QUIST SUCCESJES STREEKNIEUWS Paastoeristen in stormachtige Westhoek Koop nu EXTRA voordelig! RUNDVLEES Bisschop van Breda mgr. De Vet overleden V Oprichting bedrljfsveriorgingsdienst op Schouwen-Duiveland Blijkens een medededing in het wekelijks orgaan van de Z.L.M. is het aantal leden van de onlangs op gerichte „Vereniging voor Bedrijfs- hulp" inmiddels gegroeid tot 45. In de laatstgehouden vergadering van de voorbereidingscommissie werd be sloten in verband met de voorjaars werkzaamheden de oprichtingsverga dering te houden op vrijdag 28 april a.s. In het „Huls van Nassau" te Zie- rikzee. Intussen bestaat nog de mo gelijkheid dat er meer ondernemers van genoemde vereniging lid willen worden, omdat zij er van verzekerd wilen zijn dat bij ziekte of ongeval het bedrijf normaal voort kan gaan. Hiervoor kan men zich alsnog aan melden. ZIERIKZEE Radio ontvreemd uit bakkerij Dinsdagmorgen vroeg bemerkte bakker S. dat uit zijn bakkerij in de Nieuwe Boogerdstraat zijn radio was ontvreemd. Er was een ruit gefor ceerd waardoor men zich toegang in de bakkerij had kunnen verschaffen. De politie is nog met het onderzoek bezig Deur van barak vernield Zaterdagavond werd de deur ver nield van de WUhetLmlna-barak in de ZeLkepoider, die als oefengelegen heid dient voor twee plaatselijke beatgroepen. De politie was de dader al gauw op het spoor en hield F. J. V. uit Kruiningen aan, die zijn daad bekende. Gunning Namens de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling „Hoekse Waard-Noord" te Klaaswaal werd het graven van watergangen, het dichten van sloten, het draineren van percelen met bijkomende wer ken gegund aan de laagste inschrij ver, tw, het Aannemingsbedrijf „Schouwen-Duiveland" N.V. te Zie- rikzee, voor een bedrag van f 176.900. Mis van Requiem Morgen woensdagavond 29 maart om 7 uur zal in de R.K. kerk alhier een gezongen Mis van Requiem plaats vinden voor de maandagmor gen in zijn woning te Breda plotse ling op 49-jarige leeftijd overleden mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda. Koekoek werd gehoord en gezien De koekoek heeft zich (voor de eerste maal dit jaar?) in deze omge ving laten horen. De melding komt uit het Groeneweegje alhier waar zaterdagmiddag om precies 1 uur 51 minuten de opgewelde koekoaksroep te horen was. De vogel werd niet a'lileen gehoord maar ook gezien en wel La de boomgaard van de heer P. J. van der Moere en later in de bomen langs de weg. Ledenvergadering Groene Kruis De ledenvergadering van de afde ling Zierikzee van het Groene Kruis zal gehouden worden op dinsdag 4 april a.s. in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". Excursie Rotterdamse jeugd Op dinsdag 4 en donderdag 6 april a.s zal Zierikzee bezocht worden door een tweetal groepen leerlingen van de gemeentelijke H.B.S.-B, M. M.S. en H.A.O. voor meisjes te Rot terdam. Door bemiddeling van de gemeen te zal onze stadgenoot dr. mr. H. P. Schaap de gezelschappen telkens rondleiden van 11.30 uur. 10.30 tot ongeveer Paasverkeer met aanrijdingen De verkeersdrukte met het paas weekeinde heeft In Zierikzee nogal wat aanrijdingen veroorzaakt. Zater dagmiddag vond er op het kruispunt bij de Regenbocgstraat, de z.g. „vijf- hcek", een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De heer W. B. S. uit Zierikzee verleende geen voor rang aan de auto bestuurd door de heer L. F. uit Oude Tonge. De be stuurders liepen geen letsel op maar de materiële schade was aanzienlijk. Zaterdagavond kwam oen perso nenauto. bestuurd door de heer A. P. uit Zierikzee, terwijl deze vanaf de parkeerplaats op de Schuithaven achteruit reed, in botsing met een bromfiets bereden door de heer H. V. S). te Zierikzee. Beiden kwamen met de schrik vrij en de brommer liep wat schade op. Maandagmiddag omstreeks half één vond een aanrijding plaats tus sen een auto en een brommer op het kruispunt bij de Tel. De autobestuur ster. mevrouw H. L. uit Dordrecht, •to-.d stil terwijl zij naar de juiste weg zocht en bevond zich daarbij ge- cvjc Itelijk op het rijwielpad. De bromfietser N.C.F. uit ELlemeet had vanwege de stromende reden dit niet b. merkt wst een botsing tot gevolg had. Om ongeveer drie uur maandag middag wiLde mej. C. C. V. P. G. uit Zierikz.-e met een personenauto het Ca. ltex-benzinestation op rijden en kwam tijdens deze manoeuvre in botsing met een VW-busje, bestuurd door de hear P. C. uit Tilburg, die uit richting Haamstede kwam. Bedde auto's liepen veel schade op. Doordat .de bromfietsberijdster, mej. D. R. uit Noordgouwe, die uit het Vrijpoortje kwam gereden, geen voorrang verleende aan de auto, be stuurd door heer B. J. N. L. uit red. kwam zij op dit kruispunt in Zierikzee, die In de Hoge Molenstraat moest met een enkelfractuur in het botsing met de auto. Mej. D. R. ziekenhuis worden opgenomen, wel ke zij na behandeld te zijn weer kon verlaten. Wedstrijd hengelspoitvereniging Zaterdag j.l. waren 27 hengelaars present voor de esrste clubwedstrijd van de hcngelsportsvereniging „Cos- terscheld Deze vissers brachten g: amen'i.ik 196 platvissen naar bo ven maar slechts 28 vissen hadden de voorgeschreven maat. De heer M. Luijk, die voor het eerst aan een hensrehvedstrijd deelnam, was het fortuinlijkst mot 5 vissen aan de maat. De uitslag luidt als vofogt: 1. M. Luijk. 74S punten (huishoud- weegschaal; 2. C. H. v. Schelven, 445 punten; 3. L. Verloo, 444 punten; 4. P. v. d. Werf, 381 punten; 5. J. v. d. Werve, 204 punten; 6. J. v. Eenigen, 194 punten; 7. G. Bakker, 189 punten; 8. M. d. Haan, 181 punten; 9. A. Bak ker, 159 punten; 10. H. Mast, 157 punten; 11. G. Meulmeester, 149 pun ten; 12. P. v. d. Welle, 148 punten; 13. J. d. Vlieger, 136 punten; 14. A. v. d. Welle, 116 punten; 15. M. Ber- reverts. 100 punten; 16. A. Struik, 89 punten en 17. A. Ravia 83 punten. De grootste vis werd gevangen door de heer P. v. d. Werf: een bot van 315 gram. De volgende wed strijd zal waarschijnlijk pas in mei plaatsvinden. Voorts staan er in fe deratief verband nog wedstrijden op het programma, n.l. 8 april te Scho- re, 23 april te Stampersgat, 6 mei te St. Phüipsland, 15 mei te Scher- penisse. 4 juni te Nieuw Vosmeer, 5 augustus te Oud Vosmeer, 16 sep tember te Halsteren en 7 oktober te Ka pel le. Vergadering V.V.V. De algemene vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer Zierikzee zal plaats vinden op WESTERSCHOUWEN, 27-3. De toeristen die met Pasen de Schouwse Westhoek bezochten kregen zowat alels wat de natuur te bieden heeft: zonneschijn, bewolking, stormachti ge wind, onweer, regen en hagelste nen. Het is gebleken dat vroege Paasdagen wat het weer betreft nog al eens kunnen tegenvallen en voor al de tweede Paasdag was daar het bewijs van. En toch waren ze er weer, de op timisten en de enthousiastelingen die vrijdag rustig hun tent opbouwden en zich gedroegen alsof het al volop seizoen was. Met extra lijnen hebben ze hun tijdelijk tentendak moeten beschermen tegen de stormachtige wind, die vooral zondag met af en toe windkracht 8 aanvallen deed op have en goed. Wat zondagmiddag echter gebeurde was voor velen een nieuw gezicht. Wat was nl. het ge val? De stormachtige wind had het zeewater bij vloed tot een flinke verhoging opgejaagd zodat af en toe slechts een goede meter strand overbleef. Opvallend was het aantal cara vans dat als tijdelijke huisvesting diende voor velen. Al op donderdag en vrijdag verschenen de wit ge schilderde huisjes op wielen. Zij heb ben de toch vrij taLrijke toeristen be hoed voor een algemene uittocht toen het maandag omstreeks half twaalf mis ging met het weer en Pluvius de Westhoek rijkelijk met regenwa ter besproeide. De pensions hadden het niet zo druk doch de hotels, af gezien van hun personeelssterkte hadden een goede Pasen. Niet te ver geten verder de middenstandszaken die de toeristen vrijdag en zaterdag van het nodige voorzagen. Ongeluk ken kwamen niet voor, zodat voor de Westhoek de Pasen rustig voor bij gleed. dinsdag 4 april a.s. in hotel „Con cordia". Op de agenda staat o.a. ver kiezing nieuw bestuur. BRUIN1SSE Mosselfeest op 15 juli Het z.g. mosselfeest, de jaarlijkse festiviteiten op visserij gebied, zal te Bruinisse in 1967 worden gehouden op zaterdag 15 juli. Landbouwbedrijvigheid Het droge weer van de laatste week heeft tot gevolg gehad dat in de landbouw thans alles op alles ge zet wordt, om nadat het land zaai- klaar is gemaakt, de produkten ge zaaid of gepoot te krijgen, wat dooi de ver doorgevoerd mechanisatie ook bijzonder goed gelukt. Overal ziet men in de polders trac toren en machines aan het werk en per dag wordt heel wat werk verzet. Te voorzien is, dat het een vroeg jaar wordt, in tegenstelling met vo rige jaren toen de aanhoudende re gens dikwijls een goed verloop van de voorjaarswerkzaamheden ernstig belemmerde. OOSTERLAND Vergadering Oranjevereniging De plaatselijke Oranjevereniging vergaderde donderdagavond in de Conferentiekamer, onder leiding van de heer M. Dang. De opkomst was 4 weer uiterst miniem, wat door de voorzitter werd betreurd. Hij sprak een welkomstwoord tot de aanwe zigen en wees op de activiteiten van de vereniging in het voorbije jaar. Er was weer een ouden van dagen- reis gehouden en ter gelegenheid van het kroonprinselijk huwelijk: een oriënteringsrit. De kinderspe len, die ook op deze dag waren ge pland, vielen letterlijk en figuurlijk in het water. Uit de rekening dooi de penningmeester de heer C. de La- ter voorgelezen, bleek dat de inkom sten over 1966 bedroegen f 868,66, de uitgaven f 643,82. alzo een batig saldo van f 224,84. De heren W. Klcote en M. Dorst zagen de reke ning na en adviseerden tot goedkeu ring, waarna de penningmeester de dank ontving van de voorzitter voor zijn beheer en de beide heren voor de controle. Bij de bestuurverkiezing deelde de heer M. Dane mede dat hij uit leef tij dsovenvegingen zal aftre den als voorzitter cn bestuurslid. Hij heeft 21 jaar lang in het bestuur ge- zaten en zou nu graag zijn plaats aan een jongere afstaan. Het wordt gebillijkt, doch wegens het geringe bezoek werd een drietal gesteld, niet aanwezig ter vergadering. Sedert jaar en dag is het gewoonte gewor den hier ter plaatse dat de O.V jaarlijks een ouden van dagenreis organiseert. Uit financiële overwe gingen echter gaan hier bezwaren aan kleven. Na ampele besprekingen echter kwam men tot de conclusie toch dit jaar nog maar weer een reis te organiseren. Vele bejaarden vin den deze reis een tractatie. Vei-der kwam ter sprake wat te doen ter gelegenheid van de a.s. blijde ge beurtenis in het kroonprinselijk ge zin, indien dit plaats heeft op een tijdstip dat een vrije dag of middag het gevolg is. Besloten werd met al gemeen goedvinden eventueel in de voormiddag kinderspelen te houden en in de namiddag een oriënterings rit voor auto's, en is enkel de middag vrij, dezelfde activiteiten, doch dan wat beknopter. In elk geval zullen voorbereidende maatregelen getrof fen worden er. zal de heugelijke ge beurtenis onmiddellijk door geluids versterkers den volke kond worden gedaan. De muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare" is bereid weer haar zeer gewaardeerde medewer king te verlenen terwijl ook contact zal worden gezocht met schoolhoof den. Ten slotte dankte het bestuurs lid, de heer Matth. Bal Pz. de schei dende voorzitter, de heer M. Dane, voor alles wat hij in de 21 jaar voor de Oranjevereniging heeft gedaan. „Niets was u ooit teveel wanneer het de belangen der vereniging betrof", aldus de heer Bal. Namens bestuur en leden bood hij de heer Dane als aandenken een boekenbon aan, een geste, waarvoor de heer Dane een hartelijk dankwoord sprak .Hierna sluiting. Opbrengst collecten De hier ter plaatse gehouden huis aan huis-collecte ten bate van de sanatoria „Sonnvanck" en „Zonnglo- ren" te Soest, bracht op de mooie som van f 276,87. Onder leiding van mej. Boot collecteerden de dames: mej. Adrie Bal, mevr. v d. Berge- v. d. Maas, mej. Riet Boogert, mej. Tonmie Capelle, mevr. Hoekman-Ju - melet, mevr. van 't Hoff-van dei- Maas, mej. Riet de Later en mevr. Stoutjesdij k-Borst. SIRJANSLAND Bijeenkomst vrouwenvereniging Wederom had de vrouwenvereni ging „De harten omhoog" een 50-tal leden van de vrouwenvereniging uit Haamstede, Renesse en Dreischor op bezoek. Nadat de dames met koffie en cake waren begroet, heette mevr. Padmos hen allen hartelijk welkom op Sirjanslandse bodem. Na het ge bed werd de bijeenkomst geopend met het zingen van Gez. 120 vers 1 en 4. De bijbelinleiding werd ver zorgd door mevrouw de Ronde-Bolle over Lucas 23 vers 33, de kruisiging van Jezus, waarna allen Gez. 43 vers 1 zongen. In de pauze werd 'koffie met de tratditionele babbelaars ge presenteerd. Het programma nam nu een aan vang met een voordracht ,jDe brom fiets" door de dames Padmos en de Ronde; „Wijze en dwaze maagden" dooh mevr. Beije; „De schoonmaak" door mevr. Vredenbregt; „Menuten" door mevr. de Bruine en samenzang door alle aanwezigen. Intussen was de koffietafel in ge reedheid gebracht. Met soep vooraf en een sinaasappel toe, werden de meegebrachte boterhammen smake lijk genuttigd. Aldus voldaan ver volgden de dames het programma met het zingen van de Federatie- lied. Mevrouw v. d Bijl las „Ge nummerd" voor; mevr. v. d. Bos „Ongeluk"; mevr. Feleus „Naar strand; mevr. Kooman „Een droom", „7 motten", „Meer dan goud", ter wijl de dames uit Schouwen over het Zeeuwse land zongen. Onder de thee had een kleine verloting plaats. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw THONA JANNA DE VRIEZE wed. van Jacob Klompe in de ouderdom van ruim 84 jaar. Steenbergen: P. J. KLOMPE Dreischor; J. P. KLOMPE J. J. KLOMPE-DE ROO Steenbergen: THONIA Domburg, 25 maart 1967 „Ter Mantelinge" De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 29 maart a.s. te Domburg. Vertrek „Ter Mantelinge" om 13.45 uur. Heden overleed, onze ge liefde zuster, behuwdzus ter en tante T. J. KLOMPE DE VRIEZE in de ouderdom van ruim 84 jaar J. W. DE VRIEZE Familie KLOMPE Zierikzee, 25 maart 1967 Hmvelijks- kaarten en -circulaires 8 O Wij drukken ze graag voor U Drukkerij L 0 n lanne'vekken 11 O Zierikzee C9SCCOSCOSCQOOCOS09S Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde vader MARINUS ADRIAN IJS VIS weduwnaar van Cornelia Hoekman op de leeftijd van 68 jaar PETER, RIA, COR en LEEN Zierikzee, 26 maart 1967 Molenstraat 30 De teraardebestelling zal plaats vinden D.V. woens dag 29 maart a.s., op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Vertrek van het sterfhuis te 11.45 uur. Heden behaagde het God tot Zich te nemen, onze geliefde broer en zwager MARINUS ADRIANUS VIS op de leeftijd van 68 jaar C. J. HOEKMAN-VIS C. HOEKMAN Zierikzee, 26 maart 1967 Schuttershofstraat 15 Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde en zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder ADRIAANTJE VAN ZUIDLAND wed. van Joh. van 't Hof in de ouderdom van 91 jaar. Brouwershaven K. BOLKENiB AAS VAN 'T HOF J. C. BOLKENBAAS H. C. VAN 'T HOF S. M. VAN 'T HOF Beverwijk: A. TIMMERMAN VAN 'T HOF M. TIMMERMAN CORRIE, RIA en LENIE Brouwershaven, 26 maart 1967 Krabbendijke 12 Woensdag: Kwaliteitsgehakt nu extra voordelig! 5U(I gram 1.78 Boterham worst nu extra voordelig! 201) gram 4-5 Bloeilsinaasappeleu nu extra voordelig! 13 voor 1,48 Donderdag: Runderlappen heerlijk om te stoven!500 gram 1,98 Vet spek nu extra voordelig! 500 grom 98 2 kroppen sla nu extra voordelig! 49 Deze week bU de boodschappen: Jong belegen knus 250 gram 98 Koop extra voordelig bij: Supermarkt - ZIERIKZEE Keurslagerij -Voedingsinarkt NOORDGOUWE Diversen: Kleine veranderingen, grote gevolgen! Met plakplastic be schermt u alles! Heel gemak kelijk aan te brengen. Mooi en duurzaam! De grootste sortering bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Voor de grootste sortering behang! Mol, Nieuwe Boo- gerdstr. 27, Zierikzee. - Dins dagsmiddags gesloten.' Prima woensdagmorgen a.s., vanaf 10.00 uur, in dc noodslacht- plaats Hem te Zierikzee. H. Stouten De dames van Liere, Beije, de Ronde, de Wit en Duson lazen vervolgens nog „Een legende over Simon van Sirene", ,Elia", „Avondmaal" en Paasgedichten voor. Tussen door werden nog enkele gezangen gezon gen. Mevrouw Beije bedankte in dichtvorm voor de prettige ontvangst waarna mevrouw van Liere het dankgebed uitsprak. OUWERKERK Afdeling Duiveland Bond van Plattelandsvrouwen De afd. Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen kwam in het Hervormd Verenigingsgebouw te Oosterland bijeen in voorjaars vergadering. De presidente, mevr. Zeijler-de Van verwelkomde in het openingswoord in het bijzonder de heer van Harn. Na het jaar- en fi nancieel verslag (een zeer klein ba tig saldo) vertelde de heer Van Ham over de verschillende bevol kingsgroepen van Zuid-Afrika en belichtte de grote onderlinge ver schillen in aard en gedachten van de Bantoes, de kleurlingen en de blanken. Vanzelfsprekend kunnen die eeuwenlange gewoonten niet zo maar worden uitgewist. De mensen begrijpen hierdoor elkaar vaak niet, met ais gevolg grote moeilijkheden. Zuid-Afrika, dat pas drie jaar onaf hankelijk is. is moeilijk te regeren. De lachspieren kwamen dikwijls in actie door de humoristische anecdo tes, die bij het verhaal te pas kwa men. Een hartelijk dankwoord voor de spreker 'besloot de avond. Bijzondere Paasdienst De Paasdienst in de Ned. Herv. kerk alhier kreeg zondag een extra feestelijk cachet door het optreden van mevrouw Coumou uit Zierikzee, die voor en na de prediking enkele toepasselijke liederen zong. De dienst onder leiding van mej. Heinen zou verder worden opgeluisterd door bugelspel van de heer J. B. Manni, doch dit kon wegens omstandighe den geen doorgang vinden. HAAMSTEDE Gerestaureerde kerk in gebruik genomen Met een korte kerkdienst op „stille zaterdag" werd de gerestaureerde Hervormde ker'k te Haamstede in gebruik genomen. Voor een verslag van deze plechtigheid onder leiding van ds. G. E. Huizing, verwijzen we naar ons volgende nummer. Eerste kievitseieren De heer W de Vrieze, landbouwer op de hoeve „Luchtenburg", vond in de voormiddag van 2e Paasdag op een zijner landerijen nabij de vuil nisbelt een kievitsnest met 2 eieren. Het koppel werd in de loop van de dag aan burgemeester Everwijn overhandigd. YVESTENSCHOUWEN het wedstrijdseizoen begonnen. Zon dagmorgen te 7 uur gooiden niet minder dan 43 leden hun vislijn in de woeste golven. De deelnemers had'den moeite om hun lijnen „recht" te houden, doch weldra bleek het dat deze opgave te moeilijk was en di verse hengelaars zaten met hun buurman in de knoop. Na ongeveer 1 uur vissen werd de storm zo hevig dat het bestuur besloot om de wed strijd te staken. Weldra lag het strand eenzaam en verlaten nadat de vissers schuin tegende storm in hangend de veilige duinovergang bij het Watergat hadden opgezocht waar landinwaarts de resultaten die zeer minimaal waren, werden gewogen. Slechts drie bovenmaatse vissen laasseerden de weegschaal De uitslag was als volgt: 1 P. Du son, 650 punten. Hij won 5 kg. kal koen; 2. P. de Rijke, 350 pnt„ 40 eie ren; 3. W. Kooman, 250 pnt„ 30 eie ren; 4. H. A. v. d. Wielen, 125 pnt„ 25 eieren; 5. Joh. Kostense, 125 pnt„ 20 eieren; 6. Leo v. d Zande, 15 eie ren; 7. Jan v. d. Graaf, 10 eieren en 8. W. v. Sluijs, 9 eieren. De heer W. v. Sluijs fungeerde voor de eerste maal als wedstrijdleider. NOORDGOUWE Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. van de Bond van Plattelandsvrouwen hield dezer dagen een vergadering in hotel v. d. Weyde alhier. Mevr. E A .de Kup uit Haamstede hield een lezing over haar vroegere beroep van stewardess, waarbij zij o.a. iets vertelde over de opleiding, waarbij beheersing van drie talen een eerste vereiste is. Van de door haar bezoch te landen, wist mevrouw de Kup veel te vertellen. Vooral omdat zij, tijdens de vrije tijd, die zij tussen de verschillende vluchten had, die lan den nader ging bekijken. Het was interessant iets over dit beroep van deze exstewardess te mogen horen. De vice-presidente, mevrouw A. Ja- penga-Woldekker, dankte mevrouw de Kup hartelijk er. sloot de verga dering. Griekenland wijst Russische diplomaten uit ATHENE, 27-3. Griekenland heeft maandag twee Russische diploma ten persona non grata verklaard en hun gelast binnen 48 uur het land te verlaten. 'Het zijn Albert Zaharov, tweede ambassade-secretaris, en Igor Otsjoevkov, lid van de Russi sche handelsmissie. Zij zijn uitgewe zen wegens activiteit die niet in overeenstemming is met hun status. Amsterdamse recherche neemt explosieven in beslag AMSTERDAM, 2B-3. Op aanwij- zingen van een van de verdachten in de zaak van de bomaanslag op het Van Heutszmonument in Amster dam-zuid heeft de hoofdstedelijke recherche afgelopen weekeinde in de aan de provo's ter beschikking ge stelde voormalige Apollo-bioscoop aan de Haarlemmerdijk een voorraad explosieve stoffen in beslaggenomen. Volgens de politie was de hoeveel heid. bestaande uit driekwart liter vloeistof en een paar ons vaste stof, vc! doende voor het opblazen van een groot gebouwen. De explosieven wa ren verstopt achter de wantbetenge- line in een van de kamers van de bioscoop. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTERDAM. De 21-jarige A. van der Kamp uit Amsterdam is met zijn scooter in de Samstraat in zijn woonplaats in botsing gekomen met een auto. Hij werd met ernstige ver wondingen aan het hoofd naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar hij later overleed. WOERDEN Tijdens het sjoelen bij de in aanbouw zijnde burgemeester H. H. C. Vosbrug, is de 12-jarige Arie Scheel uit Woerden te water geraakt enverdronken. VARSSEVELD. In de Gelderse Achterhoek nabij Varsseveld hebben zich twee verkeersongelukken voor gedaan, waarbij in totaal vier per sonen werden gedood, twee personen gewond in een ziekenhuis moesten worden opgenomen en vijf licht wer den gewond. HOOFDDORP. Bij een verkeers ongeval op de Kruisweg in Hoofd dorp (Haarlemmermeer) is de 83- jarige A. Schelling uit Rotterdam om het leven gekomen. ONSTWEDDE. Op de Barkhoorn weg in Onstwedde is de 34-jarige J. van der Heide en zijn 10 maanden oud zoontje doodgereden. Het echt paar van der Heide liep met een kinderwagen op de linkerweghelft en werd gegrepen door een tegemoet komende auto, die naar links had uitgehaald am in te halen. Mevrouw van der Heide bleef ongedeerd. Vergaderingen Donderdagavond vergadert in res taurant „De Zeemeermin" te Haam stede de Coöp. Kolenvereniging E.M. M. te Burgh-'Haamstede. Vrijdagavond het eerste optreden der Jeugd-soos in de Koebel. Ieder een is welkom op deze vrolijke avond. RENESSE „De Krabbe" viste in stormweer De hengelsportvereniging „De Krabbe" is op stormachtige wijze BREDA, 27-3. In zijn woning in Breda is vannacht plotseling overle den mgr. Gerard Henri de Vet, bis schop van Breda. Mgr. De Vet werd op 16 november 1917 geboren in Gil- zc, Ilij werd op 19 juli 1943 priester gewijd en was achtereenvolgens ka pelaan in YVcstdorpe in Zecuws- Vlaanderen cn later in Breda, waar hij vanaf 1951 bedrjjfsaalmoczenicr In 1962 werd hij de zevende bis schop van het bisdom Breda als op volger van mgr. Baeten. Mgr. de Vet, was reeds enige tijd niet geheel in orde. Overigens was hij nog bijzon der actief en met name was hij be trokken bij de voorbereiding van het pastoraal concilie. De zevende bisschop van Breda werd geboren uit een leerlooiersge zin, waarin een grote sociale belang stelling leefde. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat hij in 1951, hij was toen 34 jaar, genepen werd tot een speciale vorm van zielszorg, het bedrijfsapo9tolaat. Contacten leid den tot een landelijke organisatie voor dit werk, waarvan hij de lei ding kreeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5