Zaterdag 15 april heropening! Onze collectie karpetten lopers en tapijten staat op een zeer hoog peil SUCCESJES woning textiel Ter gelegenheid van de heropening is iedere 10e koper bij contante betaling van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 april 1967 een GRATIS KOPER (controle door de WelEdel- gestrenge Heer J. J. van den Ende, Notaris te Zierikzee) woninginrichting woningtextiel Zierikzee STREEKNIEUWS kerknieuws De toestand in China land- en tuinbouw "Vaccin tegen brucellose Onrust inWest-Irian Zaterdag 15 april speciale dag voor kijkers 1 Iedere koper ontvang! een aardige attentie! Intermeubel Deurloo voor goede kwaliteit Karpetten Overgordijnen Bedden Vitrage Dekens vaste Vloerbedekking Tapijten, enz. deurloo Appelmarkt 4 Tel. 01110-2825 gesloten van 12.30-13.30 uur BRUINISSE Geslaagd echtpaar De heer W. J. Hoek en zijn echt genote mevrouw A. Hoek-van der Weele die te Bruinisse het Hotel Storm exploiteren, ontvingen deze morgen het verheugende bericht, dat ze beiden geslaagd waren voor het Horeca-diploma dat nodig is om een hotel-cafe-restaurant te drijven. De heer W. J. Hoek, die niet in het hotelwezen is grootgebracht zoals vele van zijn collega's wist zich in enkele, jaren bijzonder goed in zijn nieuwe beroep in te werken, even als zijn vrouw. Eigen huis geen zomerhuis Het blijkt dat velen, waarschijn lijk onwetend dat hiervoor vergun ning van <b. en w. nodig is, leegstaan de woningen, die hun eigendom zijn, te Bruinisse verhuren als zomerwo ning. Dit betekent dat deze woningen aan de gewone woningvoorraad wor den onttrokken en het zal daarom door het college van b. en w. zoveel mogelijk worden tegengegaan en be perkt. Winst voor de Engelse conservatieven O LONDEN, 14-4, De conservatieven hebben bij de verkiezingen van don derdag voor een nieuwe gemeente raad van Groot-Londen - het groot ste stadsparlement ter wereld - voor het eerst sedert 1934 de meerderheid behaald. Van de honderd zetels zijn tot dusver al 59 toegevallen aan de voormalige oppositie. Labour heeft er slechts achttien veroverd. Van vier kiesdistricten is de uitslag nog niet binnen. HONGKONG, 14-4. Volgens het Hongkengse blad The Star is Lioe Sjao Tsji als staatshoofd van China vervangen door Tsjce-En-Lai. H'ct blad heeft dit gehoord van mensen die het in muurkranten in Kanten hadden gelezen. De rode gardisten in Kanton liepen met grote portretten van Mao, Tsjoe-En-Lai en Lin Piao, roepend: „Leve voorzitter Mao en president Tsjce-En-Lai". De Pekingre correspondent van het Japanse blad Yomioeri Sjimboen heeft in een muurkrant gelezen dat de commissie voor militaire zaken, het hoogste militaire orgaan dat door Mao wordt geleid, een bijeen komst heeft moeten verdagen omdat er onenigheid was over de benoe ming van Lin Piao als opvolger van Mao Tse-Toeng. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Klazienaveen-Zwar- temeer (toez.): L. C. Vogelaar te Bo- vensmilde; voor Zaamslag: A. de Kleine te Oudemirdum. Geref. Kerken Beroepen te Assen (vac. K. A. Fi- rat): E. Haverkamp te Eeiden; te Bovensmilde: R. Pluim te Oosterend (Fr.). Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ommen: H. J. Nijen- huis te Bunschoten-Spakenburg. ROTTERDAM. De rechtbank Rotterdam heeft de 38-jarige tech- niisch-inkoper Cor S. uit de Maas stad voor de tweede maal vrijge sproken van de hem door het open baar ministerie ten laste gelegde spi- onage-activiteiten ten behoeve van de Oostduitse staatsveiligheidsdienst. Geref. Gemeenten Beroepen te Scheveningen: Schipaanbcord te Apeldoorn. Kontrakttelers vergaderden De algemene vergadering van de Kring Zuid-West van de Ned. Kon trakttelers Vereniging zal plaatsvin den op vrijdag 28 april ini de Schouwburg te Roosendaal. Als spre ker zal optreden de heer ir. Lam- mers van het Peulvruchten Studie Centrum te Wageningen. Bijzondere zegels Hen.ja ar (ent ra fe Jiang van Suriname 'Hen jaar ientrafr Bank ,<in Suriname' - - "iU Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Centrale Bank van Su riname zal de postadministratie van dat land op 1 april 1967 een serie van twee bijzondere frankeerzegels zonder toeslag uitgeven. Deze postzegels, die ontworpen zijn door de heer JJ. L. Volders te Utrecht, hebben de vol gende waarden en kleuren: EINDHOVEN, 14-4. In de labora toria van de N.V. Philips-Duphar te Weesp is men, volgens de Philips- koerier, erin geslaagd een nieuw en bijzonder doeltreffend vaccin tegen brucellose te ontwikkelen. Brucellose is een ziekte die bijna overal ter wereld bij het rundvee voorkomt en zeer grote verliezen veroorzaakt. De schade die hierdoor ontstaat is enorm. Men schat ze voor de Verenigde Staten alleen op zo'n 25 miljoen dollar per jaar. In Frank rijk neemt ze nog grotere vormen aan: daar rekent men met een ver lies van niet minder dan 60 miljoen' dollar. Argentinië spant met niet minder dan 100 miljoen dollar, die jaarlijks op het conto van de brucel lose geschreven moeten worden, de kroon. DJAKARTA, 14-4. Over de be richten uit het buitenland dat Indo nesische militairen onlangs in West- Irian tweeduizend mensen zouden hebben gedood, heeft minister van buitenlandse zaken Adam Malik ge zegd, dat dit sterk overdreven is. Het zijn er misschien tweehonderd ge weest, zei hij. Het was gebeurd in Manokwari, dat niet eens tweedui zend inwoners telt. Daar zijn onlus ten geweest als gevolg van slechte levensomstandigheden. Verder gaf de minister geen bijzonderheden. Oude tekening STOCKHOLM, 14-4. Enige dagen geleden is in Oestertael- je in het oosten van Zweden een 3000 jaar oude tekening op steen ontdekt door spelen de kinderen. De tekening moet in de bronstijd gemaakt zijn, zij meet 15 bij 25 centimeter en stelt een lange boot met negen personen voor. Intus sen is vastgesteld dat de teke ning echt is en niet het werk van een zonderling die hon derd jaar geleden in dit ge bied zelf „vondsten uit de oud. heid" fabriceerde. Twee leden van de Westduitse Weermacht zijn donderdag bij Wil- hclmshaven om het leven gekomen, toen bij voorbereidingen voor een oefening een amfibievoertuig in een onder water staande steengroeve zonk. Een derde inzittende kon zich redden. VAN DICHTBIJ EN VAN VER De in Brazilië gearresteex-de voormalige Duitse concentratie- kampcommandant Franz Stangl heeft ontkend, tijdens de oorlog Jo den te hebben vermoord. A.LMELG. In het ketelhuis op de Aalderinkshoek te Almelo, van waar uit de woningen in deze nieuwe wijk centraal worden verwarmd, heeft zich een explosie voorgedaan. De 38- jarige chef-monteur A. de R. uit Zwolle verloor hierbij het leven. DEN HAAG. In een gecombineer de zitting van de vaste commissies van sociale zaken -en van economi sche zaken zijn de moeilijkheden in de textielindustrie besproken. Aan wezig in deze zitting waren de mi nister van sociale zaken en volksge zondheid, de heer B Roolvink en de minister van economische zaken, mr, L. de Block. SAIGON. Het Amerikaase hos pitaalschip „Sanctuary" heeft aange legd in de haven van de Zuidvietna- mese stad Danang. Het ultramoderne schip telt 150 bedden, vier operatie zalen, enige laboratoria en een bloed bank. a Drieduizend studenten hebben donderdagmiddag in het centrum van Madrid gedemonstreerd voor een vrije pers en voor democratie. De po litie verspreidde de betogers met de gummiknuppel, er waren geen ge wenden. De Italiaanse studiecommissie vcor anti-conceptionele middelen heeft zich uitgesproken voor de ver- keep vam anti-conceptionele pi li en in het land. Secretaris-generaal Thanl van de V.N is donderdag in Katmandoe aangekomen voor besprekingen met de leiders van Nepal, die naar men verwacht in hoofdzaak zullen gaan over de kwestie-Vietnam en de tech nische hulp van de V.N. aan Nepal. DEN HAAG. In aansluiting op hetgeen op 9 maart reeds werd ge publiceerd wordt in het verslag over 1966 van de Koninklijke Shellgroep gemeld, dat, in 1966 de wereldvraag naar olieprodukten met ongeveer 8 procent is gestegen in vergelijking met het voorgaande jaar. BOXMEER. Donderdagmiddag is net Bu xlengstplein in Boxmeer de 13-jarige Tonie Cornelissen uil Oplco met haar fiets onder de ach terwielen van een autcbus terecht gekomen en gedood. De politie van het Oostenrijkse L 'nz heeft de 25-jarige Nederlander Albert van L. uit Dieren gearresteerd wegens inbraak in het kantoor van de bouwonderneming, waar hij werkte. Te koop: Autogarages f 350,schuur tjes f 185,vakantiehuisjes f 950,Vraagt gratis pros- pektus. - Houtbouw Ubachs, Kerkrade. Partij planken, duims en driekwarts; balken; latten; ribben; betontegels en -ban den en wandtegels. W.C.- potten en wastafels. Maga zijn Hoornick, Engelse Kade, Vertegenwoordiger: M. W. Janse, Karnemelksvaart 3, tel. (01110)—2158, Zierikzee. Dagelijks verse kippeneieren vanaf 10 voor f 1,per kist reductie. Steenland, pluim- veebedrijf, Deirschor. 2 stuks Luxaflex, breedte 1,86, hoogte 2 meter. Karman, Caustraat 20, Zierikzee. Prima eetaardappelen. J. M. van Klooster, Wilhelmina- weg 8, Renesse, tel. 318. Personeel gevraagd: Een nette werkster voor de schoonmaak, 3 a 4 dagen per week, tel. (01116)-265. I>iversen: Kistjes goede miskleur siga ren van bekende fabrieken, van f 9,50, f 10,—, f 11,—, f 12,en f 13,p. 50 stuks. Sigarenmagazijn D. C. Vier gever. Weststr.. Haamstede. Hinvelijks kaarten -circulaires 8 Wii drukken ze graag O voor U TILBURG. Bij het oversteken van de Baronielaan in Tilburg is de 65- jaiige H. Kuener. uit diegemeente donderdagavond met zijn bromfiets tegen een vrachtauto met aanhan ger gebotst en daarbij zo ernstig gewond dat hij in de loop van de nacht is overleden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5