Waterschap maakt strand weer gereed voor komend seizoen STREEKNIEUWS De grafschenner opereerde in Kerkrade Studenten in Madrid beto gen Malaria in de V.S. Drievoudige blikseminslag De toekomst van de E.E.G. Radicale 'oplossing' Blijde gebeurtenissen bij de Oranjes Zeventig cursisten slaagden voor verkeerscursus te Zierikzee 1 >«- gluten kunnen komen WESTEKSCHOUWEN, 12-4. Ieder die een aantal gasten gaat ontvangen treft hier Ue voorbereidingen en zo iü het ock e'k jaar op het strand. De werkzaamheden op het strand wor den echter eik jaar groter deels door de natuurelementen die het strand en de duinen teisterden en deels dcor het reeds groter wordend re- creatiezcekend publiek. In de afgelopen herfst en whiter en zelfs nog in de eerste voorjaars- weken beukten stormen op de duinen en de sporen die ze achterlieten moe ten weggewerkt worden. Bijna over al namen de duinen af. en indien een dergelijke storm, gepaard met een hogere viced dan normaal, het water tegen de duinen opjaagt, stort het zand omlaag en alle helmaanplantin gen van vorig jaar worden vernield en verdwijnen in het kolkende zee water. In het najaar ruimt het wa terschap de palen- met prikkeldraad afrastering op, omdat deze duinaf scheiding de kans loopt om eveneens in zee te verdwijnen, hetgeen al eens het geval was. Ook deze winter sloe gen hoge golven stukken trap weg van enige duinovergangen en al der gelijke schade moet gerepareerd wor den. Nu april haar intrede heeft ge daan en er >af en toe eens wat toe risten komen kijken (de eerste bus sen met toeristen werden al gesig naleerd) m.~et hot gehele strand er weer piekfijn bij liggen. Iedereen verwacht dat de stormen wel tot het verleden zullen behoren en zo dacht cok het Waterschap Schouwen en de Domeinen. Het waterschap liet door de fa. M. de Vcogd vanaf de Punt over een afstand van ongeveer 1200 meter de puntdraad afrastering weer neerzet ten en daarvoor, werden de gezellige hokjes van rijshout gereed gemaakt. De puntdraadafscheiding dient om te voorkomen dat de jeugd en ook ouderen tegen da duinen opklimmen en op die manier d'e nu weer bij ge plante bosjes helm wegtrappen. De helm dient om de duinen tegen ver stuivingen te beschermen en overal' langs de steile hellingen zijn mensen bezig om de helmplaruten in het zand te steken. Verder op het strand, in ZIERIKZEE Aannemer tekent beroep aan Uit een schrijven van het college van b. en w. aan de raad blükt dat de aannemer de heer L. J. v. d. Hou ten beroep heeft aangetekend tegen een genomen besluit waarbij hem een vergunning voor het veranderen van de voorgevel van het pand Ver- renieuwstraat 54 werd geweigerd. Het college schrijft dat zulks ge schiedde op grond van de Woning wet, waarin verandering afhankelijk wordt gesteld van een vergunning, ingevolge de Monumentenwet. Het betreffende pand staat op de Monu mentenlijst en de Rijksdienst heeft rog geen vergunning tot verbouwing verleend. Betrokkene zegt in zijn verweer dat eerst drie maanden na zijn aanvraag werd medegedeeld „dat uit estetisch en verkeerstech nisch oogpunt de bouw onverant woord is". B. en w. bestrijden ten eerste de genoemde termijn van drie maanden en ontkennen dat de este- tische en verkeerstechnische motie- ,ven (hoewel die zeker een rol spe len) de motieven tot afwijzing zijn geweest. Weigering is uitsluitend ge grond op het desbetreffende artikel in de Woningwet. Geen beschuiten voor schooljeugd Het ziet er naar uit dat de door de gezamenlijke beschuitfabrikanten voor de jeugd beschikbaar gestelde beschuiten met muisjes op de ge boortedag van een prins of prinses, Zierikzee de neus voorbijgaan. De diverse scholen hebben - zo blijkt - niet of niet tijdig gereageerd op het verzoek kenbaar te maken of er be langstelling is voor deze beschuiten en welke aantallen worden verlangd. Een soortgelijk bericht komt uit As sen, waar de jeugd eveneens zonder zal moeten doen ,al schijnen daar initiatieven te worden ontwikkeld het wel wat vreemde verzuim, goed te maken. Nieuw gemaal „Het Westlaiul" ROTTERDAM,, 12-4. De directeur -generaal van Rijkswaterstaat, ir. J. van de Kerk, heeft dinsdagmorgen langs de Nieuwe Waterweg tussen Hoek van Holland en Maassluis het gemaal „Westland'' in gebruik ge steld, dat een belangrijke rol zal gaan spelen bij de waterbeheersing van het Westlandse tuinbouwgebied. De grotten van Lascaux PERIGUEUX, 12-4. De toeris ten zullen nog eens twee jaar moeten wachten wanneer zij de prehistorische muurschilde ringen in de grotten van Las- zaux willen zien, omdat deze opnieuw door schimmel hlij ken te zijn aangetast. Vorige maand waren de grotten ge opend na drie jaar gesloten' te zijn geweest. In die tijd zijn de geleerden er in geslaagd de groene melaatsheid" te on derdrukken door de lucht te zuiveren. De eerste bezoekers hebben vorige maand blijk baar een nieuwe besmetting overgebracht. aansluiting op de voorzieningen van het Waterschap komt het pers;«ieel van de Domeinen dit werk voortzet ten. Op deze manier zijn enkeLe ki lometers strand vastgelegd en opge knapt en de aangrenzende duinaf- schetding gevrijwaard voor verstui ven. De trappen van de overgan gen hebben een beurt gehad en zijn weer aangepast aan het afgenomen strand. Te Westenschouwen is de hesr M. Kloet druk bezig met het plaatsen van zijrv strandtent. Volgen de week zaterdag wordt het verpo- zingsgebcuwtje weer geepend. Dit jaar komt er tevens een telefoonaan sluiting. zodat bij moeilijkheden of bij gevallen waarin direct hulp nood zakelijk is, onmiddellijk kan worden gebeld. Bi SSitf&ls.A.W Süsêl (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KERKRADE, 12-4. De politie van Kerkrade vermoedt dat de interna tionaal opererende grafschenner in de nacht van dinsdag op woensdag in Kerkrade zijn speren heeft ach tergelaten. NEW YORK. De Amerikaanse fe derale recherche heeft meegedeeld dat van het internationale vliegveld Kennedy bij New York zeven zak ken met bankbiljetten voor een to tale waarde van 420.000 dollar (on geveer anderhalf miljoen gulden) zijn verdwenen. MADRID, 12-4. Woensdagmiddag is het tot talrijke botsingen gekomen tussen studenten en politie in Madrid De studenten posteerden tegen het optreden van de politie bij de stu dentenbetogingen op dinsdag en te gen de manier waarop de kranten de gebeurtenissen weergaven. De politie voerde herhaaldelijk charges uit tegen studenten die schreeuwden: „Vrijheid van vereni ging" en „Neen tegen de onderdruk king". Vietcong blaast belangrijke brug op DA NANG, 13-4. De Vietcong heeft vandaag de belangrijke spoorweg en verkeersbrug over een rivier, tien kilometer ten noordwesten van Da Nang, opgeblazen. De brug ligt in de belangrijkste noord-zuid aanvoerweg voor de Amerikaanse en Zuidvietnamese ba ses te Hoee, Dong Ha en Gio Linh. Kort voor het aanbreken van de dag werd door een ontploffing een betonnen pijler onder de 250 meter lange brug weggeslagen, waardoor 100 meter van de brug in het water stortte. ATLANTA (Georgia). 12-4. De Amerikaanse gezondheidsautoritei ten zijn ongerust over het toenemen van het aantal gevallen van malaria. In het eerste trimester van dit jaar zijn er reeds meer gevallen van deze ziekte geconstateerd dan zich in het gehele vorige jaar hebben voorge daan. De ziekte schijnt door uit Vietnam teruggekeerde militairen te worden overgebracht Zij openbaart zich pas na een maand tot een jaar. De dreigende spoorweg staking in de V. S WASHINGTON, 12-4. Beide hui zen van het Amerikaanse Congres zijn akkoord gegaan met de resolu tie, die president Johnson het recht geeft de staking, die met ingang van donderdag 95 pet. van het spoorweg verkeer in de V.S. dreigt stil te leg gen, nog 20 dagen uit te stellen. Eind januari werd al een eerste uitstel van 60 dagen verkregen door instelling van een presidentiële com missie van onderzoek. Deze termijn liep woensdag om middernacht af. Straf voor vliegers SAIGON, 12-4. Drie Amerikaanse vliegers die vorige maand bij ver gissing een Zuidvietnamees dorp bombardeerden waardoor 105 men sen omkwamen, worden gestraft. Naar een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht in Saigon mee deelde, is uit een onderzoek geble ken dat het bombardement op het dorp Lang Vei te wijten was aan een mechanische fout en vergissing van de vliegers. De Mariakapel bij de centrale be graafplaats van Kerkrade werd na melijk ergerlijk besmeurd met spreu ken die de politie in verband brengt met de grafschennis, die dinsdag j.l. te Val'kenswaard werd ontdekt. Op de pilaren van de kapel werd in blokletters met een zwarte viltstift onder meer geschreven „Satan is on ze gcri", voorts „Heil Hitler", bene vens S.S.rtekens en hakenkruisen. Bovendien blijkt in het geval te Kerkrade dat de man anti-semitisch is geworden, hetgeen spreuken als ',/Dood aan Wiesenthai" en „Dood aan alle Joden" uitdrukken. Een hei ligs chennen de tekst werd tevens aangebracht bij een pijl', die wijst in de richting van het Mariabeeld. Mariniers redden bejaarden uit brandend pension AMERONGEN, 12-4. Een tiental mariniers, die zich toevallig in de na bijheid bevonden, hebben zich woensdagmiddag buitengewoon ver dienstelijk gemaakt bij het in veilig heid stellen van een aantal bejaarde pensiongasten van het pensionbe- drijf Berendsen in Amerongen waar brand was uitgebroken. De brand ontstond omstreeks half vier vanmiddag na een, explosie als gevolg van een lek in een gasfles. De vlammen grepen in een oogwenk om zich heen. De bejaarden, die het merendeel uitmaakten van de vijftien gasten die in het pension zijn gehuisvest, be vonden zich ten dele op de boven verdieping. Door het snelle en moe dige optreden van de mariniers kon den allen spoedig in veiligheid wor den gebracht. Een Vietnam-krant AMSTERDRAM, 12-4. Het jonge- renkomitee vrede en zelfbeschikking voor Vietnam, waarin 19 jongeren- en studentenorganisaties hun Viet- nam-activiteiten hebben gebundeld, heeft een Vietnam-krant van 12 pa gina's uitgegeven. Dit in overleg tussen vertegenwoordigers van so cialistische-, christelijke-, commu nistische- en algemene jongerenor ganisaties tot stand gekomen blad wil informatie geven over de oorlog in Vietnam en de standpunten diè daarover bestaan. NEDERWEERT, 12-4. Woensdag middag is in Nederweert de bliksem op drie plaatsen nagenoeg tegelijk ingeslagen. Een vrij nieuwe bunga low werd voor de helft verwoest; het huis zag er uit alsof er een ex plosie had plaatsgehad. In een daar naast gelegen boerderij werd een koe gedood. Aan de overzijde van de weg werd een kippenhok getroffen dat zware brandschade opliep, en waarin 1400 kippen verbrandden. De totale s.chade bedraagt ongeveer 50.000 gul den. De speciale V.N.-missie voor Aden heeft woensdag een uitnodiging van de Britse minister van buiten landse zaken om naar Londen te ko men aanvaard. Een datum is nog niet vastgesteld. b De Britse minister van defensie, Denis Healy, heeft woensdag in het Lagerhuis verklaard dat sinds ok tober 1964 in Aden 14 Britse mili tairen zijn gedood en 435 zijn ge wond. MOSKOU. President Podgorny van de Sowjet-Unie zal van 30 mei tot, 2 juni in Afghanistan zijn. Voor dit officiële bezoek was hij uitgeno digd door koning Mohammed Zahir. De restauratie van kasteel „Doorwerth" ARNHEM, 12-4. Met de restau ratie van het uit de dertiende eeuw daterende kasteel „Doorwerth" bij Arnhem zal nog een bedrag van meer dan vijf miljoen gulden zijn gemoeid. Dit delen Gedeputeerden van Gelderland mee aan de Staten van dit gewest dat, evenals het Rijk« wil participeren in de kosten. Het kasteel werd in de oorlog zwaar be schadigd. Het herstel geschiedt in etappes. Thans is men aan de derde fase toe. In de hertelde voorburcht is het Airbornemuseum onderge bracht, terwijl het binnenkort op te richten Nederlands jachtmuseum on derdak zal krijgen in de hocfdburcht Vrouwenorganisaties verontrust over toeneming werkloosheid UTRECHT, 13-4. De vrouwenorga nisaties van het N.K.V., het N.V.V. en het C.N.V. hebben een telegram gezonden aan de ministers van so ciale zaken en volksgezondheid en die van economische zaken, waarin zij aandacht vragen voor de groeien de ongerustheid bij werknemers vrouwen ten gevolge van de toene mende werkloosheid Zij vragen de ministers „met klem maatregelen te treffen om het slui ten van bedrijven te voorkomen en voorwaarden te scheppen, waardoor nieuwe werkgelegenheid kan wor den gecreëerd. Bedrijf weigert loons verhoging toe te passen MAASTRICHT, 12-4. De directie van de Koninklijke Nederlandse Pa pierfabriek in Maastricht weigert het 2500 koppen tellende personeel de door de regering Zijlstra voor dit jaar vastgestelde loonsverhogingen van respektievelijk 4 en 1,5 procent uit te betalen. Zodoende - aldus „In dustrial het blad van de katholieke bond van werknemers in industriële bedrijven „Sint Willibrordus" kan er geen C.A.O. worden afgesloten. De directie heeft volgens het blad besloten om te bezuinigen. Dit in verband met de sterk aangetaste winstcapaciteit van de onderneming. Zij heeft de vakbonden laten weten dat dank zij de ontspannen arbeids markt van dit ogenblik de mogelijk heden zijn geschapen om het perso neel dit jaar de loon- en salarisver hoging te onthouden. b De Amerikaanse regering heeft bekendgemaakt, dat zij de militaire hulpverlening aan India en Pakistan niet zal hervatten en dat de Ameri kaanse militaire missies in beide lan den zullen worden gesloten. SINT MAARTEN. Woensdag avond is tijdens een onweer boven een deel van de kop van Noord-Hol- land in een boerderij te Sir.t Maar ten, nabij Schagen, de bliksem inge slagen. De boerderij brandde geheel af. b Een Algerijns vliegtuig van het type Douglas DC 4 ds bij de plaats Uuargla neergestort. Tenminste 35 personen zijn hierbij om het leven gekomen, aldus het Algerijnse pers bureau. LAGE VUURSCHE. In het kader van zijn oriëntatiebezoeken aan het bedrijfsleven zal prins Cl'aus op uit nodiging van de Vereniging der Ne derlandse Dagbladpers vandaag een bezoek brengen aan enkele dagblad bedrijven. BEN HAAG. 12-4. ..Negentien honderdzestig is in belangrijke mate het jaar geweest, waarin de Europese Economische Gemeenschap zich heeft moeten herstellen van de schok en de achterstand, die het gevolg waren van de crisis van 30 juni 1965. Dit herstel is ten dele, doch zeker niet volledig geslaagd". Dit schrijft minister-president De Jong in zijn verslag aan de Tweede Kamer betreffende de uitwerking en toepassing van het verdrag tot op richting van de Europese Economi sche Gemeenschap en van het ver drag tot oprichting van de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie over 1966. Het akkoord van Luxemburg, dat het einde van de acute crisis bracht, liet de meningsverschillen tussen de lid-staten, die overigens reeds van ver voor de crisis dateerden, in we zen onaangetast. Daartegenover moet RIO DE JANEIRO. 13-4. In Rio de Janeiro is een proces begonnen tegen de politieman die samen met zes collega's een radicale oplossing had bedacht voor het bedelaars- vraagstuk in de Braziliaanse hoofd stad: een klap op het hoofd en weg gooien in de rivier. Zo kwamen in 1962 en 1963 veertien bedelaars aan hun einde. Zij behoorden tot een greep die na herhaaldelijke uitwij zing in de stad bleef terugkeren. De verdachte kan tot 500 jaar ge vangenisstraf worden veroordeeld indien hij schuldig wordt bevonden. Zijn medebeklaagden zullen latei- te recht staan. De zaak kwam aan het licht door dat een van de bedelaars, die met vijf anderen in het water werd ge gooid, erin slaagde naar de oever te zwemmen en zijn verhaal vertelde aan de militaire politie. De openbare aanklager zei dat de beklaagden het ten laste gelegde hadden toegegeven. het feit geplaatst worden, dat de werkzaamheden van de E.E.G. zich na januari 1966 opnieuw op een bi ~ed terrein konden ontplooien en dat met name een oplossing gevon den kon worden voor de lang han gende vraagstukken van de voltooi ing van de landbouwpolitiek en de duoane-unie. Minister-president De Jong ver volgt: „Niettemin blijft de indruk achter, dat voor het overige beslui ten moeizamer tot stand kwamen dan voorheen. Uitgebroken neushoorn aan injecties bezweken AMSTERDAM, 13-4 De neushoorn die gistermiddag in de dierentuin in Amsterdam kans zag ut zijn stal te komen en later door middel van verdovende injecties geheel versuft werd weggesleept, is vannacht over leden. Nadat het tienjarig neushoorn- wijfje „Faru" de deur van haar ver blijf had geforceerd, kwam zij na een wandeling in het antilopepark terecht, waar zij zich niet wenste te verwijderen. Van gaas en strobalen werd een pad gemaakt naar de oli- fantenstal. Een stuk gaas van het antilopepark werd weggeknipt om het pad voor het dier vrij te maken. Later op de middag besloot de dierenarts van Artis, G. M. Smits met een pistool een verdovende in jectie 'toe te dienen. De neushoorn werd namelijk steeds onrustiger. Na de eerste injectie van 10 mg. fanta- nyl bleek „Faru" nog een tweede no dig te hebben. Ook deze injectie bleek niet voldoende te zijn om het beest te kalmeren. Nadat zij tegen acht uur 's avonds in totaal zeven injecties had gekregen viel „Faru" versuft neer. Het beest werd aan de poten vastgebonden en op een zeil naar de olifantenstal gesleept. In de loop van de nacht is het dier aan de haar toegediende injecties be zweken. Binnenkort ivordt weer kandeel gedronken LAGE VUURSCHE, 13-4. Het kan deeltje drinken, een oude vaderland- st traditie bij de geboorte van een prinsenkind, zal binnenkort herleven als de blijde gebeurtenis op Drake- steyn achter de rug is. Deze traditi onele geboortedronk in het het ko ninklijk gezin is tot nu toe slechts een keer niet bereid. Dat was bij de geboorte van prinses Margriet op 19 januari 1943 in Ottaioa. Maar nu is al bekend dat prins Claus na de ge boorteaangifte op kasteel Drakesteyn of in de kliniek van prof. Plate in Utrecht uit de traditioneel gedekte koppen kandeel zal drinken met de burgemeester van Baarn of van Utrecht en de getuigen bij de aan gifte. Dat waren in het verleden de minister-president en de vice-presi dent van de Raad van State. Het is te verwachten dat het ditmaal dus premier de Jong en dr. Beel zullen zijn. Als de geboorte op Drakesteyn plaatsvindt zal de burgemeester van Baarn, mr. F. J. van Beeck Calkoen, voor de tweede keer in zijn leven kandeel drinken, want hij fungeerde ook bij de aangifte van prinses Christina (toen nog Marijke) in 1947 als ambtenaar van de burgerlijke stand. Het woord kandeel wordt door ve len beschouwd als een verbastering van het Latijnse „candellum", afge leid van calidus (warm) en van het DELFT, 12-4. Zodra een dochter of zoon van prinses en prins Clays zal zijn geboren, wordt in het stede lijk museum „Het Prinsenhof" te Delft een tentoonstelling geopend, die gewijd is aan de geboorte- en doopplechtiigheden bij de Oranjes. Deze expositie is ingericht door me vrouw dra. F. G. Willink-Steltman, wetenschappelijk medewerkster aan het Oranje Nassaumuseum, dat sinds 1960 in het Delftse Prinsenhof is on dergebracht. De expositie die veer tien dagen zal duren, geeft door mid del van schilderijen, gravures, foto's en documenten een overzicht van de belangrijleste der blijde gebeurtenis sen in het Oranjehuis sinds 29 janu ari 1584, toen in Delft Frederik Hen drik werd geboren als zoon van Wil lem de Zwijger en Louise de Coligny. Franse chandeau. Dat zou er dus op duiden dat deze kraamvisitedrank warm wordt gedronken. Andere taalkundigen hebben verband gelegd met het Latijnse Caldus (koud) en met kandij, de gekristalliseerde sui ker. Zoals men het over de afleiding van de naam niet helemaal eens is, zo bestaat er ook nog al wat ver schil van mening over de bereidings wijzen van deze oud vaderlandse ge boortewijn. Het gebruik van witte Rijnwijn en Claret (Franse rode wijn) duidt op import van dit oude gebruik. De bestanddelen zijn in alle recepten eierdooiers, suiker, Rijn en/of witte wijn, kruidnagelen, pijp kaneel en citroenschil. Volgens tra ditie wordt de kandeel uit kopjes aan een ronde tafel gedronken. Dit geboorteceremonieel in regentenfa milies vindt waarschijnlijk zijn oor sprong in achttiende eeuwse con ventionele recepties van. de kraam heer, die geregeld als gastheer moest optreden, want in die tijd gold nog het devies: hoe meer feestmalen en drinkgelagen, des te groter de eer voor het „kynd". Slimme ,,grootma'', FRANKFORT, 12-4. Mevrouw Alma D. uit Bischofsheim bij Frankfort wilde zo graag grootmoeder worden dat zij de contrasceptische pillen van haar dochter Annelise verwis selde voor onschuldige pillen die er eender uitzagen. Anne lise die aanvankelijk een pro ces tegen de farmaceutische firma die de pillen had gele- verd, wilde aangaan, heeft haar moeder vergeven. Het „resultaat'' wordt in septem ber verwacht. Uitreiking „sleutelcertificaat' ZIERIKZEE, 11-4. In het „Huis van Nassau" te Zierikzee vond dins dagavond de uitreiking plaats van het verkeerssleutelcertificaat met bijbehorend sleuteltje aan 70 deelne- mers(stcrs) van de deze winter door de afdeling Zierikzee van het Ver bond voor Veilig Verkeer gehouden verkeerscursus. Met het bereikte re sultaat zal de afdeling Zierikzee ze ker tevreden zijn, want het bereik te resultaat duidt er wel op dat er niet alleen op de verkeersavonden zelf, doch ook in de huiselijke kring veel over alle mogelijke verkeerssi tuaties en vragen gesproken moet zijn. Ook voor de docent, de heer P. M. van Geesbergen, is het bereikte resultaat van zoveel geslaagden on getwijfeld een bekroning voor het vele werk, dat door hem in verband met de verkeerssleutelavonden werd verricht. Hiervoor werd hem dan ook later op de avond warme dank gebracht. Toen de heer D. J. Volmer, als voorzitter van de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Veilig Verkeer deze contactavond opende, was de grote bovenzaal van het „Huis van Nassau" .praktisch geheel gevuld en op een enkele uitzondering na, waren dat allemaal cursisten. De heer Volmer memoreerde de record- deelname aan deze cursus en of schoon aanvankelijk min ar 50 lessen waren besteld, werden er later nog een flink aantal bij het landelijk se cretariaat aangevraagd, want Gr moest, gestart worden met. niet min der dan 87 deelnemers. Niet alleen uil Zierikzee, maar ook uit Schudde- beurs, Noordgouwe en Bruinisse war ren er ditmaal deelneemsters en zelfs was er een cursiste uit Dirks- land van de partij. Door verschillende omstandigheden konden 16 personen niet aan het examen deelnemen, zodat er 71 over bleven. Van dit grote aantal moest slechts 1 kandidate worden afgewe zen, want ook nu gold: meer dan vijf fouten, afgewezen. Een twgalftal deelnemcrs(sters) vulde de vragenlijsten foutloos in terwijl 27 anderen slechts 1 fout maakten. De lessen werden gegeven in een lckaal van de openbare la gere school aan de Nieuwe Boogerd- straat door de heer P M. van Gees bergen. Magnetisch verkeersbord Er werd ten behoeve van deze cur sus o.a. gebruik gemaakt van het door de heren C. W. Verton en J. J. van, Zweden vervaardigde z.g. mag netisch verkeersbord. Magnetisch ge maakte miniatuur voertuigen kunnen op dit bord tin variabele situaties worden gebracht, waardoor verschil lende verkeersproblemen visueel konden worden toegelicht. Namens de deelnemers(sters) aan deze zo goed verlopen verkeerscursus ver tolkte de heer L. Dey in een bijzon der geestige speech de dankbaarheid voor de bijzonder prettige wijze waarop de docent, de heer P. M. van Geesbergen de lessen had gebracht. Hij overhandigde hem als stoffelijke blijk van waardering een fraaie di- plomatenmap. Ook de voorzitter van Veilig Verkeer werd in de dank be trokken en aan hem overhandigde de heer Dey een enveloppe met inhoud voor de verenigingskasTenslotte vertoonde een vertegenwoordiger van de Nat. Levensverzekering Bank een aantal films waaronder de „Drie ling aan boord". De lange rij van ge slaagden, welke uit handen vaini de heer D. J. Volmer het verkeerscer- tificaat ontvingen ziet er als volgt uit: mej. R. de Boer, W. de Bil, J. Bil, P. A. Dekker, J. J. Dorst. Kr. de Fey- ter, mej. Gudde, J. L. v. d. Houten, C. Heijboer, S. J. van Hekke, H. Ko per, M. Kristelijn, J. de Masier, C. van Nieuwenhuizen, C. J. van Oost. mevr. D. J. van Oost-Tholenaar, F. v. d. Pol, H. J. Smits (Bruinisse), M. Stamperius (Noordgouwe), mej. A. Boliin, M. L. Moermond, C. W. Hen- drikse, L. Bolijn, mevr. L. Boliin, L. J. Smalheer, mej. M. K. Beiie, mevr. Fr. Maijs-Moeiliiker, S. P. Moeilij ker, mevr. S. P. Moeilijker (Schudde- beurs), mej. A. de Vlieger, mej. I. Moerland, mevr. J. Moerland-Hage, mevr. Neerhout, mevr. Zoon (Öirks- land), C. J. van Burg, L. Berrevoets, C. Bolle. mevr. N. M. Brouwer-Steur, A. Bouman, L. Dey, J. Fiere, W. Goudswaard, mevr. J. Geluk, J. v. d. Hoek, mevr. Legemate, M. van Leeu wen, A. Moermond, mevr. W. F. Schell, mevr. C. Smalheer, mevr. B. Simmers-Stoutjesdük, L. J. Schoo- nen, A. P. v. d. Zande, A. Timmcv- man, J. Ml. de Waaij, P. van der Wel le, M. C. Fiere, C. C. van Wanrooij, B. J. Verkaart, J. v. d. Hoek, mevr. J. v. d. Hoek, A. v. d. Wekken, J de Boer, mej. N. Moermond, J. van Geht on E. A. de Looff. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4