Vergadering Aandeelhouders N.V. Waterleiding Maatschappij STREEKNIEUWS Zierikzees' echtpaar Van der Wekken even terug uit Canada Geen gevaar (toch gevaar?) voor kastanjebomen in Noordstraat MEISJES De onrust in Aden Slachtoffer van windstoot (Advertentie) Van Nelle bestellen! Verhoging watertarieven per 1 juli a.s. ZIERIKZEE, 6-5. De vergadering van aandeelhouders van de N.V. Water leiding Maatschappij „Schcuwen-Duiveland", donderdagmiddag onder lei ding van burgemeester D. W. Kastelein gehouden in de foyer van „Mon- dragcn", heeft conform een voorstel van de Raad van Beheer besloten tot invoering van een tariefsverhoging per 1 juli aanstaande. Verhoging van de waterleidingtarieven Is noodzakelijk geworden in verband met een ver wacht nadelig exploitatiesaldo voor 1967 van f 46.580,-. De verhoging is in middels goedgekeurd door het departement van economische zaken. Bij toepassing van de voorgestelde tarieven is de verwachte meeropbrengst f 75.340,- per geheel jaar. In verband met de invoering per 1 juli a.s. zal de meeropbrengst voor dit jaar dus f 37.670,- gaan bedragen. De voorzitter Lichtte toe dat het aantal klassen voor het vastrecht van de bewoonde percelen verminderd van vijf tot drie. In hoofdzaak is de tariefsverhoging gezocht in een wij ziging van het vastrecht. De kubieke imeterprijs is alleen gewijzigd ten aanzien van de seizcenbedrijven en de brand kranen. De consumenten zullen tijdig over de komende ver hoging worden ingelicht. Bij invoe ring van de verhoging per 1 juLi zal het verlies van de maatschappij over 1967 ad f 46.580,- gereduceerd wor den tot plm. f 9.000,-. Volgens een mededeling van het dep. van eccnomische zaken zullen dit verlies en de oude verliezen over voorgaande jaren groot f 36.775,- in vüf jaar gedekt mogen worden. De heer Kastelein deelde verder mee dat over 1968 naar raming een verlies zal resteren van plm. f 2.000,- vermeerderd met stijging van perso neelslasten en prijsstijgingen en ver minderd met een eventueel verdere stijging als gevolg van meer-ver- bruik. De stijging van de Wateropbrengst over 1966 bedroeg plm f 38.000,- of zes procent meer dan over 1965, ter wijl bij de begroting 1967 reeds een stijging van drie procent van 1966 wordt geraamd. De stijging van het verbruik is een gevolg van toeris tenbezoek in Westerschouwen in 1966 en van de nieuwbouw. Advertentie Van Nelle bestellen! In zijn overzicht, uitgesproken bij de aanvang van de vergadering deel de de voorzitter mee dat de beton- putten ten zuiden van het vliegveld gereed kwamen, evenals de leiding vandaar naar het pompstation. Mo menteel is men bezig met de inrich ting van de pompen, waaronder de eLectrische installatie. Ook het trans formatorgebouwtje is gereed. Eén van de drie betonnen filterbakken wordt opgebouwd en gehoopt wordt dat deze vóór Pinksteren gereed zal zijn. Aandacht wordt besteed aan het ongemeten verbruik. Dit wijkt niet veel af van het ongemeten verbruik bij andere bedrijven maar toch zal aan de vervanging van gecorrodeer- de leidingen worden gewerkt. In het eerste kwartaal van 1967 zijn 38 me ters bijgeplaatst. De heer Kastelein besloot zijn mededelingen met te wijzen op het feit dat ook de toe komstige watervoorziening zorg zal vragen. In dit kader zijn contacten gelegd met Goeree en Noord-Bra bant. Wat betreft de verzoeting van de Grevelingen wordt voor 1985 wei nig verwacht. Van de provincie is in tussen nog niets vernomen sedert de bereidverklaring van het bedrijf in februari 1966 tot deelname aan een maatschappij voor industriewater voorziening. Onlangs heeft wei een gesprek plaats gehad m'et Midden- Zeeland. Het nieuwe gebouw zal waarschijnlijk in september a.s. of ficieel worden geopend. Benoemingen In deze vergadering vond verder de benoeming plaats van twee leden SPORT SCHAKEN „Zierikzee" kampioen le klasse Zeeuwse Schaakbond ZIERIKZEE, 6-4. Daar de wed strijd Middelburg I tegen Zierikzee I geëindigd is in een 5-5 gelijk spel is Zierikzee kampioen geworden van de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond. Ze behaalde elf punten uit zeven wedstrijden. Slechts één maal werd verleren en éénmaal een gelük spel gespeeld. Zierikzee neemt nu deel aan de promotie-competitie vcor een plaats in de tweede klas van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (K.N.S.BJ. De competitie van de K.N.S.B. be staat uit één hoofdklasse, twee eer ste klassen en vier tweede klassen, elk bestaande uit acht tientallen. Promotie en degradatie vinden steeds automatisch plaats. De num mers één promoveren en de twee laatst geplaatsten degraderen. Uit de vier tweede-klassen degraderen dus acht tientallen. Zierikzee. als kam pioen van de Zeeuwse Schaakbond, speelt nu met de andere kampioenen van de twaalf onderbonden om de vrijgekomen acht plaatsen in de tweede klasse van de K.N.S.B. Hiertoe zijn de dertien kampioenen ingedeeld in vier poules, drie poules van drie ploegen en één van vier ploegen, waarin Zierikzee. Uit elke poule promoveren de nummers één en twee. Zierikzee is ingedeeld in poule D met de kampioen van de Haagse Schaakbond (D.S.C. II afd. Rijswijk), de kampioen van de Noord-Brabant se Schaakbond (Breda of Eindhoven II) en de kampioen van de Rotter damse Schaakbond (Europoort). Eerste wedstrijd Zaterdag 22 april speelt Zierikzee zijn eerste wedstrijd en wel thui9 te gen de kampioen van Noord-Bra bant. Zaterdag 6 mei vindt de tweede ronde plaats en zaterdag 20 mei d;e derde ronde. Weet Zierikzee te pro moveren dan zal het in het seizoen 1967-1968 de enige Zeeuwse ploeg zijn, die uitkomt in de competitie van de K.N.S.B. Hieronder volgen de uitslagen van de onderlinge wintercompetitie. Groep 2: M. C. Berman-A. J. Scheele 0-1; JJ. Verkerk-J. M Be velander Vz-VzS. Boersma-A. J. Scheele 1-0; J. Verkerk-J. A. Rotte 1-0. Zaterdag 15 april a.s. zal een aan tal Zierikzeese schakers deelnemen aan een snel schaaktoernooi te Mid- delharnis. KERKNIEUWS Remonstrants geref. gemeente SOMMELSDIJK. Zondag 9 april, 10 uur: ds. Schenck. (Advertentie) Van Nelle bestellen! van de raad van beheer wegens pe riodiek aftreding van de heer C. H. v. d. Linde en ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedan ken van de heer A. H. Vermeulen. De heer v. d. Linde werd met alge mene stemmen hei-benoemd. In de vacature Vermeulen werd - even eens met algemene stemmen - ge kozen mr. J P. Bcersma. De aandeel houders gingen verder accoord met de begroting voor 1967. De Raad van Beheer werd machtiging verleend tot het aangaan van een kasgeldlening resp. krediet in rekening-courant tot een gezamenlijk bedrag van f 300.000 vcor 1967. Besloten werd verder de meteropname voortaan te doen ge schieden per halfjaar in plaats van per kwartaal. De heer J. Klaasse wees hierbij op het verschil in kos ten tussen meteropname door derden of door eigen personeel. Deze kwes tie zal nog nader worden bekeken. Tcch niet hoog Uit het antwoord van de voorzit ter op een vraag van de heer v. d. Klooster bleek di>t de kubieke meter- prijs van het water op Schouwen- Duivelaod niet aan de hoge kant ge noemd kan worden. In verband met het kleine en niet dicht bevolkte werkgebied staat het bedrijf echter wel vcor in verhouding vrij hoge kosten. Bij de aanvang van de vergade ring sprak de voorzitter een speci aal woord van welkom tot de nieuwe gemeentelijke vertegenwoordigers, de heren Kalkman uit Renesse en Cou- mou te Zierikzee. (Advertentie) Van Nelle bestellen! SPORTBERICHTEN VOETBAL Zirikzee I—Oude Molen I Zondag a.s. speelt Zierikzee haar laatste thuiswedstrijd van dit sei zoen. Een overwinning brengt de rood-zwarten weer een belangrijke stap dichter bij het kampioenschap. Aan een voorbarig optimisme doen wij niet mee; een voetbal is nu een maal rend. Wel willen wij vermelden dat Zierikzee de laatste twee seizoe nen op eigen terrein tot nog toe geen nederlaag gekend heeft en dit sei zoen slechts 3 maal in uitwedstrij den verloor. Als Zierikzee kampioen zou worden, bereikt het dit met een redelijk puntenaantal en men mag het nu ook niet zo stellen dat de concurrenten Zierikzee kampioen makeh, de rood-zwarte ploeg heeft beslist wat in haar mars, en ploegen die met hoofd en schouders boven de anderen uitsteken in de vele com petitieverbanden (zie standen) zijn uitzonderingen. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 9 april luidt: 4e klasse G: Zierikzee-Oude Molen (half drie); RKFC-DFS; Halsteren- De Schutters; Goes-Vosmeer; DIVO- BSC. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee en omgeving" Het persoonlijk kampioenschap van de damvereniging „Zierikzee en Omgeving" is behaald door de heer J. L. Smalheer te Zierikzee. De 2de plaats werd bereikt door de heer C. Verton te Haamstede, de 3de plaats was voor de heer A. Wesdorp te El- lemeet. HAAMSTEDE Kruiken gevonden In de wel aangetroffen op het blootgespcelde strandgedeelte, waar over wij donderdag berichtten, heeft men - na dreggen - enkele 13e eeuw- se kruiken gevonden. Met die bomen heeft Haamstede veel te verliezen HAAMSTEDE, 6-4. Al geruime tijd circuleren in en om Haamstede steeds sterkere geruchten over het verdwijnen van de fraaie rijen kas tanjebomen in de Noordstraat. Des gevraagd antwoordde burgemeester Everwijn dat er op dit moment geen sprake is van het rcoien van de trot se kastanjes. Mochten er toch ergens dergelijke maatregelen bestudeerd worden dan zouden we er op willen attenderen dat dan de mooiste straat van Schou wen, beroofd van zijn groene krui nen, terugvalt naar een eenvoudige derde rangs dorpsweg. Want zijn de ze bomen geen trekpleister voor de vreemdelingen en hoe dikwijls is de DELFT In hel Gasthuis te Delft is overleden de 13-jarige Jan Wil lem Houtman uit Delft. De jongen was ernstig gewend, toen hij op het Ruys de Berenbrce-ckplein te Delft door een auto werd aangereden. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Tariefsverhoging Waterleiding Maatschappij Uit een overzicht van de N.V. Wa terleiding Mij. Schouwen-Duiveland inzake de per 1 juli a.s. in te voeren tariefsverhoging (zie ook elders in dit nummer), blijkt dat de belang rijkste meeropbrengst zal gaan ko men van de bemeterde woningen, nl. per jaar f 36.456 Het vastrecht van deze woningen met 4 t.m. 12 tappun ten zal gebracht worden van f 7 op f 10 per kwartaal. De seizoenbedrij- ven gaan een kubieke meterprijs be talen van f 1.10 (geschatte meerop brengst f 4.000). Voorlichtingsbijeenkomst perevuur De tuinbouu'commissie Schouwen- Duiveland van de Z.L.M. organiseert op vrijdagmiddag 14 april a.s. in het Huis van Nassau alhier een voorlich tingsbijeenkomst. Het onderwerp „optreden en herkennen van pere vuur" zal worden behandeld door de heren N. C. de Regt en H. J. Manni. De bijeenkomst is vooral bedoeld ter informatie van degenen die zijn be trokken bij het onderhoud van ge meenteplantsoenen, bos- en wegbe- plantingen. Andere belangstellenden zijn echter ook welkom. ZIERIKZEE Excursie „Stad en Lande" Aanvullend op het bericht van de door Stad en Lande te maken ex cursie naar Damme, deelt men ons mede dat de excursie zal staan on der leiding van het lid mr. W. P. Martens. Toneelavond bejaarden De U.V.V.-afdeling organiseert een vrije toneelavond voor bejaarden op maandag 10 april in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. De avond wordt verzorgd door de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse, die het stuk: „Bloemen voor Barbara" op de plan ken zal bx-engen. Alle bejaarden van Zierikzee hebben graitis toegang tot deze toneelavond. Gewezen zij er intussen op dat de toneelavond tot nadere aankondiging worde verschoven, voor het geval de blijde gebeurtenis op „Drakesteyn" maandag zou plaats vinden. Oude R.T.M.-locomotief naar museum Het Nederlandse spoorwegmuseum in Utrecht heeft een uniek museum stuk aan zijn uitgebi-eide collectie tram- en spoormaterieel uit vervlo gen dagen kunnen toevoegen. Het is een dieselelektrische locomotief uit spoorweg tussen Nijmegen en Venlo 1937. die eerst bij de Maasbuurt- (onder de naam D 4) en later bij de Rotterdamse Tramweg Maatschappij (onder de naam M 68 en M 67) dienst heeft gedaan, totdat hij begin vorig jaar „zonder werk'' kwam doordat enkele tramlijnen in Rotterdam op geheven weiden. De Sakor-collecte In de week van 9 t.m. 15 april wordt alhier gehouden de nationale collecte voor de kinderbescherming, de zg. Sakor-collecte. Op verzoek van de collectecom missie hebben de Zierikzeese sport verenigingen zich destijds bereid verklaard bij toerbeurt deze collecte te willen verzorgen. Dit jaar zal de collecte worden verzorgd door leden van de gymnastiekvereniging „Rust Roest". Feestavond personeel Centrale Werkplaats Op vrijdag 14 april a.s. organiseert het Jeugd Rode Kruis te Zierkzee een feestavond voor het personeel van de Centrale Werkplaats voor Schouwen-Duiveland in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Aan deze feestavond wordt medegewerkt dooi de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", die een 'klein concert en een dito taptoe verzorgt. Tussendoor treedt op de bekende Middelburgse gooche laar Ali Ben Lux. BURGH De Jeugd-soos In het verslag van de Jeugd-soos werd Johnny Kik als voorzitter ge noemd. Dit moet echter Rien Slager zijn. BROUWERSHAVEN De collecte t.b.v. de rheumabe- strijding bracht in Brouwershaven op f 107,26, waarvoor dank aan de collectrices der plaatselijke vrou wenverenigingen. ZONNEMAIRE Simavi-collecte De deze week gehouden collecte voor de SIM AVI heeft alhier het mooie bedrag van f 111,54 opge bracht. Een 'dankwoord aan de milde geefsters en gevers is hier zeker op zijn plaats, evenals aan de colectri- ces, allen leden van de hervormde vrouwenvereniging A Z.E. Verjaardagsfonds N.H.-kerk Het vei-jaardagsfonds van de Ned. Herv. kertc alhier heeft een mooi bedrag opgebracht. In het eerste kwartaal van 1967 is dit reeds f 103,15. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijkspolitie te Nieuwerkerk, zijn in lichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: Blauwe wollen kindersjaal; ken tekenplaat (HF); paar groene want jes; muntbiljet; Engelse sleutel; Bruine glacé dameshandschoen; ball point. Verloren: zwarte dameshand schoen; licht-donker blauwe want; bruine portemonnaie met ruim f 20 inhoud. SIRJANSLAND Feest op geboortedag Van de zijde van de Oranje Ver eniging alhier vernamen we dat ei- ter gelegenheid van de geboorte van een Oranjetelg plannen bestaan om voor de kinderen spelen te organise ren. Bij goed weer zullen ze gehou den worden in de Dorpsstraat; bij minder gunstig weer in de grote loods van de firma van Dijk. De Oranje Vereniging rekent er op, dat de burgerij uiting geeft aan haar vreugde door de vlag uit te steken. B RUINISSE Aanbesteding sloopwerken Het beridht over de aanbesteding van sloopwerken te Bruinisse was niet volledig, aangezien de slotzin volgens de laagste inschrijver moest luiden: Het werk werd niet gegund aan de laagste inschrijver, het biljet was niet door hem ingezonden en dus ongeldig. Badmintonclub opgericht Te Bruinisse is. na het bezoek van de Zierikzeese club, die een demon stratie gaf, een badmintonclub opge richt. Maandag Jl. is de Bruinisser club voor het eerst gestart. De te Bruinisse in de Ned Herv. kerk gehouden Paascollecte bracht f 703,65 op. De te Bruinisse gehouden Rheu- macollecte bracht f 439,50 op. Ontslagen bij N.V. Cirex ALMELO, 6-4. Gezien de ontwik keling van het orderpakket ziet de N.V. Cirex, waarin het Philipscon- cers en het V.M.F.-concei-n partici peren, zich genoodzaakt de afdeling ij zei-gieterij geleidelijk op te heffen. Dit heeft tot gevolg dat circa 45 per soneelsleden zullen moeten afvloei en. Het personeelsbestand wordt hiermee teruggebracht tot ruim 100 personen. De lopende orders zullen worden uitgevoex-d zodat het met de beëindiging van de werkzaamheden een aantal maanden gemoeid zal zijn. De gencmen besluiten zijn met de vakorganisaties besproken. Na de re organisatie zullen de activiteiten van de N.V. Cix-ex zich concentreren op precisie-werk. De ontwikkeling van de erderpositie op dit gebied voltrekt zich op bevredigende wijze. Aanvullend op de mest er ij, is de geslaagde emigrant met granen, bie ten en lucerne een heel eind geko men. „Fijn hiex- weer eens te zijn, maar ik verlang toch weer naar Ca nada", aldus deze uitgezwerven Zie- rikzeeënaar, die voor zijn komst naar hier ook neg even aanwipte bij een zwager in ds N.O.-polder. „Had ik in 34 jaar niet gezien". Op 20 apx-il vertrekken de Van der Wekkens weer. „Good luck" zullen we maar zeggen. doorgang tussen beide x-ijen stam men niet gefotografeerd. El'k dorp op zich zelf heeft een zekere aan trekkingskracht en de Noordstraat met zijn bomen schenkt die aan het centi-um van Haamstede. We herin neren nog goed de perebomen in Burgh die zouden moeten verdwij nen, doch gelukkig bleef dit maaP tot enkele bespaard. De nieuwe omlijsting van de Ncordstraat met het ti-ottoix-, de fraaie pas aangelegde bloemperken, do park eerstroken is nog maar et telijke jaren oud en nu zou de gehe le Noordstraat weer een ander aan zien krijgen, zonder groen en bloe men. De gex-uchten zeggen dat het verkeer last heeft van de bomen. We kunnen ons niet herinneren dat er ooit een auto tegen één der bomen is gereden. Dat het druk is met win kelende toeristen in het seizoen is volkomen waar en er zijn wel eens gasten geweest die moeilijk -een. plaatsje konden vinden voor hun wagen. Hot zal nog wel ex-ger wor den in de toekomst, doch de groene Ncordstraat moet daar toch echt niet aan opgeofferd worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 6-4. Ten huize van Goed geboerd de zoon (de destijds als enige ach tergeblevene van de tien kinderen), aan de Caustraat 13, vertoeft mo menteel het echtpaar Van der Wek ken, dat in 1950 de grete sprong naar Canada waagde en nu voor het eerst met verlof in Nederland terug is. De hear Van der Wekken had des tijds voldoende motieven om wa.t verder in de wereld rond te zien. Als klein landbouwer waren voor hem de omstandigheden niet bijzonder gunstig. Hij stond voor de noodzaak van. vernieuwing van zijn bedrijfs gebouwen en gelet ook op de gi-oot- te van zijn gezin, heeft hij de knoop teen maar doorgehakt. „Ik heb ex- geen spijt van gehad" zegt hij er nu terugziende zelf van. Moeilijkheden waren er natuurlijk, vooi-al in de begintijd, maar Van dar Wekken en zijn kroosti-ijk gezin heeft het geluk meegehad. Hij kwam terecht in de plaats Shaughnessy in de px-ovincie Alber ta en vond wex-k op een boerderij, waarvan hij later door koop eige naar werd. Hij heeft op het 128 bun der grote bedrijf goed geboerd, maar vooral in het begin was het voor het gezin „alle hens aan dek". Nu doet hij het neg samen met één van zijn zoons en de anderen zija uitge zwermd. Het echtpaar heeft alleen in Canada al 34 kleinkinderen. De heer Van dar Wekken heeft zich vooral ook toegelegd op de mesterij (ossen) en daarm'ede redelijk succes gehad. Er zitten in dezelfde buurt nogal waf. Nederlanders. In een plaats op 15 mijl afstand van Shaughnessy staat een druk door Nederlanders bezochte kerk. Er komen daar wel 200 Nederlandse emigranten op de zondagen. (Foto: Ziei'ikzcesche Nieuwsbode). Sehcepvaartberichten Ameland. 5-4 le Stanlow Maasdam, 5-4 tliv. Bishoprock naar Quebec ADEN, 6*-4. In Aden werd donder dag nog steeds geschoten en ge staakt, dit laatste voor de vijfde achtereenvolgende dag. Britse pant serwagens reden naar het hart van de wijk Sjeik Othman. waar zij de Al Noor-moskee omsingelden. Een uur lang doorzochten de militairen dit stadsdeel, maar wapens of muni tie werden niet gevonden. De pant serwagens moesten een cox-don vor men voor de Zuidarabische federale ti'oepen. Uit de moskee werd op de wagens geschoten, voordat do wa gons kwamen was er een vuurge vecht van een kwartier geweest tus sen Arabieren en Bx-ilse militairen. TIEL, 6-4 Donderdagmiddag is óp de Prins Bernhax-dsluis in Tiel een ongeluk gebeurd, dat aan de 55-ja- rige heer Ba'kema uit Gi-oningen het leven heeft gekost. De heer Bakema was met een collega op het rem- mingswerk bezig met het plaatsen van een ladder voor het hei-stellen van een lamp. Door een windvlaag viel de ladder om cn sleurde de heer Bakema, die er onder stond,.mee de voorhaven in. Alles ging zo snel in zijn werk, dat reddingspogingen faalden. Dc rijkspolitie te water slaagde er spoedig in het lichaam van de heer Bakema te bergen. Gepraat met Amsterdamse meis jes, leerlingen van een lyceum in de hoofdstad. De kinderen hebben zich enorm ingespannen deze week om meer te weten te komen van Schou wen-Duiveland. Ze kamperenin het Mr. de Roos jeugdhuis te Noord- gouwe en hebben het daar heel fijn. Het is als met alle groepen jeugd. Er zijn er die het allemaal maar zo wat over zich heen laten gaan, maar anderen zijn wild van enthousiasme en komen niet uitgevraagdAan de vragen valt soms (maar ook weer niet altijd) de onwetendheid af te ho ren over zaken, die „de provincie betreffen. Dat geldt dus niet alleen voor deze streek, maar zo in het al gemeen. Enfin, men heeft nu een week achter de rug (bijna) om de leemten in de kennis op te vullen. Er staat een stoot fantasie achter de programmering, want de meisjes moeten heel wat afsjouwen om de finesses van de streek aan de weel te komen en meestal lukt dat won derwel, ivant wie zou die brave kin deren niet wat wegwijs willen ma ken. „Braaf" intussen betekent niet niet-luidruchtig. Dat hebben we gis teravond gemerkt, toen er gelegen heid was voor een bezoekje. Echt, de ziekenhuissfeer is daar wel grondig weg. Het is een ideaal jeugdhuis, zo fraai dat met name de (begeleidende) leraressen nog nauwelijks van hun verbazing bekomen zijn zo iets hier aan te treffen. De jeugd'is daar nu gebroekt en ge-mini-rokt enorm onder ons en specifiek voor het brokje female Amsterdam dat dicht bij het stru weel van Schuddebeurs is aangedra gen, zijn de losse haren, die de ge zichten half bedekken en over de schouders liggen uitgeschud. Beslist wel een stel meisjes van deze tijd, die echter in een heleboel andere opzichten gelijk zijn aan vroegere schoolgroepen. Men denkt zo wel eens „nou, nou een „hip" stel letje", maar ih enmoet het kleiwerk eens bekijken en de tekeningen cn sommige vragen horen stellen. De jeugdige Amstcrdamses werden met de neus op Zierikzeese plaatjes gedrukt en toen dal was afgelopen, klonk het commando: „slapen". Hel lange stilzitten kreeg zijn reactie in de vorm van fraaie kreten, die uit de kamers opstegen. Een mieterse week'' 2ci één van de groep. Ze straalde zo duidelijk, dat ze gerust gerubriceerd mag wor den in de rij van Schouwen-fans. Straks gaan ze weer naar huis. Die weck heeft ze iets gedaan. SCHIERE1 LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2