College van b. en w. doet voorstellen tot verhoging belastingen STREEKNIEUWS Dinsdag 18 april regeringsverklaring Spionage in Noorwegen Acht wonigwetwoningen voor Zierikzee Verlengde W. G. Bootlaan verbindt bestaande met de Hogeweg Directeur conservatorium te Peking krijgt asiel in de Verenigde Staten ZÏERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Duukniw is anrii i%i \r imtb Na aandrang minister Z1KK1KZEE, 12-4. De minister van biiiueniarid.se -/aken beeft zich met een schrijven tot het college van b. en w. gericht, waarin wordt op gemerkt dat voor de gemeente Zie- rikzee nog niet wordt voldaan aan de In de Financiële Verhoudingswet ge stelde voorwaarde, dat de inkom- stenhetfingen uit eigen hoofde tot een redelijk peil zijn opgevoerd. Voorstellen tot verhogingen ln het eigen belastinggebied zullen de raad dan ook worden aangeboden in de dinsdag 18 april a.s. te houden raads vergadering. Onderstaand treft men KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Bij een sigaren winkelier in de Eerste Bloemdwars- straat in Amsterdam is voor duizen den guldens aan sigaren en sigaret ten uit de winkel gestolen. DEN HAAG. Minister B. Rooi vink heeft op zijn departement de bron zen legpenning van de minister van sociale zaken en volksgezondheid uitgereikt aan prof. dr. A. Querido te Amsterdam. AMSTERDAM. Bij een schietpar tij op de Zeedijk in Amsterdam zijn twee mannen gewond geraakt. Bei den kregen een schotwond in het rechterdij been. MAASTRICHT. Wegens mishan deling van een 18-jarige scholier uit Elslo heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr. W. Moors, 75 gulden boete geëist tegen de 26-jarige Joseph F., hoofd agent van politie te Geleen. LEEUWARDEN. De 8-jarige Mar- gien Johanna Mulders uit Leeuwar den is op de Groningerstraatweg in haar woonplaats door een personen auto overreden en korte tijd later aan de gevolgen overleden. Het on geluk gebeurde dicht bij haar ouder lijke woning. APELDOORN. In de bossen bij Apeldoorn is het nieuwe gebouw verrezen, dat onderdak biedt aan het rijksinstituut tot opleiding van hogere politieambtenaren dat tot dusver in Hilversum was gehuis vest. De 104 leerlingen hebben op 1 april het complex reeds betrokken. EINDHOVEN. In het Binnenzie- kenhuis in Eindhoven is de 23-jarige M Cornelissen uit Eindhoven over leden aan de gevolgen van een ge compliceerde aanrijding. MAASTRICHT. De rechtbank te Maastricht heeft de 29-jarige be ambte der staatsmijnen P. H. uit Heerlen, wegens het wurgen van zijn 28-jarige vrouw veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. BAARN. Op verzoek van de bur gemeester van Baarn zal ,de A.N.W. B. na de blijde gebeurtenis op kas teel Drakesteyn met behulp van 40 speciale oranje borden op enige doorgaande routes rondom Baarn een extra bewegwijzering aanbren gen. VALKENSWAARD. Eén of meer grafschenners hebben een' bezoek gebracht aan het Rooms-katholieke kerkhof te Val'kenswaard en daar een verschrikkelijke ravage aange richt. Van een zestig kindergrafjes zijn de zerkjes en kruisjes vernield terwijl 'bovendien vijftig a zestig an dere zerken zijn besmeurd en beklad; met o.a. „Satan is onze god", haken kruisen, enz. KLAZIENAVEEN Te Klaziena- veen is het stoffelijk overschot ge vonden van de 71-jarige Wiebe de Jong, die sinds enige weken werd vermist. Het overschot werd gevon den in het Van Echtenskanaal onge veer op de plaats waar enige dagen geleden vrijwilligers van de B.B. zonder resultaat hebben gedregd. UTRECHT. Op het ogenblik neemt men proeven met de automatische UIC-koppeiing. De spoorwegen in Duitsland, Frankrijk en Italië heb ben zeven treinen elk bestaande uit 18 wagens van de nieuwe koppeling voorzien om na te gaan of deze ook in het normale treinverkeer zijn diensten bewijst. HOOGEVEEN. De vijftigjarige draglinemachinist J. van der Klok uit Hoogeveen is om het leven geko men, toen hij op de Stuifzandseweg in zijn woonplaats door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom reed. Hij was op slag dood. SOESTDIJK. H.M. de Koningin heeft op paleis Soestdijk het dage lijks bestuur van de jubilerende ma rechausseevereniging ontvangen. UTRECHT. De British Railways zijn van plan in 1968 een nieuwe auto-ferry tussen Harwich en Hoek van Holland in dienst te stellen. Het schip meet 7.000 ton en kan 220 per sonenauto's aan boord nemen. ZAANDIJK. De 16-jarige scholier D. J. Bouhuys uit Koog aan de Zaan is op de provinciale weg tussen Pur- merend en Buitenhuizen in de ge meente Zaandijk door een personen auto geschept. De jongen was per fiets op weg naar school, DEN HAAG. Hr. Ms. fregat „Van Amstel", stationsschip in de Neder landse Antillen zal op 17 april a.s. in Willemstad (Curagao) de thuisreis naar Nederland aanvaarden. Het schip wordt op 8 mei a.s. in Den Hel der verwacht, BAARN. In Baarn is overleden in de ouderdom van 56 jaar ds. B. Richters, directeur van het zendings centrum der Gereformeerde Kerken en een bekend figuur in de interna tionale zending. ZOELEN. Op de provinciale weg tussen Buren en Tiel is de 69-jarige wielrijder A. Kas bij het oversteken door een personenauto aangereden. De heer Kas overleed ter plaatse. de „ministeriële tarieven" aan, ge volgd door de ge-commentarieerde b. en w.-tarieven. Het gaat om heffing van de straat belasting. naar 20 van de belast bare opbrengst voor gebouwde eigen dommen en van 10 °/o van deze be lastbare opbrengst voor ongebouwde eigendommen. Voor rioolbelasting, f 100.- per aansluiting per jaar, indien de kos ten van zuivering van het afvalwa ter ten laste van de gemeente komen en van f 50,- per aansluiting per jaar, indien de gemeente niet met zuiverüigskosten is belast. Voor reinigingsrechten, I' 24,- voor de eerste emmer per jaar, indien het huisvufl tweemaal per week wordt opgehaald. Voor personele belasting, gemid deld 200 opcenten. Tot zover de mi nisteriële tarieven, die slechts be hoeven te worden aangehouden, voor zover wettelijk gestelde grenzen dit toelaten. Het gaat n.l. tenslotte om de totaalopbreng^t der genoemde heffingen. Voorstellen van b. en w. Wat betreft de straatbelasting dient het heffingspercentage te wor den opgetrokken van 15 naar 20 voor gebouwde en van 8 naar 10 voor on gebouwde eigendommen. (Verwachte meeropbrengst: f 20.000,-). Wat betreft de rioolbelasting wij zen b. en w. er op dat de zuiverings installatie in de gemeente slechts ZIERIKZEE Parkeerterrein Zevengetljstraat- Minderbroederstraat ZIERIKZEE, 12-4. De kerkeraad van de Chr. Geref. kerk bood de ge meente Zierikzee te koop aan het perceel gelegen op de hoek Minder- broederstraat-Zevengetystraat, groot 830 ca voor een prijs, die door de dienst gemeentewerken verantwoord is geacht. Inmiddels zijn reeds besprekingen gevoerd met de kerkeraad, waarbij van gemeentewege bij aankoop en- KERKNIEUWS V oor jaarsver gadering Vryz. Herv. Vrouwenfederatie De voorjaarsvergadering van de Federatie Zeeland-West Brabant van de Vrijz. Hervormde Vrouwenfede ratie zal gehouden worden op dins dag 25 april aanstaande te Tholen. Onder leiding van mevrouw J. Brou- wer-Vrijstein wordt 's morgens een wijdingsdi'enst gehouden. Daarna wordt een bezoek gebracht aan het Thoolse stadhuis en 's middags houdt mevrouw van den Broecke-de Man een causerie over Perzië. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over maart Geboren: 12. Jacobus Cornelis, z. van J. W. Verwijs en A. M. F. Plaa- ting (Noordgouwe); 15. Geertruida Theodora, d. van M. Blanken en A. Petrus (Dreischor); 29 Joost Adriaan en Marinus Joost, z. van A. I. Lu- teijn en N. M. der Weduwen (Drei schor). Overleden: 4. Jacob Knuist, 80 jr., echtg. van A. C. van Donge (Drei schor); 9. Leendert van der Linde, 69 jr., echtg. van M. W. de Nooijer (Brouwershaven); 14. Elizabeth J. Slager, 89 jr., wed van M. de Nooijer (Brouwershaven); 22. Joost A. Lu- teijn (te Goes) 0 jr.; 25. Krijna C. van Schelven, 83 jr., echtg. van Gillis J. de Vlieger (Zonnemaire)26. Adri- aantje van Zuidland, 91 jr., wed. van J. van 't Hof (Brouwershaven). Gehuwd: 21. Kornelis L. van der Werve, 25 jr. (Dreischor) en Jannetje M. L. Smits, 21 jr. (Dreischor); 23. Adriaan C. Remeeus, 24 jr. (Drei schor) er. Marina N. Klippel, 23 jr. (Dreischor); 31. Leendert van dei- Velde, 34 jr. (Middelharnis) en Su- zanna P. den Hollander, 21 jr. (Noordgouwe). Ingekomen: 15. H. G. Westhof en echtg. (Brouwershaven) van Maas tricht; 17. J. v. d. Wekken-Yzerman (Noordgouwe) van Scherpenisse; 29 J .C. Hoogstrate en echtg. (Dreischor) van Noordoostpolder; 29. W. J. Wil- tenburg en echt. (Dreischor) van M i ddenschou wen. Vertrokken: K. F. Kort en gezin (Noordgouwe) naar Middenschou- wen; 8. P. J. de Nooijer (Brouwers haven) naar Vilaardingen; 8. P. J. van de Kassteele (Noordgouwe) naar Duitsland; 9. G. Roozemond en gezin (Dreischor) naar Waddinxveen; 13. M J. de Waal en echtg. (Dreischor) naar Sliedrecht; 14. G. Bekker cs. (Brouwershaven) naar Ermelo; 16. A. v. d. Wekken en gez. (Dreischor) naar Duiveland. voorziet in een gedeeltelijke zuive ring. In verband hiermede moet zo spoedig mogelijk de zuiveringsinstal latie worden voltooid tot een vol ledige biologische zuivering. De kos ten worden globaal geraamd op f 650.000,-. De meerdere exploitatie lasten worden begroot op f 58.000,- of gemiddeld per aansluiting f 27.50. Opvoering van de rioolbelasting tot f 100,- zou eerst billijk zijn als er sprake is van een volledige biologi sche zuivering. Daarom merken b. en w. op dat de norm voor de ge meente voorshands wordt bepaald op i 100,- minus f 27,50 is f 72,50. B. en w. stellen in concreto voor over te gaan tot behoud van de ri- culbelasting op het huidige peil, zijn de f 45,-, maar daarnaast een riool recht in te voeren van f 27,50 per aansluiting per jaar. (Verwachte meeropbrengst: f 60.000,- per jaar). Verhoging tot f 100,- zal volgen, zo dra de volledige zuivering een feit is. Voor de reinigingsrechten dient een verhoging plaats te vinden van, f 15,- tot f 24,-. voor de eerste em mer per jaar, bij tweemalig ophalen per week. Voor de tweede tot en met de tiende emmer wave een tarief vast te stelLen van f 18,- per emmer per jaar en voor de elfde en volgende emmer f 15,- per emmer (Verwachte meeropbrengst: f 20.000,- per jaar) In de personele belasting komt geen wijziging, daar voor deze reeds se dert 1965-1966 200 opcenten geheven wordt op de personele belasting. kele voorwaarden zijn gesteld. Het gehele terrein moet puinvrij worden opgeleverd. Alle funderingen moeien volledig worden verwijderd met uit zondering van die evenwijdig aan de zijgevel van de eerste woning Ln de Zevengetij straat, ter voorkoming van schade aan de woning. De voormali ge centrale verwarmingskelder moet gesloopt worden tot tenminste 1 me ter beneden de kruin van de straat. B. en w. merken - in een schrijven aan de raad - op, dat de bedongen koopsom alleen aanvaard kan wor den, indien aan genoemde voorwaar den is voldaan. Van kerkelijke zijde wordt ver wacht dat het door de gemeente eventueel a an le kopen terrein zal worden gebruikt als parkeerterrein. Bij aankoop door de burgerlijke ge meente zal de kerkeraad ook bij haar ten aanzien hiervan levende verlangens in vervulling kunnen zien gaan. Vereniging voor Bedrijfsverzorging i.o. Op een 28 april a.s. in het Huis van Nassau te houden vergadering, belegd door de agrarische standsor ganisaties op Schouwen-Duiveland zal gepoogd worden te komen tot oprichting van een Vereniging voor Bedrijfsverzorging. Een commissie is in het recente verleden al bezig ge weest met de voorbereidingen en zal ter vergadering hierover verslag uit brengen. Verder komt het aanstellen van een bedrijfsverzorger ter sprake. BURGH Slotmiddag bejaarden-sociëteit Het seizoen voor de bezoekers van de bejaardensociëteit zit er weer op. Op 25 april op de gewone tijd wor den de bezoekers voor de laatste keer van dit seizoen verwacht in „De Koebel", om nog eens gezellig de middag door te brengen. En dan maar weer wachten tot het najaar. NIEUWERKERK De Simavi-collecte De collecte voor de Simavi, ver eniging tot medische hulp aan tro pische landen, heeft alhier f 257,38 opgebracht. OOSTERLAND Collectes De collectes in de Ned. Herv. kerk alhier over de maand maart bedra gen: kerkvoogdij f 640,64, centrale verwarming f 132,29, diakonie f 315, voorjaarszending f 202,26, Paascol- lecte f 280. Busjescollecte Kinderzorg De wekelijkse busjescollecte voor de stichting „Kinderzorg" te Middel burg, die gehouden wordt hier ter plaatse door de collectanten: Bertha van den Berg, Jan van den Berg, Ri- nus van den Berge, Jozien Dooge, Jacqueline v. d. Maas en Jan Stout- jesdijk, ortder leiding van mevr. L. van, 't Hoff-van der Maas heeft op gebracht in het eerste kwartaal van dit jaar de mooie som van f 157,85. Een dankwoord hiervoor aan de mil de gevers(sters) die wekelijks dit nuttige en nodige werk steeds willen doen en aan alle medewerkers is niet misplaatst. BRUINISSE De ronde van Bru Bruinisse krijgt een wielerronde. Ter sprake gebracht door wethouder Jumelet op een vergadering van V. V.V., heeft zich een comité gevormd, dat een officiële ronde voor nieuwe lingen gaat organiseren, alles on der auspiciën en reglement van de Ned. Wielren Unie. Deze ronde van Bru zal worden gehouden op 12 au gustus. Bank koopt pand Naar wij vernemen heeft de Coö peratieve Boerenleenbank Bruinisse het aan haai- kantoor grenzende pand, bewoond door mevr. wed. D. van Zuidland-cte Ronde aangekocht. Door de aankoop dit pand zal te zijner tijd, wanneer dat nodig zal zijn, de bank haar eigen pand bijna onbegrensd kunnen uitbreiden. De brand in hoop materiaal Vele Bruinissenaars wanen woens dagmorgen getuige van een flinke brand, maar toch behoefde de brand weer niet uit te nikken. Burgemees ter van de Linde had aan de sloper J C. Berrevoets vergunning gege ven, overtollig en onverkoopbaar sloophout, afkomstig van de schuren van het landbouwbedrijf Goud zwaard aan de Weststraat te ver branden en dat was dan het einde van een complex landbouwschuren. De voorste schuur (de oudste) da teerde van 1890, een andere van 1895, terwijl een derde in 1919 werd overgeplaatst uit de Molenweg (te genover het bedrijf Hoogerwerf) naar de Weststraat. Nu vindt men er nog een lege vlakte, na van puin te zijn gezuiverd, zal het straks dienst deen als bouwterrein voor en'kele blokken nieuwe woningen die de ge meente daar gaat bouwen (Chr. Bouwvereniging voor Schouwen- Duiveland). De laatste mosselen De laatste mosselen van het sei zoen 1966-1967 werden geleverd door twee vaartuigen uit Bruinisse (Bru 17) firma Van den Berge en De Ko ning en (Bru 25) J. G. de Waal-Otte. Het was 12 april de laatste dag dat nog mosselen konden worden gele verd. DEN HAAG, 12-4. De Tweede Kamer zal op dinsdag 18 en woens dag 19 april bijeenkomen. Op dins dag zal minister-president De Jong de regeringsverklaring uitspreken. De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel. zal voor stellen de beraadslagingen over de regeringsverklaring te doen aanvan gen op woensdag 19 april. Bij deze beraadslagingen zullen de grote fracties (KVP en PvdA) elk 70 minuten spreektijd in eerste termijn krijgen. Voor de fracties van WD, ARP en CHU wordt 50 minuten uit getrokken, 40 minuten voor elk van de fracties van de Boerenpartij en D '66, CPN, PSP en SGP zullen elk gedurende een ha'lf uur het woord kunnen voeren terwijl de GPV-ver- tegenwoordiger 20 minuten toegewe zen zal krijgen. WASHINGTON, 12-4. De direc teur van bet conservatorium in Pe king, Ma Szoe Tsoeng, heeft op zijn verzoek politiek asiel in de V.S. ge kregen voor zichzelf, z\jn vrouw en twee kinderen. Dit is door een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. Hoewel de woordvoerder er niet bij gezegd heeft wanneer Ma zijn land verlaten heeft en evenmin on der welke omstandigheden het recht van asiel' hem is verleend, is uit of ficiële Amerikaanse bron vernomen, dat Ma betrekkelijk kort geleden uit China is vertrokken. Ma Szoe Tsoeng woont op het ogenblik met zijni ge zin bij een broer van hem in New York. BURGH, 12-4. Een nieuwe weg is een dezer dagen gereed gekomen en de eerste oplevering heelt woens dagmiddag plaats gehad. Het is de verlengde W. G. Bootlaan die de be staande W. G. Bcotlaan doorverbindt met de Hogeweg. De fa. v. d. Velde uit Bruinisse heeft een goed stuk werk geleverd, want dit „buitenom- met je", zoals deze weg zijn tracé heeft, gelegen kort aan de duinen- grens, ziet er keurig uit. Een asfa'ltlaag en aan weerszijden twee wandeltrottoirs is het uiterlijk van de weg, doch het heeft heel wat werk gekost om vooral de fundamen ten van de weg in de grond te krij gen. Veel hoge bomen, tesamen een mooi stukje natuurschoon vormend, moesten gerooid worden om de weg te realiseren. De aansluiting op de Hogeweg wordt gevormd door het bakende druppel-systeem en laat voldoende ruimte over om dé Hoge weg op, of af te rijden. Een flink aantal percelen groncl aan weerszij den van de weg gelegen is al ver kocht, hetgeen geen wonder is, want de toekomstige bewoners komen vlak bij de duinen te wonen. Tegelijk met dit werk 'is de oude schuur van de gemeente, voormalig eigenaar de heer M. Beije, gesloopt en werd de J. M. Beijelaan doorge- ONDERWIJS Rjjks Middelbare Land- en Tuin bouwschool te Goes Na gehouden eindexamen slaagden aan de Rijles Middelbare Land- en Tuinbouwschool te Goes de volgen de leerlingen van Schouwen-Duive land: A. P. v. d. Berge (Zonnemaire); P. C. Dalcbout (Ouwerkerk) en C. Lcydens te Ellemeet. Ziiidbeveluiidsc fruitbomen in bloei KAPELLE, 12-4. Tweo dagen met hogere temperaturen in het begin van deze week hebben wonderen ge daan in de Zeeuwse fruitboomgaar den. Bij pruimen en vroege peren zijn eensklaps de bloesemknoppen opengesprongen en in een oneindig rijke pracht tonen deze fruitsoorten hun witte bloesemweelde. Over het algemeen is ér dit jaar in Zeeland sprake van een rijke bloei behalve op bedrijven die het vorig jaar zeer ernstig door hagelschade werden getroffen. Verwacht mag worden dal het ko mende weekeinde de bloei van prui men en peren in Zeeland vrij alge meen zal zijn. Deze fruitsoorten worden vooral gevonden op Zuid- Beveland met Kapelle, Wemeldinge en Kloetinge als belangrijkste ceqtra. OSLO, 12-4. De Noorse veiligheids dienst is een spionagenet op het spoor, dat sinds verscheidene jaren militaire geheimen betreffende het strategisch belangrijke NAVO-ge- bied van noord-Noorwegen zou heb ben doorgegeven aan de Sowjel- Unie, aldus weten Noorse bladen te melden. Het komplot zou contacten hebben in Zweden en Noorwegen. Drie deelnemers aan de sameny.we- ring zijn gearresteerd. Kist met goud verdwenen WILLEMSTAD, 12-4. De Veilig heidsdienst van de KLM stelt een enderzeek in naar de vermissing van een ongeveer 50 kilo wegende kist goud ter waarde van 100.000 Ant. gulden (200.000 Ned. crt.) die alge lopen zondag op de Viasa-vlucht 994 van New York-Aruba naar Curaeao, wordt vermist, zo meldt het Antil liaanse dagblad „Amigoe di Curacao" In verband met het onderzoek is een vertegenwoordiger van de KLM- veiligheidsdienst uit New York op Aruba aangekomen. Het staat geens zins vast, dat de diefstal op Aruba of Curacao heeft plaats gehad; hij kan ook in New York zijn gepleegd, zo meldt het blad verder. Het goud was vermoedelijk bestemd voor een van de op Curacao gevestigde ban ken. ,Het. betrof een zending zg". tran sito-goud. Waarschijnlijk kwam de zending uit Canada. De Westduitse minister van bui tenlandse zaken, Willy Brandt, is voor een officieel bezoek van twee dagen naar Londen vertrokken. President Oscar Gestido van Uru guay heeft woensdagavond de inter- Amerikaanse topconferentie in Pun- ta del Este formeel geopend. Ma, die door de woordvoerder van het State Department tevens een vooraanstaande componist en musi cus in China is genoemd, heeft ver klaard, dat hij naar de V.S. is uit geweken omdat hij vreesde, dat de Rode Gardisten hem gevangen zou den zetten. Op een persconferentie Ln Manhat tan, kort na de bekendmaking, dat hem politiek asiel in de V.S. is ver leend, zei hij voorts, in december met vrouw en kinderen China verlaten te hebben. Ma, die ook vice-voorzitter was van de Vereniging van .Chinese Mu sici, heeft op zijn persconferentie nog gezegd, niet. te kunnen vertellen hoe hij uit China gevlucht is omdat dan velen in gevaar zouden komen. trokken naar de Hogeweg met het zelfde druppèlsysteem. Daardoor is het nu mogelijk om de verlengde W. G. Bootlaan op twee manieren* te be reiken. De Zandstraat inrijden is de manier diiie al bestond en die het toe liet de W.G. Bootlaan op te rijden tot aan het punt waar nu het ver lengstuk begint. Nu is het ook mo- Cft-n groene kaart inrer in de E.E.U. DEN HAAG. 12-4. Het Duitse lid van het Europees parlement, de heer Illerhaus, heeft de E E.G.-commissie schriftelijk gevraagd of ze een mo gelijkheid ziet om de zg. „groene kaart" in het E.E.G,-grensverkeer af ie schaffen. Hij meent dat afschaf fing van de kaart het grensverkeer zal vergemakkelijken en hij wijst er op dat in het verkeer lussen de Be- neluxlanden de groene kaart sinds enige lijd ook niet meer behoeft te worden getoond. Verder voert hij aan dat in alle staten van de ge meenschap, behalve in Italië, inmid dels de wettelijke aansprakelijk heidsverzekering verplicht is en dat ze ook binnen afzienbare tijd in Ita lië verplicht gesteld zal worden. DODELIJKE ONGELUKKEN DEN HELDER. De 52-jarige schil der J. H. Meyer is om hel leven ge komen, toen hij van het dek van de op de Rijkswerf in het dok staande jager Hr. Ms. „Amsterdam" gleed en in het tien meter diepe dok viel. LEUSDEN Bij een verkeersonge luk op de Arn'hemseweg in Leusden is de 27-jarige C. Schoonderbeek uit Amersfoort om het leven gekomen. Hij was de enige inzittende van een personenauto die, komende uit de richting Amersfoort, bij het inhalen van een vrachtauto in moeilijkheden kwam. SCHIPLUIDEN. In de Ursulakli- niek ie Wassenaar is overleden de tweejarige Yvonne Damen uit Schip luiden. Het meisjes was nabij de ouderlijke woning aan de Zwethkade aldaar onder een vrachtwagen die door haar vader bestuurd werd, ge raakt. CASTRICUM. In de Casimirvijver in Castricum is het ruim twee jaar oude dochtertje Ria van de familie de Zeeuw verdronken. AMSTERDAM. De 3-jarige Cor nelis Claassen uit Amstelveen, die in een sloot achter de Oude Karse- laan in zijn woonplaats was geval len, is in het ziekenhuis van de vrije universiteit in Amsterdam overleden ZAANDAM. Op de provinciale weg bij station Zaandam heeft een frontale botsing tussen twee brom fietsen met dodelijke afloop plaats gehad. De 49-jarige mej. C. C. van Delft uit Zaandijk moest met een schedelbasisfractuur naar het Juli- anaziekenhuis te Zaandam worden overgebracht, waar zij kort na aan komst overleed. ROTTERDAM. Tijdens werkzaam heden op het terrein van Pakhuis Meesteren aan de Waalhaven in Rot terdam heeft woensdag de 32-jarige havenarbeider A. Wildhagen uit Bredaernstige verwondingen opge lopen, waaraan hij later in een zie kenhuis is overleden. HUIBERGEN. Tijdens de schaft tijd is bij een aantal in aanbouw zijnde woningen het driejarige kind van de familie K. te Huibergen bij een ongeyal om het leven gekomen. Het kind wist door te dringen bij een lift, waarmee men stenen en der gelijke op de stijgers hijst. Het heeft daarbij op één van de bedienings knoppen 'gedrukt en is daardoor tus sen de draaiende ramen terecht ge komen. HEILO. Bij het oversteken van de rijksstraatweg ter hoogte van het gemeentehuis te Heilo is de 83-jari- ge heer J. Brommer uit Bergen aan gereden en ter plaatse overleden. ENSCHEDE. De 35-jarige timmer man J. H. Mulder uit Rijssen is om het leven gekomen toen hij op een bouwprojekt in Enschedé-Zuid ge troffen werd door een lege laadvork, die boven hem losraakte van een hijskraan. Hij overleed aan zijn ver wondingen. gelijk om de J. M. Beijelaan vanaf cle Hogeweg in te rijden en dan links aan te houden waardoor eveneens de verlengde W B. Bootlaan be reikt wordt en waarbij men dan weer terug komt op de Hogeweg, on geveer 200 meter verder. Een prach tige weg die vooral veel wandelaars zal trekken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Povere woningtoewijzing 1967 ZIERIKZEE, 12-4. Het college van G.S. heeft aan de colleges van b. en w. der Zeeuwse gemeenten bericht, dat het voor 1967 aan de provincie toegewezen woningcontingent, even als ln 1966, weer 750 woningwetwo ningen bedraagt. Na aftrek van het in 1966 verstrekte voorschot van 230 woningen, resteren voor Zeeland nog 520 woningen. Dit aantal - zo schrijft het college - moet bijna geheel wor den toegewezen aan de in uitvoering zijnde bouwstromen. Deze bouwstro- men (buiten Schouwen-Duiveland) eisen het volledig aantal beschik bare woningen op, zodat er voor de ze streek niets overblijft. Evenwel 'heeft de minister inmiddels medede ling gedaan van de jaarlijkse toewij zing van een extra contingent van 104 woningwetwoningen, bestemd voor de industriële ontwikkelings- 'kernen in Zeeland. Uit deze „pot" krijgt alleen 'Zierikzee 8 woningwet woningen toegewezen. Eerste oplevering vond plaats i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3