THlfcN HET LIDTEKEN Flissu brengt textielrevolutie „Teveel" moet worden„juist genoeg" Auschwitz-comité naar Polen vertrokken om sportief uit te rusten Kwaliteit valt erg mee Voor de amateurfotograaf Bedden Dekens Zal nieuwe stof dure confectie verdringen Ut KERKDIENSTEN VUUR ZONDAG ZTERIKZEESCHF, NIEUWSBODE vrü«u* u aPru is« nt. 19777 Bijwoning herdenking (Advertentie) Van Nelle bestollen! SCHIPHOL, 13-4. Onder auspiciën en leiding van het Nederlandse Auschwitz Comité Is met een lUntoe- fcttl van de Poolse luchtvaartmaat schappij LJO.T. een groep van 23 Nederlanders naar Warschau ver trokken, teneinde zondag a.s. de gro te internationale herdenkingsplech tigheid in het vroegere Duitse con centratiekamp van Auschwitz by te wonen. Verwacht wordt dat de plech tigheid door bijna 100.000 belangstel lenden uit alio hoeken van Europa zal werden bijgewoond. Jeugd-dierenorganiaatie opgericht DEIN HAAG, 13-4. Voortbouwend op het succes van de in 1965 door het Wereld Natuur Fonds Nederland gevoerde actie „Dierepkind" ten ba te van de bouw van een dierenhos pitaal in Kenya, is een jeugdorgani satie, Wildlife Rangers geheten, op gericht, die zich beijvert de doelstel lingen van het World Life Fund (Wereld Natuur Fonds) te helpen verwezenlijken. De Wildlife Rangers, die hun naam ontlenen aan een En gelse club met reeds 85.000 leden, zijn een zelfstandige organisatie, maar genieten de steun van het We reld Natuur Fonds Nederland, dat zij op hun beurt helpen door te trachten de Nederlandse jeugd zich te doen inzetten voor het natuurbe houd en door het voeren van speci fieke acties. Prinses Beatrix zoekt huismeester LAGE VUURSCHE, 13-4. Prinses Beatrix en prins Claus zoeken een nieuwe huismeester, want de heer Mastenbroek, die sinds prinses Bea trix kasteel Drakensteyn bewoont deze funkthie vervulde, heeft een maand geleden ontslag genomen. Zijn vrouw die kokkin was, werkte ook niet meer voor het prinselijk paar. Prinses Beatrix heeft voorlopig een lakei geleend van paleis Soest- dijk. Het echtpaar Mastenbroek woont nog in een dienstwoning op het landgoed Drakensteyn. ADVERTENTIE Onder de Nederlandse groep be vinden zkh behalve bestuursleden van het comité ook afgevaardigden van andere stichtingen. Velen van hen zijn ex-gevangenen of nabe staanden. Het gezelschap wordt per bus in een tocht die 5 uur duurt van Warschau naar Krakau gebracht en moet van daaruit zondag eveneens per bus naar het 60 km verder gele gen Auschwitz. Naai- bekend staat de ent hulling van een reusachtige na tuurstenen monument op het pro gramma, aan de bouw waarvan Ne derland met een schenking van ruim een halve ton heeft bijgedragen. De groeo. die 10 dagen wegblijft, zal in Polen nog ettelijke andere voormalige concentratiekampen be zoeken. (Advertentie) Van Nelle bestellen! U kunt niet alles toeten SCHROEIVLEKKEN in wasbare stof? Maak de vlek vochtig en leg hem in de zon. Herhaal dit tot de vlek is verdwenen. Het aanstippen met waterstofperoxyde en vervol gens strijken kan alleen bij witte en kleurechte stoffen plaatsvin den. Doe dit met mate, want het goed verteert er door. GEWOONLIJK STRIJKT MEN AAN gen vormen hierop: borduursel, gen vormen hierop: bodruursel, dat altijd aan de achterzijde ge streken moet worden, om het aan de goede zijde dik op het goed te krijgen. Leg b{j voorkeur nog een extra moltondeken onder het bor duursel, waarin het weg kan zin ken. Linnen wordt erg mooi als men het aan de verkeerde kant strijkt: de draad is dan aan de goe<je zijde duidelijk zichtbaar. Strijk in al deze gevallen niet meer aan de goede zijde bij. ZWARTE KANT, mits niet vet ge worden, kan geweekt en gewassen worden in lauw water met een scheutje ammonia of een lepel zout of in synthetisch wasmiddel. HOEWEL CREPE DE CHINE in nat- te toestand krimps, laat 't zich toch gemakkelijk uitstrijken. Het blijft echter raadzaam vóór het wassen dc maat te nemen en deze tijdens het strijken te controleren. HET WASSEN VAN LEREN HOE DEN. Torn desnoods het kapje uit en was en strijk ditNeem in an dere gevallen met een watje met tetra het vuil en vet weg. Wrijf het leer met schoenwas op, nadat mo gelijke vlekken met tetra zijn be handeld. Tetra tast echter altijd enigszins de kleuren in leer aan. Suède kan met een borsteltje bo ven de stoom worden opgeschuierd ZIJDEN HANDSCHOENEN worden als zijde behandeld; liggend ge- VOOR DE VROUW Zal „flissu", de opzienbarende nieu we, niet-geweven stof een ommekeer brengen in de textiel? Bü het zien van de vrolijke jurkjes, de rokken, tennis-ensembles en cocktail dresses en avondjaponnen van dit materiaal, zijn we geneigd het te geloven. Op het eerste gezicht gaan we de ze kleding vergelijken met de papie ren wegwerkkleding, maar die ver gelijking gaat niet op, omdat kleren, gemaakt van flissu, kunnen worden gewassen en gestreken. Bovendien is de prijs van deze Nederlandse pro- dukten zeer aantrekkelijk, want hij ligt aanzienlijk lager dan die van de papieren artikelen. Japonnen van flissu gemaakt zijn bijvoorbeeld In de winkels verkrijgbaar voor prijzen die liggen tussen f 5,25 en f 6.50. Het nieuwe materiaal ontstaat uit twee of drie lagen - voor een lichtere of een zwaardere kwaliteit enkel voudige vliesstof, een viscose vezel, die met een elastisch bindmiddel worden geïmpregneerd en gedroogd en gekalanderd onder een tempera tuur van 120 tot 150 graden. Het heeft een zeer hoge treksterkte en slijtvastheid. De lichtere kwaliteit, die 66 gram per vierkante meter weegt, is uiter mate geschikt voor herenoverhem den, bloesen, japonnen en zogenaam de donzen dekens. De zwaardere kwaliteit, die van 100 gram per vier kante meter, is gedacht voor rokken, cocktailjurkjes, kinderkleding, en schorten en meer van zulke zaken. In de zwaardere confectiesector wor den proeven genomen voor de regen kleding en dusters. Er zijn jurkjes in uni-kleuren en veel bedrukte japonnetjes. De druk techniek is een filmdruk, waardoor de meest briljante kleurstellingen worden verkregen. Maar flissu kan niet alleen worden bedrukt, ze kan ook zodang worden gefabriceerd dat ze gefinished en eventueel gecoat wordt. Geen luxe De dessins van de jurkjes zijn vrolijk. Mexicaanse motieven, bloem -dessins en abstracte dessins. De modellen zijn eenvoudig. Ja, hoe kan het anders voor die prijs! Daar om zijn alle „overlollige" zaken, zo ook de ritsen, tot een minimum be perkt. Het zijn ideale vakantiejurk jes. Zagen we niet vier, netjes opge vouwen exemplaren kreukloos te voorschijn komen uit een, aan één drooyd en onder een doek bijge- st reken. NYLON HANDSCHOENEN WAS SEN .Spoel ze geregeld na gebruik uit. Geef ze zo nodig een lauw sopje i'cn een goed wasmiddel. Spoel ze en laat ze hangend of lig gend drogen op een niet te warme plaats. ZWART EN DONKER GEKLEURD SUEDE moet men niet zelf wassen. Borstel suède op en wrijf glacé met dunne was of talkjx>eder. Maar nog beter is het om ze naar de chemische wasserij te sturen. Flitsen uit het buitenland DRAGUIGNAN Een oplichter van Nederlandse nationaliteit is erin ge slaagd voor 10 miljoen frank terrei nen te verkopen aan de Riviera, die niet van hem zijn. De gedupeerde kopers zijn Duitsers, Zweden, Noren en Nederlanders. SOFIA. In Peking wonende leden van de Mohammedaanse nationale minderheidsgroep Hwitsoe hebben volgens een aanplakbiljet van de Ro de Gardisten een contra-revolutio naire organisatie gevormd, „Natio- aal Hwitsoe Rebellende Detache ment" genaamd, om de culturele re volutie te bestrijden, zo meldt de correspondent van het Bulgaarse persbureau in de Chinese hoofdstad. SEOEL. Woensdagavond zijn in een gevecht tussen Zuidkoreaanse militairen en ongeveer 60 Noordko- reaanse infiltranten in de gedemili tariseerde zone tussen beide landen zeker drie Ncordkoreanen gedood, zo is door een militaire woordvoerder in Seoel meegedeeld. ATHENE. De Griekse regering heeft het ingediende ontslag van ge neraal George Grivas, opperbevel hebber van de strijdkrachten op Cy prus, niet willen aanvaarden DJAKARTA. Een Indonesisch- Amerikaanse onderneming zal de wolkenkrabber, die president Soekar no in Djakarta wilde laten bouwen voltooien. De bouw van de wolken krabber, bedoeld als huisvesting voor toeristen en als winkelcentrum, kwam geruime tijd geleden tot stil stand omdat er geen geld meer voor was. PERM. Bij Perm in de Oeral zal. op de plaats waai- Pu vel Bel ja je v op 19 maart 1965 met zijn ruimte schip „Woschod 2" landde, een vier meter hoog gedenkteken van roest vrij staal worden opgericht. Ui.t dit ruimteschip was de eerste vrije vlucht in de ruimte ondernomen op een hoogte van 500 km. SAIGON. De ontploffing die zich op het Britse tankschip ..Amastra" in de Zuidvietnamese haven van Nha Trang heeft voorgedaan,- blijkt het werk te zijn van saboteurs. DJAKARTA. Minister Malik (In donesië) zei tegen verslaggevers dat zijn bezoek aan Tokio volledig suc ces gehad heeft. Japan is bereid aan Indonesië een nieuwe lening te ver strekken van 60 miljoen dollar tegen een rente van nog geen vier pro cent. ATHENE. De ongeveer 150.000 Griekse bouwvakarbeiders zijn woensdag in staking gegaan om loon eisen en eisen van betere arbeids voorwaarden kracht bij te zetten. NEW YORK. De levensloop van filmacteur Charlie Chaplin zal het onderwerp zijn van een film, getiteld „de grappigste man ter wereld", die door Vernon Becker-Mel May zal worden vervaardigd. Douglas Fair banks jr. zal de rolprent, die men in september klaar hoopt te hebben, van commentaar voorzien. ADVERTENTIE voor en Het staatsbezoek van het Nepalese koningspaar DEN HAAG, 13-4. Het program ma van het staatsbezoek van zijne majesteit koning Mahendra Bir Bi- kran Shah De va en hare majesteit koningin Ratna Rajya Lakshmi Devi Shah van Nepal is gereed. Het luidt als volgt: Dinsdagmorgen 25 april komlt het Nepalese koningspaar met de ko ninklijke trein aan op het centraal station te Amsterdam. H.M. de koningin en Z.K.H. de prins der Nederlanden zullen de ho ge gasten verwelkomen. Na de in spectie van de erewacht wordt gere- OVERDENKING De andere dagen vinger te dragen kinderkoffertje? Het zijn ook ideale japonnetjes voor jonge meisjes, want voor het geld dat dezen tot voor kort aan één jurk uitgaven, hebben ze nu misschien wel vier, vijf of zes exemplaren. En wat voor heii zeker ook nog als belangrijk geldt: er is alleen maar een schaar nodig orfi het jurkje zo mini mogelijk te maken. Nóch in bloesen, nóch in rokken zijn name lijk zomen gemaakt. Eenvoudiger kan het dus al niet. Luchtig Wat de kleding zeker ook zo aan trekkelijk maakt als vakantiekle- ding en sportkleding, is het feit dat de stof zo gemakkelijk vocht op neemt en luchtdoorlaat en wel tot een maximum van 100 procent. Een belangrijke factor, die belangrijker wordt als we naar warme gebieden reizen, vooral ook omdat de stof de huid niet irriteert. We zijn enthousiast over de free- kick collektie van flissu-stoffen als we de maatstaven aanleggen waar deze kleding recht op heeft. Een cocktailjapon van f 10 of f 20, ook al heeft hij een zilver coating, kan nu eenmaal nooit vergeleken worden met een exemplaar van twee hon derd of drie honderd gulden, want daar zijn andere normen voor. De nieuwste mogelijkheid van dit ogenblik is de regencape van flissu met plastic coating. In 't huishouden Er zal in de zeer nabije toekomst nog veel mogelijk blijken. Ook in de sector huishoudtextiel zijn de toe passingsmogelijkheden legio. We denken bijvoorbeeld aan tafelkleed jes, tafellakens, gordijnstoffen, kus senslopen en lakens, dekens en slaap -zakken, met voor de toekomst mis schien wel behang en vloerbedek king. De fabrikant van het nieuwe mate riaal is Mulder Confectiebedrijf N.V. in Zwolle, die als basis voor zijn pro- dukt een eveneens nieuwe grondstof van het Oostenrijkse Chemische Concern Bunzl und Biach A.G. te Wenen, gebruikt. De stof is niet per meter verkrijg baar, maar komt geconfectioneerd in de ivinkels. Betty Teeling. Advertentie Van Nelle bestellen! In zijn posthuum verschenen boek „Sluitsteen" vertelt Martin Buber (t 13t6-1965) van Rabbi Jedheskel Landau, die naar Praag kwam om er elke sabbat tot zijn gemeente te- spreken over de bittere nood van de behoeftigen in de stad. Men had uit zijn mond diepzinnige verklaringen en scherpzinnige uit eenzettingen verwacht, maar het wa ren slechts herhaalde vermaningen: Helpt! Gaat nog deze nacht heen „en helpt!" De mensen hielden zijn toespraken voor preken en ergerden zich eraan, dat die zo bloedeloos en zouteloos waren. Toen gebeurde er op een drukke marktdag iets wonderlijks. Midden door d e drukte kwam de rabbi aan, bleef staan, alsof hij iets 'had aan te bieden, en alsof hij wachtte op het geschikte moment om zijn waren aan de omstanders aan te prijzen. Zij, die hem herkenden, vertelden zijn onbegrijpelijke aanwezigheid- daar-op-de-markt dóór, en van alle kanten drongen nu handelaars en kopers naderbij, maar niemand durfde hem iets te vragen. Tenslotte bracht iemand uit: „Wat doet onze rabbi hier?" Terstond begon Rabbi Jecheskel: „Als een tafel drie poten heeft en van één van de drie poten wordt een stuk afgebroken, wat doet men dan? Men stut de poot zo goed men kan, en de tafel staat. Maar als er nu nóg één van de drie poten in tweeën breekt, dan is er geen stut meer. W/at doet men dan? Men maakt ook de derde poot korter, er. de tafel staat weer. Onze wijzen zeggen: „Op drie din gen staat, de wereld: op de leer, op de dienst, en op de daden van lief de". Toen het heiligdom werd ver woest, brak de poot van de dienst Onze wijzen stutten hem door te zeg gen: „De dienst met het hart, daar mee is het bidden bedoeld". Als ech ter nu de daden van liefde verdwij nen en de tweede poot schade lijdt, hoe moet de wereld dan nog in stand blijven? Daarom 'ben ik uit het leer huis weggegaan naar de markt. Wij moeten de poot van dé lëer korter maken, zodat de tafel weer stevig kan staan". Tot zover Rabbi Jecheskel Landau. Ik stel een paar vragen. Zou deze wijze Jood dc kérk ook iets te zeggen hebben? Nu haar diensten wat leeglopen en haar liefdedaden er niet groter op worden, moet ook de kerk de poot van de leer niet inkorten en uit het leerhuis weggaan, de markt op? Na Zijn opstanding droeg Christus haar op: „Ga heen in de gehele we reld!" Dat de Nederlandse jongeren goed fotograferen blükt wel uit deze foto van Fltor van der Wind uit Aarlan- derveen die de plaat maakte op 17- jarige leeftüd. Hij tcont niet alleen een uitsteken de visie te bezitten, maar geeft ook blijk iets te weten omtrent een juis te afsnijding bij het vergroten. On ze fotolens neemt vaak te veel op. Het is dan aan. de fotograaf dat „te veel" bij het vergroten weg te la ten vellen tct „juist genoeg". Sober- hc.d is w: .st. Leze ft*.o faal in feite dwars in tegen „de gulden regels vi.i het bc kje". De horizon snijdt de foto middendoor, er is geen voorgrond en toch Dat is dc les van de foto grafie persoonlijkheid stoort zich niet aan verlammende voorschrften, ze gaat haar eigen (eigenzinnige) weg en slaagt daar waai- men het niet verwacht. SAN QUENTIN. In de gevangenis van San Quentin in California is een 37-jarige neger, Aaron Mitchell, in de gaskamer terechtgesteld we gens het doden van een politieman bij een gewapende overval in febru ari 1963. Pornografiebende opgerold PARIJS, 13-4, De Franse polite heeft een internationale bende opge rold, die handelde in pornografische boeken en films, veertig personen, onder wie boekhandelaren, zakenlie den en filmmakers zijn gearresteerd. De politie schat dat bij de affaire tweehonderd mensen betrokken zijn- De pornografische boeken en films werden in Frankrijk en'andere lan den verkocht. BRUSSEL. De E.E G.-ministerraad heeft aan de permanente vertegen woordigers van de zes landen in Brussel verdere richtlijnen gegeven voor het bestuderen van een akkoord met Spanje. PARIJS. Het maatschappelijke le ven in de Franse havenstad St. Na- zaire is deze week vrijwel tot stil stand gekomen als gevolg van de al gemene staking van 24 uur, door de vakbonden uitgeroepen uit solidari teit met de metaalbewerkers en werf arbeiders, die 41 dagen staken. NEW YORK. Een eind is gekomen aan de staking van nieuwslezers, omroepers, conferenciers en technici bij de drie grote Amerikaanse tele visieneten, die 13 dagen heeft ge duurd. (Advertentie) Van Nelle bestellen! dan naar het koninklijk paleis op de Dam waar het Nepalese koningspaar haar intrek zal nemen. Om 12.00 uur vo'pl. de kranslegging bij het natio naal monument door de koning en de kóningin van Nepal. Het gemeentebestuur van Amster dam zal s middags het koninklijk; ge zelschap in de ambtswoning van de burgemeester ontvangen; daarna wordt een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse grachten. Later of» de middag zal het corps diplomati que in het paleis zijn opwachting maken. H.M. de koningin en Z.K.H. de prins der Nederlanden bieden het Nepalese koningspaar 'savcinds ten paleize «en galadiner aan. Voor de volgende dagen staan be zoeken oo het programma aa/n Eind hoven, Den Haag en dm Amsterdam, waar de ministerraad in- het" Rijks museum een diner aanbiedt. Verder wordt een tocht gemiaakt door de havens van Rotterdam. In het Am- stelhotel te Amsterdam biedt het Nepalese koningspaar koningin en prins een dinar aan. Op vrijdag 28 april verlaat het Nepalese konings paar Nederland per trein op weg naar Duitsland. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur (bed. H. D.) ds. Lam; 7 uur ds. P. H. Quartel, Rotterdam (jeugddienst). Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Scrcoskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Feunekes. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 11 uur ds. Assendorp (bev. lim. en bed. H. A.). Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Gfoenewegen. Slrjansland: 10 uur leesdienst (de heer Hoogerhuis), 6.30,uur ds. Broere, Dinteloord. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. K, J. H. Burgy, Den Haag. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn (H. A.j. Haamstede: 10 uur leesdienst 5 üur drs. J. H. Meijer uit Mjelisker- ke. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Offers. Sittard. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. G. F. Ch. Gpslinga, em. pred. Amsterdam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur dr. Becker (H.A.). Nieuwerkerk: 10 en 5 uur eerw. heer D. Jansma uit Zonnemaire. Ooster land: 10 en 3 uur ds. H. Scholing. Bruipisse: 10 en 5 uur Godsdienst oefening. Gereformeerde Kerken (Yry gemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur dienst des woords. Haamstede: 10 en 3 uur dienst des woords. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords. 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur ds. Karens. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees- dienst- Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdyk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen za terdagavond 7.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Haamstede: Eucharistie viering zondag 9.30 uur. Zierikzee. J. B. ASSENDORP. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Enkele minuten later kwam de jonge vrouw weer binnen. „Sorry, moederwat mij de laatste dagen mankeertIk zal maar eens naar een dokter gaan." Mevrouw Lakeman knikte. „Doe dat. En dan zal hij je wel vertel len, wat ik nu al weet!" Map zette grote ogen op. „Wat be doelt u? Zou ik een ziekte onder de leden hebben?" De oudere vrouw lachte luidkeels. „Die Map.hoe lang ben je al ge trouwd? Lieverd, je hebt een gezon de ziekte. Je bent natuurlijk in ver wachting." De jonge vrouw was zo overdon derd door deze mededeling, dat ze haar schoonmoeder enige tijd ver bluft aankeek. In een bonté kalei- doskoop doorleefde Map in enkele sekonden alle symptonen van de laatste dagen. Dat klopte allemaal desondanks had ze geen moment met deze mogelijkheid rekening gehou den. Nóg steeds verbluft ging ze zitten. Ja. dat moest het zijn. Eindelijk Er kwam een blijde glirrilach'öp haar gezicht. „Denkt u....?" ,,'t Is allemaal nogal duidelijk, nietwaar? Maar ga voor alle zeker heid vandaag of morgen naar de dok ter. Dan zal hij het wel bevestigen, veronderstel ik." De volgende morgen kwam Map terug van het spreekuur met de ze kerheid: ik ben In verwachting De apts had haar onderzocht. „Alles in orde. mevrouwtje. En wat die on passelijkheid betreft, dat gaat op de duur wel over. Probeer zo normaal mogelijk te leven...." Ik schrijf het 'm meteen, besloot ze, ik Ikan m'n geluk niet op. En ik weet zeker, dat Wieg het ook iheer- lijk zal vinden. Tweede helft van december heeft de dokter gezegd. Stel je voor, dat het een Kerstkindje wordt. O, ik weet met m'n geluk geen raad. Map had van verschillende dingen gevraagd of het mocht. Zoals auto rijden. „Waarom niet? Als u het maar rustig aan doet". Dus feed Map be gin juni naar 's Gravendeel, waar ze, nog voor ze Doris van Westen deel genoot had kunnen maken van haar blijdschap, precies hetzelfde consta teerde. „Ik ben elke morgen zo naar" klaagde de kleine vrouw. „Dat komt vast van het klimaat hier. Zou ik er oo't aan wennen?" Op ihaar beurt lachte Map nu een beetje. Op wijze toon antwoordde ze: IV'st het klimaat hier zal' het wei meevallen. Als ik je was. ging ik mor gen of zo naar de dokter. Die ver telt je wel, wat er aan de hand is met je. In ieder geval niets om je zorgen over te maken." Tot haar verwondering bleek Do- ris haar terstond te begrijpen. „Wou jy /beweren, dat ik.... dat ik...... een baby verwacht?" Map grinnikte. „Het ziet er wel naar uit" Gelijk vertelde ze van zichzelf en de rest van de morgen verdiepten de beide vrouwen zich in toekomstdromen, ondanks de terug kerende onpasselijkheden van Doris. Begin augustus kwam Wieehert met verlof en hij had zich er op ver heugd zijn vrouw in de armen te kunnen nemen. Hij Jhad haar ver boden hem op te halen, dus zat ze met verlangen uit. te zien naar zijn komst en toen ze eindelijk de taxi voor de deur zag stoppen, liep ze naar de gang om de deur te ont sluiten. Het volgende moment lagen ze in eikaars armen. Wiechert kuste haar voorzichtig. „Welgefeliciteerd, lief aanstaand moedertje." Zie je nu wel, dat je je altijd onno dige zorgen maakt? Heb je nog meer verlangens?" Ze trok hem dicht tegen zich aan. „Nu jij er weer bent, niets meer, vader-in-spé. Hoe voel je je nu bij dit vooruitzicht?" Hij keek haar nadenkend aan, zich even achter de oren krabbend. „Ds ouwe zei van 't voorjaar al een paar keer tegen me: Scheelt er wat aan, stuur? Ik had het natuurlijk nog helemaal niet door, he? Maar dat wat 't natuurlijk". Ze trok hem aan zijn oor. „Ja, dat zal best. Je zult er wel erg veel last van gehad hebben, jij". „Ik ga je veertien dagen eens lek ker Verwennen, mijn godinnetje. Let eens Op, we keren ditmaal de rollen om. Je krijgt je ontbijt op bed'. Op zeven en twintig december schonk Map Lakeman het leven aan een welgeschapen dochter. Terwijl Wiechert Lakeman, volgens het laat ste scheepvaartbericht, 300 mijl zuid zuidoost van Rio de Janeiro op de grote z-;e veer. steotte Gerdina La keman haar eerste levenskreten uit op deze wereld. Maar. teen alles achter de rug was en Map doodmoe maar dolgelukkig in de kussens lag met in dc ronding van haar armen de tevreden drin kende baby, wist ze: nu mankeert er niets meer aan mijn geluk Nu- heb ik een schat van een dochter. En een man, die me verafgoodt. Wat wil ik nu nog meer? Einde van het eerste deel. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11