AAN DE VROUWEN DIE NOG GEEN ECHTE BOTER GEBRUIKEN ist eigenlijk niet j&mm er van dieboterham van die biefstuk Maar eigenlijk bezuinigt u vooral op smaak, op eerlijk gezond plezier -in-ï-eten Beter met Boter OFFICIËLE REGELING BIJ PRINSELIJKE GEBOORTE Nederland kocht vorig jaar twee-en-veertig miljoen kinderpostzegels Hoge nood voor Middelburg Ach, 't was wél goed, maar toch wat saai en gewoontjes Natuurlijk, u bezuinigt per boterham wél een cent of zo, enperbiefstukje misschien zelfs wel een of twee stuiver. ADVERTENTIE DEN HAAG. 4-4. In verband met de a.s. blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin heeft de regering het volgende besloten: Officiële bekendmaking De officiële bekendmaking van de blijde gebeurtenis zal door de Rijks voorlichtingsdienst geschieden met medewerking van de radio, de pers en de televisie. V laggen Na de officiële bekendmaking zal van alle rijksgebouwen de Neder landse vlag met oranje-wimpel tot zonsondergang worden uitgestoken. Mocht de officiële bekendmaking 's middags na 4 uur plaatsvinden, dan zal ook de volgende dag worden gevlagd. Op een zondag of een daar mede gelijkgestelde feestdag zal niet worden gevlagd, doch de daarop eerstvolgende werkdag. De minister van binnenlandse za ken heeft Gedeputeerde Staten der provinciën en gemeentebesturen uit genodigd op bedoelde dag(en) op overeenkomstige wijze te handelen. Het zal op prijs worden gesteld als de bevolking eenzelfde gedragslijn zal volgen. Klokkenluiden Eveneens zal het op prijs worden gesteld wanneer de desbetreffende autoriteiten willen bevorderen, dat zo spoedig mogelijk na de officiële bekendmaking van de blijde gebeur tenis tussen 7 uur 's morgens en zonsondergang, over het gehele land gedurende enige tijd de klokken wor den geluid. Vrijaf voor ambtenaren Afhankelijk van het tijdstip van de officiële bekendmaking van de geboorte, zal voor de rijksambtena ren, voorzover de dienst dat toelaat, als volgt vrijaf worden gegeven: a. indien de officiële bekendmaking vóór 12 uur 's middags op een werkdag geschiedt, diezelfde middag vrij; b. indien de officiële bekendmaking na 12 uur 's middags geschiedt, de rest van die dag vrij. De regering zal het op prijs stel len, als de lagere overheden een overeenkomstig besluit zullen nemen. rijaf onderwijs instellingen Op onderwijsinstellingen kan als volgt vrijaf worden gegeven: a. vindt de officiële bekendmaking plaats vóór of gedurende de schooltijd vóór 3 uur 's middags, dan diezelfde dag vrij; b. vindt de officiële bekendmaking plaats na 3 uur 's middags, dan KORTE BERICHTEN TIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. In een afvalbak aan de Riederlaan in Rotterdam zuid hebben voorbijgangers het in een plastic zak verpakte lijkje ge vonden van een pasgeboren baby. Het kind toonde geen uiterlijke spo ren die wijzen op geweld. UTRECHT. In het Academisch zie kenhuis in Utrecht is de 50-jarige J. Huizer uit Rotterdam overleden aan de ernstige verwondingen, die hij vorige week opliep bij een bot sing tussen een personenauto en een lege tankauto op rijksweg 25 tus sen Utrecht en De Bilt. DEN HAAG. H.M.S. „Enterprise", H.M.S. „Egeria" en H.M.S. „Echo", drie opnemingsvaartuigen van de Britse marine, behorende tot „the Inshore Survey Squadron" zullen in de periode van donderdag 6 tot en met zondag 9 april aanstaande een routinebezoek brengen aan Scheve- ningen. SCHIPHOL. Fokkers eerste straal vliegtuig voor de burgerluchtvaart, de F 28 Fellowship, is thans gereed. Dinsdagmiddag is het toestel uit de produktiehal gerold, teneinde met proefdraaien van de twee straalmo toren te beginnen. WORMERVEER. Bij een felle uït- slaande brand is aan de Noorddijk te Wormerveer een woonhuis afge brand, terwijl een daarnaast gelegen huis gedeeltelijk uitbrandde. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door dat kinderen met vuur speelden, ter wijl de moeder in de keuken was. HENGELO. In het koningin Ju liana ziekenhuis te Hengelo is over leden de 53-jarige J. Leeftink, die op de eerste paasdag bij een ver keersongeluk ernstige verwondingen opliep. AMSTERDAM. Het contactorgaan Vrouwenorganisaties Amsterdam (C. O.V.A.), van vele zijden benaderd over de mogelijkheid tot oprichting van een standbeeld in Amsterdam voor wijlen koningih Wilhelmina, heeft zidh bereid verklaard als werk comité hiervoor op te treden. DEN HAAG. In Amersfoort is de driejaarlijkse generale synode aan gevangen van de Gereformeerde ker ken vrijgemaakt. Ze wordt gehou den in de Westerkerk en. is bijeen geroepen door de kerk van Amers foort west. DEN HAAG. De stichting „Terre des Hommes" in Nederland blijft ac ties voeren om hulp te kunnen bie den aan Vietnamese kinderen. Ne gen zieke kinderen werden reeds naar ons land gehaald om er te ge nezen. Twee van hen zijn inmiddels weer naar hun land teruggebracht. DEN HAAG. In verband met de politieke toestand heeft de eerste ka mer de begroting van het ministerie van verkeer en waterstaat, van het rijkswegenfonds, van de P.T.T. en de Rijkspostspaarbank en het staats- vissershavenbedrijf IJmuiden zon der hoofdelijke stemming aanvaard. de volgende dag vrij; vindt de officiële bekendmaking plaats onder schooltijd na 3 uur. dan bovendien de rest van die dag vrü; c. vindt de officiële bekendmaking plaats op een zaterdag vóór 12 uur 's middags, dan diezelfde dag vrij; vindt de officiële bekend making plaats zaterdags na 12 uur, dan terstond en de daarop volgende maandag vrij; d. vindt de officiële bekendmaking plaats op een zondag of een daarmede gelijkgestelde feest dag, dan kan vrijaf worden ge geven op de eerstvolgende werk dag; e. de eindexamens vinden gewoon doorgang. In aansluiting op het bovenstaan de deeJt het ministerie van onder wijs en wetenschappen mede, dat voor de rijksscholen bovenstaande regeling zal worden gevolgd. De ge meentebesturen en de besturen van de bijzondere scholen wordt verzocht voor de onder hun beheer staande scholen dezelfde regeling te volgen. UTRECHT, 5-4. De schooljeugd, plaatselijke comité's en P.T.T.loket- tisten hebben vorig jaar samen 42.280.257 kinderpostzegels verkocht, acht en een half miljoen meer dan in 1965. Aan toeslagen brachten de ze zegels f 3.388.331,63 op. Bovendien werden nog enkele mil joenen prentbriefkaarten verkocht en was ook de deeLneming aan de jaar lijkse rebusactie groot, zodat de veer tigste kinderpostzegelactie in totaal niet minder dan f 4.700.000,- oplever de, twee ton meer dan het jaar daarvoor. Hiermee zijn de verwachtingen van het Nederlands Comité voor Kinder postzegels verre overtroffen. Al van af het moment dat per gezin gemid deld een zakje zegels of prentbrief kaarten wordt verkocht, wacht men op het onvermijdelijke einde van de lange reeks van jaren met steeds maar weer nieuwe rekordopbreng- sten. Die kentering zat er ditmaal dik in, want door de verhoging van de P.T.T.-tarieven die een verlaging van de toeslagen noodzakelijk maak te. leverde een velletje zegels van een rijksdaalder in 1966 twaalf cent minder op dan in 1965. Dit beloofde dus bij een gelijkblijvende omzet van twee miljoen velletjes een strop van een kwart miljoen gulden. Maar het pessimisme bleek onge grond. Niet in het minst dank zij de medewerking van 8500 schoolhoofden en 20.000 leerkrachten werkten de ruim 500.000 schoolkinderen het ver lies weg, door 250.000 zakjes zegels meer te verkopen dan in 1965. Bedrijfsresultaten in de landbouw 1965/1966 DEN HAAG, 5-4. Door het Cen-bedrijven, gerangschikt naar be- traal Bureau voor de Statistiek zijn de bedriifsuitkomsten in- de land bouw, voor het boekjaar 1965-1966 bekendgemaakt. Deze uitkomsten zijn opgesteld.aan de hand van ruim 6.000 bedrijfseco nomische exploitatierekeningen, op gemaakt door de landbouwboekhoud- bureaus en het Landbouw Econo misch Instituut. De resultaten hebben betrekking op landbouwbedrijven van 4-100 ha voor de periode 1 mei 1965-30 april 1966. Het arbeidsinkomen van de onder nemer bedroeg in dit boekjaar ge middeld f 10.126 tegen f 11.031 in 1964-1965 en f 7.508 in 1963-1964. De uitkomsten van de landbouw- DEN HAAG. De nieuwe algemeen voorzitter van het verbond van Ne derlandse werkgevers, de heer W. Bruynzeel, is „dolblij" dat er een nieuw kabinet is. Veel zal er van afhangen, of de leden daarvan snel een hecht team kunnen vormen. Scheepvaartbericliten Esso Amsterdam, 5-4 te Rastanura. Kelletia, 4-4 te Gothenburg. Maasdam. 4-4 van Le Havre naar Southampton. drijfstype, wijzen uit dat de resulta ten op de akkerboüwbedrijven in 1965-1966 gemiddeld minder gunstig waren dan in 1964-1965. In de vier grootteklassen bij dit bedrijfstyps liggen de dalingspercentages van het arbeidsinkomen van de ondernemer tussen 17 en 28 procent. Gp de weidebedrijven lag, in alle grootteklassen, het arbeidsinkomen van de ondernemer iets hoger dan in 1964-1965. De t#drijf suit komsten op de ge mengde bedrijven op de zandgron den waren in alle grootteklassen la ger dan in 1964-1965. MIDDELBURG. 5-4. Wanneer er- niet vlug maatregelen genomen wor den, dan zullen de ongeveer 25.000 inwoners van Middelburg over en kele dagen in hoge nood komen te zitten. Een dragline, heeft de enige;,, rioolafvoerleiding van de stad op de Westerschelde kapot gereden. Op het ogenblik loost de stad op de oude spuiboezem die echter geen uitgang meer heeft op het Veerse meer. Slechts enkele dagen kan de stad de honderden tonnen rioolvuil die zij produceert, kwijt maar de dienst ge meentewerken hoopt vrijdag de riool afvoerbuis weer voor gebruik gereed te hebben. Actie 1966 was een succes Jaarvergadering Middenstandsver. Burgh-Haamstede HAAMSTEDE, 4-4. De Midden standsvereniging Burgh-Haamstede hield maandagavond in café-restau rant „De Zeemeermin", onder voor zitterschap van de heer D. de Jonge, de jaarvergadering, die door een groot aantal middenstanders met hun dames werd bezocht. Op deze verga dering werd o.m. het jaarverslag uit gebracht door de secretaris de heer W. Goudzwaard. De penningmeester, de heer L. J. Verton, maakte mel ding van een kastekort van f 314,92. Dit tekort was ontstaan door de win kelweekactie 1966. De heer P. Pleune adviseerde de rekening en de aparte rekening van de winkelweek goed te keuren. De voorzitter noemde de actie 1966, met een totaalomzet voor zegeluit- gave van f 281.000, een succes. Dït bedrag kwam ongeveer met de ra ming van het bestuur overeen. Er kwam slechts voor f 264.000 aan in geleverde zegels terug zodat dit een zekere winst betekende. De actie in zijn geheel heeft echter veel gekost. De Sinterklaasmiddag voor de kin deren b.v. kostte f 566,50. De totale uitgaven bedroegen f 8.300. Het tekort beloopt dus f 314,92 doöh in aanmerking dient genomen te worden dat er nog een voorraad waardeartikelen aanwezig is van f 216. Verhoging contributie In verband met dit tekort vroeg de voorzitter de instemming van de vergadering om de contributie van f 6 naar f 20 per jaar te brengen. Bij de aanvang van de vorige actie was het kassaldo nihil en zulks wil het bestuur in de toekomst liever voorkomen. De vergadering ging met dit voorstel akkoord met de bepa ling dat deze verhoging buiten de eventueel te houden winkelweek zal blijven. Na de pauze werd winkelweek '66 nog eens besproken. Als eerste punt van bespreking kwam het dubbel- bonnen-systeem naar voren. Veel winkeliers hielden hun eigen bonnen in toen ze de actie-zegels uitreikten en dat wtas tegen het principe van het bestuur. Diverse leden waren van het sla gen van de actie overtuigd. Er waren echter ook zakenlieden die hun om zet niet omhoog zagen gaan, b.v. kruideniers, melkhandelarcn en ca fetaria's. Het kostte iedereen geld in 1966 en een aantal leden paste voor een volgende keer. Na lang beraad en gloedvolle woorden besloot de verga dering in 1967 weer een actie op touw te zetten. Deze zal dan. slechts 14 dagen du ren waarin 3 zaterdagen. De aan komst van Sinterklaas en een kin dermiddag staan nu reeds op het programma doch verdere plannen wacht het bestuur nog af, desnoods uit een ideeënbus. De rondvraag Bij de rondvraag was een kam- peerwinkelbeheerder die enige van zijn waren, zoals blikjes vleeswaren, in prijs gelijk wilde schakelen met- die van de slagers. Verschillende tij den van aankoop zouden deze ver schillen als oorzaak hebben, meende de voorzitter. Enkele leden namen het bestuur kwalijk dat geen afvaardiging aan wezig was bij de Nuts-forum-avond. Diverse middenstandszaken waren hier aan de orde gekomen o.a. de kosten van levensmiddelen die hier hoger zouden zijn. De aanwezige middenstander, de heer W. Geleynse heeft hierop toen antwoord gegeven. Uit de discussie die hieruit ontstond, bleek dat momenteel de investerin gen van de middenstandszaken dus danig hoog zijn dat het gerechtvaar digd is dat de middenstanders een graantje van de f 80.000.000 dde de toeristen hier laten, meepikken. Een bestuurslid meende dat de midden stand op deze forumavond niet op zijn plaats zou zijn geweest, omdat ze dan toch „de broek uitgetrokken zouden worden". Nu de gedachte bij het publiek leeft dat het levensmid delenpakket hier te duur is, vroeg een der aanwezigen of daar dan niets aan te doen is. De voorzitter meen de dat het in Haamstede en Burgh, bepaalde artikelen daargelaten, niet duurder is dan elders. De dinsdagmiddagen Met ingang van 15 mei mag wet telijk op de dinsdagmiddagen door verkocht worden. Het bestuur achtte 15 juni een meer geschikte datum, hetgeen echter niet door alle leden werd beaamd. Foto Berge zorgde voor een vrolijk slot met enkele films. Diverse onder delen van gebeurtenissen uit de Westhoek, zoals Stra, kermis, bezoek fruitfee, bezoek Sinterklaas werden getoond. Tot slot draaide de heer v. d. Berg? een film over de Canari- sche eilanden, die hij onlangs be zocht. t de beste chef-kok kan uw boterham V niet verbeteren als er heel gewoon echte bóter op zit jw kippetje thuis, mevrouw, kan zo fijn en lekker smaken alsof het in de beroemde Franse keuken is klaar gemaakt. 't Recept is simpel: braden in echte bóter biefstuk? ïv'yi" waarom denkt u dat men spreekt van botermalse 1 U weet het best: zo'n sappig stuk vlees Git V" "7 wordt immers alleen maar echt fijn met echte bóter. bWeen klontje ec' doppertjes 01 jne fijn te maken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3