0*0 c Marathon menko tegen autobuikjes HET PORSELEINEN MASKER Hoof cl monteur A. j. Vasseur 40 jaar in dienst van de P.Z.E.M. ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE i>inSdaS 4aPr,i isct sr wm Losse dames- en heren- fauteuils in vele modellen bij TUINMAN ZOON ZIERIKZEE en creëerde het model. Jubileum in tie elektriciteit „Flitsen" Graanbcurs Rotterdam ROTTERDAM, 3-4. Op de Rotter damse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd, franco Rot terdam: Groene erwten tot f 42,00 (42,00); Schokkers tot f 41,50 (41,50); Capu- cijners 'tot f 48,00 (46,00); Bruine bo nen - boerenschoon tot f 72,50 (67,50). PEKING. Voor de derde dag ach tereen zijn duizenden aanhangers van Mao op de been gekomen om te betogen tegen het staatshoofd Lioe Sjao Tsji en andere partijleden die beschuldigd worden van het volgen der „bourgeois-reactionaire lijn". BREMEN. Het voormalige keizer lijke huis Hohenzollern in Bremen heeft gezegd dat de 28-jarige prins Friedrich Wilhelm van Pruisen in Hamburg in pokken-quarantaine is opgenomen. v ENOEGOE. Het regionale bewind van Oost-Nigeria zal met ingang van 1 april niets van de inkomsten van dit olierijke gebied meer afdragen aan de federale regering. 61. Reeds maakte Lu Nan een verschrikte beweging, doch Aram herkende onmiddel lijk de kleine, dikke waard die hem had geholpen aan de soldaten te ontkomen. „Mijn nietswaardig persoon groeien van blijdschap nu ik u terugzie!" riep hij uit, terwijl hij met uitgestrekte armen op Aram toekwam, doch plotseling zag hij Lu Nan en liet zich met een kreet van schrik in het stof vallen, terwijl hij zich luidruchtig uitputte in eerbiedsbetuigingen. Lachend trok Aram de kleine man overeind. Pi Tai ging hen voor en even later zaten zij aan een welvoorziene dis. Nadat Aram en Lu Nan zich verzadigd hadden en Aram de jonge keizer had ver teld van zijn schipbreuk en zijn wonderlijk avontuur in de geheime grafkelder, nam Lu Nan zelf het woord. Hij vertelde de an deren, hoe men hem ontvoerd had en in zijn plaats Tong Woh, zijn oom, op de troon gezet had. Dank zij het porseleinen masker kon deze doorgaan voor Lu Nan. Door harde en strenge maatregelen moest het volk zo opstandig worden, dat het zich te gen de zogenaamde Lu Nan keerde, waar op Tong Woh dan openlijk zijn plaats kon innemen, wat hem zonder deze comedie nimmer gelukt zou zijn. Daar Tong echter een zeer zwakke figuur was, zou de schurk achtige Wang in feite de heerser over het uitgestrekte rijk worden. Aandachtig had Aram naar het verhaal van Lu Nan geluisterd. „Maar waarom heeft men u dan in het leven gehouden?" vroeg hij, toen de jonge keizer was uitge sproken. „Het was voor Wang en zijn bende toch veel eenvoudiger geweest u te doden?" zo'n jack. Sportief, modieus. De sterke stof is T&dmka; Vanaf 2 viei tot en met 2 juni 1967 of zoveel langer als de voorraad strekt' zullen op alle Nederlandse post inrichting en de Nederlandse Europazegels 1967 verkrijgbaar z\jn in de waarden van 20 en 45 cent zonder toeslag. De zegels zullen zowel op papier zonder watermerk als op fosforesccrend pa pier met watermerk worden aangemaakt. De fosforrescerende zegels zullen uitsluitend op de postinrichtingen in de districten Rotterdam en 's-Graven- hage ivorden verkocht en voorts aan alle filatelistenloketten in den lande. De afbeelding op de zegels, die uitgevoerd zijn in de kleuren blauw en paarsbruin, toont twee grote tandwielen die de industriële kracht van Euro pa symboliserenZij draaien dankzij het centrale wiel. dat de samenwerking va7i de CEPT-landen wil uitbeelden. De prijs van elk van de series is in Nederlandse munt f 0,65. De zegels blijven voor frankering geldig tot en inet 31 december 1968 huisd daar de P.Z.E.M. lot nieuw bouw te Noordwelle overging. Nadat het geheel nieuwe pand in gebruik was genomen was het weer spoedig verhuizen geblazen daar de toestand in 1953 ten gevolge van de ramp ter plaatse onhoudbaar was ge- worden. Renesse werd nu standplaats, maar hier moest ook nog eens tweemaal worden verhuisd alleer er weer over gedacht kon worden naar Noordwelle terug te gaan. Zwaar waren de ver nielingen ten gevolge van de water massa's welke het Schouwse land hadden overspoeld. Stations waren ondermijnd en stonden op instorten; kabels waren als luciferhoutjes afge knakt of weggeslagen. De mensen van de P.Z.E.M. kregen hierdoor bergen werk te verzetten om alles weer enigszins gangbaar te maken. Daar men in de eerste weken van de ramp geheel zonder stroom zat werd te Renesse een noodagregaat ge plaatst welke de bewoners zij het in beperkte mate van stroom voorzag. De ramp en de verkaveling wteLke hierna plaats vond bracht in een versneld tempo met zich mede dat alle bovengrondse leidingen nu tot het verleden gingen behoren en on dergronds werden. Aan gebrek aan werk heeft de heer Vasseur in de kop van Schouwen door de steeds in tensiever wordende bouwaktiviteit ook in de laatste jaren niet te kla gen gehad. Vergeleken met de aan vangstijd van 1930 is het aantal sta tions verviervoudigd. Vermeldens waard is zeker dat gedurende de af gelopen veertig'jaar in totaal slechts zes verzuimdagen vielen te noteren. Vier hiervan waren ten gevolge van een lichte hersenschudding en twee- meal één dag wegens ziekte. Op 15 oktober a.s. zal de heer Vasseur de 65-jarige leeftijd bereiken, waarna hij op 1 november a.s. afscheid van de P.Z.E.M. gaat nemen. Daar de ju bilaris er weinig voor voelde veel ruchtbaarheid te geven aan zijn veertigjarig jubileum werd dit le zij nen huize in bescheiden kring her dacht. Namens de P.Z.E.M. was hier- bij vertegenwoordigd de onderdirec teur de heer R. Froijen 4e Middel burg die in korte trekken de loop baan van Vasseur nog eens de revue (liet passeren. Als blijk van erkente lijkheid bood hij hem een enveloppe met inhoud aan. Album foto's De hoofdtechnisoh-ambtenaar de heer W. Eikendal bood zijn geluk wensen aan namens het district wat hij gepaard liet gaan met het aan bieden van een door hem zelf en de heer T. Rosmolen vervaardigde al bum met fotoJs 'welke geschiede nis van het werk van. de P.Z.E.M., en de heer Vasseur in het bijzonder, weergeven. Verdei bood 'hij namens het personeel een fraaie Verrekijker aan. Namens O. en O. (bedrijfsont- spanningsveroniging) en de A.B.V.A. bood de heer Walhout bloemen aan mevr. Vasseur en aan de jubilaris een asbak aan.t Een en ander Met hij gepaard gaan met het. aanbieden van zijn gelukwensen. Op deze bijeen komst was ook nog aanwezig de heer J. H. W. Beuzekom van personeels zaken. De chef groep Noord ir. M. Th. Beun was wegens ziekte vei-hin- derd om aanwezig te zijn. Aan het slot betuigde de heer Vasseur zijn erkentelijkheid voor de gesproken woorden en de gaven welke hij in ontvangst had mogen nemen. Met het ophalen van menige herinnering uit het verleden b'leef men hierna nog enige tijd gezellig bijeen. Des avonds was het personeel van de groep present ten huize van de heer Vasseur waar zij hun gelukwensen aanboden. ADVERTENTIE uit het buitenland BUENOS AIRES. De stafchef van de Boliviaanse luchtmacht, kolonel Colier Cueto, is in Buenos Aires aan gekomen om Argentinië materiële hulp te vragen voor de strijd tegen de rebellen in zijn land. NEW YORK (Ver. Naties). Zuid- Vietnam heeft secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties meegedeeld dat het bereid is zonodig binnen een week onderhandelingen te beginnen met Noord-Vietnam over afkondiging van een bestand. TOKIO. Radio Moskou heeft mel ding gemaakt van bloedvergieten, sabotage en stakingen in de Oost- Chinese provincie Tsjekian, waar volgens de radio tegenstanders van partijleider Mao Tse Toeng het heft stevig in handen hebben. TORONTO. Meer dan 300 patiën ten van een ziekenhuis en herstel lingsoord in Toronto moesten een goed heenkomen vinden, met of zon der hulp toen er brand uitbrak in het drie verdiepingen tellende ge bouw waarin de slaapvertrekken zich bevinden. ADEN. De Britse troepen in Aden zijn in staat van paraatheid gebracht cm het hoofd te bieden aan geweld daden die men verwacht na bedrei gingen door 'terroristen, zo heeft een militaire woordvoerder gezegd. On geveer 2500 man staan klaar om on geregeldheden te onderdrukken. TANGER. In de vorige nacht is in zijn woning in Tanger overleden de heer H. Goemans, oud-ambassa deur van Nederland in Marokko. SAIGON. Het Zuidvietnamese staatshoofd, generaal Ngoejen Van Thieu, heeft een decreet getekend waarbij één september is vastgesteld als datum voor de te houden verkie zingen voor een president en een vice-president. FREISING. Na een botsing tussen een Oostenrijkse vrachtwagen en een Italiaanse tankauto is 12.000 liter slcokolie over de verkeersweg Neu- renberg-München gevloeid. Het. ver keer op de autoweg is gestremd. SAIGON. Vier Amerikaanse mari niers zijn omgekomen en 18 gewond toen raketten van Amerikaanse vliegtuigen die de Vietcong moesten bestoken, op eigen troepen terecht kwamen. DJAKARTA. De districtscomman dant kolonel Willy Soedjono heeft de Chinezen in oost-Ja va gewaarschuwd dat op hen geschoten zal worden als zij tegen de Indonesische regering durven te demonstreren. ROME. Een duizendtal voorna- melijke jeugdige - personen heeft in Rome betoogd in de buurt van het Chigipaleis, waar de Amerikaanse vice-president Hubert Humphrey op dat moment besprekingen voerde met Italiaanse regeringsleden. WASHINGTON. President John son heeft het consulair verdrag met Rusland ondertekend, dat op 16 maart door de Amerikaanse senaat werd goedgekeurd. DJAKARTA. Generaal Nasoetion heeft in een toespraak tot studenten in Bandoeng gepleit voor een onder zoek naar de mogelijke medepMch- tigheid van Soekarno aan de mis lukte staatsgreep van 1965. TEL AVIV. In de Israëlische stad Tel Aviv is een proces begonnen te gen drie Israëlische mannen en een Oostenrijkse vrouw, die er van wor den beschuldigd dat zij van plan waren geweest om in Zambia een spoox brug op te blazen om zo de ko- perprijzen op de wereldmarkt te la ten stijgen. FORT WORTH (Texas). In Fort Worth in de Amerikaanse staat Tex as zijn vijftien mensen gewond en drie huizen verwoest door een gas- explosie. Na de explosie ontstond brand. FLORENCE. Ongeveer duizend mensen hebben in Florence betoogd tegen de vice-president van de Ver enigde Staten, Humphrey, die een bezoek aan deze stad bracht. MONTREAL. Sinds het ibegin van de Amerikaanse interventie in Viet nam zijn meer dan 2000 jonge Ame rikanen naar Canada uitgeweken om de dienstplicht te ontduiken, al dus welingelichte zegslieden in Mon treal. ADEN. Bij een reeks gewelddaden in Aden is een Arabier die een hand granaat gooide, doodgeschoten ter wijl vijf Britten en vijf inheemsen werden gewond. Ter nagedachtenis aan de CuraQaose verzetsstrijder Man. Carlos Piar, die 150 jaar geleden stierf, zal de postad ministratie van de Ned. Antilllen op 26 april a.s. een bijzondere frankeer zegel in de waarde van f 0,20 zonder toeslag in omloop brengen. Op de ze gel is de verzetsstrijder in borstbeeld voorgesteld. De prijs van de zegel be draagt in Nederlandse munt f 0,40. KIEV. Archeologen hebben in de oevers van de rivier de Dnjepr in de Oekraine voorwerpen uit het noli- thische en bronzen tijdperk gevon den. De potten, wapens en boten, welke aangetroffen werden, wijzen op een tamelijk hoge culturele ont wikkeling van de toenmalige 'bevol king. ADVERTENTIE MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3-4. Op de Utrecht se paardenmarkt werden 376 dieren aangevoerd. 'De prijzen waren voor: luxe paar den f 1200 tot f 1650; werkpaarden f 1175 tot f 1550; oude paarden f 900 tot f 1500; 3-jarige paarden f 800 tot f 1150; 2-jarige paarden f 725 tot f 900; veulens f 300 tot f 625; hitten f 725 tot f 950. Slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van f 2,90 tot f 3,25; jonge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht van f 3,25 tot f 4,- De handel was redelijk. Auteurs eontra spellings wijziging HILVERSUM, 3-4. Op uitnodiging van de redaktie van het cultureel maandblad „De Gids" hebben de volgende auteurs en taalkundigen zitting genomen in een comité dat de bezwaren tegen de recente voorstel len tot spellingswijziging in een openbaar debat aan de orde wil stel len: J. Bernlef, Godfried Bomans, Remco Campert, Simon Carmiggell, Kees Fens. prof. H. A. Gomperts, prof. dr. W Hellinga, W. F. Hermans, dr. C. Kruyskamp, Gerrit Kouwe- naar, Harry Mulisch, Aad Muis, A. Roland Holst, Renate Rubinstein, dr. Victor van Friesland, Ewald Vanvugt en Jan Wolkers. Het debat onder leiding van Han Lammers vindt plaats op 5 april a.s. in studio Bellevue, Amsterdam. Het debat wordt gedeeltelijk per televi sie uitgezonden via Nederland II van 21.20-22.10 uur. In Bielawy (Noord-Polen) hebben zaterdag acht mensen het leven ver loren 'doordat een bestelauto in bot sing kwam met een personentrein. Drie personen wei-den gewond. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 3-4. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigenhei mers, 40 mm opw. f 24,00-26,00; Fu rore, 40 mm opw. f 22,00-23,50; Bin tjes, 35-50 mm opw. f 23,00-24,00, id. 40 mm opw. f 24,00-25,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes, 35 mm opw. in twee maten, geen handel; idem 45 mm opw. geen handel. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Zand-aardappelen, behalve Bintjes 35 mm opw. f 9,00; Bintjes (blank) 35 mm opw. geen notering. Zand-aardappelen voor de export: Bintjes (blank) 35 mm opwaarts geen notering. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnenland rustig; ex port geen stemming opgemaakt. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. ADVERTENTIE ItKNF.SSE, 1-4. Zaterdag 1 april j.l. wu.1 het veertig jaar geleden dat de heer A. J. Vasseur te Noordwelle in dienst van de P.Z.E.M. kwam. Met hcofdmonteur Vasseur is de elektrificatie van Schouwen-Duive- land ten nauwste verweven daar hü deze vanaf het eerste begin van zeer nabij heeft meegemaakt. Op 1 april 1927 werd de heer Vasseur bij de P. Z.E.M. in dienst genomen als Ujn- werker-elektriciëu met als stand plaats Axel. De heer Vasseur die wconachtig en geboren is te Cadzand moest hiervoor naar deze plaats ver huizen. Het werkschema was in zijn aanvangstijd zo ingedeeld dat hij 14 dagen de buiten- en 14 dagen de bin nendienst had. Na een verblijf van één jaar werd hij in 1928 naar Nieuwerkerk over geplaatst. Van hieruit werd een aan vang gemaakt met het aansluiten van Schouwe n-Duivel and op het elektrische net. Deze operatie begon vanaf Nieuw Vossemeer, waar de heer Vasseur iedere dag als uitvoer der met de tram van de R.T.M. naar reed. Een groot moment was het toen door schepen van de firma v. d. Tak een tweetal waterkabels werden gelegd die de stroom op Schouwen- Duiveland moesten brengen. Door deze schepen werden tegelijkertijd een tweetal telefoonkabels naar Schouwen-Duivel and gelegd. Toen het overbrengen van de ka bels een feit was geworden werd een aanvang gemaakt met het aanbren gen van de bovengrondse leiding. Dit gehele proces heeft de jubilaris tot aan de laatste fase gevolgd. Na oen verblijf van één jaar werd hij overgeplaatst naar Brouwersha ven, maar daar de bestemde woning nog niet in gebruik kon worden ge nomen moest hij eerst nog een drietal maanden te Zonricmaire vertoeven. Op 27 oktober 1930, toen geheel Schouwen-Duivelund van stroom was voorzien, verhuisde de heer Vasseur naar Noordwelle waar hij een aanstelling had gekregen als dis trictsmonteur. Op deze post heeft hij in de afgelopen 37 jaar niet over eentonigheid te klagen gehad. Veel misère werd ondervonden met de bo vengrondse leidingen maar de jubi laris verloor er zijn goede humeur niet bij. Op de fiets moest in de vooroorlogse jaren beladen als een kameel met klimsporen, kabels en de benodigde gereedschappen op zoek worden gegaan naar storingen. Bij gunstig weer wasalles nog om te overkomen, maar werkelijk bijzon der- zwaar werd het als sneeuw, ijzel, vorst of storm het verblijf buiten on aangenaam maakten. Onweer vooral bracht voor de bo vengrondse leidingen ook steeds veel narigheid met zich mee. Als het zwaar onweerde was het tijd voor Vasseur- om zich in het station te Noordwelle terug te trekken om met het verwisselen van de stoppen even tuele storingen direct op te heffen. Meer dan eens is het dan gebeurt dat bij inslag de vlammen door de cen trale in de grondleiding sloegen. Ook mevr. Vasseur heeft hiermede de no dige angsten beleefd. Eenmaal met een zware onweersbui die vijf uren duurde ging zij om één uur in de nacht aan de deur van het station roepen: „Toon leef je nog?", daar zij vreesde dat haar man iets was over komen. Na de inundatie in de oor logsjaren werd Vasseur naar Renesse verhuisd. Tal van problemen om de mensen nog eniger mate van stroom te blijven voorzien stapelden zich toen op. Het einde van oorlog bracht weer tal van werkzaamheden met zich mede om de zaak weer volledig op gang te krijgen. In 1950 werd we r eens naar Serooskerke ver- De jubilaris in zijn eigen technische milieu. QUINCY (Massachusetts), Gemas kerde bandieten hebben een gepant serde auto overvallen die do inkom sten vervoerde van een winkelcen trum in de Amerikaanse plaats Quincy. Vermoed wordt dat de buit een miljoen dollar bedraagt. De Amerikaanse minister van de fensie, McNamara, heeft maandag op een persconferentie gezegd dat hij niet zal toegeven aan de eis, de lucht oorlog boven Noord-Vietnam uil te breiden met bombardementen op ba ses van Mig-straaljagers, HYDERABAD. De nieuwe vorst van Hyderabad is met de dood be dreigd nadat hij eenvijfde van zijn personeel - 2800 man - had ontsla gen, aldus is in welingelichte krin gen vernomen. Lasser bleek branclkastenkraker UTRECHT, 3-3. Vorige week heeft de Utrechtse politie ds 40-jarige las ser M. uit Utrecht aangehouden bij een routine-controle. De man bleek in zijn auto de meest moderne appa ratuur te hebben die men pleegt t3 gebruiken bij het openbreken van brandkasten. In de afgelopen dagen heeft de man bekend de laatste twee jaar ongeveer 20 a 25 brandkasten te hebben „gekraakt". De buit bedraagt naar schatting in totaal ongeveer f 100.000,-. Het is eon voorzichtige schatting, omdat de lasser niet meer precies ve t waar hij allemaal heeft inge broken en wat hij daar heeft buitge maakt Vast staat, da.t hij een voor keur aan de dag legde voor gemeen tehuizen en fabriekskantoren. Echtpaar omgekomen bij brand GREVENBICHT, 3-4. In Greven- bicht is het bejaarde echtpaar Eck- ers-Heulskens bij een brand om het leven gekomen. Hun kleine huisje aan de Hoogstraat is vermoedelijk doordat de kachel te fel brandde in brand geraakt. De man en de vrouw, respectievelijk 84 en 82 jaar, werden in hun bed door het vuur verrast. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3