C&OC lentfade EEN KENNEDY-DYNASTIE VOORKOMEN OF GENEZEN Districtsbestuiirder J. L. Lukaart sprak over planalogie De ziekenfondsen en de huisartsen daar blijf je fit bij De lente kondigt zich zeer fleurig aan Overeenkomst met Indonesië Ongevallenkisten langs snelwegen nur die ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 maart 1967 Nr. 19765 Jaarvergadering A.N.A.B. 2IERIKZEE. 20-3. In het Huls van Nassau te Zierikzee werd de jaarvergadering gehouden van de Federatie Schouwen-Duiveland van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijf*-bund, welke is aangesloten bij het N.V.V. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer A. C. Voshol uit Zierikzee een speciaal woord van welkom tot de districts bestuurder van de A.N.A.B., de heer 1. Lukaart en twee afgevaardigden van de afdeling Sint-Philipsland. De penningmeester, de heer P. W. van den Bos uit Ouwerkerk, reikte aan alle vertegenwoordigers van de 15 aangesloten afdelingen een finan cieel overzicht uit waaruit o.a. bleek dat in h t vorige jaar t 650,64 door de federatie aan contributies was ontvangen, terwijl aan vergaaerkos- ten e.d. f 655,60 werd betaald. Hoe wel er momenteel een voordelig sal do in kas aanwezig is van f 317.96, zijn de financiën toch wat terugge lopen. Als afgevaardigden naar de voorjaarsvergadering van de vak groep landbouw op vrijdag 14 april a.s. te Utrecht werden aangewezen de heren P. W. van den Bos (Ouwer kerk); J. Verwijs (Sint-Philipsland en M. Bal (Brulnisse) terwijl bovendien drie plaats-vervangers werden geko zen. Een bestuursvoorstel om de hui dig contributie van 90 cent per half jaar te verhogen tot een gulden werd aangenomen, echter met dien ver stande, dat deze verhoging pas met ingang van het tweede halfjaar zal ingaan, Waarschijnlijk zal ook de contributie voor de „grote bond" worden verhoogt. Deze bedraagt mo menteel nog geen twee gulden. Bestuursverkiezing Bij de gehouden bestuursverkie zing waren de heren M. Bal, J.. de Rijke en A. C. Voshol allen herkies baar. Zij werden bij akklamatie her kozen. Secretaris M. Matthijsse stel de zich echter niet meer herkiesbaar. ADVERTENTIE bloemen-en vakantietentoonstelling in Ahoy' Rotterdam 3000 m3 bloemen- en plantenweelde uitgebreide toeristische informaties a.s. vrijdag ROTTERDAM-DAG met optreden van een groot aantal bekende artisten. DAGELIJKS EN BEIDE PAASDAGEN GEOPEND VAN 13.00-22.30 UUR Toegangsprijs f 2,- Kinderen f 1.25^ Verkeerde halte LONDEN, 20-3. De Britse lucht vaartmaatschappij BOAC vraagt zich af wat er met vier passagiers ver keerd is gegaan. Dit weekeinde kwam de oude Chinees Sjan Seng met zijn dochter uit Hongkong in Londen aan en keek daar verdwaasd om zich heenHij had naar Nairobi gewild. Daarvoor hadden ze in Ka- ratsji moeten overstappen. De Amerikaan Elliott Horen is niet terug uit Amman, Jordanië. Hij had zaterdag uit Londen niet verder dan tot Frankfort willen vliegen, maar kwam in Amman terecht. In een Londens ziekenhuis is de oude Nigeriaan Mallam Adadama Azere met longontsteking opgeno men. Hij kwam uit Lagos, waar hij het vliegtuig had genomen naar Ka no, 800 km. verder, maar belandde in Londen. De BOAC zei maandag dat alle vier zonder extra kosten op hun bestemming zullen worden ge bracht. Als nieuwe secretaris werd gekozen de heer M. D. Vishol uit Noordgou- we. welks zijn beneeming aannam. Distriktsbestuurder J. L. Lukaart uti Goes (geboren te Zonnemarie) hield een kort praatje- over de loonaktie. waarbij hij mededeelde, dat de vak organisaties geen genoegen hebben genomen met de voorgestelde loons verhogingen, welke in de praktijk slechts een verhoging zouden bete kenen van 7 1 Ce procent, daar de meerpremies voor de diverse sociale lasten 2,8 o zouden gaan vergen. La ter werd toch overeenstemming be reikt met de verhoging van 4 en iVz o per 1 juli a.s. Deze verhoging gaal echter pas in na afloop van lo pende contracten. Contractueel is tenslotte opgenomen, dat het aantal vakantiedagen van 15 is verhoogd tot 16. Ruimtelijke ordening en planologie Als sluitstuk van deze jaarverga dering hield de heer J. L. Lukaart, lid van de Provinciale Staten van Zeeland, een interessante causerie over ruimtelijke ordening, planologie en gemeentelijke bestemmingsplan nen. Met deze onderwerpen heeft de A.N.A.B. tegenwoordig ook bemoeie nis gekregen. De inleider wees op de sterk gewijzigde toestanden in ons land, doch hij vreesde voor de ar beiders niet de beruchte dertiger ja ren. Ruimtelijke ordening omschreef hij als zijnde orde op zaken stellen in het gebied waarin wij wonen. Hij wees op de grote bevoLkingstoenamé in ons land en de daarvoor benodig de huizen en wegen. Verkeerd ge bruik van gronden kan worden voor komen door een goede planning. Voor planning in dit verband is pas kort voor de tweede wereldoorlog belangstelling gekomen. Spreker on derstreepte de noodzaak van ruim telijke ordening en stond ook gerui me tijd stil bij de provinciale streek plannen en de gemeentelijke bestem mingsplannen. Geen industrie in Noord-Zeeland Hoewel spreker uitvoerig stil stond bij de ontlasting van de randstad Holland voorzag hij geen industriële ontwikkeling in Noord-Zeeland. Het zcu eventueel wat toeleveringsindu strie kunnen worden, doch daarvan achtte hij de betekenis o.a. voor Schouwen-Duiveland maar. van zeer geringe omvang. Meer kansen zag hij voor de grootindustrie liggen in de omgeving van VTissingen, het Sloe- gebied en aan weerszijden van de Westerschelde. waarvan hij Terneu- zen als voorloper zag. Hoewel de Randstad Holland momenteel een ver trekoverschot laat zien is men er sinds het jaar 1880 in Zeeland in ge slaagd een vestigingsoverschot te be werkstelligen van 660 personen in het afgelopen jaar. Uitvoerig stond spreker stil bij het ontwerp streek plan „Midden-Zeeland", de vuilwa- terafvoer door Brabant en de ge meentelijke bestemmingsplannen. Tot slot van zijn inleiding bracht de heer Lukaart dank aan de scheiden de secretaris M. Matthijsse, voor het vele werk in federatieverband ver richt. BUIK DOOR HET WERE1.D VENSTER Hoe populariteit ineens kan om slaan, kan men ook in de VyS. waar- nemen, althans een begin daarvan. Twee bladen zijn deze week ver schenen The Reporter en Esquire die beide een uiterst fel artikel be vatten tegen de familie Kennedy. Het is duidelijk dat zich. een politieke machtsstrijd binnen de Democrati sche Partij ontwikkelt tussen Robert Kennedy en president Johnson en in dit verband wordt de opzienbarende rede vrede-in-Vietnam van de sena tor wel gezien als de openlijke oor logsverklaring. Johnson is bovendien de kwade pier geworden in het boek van Man chester De dood van een president, nog meer trouwens door alle rellen die daarom zijn ontstaan tussen de schrijver, de uitgever en de familie Kennedy. Die liepen zo hoog, dat ieder die het boek niet gelezen heeft, nu ook precies weet wat er voor naars over Johnson in staat. Nu is Johnson geen persoon die bijzonder getapt is geworden tijdens zijn presidentschap, maar respect voor zijn politieke bekwaamheid is er wel degelijk. En bovendien is er in de V.S. altijd nog een zekere na tuurlijke terughoudendheid om bui ten de verkiezingstijd al te hard te gen een president te ageren: hij is nu eenmaal de „chief". UTRECHT, 22-3. De zes zieken- fondsorganisa'fcies hebben in een communiqué meegedeeld, dat zij zich hebben beraden op de consequenties van het door hen genomen besluit, de op 10 maart door minister Veld kamp en staatssecretaris Bartels van sociale zaken en volksgezondheid vastgestelde richtlijnen voor het sluiten van een overeenkomst tussen ziekenfondsen en huisartsen, te aan vaarden. Om de kans op het weer oplaaien van het conflict te voorkomen, heb ben de ziekenfondsorganisaties be sloten, een maximale positie in te nemen. Dat wil zeggen, dal zij zover willen gaan als de richtlijnen maar enigszins toelaten. Een daartoe strekkend voorstel is de landelijke huisartsen vereniging vanmorgen ter hand gesteld. Aldus het commu niqué. Nader wordt vernomen, dait men dit voorstel in ziekenfondskringen beschouwt als vergaand, maar ook als een laatste aanbod. Naar een dynastie? Dan is over Jackie Kennedy voor al zoveel zoetelijks verschenen dat menige Amerikaan dit verder niet meer lustDe kritische artikelen gaan er op in dat de Kennedy-legen de na de dood van de president vak bekwaam door de familie zelf in le ven is gehouden en men laat door schemeren dat de familie aspiraties heeft om een soort dynastie in het leven te roepen, een 'erfelijk presi dentschap. De allure der Kennedy's op het Witte Huis maakte op vele Ameri kanen trouwens al een beetje zie kelijke indruk: daar was een stijl die men niet gewend was, een beetje de sfeer van een hof. En nu nog: Robert die in grote stijl over de we reld reist alsof hij meer is dan alleen maar een senator der V.S., geen feest of Jackies zuster Lee Radziwill, een prinses trouwens, geeft de toon aan, enzovoort enzovoort. En Johnson wordt maar als een hufter afgeschil derd men krijgt langzamerhand een beetje sympathie voor hem om dat hij door de Kennedy's zo onaar dig wordt behandeld Deze artikelen zijn een aanduiding dat Robert Kennedy bij het vervol gen van zijn weg over de politieke toppen der V.S. last kan krijgen van een weerslag doordat allerlei men sen onderhand wel eens een-keer de krant willen lezen, of naar de tele visie kijken zonder dat er een pro minente Kennedy voor hun ogen komt. ADVERTENTIE Keukenhof open! LISSE, 22-3." Bij fraai voorjaars weer hebben de gemeenten van de oude bollenstreek dinsdag de eerste lentedag, het bollenseizoen geopend met hun jaarlijkse persconferentie. Voor het eerst hebben ook Haarlem en Leiden zich officieel onder de bollengemeemten geschaard. Zij beschouwen zich als de na tuurlijke polen van het Zuidholland se bollengebied, vertelde burgemees ter Van der Willigen van Leiden aan de in zijn stadhuis bijeengekomen pers. De Keukenhof in Lisse ging woens dag voor het publiek open. Officieel vertoon was er dit jaar niet bij; men zegt het uitsluitend met bloemen en met 44 nonfiguratieve beelden van jonge Nederlandse beeldhouwers. Onder de bloemen van de Keuken hof zijn narcissen en krokussen op het ogenblik nog ver in de meerder heid, buiten tenminste In de warme kas is al een verbazingwekkend groot aantal tulpenvariëteiten te zien Lelies zijn er ook in de warme kas en een collectie amarylis - die grote bloem die zo vlot de bol uitkomt - is verdeeld over de warme kas en een speciale amaryliskas. Buiten staat de ericatüin in volle bloei. Ge noeg te genieten dus. En wie overal het fijne van wil weten kan zijn licht opsteker, bij de jonge bodlen- kwekers die op de Keukenhof als gidsen optreden. DEN HAAG, 22-3. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft de Tweede Kamer een wetsontwerp voorgelegd ter goed keuring van de 7 september vorig jaar gesloten overeenkomst met In donesië, volgens welke Indonesië 600 miljoen gulden zal betalen ter af doening van financiële aanspraken van de Nederlandse staat en Neder landers op Indonesië. DEN HAAG, 22-3. In het geregelde contact tussen het Roode Kruis en het korps rijkspolitie zijn twee nieu we ideeën ontwikkeld om een snelle hulpverlening aan slachtoffers van verkeerstongevallen op de autosnel wegen te bevorderen. Vorig jaar is uit dit contact reeds het initiatief voortgekomen om op dagen met gro te verkeersdrukte enkele ambulan ceposten aan de autowegen in ge reedheid te houden. Dezer dagen worden met mede werking van Rijkswaterstaat bij wijze van proef langs rijksweg 12 vanaf het verkeersplein Oudenrijn tot voorbij de afrit Woerden-Lin1- schoten aan beide zijden van de weg 20 ongevalskisten geplaatst op on derlinge afstand van ca. 650 meter, 16 (2 X 8) daarvan bij de bestaande radio-telefonische meldzuilen. Deze kisten, groot ca. 100 X 50 X 50 cnv5., zijn wit geschilderd met een rood kruis op de zijkanten. Zij bevatten een verba ndk is t en twee dekens, die eigendom zijn van het Rode Kruis. Het ikorps rijkspolitie heeft de kis ten voorzien van wee fakkels en een obstakellamp, die gebruikt kunnen worden voor de onmiddellijke mar kering van de plaats van een onge val, in afwachting van de komst van de politie. „Flifsen" ilit het buitenland SAO PAULO. De overstroming ten noordoosten van Sao Paulo in Bra zilie heeft aan 400 mensen het le ven gekost. Het zwaarst getroffen is Caraguatatuba, een stad van 15000 inwoners, waar de helft van de wo ningen verloren is gegaan. HONGKONG. De Nederlandse scheepvaartmaatschappij Royal In ter-Ocean Lines heeft openlijk haar verontschuldiging aangeboden we gens een schietpartij aan boord van het 6439 ton metende vrachtschip „Straat Malakka", waarbij de kapi tein en vier Chinese matrozen waren betrokken. SAN DOMINGO. Genei-aai Imbert, een van de twee overlevenden van de groep die in 1961 dictator Rafael Trujillo likwideerde, is bij een aan slag in San Domingo ernstig gewond geraakt. SAIGON. Een Amerikaanse mili taire woordvoerder heeft in Saigon, meegedeeld, dat gisteren bij een slag op 112 km van de Zuid Vietna mese hoofdstad tussen een Ameri kaans bataljon van 700 man en een Vietcnog-regiment van 1500 man volgens de laatste berichten 596 man van de Vietcong zijn gesneuveld. Aan Amerikaanse zijde waren 31 man gesneuveld. LONDEN. Een inbreker heeft zich in de vorige nacht toegang verschaft tot Kensington Palace, de residen tie van prinses Margaret en Lord Snowdon, en daar gouden munten, juwelen en een verrekijker gesto len. NEW YORK. De Newyorkse ge meenteraad heeft met 27 tegen 5 stemmen een verordening goedge keurd op grond waarvan bediening in café's en bars door serveersters in bloot bovenlijf verboden wordt. DJIBOUTI. De leider van de voor onafhankelijkheid van Frans Soma- liland agerende partij van de volks beweging, Hassan Gouled, heeft van daag verklaard de uitslag van de volksstemming over de politieke toe komst van het land niet te erkennen. RANGOON. Bij een granaataan slag van opstandelingen tijdens een voorstelling van een poppentheater in de Birmaanse stad Thaton zijn 16 mensen om het leven gekomen. Onder de slachtoffers waren 11 kin deren GENEVE. Engeland heeft Rusland verweten dat het door ongefundeer de beschuldigingen terugvoert naar het „bekrompen steriele vlak van de koude oorlog". MOSKOU. Waladimir Promyslov is voor twee jaar herkozen als bur gemeester van Moskou, zo is dins dag in de Sowjetrussische hoofdstad bekendgemaakt. SAIGON. Amerikaanse infanteris ten die deelnemen aan de operatie „Junction City" - het grootste Ame rikaanse offensief van de Vietname se oorlog tot dusver - hebben bij een gevecht op 110 km ten noordoosten van Saigon 423 Vietcong-strijders gedood. Een woordvoerder in de hoofdstad deelde mee dat aan Ame rikaanse zijde dertig doden en 109 gewonden vielen. BONN. Naar in welingelichte krin gen te Bonn verluidt, zal vice-pre- sedent Hubert Humphrey van de V.S. op 4 of 5 april Bonn bezoeken. Hij zou ook naar andere landen in West-Europa gaan. PEKING. China heeft bij Enge land geprotesteerd tegen het feit dat Amerikaanse oorlogsschepen Hong kong aandoen en Engeland ervan beschuldigd de Amerikanen Hong kong als oorlogsbasis te laten ge bruiken, zo is uit betrouwbare krin gen in Peking vernomen. MOSKOU. Kanselier Klaus van Oostenrijk heeft op een persconfe rentie in Moskou gezegd dat Oosten rijk er in geslaagd is „enig misver stand" inzake de E.E.G.-kwestie uit de weg te ruimen DJAKARTA. Functionarissen van het Indonesische kabinetspresidium hebben hun bezorgdheid uitgespro ken over de repatriëring van Am- bonnezen uit Nederland, omdat de ze mensen aan betere levensom standigheden gewend zijn, dan de bevolking van de Molukken. BERLIJN. In West-Berlijn is een politieman, Knut Hahnemann, aan gehouden onder verdenking van spio nage voor de Oostduitse inlichtin gendienst. Naar dinsdag werd verno men, is de arrestatie vorige week zaterdag verricht. HAMBURG. De Westduitse rege ring is van plan in antwoord op een Russische nota van 28 januari aan Rusland een akkoord voor te leggen over het afzien van gebruik van ge bruik van geweld, ook met betrek king tot Oost-Duitsland, aldus het Hamburgse dagblad „Die Welt." HALIFAX (NOVA SCOTIA). Naar verluidt is een vermiste Canadese treiler 200 mijl ten zuidoosten van Halifax door een kotter van de Ca nadese kustwacht aangehouden en de enige opvarende ervan gearre steerd. ADVERTENTIE Stap nu de lente in met nieuwe nylons van NUR DIE. Kwaliteitsnylons! Uw kruidenier heeft ze voor u. Plaatselijke ambachtslieden legden de laatste hand aan de interieurver nieuwing van het gebouw der Gereformeerde Kerk (art. 31) aan de Haven noordzijde te Brouwershaven. Het ligt in de bedoeling dat het gebouw op Goede Vrijdag weer voor de eredienst in gebruik zal worden genomen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 't Gevaar kijkt overal om een hoekje en ongevallen in huis, op de weg en in de bedrijven staan dan ook dagelijks in de dagbladen. Nu ook de mechanisatie in het huishou den meer en meer toeneemt, zijn een huishouden en een bedrijf in zekere mate met elkaar te vergelijken, ze ker wat betreft de ongevallen. Het aantal mensen, dat direct of indirect bij het arbeidsproces is be trokken, wordt ieder jaar groter. Dit zou dus eigenlijk een vermeerdering van het aantal ongevallen met zich mee moeten brengen. In vele bedrij ven ziet men echter procentueel een daling van het aantal ongevallen. Logischerwijs voor een groot deel het gevolg van de zorg voor de vei ligheid. Dit neemt niet weg, dat men nu maar niet verder in-tevreden in een hoekje kan gaan zitten toekijken. Vcorkcmen is beter! Er gebeuren nog dagelijks te veel ongevallen, die bij nader onderzoek de vraag doen opkomen: had dit niet voorkomen kunnen worden? Het on geluk kan dan. wel niet meer onge daan gemaakt worden, maar in de meeste gevallen is het mogelijk om uit het gebeurde te leren en naar aanleiding hiervan maatregelen te treffen, zodat soortgelijke ongeluk ken in de toekomst voorkomen kun nen worden. Als we in een klein krantenbe richtje lezen: „De man had zijn le ven te danken aan zijn veiligheids gordel", dan betekent dit, dat er voor die man een persoonlijk be schermingsmiddel aanwezig was èn dat het gebruikt werd. Vooral ook het gevoel van veiligheid bij de men. sen zelf, die direct bij het arbeids proces betrokken zijn, is belangrijk. Goed werken betekent niet alleen werken onder gunstige, sociale om standigheden, met goede arbeids voorwaarden, met de beste gereed schappen en machines, maar ook werken op de meest efficiënte ma nier. Ook een prettige geest is be langrijk en bovenal het veilige wer ken. bruikt werden en of de voorlichting en instructies in acht werden geno men. Primair is immers het voorko men van ongevallen? Gebeurt er toch iets, dan moet men de lichte ongevallen direct goed laten behandelen door een E.H.B.O.- er en de andere gevallen door een arts. Statistici hebben uitgemaakt, dat de kans één op tien is voor een licht, en één op driehonderd voor een ern stig ongeval. De kans op een licht ongeval is dus groter. 't Is zaak om, voordat het kalf is verdronken, de put te dempen. Het zoeken naar onveilige situaties en deze uit de weg te ruimen is eenvou dig de plicht van iedereen. De ladder met de kapotte trede, de defecte lamp in een donkere gang of de gladde, vette vloer, ruim ze op of neem maatregelen. „Voorkomen is beter dan genezen" wat altijd beter is dan: „Wie niet horen wil, moet voelen". ADVERTENTIE De veiligheidsgordel Orde en netheid zijn twee peilers, die in een bedrijf en een huishouden niet weg te denken zijn. De best.e schoonmaakdienst in een bedrijf al leen is niet bij machte dit op alle punten te bereiken, wanneer niet alle mensen meewerken. Gereed schap 'netjes neerleggen, of direct op ruimen, rommel in daarvoor be stemde emmers deponeren, zal dan ook zeker blijken geen tijdverlies te zijn. Ook in een gezin wordt de net heid niet bepaald door wdt er ligt, maar hóé het ligt. Bij de één ligt alles schots en scheef, ongeordend en zonder systeem, terwijl er bij een ander helemaal geen rommel is en alles op de plaats ligt, waar het hoort. Dat zegt helemaal nietdat er in het laatste geval in zo'n gezin niet „geleefd" wordt. Er bestaat daar al leen meer gevoel voor orde en net heid. Zo'n goed verzorgd huis is niet alleen een lust voor het oog, maar het is ook van veel belang voor de kinderen, die er wonen. In de gezinnen, waar het niet zo ordelijk en precies toegaat, zal het immers ook met de veiligheid niet zo nauw genomen worden? Hoe lang duurt het daar soms niet voor een kapot snoer gerepareerd wordt? Maar al te vaak wordt het te lang uitgesteld een geaard stopcontact te laten maken. Benzine, chloor, lucifers en meer van zulke zaken staan soms vlak binnen het bereik van kinderhand jes Ook in liet huishouden Veiligheidsrapporten in de bedrij ven zijn erg belangrijk, want ze ma ken hel mogelijk om de oorzaak van een ongeval na te gaan en daarna verbeteringen aan te brengen. Er kan ook bekeken worden of de per soonlijke beschermingsmiddelen ge Zuiver wollen TAFELKLEDEN van Kunstweverij „De Ram" met bijpassende kleedjes bij TUINMAN ZOON Zierikzee b William Foster, de Amerikaanse delegatieleider op de ontwapenings conferentie in Genève, heeft dinsdag vijf beginselen voorgesteld volgens wel'ke alle landen in de gelegenheid zouden moeten komen de voordelen van vreedzame kernexplosies te ge nieten. Meer arrestaties aanslag Van Heutz-monument AMSTERDAM, 22-3. Rechercheurs van het bureau Overtoom in Amster dam hebben de 25-jarige Rotterdam se provo J, J. G. B. aangehouden op verdenking van medeplichtigheid aan de bomaanslag op het Van Heutszmonument in de nacht van 9 op 10 maart. Hij is daarmee de acht ste maar nog niet de laatste ver dachte in deze zaak. Volgens hoofd inspecteur Oele, die het onderzoek leidt ,zijn er nog meer arrestaties te verwachten. De Rotterdammer be vond zich op het moment van zijn aanhouding in de voormalige Apollo bioscoop op de Haarlemmerdijk, die door de gemeente aan de provo's ter beschikking is gesteld. Operatie vredespijp WASHINGTON, 22-3. Het Amerikaanse vredeskorps zal bij zijn werk in Latijns-Ame- rika Noordamerikaanse Indi anen inschakelen in een spe ciaal vredespijpproject. Mén verwacht dat de Indiaan se bevolking van Latijns- Amerika veel kan leren van de agrarische en technische ervaring der Noordamerikaan, se Indianen. Voor het „vredes pijp" project zullen dit jaar ongeveer 30 Amerikanen van Indiaanse afkomst opgeleid worden aan de universiteit van Oklahoma. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11