HET LIDTEKEN Bespreking over bestrijding van ratten in Westersehouwen Actie „cadeau prinses Beatrix" groeit uit tot geschenk voor kinderen in de West Anti-Amerikaanse Washington over eei togingen in Brussel bestand in Vietnam In het a.s. najaar worrit een grote actie gehouden KEN ESSE, 8-4. Dezer (lagen werd in het Dorpshuis te Kenesse op ini tiatief van burgemeester en wethou ders van Westersehouwen een by - eenkemst belegd om te komen tot bestrijding van de bruine rat in de gehele gemeente. Deze voorgenomen bestrijdingsak- tie werd toegelicht door het hoofd van de hoofdinspectie hygiëne van het Milieu var* het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, de heer D. W. Langeveld. De bijeenkomst werd ge opend door de burgemeester van Westersehouwen, H. P. Everwijn, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette. In zijn openingswoord drukte hij zijn spijt uit over het feit, dat zo weinigen gehoor hadden gegeven aan de hen toegezonden oproep deze bij eenkomst bij fö wor.en. Het gemeen tebestuur had 385 persoonlijke uit nodigingen verzonden, alsmede door middel van een advertentie en pers berichten alle inwoners opgeroepen deze bijeenkomst bij te wenen. Het viel hem tegen dat slechts 40 per sonen hieraan gevolg hadden gege ven. Hij dankte de bost uren van de strandorganisaties voor hun mede werking om de 'leden over deze bij eenkomst in te lichten. Hierna verkreeg de heer Lange veld het woord, die mededeelde, dat het in sommige streken van cms land van belang Ls, dat deze bijeenkom sten gehouden worden. Ook Zeeland meet hierbij gerekend worden, om dat in deze provincie nog vrij veel ratten voorkomen, hetgeen uit een oogpunt vam volksgezondheid onge wenst is. Nu in de praktijk gebleken is. dat cok in o.a. de kop van Schou wen veel ratten aanwezig zijn, men denke alleen aan de campings e.d., is het gewenst, dat hier de bestrijding van de bruir.e rat op drastische wijze wordt aangepakt. Hij garandeert, dat de gehele Westhoek ratvrU gemaakt kan wor den, mits iedereen hieraan medewer king verleent. Alleen door gezamen lijke inspanning kan de bestrijding slagen. Als voorbeeld besprak hij de bestrijding van ratten welke onlangs plaats vend op Nccrd-Bevcland. De aldaar gehouden bestrijdings- aktie is een volledig succes gewor den, dank zij de medewerking van de gemeenten, waterschap, land bouw- en fruitorganisaties e.d. Dat de bruine rat bestreden moet wor den werd duidelijk, toen de heer Langeveld een overzicht gaf van de schade die in ons land veroorzaakt wordt door dit knaagdier. Deze scha de bèdraagt f 4(J miljoen per jaar terwijl voorts door ratten 47 ver schillende besmettelijke ziekten ver spreid worden. Als de bekendste hiervan noemde hij de Ziekte van Weil, mond- en klauwzeer, varkens pest, pseudo vogelpest en abortus- bang. Bestrijding van de bruine rat is dus een zaak van sociaal belang. Ten dienste van de volksgezondheid meet de rat bestreden worden. Ver volgens werd door spreker een over zicht gegeven van de leefwijze, de voortplanting e.d. van de rmt. Ook de diverse bestrijdingsmiddelen te gen de rat werden door spreker on der de loupe genomen, waaruit bleek dat vergiften op basis van cumurine het beste middel is. Dit vergif werkt langzaam doch radicaal. Hij waar schuwde er echter voor dat dit ver gif vor alle knaagdieren fataal kan zijn en dat er voor gewaakt moet worden, bii toepassing daarvan, kat ten en varkens in afgesloten ruim ten te houden, opdat zij niet van de dode vergiftigde ratten kunnen eten. Nadat nog diverse bestrijdings- bracht dankte de burgemeester de voorbeelden ter sprake waren ge- heer Langeveld voor zijn inleiding. Daarna stelde hij de aanwezigen de vraag of het gemeentebestuur mag rekenen op aller medewerking, wan neer t.z.t. - waarschijnlijk aanstaan de- najaar, omdat dut de gunstigste tijd is. met de algehele rattenbestrij- clir.g gestart kan worden. Hij wees er op. dat een drastische bestrijding in de Westhoek noodzakelijk is, ge let op het feit, dat afgelopen zomer seizoen vele klachten over de aan wezigheid van ratten zowel bij par ticulieren als op campings zijn bin nen gekomen. Dit is met het oog op de volksgezondheid ontoelaatbaar. De heer M. O. Hanse was de spreek buis van het kringbestuur van de Z.L.M. de Landbouwvereniging „C. et C." en het polderbestuur en deelde mede, dat op hun medewerking gere kend kon worden. Ook de heer H. Beije zegde zijn medewerking toe na mens de landbouwvereniging „Ons Voordeel". De heer D. Q. Mulock Houwer, eigenaar van camping ,,'t Torentje" zegde zijn medewerking toe en stelde voor de gemeente (63 ha) in sect-ren te verdelen en aldus per sector de bestrijding aan te pak ken. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. Tot slot werden de geluidsfilms ..De rat in de Schaduw van de mens" en ..Ratwering" ge draaid, waarin het door de heer Lan geveld besprokene nog eens duide lijk werd toegelicht. DEN HAAG, 8-4. De actie door het hoofdbestuur van de Ned. Vere niging van Huisvrouwen, onderno men cm H K.H. prinses Beatrix, ere lid der vereniging, ter gelegenheid van de geboorte van haar baby Aen symbolisch geschenk aan te biede**, heeft zoveel weerklank gevonden, dat besloten is dit geschenk de vorm te geven van een gave in geld en goe deren, bestemd voor of ten behoe ve van kinderen in Suriname en de Ned AntUlen. Wat opgezet was als een actie voor een eenvoudig cadeau, blijkt uit te gaan groeien tot een bijna nationale actie. In verband hiermee is de in zamelingsdatum, die aanvankelijk op 1 april afsloot, thans gesteld op 15 mei. Cp de landelijke algemene ver gadering der vereniging' op 18 mei in „Gooiland" in Hilversum zal het re sultaat worden bekendgemaakt. Het gironummer van de actie is 422S53 ten name van het centraal bureau van de actio „Cadeau prinses Beatrix". Met de centrale inzameling van de goederen, die natuurlijk alle nieuw moeten zijn en in de babysfeer liggen (luiers, hemdjes, flanellen om- slagluiers, dunnen flanellen dekent jes, lakentjes, wandversiering en speelgoed, maar ook: een couveuse, babvweefschc len. sir eltjes, tafeltjes, wandelwagentjes babybad enz.) heeft zich belast mevr. De Vries-van der Hardt Aberscn, Grundelweg 7 te Hengelo (O.). Jongeren-vredesmars 15—16 mei a.s. BREDA. 9-4. In de nacht van 15 op 16 mei zal een groot aantal Neder landse jongeren een „vredesmars" houden van Rotterdam naar Den Haag. Het zijn allen deelnemers aan de vorige week gehouden Pax Chris- ti-tochten naar Den Bosch Hoofd S. Boersma Chr. Nat. School te Haamstede naar Roermond - onderwijzer W. de Geus opvolger '),an'' r 150 varkens omgekomen Hen. jeugdgroep Brouwershaven bracht toneelspel HAAMSTEDE, 7-4. Juist voor het begin, van de vrijdagavond In het Geref. Jeugdgebcuw gehouden ou deravond-ledenvergadering van de Chr. Nat. School ontving de heer S. Boersma bericht van zijn benoeming tot hoofd van de Chr. School in Roer mond. De voorzitter de heer C. A. van Oord deelde de leden mee dat men noodgedwongen de heer Boers ma wel eervol ontslag moest verle nen op een nader te bepalen datum. Te zijner tijd hoopte spreker dan wel uitvoerig in te gaan op de belang rijkste diensten aan de school bewe zen. Hij deelde verder mee, het be stuursbesluit dat met algemene stem men tot opvolger van de heer Boers ma gekozen was de heer W. de Geus nu werkzaam als onderwijzer aan de schcol. Te voren was de aandacht bepaald bij het optreden van de leerlingen van de hoogste klassen, die op hu moristische wijze een bestuursver gadering op de planken brachten. Afgerond door forse hamerslagen besloot het bestuur tot o.a. opheffing van het vak rekenen omdat de com puter dit werk in het vervolg wel doen zou en verder dat de leerkrach ten een 'kledingtoelage zouden ont vangen omdat ze hun broek door zaten. Vervolgens zouden de school tijden korter worden omdat de mees ters en 'de juffrouwen elke dag dood vermoeid uit de school kwamen, enz. Deze „wijze" besluiten werden tel kens door een leerlingenkoor met vreugde bezongen. Veranderingen in het onderwijs De heer van Bennekom behandel de op duidelijke wijze het onder werp „Wat gaat er veranderen in het onderwijs?". Het basisonderwijs gaat zes jaar duren, maar de leer plicht wordit opgevoerd tot 15 jaar. Er zijn zelfs stemmen die dit willen opvoeren tot 16-jarige leeftijd. Na het „basis-onderwijs heeft men een ruime keuze om zijn studierichting te bepalen. Spreker was een voor stander daarbij de „schooltest" in te schakelen. Er zijn ongeveer 4800 ge- ZIERIKZEE-BRUINISSE, 10-4. Op woensdag 12 april sluit de aanvoer van mosselen voor de kwekers aan de handel, de handel zelf mag nog tot 17 april exporteren, maar daar mee is dan het seizoen 1966-'67 afge sloten. Een zeer eigenaardig mosselseizoen is dan ten einde, want het bracht ei genlijk voor niemand bevrediging. Op de Waddenzee mislukte een deel van de gereedstaande consump tie mosselen aan het begin van het seizoen, door overvloedige mossel- zaadval op de betreffende percelen, de najaarsstormen brachten eveneens schade aan en de groei was minder dan vorige jaren. Van de Zeeuwse stromen werd veel aangevoerd, maar ook hier was de sehepgrootte niet zo, dat mén daarover ten volle tevreden kon zijn. Een gevolg daarvan was dat de handel in dit seizoen meer dan 100.000 mosseltonnen importeerde om die vervolgens als Zeeuwse mos selen weer te exporteren, een uiterst registreerde beroepen in Nederland, dus keuze "genoeg. Spreker wees er op dat tussen de mogelijkheid van nu U.L.O. of H.B.S. een tussenmoge lijkheid geschapen is, die per 1968 in werking zal treden De U.L.O. wordt M.A.V.O. (4 jaar). De H.A.V. jaar en het tegenwoordige Lyceum, jaar en het tegenwoordige Lyseum, dat zes jaar studie zal 'gaan vragen, daar de stof die nu in vijf jaar wordt verwerkt in iets langzamer tempo zal worden behandeld. Relletjes in Nashville NASHVILLE (Tennessee), 10-4. De Amerikaanse stad Nashville is zon dagavond opnieuw het toneel ge weest van rassenrelletjes, waarbij jonge negers auto's met stenen be kogelden. Enige personen werden hierbij gewond, onder wie een pers fotograaf. Kortsluiting oorzaak van Apollo-ramp WASHINGTON, 9-4 Een door de Amerikaanse regering ingestelde commissie van onderzoek heeft zon dag meegedeeld dat kortsluiting waarschijnlijk de oorzaak vormde van de brand van 27 januari in de Apollo-cabine op Kaap Kennedy, die drie Amerikaanse astronauten het leven kosttte. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 10-4. Aangevoerd 1170 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen, pri ma kwaliteit f 4,65-4,95, le f 4,20- 4,55, 2e f 3,80-4,003e f 3,40-3,65; stieren f 4,10-4,60; worstkoeien f 3,30- 3,55. Aanvoer: iets kleiner; handel: kalm, afloop stroef; prijzen even la ger. onbevredigende gang van zaken voor de kwekers, r'ie wel over goede mos selen beschikten. Dit aantal was echter niet zo groot, wel bereikte de aanvoer plm. 100 procent van het standaardcapaci- teitscijfer. maar men was de laatste jaren gewoon, belangrijk meer te verkopen. Dat dit seizoen op bezwaren stuitte mag zeker wel worden afgeleid uit het feij, dat het de laatste weken voor het Mosselkantoor bijna on doenlijk was aan de nog resterende vraag van de handel te voldoen. De voorraden waren van de per celen geruimd, of wel de aanwezige m .;v"-len waren zo sterk getrost, dat c: handel weigerde ze te accepteren. Dacht men aan het begin van het seizoen een regeling te hebben ge vonden, waardoor de aanvoer van oen orima kwaliteit mosselen verze kerd was, het tegendeel bleek het val. De natuur werkte in vele op- chten tegen en de geleverde mos- '.■n bevatten een hoog tarrapercen- tage. LEERSUM, 8-4 Zaterdagnacht om ongeveer drie uur brank brand uit in de boerderij Jachtenberg te Ame- rongen over Berg. De varkensschuur brandde geheel af. Honderd vijf tig varkens vonden de dood in de vlammen. De eigenaar is tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van de brand er, de grootte van de schade zijn nog niet bekend. In 1966 directe brand schade van 120 miljoen DEN HAAG, 8-4. Uit zojuist be kend geworden cijfers blijkt, dat in 1966 door brand een directe schade werd aangericht van een kleine 120 miljoen gulden. Djt 'bedrag geeft uit sluitend 'de materiële schade weer, de. scha'de dus, die is ontstaan aan gebouwen, machines, inventaris en goederen. Het totale bedrag, dat door brand schade verloren is gegaan ligt echter hoger, aangezien bedrijven, die door brand worden getroffen, ook wor den geconfronteerd met zg. stilstand- schade, die vaak aanzienlijk groter is dan de directe materiële schade. Jongetje verdronken DE KOOG. 9-4. Het tweejarig zoontje van de familie I. Moerkerk is zaterdag niet ver van de ouder lijke woning, in de bosvijver aan de Brink te De Koog (Texel) gevallen en verdronken. Hot jongetje werd twee uur later door de politie opge- dregd. In de loop der jaren zijn er in deze vijver, die in het centrum van het badplaatsje ligt, al meer kinde ren verdronken, ondanks de aanwe zigheid van een omheining. b Een sportvliegtuig dat met vier personenonder wie een Franse pi loot, op weg was van Barcelona naar Toulouse, is zaterdagmiddag op 60 km ten noorden van Barcelona te gen een heuvel gevlogen. Alle inzit tenden kwamen om het leven. IJMUIDEN. In IJmuiden is de 10- jarige jongen N. H. de Boer omgeko men. Op de Kanaaldijk stak hij plot seling ,de weg over en kwam onder een auto. Hij was op slag dood. b Het blad „Sunday Telegraph" van zondagochtend schrijft dat een ëxpi- rimentele kerncentrale te Winfrith Heath in Dorset buiten werking ge steld is door sabotage. LANDBOUW EN VEETEELT Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer ASSEN, 8-4. De afgelopen week is het totaal aantal geregistreerde gevallen van mond- en klauwzeer in zuid-oost Drenthe mft zes toegeno men tot achttien. Nieuwe besmet tingshaarden werdén geconstateerd op drie bedrijven in Dalen, twee in Wrchtum en een in Costerhesselen. In drie van de zes nieuwe gevallen heeft de veeartsemijkundige dienst in Zuidlaren de besmettingsbron niet op kunnen sporen. Jan Jansen won Parijs-Roubaix PARIJS. 9-4. Jan Janssen heeft zondag in de „Hel van het noorden één van de mooiste overwinningen bevochten uit zijn glorierijke loop baan. De Nederlandse renner in bui tenlandse dienst won de 65ste weg wedstrijd Parijs-Roubaixvolgens Belgische wielerliefhebbers „de schoonste klassieker van allen". De oud-wereldkampioen zegevierde in de sprint over Rik van Looy (win naar in 1961, 1962 en 1965) en wereld kampioen Rudi Altig. Hij is na Peter Post (1964) de tweede Nederlandse winnaar in deze klassieker. Grote buit van inbrekers in Rome ROME, 9-4. In de nacht van zater dag op zondag hebben inbrekers een bezoek gebracht aan een bekende Romeinse antiquiteiten-winkel. Hun buit heeft een waarde van 40 mil joen lire (ongeveer 230 000 gulden). Er is een beeld bij van de 16e eeuw- se kunstenaar Giovanni Bologna. Olifanten bij eircusbrand gewond MANNHEIM, 8-4. Bij een brand in het circus Krone, dat in Mannheim zijn tenten had opgeslagen, hebben zaterdagmiddag 8 olifanten brand wonden opgelopen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Lawine eist twee doden BREGENZ, 8-4. Twee Britse stu denten zijn door een lawine op de Flexenstrasse tussen Lech en Zuers in Oostenrijk gedood, een derde ligt in een ziekenhuis. De drie waren woensdag ondanks waarschuwings borden de weg opgegaan. Vliegtuig stort neer O op buitenwijk van Seoel SEOEL, 8-4. Een transportvlieg tuig van de Zuidkoreaanse lucht macht is zaterdag op een dichtbe volkte uit hutten bestaande wijk in zuidoost Seoel gestort. Minstens 20 mensen zouden zijn omgekomen. Van de inzittenden van het vliegtuig, elf Koreaanse soldaten en bemannings leden, werd alleen de vlieger gered. Hij is ernstig gewond. Dode en ernstig gewonden bij ongeluk HENGELO, 9-4. Op de rijksweg Enschedé-Hengelo, waar een snel heidsbeperking tot 80 kilometer van kracht is, is in de nacht van zater dag op zondag een auto die naar schatting omstreeks 130 kilometer per uur reed van de weg geraakt, te gen een lichtmast gereden en gekan teld. De drie inzittenden werden ernstig gewond, een van hen, de 21- jarige H. M. B. Schothuis uit Hen gelo overleed enkele uren later. b Twee Noren zijn op verdenking van spionage voor een vreemde mo gendheid gearresteerd, aldus heeft de fungerende chef van de veilig heidspolitie Bryhn te Oslo zaterdag meegedeeld. BRUSSEL, 9-4. In Brussel is zon dagochtend een felle anti-Ameri kaanse betoging gehouden. De stoet met de Amerikaanse vice-president Humphrey, die een bezoek aan het graf van de onbekende soldaat kwam brengen, is bekogeld met pottenverf, rot fruit en bedorven eieren. Ook hier weerklonk de kreet „Johnson moordenaar" Het werd een grote „Ha, ha!" Hij lachte vrolijk en luidkeels. In de gang hield hij haar hand lang vast. „Mevrouwtje, het was me bi zonder aangenaam. We worden vast wel goede vrienden, heel goede vrien den. En vergeet niet even bij me aan "te wippen, als u in Rotterdam bent." Toen ze hem door het ruitje in de deur de straat uit zag lopen, slaakte ze een diepe zucht en wan kelde naar de keuken, waar ze op een stoel neerviel. Zo'n kwal. Wat moet ik beginnen, als hij terugkomt? Moet ik het aan Wieg vertellen? Maar wat kan hij er aan doen? En is het zo, als Rinie indertijd zei, dat hij een officier kapot kan maken, als hij dat wil? Wal moet ik met hem? Ik walg van die vieze vent En dan de brutaliteit om te denken, dat ik hem voor het eten zal uit nodigen. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Als hij weer komt, wat moet ik dan met hem? Nadien sloeg Map's hart een slag over, als ze de bel hoorde gaan. In de gang keek ze eerst heel voorzich tig, voor ze de deur opende Ik wou, dat ik maar ergens anders kon gaan wonen, maar ik wil mijn huisje ook niet kwijt. Wat moet ik er mee? De zomer vervloog. Map was nog een paar keer in Vlaardingen ge weest en op voorstel van Rinie was ze een weekeind gebleven om samen met de kinderen naar Hoek van Hol land te gaan en te genieten van de mooie nazomer. Toen de winter naderde, zocht ze afleiding en bezigheden. Ze werd lid van de vrouwenvereniging van de kerk en stelde zich beschikbaar voor helpen op een bazaar. Zodoende werd ze vaker gevraagd in comité's De Hervormde Jongerengroep te Brouwershaven speelde vrijdagavond in het Jeugdgebouw voor een goéd bezette zaal het toneelspel „Ruwe Stormen" door P. L. van Prooijen Bogaerds. Het stuk speelt zich af op een boerderij in Zeeland tijdens de rampnacht en enige jaren later. In het stuk worden de problemen ge schetst die zich voordeden na de rampnacht van 1953. Naast al wat him lief was, verloren sommigen ook het geloof in een waarachtig gods- bestel. De strijd die de jonge boer voert tegen de twijfel hieraan is wel één der hoofdmotieven in het stuk. Gesteund door het rotsvaste geloof van de wijkverpleegster, gaat hij vechten om het vertrouwen in Gods ondoorgrondelijke leiding terug te winnen. Dat de schrijfster daarnaast de humor ziet als een geschenk van de Schepper om ook in de zwaarste beproevingen onze levenstaak weer WASHINGTON, 8-4. Het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft zaterdag bekendgemaakt, dat een eventueel bestand in Viet nam ter gelegenheid van de herden king van de geboorte van Boeddha op 23 mei, als de tegenpartij er mee Instemt, ook een staken van de lucht aanvallen op Noord-Vietnam zal in houden. In de verklaring van het „State Department" werd voorts gezegd, dat de V.S. en alle andere landen met strijdkrachten in Zuid-Vietnam tevo ren hun fiat hadden gegeven aan het voorstel van de regering in Saigon om tenminste 24 uur de wapens te laten msten. De Zuidvietnamese regering heeft zich ook bereid verklaard om met vertegenwoordigers van Noord-Viet nam te spreken over bijzonderheden betreffende het voorgestelde bestand en over een eventuele uitbreiding er van. verwarring en de plechtigheid is tot vijf minuten bekort. Toen de Amerikanen op het punt van vertrek stonden, werd de politie versterkt met gendarmes in veldte- nue. Op het plaviesel brandde een vloeistof die de demonstranten naar de auto van de Amerikaanse vice- presider.t hadden gegooid. Er zijn vijftig aanhoudingen ver richt. en voor collecten. Zo kwam ze in kennis met andere gehuwde vrouwen en werd weieens een avondje uit genodigd. Soms ging ze een hele dag naar Amsterdam en wandelde dooi de winkelstraten, kocht wat en ging tenslotte naar een film, waarvoor ze belangstelling had. Toen ze in no vember ook weer een hele dag de stad uit geweest was en 's avonds vrij laat thuiskwam, lag er een uit gescheurd notitieblaadje op de deur mat. Ze draaide het licht aan, waar na ze het blaadje opraapte en las. Toen ze zag, dat het van De Vlak was, voelde ze een kleur opkrmen. Ze las: „Spijtig, dat u niet thuis' was. Ik ben drie keer aan de deur ge weert. Helaas. Een volgende kee: hopelijk met beter resultaat. Dj Vlak". Ze frommelde het ineen en smeet hel in een hoek. Maar even later be dacht ze zich, raapte het opnieuw op en streek het glad. Bewaren, Map, je kunt nooit weten, waar het goed voor is. Zijn naam staat er^ onder Hij is nog een sufferd ook. Drie dagen later ze zat op een morgen haar koffie te drinken in de voorkamer en keek verveeld in de stille straat - zag ze hem plotse ling aankomen, gehuld in een dikke overjas. Onmiddellijk nam ze maat regelen. Met het kopje in de han.l rende ze de gang In en zette de bel af. Daarna sprong ze de trap op bij twee treden tegelijk, betrad haar slaapkamer en leunde tegen de dein en luisterde. Druk maar op de bel, lelijke schooier, dacht ze. Als ik het voor elkaar kan krijgen, bon ik nooit thuis, als jij hier komt. Wat doe je hier? Zijn er niet genoeg vrouwen voor je in je eigen stad? Na enige tijd kreeg ze weer moed. blijmoedig op te nemen komt vooral uit in de figuur van de oude Barend, die. na een wonderbaarlijke redding tijdelijk een onderdak vindt bij prin ses Wilhelmina op het Loo. De tone listen bleken verbluffend rolvast te zijn zodat het stuk met veel vaart gespeeld werd. De regisseur, ds. Feu- nekes uit Zonneinaire, werd namens de heer M. Bolier hartelijk dunk ge bracht voor het Instuderen van dit spel. Uit blijk wan erkentelijkheid werd ds. Feunekes een boekenbon overhandigd. Als tolk van de zaal sprak de heer J ter Poorten een dankwoord voor het gebodene dat ongetwijfeld op hoog peil stond. Ter bestrijding van de gemaakte kosten werd een grote verloting gehouden. Ds. Feunekes bedankte alle milde gevers(sters) voor de fraaie prijzen zodat het financieel mogelijk was een dergelijke avond te houden. De woordvoerder vun hel „State Department" zei dat ingeval de te genpartij akkoord gaat met een be stand, „alle noodzakelijke voorzorgen cullen worden genomen, opdat de vij and zijn strijdkrachten niet aanzien lijk kan bevoorraden". Dergelijke voorzorgen werden ook getroffen voor het bestand ter gelegenheid van het Boeddhistische nieuwjaar. Engeland wint het Eurovisie-songfestival WENEN, 8-4. De Engelse zangeres Sandie Shaw heeft zaterdagavond in Wenen met het liedje „Puppet on a string" het Eurovisie-songfestival gewonnen. Het was de eerste maal dat een Britse deelnemer de over- wining behaalde, sinds het festival 12 jaar geleden voor het eerst werd gehouden. Van de jury's in de 17 deelnemende landen kreeg Sandie 47 9temmen. Het hoogste aantal dat men kon krijgen was 160. Op de tweede plaats eindigde de Ier Sean Dunphy met „If could choo se". Hij kreeg 22 punten. HILVERSUM. In de nacht van vrijdag op zatqrdag heeft zich op rijksweg 1 een verkeersongeluk voorgedaan, dat aan de 27-jarige heer P. A. Bronius en de 24-jarige heer F. J. Schermacher, beiden uit Hilversum, het leven kosttte. Ze zette het kopje neer en ontsloot de deur. Voorzichtig liep ze naar de logeerkamer. Gelukkig had ze de gordijnen dicht, zodat men haar van af de straat niet kon zien. Behoed zaam spiedde ze naar beneden en zag hem midden op de straat staan, omhoog kijkend. Onmiddelijk deed j.e een paas passen terug. Als hij me maar niet heeft gezien, schrok ze. Terug in haar slaapkamer dacht ze: Ik moet vandaag weg. Waar- heen, doet er niet toe. Hij komt na tuurlijk terug. Het is toch erg, dat ik niet eens in mijn eigen huis rust heb? Ze dronk de half koude koffie en p'.okc—'e: Hoe kom ik de deur uit, zonder dat hij me kan zien? Wacht, ik ga met de fiets achteruit. Ze wachtte nog een kwartier en keek toen in de logeerkamer nogmaals naar beneden, doch nu zag ze niets meer Vlug liep ze naar beneden, keek nog even behoedzaam door het deur ruitje, maar niemand was er te zien. Ze trok gehaast haar haar mantel aan en liep de keuken in om. haar fiets uit het schuurtje te pakken. Maar mei de deurknop in de hand uitte ze een kreet van schrik. Gelijk draaide ze de sleutel om en rende de keuken uit. Want ze had De Vlak gezien, halverwege het achterpad. Hij tuurde scherp naar de deur, die zc op het punt stond te openen. Als hij me maar niet heeft gezien, dacht ze. Maar dat kan niet. daarvoor is de vitrage niet doorzichtig genoeg. In de gang hoorde ze hem aan de keukendeur rammelen. Ze sloeg een hand voor haar mond. Het koffie- lichtje brandde. Dat kon hij immers zien en daaruit zijn gevolgtrekkin gen maken. (Wordt vervolgd) Uitzonderlijk mosselseizoen loopt ten einde Het gezelschap poserend na afloop van het spel, waarvoor een langdurig applaus in ontvangst genomen mocht worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Feuilleton 24 door Maartje Zeldenrijk 1 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5