit Haastrecht is door twee 'treinen aangereden en ge dood. Hij werkte aan de baan tussen Den Haag en Leiden. BARNEVELD. De boerderij van de familie Pater aan de Ranselaarseweg te Barneveld is in vlammen opge gaan. AMSTERDAM. De 22-jarige Am sterdamse student en provo Jaap B. Mdie vorige week werd gearres teerd om te worden verhoord over zijn aandeel in het drukken en ver spreiden van nummer 5 van het pro voblad „God, Nederland en Oranje" (dat op 10 maart jl. verscheen), blijft in arrest. DEN HAAG. De hoge autoriteit van 'de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en 'het Nederlandse ministerie van economische zaken zijn het er over eens dat er, gezien de heersende situatie in de huis brandkolen, op -korte termijn een re geling moet komen die een aanpas sing van de produktie aan de afzet mogelijk maakt. LICHTENVOORDE. De 39-jarige mevrouw F. J. Hummelink-Over- kamp werd, toen zij per fiets te Har- reveld „de Twenteroute" wilde over steken, geschept door een personen auto. Het slachtoffer werd 50 meter meegesleurd en overleed een uur na haar overbrenging naar het zieken huis te Lichtenvoorde. AMSTERDAM. Een week hechte nis heeft de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank geëist tegen een der organisatoren van de maandelijkse Vietnamdemonstraties in de hoofdstad, de 53-jarige heer O. M .Boetes uit Heiloo, docent aan de sociale academie in Amsterdam. AMSTERDAM. Bij de in aanbouw zijnde raffinaderij van de Mobil Oil in het westelijk havengebied van Amsterdam is een dodelijk arbeids ongeval gebeurd .De 23-jarige uit Tours afkomstige Franse monteur Lucien Maurice Launaix is bij een in aanbouw zijde tank van een stei ger gevallen en op een ijzeren vloer acht meter lager terecht gekomen. VUGHT. Op de Boxtelseweg te Vught ter hoogte van het psychia trisch ziekenhuis Voorburg is de 55- jarige mevrouw H. Baken-Vei'beek uit Eindhoven bij het oversteken van de weg door een passerende perso nenauto gegrepen en op slag gedood. UTRECHT. In Utrecht is het Ne derlands Verbond van Uitvaartver enigingen (N V.U.) opgericht. Deze organisatie is ontstaan door samen gaan van Iwee landelijke organisa ties, het Centraal Genootschap van Verenigingen voor Uitvaartverzor ging en de Nederlandse Bond van Begrafenisverenigingen HOOGLAND. Op rijksweg 28 (Hoe velaken-Zwolle) bij Hooglanderveen is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 41-jarige chauffeur A. Schmaal uit Delfzijl om het leven is gekomen. Een kijkje in het interieur van het vernieuwde bedrijfspand Appelmarkt 4, waarin gevestigd de zaak in woningtextiel van de heer A. Deurloo. Dezer dagen werd gelijk gemeld - de vergrote en vernieuwde zaak in gebruik gesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Uitstel van eerste oefening om studieredenen DEN HAAG, 20-4. De leeftijds normen voor uitstel van eerste oefe ning cm studieredenen zijn verruimd De minister van defensie heeft, na dat overleg heeft plaats gehad met het ministerie van onderwijs en we tenschappen, hiertoe besloten. De nieuwe regeling betreft hen, die op uitstel van eerste oefening aan spraak kunnen maken wegens het volgen van een studie aan een uni versiteit of hogeschool, alsmede van de opleiding voor een M.O.-akte. In de nieuwe regeling is het beginsel gehandhaafd, dat abituriënten van vijfjarige hogere burgerscholen en van gymnasia (of zesjarige H.B.S.- afdeling van een lyqeum), indien ze voor uitstel in aanmerking willen komen, de hogere studie moeten be ginnen vóór of in het kalenderjaar waarin ze achttien, respectievelijk negentien jaar oud worden De verruiming betreft de groep, die geboren is in de maanden okto ber, november en december. In te genstelling tot de oude regeling kunnen zij volgens de nieuwe nor men nu aanspraak maken op uit stel, indien ze uiterlijk in het jaar waarin ze negentien, respectievelijk twintiig jaar worden, een hogere stu die gaan volgen. De grens van negen tien jaar geldt voor hen die een vijfjarige middelbare opleiding heb- BRIELLE. Door het ontploffen van een oliestookinstallatie op de tuin derij van de heer C. van Bohemen aan de Rik in Brielle is brand ont staan in het ketelhuis. Doordat de olie in het ketelhuis zich verspreid de, brandde dit in korte tijd geheel uit. DEN HAAG. Reeds vele weken achtereen zijn de komkommers naar hoeveelheid het belangrijkste export produkt van de Nederlandse tuin bouw. Zeer 'groot zijn de aanvoeren van dit produkt op de meeste groen teveilingen. Vooral de veiling in Delft neemt wat 'dat betreft een be langrijke plaats in. LEIDSCHENDAM. Bij een brand op een auto-opslagplaats langs de Westvlietweg in Leidschendam is een man gewond geraakt. Hij moest in het ziekenhuis Antoniushoeve in Voorburg worden opgenomen. DEN HAAG. Een Haagse recher cheur is in ëen woning in de Haagse Spoorwijk tegen het hoofd geslagen als gevolg waarvan hij van de trap is gevallen en zich in een ziekenhuis moest laten behandelen. DEN HAAG. De regering over weegt niet instemming te betuigen met het door de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, de heer Oe Thant, tot de regering van de Ver enigde Staten gerichte verzoek om de eerste stap naar vrede in Vietnam te doen door eenzijdig het bevel te geven het vuren te staken. AMSTERDAM De 26-jarige F. M. F. B., een van de drie gedetineerden die dinsdagmorgen op het Suriname- plein in Amsterdam uit een celwa gen van de rijkspolitie ontsnapten, is gepakt. AMSTERDAM. De Holland-West- Afrikalijn, waarin de Stoomvaart Maatschappij voor 50 pet. deelneemt, baart de „Nederland" gpote zorgen. Dit is door de directie gezegd op de algemene aandeelhoudersvergade ring. DEN HAAG. De centrale coöper- raties van tien Europese landen hebben samen een maatschappij op gericht, die haar zetel heeft in Ham burg maar die ook in Rotterdam een kantoor krijgt. DEN HAAG. De repatriëring van Ambonezen uit ons land, die in 1956 begon maar medio 1964 werd ge staakt, zal weer op gang komen. Bij wijze van proef verlaten op 26 april a.s. drie gezinnen (twaalf personen in totaal) per vliegtuig ons land. DORDRECHT. Bij de in aanbouw zijnde uitbreiding van de centrale Merwedehaven te Dordrecht is de 34-jarige opperman C. Kusters don derdag van een stelling op een en kele meters lager gelegen stüokvloer gevallen. Hij werd zodanig verwond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. ben voltooid, de grens van twintig jaar voor abutirienten van gymna sia of zesjarige H.B.S.-afdeling van een lyceum. De nieuwe regeling gaat voor het eerst gelden voor hen, die dit jaar hun einddiploma H.B.S. of gym na- ium behalen. ADVERTENTIE Zierikzee - Tel. 2604 OVERDENKING De levende God .dal gij u moet bekeren tot den levenden God Hand. 14 15. Nu we nog al eens horen van „God is dood", en van theologïe-na-de- dood-van-God, valt het op dat de Schrift juist zo veel spreekt van de levende God! Het Oude Testament staat er vol van, en het Nieuwe ook. Israël heeft de stem van de levende God horen spreken op de Sinaï. zo lees ik. In de doortocht door de Jordaan zullen ze merken, dat de levende God in hun midden is, zegt Jozua. En Go liath heeft de slagorden van de le vende God gehoord. En koning Da rius looft de God van Daniël als de levende God, die zijn dienaar redde uit de leeuwenkuil. En zo gaat het voort in het Nieu we Testament Gij zijt de Christus, de zoon van de levende God, dat is de belijdenis van Petrus. En om niet meer te noemen: enerzijds wordt er cp gewezen hoe ontzettend het is om te vallen in de handen van de le vende God, indien we Hem niet heb ben gehoorzaamd en ons voor Hem niet hebben gebogen. Terwijl ander zijds wordt gewezen op de zegen om te behoren tot de gemeente van de levende God. en om kinderen van de levende God genoemd te worden. Dit was maar een greep. En nu wijs ik dan óók op de tekst, die hier boven staal. Paulus is op zijn zendingsreis terecht gekomen in een afgodische offerdienst. En dan roept hijWij verkondigen u, dat gij u van dat ijdel bedrijf moet bekeren tot de levende God. De mens is zo vaak bezig met ijdel bedrijf. Hij leeft maar voor zich zelf, voor zijn afgoden, welke die ook mo gen zijn: geld, goed, eer, ja zelfs zijn vermeende en zelf-opgerichte gods dienstigheid. Als die het zijn, waar voor de mens leeft: ijdel bedrijf! Daarom volgt nu de oproep, om ons te bekeren van de ijdele dingen tot de levende God. De levende God. Neen, God is niet dood. Maar een mens kan wel leven met een zelf-ui (gedachte God, en die is wèl dood. Tot een mens soms in eens te maken krijgt met een roep stem, met een slag, soms met een verbijsterende daad van de levende God, of soms met een wel zeer tref fende bewaring of goedheid Gods. En dan zal hel goed zijn, om voor de le vende God te buigen.. Hem te voet te vallen, met aanbidding of dank en Hem aan te roepen om genade. En dan zal het blijken, dat die le vende God Zich van het begin af al heeft geopenbaard als een ontfer mend God, oneindig, ook in barm hartigheid jegens een boetvaardig zondaar. God zocht de mens op, be loofde en gaf hem een Verlosser, die de schuld tegenover God wil dragen en verzoenen. Gelukkig, eeuwig gelukig is hij, is zij, die 'tot die levende God de toe vlucht neemt. Want God maakt niet beschaamd die op Hem hoopt NJcerk. J. H. B. ANTWERPEN, 21-4. De Vlaamse Nationaal-Socialistische Unie heeft woensdag in Antwerpen een Hitler- herdenking gehouden, waaraan iets meer dan 25 man hebben deelgeno men. Zij werden vergast op een film over het leven van Hitier en enige toespraken. De zaal waar de plech tigheid werd gehouden, was versierd met hakenkruisvlaggen De organi satoren waren in uniform, met een hakenkruisband. Politie en recherche hielden de komende en gaande deel nemers nauwlettend in het oog, aldus een bericht van het Belgische pers bureau Belga. Tegenwoordig zijn babyfoto's niet meer de traditionele plaat jes van baby „op het vachtje". Het zijn meer „uit het leven gegrepen momentjes". De techniek is ons nu eenmaal te hulp gekomen. Handige camera's, gemakkelijk hanteerbaar flits licht. Bijgaande foto van de amateurfotograaf J. H. Scheper uit Nieuw Vennep laat ons zo'n foto zien. Een simpel beeld van een stukje pure levensvreugde. Vreugde, om de eerst geborene. ADVERTENTIE Toneelspeler en TV-acteur Jules Hamel 25 STUKS 1.60 - EEN LAURENS PRODUKT iVan ecu medewerker) De spanning is gebroken! Op 8 maart 1967 werd het lUOOste kalf ter registratie aan de stamboekhouder aangeboden. Het vaarskalf Aaltje 12, dochter van Aaitje 3 en Adson Ger- rit YV„ met als eigenaar J. de Jonge, Langeweg 10 te Bruinisse vormde deze le mijlpaal sinds de oprichting van de vereniging op 21 mei 1963. Op die datum, werd door een. vrij groot aantal vooruitstrevende vee houders een belangrijke beslissing genomen. De toen bestaande melk- controlevereniging „Schouwen" en de melkcontrolevereniging ..Duiveland" alsmede de „Bond van Veehouders op Schouwen-Duiveland" besloten een fusie aan te gaan, uitwelke de thans bestaande vereniging werd ge vormd. Deze organisatie werd verdeeld in A en B leden. Voor de A-lrxlen wordt naast de melkcontrole ook een fok- technische-admimistratie gevoerd, hetgeen door deze rund veefokkers als een aantrekkelijk systeem wordt er varen. Het verschaft hun desgewenst een duidelijk overzicht betreffende afstamming en produktie van hun dieren en is zeer doelmatig bij even tuele aan- en verkoop. Voor de B-Le den. welke thans alleen deelnemen aan de melkcontrole, lijkt het ge wenst om ook tot doeltreffende stap pen te komen, zodat de fokwaarde van hun dieren in de juiste verhou dingen worden geplaatst en voor de naaste toekomst wordt behouden. De basis voor een produktieve meLkveestapei ligt in een aktief en bewust streven naar hetgeen moge lijk is. In het 2e artikel der statuten van de vereniging staat letterlijk het vol gende: het doel van de verniging is de fok- en produktiewaarde alsmede de handelswaarde van het rundvee harer leden te verhogen. Dit doel is alleen te bereiken door serieus bezig te zijn en gezamenlijk de z.g.n. koe, bij de z.g.n. horens te vatten In deze werkwijze blijven vanzelfsprekend ook de tegenvallers niet uit. Maar een bekend spreek woord luidt: Eendracht maakt macht en deze waarheid is immers weer zo groot als een koe! Aan de inschrijving van Aaltje 12 Koude weer vertraagt ontwikkeling winterbloemkool KAPELLE, 21-4. Door het kou de weer heeft de ontwikkeling van de winterbloemkool op de Zeeuwse tulndersbedrüven een traag verloop. De aanvoeren zijn deze week dan ook minder sterk toegenomen dan op grond van het areaal werd verwacht. Op zichzelf gezien vinden de te lers dat niet erg want een langzame ontwikkeling komt de kwaliteit van het produkt ten goede evenals de prijsontwikkeling. Bij de veiling in Middelburg, waai de meeste winterbloemkool wordt aangevoerd, zijn op het ogenblik dagaanvoeren van 6000 stuks van dit produkt. De vraag is groot en de goede kwaliteiten brengen bevredi- dende prijzen op. Zo werden midden deze week de volgende prijzen be steed op de veiling. Klasse I 4 stuks per krat f 1,20, 6 per krat f 0,95; 8 per krat f 0,75 «tot f 1,20 per stuk. Verwacht mag worden dat in de komende week het aanbod zal toe nemen. In hoe sterke mate dat het geval zal zijn is afhankelijk van de weersgesteldheid. De teler hoopt in elk geval dat het niet te vlug zal gaan. werd natuurlijk een officeel tintje gegeven. Het voltallige bestuur, als mede de heer Den Engelsen als ver tegenwoordiger van het Rijksvee- teelt en Zuivelconsulentschap en de stamboekhouder waren hierbij aan wezig en brachten hun felicitaties over, terwijl mevrouw De Jonge een leuke herinnering werd aangeboden. Onder het genot van een kopje koffie enz., werd bij deze gastvrije familie nog gezellig nagepraat. Niet uitgepraat; want waar enkele en thousiaste rundveehouders bij elkaar zijn is de agenda altijd overvol! Oosterland, april 1967. Stamboek houder H. A. v. d. WERF BRUSSEL, 21-4. Inbrekers heb ben kans gezien een juwelierswin kel Ln de Antwerpse Pelikaanstraat volledig leeg te roven. Hun buit heeft een waarde van meer dan honderd duizend gulden. Zij hebben vanuit eenbewoond aangrenzend pand een gat in een tussenmuur van de juwe lierszaak geslagen en op hun gemak alles wat van hun gading was inge pakt. De eigenaars van de juweliers- zaak woonden elders.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3