VLEES HOOFD SCHOTEL i DE ZIERIKZEESCHE COURANT Rechercheurs arresteren topman van Russische Mij. Aeroflot Congres Vrouwenbond P.v.d.A. C. 1 4 Ernstig ongeluk op overweg in Velp Rioolwaterafvoerleiding naar Noordzee 8 KAMERBREED j „DE MAGNEET" j ploegstoffen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 april 1967 123ste jaargang Nr. 19776 WAARIN OPGENOMfcN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken tf, Zierikzee, postbus f, iel. 01110-225$, ne 18.00 uur: tel. 01110-2118. Girorekening 137677. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h lekenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 een' per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Lyceum krijgt Atheneum- en Havo-opleiding Mau wilde staatsgeheimen AMSTERDAM, 12-4. Verdacht van het pogen een Nederlander over te halen tot het doorgeven van staats geheimen, is woensdagmorgen in de Moreelsestraat te Amsterdam de hoofdvertegenwoordiger van de Rus sische luchtvaartmaatschappij Aero flot, de heer V. A. Gloukhov, door rechercheurs van de B.V.D. gearres teerd. Dit voorval heeft nogal sterk ADVERTENTIE de handacht van het publiek getrok ken. Een voorbijganger vertelde dat hij een grote groep mensen in de Mo- reelsestraat zag staan, waarbij zich twee agenten bevonden, wier auto aan de overzijde van de straat stond. Even later kwam nog een tweede politie-auto aanrijden, waarvan één der agenten zich naar de groep be gaf - waarbinnen een vechtpartij aan de gang scheen - en de tweede in de auto bleef zitten. Voortdurend kionk uit de groep angstig en doordringend gegil van een vrouw, volgens bewo ners van de Moreelsestraat de echt genote van de gearresteerde. Russisch protest De rechercheurs hadden grote moeite om hun arrestant, de ruim 30-jarige Rus, die een wit overhemd droeg en geen colbertjasje aan had, in de auto, een zwarte Ford, te krij gen. Dit lukte uiteindelijk met be hulp van enkele politiemannen. Vol gens een getuige, die vlak bij de auto had gestaan, gingen twee recher- cheurs, na de Rus op de achterbank te bebben gelegd, boven op hem zit ten. Toen de wagen wegreed sprong de assistent van de Aeroflot-functio- naris op de motorkap, waar hij na een paar honderd meter in de Van Baerlestraat werd afgeslingerd. Vol gens enkele omstanders zou hij hier bij gewond zijn, maar hiervan kon geen bevestiging worden verkregen. De wagen verdween met grote snelheid in de richting van de Von delbrug en is vermoedelijk naar Den Haag gegaan. Naar aanleiding van de arrestatie in Amsterdam heeft de tijdelijk zaak gelastigde van de Sowjetrussische ambasade in Den Haag, Gorochow, een protest ingediend bij het Neder landse ministerie van buitenlandse zaken. Het protest van de Russische zaak gelastigde tegen de arrestatie van de hoefdvertegemvoordiging van Aero flot is door de Nederlandse regering niet aanvaard. Er was sprake, aldus de motivering, van een normaal jus titieel optreden tegen iemand, die van een misdrijf wordt verdacht. Aldus deelde de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken mee. Is die vleesjus van u vaak zo licht van kleur? Dan hebben •we een goede tip voor u: bak voortaan een in partjes gesne den tomaat mee of' een ge snipperde ui. Ook kunt u een mespuntje gebrande suiker toevoegen. Gegarandeerd dat uw jus dan prachtig bruin wordt. En net zo kostelijk smaakt als hij er uitziet Vier mensen gestikt in gierput WENEN, 12-4. Vier mensen zijn in de Oostenrijkse gemeente Satt- ledt bij Wels in een gierput door ver stikking om het leven gekomen. Een 44-jarige boer wilde in de bijna lege kuil een buis repareren, maar raakte buiten bewustzijn. Hetzelfde lot on dergingen achtereenvolgens zijn vrouw, een buurman en diens knecht die te hulp snelden. Pogingen om hen weer tot leven te wekken ble ven zonder resultaat. UTRECHT, 13-4. „Er is veel in beweging gekomen, dit laatste jaar, in de pclitiek en in ons gehele volk. Politieke vernieuwing is het wacht woord van dc dag. Al zou je dat niet zeggen als je k\jkt naar de manier, waarep deze kabinetsformatie zich heeft voortgesleept en tenslotte tot stand is gekomen". Dit zei mevrouw mr. H. Singer- Dekker, voorzitster van de Vrouwen- ..jbpnd van de Partij van &e_Arbejd en lid van de socialistische Tweede Ka merfractie, in haar openingsrede op hert tweejaarlijks congres van deze bond in Utrecht. „Een nieuw kabinet staat klaar zijn arbeid te beginnen. Een kabinet waarvan de Partij van de Arbeid geen deel uitmaakt. Wij zullen nog moeten afwachten of 't op enigszins evenredige wijze tegemoet zal kun nen komen aan de zware eisen, die deze tijd stelt. Het spreekt vanzelf dat wij leden van de Partij van de Arbeid intens meeleven en meeden ken met al die vernieuwingswil en vernieuwinigsideeën. Het gaat er om, aldus mevrouw Singer-Dekker, een ADVERTENTIE Pres. Johnson in Uruguay Frankrijk strijdt tegen het „zwarte getij" MONTEVIDEO. 11-4. In het cen trum van dc hoofdstad van Uruguay, is het tot heftige botsingen gekomen tussen de politie en studenten die protesteerden tegen dc aanwezigheid van president Johnson in hun land. De studenten die een bijeenkomst wilden houden, richtten voor de uni versiteit een baricade op, waardoor het verkeer kwam stil te liggen. Toen de Dolitie arriveerde, hadden de stu denten zich in het universiteitsge bouw teruggetrokken. Volgens de politie schoten de studenten vanuit de ramen, maar een studentenleider zei dat aHeen rookbommen en krach tige voetzoekers naar de politie wa ren gegooid. De politie wist tenslot- 1e met steun van de republikeinse garde de orde te herstellen. SAINT BRIEUC, 12-4. In Frank rijk is de strijd tegen het „zwarte ge tij", de uit dc rcuzentanker „Torrey Canyon" gevloeide olie, in volle he vigheid ontbrandt. Met vrachtwagens is een begin gemaakt met dc „evacu atie" van miljoenen ccsters van dc deels reeds aangetaste bedden aan de Bretonse noordkust naar de zuid kust. In de monding van de Jaudy is reeds duizend hectare oesterbedden verwoest. Een grote vloot oorlogsschepen cn vi.-?rsvaartuigen strooit zaagsel en vulkanische as over de olie waar door het ontstane mengsel gemakke lijk is op te scheppen of te verbran den. De gevarenzone is ongeveer 140 kilometer lang; van Tregastel tot Er- f. v. L3.* fk «- "V- m t ^»'v Dit nummer bestaat uit 12 pagina's 18006COOCCOCOCC05500005CCC; nieuwe vorm van democratie te vin-, den waarbij de burger zich erkend en begrepen voelt en die tegelijk de we? opent tot vrijheid en culturele ontplooing, op basis van de erken- ning van de gelijkwaardigheid van: alle mensen". Met de trein op avontuur UTRECHT, 12-4. Henkie Kuipeiv.i en Stanley Wolfhagen, twee 7-jarigé jongetjes uit Herzogenrath (Lim burg) hebben op een smalle tree plank van een goederenwagen een rit gemaakt van hun woonplaats naar het ongeveer vijftien kilometer verder gelegen Haanrade. De jongetjes hadden de hele dag gespijbeld en durfden niet meer naar huis, daarom waren ze maar op een goederenwagen geklommen. De knaapjes hadden zioh tijdens de rit goed aan elkaar vastgehouden. In opperbeste stemming arriveerden zij in Haanrade. Door N.S.-personeel werden zij weer bij hun ongeruste ouders teruggebracht. PLEUBIAN (Frankrijk). Langs de kust van Bretagne in Frankrijk begint men noe langer hoe meer overlast te krijgen van olie uit de Torrey Canyon. Op de foto een visser uit Pleubian die tot z'n enkels door de dikke oliedrab loopt. Bomen niet dicht VELP, 12-4. Op de overweg in de Kerkstraat in Velp is vanmiddag omstreeks twee uur - nadat de over wegwachter de bomen niet had neer gelaten - een ernstig ongeluk ge beurd. Eén persoon kwam om het le ven, één werd zwaar en een ander licht gewond. De overweg is gelegen in óe spoor lijn Arnhem-Zutphen. Doordat de bomen» met waren gesloten, reden een personenauto en een scooter nor maal de overweg op juist op het tijd stip dat een losse locomotief nader de. De locomotief kwam zowel met de scooter als de auto in botsing. Bij de botsing bleken vier personen betrokken geweest. De scooterrijder, de 24-jarige kantoorbediende H. J. van Oosterhout, werd gedood. De be stuurder van de auto, de 61-jarige heer H. van Maaien, werd ernstig ge wond naar een ziekenhuis in Velp overgebracht. Twee meisjes die op de fiets wa ren. werden eveneens geraakt door rle locomotief. Een van hen, de 16- iari.gc Hitlegonda Visser, moest licht sèwciad in een ziekenhuis worden opgenomen. Enorm karwei guy. Een krachtige noordoostelijke wind en de getijden stuwen de olie die de Eui opese kusten bedreigt steeds verder door het Kanaal. Gedurende de nacht is het eiland je Rouzic voor de Bretonse kust na genoeg ingesloten door de olie. waar door de 30.000 vogels die het eilandje bev.- lken worden bedreigd. De noodtoestand die voor de noordkust van Bretagne was afge kondigd is uitgebreid tot het depar tement Firuistere. De kust bij Port Blanc (tussen Tre- gor en Lannion) was over een gebied van 30.000 vierkante meter bedekt door een twintig centimeter dikke laag olie. Ook op andere plaatsen lag de olie reeds tientallen centimeters dik. DEN HAAG, 12-4. Tweceneenhal- ve kilometer buis met een inwendige doorsnee van 2.20 meter en een ge wicht van meer dan 16 min. kilo zal begin mei, als alles volgens plan ver loopt, de Noordzee worden ingetrok ken. Daarna volgt in de tweede helft van juni een soortgelijk karwei, waarbij een 40 cm dikke buis tien km in zee zal worden getrokken. Dan komt het einde in zicht van een van de grootste werken, die thans in de randstad Holland wordt uitgevoerd: Burgemeester van Vlissingen met pensioen VLISSIN GEN, 12^4 De burge- meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft de koningin verzocht hem met ingang van 1 oktober 1967 eervol ontslag te verlenen. De heer Kolff hoopt op 13 september de 65-jarige leeftijd te bereiken. Ruim 21 jaar. vanaf 1 maart 1946, is de heer Kolff burgemeester van Vlissingen geweest. de bouw en aanleg van de nieuwe rioolwaterafvoerleiding naar zee. De gemeente Den Haag nam het initiatief tot dit project, dat, naar schatting, totaal 132 min. gulden gaat kosten. Bij de opzet is er rekening mee ge houden. dat nog meer gemeenten van deze rioolafvoervoorziening gebruik zouden willen maken. Daartoe werd een gemeenschappelijke regeling ont werpen. waar 12 gemeenten zullen toetreden. Het project voorziet zo doende in de rioolwater afvoer voor een gebied, waar een miljoen mensen wonen, die in 1970 85 min. nv* en in hot jaar 2000 een hoeveelheid van 125 min. m;' rioolwater „leveren". Q 0 Gduld is de poort der vreugde. Op de meeste plaatsen droog weer Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer; zwakke tot matige wind tussen oost en noord oost; dezelfde of iets lagere tempera turen. 14 april. Zon op 5.47, onder 19.35. Maan op 7.24, onder Eerste kwartier: 17 april te 21.48. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 14 april 5.44 v.m. 18.02 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 april 5.29 v.m. 17.49 n.m. Springtij: 12 april. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 13-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Een zone van hoge luchtdruk strekt zich uit van de Azoren via de Britse eilanden naar Scandinavië. Aan de oostflank van deze hogedruk gordel stroomt met een zwakke wind vochtige en onstabiele lucht naar on ze omgeving. Deze lucht laaf vrij hoge maximumtemperaturen toe. Woensdag werd in het oosten van het land een maximum van 17 a 18 graden bereikt. Op dat moment ont wikkelden zich daar enkele warmte- onweders. Deze onweersbuien ver oorzaakten een flinke afkoeling. Bin nen het uur daalde de temperatuur op het vliegveld Twente van 17 tot 9 graden. Tegen de avond drong een zone met onweersbuien van het zui den uit ons land binnen Plaatselijk brachten deze buien veel regen. In Zuid-Holland werd op enkele plaat sen tien millimeter regen afgetapt. In de nacht klaarde het op, zodat er lage minimumtemperaturen werden bereikt. In het zuiden daalde de temperatuur plaatselijk lot 1 graad boven nul. Daarbij vormde zich mist. In de hierboven beschreven lucht drukverdeling komt in de komende 24 uur maar weinig verandering. De luchtaanvoer blijft uit het oosten plaatsvinden. In deze lucht drijft veel bewolking mee, maar de kans op een bui wordt geleidelijk kleiner. ADVERTENTIE naar 5 Wij hebben breedtes voor elke 5 kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80,3.90, 5 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT k Nieuwerkerk - tel. (01114)265 j Bruinisse - tel. (01113)470 J ADVERTENTIE verkrijgbaar bij: Dealer voor Schouwen-Duiveland Tuinman Zn. Zierikzee Telefoon 2887 Dit is het medisch team dat prinses Beatrix bij de bevalling zal bijstaan. Op dc foto v.l.n.r. dr. J. Drukker, arts-specialist voor kindergeneeskunde Ie Amersfoort; zuster C L. van Beuzekom. hoofdverplcegster-kraamdocente te Utrecht; dr. M. M. Nijhuis, arts te Bïlthoven en prof. dr. W. P. Plate, hoogleraar in de verloskunde en leer der vrouwenziekten te Utrecht. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1