„Wie geen geloof heeft in eigen zaak, kan heter stoppen" Grieks vrachtschip liep bijna op Vlissingse boulevard INGEZONDEN STEKKEN Subsidie V.V.V. in nieuwe samenstelling STREEKNIEUWS Vergadering afdeling Oosterland van het „Groene Kruis" V. pïeit voor instelling regionale raden voor werkgelegenheid BERGMANS Afdeling Westersohouweii „Z.H.E. HAAMSTEDE, 13-4 ln een vrü langdurige jaarvergadering der on derafdeling „Westerschouwen" der Ccöp. Tuinbouwveiling ,,De Zuid- Hcllandse Eilanden" in hotel Bcm gehouden hebben een 27-tal leden ge luisterd naar de gang van zaken in de vereniging. De voorzitter de heer L. Lteuive heette in z(jn welkomst woord het dagelijks bestuur der vei ling welkom benevens de direeteur drs. J. J. v. Kampen en de adj.-di- recteur, de heer A. v. d. Valk. De voorzitter memoreerde het overlijden van het bestuurslid de heer J. W. de Vrieze die een onversaagd volhouder was. Verder wenste hij de heer K. J. Dambruin, al jaren een trouw bezoe ker der vergadering, nu afwezig we gens ziekte, van harte beterschap. In. zijn openingstoespraak zeide de voorzitter, die zich niet schaarde in, de rijen der pessimisten, dat de fruit en groentetelers er wel eens beter voor hadden gestaan dim nu. Spreker zeide verder dat zij die te weinig meepikken van de welvaartsgraan tjes niet te veel naai* een ander moe ten kijken. „Wie geen geloof meer heeft in zijn eigen zaak raad ik aan er morgen al meo te stoppen", ad viseerde de voorzitter die vervolgde: „1966 was niet best en in 1967 zal het weer oogjes open zijn omdat het gehele fruitfront in beweging is ge komen met schaalvergroting, door gaande integratie in de E.E.G. en verandering v*an de manier van af zetten. De fruit vinger van ons land in de E.E.G.-pap is maar heel klein en bedraagt slechts 6 u/o der totale E. E.G.-omzet, De import van Argen tijns fruit nam in 1966 met 28 ü/o toe, terwijl onze export verminderde met 13 °/o, „Ik verwacht dat deze invoe ren nog zullen toenemen vooral uit Frankrijk en Italië. Voor de Voor lichtingsdienst een enorme taak om nu goed voor te lichten. Is de Franse Golden DeLicious nu eep rampgolf? Ik meen van niet omdat de Franse kostprijs 45 cent bedraagt en de vracht naar hier 12 cent bedraagt". Spreker hoopte dat 1967 toch een goed jaar zou mogen worden. Hij dankte de vervoerders, de heren S. Hart en J. J. Rademaker, het dage lijks bestum* en de loodsbeheerder de heer W. v. Sluijs met zijn medewer ker de heer C. Remmers voor hun toewijding. Notulen en de financiële zijde bracht de heer A. D. Dalebout. Er was een batig saldo van f 0,88. Da kascommissie adviseerde bij monde van de heer J. v. d. Berge tot goed keuring der boeken. Depothouder W. v. Sluijs zeide in zijn verslag dat de koelhuisresulta ten teleurstellend waren. De koude bloei gaf een slecht re sultaat voor het zacht fruit waardoor de zwarte bessen het slachtoffer wa ren. Er werden 27260 kg aangevoerd (in 1965 72C00 kg). Het zomerfruit gaf financieel slechte resultaten. Z(j die groene James Grieve veilden waren geldelijk het beste af. In de loods was een vcorraad kisten van 5&.000 stuks die op 17 oktober alle uitge geven waren. Cijfers: Uit Haamstede-Renesse werden vol verzonden 112.540 kisten en 14.982 bs/kÖ^-J- Hiervan 107.687 kisten en 12.744 uit Renesse. In 1965 bedroegen deze totale bedragen resp. 122.003 en 20.633. De totale afvoer van Schouwen- Dulveland bedroeg in 1966 208.332 m Een Amerikaans straalvliegtuig van het type SR-71, dat een snelheid van 3.600 km per uur kan bereiken en bedoeld is ter vervanging van het spionagevliegtuig U-2, is donderdag avond in de woestijn van Nieuw Mexico verongelukt. Een der twee bemanningsleden kon zich redden, de ander wordt vermist. Westduitse en Nederlandse kern geleerden hebben op een bijeenkomst te Bad Pyrmont besloten tot een nauwe samenwerking. SPORTBERICHTEN VOETBAL District Zuid I 4e klasse G Het programma voor a.s. zondag 16 april luidt: D.F S.-Halsteren (half 3); Vosmeer-Zierikzee; Oude Molen-D.I.V.O.; De Schutters-Goes; Nieuw Borgvliet-B.S.C. Afdeling Zeeland Wijziging programma 2e klasse B De voor zondag 16 april vastge stelde wedstrijd S.V.O.W.K. I-Zie- rikzee III wordt gespeeld op zater dag 15 april (half 4). M.E.V.O. I speelt a.s. zaterdag tegen O.FB. I (Ooltgensplaat) Morgen (zaterdag) middag 15 april (3 uur) speelt M.E.V.O. I op het sportpark „Bannink" vriendschappe lijk tegen O.F.B. I uit Ooltgensplaat. kisten en 27.284 bakjes. In vergelij king met 1965 een kistenvermeerde- ling van 1096 en een bakjesvermin dering van 12.394 waaruit blijkt dat de kfe:n-fru:t sector hard is achter uitgegaan. De maand met de groot- «tf y,r ivoer was november, met de kleinste april. De heer W. v. Sluijs wenste d:* aanvoerders verder een gr. ede gezondheid en een goede fi nanciële basis om op voort te kunnen bouwen. Uit de vergadering werd opge merkt dat de donderdagaanvoer zeer me:.'lijk is vcor rijpe pruimen. Mits voor 4 uur opgegeven zal het dit jaar mogelijk zijn om deze vruchten la ter aan te voeren, zelfs vrijdagmor gen vroeg laten ophalen. Hogere vrachttarieven De vrachttarieven zijn. door een ministeriële beschikking met 6 "/o omhoog gegaan. Reden voor de ver voerders om de vracht der kisten van 31 op 33 cent te brengen. Bloemkool- bakken kernen eveneens op 33 cent. het andere kleinere fust blijft onver anderd. De vergadering ging met ci.rze nieuwe prijzen akkoord. Bij de Z.H.E. zal het nog niet tot de aan voer met stapelkisten zoals in Ter- neuzen. komen. Het nieuwe systeem vraagt grote investeringen voor kwe ker en vervoerder. Iedere moderni sering is altijd nog geen kostenver laging. Voor grote bedrijven zal de ze wijze van vervoer op den duur er Wal in komen, doch de totale om schakeling zal zeer duur zijn. De heer S. Hart dankte namens de vervoerders voor het genoten ver trouwen. In het bestuur werden ge kozen de heren J. v. d. Berge, M. J. v. d Maas en J. D. Pi-iemïs die resp. de heren J. W. de Vrieze, J. P. C. Boot en M. P. Moelker vervangen. De voorzitter dankte de bestuursle den voor hun toewijding. MIDDELBURG, 14-3. Het heeft vanmorgen maar een haartje ge scheeld of het Griekse vrachtschip „Velos" (14.218 brt) was op de Vlis singse boulevard De Ruyter vastge lopen. De „Velos" die op weg was van Antwerpen naar zeè kreeg van morgen omstreeks zeven uur ter hoogte van Vlissingen met motor- schade te kampen, waardoor de bei de motoren van het schip uitvielen, het vrachtschip stevende tot verba zing van de boulevardbewoners, recht op de Vlissingse boulevard af, maar kon door het uitgooien van twee ankers nog juist worden tegen gehouden. Er moesten twee sleep boten aan te pas komen om de „Ve los", die eigendom is van de „Eagle Transport ltd)" in Monrovia uit zijn benarde positie vlak voor de boule vard weg te trekken. Na ongeveer een half uur was 't karwei van voor zichtig manoeuvreren geklaard en Mijnheer de redakteur, Tot onze grote verbazing hebben wij kennis genomen van het bericht in. uw dagblad van donderdag 13 april j.l. Hierin wordt gesuggereerd, dat de diverse scholen in Zierikzee niet of niet tijdig gereageerd zouden hebben op een verzoek om kenbaar te maken, dat men prijs stelde op verstrekking van beschuit met muis jes aan. de leerlingen ter gelegenheid van de a.s. geboorte van het Prinsen kind. Het is ons niet bekend van welke zijde u dit bericht ontvangen hebt. Wij hebben nimmer een verzoek, van welke zijde dan ook, ontvangen om een dergelijke opgaaf te verstrekken. Het is dus beslist niet waar, dat door onze eventuele nalatigheid de beschuiten met muisjes de neuzen van onze leerlingen zulilen voorbij gaan. Met dank voor de plaatsing. J. G. Brugman, hoofd o.l.s., C. J. Verheul'e, hoofd C.N.S., P. R. M. v. d. Sneppen, hoofd R.K.-school G. H. Rosink, hoofd Beatrixschool. Van de organisatie Verbisco is in februari een schrijven uitgegaan aan alle overkoepelende organisaties van onderwijzend personeel, waarin de mededeling stond dat vóór 24 febru ari opgave moest worden gedaan door de respektievelijke scholen aan de respektievelijke Oranjeverenigin gen cf men prijs stelde op beschui ten met muisjes en in welke hoeveel heden. Uit het „ingezonden" moeten we dus concluderen, dat de'drie respek tievelijke levensbeschouwelijke on- derwijzersorgansiaties, uitgerekend alle drie hebben verzuimd de Zieriik- zeese scholen te benaderen. Het is een enorme wissel op onze goedgelo vigheid. Maar we willen het graag aannemen; blijft nog het feit bestaan dat het landelijk gegonsd heeft van muisjesbesohuitenberich- ten en dat er nu uitgerekend in, Zie- rikzee nooit eimand si geweest, die heeft gedacht: „zouden wij hier ook We zullen er echt niet verve lend over doen, maar het is ons een raadsel. Intussen blijkt dat ook elders op Schouwen-Duiveland (o.m. in Duive- land) er scholen zonder beschuiten zitten. Te laat aangemeld. Met de or ganisatie 'is het dus ook daar niet vlot gelopen. De één beweert: „Het initiatief had moeten uitgaan van onderwijszijde', de ander: „De oran jeverenigingen hadden het moeten doen". Ook wij komen er niet uit, maar jammer is het allemaal wel. Redaktie. VoorsU'I 1». on w. Zierikzee: kon het vrachtschip naar de Vlis singse rede gesleept worden waar de motorschade verder onderzocht zal worden. ZIERIKZEE Afdeling „Philatelica" Op dinsdag 18 april a.s. vindt in de bovenzaal van Mondragon, een vergadering plaats van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philate lica". Mocht op deze dag de geboorte van de Oranje-telg worden gevierd, dan wordt de vergadering verscho ven naar een nader - hier aan ie kondigen - datum Jaarvergadering N.V.V.-bestuurdersbond De jaarvergadering van de N.V.V.- Bestuurdersbond „Schouwen-Duive land" vindt plaats op vrijdag 14 april a s. in de grote zaal van het „Huis van Nassau". In deze vergadering zal afscheid worden genomen van de heer Zappey, die twaalf en een half jaar de functie van penningmeester heeft uitgeoefend, maar thans om gezondheidsredenen hiervoor 'heeft moeten ibedanken.Enige aktuele pro blemen zullen worden behandeld door districtbestuurder C. Hoek. Dia-vertoning in bejaardensociëteit Dinsdagmiddag 18 april a.s. vindt in het gebouw van de bejaardenso ciëteit van de U.V.V. in. de Visstraat een diavertoning plaats over het Al- bert Schweitzerziekenhuis in Lam- barsne. Deze middag is speciaal be doeld voor de dames die regelmatig de bejaardenbijeenkomsten bezoeken Deze dames hebben zich de laatste tijd toegelegd op het breien van ba by goed en andere artikelen bestemd voor het ziekenhuis in Larnbarene. In aansluiting op hun actie krijgen de dames deze dia-mdddag aangebo den. N.V.V. en aangesloten bonden Blijkens cijfers verstrekt in het jaarverslag over 1966 van de N V.V.- Bestuurdersbond „Schouwen-Duive land" 'blijken in totaal 1693 bij de land" blijken in totaal 1693 leden bij de diverse afdelingen te zijn aange sloten,. Deze leden zijn verdeeld als volgt: A.N.A.B. (15 afdelingen), 521 le den; A.N.B. (8 afdelingen), 452 leden; A.B.V.A. (Haamstede), 43 leden; A. B.V.A. (Zierikzee), 221 leden; A.B. T.K (Zierikzee), 12 leden; Mercuri- us (Zierikzee), 63 leden; A.B.V.G. (Zierikzee), 13 leden; A.N.G.B. (Zie rikzee), 32 leden; A.N.M.B. (Zierik zee), 202 leden; N.B.V. (2 afdelingen), 97 leden; N.P.B. (Haamstede), 18 le- ZIERIKZEE, 13-4. Het college van b. en w. heeft zich met een schrijven gericht tot de raad, waarin herin nerd wordt aan de gehouden leden vergadering van b en w., waarop werd besloten tot wijziging van de bestuurssamenstelling, in dier voege dat een bestuur is samengesteld, dat een voorlopig karakter draagt. Het voorlopig bestuur zet de V.V.V.-2a- ken voort en zal de verkiezing van een definitief bestuur voorbereiden. De voorzitter en de secretaris heb ben contact opgenomen met hel col lege en legden een door het voor lopig bestuur opgestelde conceptbe groting 1967 over, met daaraan ge koppeld de vraag in hoeverre hel gemeentebestuur bereid zou zijn het V.V.V.-werk opnieuw te subsiduë- ren. In het schrijven wijzen b. en w. uiteraard op het belang van een goed funktionerende V.V.V. Nu de V.V.V. in nieuwe samenstelling de bakens heeft verzet en nog verder zal ver zetten, wil het college aan het nieu we bestuur vertrouwen geschonken zien, dat zich manifesteert in een flinke subsidie, die gelijk dient te zijn aan de door de vereniging ge- inde contributies over 1967, lot een maximum van 1' 3000. Op de dinsdag a.s te houden raadsvergadering komt dit subsidievoorstel aan de or de. den; A B.M.B. 2 leden. Verspx*eide leden diverse bonden, totaal 1.693. HAAMSTEDE E.H.B.O.-examen In Haamstede werd een E.H.B.O.- cursus gehouden in het Wijkgebouw waar 'de heer B. C. v. d. Kloot de cursisten onderwees op practisch ge bied terwijl in de theorielessen werd voorzien door Dr. A. Simons uit Re- nesse. Woensdagavond werden de examens afgenomen door dokter J. H Motmans uit Schuddebeurs. Er waren vijf deelnemers aan de cursus waarvan er één, mevr. Kloet-Hage bij het examen verstek moest laten gaan wegens opname in het zieken huis. De volgende heren slaagden: J. G. Boot uit Scharendijke, L. L. v. d. Panne uit Renesse, M. C. Vos eveneens Renesse en K. M. Schot uit Burgh. 7. De heer v. d. Kloot sprak een al gemeen dankwoord, doch later bij de diplomaui'treiiking zal hier nog meer aandacht aan geschonken wor den. Dokter Motmans hoopte dat de cursisten -bij zullen blijven op dit E.H.B.O -gebied. De algemeen secre taresse van 'het Rode Kruis afdeling Schouwen West, mej. A. J. Hout man woonde dit examen namens het bestuur bij. DREISCIIOR In memoriam A. van Oeveren Deze week overleed in het Rode Kruis-ziekenhuis op de leeftijd van 'bijna 67 jaar, de heer A. van Oe veren, in leven gepensioneerd on derwijzer aan de openbare lagere school te Dreischor. De heer A. van Oeveren, afkomstig van Stavenisse, werd op 1 december 1920 benoemd tot onderwijzer aan de school te Dreischor, die hij onafgebroken op voortreffelijke wijze heeft gediend tot 1 juli 1962, toen hij - om gezond heidsredenen - vervroegd pensioen moest aanvragen. In de ruim 42 jaar, gedurende wel ke de heer-Van Oeveren zijn beste krachten aan het onderwijs in Drei schor heeft gegeven, heeft hij steeds getoond uit het goede hout gesneden te zijn. De wijze waarop hij met de kinderen van zijn klassen wist om te gaan, is het onderwijs zeer ten goede gekomen. Ook op algemeen maatschappelijk en vooral ook op kerkelijk terrein heeft hij zich met veel ijver bewogen. Naast de akti- viteiten voor de toen nog zelfstan dige afdeling van het Nederlandse Rode-Kruis en het Nederlands On derwijzersgenootschap, heeft de heer Van Oeveren zich vooral op kerke lijk terrein zeer verdienstelijk ge maakt. Van 1933 tot 1957 bekleedde hij de functie van kerkelijk ontvan ger van de Ned. Hervormde Ge meente van Dreischor. Van 1937 tot 1954 was hij bovendien secretaris van de kerkvoogdij. Tenslotte was hij vanaf 1933 ouderling van de ker kelijke gemeente van Dreischor, welk ambt hij een aantal jaren ge leden om gezondheidsredenen neer legde. Bij besluit van 11 juli 1962 werd hem te Dreischor door de toen malige burgemeester van Brouwers haven, de heer A. IT. Vermeulen, de ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau in goud uitge reikt. De begiafenis is vastgesteld op zaterdagmiddag a.s. op de algemene begraafplaats te Dreischor. OOSTERLAND Demonsrtatie winterbloemkool Op maandagmiddag 17 april a.s. zal er op de boerderij van H. W. Stouten Johz. aan de Nieuwe Groe- neweg alhier een demonstratie wor den gehouden met winterbloemkool, een produkt dat in deze streken steeds meer in de belangstelling van boer en tuinder komt te staan. Te bezichtigen zal zijn de verzorging en het veilingklaarmaken van het pro dukt. Vergadering kolenfonds Cp heden (vrijdagavond) zal in de Conferentiekamer plaats hebben de algemene ledenvergadering van „Oosterlands Kolenfonds". Behalve de verschiLlende huishoudelijke za- WAALWIJK, 13-4. De golf van werkloosheid die de laatste maanden over ons land is gespoeld, maakt wel duidelijk dat er een totaal nieuwe aanpak van het arbeidsmarktbeleid nodig is. Op de oude manier lukt het niet. We beschikken niet over vol doende middelen en organen voor een snelle krachtdadige bestrijding van de werkloosheid. Dit zei de heer P. Tjeerdsma, se cretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond donderdagavond op een vergadering van de Christelijke be sturenbond te Waalwijk. Hij vindt dat er juist op het ge bied van de werkloosheid nog teveel wordt overgelaten aan het toeval, aan de zogenaamde natuurlijke ont wikkeling en aan een wol goedwil lend, maar nog te veel versnipperd overheidsbeleid. Hij pleitte daarom voor een slag vaardig werkgelegenheidsbeleid, dat tot stand moet komen in nauw over leg tussen overheid, werkgevers en werknemers. Een soort Raad voor de werkgelegenheid moet er naar zijn oordeel stellig komen, Hoe zo'n raad nu precies zou moeten werken en welke bevoegdheden hij zou moeten krijgen, dient in onderling overleg te worden uitgemaakt. Drastische contributieverhoging OOSTERLAND. 13-4. Het Groe- ne Kruis te Oosterland hield woens dag j.l. haar jaarlijkse ledenverga dering in de Conferentiekamer on der voorzitterschap van de heer A. L. Bakker. Deze opende de matig be zette samenkomst met een welkomst woord, inzonderheid verwelkomde hij de spreker van deze avond, dok ter Van Hoorn uit Zierikzee, dokter Speelman en zuster Compagne. Meegedeeld werden vervolgens eniige facetten uit het verenigingsjaar, o.m. dat de wijkzuster haar werk tot vol le tevredenheid uitvoert. Betreurenswaardig is het dat er steeds maar weer tekorten zijn. Bi komen steeds nieuwie taken voor het Groene Kruis en volgens sprekers me ning zal 't op den duur tot 'n fusie moeten komen met zusterverenigin gen. Uit het jaarverslag door me vrouw Hoekman voorgelezen bleek dat de activiteiten ook in het afgelo pen jaar weer vele waren. Er wer den 46 patiënten verpleegd met 2206 bezoeken, wekelijkse wasbeurten 1216, injecties 230, bevallingen 2, kraamvrouw- en. babybezoek 43 maal, bejaaVdenbezoek 21 maal, nieuw ingeschreven zuigelingen 47, zuigelingen consultatiebureau 36, huisbezoek zuagelingezorg 241, nieuw ingeschreven kleuters 2, consultatie bureau kleuters 34, huisbezoek kleu terzorg 19 maal, in zorg zijnde zuige lingen en kleuters 120, huisbezoeken rheumabetrijding en andere werk zaamheden en administratie maga- zijwwerk 278 uren, aan 62 gezinnen verpleegmateriaal uitgeleend, in to taal 163 stuks. Er bestaat een prima samenwerking tussen dokter en ver pleegster De voorzitter dankte mevr. Hoekman voor de keurige adminii- straitie. De secretaris-penningmeester de heen- J. van der Maas Pz. deed ver volgens verslag van de stand van de kas, de inkomsten waren f 19.908,69 dc uitgaven f 20.507,19, alzo een na delig saldo van f 608.50. De begro ting voor 1S67 was opgesteld door de heer Van der Maas op een bedrag van f 22.770,-. De voorzitter dankte da heer Van der Maas voor zijn keu rige en accurate boekhouding, en be treurde het feit dat er weer een na delig saldo is ontstaan. Contributieverhoging We kunnen er niet aan ontkomen om over te gaan tot een drastische contributieverhoging, aldus de voor zitter. Er moeten nodig verschillen de investeringen worden gedaan, omdat we zo met het huidige mate riaal niet kunnen blijven voortgaan. Het bestuur heeft gemeend de jaar lijkse contributie op te trekken t.ot f 20,- per jaar, een verhoging dus van f 7,50. Het komt wel hard aan, memoreerde de voorzittei-, doch als we met. twee of drie gulden begin nen moet er volgend jaar weer bij. Daar er uit de vergadering geen tegenkanting te voorschijn kwam werd het besluit aangenomen, alleen zal het geld voortaan tweemaal 's jaars worden opgehaald. Om dat alles zoveel duurder wordt zou me vrouw Van der Maas uit Sirjans- land graag zien dat het honorarium van de magazijnbeheerder daar ter plaatse ook een verhoging onder ging. Dit zal door het bestuur .wor den onder ogen gezien. Bij de be stuursverkiezingen werden de aftre dende leden herkozen bij acclamatie, t.w., de 'voorzitter, mevrouw Hoek man en Ds. Groenewegen. Vervolgens werd het woord ver leend aan dokter Van Hoorn die als onderwerp van zijn causerie had gekozen: „Waarheid en leugen aan het ziekbed". Op uiterst deskundige wijze werd de verhouding dokter patiënt besproken. Vervolgens wat feitelijk ziekte is n 1. een onderbre king van de gezondheid. Door de zondeval werd de mens sterfelijk en in elk ziek mens maakt dit een ze kere angst levendig. Zo is ziekte in feite angst voor de dood. De huis- tuin en keukenziekten ging spreker voorbij, het gaat hier hoofdzakelijk om ongeneeslijke ziekten. Hierbij gaat vaak bok het geestelijke ele ment een rol spelen. De vrome leu gen is misplaatst, maar veelal tegen de patiënten zeggen ronduit waar het op staat is eveneens fout. De meeste zieken waarderen hel zwijgen van de dokter, doch het is zeer verschillend naar de aard het gevoel van de patiënt. Het gebod van de naastenliefde is een zo groot mo gelijke eerlijkheid jegens de onge neeslijk zieke te betraohlen. Dan ont staat er het onontbeerlijke vertrou wen in de dokter. Het incasserings vermogen van de patiënt speelt hier bij een grote rol. Van de gelegenheid tot vragen stellen aan de dokter werd nog tamelijk veel gebruik ge maakt. Tot slot dankte dc voorzitter dokter Van Hoorn voor zijn leerza me causerie en sloot deze vergade ring. Als een bijzonderheid kan nog worden meegedeeld dat zo goed als alle vrouwen uit Sir Jansland deze vergadering bijwoonden, zij, vorm den zodoende het leeuwenaandeel, van het bezoek. 1 Iets aparts wordt het nieuwe sta tionsgebouw van Ludwigshafen, waarvoor inmiddelse de eerste steen is gelegd. De treinen zullen het nieu we station op v>erschillende niveau's passeren. En optische attractie is een het gehele emplacement over spannende straat weg, die door stalen kabels van een 75 meter hoge pyloon wordt imstgehouden. Kosten van het projekt: 250 miljoen gulden. ken zoals fin. verslag, jam-verslag, bestuursverkiezingen 'etc. zal er op dc-ze vergadering gelegenheid be staan brandstoffen voor het komen de seizoen 1967-1968 te bestellen. SIRJANSLAND Cursus „Beter Bewegen" De Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten plattelande is donder dagavond gestart met de cursus „Be- tér bewegen". De cursus bevat twaalf lessen en staat onder leiding van de heer C. H. Snijders. De eerste avond was reeds eer groot aantal dames aanwezig. Betere zonnebrillen en verrekijkers zijn: ZEISS RODENSTOCK en andere vakopticiën Zierikzee - Telefoon 2029 Burgh - Kerkstraat 2 Telefoon 636 a De Amerikaanse jazz-clarinettist William (Buster) Baily, die deel uit maakte van Louis Armstrongs All Stars, is donderdag op 64-jarige leef tijd in New York overleden. KOFFER Het moet in een ander land zijn geweest, want de mensen spraken er anders. Er was een groot station en daar waren mensen, die om en nabij te herkennen waren. Proble men bestonden er niet, alleen de obligate: hoe laat gaat de trein?" en dan dat sjouwen met bagage. Niet alles wordt in zo'n situatie duidelijk tot in het detail. Maar opeens was de koffer wegHet was een soort bevrijding, want nu behoefde het ding niet meer meegezeuld. De an deren reageerden vaag op de vraag: „hebben jullie mijn koffer niet ge zien?" Niemand had hem gezien. Er ontstond wat rumoer in het groep je, dat het plotseling op een rennen zette. Ze kwamen in een smalle straat op het eind waarvan een soort bestelwagen voorbij reed, kennelijk langs een kruispuntDe anderen ble ven maar hollen en wipten daarna in de bestelwagenZe waren zo opeens verdwenen, alsof ze er niet geweest waren. Daar stond ik, helemaal alleen in een niet te herkennen omgeving, zonder spullen en vrijioel zonder geld, want dat zat in de verdwe nen koffer. Toch stak het verlies van die kof fer niet zo diep. Je kon je nu veel gemakkelijker door de stad bewegen en er was geweldig veel te zien, dat de aandacht boeide. Er dook plot seling in het beeld een soort loket, op. Er achter stojzd een geünifor meerde man, tegen wie ik zei„Ik ben mijn koffer kwijt". „Zo, zo", zei de man en hij wilde alles weten. „Zó liep ik met de koffer in mijn hand", vertelde ik hem en de koffer was er toen ineens weer, maar dat hadden we niet door. Enfin, het werd een onsamenhangend verhaal. Terug weer naar de straat, waar de auto reed. Daar was een huis, waar van de deur openstond. Gewoon naar binnen. Er stond een vrouw aan het aanrecht en zij kreeg de mededeling van. de koffer en imn het feit, dat ik hier helemaal vreemd was en bijna armlastig, alsof het mens er iets mee mee te maken had. Eenmaal weer thuis hoe kom je thuis? stond in de gang een koffer met alle spullen er uitgegooid. Ze zeiden: „Je moet je koffer eens beter inpakken, voordat je weg gaat". Midden in mijn zonder twij fel verontiuaardigd. protest - moet de wekker zijn begonnen. Het blijft een ellendig geluid, maar ditmaal was de bevrijding echt SCHIEREILANDMAN t t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2