Meisjes Inas-cursus (42) legden het tussen-proefexamen af Zitting van het Kantongerecht te Zierikzee „De Zeven Kruiswoorden" van Jos. Haydn De afgeleverde mosselen per 15 maart Hoogtijdmiddag op huishoudschool ZIERIKZEE, 21-3. In een feeste lijke bijeenkom»! in de Landbouw- huishoudschool „Prinses Juliana" heeft de uitreiking plaats gehad van het insigne aan de leerlingen van de tweejarige Inas-opleiding. De meis jes hadden met gced gevolg het zo genaamd tussenprcef examen afge legd, gehouden van 7 tot 17 maart, waarna zij voor een jaar in stage gaan. In aanwezigheid van commis sie van toezicht, ouders en personeel van de school kregen 42 leerlingen het rapport uitgereikt en het insig ne opgespeld. Een record aantal volgens mevr. Der Weduwen, die namens de Z.L.M. de bijeenkomst opende. Ze sprak haar voldoening uit over de goede resultaten die de meisjes op het exa men hadden bereikt. In haar felici tatie betrok zij ook de ouders en het personeel van, de schooi. De directri ce, mejuffrouw C. N. van Liere, reik te rapporten uit waarna mevrouw Kastelein-van Houdt de meisjes het. insigne opspelde. Slechts één leerling heeft de proef niet met goed gevolg doorstaan. De beste punten lijst had Francien Blok uit Wolphaartsdijk, die voor de 20 examenvakken gemiddeld ruim een 8 haalde. Tineke v. d. Bogaart uit Zierikz e en Addie v. d. Klooster te NoordSouwe werden resp. tweede en 'er de. De leerlingen waren afkomstig van 6 verschillende scholen, n.I. van de huishoudscholen uit Bruinisse, Haamstede, Middelburg en twee scholen uit Gceree-Overflakkee. Het waren die leerlingen die door mej. Van Liere eens extra in het zonnet je werden gezet omdat ztj aanvanke lijk wellicht wat aanpassingsmoei lijkheden hebben gehad. De directrice gaf de pas geslaagden nog enkele raadgevingen mee. „Het is fijn dat jullie dit examen hebben gehaald, maar je moet niet denken dat je er nu bent, jullie staan pas aan het begin", zo meende zij. Ze zei de meisjes zorgzaam, rustig en pre cies te werken en hoopte verder dat ze leuk zullen werken en een ge zellige taak zullen vinden. Als extra verrassing verlootte mevrouw Goud zwaard onder de geslaagden een weekendtas. Winnares werd Fran cien Blok, die wel een hele gelukki ge middag had. De stageperiode De 42 geslaagde meisjes gaan nu een jaar in stage en worden geplaatst in de ziekenhuizen Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, Sophia Kinderziekenhuis, Oogziekenhuis en Deltaziekenhuis te Rotterdam en het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, in de rusthuizen „Duinoord" te Haam stede4". „Irene" en „Ons Huis" te Zierkizee, „Poelwijck" te 's Heer Arendskerke, verpleeghuis „Ter Valcke", „Rehoboth" en „Algemeen verzorgingshuis" te Goes en in enke le inrichtingen, 2 maanden gezin en 1 maand vakantie. Gedurende deze tijd blijven de meisjes leerlingen van de school; worden als zodanig regelmatig op de stage-adressen bezocht en komen zelf ook meerdere malen voor een cony tactbij eenkomst op school bijeen. Na dit jaar komen zij nog drie maanden op school terug, waarna het eindexamen wordt afgenomen onder toezicht van Rijksgecommi- teerden Als zij dit examen met goed gevolg hebben afeelegd zijn de leer lingen gediplomeerd Inas en kun nen in verschillende beroepen te recht o.a. vooropleiding voor ver pleegster, doorgaan in kinderbescher ming. assistente in dieetkeukens in ziekenhuizen en inrichtingen, be jaardenhelpsters enz. De geslaagden Hieronder volgen de namen van de geslaagden: Zierikzee: Tineke v. d. Bogaart. Jopie Dool. Jannie v. d. Hulle, Jettie Schoonen, Nelleke Schot. Sjaan Schults, Sjaan Stoutjesdijk, Come Struijk, Marian van Urk, Ans Ver kerk. Nbordgouwe: Corrie de Blonde, Ti ny Fierens, Addie v, d. Klooster. Haamstede: Amanda Costerus, Jo ke v. d. Linde. Yvonne Phüipse, Jo pie Strayer, Mieneke Stray er, Marij ke v. d- Weel. Kerkwet ve: Cora Fierens, Ans Ooms. Riet Rotte. Nieuwerkerk: Coby Plikwecrt, Ina Flikweert, Willy Flikweert, Cora Gcedegebuure. Bruinisse: Adrie Jonker, Hanna de Keijzer, Lenie de Waal. Brouwershaven: Nannie van Dijke, Ria Slager. Renesse: Jodie Bienefelt. Scharendijke: Mattie v. d. Panne. Sint Philipsland: Nel Vogelaar. Gapinge: Tiny Bakker, Tanny Rid derbos. Wolphaartsdijk: Francien Blok. Stellendam: Nelly Redert. Melissant: Marjo van Ast. Stad aan 't Haringvliet: Els Arens- man, Ineke Arensman. Ria Mijs. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORTBERICHTEN VOETBAL K N.V.B. District Zuid I Afdeling Zeeland Zondagcompotttie Het programma voor a.s. maandag 27 maart (2e Paasdag) luidt: lste klasse: Dreischor I-Patrijzen 1 (half 3. scheidsr. T. Bostelaar); Domburg I-Renesse I (half 3, scheidsr. J. Tholenaar); Robur I-Noormannen I; Luctor I-Hoofdplaat I; Groede I- Lewedorpse Boysl. Reserve lste klasse: Zierikzee II- Zeelandia II (half 3. scheidsr. P. Schetters, wordt gespeeld op zater dag 25 maart); Middelburg IV-Ter- reuzen III; Walcheren II-Vogelwaar de II; Vlissingen IV-Goes III; Zee land Sport IV-R.C.S. II; Oostburg II -Hcntenisse II. 2e klasse B: Renesse II-Hansweert- se Boys II (half 3, scheidsr. L. Kes- sslaar); Luctor II-Zierikzee III (kwart oyer 12, scheidsr. A. v. d. Schoor); Kwadendamme II-D.F.S. II (half 3. scheidsr. J. Lubbers); Domburg II- Cortgene I. 3e klasse D: Kruiningpn II-'s Heer Arendskerke III; Kruiningen III-Pa- trijzen II; Volharding '32 II-Robur III. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor zaterdag 25 maart a.s. luidt: 2e klasse A: W.I.K. I-Yerseke II (kwart over 4, scheidsr. R. Zijl); Dui- veland I-Brouwershaven I (3 uur, scheidsr. Th. Sies). 3e klasse A: W.I.K. II-D.F.S. IV (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); S.K. N.W.K. I-Z.S.C. I (kwart over 4. scheidsr. M. Krijger); Bruse Boys III -Brouwershaven III (kwart over 4, scheidsr. J. C. de Bilde). Zierikzeese Oratorium Vereniging Een redelijk gevulde Chr. Ger. kerk heeft dinsdagavond opnieuw een hooggestemde beleving overge houden aan een uitvoering van „Die sieben Worte des Erlösers am Kreu- ze" van Joseph Haydn door de Zie rikzeese Oratorium Vereniging, die hiervan een jaarlijkse traditie maakt Vorig jaar werd het werk uitge voerd in de R.K.-kerk. Ditmaal in de nieuwe Chr. Ger. kerk, die zich voor dat doel uitstekend bleek te lenen, zij het dat de vrij kolossale ruimte weer andere eisen stelde aan de uit voerenden. Het koor heeft nog altijd een opvallend nobele klank, iets wat temeer opvalt daar de bezetting der mannenpartijen numeriek niet sterk is. De kwaliteit maakt hier echter veel goed. Behoudens een lichte af wijking in het „vijfde woord" en ons inziens hier en daar iets te geremde tempi, overtuigde deze uitvoering weer aan alle kanten. De vereniging verdient „er stoelen in de paden mee", maar het loopt blijkbaar te Zierikzee voor oratoriumwerk niet storm; in overig Zeeland hebben we dat toch wel anders meegemaakt. Merkwaardig, gezien de uitgebreide belangstelling elders in den lande voor uitvoeringen in de passietijd. Heel mooi werk heeft de dirigent de heer P. Zoomers met zijn koor verricht. Hij is een beheerste leider van een duidelijk geschoold koor, waarvan de klank goed in het oor ligt. Een moeilijke - maar dankbare - taak was weggelegd voor de heer J. P. Jongschaap, die het koor aan de vleugel begeleidde. Hij dwong de vleugel een warme toets af en bleek talrijke - ook technische moeilijk heden - onder de knie te hebben, zo dat zijn „vleugelsteun" het koor dui delijk ten goede kwam. De bedoelingen van de organist de heer S. de Vlieger, die voor inlei dend orgelspel zorgde, kwamen min der duidelijk uit de verf. Hij liet o.i. een goede kans voorbij gaan de zeer waarschijnlijk aanwezige gescha keerde schoonheid van een nieuw kerkinsUnamcnt. te tonen. Na afloop van de uitvoering - zo vernamen wij van bestuurszijde - werden door de voorzitter van het koor, de heer M. J. Bij de Vaate, dankwoorden gesproken -tot dirigent, pianist en koorleden, zulks in tegen woordigheid van burgemeester D. W. Kastelein en echtgenote, die zich verbaasd toonden een koor als het onderhavige te Zierikzee te hebben aangetroffen. T. S. ZIERIKZEE, 22-3. In de woens dagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht Zierikzee vond de voortgezette behandeling plaats van. de zaak tegen de Rotterdamse mon teur C. II. van B.. die terecht stond omdat hü in de gemeente NVester- schouwen bü het links afslaan van de Hogeweg naar de Daleboutsweg te Burgh het fietspad geblokkeerd zou hebben met het gevolg dat een aankomende bromfietsbertjder geen kans meer zag om tijdig te stoppen maar op de stilstaande auto inreed. De auto en de bromfiets werden flink beschadigd en de bestuurder van de brommer werd gewond. De kantonrechter mr. G. F. Lunsingh Tonckens veroordeelde de Rotter dammer tot een boete van f 15,-, subsidiair twee dagen hechtenis. De eis van de officier, mr. T. Lebret, was f 30,- of 3 dagen. In zijn uitspraak nam de kanton rechter in aanmerking dat de auto mobilist in een moeilijke situatie was g: raakt omdat hij gedwongen was geweest op het rijwielpad te stoppen voor een wandelende dame met kind en hond. Op dat moment kwam met flinke vaart de brommer aangereden. De officier verklaarde dat Van B. het rijwielpad geheel vrij had moe ten laten: hij had in voorgesorteer de positie op de «rijweg moeten wach ten. De kantonrechter deelde de me ning van de officier dat de automo bilist in principe op een verkeerde plaats was gestopt. De monteur nam echter met de uitspraak geen genoe- ANDERMATT. In de centrale Zwit serse Alpen 2ijn dinsdag zes mensen door lawines om het leven gekomen. Voorts worden twee mensen vermist. „Algemeen Vissersbelang" - Bruinisse MUIDEN. In de „O.L.V. Gasthuis" in Amsterdam is overleden de 56- jarige heer G. H. Raven, houder van een stoomwasserij in Bussum Enige dagen geleden raakte hij ernstig ge wond, toen hij op de Merwedebrug in Rijksweg 1 met zijn auto in aan raking kwam met een trottoirband, waardoor hij de macht over het stuur verloor. BRUINISSE, 18-3. In de te Brui nisse gehouden vergadering van de mosselkwekersvereniging Algemeen Vissersbelang heeft de voorzitter de heer D. de Koning een overzicht ge geven van de stand van zaken be treffende mosselaanvoer en mossel- expert. Per 15 maart bedroeg het percentage van de afgeleverde mos selen 95 van de gezamenlijke standaardcapaciteitscijfers. Het standaardcapaciteitscijfer van de kweker is dé hoeveelheid mosse len. die iedere kweker aan het Pro- duktschap mocht leveren, toen er r-og een meer stringente binding be stond tussen bedrijfsgrootte en con tingent in de export. Merkwaardig is wel dat de export ongeveer gelijk is aan vorig jaar. In totaal 674.911 ton. tegen 683.255 ton een jaar te voren toen men een week vroeger begon. Naar België wei-den tot 1 maart geëxporteerd 215.476 ton (226.140 ton), naar Frankrijk 325.345 ten (326.877), naar West-Duitsland 6012 (8565), diverse landen 401 (1159). Binnenland 7569 (12.872) en door de inleggerijen werden 120.108 tonnen afgenomen tegen 107.652 tonnen "een jaar tevoren. Van de aangevoerde mosselen kwamen 467.462 tonnen uit Zeeland (506.552 ton) en 320.966 ton nen van de Waddenzee. Vorig jaar kwamen uit de Waddenzee nog 385.764 tonnen. Naast een aanvoer van 788.428 tonnen in totaal staat een totale aanvoer vorig jaar van 892.286 tonnen. Het nadelig verschil wordt opge vangen door de import van mosselen namelijk niet minder dan 91.302 ton- hen, tegen vorig jaar slechts 8164 tonnen Kwaliteit en schelpgrootte Wanneer men deze cijfers verge lijkt op kwialiteit en sohelpgrootte dan blijkt wel overduidelijk dat 1966 -1967 een zeer slecht figuur slaat te genover 1965-1966. Van de aange voerde mosselen behoorde 53.830 ton nen van de A-kwaliteit tegen een jaar tevoren 362.703 tonnen. Van de B-kwaliteit (het meest gangbaar) werden 412.822 tonnen aangevoerd, tegen 499.910 tonnen het vorige jaar. De C-soort haalde vorig jaar maar 29.673 tonnen, nu waren 311.703 ton nen C-mosselen. Tot geen enkele soort behoorden 6559 tonnen, terwijl uit het opvangfonds werden geleverd 3514 tonnen. In dit fonds zijn nog zuiver briljant „overdreven om te geven Niet als een geschenk meer wil zijn dan zo maar een ge baar, maar de gevoelens wil vertolken van diepe, blijvende genegenheid. Want in bril jant, de zuiverste van alle edelstenen, schittert de eeu wigheid. Na talloze jaren nog even zuiver als op de dag dat u haar dit geschenk gaf. En nog even waardevol. Want briljant is harder dan de hardste valuta. Dat is zeker niet overdreven. Wij zullen u graag over alle facetten van onze flonkerende kollektie van advies dienen. PetTuiaalf apostelen FIRMA C. VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 6 - ZIERIKZEE - TEL. 2738 KON. JULI AN ASTRAAT 35 - BRUINISSE Bestuursvergadering B.L.O.-sehool JOHANNESBURG, 22-3. De dis trictsrechtbank van Ovamboland in zuidwest-Afrika houdt zich bezig met een gruwelijke zaak: een stam hoofd, Martin Asjikoto, heeft een van zijn onderdanen die op diefstal was betraptde ogen uit laten bran den. Na de voltrekking van het von nis had hij onder het zeggen van bij belspreuken als Pilatus zijn handen in een kom water gewassen. Het slachtoffer, de 39rjarige Vai- nos, had eerst drie dagen aan een boom vastgebonden gezeten. Zijn familie had daarop het stamhoofd verzocht hem te berechten. Asjkoto liet kiezen uit twee straffen: uit branden van de ogen of afhakken van een der ledematen. De moeder van Vainos koos de eerste. m Voor de eerste maal in de Viet namese oorlog heeft een artilierie- duel plaatsgevonden over de gede- militairiseerde zone, tussen Ameri kaanse en Noord-Vietnamese artille rie. Scheepvaartberickten Gaasterland, 22-3 te Rio Grande, Kelletia. 21-3 te Rotterdam. Philippia, 21-3 van Hamburg naar Kharg Island. Slamat, 21-3 te Rotterdam. ZIERIKZEE, 21-3. In de dins dagmiddag in het schoolgebouw ge houden vergadering van het alge meen bestuur van de Beatrixschool (B.L.O.-sehool) op Schouwen-Duive- land waren de gemeenten St. Phi lipsland, Duiveland en Brouwersha ven niet vertegenwoordigd. Daar nietemin toch het quorum aanwezig was, opende de voorzitter burge meester D. W. Kastelein de verga dering en heette daarbij in het bij zonder welkom de nieuwe vertegen woordigers van de gemeente Wester - schouwen de heren J. van Waveren en B. J. Kloosterman. Met de centrale verwarming wa ren er deze winter nogal wrat moei lijkheden geweest, speciaal in het nieuwe gymnastieklokaal. Een ver warmingsadviesbureau moest wor den ingeschakeld om" de gebreken op te sporen. Besloten werd de heer J. de Jon ge die ongeveer 2 jaar als tijdelijke leerkracht aan de school verbon den is geweest, vast aan te stellen, mits het «advies van de inspecteur (dat nog niet ontvangen is) gelijklui dend is. De vakleerkracht voor gymnastiek onderwijs is nog niet aangesteld, om dat geen vakleerkracht voor dit vak momenteel in Zierikzee te vinden is. Dit onderwijs wordt nu door on derwijskrachten uit de school zelf gegeven. De heer S. A. Jumelet (Bruinisse) zei in dc vorige vergade ring bezwaren te hebben geuit, tegen dc aanstelling van een vakleerkracht voor dit vak. Als het nu toch ook goed gebeurt door het eigen perso neel, zou hij het besluit van de vori ge vergadering ingetrokken willen zien, ter wille van de financiële kon- sekwenties (de kosten voor een aparte gymnastiekleraar worden niet vergoed door het Rijk en komen dus ten 'laste van de gemeenten). De voorzitter zei dat de vorige keer niet is medegedeeld dat de kosten het eerste jaar geheel, het tweede jaar voor en na 3 jaar niet meer voor rekening van de gemeenten komen, daar een en ander dan wordt weg gewerkt, in de rijksbijdrage om de tekorten te dekken. Dat is dus gun stiger dan in de oktobervergadering is gesteld. In de vakature burgemeester Ver meulen, Brouwershaven, werd be noemd burgemeester mr. Boersma. In de vakature wethouder L. van dei- Klooster (Westerschouwen) werd benoemd wethouder J. van Waveren (beide met algemene stemmen). Rekening 1965 De rekening 1965 werd voorlopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 210.560,23. Het ongedekt tekort per 31 decem ber 1965 bedraagt f 19.610,52. Dit be drag zal met de 7 gemeenten worden verrekend, waarbij wordt uitgegaan van het aantal leerlingen dat pet- gemeente de school bezoekt. De reke ning werd voorlopig goedgekeurd. Ook de begroting 1967 werd goed gekeurd (tekort f 37.800,-). Do heer gen en verklaarde in hoger beroep te zullen gaan De garagehouder R. uit Ouwerkerk werd veroordeeld tot een boete van f 40,- of 4 dagen. Rijdend met een auto via de Noordachterweg naar de Ring nam R. op 22 december van het vorig jaar de bocht te ver naar links en dat had een botsing tot gevolg. De officier wees er op dat het ver keer op dit moeilijke punt eigenlijk gedwongen is om te stoppen en voor rang te verlenen. De eis was f 50.- of 5 dagen. Voor nader onderzoek besloot dfc kantonrechter tot aanhouding van de zaken tegen de landbouwer A. van S. en de traotorohauffeur J. C. van O., beiden uit Brouwershaven. Deze he ren zouden met landbouwtrekkers op 19 januari j.l slik en modder heb ben achtergelaten op de openbare weg. Zowel Van S. als Van O. ont kenden echter hardnekkig De kwes tie zal nader worden onderzocht. 3500 tonnen mosselen aanwezig. Van de 195 kwekers die als mossel kweker staan ingeschreven werd door 35 kwekers niet aan de levering deelgenomen, leverden 46 kwekers van 80 tot 100 °/o, 43 kwekers lever den van 100 tot 150 en 18 kwekers 151 tot 200 van hun standaardca- paciteit^ijfer. ADVERTENTIE Donker AfrikaHet komt wel tot aanstelling van vakleerkracht gymnastiek Van Waveren vond het een gevolg van een onjuist beleid van het mi nisterie van onderwijs dat de school een tekort oplevert. De gestegen ka- pitaalslasten zijn oorzaak van het ge stegen tekort van 1967 (wegens bouw gymnastieklokaal). Het hoofd der school de heer J. H. Rosink gaf daarna een kort overzicht van de gang van zaken op de school. Het nieuwe lokaal met als gevolg daarvan het betere gymnastiekonder wijs is in meer dan één opzicht een verbetering. Het heeft namelijk ook zichtbaar invloed op de lichamelijke conditie van de kinderen en dat is ook van veel belang op hun school prestaties op ander gebied. Het aarttal leerlingen op school blijft constant. De verlaging van de leerlingenschaal zal wellicht aanlei ding kunnen zijn een nieuwe leer kracht aan te stellen. „De heer Pomp, verschillende ja ren aan de school verbonden, zal waarschijnlijk elders zijn positie kunnen verbeteren en wij zullen hem dus als leerkracht na de vakantie moeten missen", aldus de heer Ro sink, die zijn spijt verdei- betuigde over het feit dat het avondonder wijs niet door kon gaan. Een wens voor de school is nog de beplanting van het schoolplein, Een gevelsteentje zal aan de bouw van de school, eerste fase en aan de gym- nastiekafdeling (tweede fase) herin neren. Een model van dit steentje werd aan de aanwezigen getoond. Hierna sluiting. Attractie te Rotterdam: zeilschip in haven ROTTERDAM, 22-3. Voor de ko- mende zomermaanden heeft Rotter dam er een aardige attractie bij ge kregen. Aan een der „Spido" pon tons zal dan namelijk afgemeerd lig gen een trots zeilschip, dat doet her inneren aan een roemrucht maritiem verleden. Het is geen Nederlands zeilschip, dat het komende halfjaar in de Maasstad te bewonderen zal zijn. Tot verdriet van vele scheepvaart- enthousiasten heeft Nederland geen echt varend zeilschip uit vroeger ja ren meer Het juweel dat bij de ..Spido" ligt afgemeerd, is het Bel gische opleidings- en museum schip ..Mercator", dat de afgelopen nacht na twaalf uur varen van Ostende in Rotterdam aankwam. Niet met be hulp van de zestienhonderd vierkan te meter zeil, waarmee de „Merca tor" vroeger getuigd kon worden kwam het schip naar de Maasstad, naar heel nuchter op kracht van haar vijfhonderd p.k. motor. Dc- in 1932 gebouwde „Mercator" kon dank zij het Belgische „Natio naal comité voor zeevaartpropagan- da" als België's laatste zeilschip be houden blijven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In het Wilhelmina gasthuis is de 84-jarig H. A. Traus- ke overleden. De bejaarde man was op 11 maart in de Groen van Prin- stererstraat te Amsterdam aangere den door een personenauto toen hij op onvoorzichtige wijze de straat overstak. GRONINGEN. Een felle uitslaan de brand heeft een vrij grote schade aangericht in de toonzalen op de bovenverdieping van de firma A. Veenstra textiel- meubel- en woning inrichting-bedrijf aan de Meeuwer- derweg te Groningen. ROTTERDAM. Wat de vooruit zichten voor 1967 betreft meent de directie van de Holland-Amerika Lijn dat het voor' de vennootschap een moeilijk jaar zal worden ROERMOND. Een 49-jarige spoor wegarbeider uit Kessel, de heer J. Vossen is in het ziekenhuis in Roer mond overleden aan de gevolgen van een ongeluk, dat hem op 16 maart te Buggenum overkwam. Hij werd «toen gegrepen door een trein, nadat hij iels te laat de spoorbaan had ver laten tijdens zijn werkzaamheden. DEN HAAG. Een onbekend schip heeft in de Golf van Biscaye de be manning opgepikt van de Franse treiler Maire Jean Guiton, aan boord waarvan brand was uitgebroken. De treiler bevond zich op 160 km ten noordwesten van Bordeaux. DEN HAAG. De Bescherming Be volking en de Wegenwacht zullen in de toekomst bij rampen in vredes tijd samenwerken. Deze samenwer king vloeit voort uit een dezer da gen tot stand gekomen regeling tus sen de organisatie Bescherming Be volking en de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond A.N.W.B. ERMELO. Prins Bernhard heeft in ae Generaal Spoorkazerne in Er- melo een nieuw vaandel uitgereikt aan 41 pantser infanterie Bataljon (Stoottroepen). MARKTBERICHTEN Uicnveiling Middelharnis West-Duitsland blijft tot het laatst toe de grootste afnemer van onze uien. :In de laatste verslagweek was de export naar dit land 1950 ton of 44 procent van de totale uitvoer. Engeland en Frankrijk zijn met resp. 814 en 757 ton gelijke partners. Een belangrijke afnemer was ver der nog Afrika met bijna 500 ton. De Beneluxpartners namen nog bij na 300 ton af, en de rest ging in kleine hoeveelheden naar diverse landen. Nog steeds is er behoorlijke aan voer op de veiling, ook al moeten de uien uit alle windstreken komen. De totale aanvoer was 22Vz ton. waar van 10 ton klasse 1 en de rest klasse II. Voor de middel klasse l was er weinig verandering in prijs, zij kwa men van f 48,— op f 49,—. Ook de grove waren f l.— per 100 kg ho ger in prijs, zowel klasse I als II noteerde f 48,—. De drielingen wa ren dit keer met f 49,09 het hoogst genoteerd tegen f 47,— j.l. vrijdag. De meeste prijsverbetering gaven de middel van klasse II te zien wel ke van f 44,op f 46,58 kwamen. Gezien deze prijzen kan in het al gemeen gesteld worden, dat de han del nog zeer willig is, ondanks het gevorderde seizoen en het aanbod van uien van de nieuwe oogst uit Egypte. Zelfs de picklers gaan vlot van de hand en noteerden f 48,50 per 100 kg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4