I „DE MAGNEET" j UITNODIGING ORGELBESPELING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Huisartsen Vereniging dient concept in voor overeenkomst Toegang vrij Een nieuwe film: Recreatie 85 Vaccin tegen bof De beschuiten met muisjes f KAMERBREED j CORTINA ZWARE VERLIEZEN IN VIETNAM Toch een redkans voor „Torrey Canyon"? 8 ploegstoffen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 maart 1967 123ste jaargang Nr. 197GU WAARIN OPGENOMfcN 1797 1889 «EDAftllE EN ADMINISTRATIE- Jannewekken 11, Zierikzee, poitbuj I, iel. Uil 10-225.*, na 18.00 uur: lel. 01110-2118. Girorekening 137677 Redakleur: M. J. Bij de Vaale, lel. 01110-2938. Uitgave N V. Drukkerij v/h Lakenman 6 Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN FN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden brij vooruitbetaling t 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) I 1,25 per stuk. I» dit nummer: Uliwkp k<ISt O]) SchoilWen-DlliVploiul .Doktoren'" aan ren kwestie UTRECHT, 23-3. Het gemeen schappelijk overleg van ziekenfonds- organisaties heeft van de Landelijke Huisartsen Vereniging een concept ontvangen voor een overeenkomst. Dit ontwerp wijkt op enkele punten af van het voorstel dat de zieken fondsen de artsen een dag tevoren hebben gedaan. De verschilpunten betreffen de sociale voorzieningen en het kostendeel van het abonnements honorarium voor 1968 tot en met 1970, De ziekenfondsen hebben, zoals be kend, in hun voorstel geen bedragen genoemd voor de kostenvergoedin gen. Zij willen deze laten afhangen van het nadere beraad dat volgens de ministeriële richtlijnen dit jaar nog over deze zaak moet worden ge voerd. De L.H.V. noemt in haar voor stel wel bedragen voor 1968, 1969 en 1970. Deze wijken vrijwel niet af van die uit het voorstel dat de twee grootste ziekenfondsorganisaties, de federatie V.M.Z. en de C.B.O.Z., de artsen in februari hebben gedaan. Hoewel de artsen met dit voorstel akkoord gingen, kwam er in febru ari geen overeenkomst tot stand om dat de vier kleinere ziekenfondsorga nisaties het contract niet wilden on dertekenen Ten aanzien van deze vergoeding zegt dc LH.V. nu in haar concept, dat de trendmatige aanpassing ervan Op vrijdag 31 maart a.s. om 8 uur zal in een der zalen van restaurant „Mondragon" te Zierikzee een plaatsvinden door de heer S. v. d. Kooi. De nieuwste orgels van Eminent, Solina en Philips zullen ten gehore worden gebracht. Op het programma o.m. werken van Bach, César Franck en Jan Zwart. IS jéL 52 RUKENejÏLANGE KORTE LIJNBAAN 28, ROTTERDAM AMSTERDAM, 23-3. De film dienst van de grontmü en de Stich ting Recreatie hebben eendrachtig samengewerkt met als gevolg een film, die de titel Recreatie 85 kreeg en dcor Klaas 13. Nanning werd ge maakt. ADVERTENTIE Scholieren gaan kennismaken met marine DEN HAAG, 23-3. Ongeveer 400 leerlingen van middelbare scholen zullen tijdens de Paasdagen in Den Helder de gast van de koninklijke marine zijn. Tijdens de „schoolvloot- dagen" gaan de leerlingen enkele varende excursies maken en verder brengen ze bezoeken aan het mari ne-vliegkamp De Kooy, verscheidene werkplaatsen en het marinemuseum. Ze worden gehuisvest in het Konink lijk Instituut voor de Marine in Den Helder, waar de beroeps- en reser ve-officieren van de marine worden opgeleid. Vrijstelling luister- en kijkgelden Voor de vrijstelling van betaling van luistergeld (radioretributie) op grond van financiële draagki-acht, zijn de nieuwe normen vastgesteld. De nieuwe regeling heeft terug werkende 'kracht tot l januari 1967. Vrijstelling kan nu worden ver leend aan hen, wier wekelijkse inko men niet hoger is dan de hieronder aangegeven bedragen: a. voor gezinnen van 2 per sonen f 97,50 b. voor alleenstaanden f 68,25 Voor het eerste, tweede en derde gezinslid meer wordt de norm met f 8,50 en voor de overige gezinsleden met f 12 per persoon verhoogd. Dezelfde normen zijn, eveneens vanaf 1 januari van toepassing op vrijstellingen van betaling van het kijkgeld, doch, zoals bekend, wordt hier alleen vrijstelling verleend aan invaliden en chronisch zieken, wier nkomen beneden de evengenoemde normen ligt. In deze film wordt een beeld ge geven van de recreatiemogelijkheden in Nederland. De titel is gebaseerd op de stelling dat ons land tot 1985 door inpolderingen nog enigszins zal blijven groeien, maar daarna niet meer. terwijl te verwachten is dat het inwonertal wel steeds groter zal worden. In 1985 zullen zeven mil joen mensen in Nederland met va kantie gaan. Op een warme dag gaan in dat jaar vijf miljoen mensen op zoek naar een prettig uitje. Hoe kan men straks deze miljoe nen opvangen en een kans op werke lijke recreatie bieden. Ook hierop poogt de film een ant woord te geven. Er is nog Wel ruim te in Nederland. Morgen draait de film in Den Haag vor ambtenaren van het betrok ken departement. Daarna zal de film beschikbaar zijn voor allen die er in zijn geïnteresseerd. BOEKAREST, 23-3. Het instituut voor inframicrobiologie in Boekarest heeft een levend vaccin ontwikkeld tegen bof, aldus meldt het Roemeen se persbureau Agerpres. Een injectie met het vaccin, dat immuniteit voor lange tijd schijnt te waarborgen, is ot dusver aan een dertigduizend mensen verstrekt in de leeftijdsgroep van 6 maanden tot 34 jaar. in 1968 en volgende jaren alleen zal worden geëffektueerd als de rede- Jijkheid daarvan blijkt uit een ge sprek over de kosten aan de hand van gegevens die een inzicht geven in de kostensituatie bij de huisarts. De L.H.V. gaat bij de vaststelling van de kostenvergoeding uit van een normatieve praktijkgrootte van 2600 zielen. De kostenberekening voor 1967 is gebaseerd op een praktijk van 2700 ziekenfondsverzekerden. De pensioenvoorziening De teksten die beide partijen heb ben opgesteld voor de collectieve re geling van een pensioensvoorziening voor de huisartsen, lopen niet zover uiteen. De fondsen stellen dat de voor het pensioen gereserveerde gelden die in het fonds voorlopig be hoor van het L.H.V. worden gestort aan de ziekenfondsen moeten wor den gerestitueerd in dien voor 1 ja nuari 1971 nog geen wettelijke pen sioensregeling voor de huisartsen tot stand is gekmoen. De L.H.V. ver vangt dit door: ..Voor het geval te eniger tijd definitief mocht komen vast te staan dat de gestorte gelden niet in de vorm van pensioen aan de huisartsen ten goede zullen komen, zullen deze gelden worden gerestitu eerd aan de ziekenfondsen". UTRECHT, 23-3. De verzending is begonnen van de ongeveer 1,2 mil joen beschuiten met muisjes die aan de schoolkinderen worden gegeven als het prinsenkind -eenmaal 'op Dra- kensleyn geboren is. Dpze geweldig hoeveelheid is verpakt in 7700 dozen. Er zijn 15.000 kuipjes boter nodig om de beschuiten te smeren en niet minder dan 12 ton muisjes om ze le bedekken. ADVERTENTIE 5 Voor 5 naar 5 5 Wij hebben breedtes voor elke 5 5 kamer: 3.00, 3.66, 3.75, 3.80, 3.90, 5 4.00, 4.57, 5.50 meter. 5 A. S. FLncWEERT Nieuvverkerk - tel. (01114) 265 5 Bruinisse - tel. (01113)470 5 Winkelsluiting op 1 mei UTRECHT, 23-3. De centrale werkgèversorganisaties in de detail handel hebben hun leden geadvi seerd, om, nu Koninginnedag op 1 mei gevierd zal worden, hun winkels op die datum 's middags te sluiten als dat enigszins mogelijk is. ADVERTENTIE Bezoekt onze Showroom Lange Nobelstraat 28, Zierikzee Fordgarage GLERUM SAIGON, 23-3. De verliezen van dc Amerikanen in Vietnam hebben in de afgelopen week een record hoogte bereikt. Er sneuvelden 211 militairen bij acties en er werden er 1.874 gewond. Zeven man worden vermist. Volgens de Amerikaanse militaire woordvoerder die dit donderdag be kend maakte, zijn ook de verliezen van Noord-Vietnam en de Viet Cong nooit zo hoog geweest. Er zouden 2 675 mannen zijn gedood. Het hoog ste aantal doddn daarvoor aan die DE OPSTANDING. Een treffende uitbeelding van H. Gijsbers. Een engel rolt de steen weg van hel rotsgraf. De romeinse soldaten schrikken op uit hun slaap. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's >SCCCCOSCCCOSCCCCOCC06CCCO 0 O Q Wie wijs wil zijn bewake V kant was 2.449 man in een week ge weest. Volgens Amerikaanse gegevens is het aantal Amerikaanse militairen in Zuid-,Vietnam de afgelopen week van 423.000 tot 427.000 man gestegen. De sterkte van de Vietcong en de Noordvietnamezen nam toe van 282 duizend tot 286.000 man. De toeneming van de verliezen aan weerskanten hangt samen met de sterk verhoogde activiteit van de Zuidvietnamezen en 'hun bondgeno ten. Er zijn op het ogenblik 18 acties gaande. LANDS END, 23-3. Nederlandse bergers zijn erin geslaagd de 61.263 ton metende tanker „Torrey Canyon" die by Lands End op de rotsen zit, recht te krijgen, maar willen tot de springvloed van het komende week einde wachten met pogingen om het (ankschip vlot te krijgen. Het ministerie van marine zei dat de deskundigen ervan overtuigd zijn Internationale rarliocjuiz: „Alle negen" DELFT, 23-3. De Nederlandse Christelijke Radio Vereniging gaat in november beginnen met een in ternationaal .radiospel, „Alle negen". Het hoofd van de afdeling Wissen schaft und Volksbildung van radio Wenen, ing. Ernst Hilger. is de uit vinder van deze quiz. De titel is af komstig van 'het kegelspel „Alle ne gen", het 'gaat. er om bij deze quiz dat ne aanwezigen in de zaal do ne gen opgaven goed beantwoorden. In dien de experimentele periode van de thans in opzet zijnde samenwer king slaagt zullen negen Europese radiostations aan dit spel deelnemen en wel Oslo, Kopenhagen, Boedapest, Praag, Belgrado, Wenen, Bremen, Munchen en Hilversum. Op woensdag 26 april wordt de wedstrijd Delft-Salzburg gespeeld, die als proef moet worden be schouwd. DEN HAAG. Donderdagmiddag omstreeks half vijf is de 4-jarige Frank Vrolijk in het water langs de Haagse Valkenboskade geraakt en verdronken. Het gerucht volgens hetwelk ver scheidene NAVO-officieren betrok ken zouden zijn bij de spionage-zaak van de Turijnse parachutist Giorgio Rinaldi is van elke grond ontbloot. Dit is meegedeeld in een communi qué van het Italiaanse ministerie van defensie. dat het schip niet zo vast op de rot sen zit ais aanvankelijk werd ge dacht. Minister van marine Foley in specteerde donderdag vanuit een .vliegtuig het werk om de uit de tan ker gestroomde olie onschadelijk ie maken. Naar verluidt, is de „Torrey Ca nyon" voor bijna zes miljoen pond sterling (60 miljoen gulden) verze kerd, hetgeen een hoge bergingspre^ mie zou kunnen betekenen. ADVERTENTIE x zijn gedachten verkrijgbaar bij: Tuinman Zn. Zierikzee Telefoon 2887 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 24-3. Het K.N.M.I. deel! mede: Een hogedrukgebied boven de Golf van Biscaye verplaatst zich in oostelijke richting. Voor het weer in ons land is zaterdag een gecompli ceerd lagedrukgebied boven de oce aan van belang. Dit systeem breidt zijn invloed geleidelijk naar west- Europa uit. Een front dat de voorste begren zing vormt van iets zachtere en vochtigere luoht lag vrijdag vlak bij Ierland. Verwacht wordt dat dit front Nederland in de loop van za- terdag zal passeren. Ten gevolge hiervan zal de bewolking toenemen, terwijl af en toe enige regen of mot regen zal vallen. De wind krimpt naar het zuidwes ten en zal aan de kust mogelijk tot hard toenemen. Dc temperatuur zal iets hoger worden, vooral in de nacht van vrijdag op zaterdag. Iets zachter Verwachting tot zaterdagavond: over het algemeen veel bewolking met af en toe enige lichte regen; ma tige tot krachtige, langs de kust mo gelijk tot hard toenemende zuidwes telijke wind; iets hogere temperatu ren dan vandaag. 25 maart. Zon op 6.33. onder 19.01. Maan op 18.13, onder 6.40. 26 maart. Zon op 6.31, onder 19.02. Maan op 19.45, onder 6.54. 27 maart. Zon op 6.28, onder 19.04. Maan op 21.18. onder 7.08. 28 maart. Zon op 6.26. onder 19.06. Maan op 22.51, onder 7.24. Volle maan: 26 maart te 4.21. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 25 maart 2.36 v.m. 15.11 n.m. 26 maart 3.22 v.m. 15.56 n.m. 27 maart 4.06 v.m. 16.38 n.m. 28 maart 4.45 v.m. 17.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 maart 2.28 v.m, 14.48 n.m. 26 maart 3.12 v.m, 15.31 n.m. 27 maart 3.54 v.m. 16.12 n.m. 28 maart 4.33 v.m. 16.53 n.m. Springtij: 28 maart.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1