Met kajak (en werphoutjes) heeft Zierikzee een uniek bezit STREEKNIEÜWS Herv. gem. Bussum erft miljoen gulden Het traditionele Strafeest werd met gunstig weer gevierd Vereniging „Sluil en Lande" ZIERIKZEE, 31-3. De (legendarische) Zierik kwam van een door Ne derlanders gestichte nederzetting noordelijk van de plaats Godthaab, aan de westkust van Groenland en is stellig meegenomen door walvisvaarders in de 17e of 18e eeuw. De kajak met het originele Eskimopak. gemaakt van zeebmdenhuid. in het gemeentemuseum te Zierikzee, is de fraaiste kajak van de negen, die in ons land zün te vinden. Het is bovendien de oudste en by (hoge) uitzondering, niet beschilderd. Het bezit ervan is nog waarde - vdler gebleken dcor het vinden van een werphoutje (waarmede de harpoen een derde bewegingsmogeljjkheid kreeg) en een vverpbout, verstoken in het interieur van de kajak, dat als amulet kan worden aangemerkt. Dit voor werp is uniek in Nederland. Kort samengevat waren dit de conclusies van drs. G. \V. Nooter, conservator aan het museum voor het onderwijs der gemeente 's Gravenhage, in zijn causerie: „Waar kwam Zierik vandaan?", die h(j in de „Mcndragon"-fcyer hield voor de Vereniging Stad en Lande van Schcuwen-Duiveland. Drs. Nooter - een vlot en erudiet spreker - moest wel beginnen met de ontmytologisering van de legende, dat Zierik met een kajak naar de ze contreien zou zijn geroeid, om de stad Zierikzee te stichten. De be roemde Smallegange neemt trouwens al afstand van dit verhaal. Het gaat om een kajak, die Groenlandvaar- ders naar deze streken meebrachten en een kwalijke geest heeft een maal (wanneer?) een negerpop ge bruikt om de van zeehondenhuid ge maakte anorak op te vullen. Het heeft heel wat moeite gekost om een blik te kunnen werpen in het inte rieur van de kajak, maar met heel wat zwoegen is dat toch gelukt. Er kon toen worden gefotografeerd en het werphoutje en het werphout werden gevonden, als curiosa, die een belangrijke verrijking van het museumbezit mogen genoemd. Meegenomen met walvisvaarders Een lange wandeling door de his torie van de kajak, aangetroffen niet alleen in Nederland, maar ook in andere landen (kajak van Aberdeen) was nodig om iets degelijks te kun nen zeggen over de herkomst van de markante vaartuigjes, voorbeelden waarvan o.a. ook zijn te vinden te Hindelcpen, Enkhuizen en Ameland. Het merkwaardige is n.l. dat er be mande kajaks in de westerse con treien destijds zijn aangekomen. De literatuur spreekt van de z.g.n. Finnmen, kereltjes („all hairy" 1728, Aberdeen), die uit Baffinsland kwa men. Een Deens geleerde heeft zich met de herkomst van de Nederlandse kajaks ingelaten en wel duidelijk werd, dat zij alles met de walvis vaart hebben te maken. De Eskimo's (rauw vleeseter, maar het klopt niet erg - Mongolide-ras) kunnen nooit naar deze streken zijn geroeid in hun kajaks; dus zijn ze meegenomen met walvis- of koopvaarders. Over boord gezet? Een th.eorie is dat de bemande ka jaks („je evenwicht vei-leggen") door wat angstig geworden commandeurs over boord zijn gezet bij het naderen van de thuishaven. In de Zierikzeesc kajak ontbreken alle materialen die door walvisvaar ders op Groenland zyn ingevoerd. Er is dus niets gespijkerd of geschroefd. De bedekking van de zeehondenhuid toont hier en daar „haaltjes", gevolg van de methode om het „zeil" strak over het geraamte te spannen. De kajak met de pop (van stro). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Twee jaar verkeer op de Crevelingendam De Grevelingendam was 1 april juist twee jaar voor het verkeer opengesteld. In die twee jaar pas seerden langs de snelweg volgens de geplaatste teller bij Bruinisse 1.971.015 auto's. Voor de maand maart was dit aantal 86 865. Gemid deld klimt het aantal dat dagelijks passeert naarmate het voorjaar vor dert. Het ligt nu in de buurt van 3000 of meet per dag. De top werd, zoals gemeld, met Pasen bereikt, toen 7776 auto's werden geteld, maar bijna de helft minder dan vorig jaar 2e Paasdag toen ruim 13.000 auto's passeerden. Nieuwe controleurs Vogelwet De Vogelwacht Schouwen-Duive- land organiseerde al enige jaren ge leden cursussen voor haar leden die er iets voor voelden om controleur Vogelwacht te worden en met deze wetenschap mede te kunnen werken aan het in stand houden der prach tige vogelsoorten overal op ons schiereiland. Deze mensen hebben, mits geslaagd voor hun examen en beëdigd het recht om personen die bv. eieren zoeken in verboden tijd of zij die op verboden duingebied lo pen een proces te geven. Hot afgelopen jaar begon een nieuwe cursus en vorige week wer den op het ministerie van recreatie de ■examens afgenomen die dit jaar zeer moeilijk waren. Van de Vogel wacht Schcuwen-Duiveland slaag den de volgende heren: H. Hoek en F. Schconakkcr uit Zierikzee; H. A. ie Buïgh; M. P. Zoi'ge te Haamstede; W. L. Kristelijn le Renesse; P M. Zorge te Serooskerke en J. Tanis te Nieuwerkerk. Een drietal cursisten werd afgewezen. Tn de Raad van Toezicht werd ver der de heer P. v. d. Kreke herkozen. ZIERIKZEE Afdeling Zeeland Ver. Ned. Gemeenten De Vereniging van Nederlandse Gemeenten afd. Zeeland houdt haar jaarvergadering op woensdag 17 mei in Goes. Drs. J. A. F. Roeten, burge meester van Zwolle, zal op deze ver gadering een inleiding houden over „Het welstandstoezicht". Na de kof fietafel spreekt de heer K. Biersteker arts voor wetenschappelijk onder zoek bij de G.G.D. van Rotterdam, over „Milieuhygiëne". Aan het werphoutje is nog de be nen kop aanwezig en dit compleet zijn is alweer een bijzonderheid van dit vaartuig, dat nodig was voor het weggooien van de vogelspeer. In het wexphout treft men inkepingen aan, die door druk van het materiaal in de leep der jaren erin zijn ont staan. Daaruit concludeert men de niet-funktionele aanwezigheid van het (ene) werphout, dat dus als amu let aan boord moet zijn gebracht. Drs. Nooter vei"telde van een Vlis- singse koopman, die in 1656 (heel vroeg dus al) thuis voer van Groen land met een onwaarschijnlijk rijke lading, als narwaltanden, baleinen, een vrouwenkajak (zeer zeldzaam) en ook andere kajaks. De veronder stelling is niet al te dwaas, dat de Zierikzeese er één van zou kunnen zijn. Bijzonderheden Aanvullend vertelde spreker nog talrijke bijzonderheden, w.o. het spij tige feit dat Amsterdam zijn kajak heeft geruild met West-Duitsland voor negerbeelden (een slechte ruil) en over de koopman Cai'olus, die meende goud gevonden te hebben in Gx-oenland, dat later zand bleek te zijn. Drs. Nooter vertoefde voor studie doeleinden op Groenland en ver toonde tot slot een fx-aaie serie dia's over dit merkwaardige land, waar veel is veranderd, maar ook nog veel (gebruiksvoorwerpen) herinnert aan zeer verre tijden. leiding van de heer M. Enzlin te Zierikzee. De heer Enzlin is een der beste schakers van Schouwen-Dui- veland. Zij, die interesse hebben voor deze mooie denksport wordt aange raden eens een kijkje te gaan nemen in „Het Centrum". Kerkblad „Hervormd Bru" Onder de hervormde inwonex-s van Bxminisse is eer. maandblad ver spreid, dat gratis ter beschikking ge steld wordt, waarin allex'lei medede lingen over het kex-kelijk leven zijn opgenomen. Het heeft de naam ge kregen „Hervormd Bru". Oorlogsmisdadigers Record in de lucht HAAMSTEDE, 1-4. Een sterke thermiek die zaterdag de ge hele dag het luchtruim boven de Schouwse Westhoek be heerste dreef twee jeugdige V.Z.A.C.-leden er toe meer dan vijf uren met hun toestel in de lucht te blijven. Het waren Tonny Prince, 5.30 uur en Tonny de Bruine 5.05 uur. Dit is nog nimmer gepresteerd in de V.Z.A.C.-historie. Aan de Philips Bedxdjfsschool te Eindhoven slaagde voor het examen ter verkrijging van het diploma Be- drijfssecrötaresse, onzle stadgenote mej. A. J. A. Wansink. Modeshow De modeshow van „Amstertex" op het Havenplein te Zierikzee, vond - in verband nvat de datum (1 april) - geen doorgang. SEROOSKERKE Examen cursus Veilig Verkeer In het Dorpshuis vonden de exa mens plaats van de in de afgelopen maanden gehouden vei'keerscursus voor volwassenen. Zestien personen namen aan het examen deel. De exa mens werden gehouden aan de hand van vertoonde dia's. De uitslag van het examen zal nader worden be kend gemaakt. De cui'sus werd ge geven door de wmr. der rijkspolitie le klasse A. W. Koppenhol. Schoolverkeersexamens Aan het onlangs gehouden school- verkeex'sexamen namen 15 leerlingen deel van de Openbax-e Lagere school. Alle 5 leerlingen slaagden voor het schxóftelijk gedeelte en zullen t.z.t. voor het pi'aktische examen wor den toegelaten. KERKWERVE Examenavond Veilig Verkeer Vrijdag 7 april 1967 wordt de cur sus Veilig Vei-lceer te Kerkwerve af- geslot enmet een examenavond. Aan deze cursus hebben ongeveer 60 cur sisten deelgenomen en zij die hun kennis van de nieuwe verkeei'srcgels willen toetsen kunnen vrijdagavond a.s. in het verenigingsgebouw te Kerkwerve terecht. De examenaan- vragen worden aan de hand van dia's aan de cursisten voorgelegd. WESTERSCHOUWEN Voorlichting rattenbestrijding De gemeente Westerschouwen heeft een zeer juist initiatief geno men om de bewoners van de West hoek of van daar buiten eens iets meer te laten weten over het leven en de bestrijding van ratten. Steeds meer zien we in de Westhoek vooral langs sloten van landerijen de be kende gaten die op aanwezigheid van ratten duiden. Ook in de dorpsker nen zelf zijn momenteel veel meer ratten dan normaal en daarom heeft het gemeentebestuur deze stap ge nomen. Op dondeidag 6 april zal in het Dorpshuis te Renesse, des avonds te 7.30 uur 'de heer D. W. Langcveld. inspecteur Volksgezondheid afd. be- in Canada strijding ongedierte, een lezing hou den over het ondei'werp: „De rat in de schaduw van de mens", waarin de levenswijze, de bestrijding en de wex-ing besproken zal worden. Dis- kussie over het onderwerp zal wor den gegeven. De gemeente heeft speciaal de campinghouders, de land en tuinbouwverenigingen uitgeno digd om deze leerzame avond bij te wonen, 'doch natuurlijk is iedere in woner welkom. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 5 april vergadert de x*aad van de gemeente Middenschou- wen in het gemeentehuis van Scha- rendijke. Een voorstel van de uit 14 punten bestaande agenda, heeft be trekking cp het bouwen van 9 in plaats van 8 bejaardenwoningen. Een ander voorstel voorziet in de vex-koop van gx*ond aan de Stichting Woningen en Woongebouwen voor Bejaarden op Schouwen-Duiveland. Blijkens een desbetreffend voorstel wil het college niet medewerken aan de totstandkoming van een regionaal woonwagenkamp voor Midden- en Noord-Zeeland. Een voorstel ziet op de vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling in ver band met samenvoeging van de Dis- trictsschoolartsendienst met die voor Oostelijk Zuid-Beveland. OUIVELAND Droge maart Maart was een maand waarop het in totaal 19 idagen in het geheel niet regende. De 'hoeveelheid neer-slag die in deze maand ophet proefbe drijf „Scheldemonden" werd gere gistreerd was 33 V-z mm, tegen 42 mm normaal. Van deze 33 Vz mm viel op 28 maart 12.8 mm en <op 13 maax-t 8 mm. NIEUWERKERK SIMAVI-collecte Tn de week van 3 itot 8 april a.s. wordt alhier de jaarlijkse SIMAVI- collecte gehouden .Veel dokters en verpleegsters 'in de 'tropenlanden zet ten zich in voor de hulp aan mensen die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt door o.a. onhy giënische toestanden en ondervoe ding Duizenden mensen komen Zon der ook maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinie ken in de hoop van hun zieken en kwalen te worden verlost. SIMAVI helpt daarbij waar mogelijk ,bijv. door het beschikbaar stellen van me dicijnen ^instrumenten, verbandar- tikelen en verplegingsartikelen. Doktoren en verpleegsters in de tro pen werden door SIMAVI voorzien van het onontibeei'lijke materiaal. Daarbij wordt niet gevx-aagd naar geloof en wox-dt niet gekeken naar 'huidskleur. BRUINISSE Telefoon in havenkantoor De telkens terugkerende versche pingen van aardappelen in kust vaartuigen via de gemeentehaven te Bruinisse, deden de noodzaak van een telefoon in de dix-ecte nabijheid dringend gevoelen. Dit nuttige com municatiemiddel is thans aange bracht in het kantoortje van de ha- venmeestex-, waar het ook bij het aanstaande toeristenseizoen zeker nuttige diensten zal bewijzen. Schaakclub T.O.B. De schaakclub T.O.B.die weke lijks in het zaaltje van de heer P. M. van de Velde bijeenkomt, is al enige tijd bezig met competitiewed strijden. Vorige week wqrden de volgende partijen gespeeld: A. van Wezel-A. de Ruiter 1-0; B. van den Berge-M. Houkamp 0-1; Th. Muller-JB. de Ruiter 1-0; L. Hou- kamp-H. van den Berge 1-0 Donderdag 6 april is het weer de maandelijkse tx*ainingsavond onder TCRCNTO, 1-4. Simon Wiesen- thal, leider van het Joodse documen tatiecentrum in Wenen, heeft vrij dag op een pei'sconf ex-ent ie in To ronto meegedeeld dat in Canada ze ker 15 oorlogsmisdadigers leven. Ze zijn uit oost-Eux-opa afkomstig en hebben misdaden bedreven in Polen en de Baltische landen. Hun namen, die Wiesenthal nu niet wilde noe men, waren een half jaar geleden opgegeven aan de Canadese ambas sade in Wenen. Of de Canadese rege ring iets tegen hen had ondex*nomen, wist Wiesenthal niet. DEN HAAG, 2-4. Wijlen de heer J. Bouman te Bussum heeft de kerk- voogdij van de hei-vormde gemeente aldaar benoemd tot zijn enig ex*fge- naam. Deze is daardoor miljonaire geworden. Het veimogen zal na af trek van i-echten, kosten en voox*- zieningen volgens de aanwijzingen van het testament voor de kex-kvoog- dij een klein miljoen bedragen f 450.000 zal kunnen worden aange wend voor het afdoen van de schul denlast en f 50.000 voor het kerke- werk speciaal voor de pastoi'ale be- ax-beiding van de gemeente. De dood van Malinovsky MOSKOU, 2-4. Het stoffelijk over schot van de vrijdag overleden Rus sische minister van defensie, maar- schalk Malinovsky, is verast, zo is zondag in Moskou bekend gemaakt. De urn met de as werd geplaatst in de hal van het gebouw van het rode leger, waar het publiek maandag ochtend gedurende twee uur de laat ste eer aan de maarschalk zal kun nen bewijzen. Om 14 uur Ned. tijd zal de ux-n met militaire eer in de muur van het Kremlin aan het Rode Plein worden bijgezet. Man verdronken BERGUM (Fr), 2-4. Uit het Priin- ses Margrietkanaal bij Bergum is zaterdagmiddag het lijk opgehaald van de 85-jarige weduwnaar J. Al- kema uit Drachten. Jongens die in de landerijen aan het kanaal eiei-en zochten zagen het liohaam drijven. De man werd. sedert vrijdagmiddag in zijn woonplaats vermist. Hij woonde in bij een dochter in de Wa genmakerstraat. Hoe de man in het water is gei-aakt is niet bekend. De politie denkt niet dat er misdaad in het spel is. Plantenfysiologisch laboratorium WAGENINGEN, 1-4. Op 17 april a.s. wordt in Wageningen het nieuwe laboratorium van het centi-um plan tenfysiologisch onderzoek in het complex de Born-zuid 'in gebruik ge nomen. In 1956 is dit centrum zijn wetenschappelijke onderzoekingen op het gebied van de levensverrichtin gen van planten begonnen in een voorlopig gebouw. In vervclg cp de vorige maand in Frankrijk gehouden algemene ver kiezingen heeft premier Pompidou zaterdagochtend b(j president de Gau.'Ie het ontslag van tün regering ingediend. SPORTBERICHTEN VOETBAL llenesse Hoofdplaat 5-1 Uit de eindcijfers blijkt dat Re nesse geen twijfel heeft laten bestaan over wie de sterkste was. Ondanks hot feit dat in de eerste helft geen enkel doelpunt werd gescoord lieten d? duinb weners een voortreffelijke partij voetbal zien. Sedert het begin van de competitie is Renesse er be langrijk op vooruitgegaan. In deze wedstrijd verving Jan Simons doel man Evex-aerts op uitstekende wijze. Ondanks het nadeel van de wind wist Renesse in de eex-ste helft een veldmeerderheid te nemen. Een vrije trap van A. Jonker leverde een ge vaarlijke situatie op voor het doel van Hoofdplaat, maar geen doelpunt. Renesse had pech toen kort voor rust Ragivs w.ist door te breken maar zijn schot door de paal werd gekeerd. Di rect na i*ust kroop de Renesse-ver- dediging door het oog van de naald teen Van Burg op de doellijn de bal nog hoekschop wist te werken. In de derde minuut nam de thuisclub de leiding toen één der achterspelers van Hoofdplaat hands maakte en Ragas de strafschop onhoudbaar in schoot. Even later slaagde dezelfde speler er in drie verdedigers te om spelen en doelman Van Voox-en het nakijken te geven (2-0). In de 26e minuut wist L. Scherbein een straf schop voor Hoofdplaat in een doel punt cm te zetten (2-1). In de 35ste minuut gelukte hot Nico Goossens na een hoekschop onhoudbaar in te schieten (3-1). Vlak daarna maakte Jaap Verboom m3t een schitterend aan alle eventuele neg bestaande on zekerheid een einde (4-1). Renesse bleef volledig de toon aangeven en Verboom bepaalde vier minuten voor het einde de eindstand op 5-1. VOETBAL Leeuw verslond een vrouw en een hond DAR ES SALAAM. 3-4 In het Tanzaniaanse dox'p Rugobo heeft een leeuw een vrouw en een hond ver slonden. Nadat het dier zijn slachtoffei's had veroi'beixl, verdween het in het struikgewas. De dorpelingen zijn met behulp van regeringsjagers een klopjacht op de menseneter begonnen. Begrafenis mgr. De Vet BREDA. 1-4 Onder overweldigen de belangstelling is zaterdagmorgen de op tweede Paasdag plotseling overleden 49-jarige bisschop van Breda mgi\ G. H. de Vet op de be graafplaats Zuylen in Breda ter aar de besteld. Dat gebeurde na een plechtige uit vaartdienst, die gehouden werd in de kathecfraal van Sint Barbara le Bre da en die geleid werd door Beimhaixi kardinaal Alfrink, aartsbisschop van Utredht. Na de uitvaartdienst werd de overleden bisschop door een stoet van ongeveer vijftig wagens naar zijn laatste rustplaats begeleid. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-4. Aangevoerd: 1251 rundex-en. Prijzen per kg: slachtrunderen, pxima kwaliteit f 4,70-5,00, le f 4,25- 4,60, 2e f 3,85-4,05, 3e f 3,45-3,70; stieren f 4,15-4,65; wox-stkoeien f 3,35- 3,60. Aanvoer: ruimer; handel: kalm; pi'ijzen: pxdma en eei'ste kwaliteit on veranderd, tweede en dex'de kwali teit iets gedx-ukt. Scheepvaartbericliteii Ganymedes, 2-3 van Guayaquil naar Callao. Goeree, 3-3 van Suez naar Muscat. Maasdam, 31-3 te Le Havx-e. Moeilijke uitwedstrijd van Zierikzee tegen BSC: 2—2 In de uitwedstrijd tegen de Roo- sendalei's hebben de rood-zwarten het zeker niet gemakkelijk gehad De thuisclub die er alles op gezet bleek te hebben om de leiders het zo moei lijk mogelijk te maken speelden met een overgave of zij zelf nog in het bezit konden komen van de kampi oenstitel. Bij Zierikzee speelden de zenuwen wel een zeer voorname rol wat aan hun spel duidelijk was te merken. Halverwege de le helft slaagde BSC er iin om een 1-0 voor sprong te nemen welke met hand en tand werd verdedigd. Wat of de be zoekers in de le helft ook ondeima- HOCKEY men, zij slaagden er niet in de stand in evenwicht te brengen. Dit lukte wel na 5 minuten spelen in de 2de helft toen Th. Klink goed doorliep op een diepte pass waarna hij de BSC-doelman kon passeren. In de 25e minuut slaagden d$ rood-zwar- ten er zelfs in om de leiding te ne men toen W. v. Hoek een vrije trap naar de mee naar voren gekomen Onno Kxdps plaatste die onhoudbaar inschoot (1-2). Tot 10 minuten voor tijd slaagde Zierikzee er in deze voorsprong te verdedigen. Uit een doelworsteling scoorde BSC toen de gelijkmaker (2-2) met welke stand ook het einde aanbrak. Jongens H.S.D. wonnen een beker te Terneuzen Zaterdag organiseerde de hockey club „Olympia" te Terneuzen een jeoigditcerncci waaraan een meisjes- en een jongenselftal van de hockey club „Schouwen-Duiveland" deelna men. In de eerste wedstrijd moesten de jongens van H.S.D. uitkomen te gen het stexike Middelburg. Van het begin af ging H.S.D. in de aanval en wist, tegen de vei-wachting in, al vrij snel een 1-0 voorsprong te verkrij gen. Middelburg was hierdoor ken nelijk wat aangeslagen en kon niet tot een doeltreffende tegenaanval komen. H.S.D. had de smaak te pak ken en wist deze voorsprong tot 3-0 te vergroten. In de tweede wedstrijd bleef H.S.D. met 1-0 de baas over Olympia. In de laatste wedstrijd te gen Rapide moest H.S.D. genoegen nemen, met een 1-0 nederlaag. Dit zou beslist niet nodig zijn geweest als H.'S.D. met een zelfde aanvals- geest bezield was geweest als tegen Middelburg. De eindstand werd: 1 H.S.D., 2 Rapide (Hulst), 3 Middel burg en 4 Olympia. Meisjes verloren Bij de meisjes eindigde H.D.S op de een na laatste plaats. Door en kele afschrijvingen konden zij dit toernooi slechts met 10 speelsters uitkomen. Ondanks deze handicap zag het begin er toch hoopvol uit door een 3-0 overwinning op Olym- pia.De tweede wedstrijd werd met 2-0 verloren van Goes. De derde wedstrijd bracht weer een lichtpunt je door e^n 0-0 gelijk spel tegen Ra pide. De laatste ontmoeting tegen Middelibux-g werd echter op het laat ste ogenbLik een 1-0 nederlaag. Ho- penlijk weten de meisjes een vol gende keer compleet uit te komen en kan dan een beter resultaat ver wacht worden. De voorzitter van Olympia, de heer J. C. Verlinde, reikte na afloop vah dit toex-nooi de prijzen uit. De jongens en meisjes keerden na deze geslaagde dag met een beker en een vaantje rijker tevreden en moe naar Zierikzee terug. Serooskerke was hekkesluiter SEROOSKERKE, 1-4. Zaterdagmid dag vierde Sereoskerke als laatste derp het strafeest. Begunstigd door het mcoie weer trok het feest talrijk publiek. De middag begon met het keuren van de versierde fietsen van de jeugd. De jeugd had ook ditmaal weer haar best gedaan en het was veer de dames van de jury geen ge makkelijke taak de prijzen toe te kennen. De eerste prijs vcor de mooist ver sierde fiets kwam in het bezit van Tijdens de toespraak, luisterden dc paarden mee. (Foto: Ziex'ikzoesche Nieuwsbode). Hans van der Wielen. Vervolgens werd door de jeugd, op hun versier de fietsen 't ringsteken beoefend. De meeste ringen werden gestoken door Anneke Geluk en Elly de Rijke in de le groep, Jan Baai-dse en Judi Mulder in de 2e groep en in de der de gi'oep Magda de Bil en Kees Hart Ir middels waren 8 paarden met hun berijders voor een korte rondrit vertrokken. Nadat de paarden op het strandje de benen hadden gespoeld ging het met de muziekvereniging Luctor et Emei go uit Renesse voorop rtaar het derp. N.a een rondgang door het dorp werd bij het Dorpshuis halt gehouden, waar de i'uiters. leden van ce muziekvereniging en het publiek door de voorzitter van het stracomi- •té de heer M. Geluk, welkom werden geheten. Na enkele marsen door de muziek werd met het ringsteken ie paard begonnen. De prijzen kwamen achtereenvolgens in het bezit van: le prijs L. Straayer, die tevens voor de 2e maal de wissel beker in ont vangst mocht nemen; 2e prijs mej. E. Mulder; 3e prijs Jch. Hart; 4. prijs L. Hart; 5e prijs M. Klaasse; 6e prijs B. Baardse; 7e prijs mej. Y. Mulder; 8e prijs M. v. d. Hoek. F5gen toneelgroep Na afloop van het ringsteken wer den in het Dorpshuis de prijzen uit- gercikt. Tijdens de avonduren werd in de zaal van het Dorpshuis het blij spel in drie bedrijven „Lift naar het zuiden" opgevoerd. Dit blijspel, op geveerd door een toneelgroepje ge vormd uit inwoners van Serooskerke, wei d cp uitstekende wijze ten tonele gebracht. In d? pauze werd een verloting ge houden. waaraan zoals gewoonlijk vele fi'aaie prijzen beschikbaar wa ren gesteld. De avond werd met een druk bezocht bal besloten. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2