Belofast ™it9.75 Monumentenlijst Statenvertaling Belangrijke uitbreiding bij Drukkerij Lakenman Ochtman Zuiver wollen tafelkleden STREEKNIEUWS Gemeenteraad boog hoofd voor noodzaak belastingverhoging 2 OVERHEMDEN Eerste paal de «ronil in ZIERIKZEE, 19-4. De dreun van een heimachine beheerst weer enige tijd het Jannewekken, waar woens dagmorgen de eerste paal de grond inging voor een uitbreiding van het bedrijfpand van de N.V. Drukkerij v h Lakenman «k Ochtman. De Ba taafse Aanneming* Mij, die het ge bouw van de N.V. Waterleiding Mij Schauwen-Duiveland, vrijwel heeft voltooid, is overgestapt naar de an dere kant van het Jannewekken en realiseert de uitbreiding naar een ontwerp yan architectenbureau Schuch Kraamer te Breda. De uitbreiding heeft betrekking op verschillende onderdelen van het be drijfspand, dat van 1958 dateert. De drukkerij krijgt er een flink stuk bij, speciaal rpet het oog op nieuwe druk technieken in de toekomst. Verier wordt de gieterij vergroot, terwijl - ditmaal komt ons het vuur heel na aan de schenen - het reriaktiebureau van de Zlerikzeesche Nieuwsbode aanmerkelijk zal worden uitgebreid en gereorganiseerd. Goede wensen Met het heiwerk werd begonnen aan de achterkant van het pand, de kant van de drukkerij dus. Een kort woord werd gesproken tot de aanwe zige „bouwmannen" en het voltal lig personeel, dat de handeling ga de sloeg; door de directeur de heer R. Huneman, die iets vertelde over de uitbreidingsplannen en de hoop uitsprak dat door dit initiatief de za kelijke perspektieven mede worden vergroot. Een tweede wens was dat het personeel prettig en met animo in het straks vergrote gebouw zal mcgen werken. Nadat de eerste van vele houten palen met een betonnen mantelstuk. de grond was ingedre ven, sprak de directeur zijn beste wensen uit voor een voorspoedige bouw. Aan de voorkant van de zaak ging de vlag in top, hetgeen velen nieuwsgierig deed vragen: „Is het zover?". Het was zover, maar de vragers bedoelden wat anders. ADVERTENTIE van kunstweverij „De Ram" Een grote collectie vindt u bij TUINMAN ZOON woninginrichters ZIERIKZEE Alleenverkoop voor Schouwen en Duivelend (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bouw veertig vakantiehuisjes te Haamstede gegund Namens de Stichting Vakantie verblijven te Amsterdam werd onder architectuur van het bureau Brakel en Buma te Haarlem de bouw van veertig vakantiehuisjes te Haamste de opgedragen aan de fa. F. den Har- tog te 's-Gravendeel voor f 595.000. Toogdag Herv. vrouwengroepen De Hervormde Vrouwengroepen in Zeeland houden hun toogdag op dinsdag 2 mei a.s. in de Grote Kerk te Zierikzee. ZIERIKZEE De Sakor-collecte DE SAKOR-collecte heeft alhier opgebracht f 507,08. Met de inzame ling hebben zich leden van de gym nastiekvereniging „Rust Roest" be last. Poging te komen tot oprichting van korfbalvereniging In het „Huis van Nassau" was dinsdagavond door de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond uit Rot terdam, in samenwerking met het bestuur van de S.D.K.B. een bijeen komst belegd, waarvoor een twintig- mi oud-korfballers en verdere func tionarissen uit Zierikzee waren, uit genodigd. Zoals reeds werd aangekondigd was het doel van deze bijeenkomst om in Zierikzee weer tot het op richten van een korfbalvereniging te komen. Ofschoon inderdaad een aan tal oud-leden van de k.v. „Unitas" waren komen opdagen en ook en kele andere geïnteresseerden aanwe zig waren, werd de bijeenkomst slecht bezocht. Van de K N.K.B. was aanwezig de heer H. Scheepbouwer, bondspropagandist en van de S.D.K. B. de heren A. P. Drijgers, J. v. d. Doel en J. Dalebout. Ofschoon de mogelijkheden voor het weer oprich ten van een korfbalvereniging in Zierikzee in deze kleine kring van belangstellenden nader onder de loep werden genomen, is men nog niet tot definitieve plannen op tafel geko men. Men kwam overeen, dat in Zierikzee zoveel' mogelijk adressen van oud-korfballers zullen worden verzameld en dat men dan op dins dagavond 9 mei a.s. in het „Huis van Nassau" opnieuw bijeen zal komen. Hopenlijk is de opkomst dan wat groter dan op deze avond en zal men tot de samenstelling van een bestuur kunnen komen. De Emmabloem-coileete Volger.de week zal er weer gecol lecteerd worden voor de tuberculose bestrijding. Het is geen overwonnen ziekte, daarom wordt hulp gevraagd in de vorm van een geldelijke bij drage. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke tuberculosebestrij ding. Graag belangstelling voor deze Emmabloemcollecte. Auto kwam bijna in Oude Haven terecht Dinsdagmiddag omstreeks één uur zag de heer P. B., architect te Veere, zijn auto, die hij tegenover de Alge mene Bank Nederland N.V. gepar keerd had, in de Oude Haven ver dwijnen. Bij het wegrijden zette de heer B bij vergissing de auto in een verkeerde versnelling met het gevolg dat de auto in plaats van achteruit vooruit begon te rijden. De auto bleef met de achteras op de kade muur balanceren en de takelwagen van garage de Jonge bracht de auto weer veilig aan de kant. Van de auto was alleen de achteras wat bescha digd. HAAMSTEDEBURGH Simavi-collecte De opbrengst van de SIMAVI-col- lecte bedroeg in Haamstede-Burgh f 413,74, waarvoor het comité de collectrices en milde gevers bijzon der dankbaar is. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Maandag 24 april, des avonds te 19.30 uur, vergadert de raad der ge meente Westerschouwen. Op de agenda een 12-tal punten. Een voorstel houdt de aansluiting in om aan te sluiten bij het Borgstel lingsfonds voor de Zeeuwse Eilan den. Een ander voorstel vcorziet in een gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst met Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en oostelijk Zuid-Beve land. Eveneens een voorstel van b. en w. om medewerking te verlenen aan de Ver. voor Chr. Nat. School onderwijs te Haamstede voor de bouw van een nieuwe school. Dan zal b. en w. zich uitspreken over de bestemming der leegkomende Oos tenrijkse woningen, welke momen teel permanent bewoond worden. Tot slot een voorstel inzake regionaal Woonwagenkamp voor Midden-Zee land en Schouwen-Duiveland en de bespreking over de ontwerp-lijst van beschermde archeologische monu menten. DREISCHOR Bewoners in de Heshuijzensiraal De onlangs aan de mr. Andries Heshuijzenstraat te Drcischor ge bouwde twintig ratiobouw-woningen zijn thans op één huls na allemaal dcor de nieuwe bewoners betrokken. Van gemeentewege heeft men één van deze woningen in reserve gehou den. Jaarvergadering Het Groene Kruis De plaatselijke afdeling van de vereniging „Het Groene Kruis" te Dreischor komt vrijdag 21 april a.s. in café „De Drie Schapen" in jaar vergadering bijeen. Naast het huis houdelijke gedeelte, waarbij o.a. de jaarverslagen zullen worden behan deld, zal er een bestuursverkiezing plaats vinden. Zowel de heer J. J. Schot als J. v. d. Velde zijn aftre dend en herkiesbaar. Geen woningwetwoningen leeg In aansluiting op het bericht oVer de leegstaande woningen in Drei schor, verzoekt men ons thans mede te willen delen dat het hier geen woningwetwoningen maar koopwo ningen betreft. Het bericht had bij sommigen de indruk gewekt dat het hier om huurwoningen ging. Men verzoekt ons echter te willen be richten, dat het hier in hoofdzaak om oudere woningen gaat, daar mo menteel in Dreischor geen huurwo ningen meer beschikbaar zijn. Wie dus in Dreischor wil gaan wonen zal zich - zoals bijna overal elders het geval nog is - op een wachtlijst moe ten laten zetten, om te zijner tijd1 voor een huurwoning in aanmerking te kunnen komen. OOSTERLAND Collectes De busjescollecte ten bate van de Stichting Valkenheide te Maarsber- gen, welke hier ter plaatse wordt gehouden door de jonge dames Ber tha van den Berg, Mieneke de Later en Mattie de Jonge, onder leiding van mevr A. Bakker-Bal, bracht op in het eerste kwartaal van 1967 de som van if 45.86. waarvoor een dank woord aan gevers en medewerken den. De SIMAVI-collecte bracht op de som van f 132. Onder leiding van mevr. A. L. Bouwman-van der Roest werd gecollecteerd door de jongeda mes: Lenie Bal. Heieen Capelle, Ida Dooge, Marja van der Maas en Els van der Werf. Een woord van dank aan de milde gevers(sters) en aan leiding en collectanten is ook hier voor op zijn plaats. Pleidooi voor Statenvertaling Ds. M. G .Mouw, pred. der Gcr. Gemeente te Middelharnis trad vrij dagavond op in het kerkgebouw der Gcr. Gemeente alhier m.et als onder werp: „Het oude Woor in de bran ding". Na het zingen van Ps. 119 45 en 47 werd gelezen Ps. 119 105-128. Uitgangspunt van de spreker, die een propaganda woord sprak voor be houd van de aloude Statenvertaling van de Heilige Schrift was Ps. 119 vs. 5: „Uw woord is een lamp voor mijnen voet en een licht op mijn pad". Spr, wees eerst op het koste lijk kleinood dat de bijbel reeds eeuwen lang voor Gods kerk is ge weest. Verder werden verschillende oude uitgaven en vertalingen bespro ken uit de loop der tijden, totdat de Statenvertaling, goedgekeurd door de synode te Dordrecht in 1618-19 haar intrede deed. Volgend jaar zal het 400 jaar geleden zijn dat het be sluit viel om tot bijbelvertaling over te gaan, zij het' onder tegenkanting van verschillende zijden. In 1626 kwam het oude testament gereed en in 1628 het nieuwe. De Statenverta ling was in 1637 gereed. Maiinen ge leid door Gods Geest werkten jaren lang aan deze vertaling. En nu komt in onze tijd een nieuwe vertaling aan bod, 'helaas reeds door verschil lende kerken aanvaard. Deze verta ling wordt wel genoemd: kreupel aan beide voeten en verminkt. Vele woorden zijn verdraaid op zodanige wijze dat de ware betekenis teloor is gegaan. Dit kan niet anders, als men weet wie aan deze vertaling meewerkten. Een heel verschil met de mannen uit de 17e eeuw die iedere morgen de knieën bogen voor zij aan het werk togen. Droevig is ook te vernemen dat het Ned. Bijbelge nootschap overweegt de oude verta ling niet meer te doen drukken, al dus de spr. Maar laten wij allen de handen ineenslaan en op de bres staan voor de oude vertaling van het dierbare en eeuwig blijvende Woord van God, aldus besloot spr. zijn rede. Na het zingen van Ps. 119 :,53 ging ds. Mouw voor in dankgebed. Aan dé uitgang werd' tenslotte gecollec teerd ten bate van de ver. tot in standhouding van de Statenvertaling der Heilige Schrift. I f 1 Stichting „Het Hoogeland" Ten bate van de Stichting „Het Hoogeland" werd 'hier dezer dagen een huis aan huis-collecte gehouden door de dames Lenie Bal, Riet Boo- gert, Riet de Later en Rianneke Rotte, welke opbracht de som van f 166,85, waarvoor een dankwoord aan ide milde gevers(sters) en de col lectrices. Forse stijgingen Ring Coöp. Raiffeisenbanken op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 18-4 In de in het Huis van Nassau gehouden verga dering van de Ring van Coöperatieve Raiffeisenbanken op Schouwen-Dui veland werd afscheid genomen van de heer P. L. Krepel uit Bruinisse, die gedurende 25 jaar zitting had in die ringbestuur en die van 1959 af voorzitter was. De heer Van der Slikke, Ellemeet, van de Coöp. Raiffeisenbank Schou wen, sprak de heer Krepel toe en dankte hem voor alles wat mede on der zijn leiding en in eensgezinde samenwei-king kon worden gedaan. Als blijk van waardering overhan digde hij de scheidende voorzitter een boekenbom In de vakature ontstaan door het afscheid van de heer Krepel werd als vertegenwoordiger van de bank te Bruinisse gekozen de heer L. bij de Vaate. De heer J. van de Zande word als bestuurslid herkozen (Bank Zierikzee en omstreken). Jhr. mr. A. Greven, directeur van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht hield daarna een causerie over het jaarverslag en de jaarcij fers van de centrale bank. De kredietpositie van de bank en de algemene toestand op de Neder landse geld en kapitaalmarkt waren facetten in deze causerie, die de vol le aandacht trokken van de gezamen lijke bestuiten van de Raiffeisenban ken op Schouwen-Duiveland, die sa men de Ring van Raiffeisenbanken vormen. Chr. woningbouwvereniging gaat 20 huizen bouwen BRUINISSE, 19-4. Te Bruinisse werd in hotel Storm een vergadering gehouden van de Chr. Woningbouw vereniging, onder leiding van de heer S. Overbeeke uit Nieuwerkerk. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter de toestand met be trekking tot de woningbouw gedu rende de laatste jaren, een toestand die er toe leidde, dat de woning- bnuv*~r~cnigir.g in wat spr .noemde een slaaptoestand terecht kwam. De aanwezige leden, die de laatste jaren geen contributie hadden be taald, continueerden hun lidmaat schap, een aantal nieuwe leden be woners van de woningwetwoningen, die de vereniging in eigendom heeft traden als lid toe. Het bestuur werd aangevuld met de verkiezing van de heer A. Verwijs en bestaat nu uit de volgende leden: S. Overbeeke, Nieuwerkerk, voorzit ter; J. de Muynck, Haamstede, se cretaris; L. bij de Vaate, penningm., en S. A. Jumelet Az. en A. Verwijs, leden. De jaarrekening 1966 werd 'vast gesteld Vervolgens werden de volgende besluiten genomen: Het bouwplan Bruinisse voor het. bouwen van 20 woningwetwoningen (premiewoningen) volgens ontwerp van architect Nelissen te Vught werd goedgekeurd. Een geldlening groot f 510.000 werd eveneens goedgekeurd. De grond waarop de woningen zullen worden gebouwd werd van de gemeente aangekocht, de bouw werd opgedragen aan de aannemers de firma's Capelle, Deurloo en van Oeveren, voor een som van f 463.000. De voorzitter deelde mee, dat de huurprijs van de woningen plm. f 23,50 zal bedragen en dat aan de bewoners van de woningen Prinses Margrietstraat een bedrag van f 100 zal worden uitgekeerd voor kleine reparaties, onder overlegging van de betaalde of te betalen nota's. De aanwezige huurders lieten klachten en wensen horen, de voor zitter zegde toe samer. met de heer de Muijnck eens een kijkje te komen nemen. De voorzitter sprak er zijn vreug de over uit, dat men had kunnen ko men tot een verlevendiging van de vereniging, die er toe had geleid dat thans te Bruinisse 20 woningen ge bouwd werden. Het dagelijks bestuur van de ge meente Bruinisse was in zijn geheel ter vergadering aanwezig. ZIERIKZEE, 18-4. Op de jongste raadsvergadering is de voorgestelde belastingverhoging langdurig onder werp van gesprek geweest. Naar aanleiding van het schrijven van de minister van binnenlandse zaken waarin wordt opgemerkt dat voor de gemeente Zierikzee nog niet wordt voldaan aan de in de Finan ciële Verhoudingswet gestelde voor waarde, dat de inkomstenheffingen uit eigen hoofde tot een redelijk peil zijn opgevoerd, heeft de raad beslo ten de voorstellen van b. en w. tot verhogingen in het eigen belasting gebied aan te nemen. Het heffingspercentage van de straatbelasting is opgetrokken van 15 naar 20 voor gebouwde en van 8 naar 10 voor ongebouwde eigendommen, wat naar schatting f 20.000 meer op zal brengen. ADVERTENTIE Bol- o -last Js blijvend zelfstrljKcni De ricolbelasting blijft op het hui dige peil, zijnde f 45,-, maar daar naast wordt een rioolrecht ingevoerd van f 27,50 per aansluiting per jaar. (Verwachte meeropbrengst f 60.000,- per jaar). Verhoging tot f 100,- zal velgen, zodra de zuiveringsinstalla tie is voltooid tot een volledige bio logische zuivering. De reinigingsrechten zijn verhoogd van f 15,- tot f 24,- voor de eerste emmer per jaar, bij tweemaal per week ophalen. Voor de tweede tot en met de tiende emmer is een tarief vastgesteld van f 18,- per emmer per jaar, en voor de elfde en volgende emmer f 15,- per emmer per jaar (Verwachte meeropbrengst f 20.000,- per jaar). In de personele belasting is geen wijziging gekomen. Zonder kritiek zijn de voorstellen niet aangenomen, maar de raad moest nolens volens zijn goedkeu ring er aam verlenen. De heer Sim mers zag grote bezwaren voor men sen met lagere inkomens. In het al gemeen zal het trouwens voor veel mensen moeilijkheden geven, want bij het bepalen van hun uitgavenpeil zijn ze uitgegaan van de vigerende tarieven en als daar 'dan plotseling wijziging in komt, is dit een heel ding. Weliswaar kan een beroep op de Algemene Bijstandswet worden gedaan, maar dat doet men niet zo gauw. Bovendien verklaarde spr. zich falikant tegen de invoering met terugwerkende kracht (per 1 janu ari 1967. Red.). De voorzitter geloofde dat slechbs een kleine categorie naar de sociale dienst zal moeten 'i.v.m. deze verhogingen. De heer Doeleman viel ook over de terugwerkende kracht van de verhogingen De voor zitter wees er op dat er voorheen reeds publikaties zijn gedaan over de verhogingen. De heer Verheijen had goede woorden over voor het inge voerde rioolrecht, waardoor niet alle lasten op de ruggen van de woning eigenaars worden gelegd. Hij wees op de mogelijkheid tot het vragen van ontheffing. De heer de Moor voelde veel voor een differentiëring van de aanslagen naar inkomsten. In de praktijk blijkt het echter niet eenvoudig een passende maatstaf te vinden. De voorzitter herinnerde er aan dat destijds de watertarieven correleerden met de personele be lasting, maar men is daar toch ook weer van afgestapt. De heer Jonker meende dat in het verleden 'is gezegd dat de belasting druk zal verminderen en alle partij en schreven dit in hun blazoen bij de verkiezingen. De heer Verheijen ont kende dit; wel zijn partij, maar niet die van de heer Jonker heeft hier voor gestreden. De voorzitter lichtte toe hoe de gemeente zijn taken maar behoren moet verrichten en op schroeving van het eigen belasting gebied wordt als voorwaarde gesteld' voor een hogere uitkering uit het Gemeentefonds. De heer J. R. de Boer vond dit een totaal foute zaak, als de financiën niet kloppen, niet door een fout be leid, maar door gebrek aan middelen komt de minister met de eis de schroeven maar aan te zetten. Zo gaat het niet goed: „het wordt lang zamerhand een straf om in een ge meente -te wonen, die in dergelijke ongunstige financiële omstandighe den verkeert". De voorzitter was het wel eens met de heer de Boer, maar vond het toch echt nog geen straf om in Zierikzee te wonen. Zij het wat mokkend, nam de raad de voor stellen vdn b. én w. over en dat im pliceert dat de Zierikzeese belas tingbetaler straks nog wat steviger in de beurs zal moeten tasten. Auto vol verrassingen MIAMI (Florida), 19-4. De po litie van Miami moet vreemd hebben opgekeken toen zij bij inspectie van een aangehou den stationcar bemerkte dat deze 30 personen bevatte, met inbegrip van de bestuurster. Voorin zaten naast de bestuur ster vier passagiers, terwijl zich achterin 25 kinderen van een tot twee jaar bevonden. De bestuurster werd bekeurd wegens vervoer van teveel passagiers, hel houden van een kleuterschool zonder vergun ning en het verborgen dragen van een vuurwapen. Het is altijd weer enigermate beangstigend op te merken, hoe sommige - naar onze smaak teveel - raadsleden pogen te tornen aan de Monumentenlijst. Kr kan geen bouwinpidentje te Zierikzee zijn, of „de lijst" krijgt een veeg uit de pan. Veel gebruikte slogan is: we kunnen het monumentale "h't aan afzien". Zonder ons vast te wil len prikken op het pand, dat in de jongste raadsvergadering aan de orde was, vinden wij deze slo gan gevaarlijk voor het behoud van Zierikzee als monumentenstad. Ze ker, men erkent weliswaar de waarde van de lijst, maar men moet er geen last van hebben. De lijst mag er zijn,* maar alles moet „gewoon" doorgaan. Wat „ge woon" kan betekenen, behoeft hier geen uitleg. Veel in het verleden ging ook gewoon door, maar daar om zit Zierikzee - zonde en jammer - opgescheept met de nodige mis baksels. We spreken het hier maar eerlijk uit, het kan niet schelen of het nu 'n fabriek is of iets modenis, of iets verknooids aan een pui, oi in het algemeen iets uit de toon vallends. Hoogste wijsheid voor Zierikzee is en blijft: aanpassen en zoeken naar een synthese. De Mo numentenlijst Ls voor een histori sche stad als de onderhavige, een zegen. Het is ook een onmisbare zaak, want wat zou er indrukwek kend op los gesjouwd worden, als alles maar vrij was en iedereen mocht doen wat hem goed dunkte. We hebben veel waardering voor de houding van het college van b. en w. dat waarschuwt tegen het geven van een verkeerde voor stelling van zaken en veel van de kritiek min of meer naast zich neerlegt. Zolang gedachten en meningen worden gelanceerd - als verraders van een bepaalde (foute) opvatting ten opzichte van liet oude cultuur bezit - zijn we op de toekomst van Zierikzee nog niet zo versehikke- lijk gerust. Het is overigens toch wel spijtig dat men iedere keer weer dat zuchten en steunen hoort over beschermende overheidsbe moeiingen, die toch echt een enorm positief doel dienen. Het doet wat vreemd aan in de raad van een stad, die op het punt van stedebouwkundige estetica als de tweede des lands staat genoteerd. Hoewel dat nooit helemaal waar kan zijn, zouden wij bijna zeggen, dat op deze plaats ons alle groepen van de samenleving even dierbaar zijn. Soms echter hoort men dan hier, dan daar stellingen verkondi gen, die - wellicht niet bewust als zodanig gelanceerd - onjuistheden bevatten, zo niet onwaarheden. Een recent voorbeeld valt te signa leren te Oosterland, waar een pre dikant uit Middelharnis een lans heeft gebroken voor de „oude ver taling", de oude bijbelvertaling dus, nog beter de Statenvertaling. Dat breken van een lans in dit geval, is natuurlijk ieders goed recht, maar wij hebben enorm bezwaar tegen de wijze, waarop de desbetreffende spreker „oud" en „nieuw" tegenover elkaar stel de, om niet te zeggen tegen elkaar uitspeelde. Het duldt geen tegen spraak dat de oude vertaling, zo wel voor kerk als individu van zeer grote betekenis is geweest, maar het is pertinent onjuist te willen beweren dat de nieuwe vertaling in sommige opzichten, taalkundig (en daarom ook als inspiratiebron) niet met kop en schouders boven de oude vertaling zou uitsteken. Niettemin sprak bedoelde pre dikant zich uit in ongunstige zin over de nieuwe vertaling, daarbij suggererend „dat het ook niet an ders kon", als men weet wie aan deze vertaling hebben meege werkt". Men mag het in de stijl van de predikant zo vertalen: „vro me lieden in de 17e eemv en dwaallichten in de 20ste eeuw". Een bijzondere trieste insinuatie, naar ons gevoelen, want men kan zo iets nooit bewijzen. Wanneer zal men inzien dat - zelfs als het de bijbel betreft - taal een dyna mische zaak is en geen statische, dat de taalvorsing onmetelijk veel verder is dan in de 17e eeuw enz. En dan toch maar beweren dat de statenvertaling het een en al was en de rest maar flodderwerk. Men moet in Melissant eens erkende kenners van het Grieks en een stel letje Latinisten uitnodigen. Mis schien dat, het helpt. SIRJANSLAND Bank aan dijk Ten gerieve van de bejaarde inwo ners van Sirjansland die bij gunstig weer vele uren aan de dijk door brengen, is door de gemeente een bank geplaatst. Een geste die door allen zeer gewaardeerd wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2