f IERTKZEESCHE NIEUWSBODE »»n«at 1: aprti iw is::» Pand Appelmarkt 4 (woningtextiel) weer in gebruik gesteld Gevechten tussen aanhangers van Mao Bij brand 3 doden Zierikzee werd kampioen na gelijk spel (2-2) tegen Vosmeer STREEKNIEÜWS Na ingrijpende verbouwing ZIERIKZEE, 14-3. Een Zierik- zeeee zaak, op één van de promi nentste plaatsen in de stad, de Ap pelmarkt, is aan een grondige ver bouwing en uitbreiding onderwor pen. Het betreft de zaak in woning textiel van de beer A. Deurloo, in het pand Appelmarkt 4. Het resul taat blijkt een functioneel geslaagd geheel, dat vooral ook ruimtelijk aanmerkelijk heeft gewonnen. Met een geanimeerde receptie werd de vernieuwde zaak vrijdag in gebruik genomen. Voor deze gelegenheid was het vóórgedeelte van de zaak met gor dijnen afgescheiden van de rest.Een druk op een knopje was voor het dochtertje van de eigenaar, de heer A. Deurloo voldoende de gordijnen op zij te schuiven, waardoor de com plete zaak zichtbaar werd. Na hot ruime voorgedeelte, blijkt het mid den- en achtstuk uit twee gedeelten te bestaan, in één waarvan een open trap is gecreëerd. Een dezer delen bestond reeds, maar werd opgeknapt en .strak getrokken" in het kader van een restauratie, die dus ook een parallel deel opleverde, dat werd verkregen door gebruikmaking van de ruimte, die ontstond door het wegbreken van onpraktische interi- eurverdellngen. Noodzaak moderne zaken De grondlegger van de „Deurloo- zaken", de heer Deurloo Sr., zelf niet meer In zaken, sprak bij gelegenheid van de ingebruikneming, uitgaande van de stelling: „stilstand is achter uitgang". Hij wees op de noodzaak van moderne, flinke en uitgebreide zaken voor Zierikzee. Teruggrijpend naar de tijd van de totstandkoming van de Grevelingendam, herinnerde hij er aan persoonlijk de ontwikke ling nooit somber te hebben inge- HIJ WON. MELBOURNE, 15-4. W. Dixon van de firma Whitehorse Prin. ters, die voor de Nederlandse voetbalclub Wilhelmina kaart, jes drukte voor een loterij wel ke als hoofdprijs een retour vlucht per K.L.M. naar Neder, land had, wenste hiervoor geen betaling. Na enig aandringen aanvaardde hij een aantal lo terijbriefjes als beloning voor zijn moeite. De loterij trok en de retourvlucht naar Neder land werd geioonnen door... W. Dixon. zien. „De echte zakenlieden behoe ven nooit bang te zijn. Zijn ze het wei dan staan ze zelf niet goed, op het punt van sortering en prijs", al dus de heer Deurloo sr., die er op wees dat de zaken hier - zoals de praktijk bewijst - hun actieradius kunnen vergroten, bv. in de richting Gose en Goeree-Overflakkee. Tot slot wenste hij zijn zoon alle succes toe bij deze „hele aanpak". Hierbij sloot zich aan de moeder van de eigenaar, die herinnerde aan de vroegere tijd, die in menig op- zich zoveel moeilijker was dan da tegenwoordige, vooral voor de za kenman. Zij wenste haar zoon Gods zegen toe. Tempo Mede namens de aannemers sprak de heer J. L. van den Houten woor den van felicitatie. Hij toonde zich verbaasd over het tempo, dat niet alleen van de aannemers werd ge- eist, maar ook de heer A. Deurloo bij de verbouwing aan de dag legde. Tot slot sprak de heer A. Deurloo dankwoorden en maakte hij de uit voerders een compliment voor het geleverde werk. Behalve de aannemerszaak v. d. Houten (metselwerk), werd de ver bouwing uitgevoerd door: Samen Deurloo, W. H. Everaarts en firma D. Quant Zoon. Grondlegger van de „Deurloo-zaken". DODELIJKE ONGELUKKEN RHENEN. Op de provinciale weg Kesteren-Veenendaal onder Rh enen heeft zich een verkeersongeluk voorgedaan, waarbij de 61-jarige wielrijder E. Bosch uit Rhenen om het leven is gekomen. VAASSEN. De 36-jarige landbou wer W. Weultjes is waarschijnlijk tussen twaalf en een uur, tijdens werkzaamheden op zijn land met zijn kleren geraakt in een meststrooier en dodelijk verongelukt. De man werd om vier uur gevonden. NIEUW-VENNEP. De 27-jarige mevrouw Jl. Neelemans-Timmermans uit Rotterdam kwam zondag om het leven bij een verkeersongeval op rijksweg 4 onder Nieuw Vennep. ZEELAND (N.B.). In Zeeland (in oostelijk Brabant) is de 17-jarige A. M. van de Hei uit deze gemeente om het leven gekomen bij een bot sing tussen een auto en een motor fiets. IJSSELSTEIN. Op de kruising Benschopperweg-Achtersloot in IJs- selstein is de zesjarige H. P. Timmer uit IJsselstein om het leven gekomen toen hij op zijn fiets de weg over stak. Een tegemoetkomende perso nenauto kon een botsing niet meer voorkomen. DEN BURG. De 57-jarige jachtop ziener P. Vermeulen uit Koog op Texel is bij een verkeersongeluk op de Pontweg om het leven gekomen. De auto waarin hij zat, bestuurd door zijn 21-jarige zoon, botste na het pas seren van een auto die voorsorteerde tegen een verkeersbord. s-GRAVELANDZondagavond is op de prtrvinciale weg in 's-Grave- land een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 39-jarige mevrouw Holt- haus uit Amstelveen zo ernstig ge wond werd, dat ze later in het Rooms katholieke ziekenhuis in Hilversum is overleden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 17-4. Aangevoerd 1025 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen: kwaliteit f 4,70-5,00, le f 4,25-4,60, 2e f 3,85-4,05, 3e f 3,45-3,70; stieren f 4,05-4,55; worstkoeien f 3,35-3,55. Aanvoer: korter; handel aanvan kelijk vlot, afloop kalm; prijzen iets stijver. KERKNIEUWS Ger. Gemeente OUDE TONGE. Donderdag 20 april 7 uur, ds. P. Blok Scheepvaartberichten Kenia, 14-4 van Punta Oardon naar Pointe a Pitre. Korenia, 15-4 te Nathrang verwacht. Mississippilloyd, 14-4 van Bushire naar Mombasa. TOKIO, 15-4. In Peking zijn twee groepen „revolutionairen" - aanhan gers van Mao Tse-Toeng - die ech ter verschillende leiders steunen, met elkaar slaags geraakt, zo meldt de correspondent van het Japanse dag blad „Asahi Sjimboen" in de Chine se hoofdstad. Volgens de correspondent versche nen muurkranten waarop beurtelings lof en kritiek werd geuit op me vrouw Hieh Joean-Tsoe, voorzitster van het centraal comité van de ver tegenwoordigers der rode gardisten aan de universiteit van Peking. Diezelfde dag gaf minister van openbare veilingheid Hsieh Foe-Tsji te kennen dat de rode gardisten on der de studenten van de Hsinpei uni versiteit en het geologisch instituut met elkaar slaags waren geraakt en beval hij de „kameraden die zich naar de Hsinpei universiteit hadden begeven, naar huis te gaan, omdat het gevecht een vergissing was", al dus de correspondent. In andere plakkaten in Peking wordt een campagne gevoerd1 tegen minister van buitenlandse zaken ZUIDVLAAMSE CULTUURDAG BREDA, 16-4. De deelnemers aan de twaalfde Zuidvlaamse cultuurdag, die in de stadsschouwburg te Breda is gehouden, hebben besloten aan de Franse ambassadeur in Nederland een telegram te zenden, waarin hem wordt gevraagd zijn bemiddeling te verlenen om er bij de Franse rege ring op aan te dringen dat het on derwijs in de Nederlandse taal in Frans Vlaanderen in de toekomst evenveel aandacht zal krijgen als het onderwijs in 'het Frans in Nederland krijgt. Het besluit werd genomen aan het einde van de bijeenkomst, die ditmaal vooral in het teken stond van het toerisme in Frans Vlaande ren. Ten aanzien van dit onderwerp kwam men tot de slotsom dat het niet wenselijk is het toerisme naar diit gebied onbeperkt te bevorderen. Wel meende men dat het nuttig is om onder deskundige leiding bezoe ken te brengen aan dit gebied in noord-Frankrij k. De twaalfde Zuidvlaamse cultuur dag werd georganiseerd door 'de af deling Noord-Brabant van het Alge meen Nederlands Verbond. Tsjen Ji, die ervan wordt beschul digd tot de groep van president Lioe Sjao-Tsji te behoren, en tegen gene raal Hsoe Hsiang-Tsjen, vice-voor zitter van de commissie voor mili taire zaken van de communistische partij en voorzitter van het comi té voor uitvoering van de culturele revolutie in het bevrijdingsleger. Hem wordt aangeraden dit comité te verlaten, aldus de correspondent van „Asahi Sjimboen". Reuze beschuit voor prins Claus UTRECHT, 15-4. Prins Claus zal na de geboorte van het prinsenkind een gigantische beschuit (met muis jes) ontvangen. Het exemplaar zal ongeveer een doorsnede hebben van een halve meter. Hij krijgt dit „be schuitje" van de Verbisco. Dit is de vereniging van fabrikanten van ban ket, beschuit, biscuit, koek en aan verwante produkten. Deze vereniging heeft ook zorg ge dragen voor de produktie en verzen ding van de ongeveer 1,2 miljoen be schuiten, die bestemd zijn voor de lagere- en kleuterscholen in ons land. Al deze beschuiten zijn nu ter bestemder plaatse gebracht. Daarnaast zijn vijftig beschuiten met een middellijn van ruim 30 cm gereed, die aan autoriteiten (vooral burgemeesters) worden aangeboden. Paviljoen van Europese „Zes" op wereldtentoonstelling MONTREAL, 17-4. Zondag is het paviljoen van de Europese gemeen schappen op de wereldtentoonstel ling in Montreal aan de pers getoond Het gebouw heeft de vorm van een diamant met talrijke vlakken, een Europa uitbeeldend dat zijn eenheid opbouwt uit de verscheidenheid van zijn hulpbronnen. Het is hoofdzake lijk opgetrokken uit staal, als her innering aan de eerste gemeenschap, die van de kolen en staal, die in 1951 de gezamenlijke weg van West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Neder land, België en Luxemburg opende. Mr. F. Th. Dijckmeester reikte cheques uit HAARLEMMERMEER, 16-4. Tij- dens de openingsvoorstelling van het seizoen 1967 van het Nederlands Na tionaal Kindercircus uit Hoofddorp overhandigde de erevoorzitter, de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. F. Th. Dijckmeester, twee che ques ter waarde van duizend gulden, zijnde de verdiensten van het kin dercircus over 1966. Eén cheque werd overhandigd aan prof. S. van Crefeld, directeur van de Nederland se Hemofiliestichting, welke zich be zighoudt met het genezen van lijders aan bloederziekte. De tweede cheque ging naar de heer J. Stuiver ten be hoeve van een nieuw clubhuis voor invalide padvinders in Leiderdorp. ST. WILLIBRORD, 16-4. Bij een brand in St. Willibrord, gemeente Rucphen, zijn gisternacht drie men- ten om het leven gekomen. Het vuur werd omstreeks drie uur ontdekt in de aan de Bremstraat gelegen wo ning van de familie J. Schouw. Het uit vier personen bestaande gezin werd in de slaap verrast. Om het le ven kwamen de 38-jarige mevrouw Schouw, de 18-jarige zoon en de 15- jarige dochter. De heer Schouw liep geen letsel op. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek in gesteld. Roerige Vietnain-optocht te Amsterdam AMSTERDAM. 15-4. De Vietnam- optocht, die zaterdagmiddag in Am sterdam werd gehouden, is niet be paald rustig verlopen. Op enkele punten in de stad ontstonden wan ordelijkheden, waarbij de politie flin ke klappen heeft uitgedeeld met de lange wapenstok. Er zijn tevens en kele arrestaties verricht. NUMMERPLAAT BURGEMEESTER BRUSSEL, 16-4. Souvenirja gers hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag mees ter gemaakt van de nummer plaat van Antwerpens burge meester Craeybeckx. De plaat, no. P 376, werd van zijn wa gen geschroefd toen deze des nachts op straat geparkeerd stond. SPORTBERICHTEN BRIDGE Slotdrive „Mondragon" Aan de slotdrive op zaterdag 15 april namen 4 dames en 22 heren deel Door het oneven aantal paren was in de even groep een rustrondé nodig. De prijzen in de oneven groep (28 spellen) vielen ten deel aan: 1. de heer en mevr. v. d. Zande te Me lissant met 81 punten; 2. de heren Keijzer en v. d. Nieuwendijk te Me lissant met 92Vz punt. In de even groep (24 spellen) wa ren de prijswinnaars: 1. de heer en mevr B. G. Moermond-van 't Veer te Middelburg met 71 punten; 2. de heren A. F. Schiettekatte en J. Schaap met 74 V2 punt. De wisselbekers 'kwamen voor een jaar in het bezit van de heren H. R. Schürmann en P. Wiebols met 352 punten uit 126 spellen (gem. 2,79). Op de tweede plaats kwamen 'de he ren A. F. Schiettekatte en J. Schaap met 348,5 punten uit 121 spellen (gem. 2,88). Met een opwekking tot samenwer king van de bridgers uit Melissant en die uit Zieriikzee sloot de wed strijdleider de avond en het seizoen 1966-1967. Veel gelukwensen na spannende wedstrijd ZIERIKZEE, 17-4. Vergezeld door enige honderden supporters trok Zie rikzee zondagmiddag naar Oud-Vos meer, om daar te trachten om het éne nog benodigde puntje voor de kam pioenstitel in de wacht te slepen. Spanning was er in deze ontmoeting te over en tot de laatste seconden bleef men In het onzekere of het luk ken zou of niet. Vosmeer vervulde met volle overgave haar sportieve taak om het Zierikzee zo lastig mo gelijk te maken waarbü echter he laas een enkele maal net iets te hard werd gespeeld. Na tien minuten kreeg Zierikzee een zware slag te verwerken toen Vosmeer door de al tijd gevaarlijke Verreijen er in slaag de de leiding te nemen (1-0). De rood-zwarten hielden echter het hoofd koel en in de 30ste minuut liet Jac. Willeimse de Zierikzee-aan- hang juichen toen hij doelman Vader geen kans gaf (1-1). Deze stand bleef gehandhaafd tot de rust en daarna begon Zierikzee 'luid aangemoedigd door de vele supporters aan de be slissende tweede helft. Na een kwar tier spelen: algemene vreugde bij de bezoekers toen midvoor A. Klink er voor zorgde dat Zierikzee een 2-1 voorsprong kreeg. Het lukte echter niet om deze voorsprong veilig te stellen. Integendeel, in de 28ste mi nuut kreeg Zierikzee een flinke te leurstelling te verwerken 'toen bij een hoekschop van Vosmeer doel man Stoutjesdijk de bal in eigen doel sloeg (2-2). Er volgden 17 zeer span nende minuten. Vosmeer stelde al les in het werk om de overwinning uit het vuur te slepen, maar de Zie- rikzee-defensie wist stand te houden. W. v. d. Hoek, ingevallen voor de ge blesseerd geraakte Hatsman, kreeg zelfs nog een goede scoringskans maar toen hij de bal voor het ver keerde been kreeg ging deze kans verloren. Niettemin, toen de scheidsrechter hot eindsignaal gaf bestormden de Zierikzeësupporters de spelers om hen toe te juichen te feliciteren met het behalen van de kampioenstitel. Na zes jaar vierde klas komen de rood-zwarten volgend seizoen terug in de derde klas, waarin zij van de 48 jaar dat de vereniging bestaat 40 jaar hebben gespeeld. Feestelijke bijeenkomst Een commissie bestaande uit de heren N. P. Kort, Joost en Jan Ha- gestein, J. de Jonge en J. J. Snijders had er inmiddels voor gezorgd dat deze gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij zou gaan. In clubhuis „Het Duivelands Koffiehuis" werd alles in gereedheid gebracht om gelegenheid te geven spelers en bestuur te felici teren met het behaalde kampioen schap. De clubvlag werd uitgesto ken en de zaal feestelijk versierd. Om acht uur was er in de zaal geen plaats meer onbezet. Voorzitter J. den Haan sprak zijn grete voldoening uit over het feit dat Zierikzee, na de laatste jaren de trein net te hebben gemist, er dit maal in was geslaagd cm de kroon op het werk te zetten. In goede harmonie hebben spel'ers en trainer vele uren gegeven om dit resultaat te bereiken. De heer Den Haan bracht dank aan de spelers en speciaal aan trainer Smits. De voor zitter kon verder tot zijn vreugde mededelen dat dankzij de financiële medewerking van enige personen die onbekend willen blijven het mogelijk geworden is om binnenkort een feestavond te houden. De vereni gingskas zou dit niet kunnen bekos tigen. Spelers en trainer zullen een blijvend aandenken aangeboden krij gen. Burgemeester D. W. Kastelein, die namens de gemeente met wethouder mr. K. A. Keuning aanwezig was, Wenste de vereniging van harte ge luk met het behaalde succes. Het was, aldus de burgemeester, onge twijfeld een zeer moeilijke wedstrijd met veel spanning. Dat er iets bij zonders gaande was kon worden op gemaakt uit het getoeter van de au tobussen en auto's bü de terugkeer van de reis naar Vosmeer. Burge meester Kastelein sprak de wens uit dat Zierikzee straks in de derde klas een behoorlijke plaats zal bezetten en hoopte van harte dat de bevol king met het wel en wee van de ver eniging zal blijven meeleven. Namens district Zuid van de K.N. V.B. en de afdeling Zeeland felici teerde afdelingsvoorzitter I. W. Bak ker, die het voor geheel voetballend Schouwen-Duiveland belangrijk vond dat Zierikzee er in was ge slaagd 'een stapje hoger te klimmen. In zijn gelukwens betrok hij ook trai ner Smits, die vele jaren werkte om het traindngsdiploma te kunnen be halen. In de toekomst zullen van de spelers meer opofferingen worden gevraagd en om in de derde klas goed voor de dag te komen zal be gonnen moeten worden om de zo mer training goed aan te pakken. Ails het elftal zich volledig inzet behoort het tot de mogelijkheden om kam pioen te worden. Graag zou de heer Bakker zien dat Noord-Zeeland in het bezit kwam van een tweede lclas- ser. Slechts hulpmiddel Trainer Smits stelde dat zijn werk slechts een hulpmiddel is geweest en dat uiteindelijk de spelers de pres taties hebben geleverd. Bij het be gin van de training had hij zeker niet gedacht dat Zierikzee direct kam pioen zou worden. Om dit to berei ken is heed hard gewerkt. Met de aanbieding van een bos bloemen feliciteerde de voorzitter van de S.V, Renesse, de heer H. J. Simons, die met een bestuursdelega- tie aanwezig was, terwijl namens de hockeyvereniglng Schouwen-Duive land voorzitter J. Sterkenburg feli citeerde. Onder de vele spelers, oud- spelers en supporters bevonden zich ook de nestor van het Zierikzeese voetbal, ere-voorzitter C. Jonker en oud-voorzitter A. Brand met hun echtgenotes. De bond van spoorwegpersoneel in Argentinië, met een kwart mil joen leden de krachtigste vakorga nisatie in dit land, is onder toezicht van de regering gesteld. Aardappelcontactdag Goeree-Overflakkee De L.C.C. Kontaktcommissie voor de Coöperatieve Aardappelbewaar plaatsen in het Zuidwesten, organi seert op 28 juni de contactdag op Goeree-Overflakkee. Inleidingen zul len worden gehouden door de heer J. M. Glotzbach, directeur voor aard appelen van het produktschap voor aardappelen en ir. H. Goettisch, di recteur van de N.A.K. Zuid-Holland. De onderwerpen zijn respektievelijk: „De aardappel i nde E.E.G.' en „As pecten van de aardappelafzet- en verwerking". De bijeenkomst vindt plaats in „Het Centrum" te Oolt- gensplaat. Na de vergadering wonét een excursie georganiseerd. ZIERIKZEE Volkstoneel bracht „Rooie Sien" Een volle Concertzaal was vrijdag avond getuige van, althans te Zie rikzee, de laatste voorstelling van „Rooie Sien". Het Amsterdams Volkstoneel heeft reeds een afscheids tournee gemaakt met het toneelstuk. Het kroeg echter nog zoveel aan vragen, ook uit de provincie Zeeland, dat het gezelschap gemeend heeft nog een keer aan die verzoeken te moeten voldoen. Zoals bekend is dit toneelstuk een reeks van jaren in het middelpunt van de belangstelling blijven staan en beleefde ihet een ongekend aan tal opvoeringen. Sedert dit drama werd geschreven, is er uiterlijk veel veranderd in Am sterdam waar het „drama uit het volksleven met zang en dans in zes bedrijven" zich afspeelt Vele pro blemen zijn echter dezelfde gebleven. „Rooie Sien" handelt immers over de onderwereld, over publieke vrouwen en hen, die daarvan profiteren, over gekochte liefde, haat en moord. Pro blemen die altijd zullen blijven be staan. Toch hadden we hier te doen met een duidelijk verouderd toneelstuk. Er is teveel overdreven sentiment in verwerkt. De slotscène bijv. deed door zijn sentimentaliteit zelfs bijna belachelijk aan. Niettemin is het welhaast onge loofwaardig dat het gezelschap na meer dan 1150 voorstellingen het stuk nog met zoveel enthousiasme ten tonele voert. Beppie Nooy, de titelrolspeelster schitterde boven al les uit en men genoot van haar ge weldige creatie van „Rooie Sien". R. Optreden beatgroep Op de dag van de blijde gebeur tenis op „Drakesteyn' treedt in de avonduren te Zierikzee de beatband „Full of Soul" op in .de Graanbeurs van het „Huis van Nasau". Laagste inschrijver Door de Kon. Ned. Heide Maat schappij werd namens de Plaatse lijke commissie voor de Ruilverka veling „Lindezuid" te Noordwolde (Fr.) het aanleggen en verharden van een weg en een voetpad aan de Oos- terbroekweg, lang ca. 225 km, met voetbruggen en bijkomende werk zaamheden aanbesteed. De acht laagste inschrijvers waren: K. J. Lentz, Groningen met f 363.400.-; C. Verwater, Breda f 361.200,-; Te Siepe N.V., Zwollerskerspel f 358.000,-; N.V. M. v. d. Wal, Lemmer f 351.000,- Laagste inschrijver werd het Aanne mingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zierikzee met f 347.900,-. Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke .afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt op woensdag 19 april a.s. haar maan delijkse bijeenkomst te houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Me vrouw Marijs-Visser uit Den Haag zal op deze bijeenkomst een boekbe spreking houden over „Niet met goed fatsoen" en „De engel met de ene vleugel" van Aart Romiin. Ook be langstellende dames, niet-ieden zijn hartelijk welkom. Christelijke Plattelandsvrouwen vergaderden In ihet Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw te Zierikzee kwam de Christ. Plattelandsvrouwen Bond, afdeling Schouwen-Duiveland in vergadering bijeen. Na de gebruike lijke opening door de presidente, me vrouw S. P. op 't Hof-de Rijke wer den enkele huishoudelijke zaken be handeld. Onder meer werden wat bijzonderheden bekend gemaakt met betrekking tot de op 21 juni a.s te Tholen te houden toogdag. Bij de bestuui'sverkiezing was de penriing- meesteresse, mevr. M. den Boer- Traas herkiesbaar en zij werd bij akklamatie herkozen. De secretares se, mevr. W. v. d. Wekken-van den Hoek te Zierikzee was eveneens af tredend doch niet herkiesbaar. Bij de gehouden stemming voor een nieuw bestuurslid verkreeg mevrouw C. Boot-Dieleman 36 van de in to taal 57 uitgebrachte stemmen, zodat zij met grote meerderheid als be stuurslid gekozen werd. Wie nieuwe secretaresse wordt, zal nader in een bestuursvergadering worden uitge werkt. Volgens de presidente is het ledental de laatste tijd weer aardig gestegen en met 6 toegenomen, waar door het aantal nu 113 is geworden. Na eer. geslaagde verloting hield de heer D. J. Volmer, voorzitter van de afdeling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Verkeer een lezing over het onderwerp „De plattelandsvrou wen in het verkeer", waarbij o.a. aandacht werd geschonken aan de nieuw ingevoerde verkeersvoor- seft riften. Vrouwenbond P.v.d.A. De Vrouwenbond van de Partij v. d. Arbeid, afd. Zierikzee, houdt op woensdag 19 april a.s. de maande lijkse bijeenkomst in de koffiekamer van het Huis van Nassau. Naast de gebruikelijke agendapunten zal de heer Smallegange, specialist voor voetverzorging, vragen op dit gebied beantwoorden. Ook belangstellende niet-leden zijn van harte welkom. HAAMSTEDE Auto zwaar beschadigd Remmen kan tot gevolg hebben dat men normaal stil komt te staan met de auto, doch indien het te snel ge beurt kunnen er vreemde situaties otstaan. Dat ondeJ*vond de heer P. E. uit Haamstede, die met zijn auto over de Bouwmansweg rijdende plotseling bij de kruising Koetenisse- weg moest remmen voor een andere auto. De auto rolde al kantelend nog enige meters verder en bleef aan de slootkant liggen. De bestuurder kwam met de schrik vrij doch zijn auto werd zwaar beschadigd. Gewond bij voetballen Dat het zomaar een balletje trap pen niet altijd goed afloopt onder vond Tonny Saman uit Haamstede, leerling der L.T.S. te Zierikzee. Hij kwam te vallen waarna een andere jongen op hem viel met het gevolg dat zijn reehterenkel zodanig in de knoei 'kwam dat hij brak. In het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis werd de enkel in het gips gezet waarop de jongeman huiswaarts kon keren voor verdere genezing. Jubileum bankdirecteur De directeur van de Raiffeissen- bank Schouwen herdacht onlangs de dag waarop hij 25 jaar lang de bank als kassier diende. Teneinde deze periode wat luister bij te zetten be sloot het bestuur hem een receptie aan te bieden die gehouden zal wor den op woensdag 19 april. ZONNEMAIRE Jaarfeest jongens- en meisjesclubs Te Zonnemaire werd het jaarfeest gehouden van de jongens- en meis jesclubs. De bijeenkomst werd ge opend door ds. Feunekes met gebed, gemeenschappelijk zingen en Schrift -lzing. De meisjes zongen hierop het clublied, waarna de meisjes: Ada v. d. Berge, Jeannette Koopman en Nelleke de Vlieger het jaarverslag lazen. Ook de jongens brachten hun clublied, waarna J .Dane zorgde voor het jaarverslag. Lucie Hillebrand en Nella v. d. Berge vertolkten het lied van de Herder. De tekst werd ge zongen door Ankie v. d. Houten. Hierna volgde het toneelstukje: „Vader en moeder gaan op visite" en daarna het grote stuk „Ijzerlijm", dat pittig op de planken werd ge bracht. In de pauze werden loten vericocht. Na het toneelspel werd een lintenspel opgevoerd door de meisjesclub. De linten kwamen niet in de knoop en dat getuigde van goede voorbereiding. Tot slot kwa men uit de linten de nationale kleu ren tevoorschijn met oranje wimpel. Aan het slot sprak de predikant een dankwoord, inzonderheid ook aan het leidinggevend personeel, mevr. van Leeuwen-van Wijck en de heer J. Smits. Met het zingen van Gez. 280 1 werd de feestvergadering af gesloten, waarna allen voldaan huis waarts keerden. D REI SCHOR Kerkelijk ontvanger De heer J. W. Beekman alhier, weLke geruime tijd kerkelijk ontvan ger is geweest van de Ned. Herv. gemeente, heeft zijn functie thans neergelegd. Hij wordt opgevolgd door de heer Jac. Padmos. De heer L J. de Jager neemt het secretariaat waar. Cafetariakwestie van de baan! Het ziet er aar uit, dat de tot cafétaria verbouwde kruideniers winkel aan de Ring 24 alhier, eige naresse mevrouw C. A. Herrel-van Beers te Retranchement, binnenkort in andere handen zal overgaan Hoe wel 'het lange tijd de bedoeling van eigenaresse is geweest om het pand zelf als eethuisje te gaan exploite ren, blijken deze plannen nu toch geheel in rook te zijn opgegaan. Op vrijdag 21 april a.s. zal het bedrijfs pand als boven bedoeld in café „De Drie Schapen" in het publiek wor den verkocht. Mevrouw Herrel-van Beers was destijds in Dreischor werkzaam als concierge van het Dorpshuis. OUWERKERK Collecte „Kinderzorg" Voor de Vereniging „Kinderzorg" te Middelburg is opgehaald door Pia en Simone Koster f 13,54, Chr. van den Bosch f 8, Kees en Cobien Kuij- per f 17,01 en Jannie Boogerd en Sietje Manni f 10; totaal dus f 48,55. De collecte voor HEMAVA bracht te Ouwerkerk f 46,59 op. NIEUWERKERK Jongen verongelukt De 11-jarige W. A. Lievense uit Nieuwerkerk, is zondagmiddag om streeks 3.15 uur zeer ernstig gewond op de rijksweg ter hoogte van „De Wereld". Het knaapje was daar met enkele vriendjes en stak onverhoeds spelenderwijs de weg over tussen twee auto's van een wachtende file. juist op het moment dat deze zich in beweging zette. Hij werd geschept door een uit de richting Zijpe ko mende auto, bestuurd door R. le Dreischor De plaatselijke arts dok ter L. J. v. d. Zande bracht de zwaar gewonde jongen ijlings over naar het ziekenhuis te Zierikzee, wahr hij in de loop van de avond overleed. De heer H. Flikweert alhier be haalde aan de fruitteeltschool te Steenbergen het einddiploma. BRUINISSE Nieuwe deklaag op Grevelingendam Namens de Rijkswaterstaat te Mid delburg werd het aanbrengen van een deklaag van grof dicht as faltbeton op de hoofdrijbaan van de Grevelingendam tussen Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee gegund aan de laagste inschrijver t.w. Aannemingsbedrijf en Wgeen- bouw N.V. P. H. Offringa te Vught voor een bedrag vaq f 363.800,-. De aanbesteding vond plaats op 29 maart 1967.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3