Dit seizoen 86 gebouwen klaar voor Westhoek-bungalowpark Directeur H. J. A. Blom '25 jaar bij bank Financiële perikelen wijzen uit dat de gemeente moeilijk zit BERGMANS HET PORSELEINEN MASKER ft Unieke bouwprestatie Jubilaris te Haamstede HAAMSTEDE, 22-3. Het kale, al enige jaren braak liggende ex- bkembollenveld dat onder de naam „Winterrust" bekend staat, heeft in tijd van een goed half jaar een ge daanteverwisseling endergaan. Op het metershoge reclamebord staat dat hier fa. Den Hartcg uit 's-Gra- vendeel een bungalowpark voor de Stichting Vakantie Verblijven bouwt. Deze stichting is een onderdeel van het N.V.V. Toen de fa. Den Hartog vorig jaar oktober begen was het de bedoeliqg om 43 bungalows voor het op handen zijnde zomerseizoen klaar et hebben, doch het organisatiever mogen van de hoofduitvcerder de heer B. Rollé en de werklust der werknemers gepaard niet een winter zonder vorst maakten dat dit sei zoen alle geplande 86 gebouwen klaar zijn. Een enorme prestatie! Tot degenen die deze snelle bouw waarderen behoort de assistent be heerder, de heer G. J. M. Ariese uit Doodewaard. Hij gaat tesamen met zijn chef, de heer D. Peelers uit Am sterdam dit kamp of nog beter park genaamd, beheren. Een der eerste op vallende feiten van dit park is de naam. Als alles klaar is zal op de in gang de naam ,,'t Zeepe" prijken. De ze naam is afkomstig van het zich achter de duinen van het park lig gende duinstrook waarvan een ge deelte dezelfde naam voert. Inmiddels zijn de eerste 18 bunga lows opgeleverd en reeds voor 15 april worden de eerste gasten ver wacht. Volgende week wordt de eer ste serie ingericht. Tót nu toe is de belangstelling voor dit park enorm. Niet minder dan 1600 gezinnen dien den een verzoek in om dit seizoen een bungalow te mogen huren. De huurprijs bedraagt voor niet leden f 180,- per week, voor leden f 150,-. alles berekend voor het hoogseizoen. In deze prijs is alles inbegrepen, al leen de stroom voor elektrisch koken rroet apart betaald worden. Zo nodig kunnen ligstoelen, kinder ledikant j es enz. bij gehuurd worden. De tijds duur voor een huurperiode is onbe perkt. Elke bungalow heeft een par keerplaats voor de meegebrachte au to. Niet minder dan 100 van deze ruimtes zijn in het bouwplan opge nomen. Verder komt er een fraaie kinderspeelplaats met diverse stoe len. De fa. v. d. Dries uit Zierikzee is momenteel bezig met het egalise ren van het gedeelte dat klaar is en hier zal het graszaad worden inge zaaid. De beplanting met heesters enz. kemt in het najaar aan de beurt. Tenten komen absoluut niet op dit in wording zijnde park, waar mooie straatwegen nu al de verschillende bungalows verbinden. De 86 bungalows worden gevormd d.cor 2 sets van 4 en 13 sets van 6 stuks. Elk gebouw is geschikt voor een verblijf van 5 personen en be staat uit een woon-zitkamer met aangebouwde keuken. Verder een slaapkamer, een halletje, een douche met lavet, een toilet en een berging vcor fietsen en kleine bagage. De meubilering bestaat uit rotan-mate riaal. Binnen is alles ia licht gehou den kleuren geschilderd, buiten een combinatie van blauw, w*it en bruin. Het vakantiepark zal voor overtol lig water een zelf aan te leggen rio- lerlngsysteem met een lengte van 400 meter mogen aansluiten op de gemeenteriolering. Voor de faecaliën is een enorme sceptic-tar.k aangelegd die regelmatig leeggezogen wordt. Omwonenden zuilen geen last heb ben vaa vreemde luchtjes, zo verze kerde de heer Ariese cns. Het park zal voor iedere Nederlan der te huren zijn. Er is een loot-sys teem waarin iedere aanvraag een kans krijgt opdat dit met de grootst mogelijke objectiviteit en eerlijkheid zal gebeuren. Zij die niet tot de ge lukkigen behoren worden het jaar daarop gevraagd om weer mee te deen. De officiële opening is vastge steld op 15 juni a.s. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 22-3. Op 1 maart 1967 was het 25 jaar geleden dat de heer H. J. A. Blom, geboren in Haamstede de toenmalige functie van kassier der Boerenleenbank Haamstede aanvaardde. Op die da tum stapte hij als enige funktionaris het kleine kamertje van zijn ouder- Ncord-Vietnam heeft vandaag door middel van het regeringsdag blad Nhan Dan president Johnsons vccrstelien tot vredesbesprekingen - vervat in een brief aan president Ho Tsji Minh - als een bedriegelüke po ging van de hand gewezen en ver klaard dat besprekingen pas moge lijk zijn als Amerika de Noordviet- namese voorwaarden aanvaardt. DEN HAAG. Het bestuur van het hoofdbedrijfschap detailhandel heeft zich verenigd met het voorstel dei- werkingsduur der huidige regeling van de vijfdaagse werkweek in de detailhandel te verlengen tot 1 no vember a.s. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 18 maart Lena Cornelia, d. van Adrianus Schouls en Jannetje Hendrika van Schouwen (Zierikzee); 17 maart Jacob Hendrik Joseph, z. van Johannis Adriaan Klink en Eli sabeth Egberta Maria van Toor (Zie rikzee); 19 maart Maria Helena, d. van Cornelis Kloet en Elizabeth Maatje van der Werf (Zierikzee); 19 maart Sietje, d. van Cornelis Kloet on Elizabeth Maatje van der Werf (Zierikzee); 20 maart Anthcnie Ma- rinus, 7. van Anthonie Marinus Wes- dorp en Cornelia Stoutjesdijk (Mid den schouwen); 20 maart 'Johanna Cornelia Maria, d. van Jan Kort en Elizabeth Boot (Zierikzee). Gehuwd. 17 maart Gerardus Mar- linus Damen, 21 jr. (Vlijmen) en Jo hanna Margaretha Cornelia van Verseveld, 20 jr. (Zierikzee) 17 maart Andries Verwest, 25 jr. (Zierikzee; en Willemina Berrevoets, 32 jr. (Zie rikzee). Overleden. 16 maart Anthonia Ja- ccba SchuPs. 72 jr., echtg. van Ben jamin Willem Schot, eerder geh. ge weest met Anthony van den Berge (Zierikzee). Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 20-3. Op de jong ste gemeenteraadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, onder vcorzitterschap van burgemeester H. P. Everwün, kwamen belangrijke za ken aan de orde. Ir december 1966 nam de raad een besluit om de straatbelasting te ver hogen waardoor vooral de kampeer- bedrfiven financieel werden aange spreken. Dcordat dit jaar de kam- peerbedrijven 2 maal leges moeten betalen ziet het college een mogelijk heid cm deze straatbelasting te la ten vallen. Vcor 1967 zijn de kam- peervergunningen net uitgegeven en vcor 1968 zullen deze in oktober in behandeling komen. De daarvoor te betalen leges-bedragen vloeien dus dit jaar dubbel in de gemeentekas. Met de Rijkspolitie voert de burge meester momenteel onderhandelin gen cm de controle der kampeerbe- drijven in hun handen te geven. Zo lang dit nog niet definitief is blijft de post van f 8.000,- voor een con troleur staan. De heer Hendrikse vroeg zich af hoe het dan in 1968 met deze te in nen bedragen moet. De controle laat zeer veel te wensen over en wat moet er van politiecontrole terecht komen omdat dit apparaait toch al overbelast is? Ook hier zweeft bij de voorzitter als antwoord opnieuw het gouden woord recreatiebelasting. De heer Hendrikse vond het jammer dat deze „glas water storm" in de cember werd ontketend. Met de ont trekking van het raadsbesluit om de straatbelasting te heffen ging de raad akkoord. Het college zag wel de noodzake lijkheid om de reinigingsrechten te verhogen en deze te brengen van f 15 op f 21 voor de gewone emmers en de zomeremmers van f 7,50 op f 10,50, zijnde de werkelijke kosten- bedragen. De zomeremmers zaten bij de heer Hendrikse niet lekker en volgens hem gaan ze het gehele jaar mee. Wat is eer. zomer, en wat een winteremmer? Vragensteller zag gaarne de kosten van een zomerem- mer op 70 pet. van die van een win teremmer gebracht. De voorzitter antwoordde dat er momenteel 423 zemeremmers zijn die bijna allen afkcinstig zijn uit motels en hotels cie des winters gesloten zijn. Dus geen zomeremmers bij zg. tweede woningen. Ook bjj de zomerwonin gen betalen de eigenaars tot nu toe het volle jaartarief per emmer. De heer van Waveren merkte op dat al deze financiële gesprekken het erg duidelijk maken dat de gemeen te financieel n.scilijk zit. iviet iiet voorstel om de emmer- prijs zoals in het voorstel verwerkt, te verhogen, 'kon iedereen zich ver- enigen. Bezwaarschrift Het voorstel van b. en w. om af wijzend te beschikken op een be zwaarschrift van de heer C Oosse, Bouwmansweg 20 te Noordwelle te gen het college die zijn verzoek om een Romney schuur te mogen bou wen, afwees, werd eens haarfijn dooi de raad bekeken. Het college zei dat volgens art. 62 lid 2 der bouwveror dening. het gebruik van golfplaten als bedekkingsmateriaal verboden is, behoudens in bijzondere geval len. Verder moet het bouwsel, deze Romney-schuur dus voldoen aan re delijke eisen van welstand en aan vaardbaar zijn in het landschap. Volgens do heer Hendrikse staat aan dezelfde weg een dergelijke schuur, dus is er bij de bouw hier van niet dezelfde lijn gevolgd. Er zitten wel meer golfplaten aan schu ren. Het advies van de welstands commissie was hierin niet doorslag gevend. Het college dacht aan de leuze; als er een schaap over de dam is, komen er meer en dit werd het hoofdmotief tot afwijzing. Overigens is er bij een verbouw wel eens een vergunning verleend om wat golf platen te gebruiken. De heer Steur zag in de bouw van deze schuur een mogelijkheid voor de eigenaar om als loonwerker zijn materiaal op te bergen en adviseerde toch vergunning te geven. De heer Padmos stond naast de heer Steur doch vroeg zich af waar het einde is, een opmerking waar de heer Dale bout het mee eens is. De heer Kloos terman zou een plaats 'kiezen tussen het houtgewas waar deze schuur niet opvalt. De voorzitter noemde het erg moeilijk doch als de raad b. en w. dekt om in andere gevallen af te kunnen wijzen dan akkoord. Wet houder v. d. Klooster noemde het een groot risico en als bergplaats voor caravans zeer groot. „Als daar zoveel aan verdiend wordt, dan gaan hij mij de machines ook naar buiten en de caravans er in", merkte de heer Kloosterman op, „doch ik weet wel anders". Wethouder van Wave- ren zei dat het nog niet bewezen is dat een ander bouwsel veel duurder is. Weth. v. d. Klooster maakte de raad er op attent, dat, indien er op nieuw een dergelijk verzoek komt om tussen de bomen te bouwen deze aanvrager net zo veel rechten heeft als de heer Oosse. Een tegenvoorstel van de heer Steur om dus vergun ning te verlenen in dit speciaal geval wordt in stemming gebracht en ver worpen met 7-4 stemmen. (Voor: Steur. Kloosterman, Hendrikse en Westhoeve). Het uiteindelijke voor stel van b. en w. om afwijzend t,e beslissen op het verzoekschrift van de 'heer Oosse werd met 7-4 stem men aangenomen. Zebrapad Bij de ingekomen stukken was een besluit van Ged. Staten om tegen over het rusthuis „Duinoord" een zebrapad aan te brengen over de Kloosterweg. Het speet de voorzitter dat het knipperlichtenplan werd af gewezen. Met de N.V. P.Z.E.M werd een nieuw contract opgesteld waarin de elektrische energielevering voor de openbare verlichting in nieuwe ba nen werd geleid die voordeliger voor de gemeente zijn. De raad ging hier mede akkoord. De vergoeding volgens art. 193 der L.O.-wet 1920 werd vastgesteld op f 35,31 voor het jaar 1966 voor het bijzonder lager onderwijs. De vergoeding ingevolge art. 103 bis juncto art. 103 'der L.O.-wet 1920 voor het vakonderwijs voor 1966 dei- bijzondere lagere school werd be paald op f 2277,17. De wijzigingen in de Wachtgeld verordening, voorgesteld in art. 6, en bestemd voor het personeel dei- gemeente werden aangenomen. Aan 'de heer E F. Behrend te Rijn- saterwoude werd kavel 16 goot 1095 m-„ gelegen aan de verlengde W. G. Bootlaan tegen de vierkante meter- prijs van f 25 verkocht. Dc Oostenrijkse woningen Namens de commissie gaf de heer A, D. Dalobout hel advies aan hel college en de raad de gemeentereke ning 1965 vast te stellen. Het was de heer Dalebout opgevallen dat de ex ploitatie der Oostenrijkse woningen in 1965 een tekort opleverde van f 17.000. De voorzitter zeide hierop dat hij vorige week bijna 3 uren op het departement had gepleit voor een extra toewijzing woningwetwo ningen, doch hij moest platzak terug keren. De heer Kloosterman merkte nog op dat de meeste bewoners dei- Oostenrijkse woningen er niet uit willen omdat ze in de zomer verhu ren, waardoor volgens opmerker de huur omhoog moet. „Kom daar eens over praten", antwoordde de voor zitter. Een aantal begrotingswijzigingen 1966 waren aanpassingen der werke lijke inkomsten en uitgaven, en wer den akkoord bevonden. Een krediet, groot f 350 werd van de raad gevraagd om bij de geboorte van een kroonprins of -prinses de leerlingen der kleuterscholen, lagere scholen en de uit de gemeente af komstige leerlingen der B.L.O.- schocl een tegel te schenken. Zij ging hiermede akkoord. Eveneens geen bezwaar had de raad tegen het garant staan van de rente en aflossing van een kasgeld lening groot f 75 000, aan te gaan door de Stichting Renesse met de N V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, Rentevoet 5% pet. Enige begrotingswijzigingen 1967 kregen hun beslag door de op deze avond genomen besluiten. De staan gelden der kermissen te Wester schouwen gaan met f 3000 omhoog. De kosten van de aanleg van tele foon naar drie strandconsumptieten- ten, t.w. te Westenschouwen, Mid denpad en te Renesse, gaan f 3000 bedragen. De aanleg en eerste aan sluiting is voor kosten gemeente, de andere kosten zijn voor houder tent en elk jaar de helft der vernieuwde aanleg. Het snoeien der sportterrei nen kostte f 3000. Er blijft nog een onvoorzien op de begroting 1967 van f 8.183,12. De rondvraag Bii de rondvraag deelde de voor zitter mede dat de volgende raad is vastgesteld op 10 april. Het wandelpad rond de boomgaard van de heer Dalebout, dat hard aan verbetering toe is ,zal dit jaar nog niet aan de beurt komen. Dit n.a.v. een vraag van de heer Dalebout. Volgens de heer Goossens moeten de bewoners der Oostenrijkse wo ningen in Renesse die des zomers „slapers" houden aan de Stichting betalen. De Stiching Renesse heeft drie tarieven voor haar huurders; normale huur, huur metonderver huur en gehele zomerhuur Dezelfde vragensteller wilde weten wie er uit het Oostenrijkse dorp te Haamstede waren aangeschreven voor verhui zing naar de ratiowoningen. Alle ge zinnen met twee of meer kinderen. Enige bedankjes kwamen hiervoor binnen. Over het ingezonden stuk in de Zierikzeeche Nieuwsbode van 20 maart wilde de heer Goossens nog iets weten, doch de voorzitter be paalde zich tot het antwoord dat er nooit toezeggingen aan het loket ge daan worden, mits met toestemming van b. en w. De Hogezoom De heer Hoogerhuis dankte het college voor de opknapbeurt van de ADVERTENTIE ZEISS RODENSTO CK POLAROID BUCHMANN De beste voor uw ogen VAKOPTICIËN HAVENPARK 1 ZIERIKZEE lük huis aan de Burghse weg. het z.g. „moolhui*" binnen om zijn vader cp te volgen die dit werk vanaf 1922 had gedaan. De Boerenleenbank Haamstede werd in 1910 opgericht en men benoemde de (eenmalige onder wijzer „meester" Griep tot kassier. Deze nam zijn benoeming aan. doch teen rijn werk een aanvang nam, het was maar een bijbaantje, durfde hij het niet aan waardoor de heer IV. G. Boot Wz. zijn functie over nam, totdat in 1922 de heer A. Blom kassier werd. De jubilaris, nu 57 jaar oud, werd in 1637 plaatsvervangend kassier en in die periode kreeg hij de kneepjes van het vak onder de knie, waarbij hij zich nog altijd de steun en hulp van de voorzitter-oprichter wijlen C. A. Blcm dankbaar herinnert. Op 1 maart 1942 kreeg hij de bankzaken onder zijn beheer en de omzet be droeg toen ruim f 1.000.000. Dit bedrag kwam door de bankadmini- stratie door toedoen van 678 spaar ders. 130 rekening-couranthouders en 88 voorschotnemers. Bezien we de huidige cijfers, waarop natuurlijk de fusie met de andere West- en Mid- denschouwse banken van Invloed zijn. dan is de omzet gestegen tot f 70.000.000,- met 3709 spaarders, 545 rekening-couranthouders en 310 voorschot nemers. Wel een enorm verschil. Momenteel draait de bank dan ook met een staf van 9 perso nen terwijl de heer Blom pas in 1945 zijn eerste hulpje kreeg. Via kamer rechts van het „mool- huis' raar het bijgebouwtje in 1949 verhuisde de huidige directeur naar het prachtig? Raiffeisengebouw waar hij ru al vrnaf 1961 zijn eigen kan toor heeft De fusie met de andere b-nken kwm in 1965 tot stand en in npbüe tcekcrr.st zal een hoofdge bouw in Reness? verwezenlijkt wor den De enorme stijging van de om zet is vel eens de heer Blom voor een Frcot deel te danken aan de recrea tie. Talloze toeristen en natuurlijk ook de eigen burgerij vonden hun w?p naay bank waar zij hun zaken op een juiste manier behartigd we- ten. De heer Blcm staat met hart en ziel ach tor zijn clientèle. „Dorre materie" Men beweert wel dat het bankwe zen „maar een droge materie" is, hetgeen niet wegneemt dat er toch ook te lachen valt. Een merkwaar- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). dige tijd was de geldsaneringstijd. Met de tram (die reed toen vlak langs de bankingang), arriveerde eens een spaarder, die zijn boekje blad voor bjad had gevuld met tot in kleine vierkantjes opgevouwen bankbiljetten. Hoeveel het bij elkaar was, wist hij niet. Toen de bank de eerste miljoen was gepasseerd, dui zelde bet de notulist van do nullen. Hij kon het juiste bedrag niet uit spreken. „Het is een mond vol" zei hij toen. Tijdens de sanering alweer reisde de heer BI ;m mat een miljoen gul den aan biljetten naar Middelburg. Het geld werd in een rieten koffertje gedaan en achter op de fiets gebon den, waarna de reis per spoorboot wer<j aanvaard. De aankomst te Kat- scvaer viel nogal een beetje hard uit, zcd'Jt uitgerekend de mlljoenenfiots overboord ging en in de modder van de Z andkreek terecht kwam. In kor te tijd echter was de fiets weer op gehaald, maar niemand heeft ooit geweten dat hier een fortuin de plorrt) inging Cv or het jubileum zelf en derge lijke grappige dingen zal ongetwij feld werden aepraat op een heden dcn.dordaejnvmd te houden algeme- re verfaderir." van de Raiffeisen- bark „Schouwen' in het dorpshuis te Renesse. Hogezoom en had vervolgens nogal wat bezwaren tegen de genomen verkeersmaatregelen in Renesse. Volgens spreker kreeg de raad te weinig tijd om zich hierop voor te bereiden. Allereerst zeide de voor zitter dat de uitgebreide stukken ter inzage liggen, bovendien zijn deze maatregelen door de raad aangeno men en zullen uitgevoerd worden. Dan had de heer Hoogerhuis aan merkingen op een verbouwingszaak in Renesse die veel te lang op pa pter duurde. Volgens de voorzitter -was de iieer Hoogerhuis hierover volkomen verkeerd ingelicht. De traditie getrouw kwam de heer Hendrikse met de zandbak in Noord welle, de olietank in Serooskerke en üo straatverbetering in Noordwelle waar tot op heden niets aan gedaan was. Gelukkig komt er nu schot in deze zaken, alleen het olievat blijft. Volgens de heer Hendrikse is er te radicaal gesnoeid op de sportvelden en de dode bomen bleven staan. Er was bij dit snoeien al een achtor- stcCd van een paar jaar in te iv,Ln m Staatsbosbeheer advise arde -lit weik door de Ned. Heide Mij. te la ten uitvoeren hetgeen gedaan word. Orr gelijk te komen is de snoei '.vat fors geweest. In de vorige vergade ring kreeg de heer Hendrikse t n ontwoord dat er geen uitbreiding van kompeer terreinen zou komen. Nu ziet vragensteller uibreiding bij Eo- naflde, cammng Duinrand e.n Du.n- hceve De voorzitter zeide hierop dat dit uitbreiding van bestaande ter reinen ömvat doch nieuwe komen er beslist niet bij. Voor camping Duin rand is voor de uitbreiding geen ver gunning verleend. Het éénrichting- verkeer ider J. J. Boeijesweg (gedeel telijk) vindt bij de heer Hendrikse bedenkingen omdat voor de grote bevoorradirigèauto's de weg te smal en te slap van fundament is. De-ver keersveiligheid vraagt deze maatre gel nu eenmaal. Strandbeveiliging De heer Kalkman vroeg naar de strandbeveiliging. De voorzitter vindt deze onvoldoende en wendde zich tot de Kon. Zuid Hollandse Mij. tot Redding van Drenkelingen om advies. De kamer wooncommissie te Re nesse verwijst aanvragers die in Re nesse tevergeefs aankloppen om een huis naar Haamstede, aldus de heer Steur waarop de heer Padmos zegt dat de oude mensen in Renesse blij ven en de jeugd naar Haamstede trekt. 20 ratiowoningen in Haamste de en 20 in Renesse was best moge lijk geweest volgens de heer Pad mos. De voorzitter meende dat de heer Pacfmos verkeerd was ingelicht want Renesse zou 20 ratiobouwsels gekregen hebben in de 2e bouw- stroom doch deze bleef uit. Over het winkelcentrum te Renes se vroeg de heer Steur inlichtingen. Daar de eigen middenstand geen in teresse heeft is het college onder handelingen -begonnen om de bouw iri zijn totaliteit te laten verrichten. De uitslag doorlichting gemeente- personeel mag half april verwacht worden. Tot slot attendeerde de heer Steur b. en w. op de bar slechte toe stand der Bad- en Strandweg. Mo menteel is geen geld aanwezig voor deze in 1962 pas vernieuwe weg Nagekomen PREDIKBEURTEN voor Goede Vrijdag (24 maart) Gereformeerde Kerken Nieuwerkerk: 7.30 uur ds. Becker. Bruinisse: 5.30 uur ds. Nawijn. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Rrc uwer shaven: 7 uur ds. Keizer. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 7.30 uur leesdienst. Nieu werkerk: 7.45 uur ds. Karens (in Ons Dorpshuis). Geref. Gemeenten in Nederland Bruinisse: 7 uur 'leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Bruinisse: donderdag 23 maart, 's avonds om 7.15 uur ds. L. Gebraad, St. Philipsland. Gemeente Zierikzee Het gemeentebestuur maakt bekend dat het BADHUIS op Goede Vrijdag zal zijn gesloten. 54. Er steeg een verbaasd gemompel op onder de vissers. Eén van hen barstte uit in een luid gelach en Aram, die het snel groeiend wantrouwen in de blik van hun gastheer opmerkte, ging snel verder: „Het is de waarheid. Luister slechts!" En hij ver- lelde de verbaasde vissers alles wat hem overkomen was, vanaf het ogenblik dat dc golven hem aan land gespoeld hadden. Reeds gloorde in het oosten de nieuwe dag toen hij besloot: „Het is van het grootste belang, dat wij de slnd binnenkomen, maar ge begrijpt dat wij zó niet kunnen gaan. Wij zouden nooit langs de wachters bij de poort komen. Zo gij ons wilt helpen, zal de keizer u rijkelijk belonen!" Een diepe stilte viel na zijn woorden. De oude visser knikte pijnzend, doch eindelijk sprak hij: „Ik geloof u. Een beloning be hoeven wij niet. Wij hebben alles wat wij wensen en willen slechts met rust gelaten worden. Wij zullen u in de stad brengen en wanneer ge ons verder nodig mocht hebben, zijn wij te allen tijde bereid u bij te staan". Lu Nan deed een stap naar voren en greep de hand van de oude visser, „Ik zal u niet vergeten!" sprak hij geroerd. Doch Aram, die vond dat. reeds teveel tijd verloren was gegaan, viel hem in de rede: „Hoe denkt gij ons binnen de stad te krijgen?" vroeg hij. „Gij weet toch, dal de poorten zwaar bewaakt worden?" De oude man glimlachte. „De bewaking is zwaar", gaf hij toe, ,doch niemand zal er aan denken een wagen met vis terug te sturen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2