0£ O O SILHOUET Li. LU SUCCESJES O. Gemeenteraad Westerschouwen aanvaardt „voorstel Zuidweg" STREEKNIËÜWS DC FIX plakplastic Van 't Hof ESMI rolschaatsen C. van der Welle I l/> LU Om begrijpelijke redenen vindt het combinatie kostuum bij de man van nu steeds meer waardering. Logisch het verbindt een modieuze tendens met een gemakkelijke dracht! Het progressieve combinatie-kostuum met zijn vernieuwde accessoires als overhemd, das, pochet, vest, sokken en schoenen geven de man, hedendaagse kle ding met elementen voor een nieuw persoonlijk silhouet Door de chique snit, onberispelijke pasvorm, het gebruik van klasse materialen en goede afwerking, houdt het dragen een veelzijdig gebruik in voor beroep, vrije tijd, reis en vakantie. Natuurlijk wilt U dat vernieuwde silhouet vandaag of morgen zelf en vrijblijvend proeven, U bent van harte welkom. 168,- om U van prijzen een idee te geven 128,- 14 Gemeente draagt bij in kosten restauratie slot WESTENSCHOUWEN, 20-3. Dc raad van Westerschouwen in volle dige samenstelling bijeen en gade ge slagen dcor een veelkoppig publiek kreeg maandag uitvoerig de kans om iets te zeggen over het voorstel van b. en w. om f 375.000,- beschikbaar te stellen voor de eerste fase der z.g. Zuidweg die de kortere verbinding gaat vormen tussen de Serooskerkse- weg en Westenschouwen waardoor het verkeer de dorpen Haamstede en Burgh kan vermijden. Burgemeester Everwijn gaf een uitvoerige toelichting bij dit plan en daarin liet hij doorschemeren dat er in de toekomst toch wel een toeris tenbelasting gaat komen. De heer Steur vroeg hoeveel de opbrengst hiervan wel zou zijn. De voorzitter noemde een 25 cent per nacht per toerist waardoor bij 1.000.000 over nachtingen dit bedrag ongeveer f 250.000,- zou bedragen. De 25 jaren lang terugkerende post in de gewone dienst van f 25.000,- vond de heer Steur toch wel erg hoog, doch in dien de toeristenbelasting zou ko men. dan verandert een en ander. Over deze voor Westerschouwen zo belangrijke belasting zeide de voor zitter nog dat de sfeer van deze re creatiebelasting hoe langer hoe gun stiger wordt. Het 3e gedeelte van de Zuidweg, het stuk dus dat de duinen ingaat en ergens bij een nog aan te leggen duinovergang en parkeergelegenheid, is nog niet bekend. In verband met de aansluiting van het 2e gedeelte op de Hogeweg vroeg de heer Dalebout naar verbetering van de rest der Ho geweg die bar slecht is. Burgemeester Everwijn kon hier slechts op antwoorden dat mogelijk nog dit jaar de eerste rioleringbuis aldaar de grond ingaat en dan pas wordt de Hogeweg verbeterd. De heer Westhoeve vond riolering ur genter dan de Zuidweg, doch uitstel van deze Zuidweg zou de provinciale plannen wel erg dwarsbomen. „Kun nen we dit bedrag zo maar neertel len". vroeg de heer Hendrikse zich af. Bij 25 jaar f 25.000,- afschrijving moet er iets tegenover staan. De voorzitter ging hiermede accoord en het is een flinke hap, doch de Cen trale overheid zal het door deze uit gave eens te meer duidelijk worden dat de gemeente geld nodig heeft. Zonder hoofdelijke stemming werd daarop het voorstel Zuidweg aange nomen. Subsidie slot-restauratic Er werden enkele woorden meer gebezigd aan het voorstel van b. en w. om een gemeentelijke subsidie te geven aan de 9lot-restauratie. Zoals bekend gaat de restauratie van het gebouw f 597.000,- kosten, waarvan de gemeente f 59.700.- moet betalen, zijnde 10 °/o van bovengenoemd be ging het voorstel er zonder hoofde- drag. Het Rijk en de provincie beta len eveneens een groot gedeelte, ter wijl er voor de N.V. Landgoed Slot Haamstede zelf nog f 267.150,- over blijft. Het was de heer Hendrikse die bezwaren had. „Een particulier groot grondbezitter en wij een arme ge meente. Een slot met grote culturele waarde waar niemand een voet mag zetten heeft voor mij ge$n cultuur waarde. Is dit slot niet lange tijd verwaarloosd? Ik vind 5 subsidie genoeg", aldus de heer Hendrikse. De heer Kalkman daoht aan een eis stellen voor bezichtiging en dan de 10 subsidie verlenen. Dit is niet mogelijk volgens dc voorzitter omdat een voorwaarde aan een dergelijke subsidie niet kan. Bovendien is het een algemeen gebruik dat de provin cie en de gemeente dergelijke monu menten heipen in stand houden. Het landgoed is des zomers wel degelijk open bij de rondleidingen in V.V.V.- verband. 10 is het laagste wat we doen kunnen en bij het college is ook wel de wens naar voren geko men om het publiek meer te kunnen laten zien doch het is voor een groot gedeelte van het jaar bewoond dooi de familie. Ook de heren Hogerhuis en Westhoeve staan achter de heer Kalkman. Anders werd het toen de heer Steur vroeg of er nog iets terugkomt van dit bedrag aan subsidie en ten antwoord kreeg dat dit inderdaad zo was en zelfs nog meer. Indien de subsidiabele kosten zijn vastgesteld, dan gaat een jaar later de verfij ningsregeling in, afgeleid uit 30 van de totale subsidiabele kosten door berekening van een 25-jarige 4Vz annuïteit daarover. Afgerond komt dit neer op 2 °/o van de totale subsidiabele kosten per jaar, gedu rende 25 jaar. Dit houdt in dat er voor de gemeente nog meer terug komt dan dat er aan subsidie wordt uitgegeven. De heer Dalebout vondt dat monu- mentenbehoud noodzakelijk is voor de gemeente, terwijl wethouder v. d. Klooster principieel er niet tegen is, hoewel het hem tegen de borst stuit dat andere grote gebouwen zoals een nieuw gemeentehuis en ambtswoning- niet haalbaar zijn. „Ik heb wel enige moeite gehad om hier overheen te komen", aldus de wethouder. „Indien het over een borstbeeld van Troel stra was gegaan dan zou dit gemak kelijker geweest zijn, merkte de heer Kloosterman op, waarop de wethou der terugkaatste met „Er is wel enig verschil tussen het slot en Troelstra" Wethouder Van Waveren vond dat indien de raadsleden wisten wat het Rijk jaarlijks aan dergelijke gebou wen subsidieert dit gesprek overbo-» dig geweest zou zijn. De raadsleden gingen dan nog wat verder met wat vrolijke vergelijkingen te maken over deze subsidie doch uiteindelijk lijke stemming door. Bouw bejaardenwoningen Nogmaals werd een groot bedrag f 375.000,- voor de bouw van 18 be jaardenwoningen in Haamstede en 10 in Renesse aanleiding tot een ge sprek. De Stichting Woningen en Woongebouwen (zo ruim mogelijk opgezet) voor Bejaarden op Schou- wen-Duiveland heeft een plan voor een ratio-bouwstroom opgezet. De gemeente vraagt de raadsleden: in bovengenoemde bouwtstroom deei te nemen; in principe te willen beslui ten tot het garanderen van 100 °'o van de rente en aflossing verschul digd cp de door de Stichting aan te trekken geldlening voor dit object; de voor de nieuwbouw van deze wo ningen benodigde grond aan de Stichting te verkopen voor f 25,- per m"; b. en w. een crediet te willen verlenen voor het bouwrijp maken van deze gronden, groot f 375.000,- waarln de riolering en wegenaanleg inbegrepen is. Op een vraag van de heer Steur om ook in Noordwelle eens wat nieuwbouw op deze voet te verwe zenlijken en „ons niet te bevriezen", zeide de voorzitter een en ander in overweging te nemen. In Renesse is al het mogelijke gedaan voor de ra- tiobouw 2e stroom, doch voorlopig gaat dit nog niet door. Dit in ant woord op een vraag van de heer Ho gerhuis. Er komen geen schuurtjes aan of bij deze woningen wel een kleine bergruimte verder een woonkamer, slaapruimte, keuken, halletje en toi let met douche-cel. Er zijn al 13 ge gadigden voor deze in blokjes van 4 te bouwen woningen. Wanneer klaar? was de vraag van de heer Dalebout. In de-eerste helft nog van 1967 gaat de eerste spade in de grond en mogelijk februari-maart 1968 de eerste oplevering. De huurprijs zal rond de f 25,- draaien met inbegrip vaste lasten centrale verwarming, dus zonder kosten brandstoffen (olie). De c.v. wordt een radiatorsysteem. Dit in antwoord op een vraag van de heer Steur. De heer Kloosterman zou nog meer van deze woningen wensen, doch de gemeente beschikt momenteel niet over de geschikte bouwgrond. De heer Hendrikse vond f 25,- huur plus f 3,- olie hoog, terwijl de heer Westhoeve attendeerde op een goede isolatie in verband met de gehorig heid. De heer Kloosterman vond de f 25,- m- voor dit doel erg hoog doch uit exploitatieopzet :is dit be drag zeker nodig. In de grondprijs wordt nu eenmaal één lijn getrokken In Haamstede komen deze 18 wo ningen dus achter het Rusthuis waartoe de gemeente zal trachten de weg naar de Geref. Kerk in eigen dom te krijgen. In Renesse zullen ze in de Kromme Reke gebouwd wor den (10 stuks). De raad kon zich met deze voor stellen verenigen. ZIERIKZEE Riolering gegund Door de dienst Gemeentewerken werd namens b. en w van Zierikzee het aanleggen en gedeeltelijk ver nieuwen van circa 125 m. hoofdrio lering met bijkomende werken, ge legen aan het Slabberswerf en ach ter de Regenboogstraat te Zierikzee gegund aan de laagste inschrijver t.w. A. W. Wandel te Nieuwerkerk voor een bedrag van f 14.900. BROUWERSHAVEN Ouderavond School met de Bijbel De opkomst van de jaarlijkse ou deravond was goed vrijdagavond. De voorzitter ds. J. Keizer opende de avond met het lezen van Psalm 1, waarna hij voorging in. gebed. De kinderen van klas 4. 5 en 6 o.l.v. het hoofd der school de heer J. Catsman lieten een paar declamato- ria horen, een bijbehorende film strip van de NJQ.R.V. schoolradio „Naar Golgotha" werd vertoond. De heer J. Catsman las een jaarover zicht van de school voor. Na de pauze werden er door de kinderen enkele gedichtjes voorge dragen. Na afloop kon men het schriftelijk werk der kinderen be zichtigen en de onderwijzers spreken. OUWERKERK Zang in Paasdienst Tijdens de a.s. Paasdienst zal me vrouw M. Coumou-Grocnendijk uil Zierikzee in de Ned. Herv. kerk enige op het Paasgebeuren afgestem de liederen uitvoeren. De dienst staat onder leiding van mej. A. H. Heincn en begint om 10 uur. Serenade voor bruidspaar Het lid van de muziekvereniging, mej. A. C. v. d. Werf, trad in het hu welijk met de heer Landman. Dit was voor de muzikanten van „Nieuw Leven" aanleiding, haar op passende Te huur: Autostalling. J. Holm, Kre- pelstraat 7, Zierikzee, telef. (01110) 2882. Te koop gevraagd: Circa 500 kg zomerzaaitarwe en 2 gebruikte landbouwwa- gens (in goede staat). J. R. v. d. Wekken Zoon, Brou wershaven, tel. (01119) 335. Personeel gevraagd: Dames voor de huishouding, f 2"£0 per uur*, voor de hele week of enkele uren per week (óók avonduren). Hotel „Witte van Haemstede", tel. (01115)551. Assistente voor de huishou ding. Mevrouw Van Hoorn, Havenpark 35, telef. (01110) 2080. Wie heeft tijd over voor een voudig naai- en verstelwerk aan nieuwe kleding? Telef. (01110) 2890. Te koop: Grote partij balken 4.90 lang, 6V2 bij 14. Grote partij %- planken. Grote partij pakken spijkers, per 5 kilopak f 2, Grote partij betontegels, enz. enz. Magazijn Hoornick, En gelse kade - vertegenwoor diger; M. W. Janse, Karne- melksvaart, tel. 2158, Zierik zee. In goede staat zijnde wandel wagen. Te bevragen: Nieuwe Haven 65, Zierikzee. Jonge konijnen. Hoofdpoort straat 58, Zierikzee. Zo goed als nieuwe „Lely" kunstmeststrooier. - Telefoon (01119) 223. Sla- en bloemkoolplanten bij V. Geluk, Capelle, telefoon (01110)2791. Een grote partij zachtboard, hardboard, tegelboard, 1500 stuks hardboardplaten, lang 2.14 bij 68, zéér goedkoop! - Magazijn Hoornick, Engelse kade, Zierikzee. Vertegenw.: M. W. Janse, Karnemelks- vaart 3, tel. (01110) 2158 Nog af te geven: 8 kg Wybo precisie uienzaad. - C.A.V., Zierikzee, telef. (01110) 2656- 2657. Plm. 325 kg pootaardappelen (Doi'é) bij C. J. van Dijke, Prof. Zeemanstraat 7, Zonne- maire. Grote partij planken in ver schillende breedtes (van 10- 23 cm) en lengtes, balken, ribben, latten. Mag. Hoornick, Engelse kade, Zierikzee. Ver tegenwoordiger: M. W. Janse, Karnemelksvaart 3, tel. 2158. Een nog goed studie-orgel. Koopje! Adres; Bagijnestr. 39, Zierikzee (telefoon 2126). Diversen: Kleine veranderingen, grote gevolgen! Met plakplastic be schermt u alles! Heel gemak kelijk aan te brengen. Mooi en duurzaam! De grootste sortering bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Balarex, het 100 procent af- wasbare behang, in 'n ruime sortering aanwezig bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27 te Zierikzee. - Dinsdagsmiddags gesloten! Zierikzeese pakkersvereni ging. Deze week wordt i.v.m. de paasdrukte a.s. donderdag voor twee dagen gebakken en bezorgd, dus op Goede Vrij dag niet! Nog enkele tweepers. elektr. dekens voorradig, tegen echte zomerprijzen, zonder cadeaus. Fa. H. Duson Zn., Renesse. Met Pasen bloemen en plan ten van J. Ravia, Schutters- hofsti'aat 17, Zierikzee, telef. 3131. Zaterdag in de beurs. Zierikzeese Bakkersvereni ging. Deze week wordt i.v.m. de paasdrukte a.s. donderdag voor twee dagen gebakken en bezorgd, dus op Goede Vrij dag niet! Een betere bromfiets én vol automatisch, reeds vanaf 399 gulden, in verschillende mo dellen uit voorraad leverbaar. Betaling desgewenst in over leg bij P. Bezuijen, Zierikzee, telef. 2164. Nieuwe sportrij wielen, pracht uitvoering, compl. reeds van af f 159,50 én een „Union"- produkt! Komt u ze eens be kijken bij P. Bezuijen, Zie rikzee, telef. 2164. Neemt nu een wijs besluit, kies bij ons uw rijwiel uit en kies 'n „Union" en u rijdt als vanzelf! De grootste keuze vindt u bij P. Bezuijen, Zie rikzee, telef. 2164. U behoeft geen lid van het Nut te zijn om uit de Nuts- bibliotheek te lezen! Voor 2,leest u 20 boeken van de meer dan 4.000 uit de Nutsbibliotheek te Zierikzee. Dagelijks verse kipeieren Tijdelijk: jonge henneneieren a 8 cent per stuk Steenland, Dreischor Telefoon (01112) 474 - 496 P.S. Onze verse eieren wor den op Dreischor uitsluitend door ons zelf verkocht en niet via de melkboer! voor 1001 doeleinden! De nieuwste dessins Steeds voorradig geschenkenhuis Brouwershaven SOLOECISME is het zondigen tegen de re gels van de spraakkunst, bij voorbeeld: „Ik kan hem niet" en „hij legt op de divan". So loecisme komt van de Griek se stad Soloi - daar werd al tijd verkeerd gesproken. In een rol AUTO-DROP vindt u op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar AUTO-DROP voor volmaakt rijgenoegeii Elegante modellen Stabiel en solide uitge voerd Gemakkelijk verwisse len of vervangen van wielstellen. Rubberwielen van on gekende slijtvastheid ESMI, werkelijk de beste! Verkrijgbaar bij Slagerij St. Domusstraat 96 telef. 2927 - Zierikzee Woensdag: 500 gram Gehakt 1,98 Donderdag: 500 gram Varkenslappen 3,18 500 gram Magere speklappen 1,68 De Stichting Vakantiever blijven zoekt voor één van maar medewerkers een goed kosthuis in Burgh of Haamstede. Gaarne opgaaf aan het adres Hogeweg 48 te Burgh. 'MMMMMrwMrMVMwwMrwMMMrrfjrrMMWi Oranjevereniging Oosterland LEDENVERGADERING op donderdag 23 maart, in de Conferentiekamer. Aanvang: 8.00 uur. Het bestuur wijze uit te luiden, 's Avonds brach ten zij haar in het dorpshuis een se renade. De voorzitter sprak hier ve le goede woorden en bood geschen ken aan. Het jonggehuwde paar gaat te Kerkwerve wonen. BRUINISSE Demonstratie badminton Dinsdagavond 21 maart komt de Badmintonclub uit Zierikzee in het gymnastieklokaal een demonstratie geven van en spreken over deze mooie sport. Alle belangstellenden zijn op deze avond welkom, want het doel is uiteindelijk om ook in Brui nisse tot hel stichten van een bad mintonclub te kunnen komen. N.C.V.B.-vergadering In de vorge week gehouden ver gadering van de afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond, be rustte de leiding bij vice-presidentc mevrouw de Waal-van Engelen. Nadat Paslm 40 1 was gezongen hield deze een meditatie over Johan nes 17. Na de pauze hield ds. H. Ja- gersma te Bruinisse een causerie over Israël vroeger en nu In deze causerie behandelde de spreker het leven van de bewoners van het oude Israël zoals ze ons uit de bijbel tege moet treden, met hun wetten en ge bruiken die afweken van die van andere volken om vervolgens te spre ken over wat daarvan in de tegen woordige tijd nog is overgebleven. Het Joodse leven werd op deze wijze belicht van de wieg tot het graf. Diverse vragen werden beant woord. Met het zingen van Gezang 111 1 werd de vergadering geslo ten, nadat ds. Jagersma was voor gegaan in dankgebed. KERKNIEUWS Gcrcf. Kerk (Vrijgemaakt) Brouwershaven: Goede Vrijdag, 24 maart: 7 uur ds. Keizer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4