anders dan andere De R.T.M. biedt de touristen talrijke (vaar) - mogelijkheden Honger in India Paus en Pasen hier moet een ITHO VENTILATOREN Directrice zuster H. H. de Wilde met pensioen Afscheid van het lid L. C. Hoogerhuis constante kwaliteit DELTAZIEKENHUIS TE POORTUGAAL ADVERTENTIE De zoiner nadert SCHOUWEN-DUIVELAND, 25-3. De N.V. Rotterdamse Tramweg Maatschappij is klaar om de toeris ten deze zomer met haar modern rollend en varend materieel de toe rist cp de mooiste plekjes van een deel van het Zeeuwse recreatiegebied te brengen. Bezoekers uit Rotterdam of zij die over Rotterdam reizen kunnen de Westhoek bereiken met de al vorig jaar zo bekende Trans Delta Expres diensten. Vanuit Rotterdam vertrekt 3 maal een bus uit deze serie via Zierikzee, Renesse, Vliegveld, Haam stede, Burgh naar Westenschouwen. Vertrekdatums 9*20, 10.20 en 16.20 uur. Vanuit Westenschouwen even eens 3 T.D.E.-diensten die vertrekken om 7.45, 13.45 en 14.50 uur. Namen der resp. dienstbussen: Neptunus, Zeenimf en Rondstad. In Rotterdam kunnen de reizigers aan het Centraal Statical of aan het Station Rosestraat instappen. Reisduur ongeveer 2 uren. Eten kleurrijke folder brengt de R.T.M. uit om aandacht te vragen voor haar deze zomer uit te voeren bootdiensten op het Veerse Meer, de Oostersohelde en de Grevelingen. De Maatschappij beschikt momenteel over 4 moderne rondvaartboten n.l. de „Hollands Diep", de „Stad Zierik zee", de „Schouwen-Duiveland" en de „Stad Veere". Al deze schepen be zitten de mogelijkheid om aan boord iets te gebruiken. Keus uit Een vaartocht vanuit Zierikzee on der de Oosterschaldebruig door, over de Oostersohelde en het Veerse Meer naar Veere met een aanlegstop te Wolphaartsdijk. Van Veere gaat de tocht verder per bus naar Middel burg waar aansluitingen o.a. op de Ned. Spoorwegen zijn. Deze reis heeft als beginpunt in Rotterdam waar met de T.D.E. naar Zierikzee wordt gere den. De tocht is bij het Ned. Spoor wegen bekend als de vakantietocht N.S. 3. Deze tocht wordt net als an dere tochten in juni, juli en augus tus 2 maal per werkdag gemaakt. ADVERTENTIE De nieuwste modellen WANDMEUBELEN in diverse uitvoeringen en prijzen bij: TUINMAN ZOON ZIERIKZEE Alle aanwezigen waren van oor deel dat in de zesde klas een derge lijke voorlichting cp zijn plaats is, mits de ouders de kinderen hierover hebben ingelicht. Uit de gevoerde ge sprekken bleek dat de ouders hun k'ndcrcn op die leeftijd voldoende hebben ingelicht. Vertrek Rotterdam 9.20 en 12.45 uur. Vertrek Zierikzee (Stadshaven) 11.00 uur en 15.15 uur. Een terugtocht vangt te Middelburg aan om 9.40 en 10.25 uur die aansluiten op de boot die om 11.00 uur uit Veere vertrekt en om 12.25 en 13.25 uur die aansluiten op de boot met vertrekuur 14.15 uur uit Veere. Rondvaarten op de Oostersohelde. Vertrok uit Rotterdam per bus 10.45 en uit Haamstede 12.50 uur. Beide busdiensten geven aansluiting op de boot die om 13.30 uur uit Zierikzee vertrekt en daar om 15.00 uur te rugkeert. Rondvaarten cp het Veerse Meer. Afvaarten van de Campveerse toren te 10.15 (a), 11.45, 13.15, 14.45 en 16.15 (b) uur. Ca) is niet op zater- en zon dagen en (b) is niet op zaterdagen. Vaartocht Scharendijke-Ouddorp Met diverse aansluitingen vertrekt uit de haven van Scharendijke 2 maal per werkdag (zaterdags en zondags wordt niet gevaren) ver trek uit Scharendijke 10.00 en 16.00 uur. Vaartocht rond vogeleiland Hompelvoet en langs Deltawerken. Terug uit Ouddorp 13.15 en 17.15 uur met aansluitingen. Rondvaarten Deltawerken. Zie Scharendijke-Ouddorp. Verder op werkdagen en op zondagen behalve zaterdag's een tocht vanuit Scharen dijke uitsluitend naar de Deltawer ken. Op werkdagen vertrek Scharen dijke 14.30 uur en op zondagen 14.00 en 15.30 uur. Dan verzorgt de R.T.M. in juni, ju- Weer arrestatie in Keiuiedy-zaak NEW ORLEANS, 25-3. Officier van justitie Jim Garrison, die een onderzoek instelt naar de moord op president Kennedy, heeft een arres tatiebevel uitgevaardigd tegen de 29- jarige Gordon Novel, die geen ge volg heeft gegeven aan een dagvaar ding om voor de tweede keer door een jury te worden gehoord. Novel is uitgeweken naar Columbus in Ohio na het eerste verhoor. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Dreischor-Patrijzen 3-6; Groede-Lewedorpse Boys 4-4. Res. le klas: Zierikzee II-Zeelan- dia II 4-1; Zeeland Sport IV-RCS II 1-3; Oostburg II-Hontenisse II 4-2. 2e klas B: Renesse II-Hansw Boys II 3-2; Luctor II-Zierikzee III 3-1; Domburg II-Cortgene 3-3. Zaterdagcompetitie 2e klas A: Duiveland-Brouwers- haven 0-1; WIK-Yerseke II 4-1. 3e klas A: SKNWK-ZSC 2-2; Bru- se Boys III-Brouwershaven III 2-1. li en augustus elke woensdagavond dansen en varen op het Veerse Meer. Vertrek en aankomst Campveerse toren Veere. Alle donderdag- en za terdagavonden varen en dansen op de Oosterschelde met vertrek en aan komst te Zierikzee. Verder in het seizoen de gebruike lijke bus-toeristendienstenin de Westhoek. Hittegolf in Frankrijk PARIJS, 25-3. In Frankrijk was het zaterdag bijzonder warm voor de tijd van het jaar. Te Mauleen, an het departement Basses Pyrenees, was het 30 graden Celsius. In de vallei van de Loire wees de thermometer 28 graden in de scha duw aan. Mede als gevolg van het fraaie weer kwamen vele mensen naar de Franse Westkust, onder hen bevonden zich vele Engelsen. Vermist nijlpaard terécht LAGUNA BEACH28-3. Herman, een nijlpaard van ruim 600 kilo dat sinds zaterdag uit een circus in de Californische kustplaats Laguna Beach werd vermist, is terecht. Bijna 25 km. verderop langs de kust trof een hoer het dier maandag in zijn particuliere zwembad aan, toaar het vermoeid na zijn zwemtocht door de oceaan rustig lag te zon nen nadat het zich eerst te goed had gedaan aan een voorraad hooi. DEN HAAG, 25-3. De berichten over de groeiende hongersnood in Bihar en XJttar Pradesh blijven aan houden, zo meldt de stichting „Eten voor India". In Bihar zouden dorpen tegen elkaar optrekken om het opge slagen voedsel te bemachtigen. Op de giro van de stichting „Eten voor India" is nu meer dan een half miljoen gulden gestort. De stichting heeft, zoals reeds is medegedeeld, direct 800 ton rijst in Siam aangekocht voor verscheping naar Calcutta. Dezer dagen zal deze zending daar arriveren. De krappe markt voor de rijst maakt het win den van partijen moeilijk. Toch is de stichting er in geslaagd dezer dagen nog op 1 200 ton beslag te leggen, die naar Calcutta worden verscheept Op 10 en 24 maart zijn resp. 110 en 150 ton voedingsmiddelen per schip van Nederland uit naar India ver zonden. Op 3 april gaat nog eens 150 ton. Met deze verschepingen is een bedrag van ca. 1.4 miljoen gulden gemoeid. VATICAANSTAD. 27-3. Paus Pau- lus heeft paasboodschappen gericht tot de leiders van alle christelijke kerken in oost en west. Hij deelde dit maandag mee, toen hij op het balkon van zijn studeerkamer ver scheen om de samengestroomde ge lovigen op het Sint Pietersplein zijn zegen te geven. vanaf: f 69. Ouderavond o.l.-school RENESSE, 25-3. Op de vorgie week gehouden ouderavond van de o.l.-school, sprak de voorzitter de heer J. C. Braber een welkomstwoord inzonderheid tot burgemeester H. P. Everwjjn en de raadsleden de heren L. C. Hoogerhuis en A. J. Gcossens. Het hoofd van de school de heer H. J. Blom zei dat men deze maal ock dc ouders eens bij het program ma dat voor de pauze werd gebracht wilde betrekken. Zij werden hierbij allemaal weer onder de leerplichtwet gesteld waarbij als eerste stap aan een aantal van hen het indertijd in geleverde pokkenbriefje terug gaf da?r rr.cn dit nu toch niet meer no dig hc-sft. E en zestal leerlingen kre gen hierna naar eigen inzicht een vis te texenen, een opdracht welke nog aan de vader of moeder van deze leerlingen werd verstrekt en die zij met succes wisten te volbrengen. Door enige leerlingen werd hierna de pantomine „De landloper" voor het voetlicht gebracht. Een samengesteld zangkoor zong vervolgens een viertal kolderliedjes. Spontaan was de me dewerking van de aanwezigen bij het liedje van Toon Hermans „Notte belle Magarinetta" dat uit volle borst werd mee gezongen. Het schoolor- kestje (blokfluit) bracht hierna een aantal Engelse en Schotse volkslied jes. Nadat het toneelstukje „Koning cnrust" was opgevoerd werd het ge deelte voor de pauze afgesloten met het optreden van het schoolorkestje en het zangkoortje. ADVERTENTIE Namens alle aanwezigen sprak de voorzitter van de oudercommissie woorden van dank tot het onderwij zend personeel en de kinderen voor hetgeen zij weer hadden gepresteerd. Na de pauze sprak de heer Braber allereerst woorden van dank tot de heer L. C. Hoogerhuiis die gedurende een periode van ruim 15 jaar deel heeft uitgemaakt van de oudercom- missie. Als blijk van erkentelijkheid liet hij dit gepaard gaan met het aanbieden van een gecombineerde bloemen-fruitmand. In zijn dank woord zei de heer Hoogerhuis altijd gedacht te hebben dat hij als lid van de commissie het ingebruik nemen van de nieuwe school mee zou maken. Hij vond het jammer dat de burge meester met de pauze was wegge gaan daar hij nog een opwekkend woord had vernacht. Voor het bij houden van de notulen bood hij een notulenboek aan. De financiën De penningmeesteresse mevrouw Kostense-de Vos bracht hierna ver slag uit over de financiële toestand van de schoolklas. Uit haar verslag bleek dat een batig saldo aanwezig is van f 1219,48 waarvan f 557,- voor het a.s. schoolreisje en ruim f 350,- voor het St. Nicolaasfeest in 1968. De heer H. Beije is benoemd tot lid van de schoolraad Westerschouwen. Als lid van de kascommissie werd de heer Lustig benoemd. De onder wijzer de heer J. L. Kristelijn stelde aan de hand van een vertoonde film de vraag of het gewenst was op de sch.-.ol sexuiele voorlichting te geven. Een viertal dames werden hiervoor door hem uitgenodigd voor een dis cussie. die in eerste instantie werd geveerd waarna ook de overige aan wezigen hun standpunt dien aan gaande naar voren konden brengen. o.a. verzorgd door een kinderkoor en een jeugdorkest. Toen werd de be kende kinderkantate „Baron van Münchhausen" uitgevoerd. Een serie kieuren-dia's van Zierikzee en de Schouwse Westhoek zijn opnieuw ge toond op 25 februari 2963 door foto graaf K. de Feyter. Goochelaar-men tal ist „Mystic Marco" uit Middelburg bracht een goed programma op 21 september 1963. Het bezoek van 3 oktober 1964 lag in de beat-sfeer. Onder de naam ,The Seatown Five" werden 14 muzieknummers op het toneel van de grote recreatiezaal ge bracht. Het werd afgewisseld m<?t dia-vertoning door de heer J. L. Le- gemate o.m. over de Deltawerken. Nog meer muziek ging er naar het Deltaziekenhuis op 13 september 1965. De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" bracht een fraai shewprogramma in de openlucht. Ter gelegenheid van de ingebruik neming van de gerestaui-eerde kapel en de inspeling van een nieuw orgel bood ds. J. H. Nawijn namens de drie plaatselijke kerken een kansel bijbel aan. In 1966 en wel op 4 juni was het weer muziek wat de klok sloeg. De beat-group „Creatures League" bracht weer een geweldig program ma, terwijl voor het bedriegelijke element werd gezorgd door de Mid delburgse goochelaar Ali Ben Lux. Deze rij werd besloten op zondag 25 september 1966 door ds J H Nawijn tijdens een kerkdienst in de kapel van het Deltaziekenhuis Het brengen van genoemde pro gramma's is mede te danken aan de bereidwilligheid om dit voor J.RK. en Deltaziekenhuis - behoudens reis kosten - pro deo te willen doen. Het kontakt met de scheidende di- rektrice zuster H. H. de Wilde en het Zierikzeese Jeugd Rode Kruis zal niet verbroken worden. Wel zal er bij het eerstvolgende bezoek (najaar 1967) een nieuwe gastvrouw zijn om de Zierikzeese deputatie te ontvan gen. Uniek kontakt Zuster de Wilde is meermalen in Zierikzee geweest. In 1962 hield zij over het leven en werken in het Del taziekenhuis een lezing voor de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond. Ook bezocht zij verscheidene middelbare en nij verheidsscholen tijdens de lesuren. Dit verstevigde het kontakt met de leerlingen opgetwijfeld. Ook was zij aanwezig bij het 40-jarig jubileum van de Landbouw-huishoudschool in november 1966 Allen die haar één of meerdere malen hebben meegemaakt zullen bijzonder prettige herinneringen aan zuster de Wilde bewaren. Er was en is bij haar en tevens bij direktie en personeel van het Deltaziekenhuis grote waardering en dankbaarheid voor de vele geschenken die de plaatselijke scholen daar hebben af geleverd Het kontakt is diep gewor teld en dit mag voor het Nederlandse Jeugd Rode Kruis „uniek" genoemd worden. Hoofdlaan van het Deltaziekenhuis die uitloopt op het hoofdgebouw. Hierin is hoofdzakelijk de adminis tratie gevestigd, o.m. het kantoor van de direktrice. Geheel rechts het contactcentrum waar de Zierikzeese deputaties bi; elk bezoek hun eerste opwachting maken. caballero Toneelspeelster en TV-actrice Pleunie Touw 25 STUKS 1.50 - EEN LAURENS PRODUKT ZIERIKZEE, 25-3. De adjunkt- direktrice van liet Deltaziekenhuis der gemeente Rotterdam, zuster H. 11. de Wilde, gaat inet ingang van 1 april a.s. met pensioen en als ge volg hiervan haar post in deze psy chiatrische inrichting, begrensd door de Oude Maas en de Albrandwaard- sedijk tussen de dorpen Rhoon en Poortugaal verlaten en afstaan aan een nieuwe direktrice, die echter nog niet is benoemd. Het heeft zin om middels deze krant aan dit afscheid aandacht te schen ken in verband met de nieuwe rela ties die er zijn met deze inrichting en het Zierikzees Jeugd Rode Kruis, de plaatselijke scholen (zowel leer krachten als leerlingen) en de prak tijk-perioden die Inas-stagiaires daar doorbrengen als opleidings-onder- deel aan de Landbouw-huishoud school Prinses Juliana". Zuster de Wilde sluit een loopbaan van 47 jaar en 7 maanden in de ver pleging af. Of om een ander reken sommetje te noemen: zij bracht 17.376 dagen in de verpleging door. Patiënten personeel en genodigden zullen afscheid nemen van hun di rektrice op een bijeenkomst in de grote recreatiezaal op maandag 3 april a.s. Zuster H. H. de Wilde werd gebo ren op 18 maart 1902 in Rotterdam. Op ruim 17-jarige leeftijd begon zij haar loopbaan in de yerpleging op 3 september 1919 in de Prot. Chr. Psychiatrische inrichting „Bloemen- aaal' te Loosduinén. Bij deze instel ling behaalde zij op 13 juni 1924 haar diploma Ziekenverpleging B. Zij bleef in Huize „Bloemendaal" tot 15 november 1929. De laatste vier Jaar is zij in deze inrichting werk zaam geweest als paviljoenshoofd. Cp 15 november 1929 trad zuster de Wilde in dienst bij het Gemeentezie kenhuis aan de Bergweg te Rotter dam als leerling-verpleegster voor de opleiding van het diploma Zie kenverpleging A, dat zij behaalde op 4 juni 1931. In genoemd ziekenhuis bleef zij werkzaam tot 24 december 1933. Op 1 januari 1934 is zuster de Wilde in opleiding gegaan aan de Rijks Kweekschool voor Vroedvrou wen te Rotterdam voor de aanteke ning Kraamverpleging. De opleiding werd met succes voltooid en zij bleef op deze school tot 1 juli 1934. Op 3 juli 1934 keerde zuster de Wilde opnieuw terug naar het Ge meenteziekenhuis aan de Bergweg in Rotterdam en bleef daar als ver pleegster in dienst tot 1 mei 1935. Per 15 mei 1935 trad zij in dienst als paviljoenshoofd van de Stichting „Rosenburg" te Loosduinen. In deze inrichting maakte zuster de Wilde de twèede wereldoorlog mee. Een periode hiervan moest zij met de patiënten van de Stichting „Rosenburg" te Loosduinen evacue ren en vonden gastvrij onderdak in de Psychiatrische inrichting „Coude- water te Rosmalen. Haar aktivitei- ten t.b.v. de patiënten in deze moei lijke periode waren na de oorlog aanleiding voor het Ned. Rode Kruis om haar een oorkonde uit te reiken met betuiging van bijzondere erken telijkheid. Zuster de Wilde bleef daarna in dienst van de Stichting „Rosenburg" te Loosduinen tot 1 no vember 1946. Per gelijke datum werd zij benoemd tot adjunkt-direktrice van het ziekenhuis ,Nebo" te Sche- veningen. Zij bleef daar in die funk- tie tot 1 mei 1948. Van 1 juni 1948 tot en met 1 maart 1949 was zij als hoofdverpleegster werkzaam in het Algemeen Zieken huis te Vlaardingen. Op 1 maart 1949 aanvaardde zuster de Wilde haar laatste funktie, n.l. die van adjunkt- direktrice bij de psychiatrische in richting Maasoord, kort daarna ver anderd in de naam „Delta-zieken huis". Adoptie Na de oprichting van het Jeugd Rode Kruis op 1 mei 1960 als onder deel van de plaatselijke Rode Kruis- afdeling, werd in overleg met de scholen besloten tot de adoptie van één of meerdere inrichtingen. De eerste inrichting was het Deltazie kenhuis in Poortugaal en de eerste Zierikzeese school die „ja" zei was de Lagere Technische School onder de toenmalige direkteur de heer W. Hack. Besloten werd om jaarlijks o.a. het Deltaziekenhuis van gebruiks voorwerpen, kleding, etc. te voorzien in nauw overleg met de bestaande behoefte en tevens het te brengen bezoek te combineren met een ont spanningsprogramma. Dit gebeurde voor de eerste maal op 25 november 1961. In totaal is zuster de Wilde negen maal gastvrouw geweest van een Zierikzeese deputatie, bijgestaan door direktieleden, doktoren en een staf van medewerk(st)ers die men recruteerde uit het huishoudelijk- en verplegend personeel. Bij elk bezoek waren ook steeds de meisjes van de Inas-opleiding present. Vele scholen volgden daarna het voorbeeld van de l.t.s., terwijl nu el«- ke school bij het J.R.K.-werk is be trokken, alsmede het Leger des Heils en de Corneliastichting. Op 25 november 1961 werd de dia serie „Zierikzee in kleur" vertoond. De Zierikzeese Muziekschool o.l.v. de heer Jac. M. Luijkenaar was aan de beurt op 29 september 1962 met een vokaal- en instrumentaal concert i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2