„Er kan geen wolkje voor komen öntwerplijst natuurgebieden in gemeenteraad Westerschouwen stoffeerder leerling-stoffeerder GEBR. THIEN Voor de amateurfilmer Ontwerp dienstregeling R.T.M. 1967-1968 Schouwen-Duiveland WESTERSCHOUWEN, 12-4. In een antwoord op een schriftelijk ge stelde vraag van het raadslid de heer Padmts heeft burgemeester Everwjjn in de deze week gehouden gemeenteraadsvergadering medege deeld dat aan de betreffende archi tect verzocht is een mogelijkheid te vinden voor het realiseren van een tweede lokaal voor de kleuterschool te Uenesse. Nader zal bekeken wor den, dit naar aanleiding van een op merking var- de heer Westhoeve, of hierbij de dienst gemeentewerken kan worden ingeschakeld. In cis vergadering kwam verder aan, de orde c'e ontwerp-lijst natuur gebieden Zeeland. Door Ged. Staten is dit ontwerp als volgt in objecten verdeeld: Object 1. De Zeehondenplaat waar tegen e.-en bezwaar wordt gemaakt om het tct natuurgebied te bestem men. Object 2. De Schouwse duinen. Door Ged. Staten is hierin bijna het gehele duingebied opgenomen lopend van de Westerschouwse inlaag via het strand tot aan de Rampweg, rond de bezitting van de Stichting Renes- se, langs de Hogezoombegrenzing, Langs de zuidwestelijke begrenzing van Slot Haamstede en verder langs de du mg re ns naar Westenschouwen. Het vliegveld Haamstede is in dit gebied niot opgenomen. B. en w. zijn van mening dat niet alle percelen in dit object 2 thuis horen en dat er enkele uitgenomen moeten worden. En wel als volgt: a. Een perceel aan de Weststraat opgenomen in het bestemmingsplan Kom Haamstede met de bestemming „openbare- of bijzondere bebouwing" waarop o.a. de Prinses Beatrixschool is gebouwd, en de bebouwing langs de westzijde van de Noordstraat; b. het veel omstreden gebied waai*voor b. en w. al jaren lang vechten, gelegen ten westen van. de Kioosterweg (omgeving Vertonsweg, Groenoordwegje en Groenewoudse- wegje), hetwelk geen natuurgebied is, doch boomgaard of kampeerter rein en volgens het bestemmings plan Kioosterweg een agrarische of kampeerbestemmmg heeft. c. Enkele percelen aan Badweg, gronden Den Haan, Rondweg vuurto ren welke volgens het bestemmings plan Zeebad Nieuw-Haamstede zijn bestemd tot bouwterrein of tot agra risch gebied. d. Een perceel gelegen ten zuiden van het bestemmingsplan Zeebad Nieuw Haamstede dit i.v.m. de situe ring van een afsluitende bebou- wingss/trook langs de rand van het vliegveld. e. Enkele percelen aan de noord zijde van de Strandweg i.v.m. de si tuering ter plaatse van parkeerter reinen. De voorzitter voegde hier aan toe dat het in de bedoeling ligt om het Vuurtorenpad te gaan verleggen in wat oostelijker richting waardoor de afzink vanaf het hoge duin aan het strand vermeden kan worden. Er zullen meer parkeerterreinen komen tussen Middenpad en Vuurtorenpad en tussen Middenpad en Verklikker pad. f. Een aantal percelen gelegen aan de J. J. Boeijesweg welke vol gens de bestemmingsplannen Kioos terweg Duinhoeve of Hogézoom zijn bestemd tot bouwterrein kampeer terrein of agrarisch gebied en welke volgens het streekplan Schouwen- Duiveland de bestemming recreatie bebouwing of kampeergebied hebben. g. Een aantal percelen gelegen aan de Hoogenboomlaan welke vol gens het bestemmingsplan Hoogen boomlaan en/of het Streekplan Schouwen-Duiveland zijn bestemd tot kampeergebied of agrarisch ge bied en een perceel gelegen ten noor den van de camping Julianahoeve" waarover de aansluiting van deze camping op de duinovergang is ge realiseerd. h. Enkele percelen bij de duin overgangen Watergat, Wilhelmina- hoeve en Scholderlaan i.v.m. de situ ering ter plaatse van parkeerterrei nen. i. Een aantal percelen gelegen tussen de Scholderlaan en de Laóne en ten oosten van de Laóne bij de Moermondsweg welke percelen niet aangemerkt kunnen worden als na tuurgebied en in gebruik zijn als boomgaard, weiland, landbouwgrond, kampeerterrein of parkeerterrein. Object 4. De Meipacht. Tegen de aanwijzing van de Meipacht (het'bos je tussen Hoge- en Lageweg te Wes tenschouwen) bestaat geen bezwaar. Object 7. De Westenschouwense in lagen. B. en w. vragen zich af of dit gebied als natuurgebied1 gehandhaafd moet blijven, gelet op het feit dat de zgn. „dammenweg" door dit gebied zal gaan lopen. Het is waarschijnlijk dat het gebied als gevolg hiervan als broedplaats voor vogels verloren zal gaan. Het college is van mening dat de aandacht van G.S. hierop dient te worden gevestigd. Object 8. De Roggenplaat. Hierte gen bestaat geen bezwaar (Nog niet geschikt als parkeerterrein!!, merkte de heer Steur op). Object 10. Kasteel Moermand. Het landgoed SLot Moermand is als na tuurgebied aangewezen. Daar bij is echter een perceel naast het sport veld Renesse hetwelk is gereserveerd voor de uitbreiding van het sportveld Dit perceel dient uit het natuurge bied gehouden te worden. Object 11. De Schelphoek. Tegen de aanwijzing ven het Schelphoekgat en hal k.-ckengobied tot natuurgebied bestaan geen bezwaren. Het perceel, gelegen ten noorden van de provinci ale weg tussen de Dijkweg en de De- lingsdijk is echter ook als zodanig aangewezen. Het betreft hier een perceel landbouwgrond zodat deze aanwijzing dient te vervallen. Object 12. De Koudekerkse inlagen. Hiertegen bestaat geen bezwaar. De raadsleden gingen met de zienswijze van b, en w. accoord. Parkeerterrein De raad hield zich verder bezig met een voorstel van b. en w. om tot aanleg te komen van een parkeerter rein aan de Oude Mooi weg, geschikt voor 10 bussen en 80 auto's. Destijds is een verzoek gedaan voor Incoret- subsldie doch daar het parkeerterrein geen strandontóluiting voorstaat werd dit afgewezen. Het college wil nu trachten een en ander te verwe zenlijken met A.C.W.-subsidie en daartoe werd een rapport door de Ned. Heide Mij opgemaakt. De raad kon zich hiermede verenigen. De heer Westhoeve vond het maar „raar" dat de Incorotsubsidie hier voor was geweigerd, omdat het toch ook voor de gasten dient. De strand ontsluiting is echter hoofdzaak bij een dergelijke subsidie. De raad ging acccord met het be noemen in vaste dienst van de heer L. Wandel te Renesse als gemeente werkman. Verder werd door de raad accoord gegaan met het verzoek der Chr. Nat. school cm tot aanschaffing te komen van nieuwe verkeersboekies waar voor een bedrag van f 175.11 mee ge moeid is. De voorzitter deelde nog mede dat door de heer Moerland te Renesse verzocht was om het pand hoek J. v. Re nesse weg en Hogezuom te mo gen verbouwen tot kapsalon waarte gen geen bezwaren waren Tussen Achterweg en Lindelaan ligt een bouwstrook van 10 meter doch deze strook is te smal en de raad kon zich verenigen met een verbreding als zo danig. De rondvraag Bij de rondvraag had de heer Da lebout geconstate-rd dat de sloot sloot langs Boomgaardwekken vol rommel lag. Dit wordt eruit gehaald en de kant afgezet met puntdraad. Zelfde vragensteller had zich geër gerd wat er allemaal uit de inoolput- jt s kwam bij het schoonmaken. Stukken tuinslang, hout en andere rommel. Er zal aandacht aan besteed worden. Verder is de afrastering der Grachtkant In zeer slechte saayt ge komen en levensgevaarlijk voor kin deren. Ook hier had d3> voorzitter oor veer evenals de afwijking die de slot- muur gaat vertonen bij het woonhuis vl 1 mevrouw Hanse ïn de Noord- straat De heer Westhoeve had nog'steeds geen antwoord op een vraag van 6 februari waarin hij vroeg naar een woningbouw kwestie waarin eerst bouwen dan vergunning vragen was voorgestaan. Binnenkort gaat een aanschrijving de deur uit. Controleur of politie vroeg de heer Hendrikse voor de kampeerterreinen. Zijn er verordeningen op dit gebied? Inderdaad waren er vorderingen want de politie gaat dc-ze opdracht uitvoeren en is er al mee bezig. De heer Hendrikse had geen ontzag voor de politie in haar huidige onderbe zetting en hij stelde wanneer het eventueel mis zou gaan de burge meester als hoofd der poltiie aan sprakelijk. De voorzitter was bereid om een en ander nog eens onder 4 ogen met vragensteller te bespreken en zeide daarbij dat hij slechts voor bepaalde gevallen hoofd der politie was. In eik geval niet voor deze opdracht zo als de Rijkspolitie die nu heeft ge kregen om de kampeerterreinen te garn, controleren. Op 24 april volgt weer een raads vergadering. ADVERTENTIE Wij vragen mei spoed: of 5-daagse werkweek Appelmarkt 24 - Zierikzee - Telefoon 2604 Om vele redenen is filmen met kunstlicht een prettige zaak: er is, een constante lichtbrop, er kant gden* J wolkje voor komen en het licht is betrouwbaar. Daarbij komt, de tijd dat zeer ingewikkelde scenario's be dacht werden met vele spelers is de finitief voorbij en de amateur be seft dat hij kans van slagen heeft als z'n film kort is. Er zijn twee soorten verlichting voor film. De conventionele filmlamp Photolita (overspanning circa 3 branduren). De Argaphoto (100 branduren) en dan de moderne Halogeenlamp. Om van start te gaan is een eenvoudige lamphouder van 500 watt, concentio- neel, voldoende. We hebben dan 1000 watt en dit geeft bij een film van b.v. 17' din een richtgetal van circa 12. Om te weten hoQ belicht moet yt'oj'djén^deLéh \yje^ dit -g<?tal dooi: het aantal meters afstand, camera" ver sus onderwerp. Is dat b.v. vier me ter dan krijgen we dus 12 4 3, waarbij het diafragma ingesteld wordt op f:3. Dit geldt natuurlijk voor een modern licht interieur, is het interieur donker, dan wordt het richtgetal b.v. 8 of 10. In een goed licht vertrek met een helderwit pla fond kunnen de lampen ook .omhoog naar het plafond worden gericht. Wordt dan gefilmd met b.v. f 2.8 bij 16 bid. per sec. dan komt men op af standen variërend van zo'n 2-4 me ter aardig uit. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 14 APRIL. NED. 1: Na „Pipo'- het nieuws en dan nog twee kinderprogramma's, waawoor de AVRO zorgt. „Popeye de Sailorman" brengt de jeugd al vast in de steryming (als sterke man) voor „The ThunderbirdsEr zijn weer machtige problemen voor de mannen van International Rescue. Een mammoettanker is verdwenen en de radioverbindingen worden ge stoord. Dat kan geen toevallige sa menloop van omstandigheden zijn. Na het journaal eigenlijk geen bij zonderheden meer. Jaap van Meek- ren presenteert „AVRO's Televizier" Dean Martiyi ontvangt een fiks aan tal gasten (onder wie Lucille Ball en Willem Duys haalt bekende en onbekende oude mannen voor de ca mera. De duizenden brieven na el ke „Voor de vuist weg'> bewijzen dat Willem voor een veel bekeken pro gramma-onderdeel zorgt. NED. 11: Op het tweede net ver zorgt de KRO het programma. En- ny Mols de Leeuwe draagt enkele stukjes voor van Samuel Falkland, een pseudoniem van Herman Heyer- mans. Vijfendertig minuten trekt de KRO vervolgens uit voor de docu mentaire Rebellie zonder Leider", gewijd aan de tachtigjarige oorlog. De NCRV behandelde enige tijd ge leden hetzelfde onderwerp. KRO en NCRV willen gezamenlijk proberen de geschiedenis in het juiste dag- licht te stellen, met name de histo rische tegenstellingen tussen de re formatorische en de Rooms-katho lieke wereld. Hierna Bonanza: een oude majoor denkt te kunnen vlie gen. „Onze man in Washington" gaat tenslotte vooraf aan het laatste nieuws, dat weer gevolgd wordt door Teleac: Kernfysica. ZATERDAG 15 APRIL. NED. 1: Een VARA zaterdag, hei geen voor vele kijkers betekent, dat ze Hetty Blok en Leen Jongewaard kunnen zien in „Ja zuster, neen zus ter". Van zeven tot acht krijgen we de tweede aflevering te zien van de reeks „Dè jonge onderzoekers". En kele middelbare scholieren zullen weer laten zien, hoe ver ze het heb ben geschopt bij het amateur-weten schappelijk onderzoek. Na het jour naal en „Achter het Nieuwseen avontuur van Dorus. Vanavond ont vangt hij ook weer enkele gasten, maar het grote werk doet hij toch zelf met Hans Tiemeyer, de bierscè ne, voorts „Striptease", de pastoor scène, de laatste trein naar Rotter dam en de dubbelrol van Dorus als archivaris en de grote verkeersfina- le „Pas op ga niet over de Rijn". Na Dorus de (ten dode opgeschreven) quiz van Theo Eerdmans. Fred Kaps en David Berglas zorgen tenslotte nog voor hun „Opus Dertien". Met niet te vergeten Rob van Reyn. NED., II: De NCRV begint het 2e net programma meteen ironische reportage van. de Duitse TV over de mensen die wonen en werken op de Zugspitze. Voorts ,op dez<c tweede net avond een aflevering vanhet satirische programma „Farce Me- jeure" zojuist bekroond met de Loerisonderscheiding - en het twee de deel van het concert, dat enkele jazzfenomenen uit Amerika onlangs in Amsterdam gaven. Het eerste deel leverde een sprankelend stuk dixie land op. Het tweede deel van „Jazz from the swinging Era'> is tenminste zo goed, nu met Earl Hines achter de piano. Tenslotte het religieuze programma van de heer van Gelder ,;Drukwerk", waarin meningen en misverstanden in de publicaties over ZIERIKZEE, 19-4. Het is volop tomatentjjd, al is hel nog vroeg in het voor jaar. De sappige rode vruchten zijn Gen fleurige en gezonde aankondiging van de naderende nieuwe zomer. Dat het allemaal zo vroeg kan is te dan ken aan de teelt van dit populaire gewas in kassen en dat is sedert enige jaren ook op Schouwen-Duiveland al geen nieuwtje meer. Immers, de glas- teelt is na de watersnood van 1953 in deze omgeving behoorlijk op dreef gekomen. Een fraai voorbeeld daarvan vormt hel bedrijf van de heer J. A. ten Haaf en Zonen aan de Kadeweg te Zierikzee. In de uitgestrekte opper vlakte kas van deze „glas-tuinderij" is dezer dagen een nieuwe vinding toegepast, namelijk een zg. half-automatische beluchting sins t alia tie, waar door het bij stookteelt zo belangrijke ventileren aainnerkelijk eenvoudiger kan geschieden. De oppervlakte stookteelt van dit bedrijf zal binnenkort tot niet minder dan 6.200 m-, worden uitgebreid: het grootste op dit gebied van Schouwen-Duiveland. kerk, geloof en christenen besproken worden. VRIJDAG 14 APRIL. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster 19.00 Popeye; 19.05 The Thunderbirds; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Televizier20.45 The Dean Martin-show; 21.30 Voor de vuist weg; 22.45 Journaal. NED. 11: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Voordracht Enny Mols de Leeuwe; 20.30 Groei naar vrijheid; 21.00 Bonanza; 21.50 Onze man in Washington; 22.10 Ster; 22.15 Jour naal; 22.30 Teleac.. ZATERDAG15 APRIL. NED. I; 15.30 Nieuws; 15.31 Ster; 15-34 Weekjournaal1,5.57 Ste.rJ j.6.00 Gehèimagpnt 86; 16.25 Vrouwelijk heden; 1T.0Ó Ja zuster, iiéë zuster; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 De jonge onderzoekers; 19.50 Reactie op reacties; 19.56 Ster; 20.00 Journaal. 20.16 Ster; 20.20 Ach ter het nieuws; 20.45 Dorus; 21.25 Tel uit je winst; 22.00 Opus 13; 23.00 Journaal. NED. 11: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Duitsers op grote hoogte; 20.25 Farce majeure. 20.45 Jazz from a swinging Era; 21.50 Drukwerk; 22.10 Ster; 22.15 Journaal. MIDDELBARE EINDEXAMENS DEN HAAG, 12-4. Meer dan 29.760 scholieren van het V.H.M.O. staan aan de vooravond, van hun eindexa men. Vorig jaar legden 29.322 jon gens en meisjes dit examen af, van wie 25.919 het einddiploma behaal den. Volgende week wordt begonnen met het schriftelijk examen. Sclieepvaartberichten Alchiba, 10-4 van New York naar Beyrouth. Ameland, 10-4 te Rotterdam verw. Garoet, 10-4 te Marseille. Geeststar, pass. 10-4 Azoren naar Barbados. Korenia, 11-4 t.a. Danang. Kryptos, 11-4 pass. ten zuiden van Ceylon naar Abadan. Philippia, 10-4 rede Ummsaid. Straat Colombo. 11-4 van Sydney naar Risdon. Proef met regelmatige autobusdienst traject Westenschouwen—Vuurtoren ZIERIKZEE, 12-4. De N.V. Rot- terdamsche Tramweg Maatschappij heeft een ontwerp-jaardienstregeling voor 1967-1968 voor Schouwen-Dui veland het licht deen zien. Deze dienstregeling wijkt slechts in gerin ge mate af van de thans geldende, niettegenstaande het feit, zo blijkt uit een toelichting, dat de bezetting,, van de autobusdienst Zierikzee-Goes zeer matig is en die van de sneldienst Zierikzee-Westhoek buiten de zomer maanden geheel onvoldoende. De voornaamste wijziging van de dienst Zierikzee-Goes 'luidt: op zon dagen 'is toegevoegd een rit: goes V. 7.57 uur, Zierikzee A. 8.22 uur en vervalt de rit: Goes V. 22.47 uur, Zierikzee A. 23.12 uur, daar van de ze .rdt geen gebruik wordt gemaakt. Wat betreft de dienst Zierikzee- Zijpe wordt medegedeeld dat in ver band met het feit dat Oosterland Ver van de Rijksweg is gelegen en de wegen in het dorp sterk verbe terd zijn, de autobussen met ingang van deze dienstregeling door Ooster land worden geleid in plaats van via de Rijksweg. Zierikzee-Brouwershaven-Westhoe> In verband met de slechter gewor den toestand van d'e oude Provinciale weg tussen Noordgouwe en Schudde- beurs zal in plaats van via deze weg over de nieuwe Prov. weg gereden worden. Bovendien zal na het ge reedkomen van de rondweg om Noordgouwe van deze weg gebruik worden gemaakt en zal de halte Noordgouwe-dorp worden verplaatst naar het terrein van de voormalige openbare lagere school. Op zondagen vervallen de ritten Zierikzee V. 11.51 Brouwershaven A. 12.06 uur en Brouwershaven V. 12.06 uur. Zierik zee A. 12.24 uur, daar voor deze rit ten geen vervoersaanbod blijkt le zijn. Dienst Zierikzee-Westhoek-rechtstreeks Op zondagen gedurende de zomer maanden komt van rit 1195 Oude Tonge-Zierlkzee-Westhoek, Oude Tanige V. 22.42 uur, het trajectge deelte Zierikzee-Westhoek te verval len, daar op dit traject van de auto bus geen gebruik wordt gemaakt. Deze dienst eindigt te Zierikzee te 23.13 uur. Gedurende de zomermaanden zal een proef worden genomen met een regelmatige autobusdienst op het traject Westenschouwen-Vuurtoren. Te Haamstede-station zal deze dienst aansluiting geven op de auto busdiensten naar en van Zierikzee. De directe verbindingen met de halte vliegveld blijven beperkt tot die welke ook thans gedurende de wintermaanden worden gereden en de TDE diensten. TDE diensten Medegedeeld wordt verder dat toJa het succes van het eerste jaar de TDE diensten deze zomer zullen wor den hervat. Van Rotterdam C.S. zul len deze diensten vertrekken te 9.20, 10.20 en 16.20 uur. De eerste rit is toegevoegd; deze geeft te Zierikzee aansluiting op de toeristische boot- dienst naar Veere en op de autobus- sneldienst naar de Westhoek. De tweede en derde TDE dienst rijden rechtstreeks naar de Westhoek. Het vertrekuur van de derde TDE dienst is vroeger gesteld, teneinde op een geschikter tijdstip te Zierikzee en in de Westhoek aan te komen. Het vertrek van de TDE diensten van Zierikzee naar Rotterdam is 8.25, 14.25 en 15.25 uur; de eerste en tweede dienst rijden uit de West hoek. In de dienstregeling van de veer dienst Zjjpe-Anna Jacobapcldcr zul len geen wijzigingen worden aange bracht. Verder wordt medegedeeld dat de toeristische bootdienst tussen Zierik zee en Veere op werkdagen in juni, juli en augustus twee maal per dag in beide richtingen zal worden ge varen. Te 13.30 uur zal van Zierikzee uit een rondvaart op de Oosterschel- de worden uitgevoerd. De toeristi sche bootdienst Zijpe-Zierikzee v.v. zal niet worden hervat. Van Scharendijke uit zal geduren de de zomermaanden van maandag lot en met vrijdag twee maal per dag naar Ouddorp worden gevaren en eenmaal uitsluitend naar de Delta werken in het Brouwershavense Gat. Op zondagen wordt van Scharendijke uit in de namiddag twee maal een rondvaart naar de Deltawerken uit gevoerd. Vergadering afdeling Brouwershaven Reisimpressies voor Plattelandsvrouwen BROUWERSHAVEN, 11-4. De af deling Brouwershaven van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen hield ender leiding van mevr. Van Elsacker een bijeenkomst in het jeugdgebcuw. Als spreekster op de ze a vend trad op mevr. Schone veld te Rijscord met het onderwerp „En kele indrukken in woord en beeld tjjdcns dc statiebezocken van de ko ninklijke familie aan Perzic en Thai land". In vlotte verteltrant sprak spreek ster over haar belevenissen als ka menierster bij H.M. de koningin, ver telde over de toestanden in Perzië en Thailand en het leven daar. In aan sluiting op deze boeiende causerie werden fraaie dia's vertoond. Vervolgens ging men over tot stemmen in de vakature van mevr. De Koeyer. Na herhaalde stemming werd mevr. Van Nieuwenhuize-Wa- gemaker bereid gevonden een be- stuursfunktic te aanvaarden. Mevr. Van Putte zal als afgevaar digde de voorjaarsvergadering le Teraeuzen bezoeken. Mevr. Van Schel ven-Kieboom en mevr. Stouten zullen de voorberei dingen regelen voor het reisje dat de afdeling op 27 juni hoopt le ma ken naar Rotterdam waar c.e „Nieuw Amsterdam" van de Holland Ameri ka Lijn bezichtigd zal worden, 's Middags hopen de dames nieuwe ideeën op te doen bij Piet Mareé te Hermeten. Bij voldoende deelname zal er in. september oen bloemschikcursus ge geven worden van 7 lessen. De eerst volgende bijeenkomst aal zijn op 23 mei. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2