V.V.V.-man W. Bakker ontdekte een efficiëntere werkmethode India krijgt 1,28 miljard dollar Laat onze jeugd onverdeeld! Stuur hen naar de openbare school Moeilijke toestand in textielindustrie Z.O.V. heeft interessant feestijzer in het vuur voor de jeugd Bouw negen bejaardenwoningen aan Ingridstraat Scharendijke Ledenvergadering tuinbouwveilingsvereniging Oosterland e.o. Aanwinst voor informatiecentrum HAAMSTEDE, 5-4. Het V.V.V.- kantcor, gevestigd in het oude Post kantoor te Haamstede, gaat langzaam maar zeker een echt informatie-cen trum worden. Dagelijks staan er au to's voor geparkeerd, vallen honder den brieven in de bus en rinkelt de telefoon. De administrateur, de heer \V. Bakker die hier nu volledig is in geschoten op zijn informatiewerk, zocht al direct naar een efficiënter werkwijze. Het werk met verhuur- ljjsten was zeer omslachtig en boven dien las een toekomstig huurder de eerste 10 adressen, belde naar de Westhoek en als het dan niet gelukte om wat te huren werd de kostbare lijst weggegooid. V.V.V. kocht onlangs een adres- seermachlne en hier heeft de heer Bakker wat veranderingen in aange bracht zodat nu in tijd van een om mezien een strook papier met de be nodigde, door de huurder gevraagde adressen uit de nog handbediende machine komt. Deze gegevens kun nen dan onmiddellijk in een envelop pe en op de post. De huurder kan dus duidelijk zien wie er nog kamers of zomerhuizen open heeft Ln die periode. Een ander voordeel is dat vele burgers die ver huren, verschoond blijven van tijdro vende, bijna altijd voor 90 ver geefse telefoontjes. Het systeem hangt vooral af van de medewerking van hen die ais lid van V.V.V. regelmatig hun gedane verhuringen op het V.V.V.-kantoor laten registreren. Aan de adresseer- machine zit een lange lade met van lichtmetaal vervaardigde plaatjes waarop de naam staat van hem of haar die wat te verhuren heeft. De bovenkant van het plaatje bezit wat klemgaatjes en hierin passen in 7 kleuren uitgevoerde plastic-merkjes. Elke kleur stelt een veertiendaagse periode voor, b.v. de eerste veertien dagen van juni: geel. Dit kleurenpa- trocn krijgt elke verhuurder dus op zijn of haar plaatje. Verhuurt hij nu een periode en hij geeft dit aan de heer Bakker op. dan wordt met een tangetje het met het desbetreffende tijdvak corresponderend merkje weg genomen. Cp deze manier ontstaat een heel grillig patroon. Vraagt nu een toekomstig huurder iets m de eerste helft van juni dan gaat de adressenrij Ln een daarvoor bestemd vak. Met de hand beweegt de heer Bakker de hefboom en plaat je voor plaatje schuift onder de hand pers door. Komt er een plaatje met een geel merkteken dan drukt hij de naam op een vel papier en op deze manier krijgen alle gele tekens een beurt. Deze rii namen krijgt de adspirant- huurder in zijn brievenbus waardoor hij zich niet urenlang behceft bezig tc houden met het nasnuffelen der verhuurlijst. Financieel is het voor V.V.V. ook voordeliger omdat het drukken van verhuurlüsten overbo dig is geworden. De heer Bakker wees ons er echter op dat deze nieu we systeem slechts perfect kan draaien als de leden tijdig hun huur- transacties op het kantoor laten we ten. Deze vinding van de heer Bakker is wat haar doelmatigheid op V.V.V.- kamtoren betreft, enig in Nederland en de algemeen voorzitter van het A. N.V.V. heeft er grote belangstelling voor en komt binnenkort deze werk wijze nader bestuderen om er dan profijt van te trekken voor de andere kantoren. De heer Bakker deelde ven-der nog mede dat de verhuur voor de maand augustus tot nu toe iets tegenvalt en lagfcr ligt dan in begin april 1966. Dit is echter geen reden om ongerust over te zijn omdat er nog diverse aanvragen verwacht worden. Nieuw boekje In de plaats van de verhuurlijst ligt er nu een gloednieuw boekje aan het loket dat voor f 1,- verkrijgbaar is en een schat van gegevens over de Westhoek bevat. Een prachtige kleurenfoto van de vuurtoren, ge maakt door Foto Berge, vormt een blikvanger op de omslag. Bijna 70 pagina's gedrukt op een handig bin- rienzakformaat vertellen de lezer al les over de Westhoek en het boek besluit met een duidelijk kaartje waarop de belangrijkste hotels, pen sions, kamphuizen enz. zijn te vin den. Naast een welkomst- tevens al gemeen oriënteringswoord een heel aardig artikel over de Vogelwacht excursies, over de hengelsport (vol adviezen), natuurlijk over de Delta werken, over de mogelijkheden om rrndvaarten te maken op de Oost er- schelde, de Greveiingen door de N.V. R.T.M. en Rederij ..Oosterschelde", over buitenlandse dagtrips met de R.T.M. Enkele bladzijden leesstof over het Domeinbos waar zelfs de eigen bewoners nog wel iets van op kunnen steken; de Plompetoren van Koudekerke en haar geschiedenis; de excursies van de Z.L.M.; een monu mentenlijst van Schouwen-Duiveland en als grapje een in dialect door de oud-hoofd-redacteur dei- Zierikzee- sche Nieuwsbode, de heer M. J. Kos ten, geschreven „kampeerverhaal" uit het priüe beginstadium. Tenslotte een aantal raadgevingen, een „tot be sluit" en niet te vergeten een groot aantal aangepaste advertenties van zij die de recreatie uitoefenen. ..Vraagbaak" heet het en we zijn er van overtuigd dat het in een enor me behoefte voorziet. Verder heeft V.V.V. gemeend om de bezoekers een drietal etsen te moeten voorleggen waarop zij kun nen zien hoe Haamstede, Burgh en het Slot Moermond er in de late mid deleeuwen uitzagen. Op de nog oude, doch beproefde manier op keurig pa pier gedrukt, gaan deze etsen f 3,95 per stuk kosten. Westhoek cp „Lentiade" Op de „Lentiade" te Rotterdam, waar de heer Bakker de Westhoek van Schouwen-Duiveland in zijn re creatieve vorm „verkocht" trok de stand met zijn fraaie foto's enorm veel bezoekers. Veertien dagen lang mocht de heer Bakker dagelijks duizenden te woord staan en altijd hetzelfde verhaaltje vertellen over de Westhoek van Schouwen, hoewel bij velen de naam Haamstede bekend was omdat ze er reeds hun vakanties doorbrachten. Het is ons duidelijk geworden dat het V.V.V.-\verk in de Westhoek mo menteel in zeer goede handen is bij de heer Bakker, die dit alles met gro te toewijding doet. De V.V.V. Burgh- Haamstede mag daar wel bijzondei* trots op zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Middenscliouwen SCHARENDIJKE, 5-4. De raad van iVIiddenschouwen kwam woens dagmiddag j.l. in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken bevond zich het besluit van Gedeputeerde Staten tot gcedkeuring van de gemeentebe groting voor 1967, incl. Ie wijziging. Overeenkomstig het voorstel van burgemeenster en wethouders be sloot de raad het perceel bouwgrond op de hoek van de Ingridstraat-El- kerzeeseweg te Scharendjjke weer terug te kopen van mej. J. de Mun- nik te Brielle, nu betrokkene geen bouwplannen meer heeft. De raad besloot akkoord te gaan met het bou wen van 9 bejaardenwoningen aan de Ingridstraat te Scharendijke, in plaats van 8 van dergelijke woningen Mevrouw1 Kloet-Schellingerhout vroeg of wijziging in het ontwerp der woningen is aangebracht in ver band met de toetreding van zonlicht. Piloot van neergestort vliegtuig was ziek WASHINGTON. Een vliegramp die vorig jaar in de Verenigde Staten aan tachtig mensen het leven kostte is waarschijnlijk veroorzaakt door een hartaanval van de piloot, die bij zijn keuring door het federale bu- - reau voor de luchtvaart had verzwe gen dat hij al achttien jaar aan een hartkwaal leed en drieeneenhalf jaar aan suikerziekte. De piloot, de 59-jarige Reed Pig- man, oprichter en directeur van „American Flyers Airline Inc." uit Fort Worth (Texas), had destijds het vereiste gezondheidscertificaat ge kregen. Op 22 april vorig jaar stort te een door hem bestuurd vliegtuig met 75 jonge militairen aan boord die pas hun opleiding hadden be ëindigd, bij Ardmore in Oklahoma neer. De Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart, die daar nu rap port over heeft uitgebracht, verklaart dat naar een mogelijkheid wordt ge zocht om arisen te ontheffen van hun ambtsgeheim wanneer de vei ligheid van de luchtvaart in het geding is. De voorzitter antwoordde, dait uit overleg met de architect gebleken is, dat wijziging kostenverhogend zou werken. Het ontwerp der woningen is ongewijzigd 'gelaten, ook al omdat de toetreding van de zon volgens de architect zal meevallen. Besloten werd tot het overdragen van bouwgrond aan de Stichting Wo ningen en Woongebouwen voor Be jaarden op Schouwen-Duiveland en wel voor 6 bejaardenwoningen aan de Vroonstraat te Kerkwerve voor een bedrag van f 26.270,-; voor 9 be jaardenwoningen aan de Ingridstraat te Scharendijke voor f 28.767,50. Aan de heer P. van de Wege te Rotterdam wordt een perceel bouw grond aan de Elkerzeeseweg ver kocht voor het bouwen vami een bun galow voor een bedrag van f 12.250,-. Conform het voorstel van burge meester en wethouders besloot de raad aan te kopen van m'ej. G. van de Panne, wonende te Newlands in Zuid-Afrika een perceel grond ach ter de Frederikstraat te Scharendij ke, sroot 1 ha 69 a 30 ca voor oen prijs van f 2,50 per m- of f 42.325,-. PARIJS, 5-4. Het internationale consortium voor de hulpverlening aan India heeft besloten 1,28 miljard dollar beschikbaar te stellen voor de financiering van de Indiase econo mische ontwikkeling in de komende twaalf maanden, zo is woensdag in kringen van het consortium in Pa rijs vernomen. Het bedrag is 380 mil joen dollar groter dan de hulp die verleden jaar werd verstrekt. KERKNIEUWS Communiedienst Anglicaanse Kerk NIEUWERKERK: Zondag 9 april, 3 uur n.m., Anglicaanse kerk. Com muniedienst (in de Nederl. taal), in liet voor dat doel ter beschikking ge stelde kerkgebouw van de Kath. Apostolische Gemeente te Nieuwer- kerk. door O, A. van Kloof, pr. In mini-boot over Atlantische oceaan AGADJR, 5-4. Een 35-jarige Ame rikaanse verkeersvliegerHugo Vih- len, is woensdag in een zeilboot niet groter dan een armstoel, uit de Ma rokkaanse haven Agadir vertrokken op weg mar Miami, Florida. Vihlen hoopt de achtduizend km. lange oversteek over de Atlantische oce aan in vijfenvijftig dagen te maken en daarmee een wereldrecord voor een dergelijke tocht in het kleinste vaartuig te vestigen. Het notedopje, gemaakt van hout en kunststof, is slechts 1,8 meter lang en 1,5 meter breed. Geladen met voedsel, uitrus ting en schipper weegt het 540 kg. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tubbergen (toez.): B. J. Bannink, Boornbergum. Bedankt voor Reeuwijk en voor Wezep: B. A. van Donkers goed, St. Philipsland; voor Loon op Zand (toe zegging): S. de Jong, Houten (U.). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Winschoten: J. J. Wildeboer, Driesum, die bedankte voor London en Watford (Ontario, Canada); naar Assen (als miss. pred.) S. Braaksma, Souburg-Vïissingen. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Boskoop: D H. Bie- sma, Lisse en Th. Rutters, Nijmegen; te Utrecht-N.: P. N. Ribbers, Ensche dé-West en C. v. d. Weele, Harder wijk; te 's-Gravendeel: H. W. Eer- land, Amersfoort en H. U. Wester terp, Midwolda. Sociaal werkster naar West-Pakistan UTRECHT, 4-4. Op verzoek van de Raad van Kerken in west Pakistan stelt het Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken een deskun dige medewerkster ter beschikking. Haar taak wordt, na te gaan hoe de kerken sociaal werk kunnen doen ter verbetering van de positie van de vrouw en van de vele arme gezinnen. Vrijr. Prot. Landdag De Vrijz. Protestantse Landdag 1967 voor Zeeland-W. Brabant zal dit jaar worden gehouden op zondag 21 mei a.s (de zondag na Pinksteren) te Halsteren. Het motto voor deze dag is „Geloven op maandag". ADVERTENTIE Openbare kleuterschool „De Woelwaters": Calandweg Lagere scholen: Nieuwe Roogerdstraat 26 en De Kanterlaan (Malta) School voor U.L.O.: Calandweg Aanmeldingsmogelijkheden worden binnenkort gepubliceerd VOLKSONDERWIJS AFDELING ZIERIKZEE Arrestaties in Bonn bij bezoek Humphrey BONN, 5-4. In west-Berlijn, waar aan de Amerikaanse vice-president, Hubert Humphrey, donderdag een bezoek zal brengen, zijn woensdag volgens mededeling van de politie elf personen gearresteerd die een aanslag op het leven van Humphrey zouden hebben voorbereid. Bij huis zoeking werden bewijzen daarvoor gevonden. De gearresteerden zijn voor het merendeel studenten. Zij wilden hun aanslag plegen met bom men, met plastic zakjes met onbe kende chemicaliën, stenen en andere voorwerpen. Gouden anti-rookplaat AMSTERDAM, 5-4. Voor do 400 duizend grammofoonplaten, die zijn vervaardigd in het kader van de anti-rookcampagne, heeft dr. L. Meinsma, directeur van het bureau kankerregistratie en voorlichting van de kankerbestrijding in Neder land, onverwacht een gouden plaat gekregen. De plaat, die vrijdag jl. door de organisator van de actie „Niet roken 1967" werd gelanceerd, wordt verspreid onder de leerlingen van het voortgezet onderwijs. AMSTERDAM, 5-4. De voorzitter van de bij het N.V.V. aangesloten algemene bedrijfsbond textiel en kleding „De Eendracht", de heer Th. A. J. de Jong, betwijfelt in sterke mate of van Heek Co het laatste bedrijf zal zijn uit de reeks textiel ondernemingen, die de laatste jaren in moeilijkheden zijn komen te ver keren. Het is de heer de Jong be kend, dat enkele .grote familiebe drijven in een zeer slechte liquidi teitspositie verkeren. In de rede, waarmee de heer de Jong het drie daags congres van zijn bond in Am sterdam opende, pleitte hij voor meer samenwerking tussen werkgevers, werknemers en ook de overheid in het belang van het behoud van de werkgelegenheid. De heer de Jong gelooft, dat indien de vakbeweging het enquêterecht zou hebben gehad, zoals in het rapport van de commis sie-Verdam ter sprake is gekomen, zij van dit recht bij van Heek en Co. al enkele jaren geleden gebruik zou hebben gemaakt. In vier jaar tijds daalde het aan tal werknemers in de textielindus trie met 24.000 tot 106.000. Zierikzee in afwachting ZIERIKZEE, 5-4. De Z.O.V. heeft met het oog op de komende blijde ge beurtenis op „Drakensteyn" enkele feestyzers in het vuur. Eén ervan is het organiseren van een kinderfeest- middag, waartoe de stad in verschil lende wjjken is verdeeld. De instrukties liggen klaar. Zodra het blijde nieuws bekend is, kunnen de „ingewijden" van start gaan met hetgeen voor hun wijk aan feeste lijks is voorgeschreven. Men zal zich herinneren dat twee jaar geleden op een vergelijkbare wijze een bijzonder Hervormd kerkkoor van Dreischor is weer opgeleefd De grond zal nodig zijn voor reali sering van het bestemmingsplan „Zomerwoningenterrein Scharendij ke" en het plan „Scharendijke 1966", hetwelk uitbreiding van de kom be oogt. De heer M. Boot informeerde af ook reeds de benodigde grond van de heer Uitdewilligen kan worden aangekocht. De voorzitter antwoord de dat overleg nog niet tot resultaat heeft geleid. Mevrouw Kloet-Schellingerhout vroeg inlichtingen over de vorm van exploitatie van het zomerwoningen- terrein. De voorzitter deelde mede, dat b. en w. nog geen concrete gedachten hebben over de uitgifte van de grond. Aan de heer O. Bij de Vaate te Kerkwerve werd tot wederopzegging het. recht van overgang verleend over een strook gemeentegrond naast de garageboxen aan de Vroonstraat te Kerkwerve tegen betaling van een jaarlijkse recognitie van f 10,-. Plaatsing woonwagens De raad deelde de zienswijze van burgemeester en wethouders, dat niet dient te worden medegewerkt aan de tostandkoming van een re gionaal woonwagenkamp voor Mid den en Noord-Zeeland in de gemeen te 's-Heer Arendskerke. De gemeen- l - heeft tot dusver geen moeilijkhe den ondervonden bij de plaatsing van woonwagens, zodat er geen drin gende redenen aanwezig zijn voor dit dcsl een financiële bijdrage te leve ren In verband met het samenvoegen van de. Schoolartsendienst voor Schouwen-Duiveland, Tholëri en Sint Philipsland met die voor Ooste lijk Zuid-Beveland besloot de. raad tot vaststelling van een niieuWe ge meenschappelijke regeling. Alle raadsleden juichten samenvoeging van beide schoolartsendiensten toe, zodat een beter geneeskundig school toezicht kan worden verkregen. Door de raad werden hierna nog vastge steld de 10e wijziging van de begro- t.ime 1966 en de 2c wijziging van de begroting voor 1967. De raac' besloot in principe toe te staan aan de vereniging voor, chr. nat. schoolonderwijs te Scharendijke voor het aanbrengen van een meta len in wering. DREISCHOR, 4-4. In de Winter- kerk werd onder voorzitterschap van de heer J. de Keijzer, de jaarverga dering gehouden van Dreischoris Hervormd kerkkoor. Na het zingen van Gezang 265 verwelkomde de voorzitter in het bijzonder ds. A. Schcneveld te Dreischor-Noordgou- we, die cp deze avond nader kennis maakte met de leden van het kerk koor. Dok de oud-dirigent van het koor, de heer K. W. Everwijn uit Zanncmaire was ter vergadering aanwezig. De heer Everwijn was in november 1966 25 jaar lang als diri gent aan het kerkkoor verbonden, Als dank en blijk van waardering, werd de scheidende dirigent hiervoor destijds een elektrische deken ge schenken. Als nieuwe dirigent fun geert nu de heer M, Karman uit Zierikzee. De secretaris van het koor, de heer F. J. Roggeband kwam tot de con clusie dat de opkomst van de leden voor de zangavonden niet altijd even goed was. In het jaar 1966 heeft het koor een dieptepunt doorgemaakt, doch nu heeft het bestuur in samen werking met de nieuwe dirigent het Het aantal leden bedraagt thans weer 28. Dat neemt echter niet weg koor weer springlevend gemaakt, dat men er naar blijft streven het aantal leden nog op te voeren en vooral mannenstemmen zouden de prestaties van het 'koor nog kunnen verbeteren. Een ieder die in Drei schor of omgeving van zingen houdt, is dan ook nog van harte welkom. Uit het verslag van de penning- meesteres se, mevr. D. Bodbijl-van den Bos bleek, dat de financiën niet al te roosikleurig waren. Daarom werd besloten de wekelijkse contri butie van 35 cent te verhogen tot 50 cent. Tevens werd besloten om aan de kerkvoogdij van de Nederlandse Hervormde Gemeente een bijdrage te geven voor het gebruik van de lo kaliteit, waarin men regelmatig met het koor ibijeen komt. Na de koffie met cake werd door mevr. M. de Bil de Jcng een film gedraaid over: „Een jonge staat in het oude Hand". Mevr. M. C. de Keij er-de Wit las hierbij de tekst. De film werd vol aandacht door de aanwezigen ge volgd en viel dan ook zeer in de smaak:. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer P. J. Geelhoed Cz„ welke zijn benoeming aannam. De andere twee aftredende leden, voor zitter J. 'de Keijer en mevr. van de Kommer-Dreijer werden herkozen. geslaagde kndermiddag - uitmuntend door feestelijke zelfwerkzaamheid - is georganiseerd. Vanzelfsprekend kon en kan een dergélij'k programma niet worden uitgevoerd, zonder de jqedewerking van de leden Het Z.Ö.V.-bestuur heeft zicfh derhalve met. een schrij ven tot een aantal „oude getrouwen" gericht, met het verzoek „om een handje bij", teneinde met name de jeugd een fijne middag te kunnen geven. De zaken zullen nader worden doorgepraat op een maandag 10 april a.s. in de trouwzaal van het stadhuis te houden vergadering, waarop de aangeschrevenen worden verwacht. De vergadering behoeft zich overi gens niet tot hen te beperken. Wie belangstelling heeft voor het plan wordt gaarne verwacht op genoem de vergadering en als het eenmaal zover is uiteraard ook op de feeste lijke schouwtonelen ih de diverse stadswijken. Jongen door stroom gedood GOUDA, 5-4. De 16-jarige leerling -kachelsmid A. de Jong te Gouda is woensdagmiddag om het leven geko men door elektrische stroom in een pand aan de Burgemeester Marten- singel waar hij bezig was om onder de vloer een aardgasleiding te repa reren. Hij maakte daarbij gebruik van een elektrische looplamp, waar van de fitting niet in orde was. Toen hij met zijn vingers aan de fitting kwam om te kijken of hij er iets aan kon doen, kreeg hij een elektri sche schok. Definitieve opheffing van depót „Blauwe Keet" OOSTERLAND, 5-4. Onder voor zitterschap van de heer Jasp. Stout- jesdijk Lz. vergaderde de Tuinbouw veilingsvereniging „Oosterland en Omstreken", een onderafdeling van de veiling Z.II.E. Rotterdam, in ca fé „Even Buiten", alhier. De voorzit ter sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezigen (de vergadermoe - hcid was zeker weer even op reces) inzonderheid tot de directeur en de voorzitter van de Veiling, de heren drs. Van Kampen en Roskam, tot het erelid de heer A. Stcenpoorte Mz. cn tot de aanwezige expediteurs. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de dingen 'die staan te gebeuren bij de. vereniging. Het de pot „Blauwe Keet" gaat weg en de vereniging raakt nu zowat tuusen wal en schip. De vereniging wordt in de toekomst een sohakcl lussen veiling en kweker. In de toekomst zullen we hier meer van horen. Veiling wordt ondertussen een zaak die veel geld begint te kosten voor de bedrijven. Verder deelde de voorzitter enige besluiten mede, die genomen zijn op de grote vergadering te Rotterdam, waar helaas maar weinig leden van de afdeling aanwezig waren. De pro visie word! voorlopig bepaald op 6 pet en voor niet-leden op 10 pet. Kisthuur wordt 7 cent. Om de ho gere veilingkosten te ondervangen moet getracht worden kostendi*uk- kende maatregelen te nemen. We kunnen nu eenmaal de veiling niet missen, aldus besloot de voorzitter zijn openingswoord. De secr.-penningmeester de heer Jac, Bouwman Mz„ bracht verslag uit van de stand van de kas, waaruit bleek dat er een batig saldo was van f 12,81. De rekening was nagezien door de heren van den Bos cn Ver hoek en in orde bevonden. De voor zitter darïkte 'de heren en de pen ningmeester voor zijn zorgvuldig be heer. Wegens toekomstige reorgani satie in de vereniging bleef de ge wone bestuursverkiezing achterwege Bij de verdere besprekingen werd gememoreerd dat de ophaaldienst een succes geworden is, ondanks de gereserveerdheid der meeste leden in de eerste tijd. Aanvankelijk wa ren er moeilijkheden uiteraard, maar nu loopt hel steeds beier. Hei ligt in de bedoeling medio september het depot „Blauwe Keel" definitief op te heffen. In het komen de seizoen wil men het nog een half uur per dag geopend houden voor levering van zacht fruit etc. Bij de bespreking over de vracht tarieven doelde tie voorzitter mede dat er voor grote kisten en bloem- koolbakken een verhoging van 2 cent is vastgesteld en nu van 33 op 35 cent per exemplaar is gebracht. Enige leden willen wel graag de af- haaldienst wat vroeger op het be drijf zien komen, omdat zij bang zijn dat de pi*odukten niet tijdig (om 9 uur) aan de veiling kunnen zijn. De heren expediteurs zegden hun mede werking toe. Voor de verkoop onder de leden van eer. transporteur, die nu overbodig is geworden zijn een 16-tal liefhebbers, voor de bascule met. gewichten 6 en voor enige dek zeilen 4. Van het. eerste wórdt eige naar de heer Jac. Kooiman uit Nieu- werkerk voor f 500, het tweede de heer C. Bolle voor f 25, terwijl weer de heer Jac. Kooiman ook voor de dekzeilen de gelukkige is voor f 5. Naar aanleiding van verschillende vragen volgde nog een vruchtbare bespreking met directeur van Kam pen, over verschillende problemen, de veiling betreffende. Boven alles wees de directeur op het. buitenge wone belang van een goed produkt ter markt te brengen, om de buiten landse concurrentie hel hoofd te kunnen bicden. „Hiermee alleen kunnen we in de groente- en fruit sector het hoofd boven water hou den". Tenslotte zag een der leden weer graag terugkeer van de jaar lijkse bustoolit naar bedrijven elders, die z.i. zeer leerzaam waren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4