lentjade HET LIDTEKEN m m m m Grote toekomst voor de watersport op het Grevelingenmeer ONZE PUZZELRUBRIEK Ledenvergaderin Coöp. landbouwvereniging „Aller Belang" Verdien duizend gulden door nu een naaimachine le kopen, ongeacht welk merk. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ao maart 1967 Nr. 19763 Voorlichtingsbijeenkomst te Bruinisse BKU1N1.SSE, 18-3. In een bijeen komst van leden van de gemeente raad, leden van het bestuur van de hengelsport vereniging „Het ZUpc", de V.V.V., de watersportvereniging in oprichting en anderen die direct of indirect by het watersporttoeris- rae zijn betrokken heeft de heer P. A. M. van Mee hel en. voorzitter van de Deltawerkgroep van de Kon. Ver bonden van Nederlandse Watersport verenigingen, in hotel Storm zijn vi sie gegeven op de ontwikkeling van de watersport in de nabije toekomst op de Zeeuwse wateren, maar meer speciaal op de Grevelingen. Spreker zag deze ontwikkeling grote vormen aannemen en dan zijn nodig goed geoutilleerde jachthavens zoals we die elders in Zeeland ook al enige hebben. Het eerst in aanmer king om gerealiseerd te worden komt de tegenwoordige werkhaven weste lijk van de Grevelingensiuis. Spre ker kende de prachtige plannen van Bruinisse op dit gebied en hoopte dat die spoedig gerealiseerd zouden kunnen worden. Voor de middenstand breekt een goede tijd aan, mits die middenstan der bereid is, die service te bieden, die de watersportman in zijn zeil jacht nu eenmaal nodig heeft. Wat de exploitatie van een jacht haven betreft noemde spreker het verhuren van de haven door de ge meente aan een watersportvereni ging het meest geijkte middel. Ook het meest ideale middel wat het drukken van de onkosten betreft. Stichtingsvorm Een stichting is wel aan te beve len, als de exploitatie via een ver eniging niet gaat, exploitatie door een particuliere onderneming achtte spreker niet gewenst. Hert stichten van een watersport vereniging achtte spreker noodzake- Scheepvaart berichten KeLIetia, 17-3 te Invergordon. lijk en beter dan bijvoorbeeld een zeilvereniging, hoe breder de opzet hoe beter. Als de overheid de aan leg van een jachthaven realiseert (en dat doet zij), zal zij altijd ook een vinger in de pap willen houden, wat betreft de verhuur of ligplaatstarie ven. Als voorbeeld gebruikte spre ker de haven van St. Annaland. De accomodatle W.interberging zal nodig zijn, zo lang de zeegaten nog niet zijn afge sloten. Voor botenhuizen, een moge lijke helling met kraantje om de bo ten te water te laten en andere ac- comodatie zal de plaatselijke mid denstand in de ambachtelijke sector de hoofden bij elkaar moeten steken. Aan de heer van MecheJen werden vele vragen gesteld, die bevredigend werden beantwoord. Wethouder van Glist deelde nog mede, dat het sohetsplan voor de werkhaven (gedeeltelijk in te richten tot jachthaven) nu gereed is. De heer van Mechelen achtte de kans op subsidie van Ineoret zeer zeker aan wezig, maar hij kon geen antwoord geven op een vraag van de voorzit ter, wanneer nu eindelijk de drijven de meergelegenheid in de werkhaven gereed zou zijn. Gezonde financiën Groene Kruis Haamstede-Burgh had uitstekend jaar Lammerenvijfling DEDEMSVAART, 18-3. In De- demsvaart heeft een Texels schaap van de landbouwer M. A. Wellendijk het leven ge schonken aan vijf lammeren, alle van het mannelijk ge slacht. Twee van de diertjes zijn kcfrt na de geboorte ge storven, doch de andere drie dartelen vrolijk rond de moe der in de wet. HAAMSTEDE, 18-3. Voor slechts geringe belangstelling vergaderde de afdeling Haamstede-Burgh van Het Groene Kruis in het Wljkgebouwv Hoogtepunt van de avond was de fi nanciële stand van zaken der vere niging want de penningmeesteresse mevrouw Friderichs-Landegent die deze post voor de eerste maal bezet te, kon de aanwezigen een onvoor zien van f 2211,19 mededelen. Het batig saldo was begroot op f 360,- dus wel een byzonder goed jaar. De Rijkssubsidie was wat hoger en er kwamen nieuwe leden bij zodat ook de gemeentelijke bijdrage omboog ging. Uit deze winst zal een reser- veririgsfondsje gesticht worden waarop de wat later verschijnende provinciaal voorzitter, de heer H. P. Everwijn nog eens attendeerde. Verder kunnen nu wat urgente wensen tot uitvoering gebracht wor den, waaronder bijstand voor de wijkverpleegster zr. Sleutel bij zeer drukke dagen. Dan zullen de maga zijnen wat aangevuld worden en nieuwe gordijnen besteld worden. ADVERTENTIE bloemen-en vakantie li tentoonstelling m m m in AHOY'ROTTERDAM op Heliport bij het Hofplein Sjouwen is er niet meer bij UTRECHT, 18-3. Volgens de Al gemene Verladers- en Eigen Ver- voers Organisatie E.V.O., is er sprake van een groeiende aversie tegen sjou wen, dragen en tillen. In 1924 ver plaatste één man een last met een gewicht van circa 95 kg. In 1948 was dat gewicht gedaald tot 85 kg, in 1952 tot 55 kg en in 1964 zelfs tot circa 45 kg. In de bedrijven waar nog veel sjouwwerk voorkomt, ziet men meest oudere arbeiders, die jaren in dit be drijf werkzaam zijn. Men heeft - al dus de E.V.O. - de grootste moeite voor dit werk jongeren te krijgen. m m m 3000 m2 bloemen- en plantenweelde Ijg Beelden in het groen Muziek en manifestaties op het Provinciale Plein Rustieke zitjes Doe mee aan de prijsvraag "Wie van de tien?" Geopend 13.00-22.00 uur Beide Paasdagen geopend Toegangsprijs f 2.- Kinderen 'f 1.25 Wegens een foute beschrijvings- staat bij het puzzlecliché van vrijdag Horizontaal: 1. groot stuk steen; 4. zoogdier; 8. insecteneter; 12. bid (Lat.); 13. smalle weg; 14. familielid; 16. tijdperk; 17. netto (afk.); 19. ik (Lat.); 21. Duitse badplaats; 23. palm merg; 25. wintervoertuig; 27. Indi sche dakbedekking; 29. operafiguur; 31. meer naar beneden; 33. pers. voor naamwoord; 34. uitgeoefende druk; 37. persoonlijk voornaamwoord; 39. schrijfgerei; 40. godin; 41. verhoogde toon; 43. vreemde munt; 44. verwij derd; 45. lichaamsvocht; 46. dun; 47. omroepvereniging 49. aanw. voor naamwoord; 51. deel van het hoofd; 5$. ambtshalve (Lat. afk.); 55. zonder ouders; 58. als eerder (afk.); 59. aard- nootje; 61. glad; 63. uiteinde; 64. zangstem; 67. fris; 69. schaakterm; 71. stremsel; 72. soort bij; 73. Frans lidwoord; 75. thee (Eng.); 77. meisjes naam; 79. metaal; 81. Indisch vlees gerecht; 82. erwtensoep; 83. deel van een bijenkorf. Bovendien zal het plafond van de wachtkamer geverfd worden. Met dit resultaat over 1966 dankte de voor zitter de heer G. B. Heutink de pen ningmeesteresse bijzonder hartelijk. In zijn welkomstwoord betrok de voorzitter mevrouw v. d. Zande-Ho- genstein die het bestuur als steunpi laar van Westenschouwen komt completeren. „U klaagt, wij zorgen". Met deze woorden doelde de voorzit ter op de nieuwe kachel die de ver gaderruimte heel behaaglijk maakte. De voorzitter was over de bejaarden gymnast iek Ln Haamstede zeer, in Burgh slecht te spreken. Het mini mum is 12 personen en in Burgh wa ren somtijds maai* 6 personen aan wezig. Indien dit zo blijft, zal Burgh volgend jaar niet mee kunnen doen. Het punt sexuele voorlichting is nog in studie en als het hoofdbestuur met concrete plannen komt, zal de bur gerij via een enquête gevraagd wor den of men hier wat voor gevoelt. De EmrnabloemcoUecte is vastgesteld in augustus en wel tussen de 14e en 28e. De vereniging kreeg van dank bare burgers enige belangrijke gif ten. De salariëring der artsen voor het werk bij de consultatiebureaus wordt iets hoger doch het bestuur hoopt dat de vereniging dit zonder financiële kleerscheuren zal kunnen dragen. Rustig en goed jaar Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer Th. Roest, bleek dat 1966 een rustig en goed jaar was. Zuster Steutel had zeer veel werk en bracht 2264 ziekenbezoeken (waaronder rheuma-.en kankerpatiënten), 6 t.b. c.-bezoeken, 226 voor zuigelingen zorg, 29 kleuterzorg en 15 voor de bejaardenzorg. De vereniging telt nu 730 leden en de voorzitter dankte de bode, de heer J. Beije voor zijn aan deel in de ledenwerving. Er zal nog een lijst met niet-leden afgewerkt worden om te trachten het ledental nog meer op te voeren. De kascommissie adviseerde bij monde van de heer Chr. Rabauw tot goedkeuring der rekening 1966 die in inkomsten en uitgaven een bedrag toont van f 24.608,76 met het al ge noemde onvoorzien van f 2211,19. De heer Rabauw noemde de nieuwe penn litgmeesterresse volkomen bere kend voor haar taak. Mevrouw Friderichs-Landegent gaf een verslag over het verplegings- rrrateriaal waaruit bleek dat alles in orde bevonden was. De heer Everwijn dankte het be stuur voor hetgeen het in 1966 deed. Ook als v ooi-zit ter van het Rusthuis bracht hij woorden van dank speciaal voor de zuster. De proviciaal voor zitter zei de verder dat het af te dxa- gen quotum groter zal worden om dat het op deze manier in Goes niet meer kan. De landelijke Groene Kruis-dag komt dit jaar in Zeeland en wel op 10 oktober in Middelburg. Spreker vroeg tenslotte nog aandacht voor het astma-fonds waarop de voorzitter toezei dit in de najaars vergadering te doen door middel van een propaganda-film. Tsjoe En-Lai's positie verstevigd r PEKING, 18-3. Op talloze muur kranten die in de nacht van donder dag op vrijdag in Peking zijn aange plakt, wordt premier Tsjoe En Lai van China voor het eerst de „naaste politieke wapenbroeder" van partij voorzitter Mao genoemd. Deze ere titel was tot nog toe uitsluitend door de rode gardisten verleend aan de tweede man in de Chinese leiding, minister van defensie Lin Piao. Op andere aanplakbiljetten wor den Tsjoe en minister voor veilig heidszaken Hsieh Foe Tsih „uitste kende leerlingen van Mao Tse Toeng" genoemd. Waarnemers zijn van mening dat Tsjoe zijn onderscheidingen te dan ken heeft aan zijn verdiensten in de „strijd tegen de burgerlijke en revi sionistische contra-revolutionairen". TROS lieefi 100.000 leden DEN HAAG. 18-3. De heer A. C. Schiks uit Deurne is zaterdag j.l. in geschreven als het honderdduizend ste gekwalificeerde lid vun de Tros. Dit heeft de directeur van de Troi, mr. J. M. Landré op een pei*sconte ren tie meegedeeld. Er zijn deze week nog ruim 4.000 leden bijgekomen, zo dat het ledental nu ruim 104.000 be draagt. Ken desbetreffende accoun tantsverklaring is inmiddels aan de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klumpé, gezonden. Atuxgevruagd is een erkenning als C-omroep met een zendmachtiging per 1 oktober a.s. geldmiddelen zijn nu dringend nodig voor het aantrek ken van nieuwe personeelsleden. Slakje contra stieren TURIJN, 18-3. Een slakje was de ondergang van zes grote stieren in het Italiaanse plaatsje Pinerolo. Volgens de politie had de slak bij het kruipen op een stroomkabel kort sluiting veroorzaakt, waardoor een hevige elektrische schok werd gege ven in de waterpomp en de trog uiaariti de stieren aan het drinken waren. De dieren overleefden het niet. Praatje over proeven en bedrijfsopvolging jl. (het betrof hier een abuis) plaat sen wij èn chliché èn staat opnieuw. Verticaal: 1. bloem; 2. goud (Fr.); 3. soort dans; 4. familielid; 5. stand; 6. kleur; 7. zangnoot; 9. ge baar; 10. bijwoord; 11. verlichtings middel; 13. rivier in Italië; 15. per soonlijk voornaamwoord; 18. praal graf; 20. ziel; 22. aroma; 24. vaar tuig; 25. zangnoot; 26. bijbelse naam; 28. boos; 30 simpelheid; 32. overeen komstig; 33. kostbare stof; 35. hemel lichaam; 36. platte steen; 38. Neder lands vliegveld; 39. teer; 42. Engelse titel; 48. bolvormige; 50. meisjes naam; 52. plaats in Japan; 54. fami lielid; 56. aanw. voornaamwoord; 57. ijzerhoudende aarde; 58. Engels bier; 60. dat wat ingezet wordt; 62. slag ader; 63. groot persoon; 65. geest drift; 66. kellner; 68. smalle strook; 70. bekende motorraces (afk.); 72. ti tel (af.); 74. voorzetsel; 76. verlaagde toon; 78. rang in het leger (afk.); 80. dierengeluid. OUWERKERK, 18-3. Te Ou- werkerk werd in het Dorpshuis de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Landbouwvereniging „Aller Belang". Uit het in deze vergadering uitgebracht jaarverslag blijkt o.a. dat de vereniging thans 52 leden heeft. Van de C A.V. werden de volgen de hoeveelheden produkten afgeno men: 430862 kg. kunstmeststoffen, 18503 kg krachtvoer, 24290 kg zaai granen, 1640 kg. fijne zaden, 2025 kg. brandstoffen, 72375 kg pootaardap- pelen, 2025 'kg. zaaiwikken, en div. variabele produkten. De afname in contanten is 'toegenomen met f 4.680,13. Het boekjaar is gunstig te noemen. Vervolgens kwam de rekening 1966 ter tafel. Het saldo 1965 bedroeg f 1.850,79; afgenomen produkten C. A.V. f 174.631,54. Het totaal der in komsten was f 182 839,60 en dat der uitgaven f 180.688,63. Het nieuwe saldo is dus f 2.150,97; een aardige vooruitgang. Bij de bestuursverkiezing zei de heer C. W. Romeijn ruimte te willen maken voor jongeren. In zijn plaats werd gekozen zijn zoon de heer A. J. Romeijn. De voorzitter, de heer J. v. d. Stolpe, dankte de scheidende heer Romeijn voor de werkzaamhe den gedurende twaalf jaar als be stuurslid verricht. In de plaats van de heer C. v. d. Hamer die niet herkiesbaar was, werd de heer Binck gekozen als lid van de Comimssie van Toezicht. In deze commissie hebben verder zit ting de heren M. K Romeijn en J. L. Manni. De heer C. Romeijn werd aangewezen als stemgerechtigd af gevaardigde C.A.V. in plaats van de heer A. Vijverbei'g die niet herkies baar was. Aan de orde was vervolgens de aangekondigde inleiding door de heer L. b. d. Vaate over: resultaten van proeven e.d. der 'laatste jaren. Bij de wintertarwe is de juiste stik stofgift moeilijk te bepalen; eigenlijk weet men dat pas achteraf, want het ligt aan de jaarfactoren. Aan de hand van proef bedrijf cijfers vergelijkt spr. de opbrengst bij verschillende toepassing van CCC-bespuiting en stikstof. Te laat spuiten is nadelig, te vroeg eveneens. Het moet in het juiste stadium geschieden. Men moet bovenstaande op gerst beslist niet toepassen; op zomertarwe werkt het veel minder goed. Wat betreft de uien zei de inlei- Gekaapte treiler ontdekt HALIFAX, 20-3. De treiler „Cape Spry", die zaterdagochtend uit de haven van Lockeport. op Nieuw- Schotland werd gekaapt is zondag op ongeveer 5000 km. ten zuiden van Halifax door een vliegtuig waarge nomen. Een eenheid van de Cana dese kustwacht is naar het vaartuig op weg om de piraten in te rekenen. De kapitein van de 199 ton meten de treiler en zijn tien bemannings leden bevonden zich aan de wal toen de kapers met het scheepje zee ko zen. SPORT SCHAKEN Middelburg-Zierikzee 4—4 (voorlopig) Vrijdagavond speelde „Zierikzee" zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Deze wedstrijd had de beslissing kunnen brengen ware het niet dat er twee afgebroken partijen waren. Waarschijnlijk zal cle uitslag 5-5 worden en dat zal dan voor „Zie rikzee" genoeg zijn om zich kampioen te kunnen noemen. De persoonlijke uitslagen zijn: S. Sanders-J. J. v. d. Ende x/z-Vz; J. de Baare-M. J. Enz- lin 1-0; A. Nederhof-C. J. M. Nolet 1-0; J. Scheltevs-ds. Nawijn afgebr.; H. Stroband-A. J. Scheele 0-1; P. M. de Vleyn-O. E. Vleeshouwer 1-0; L. A. Jongepier-A. J. Hendrikse 0-1; J. E. J. de Quartel-S. Boersma 0-1; J. A. Verdonk-J. M. Bevelander Vz-Vz; N. Mast-J. Verkerk afgebr. der, dat de gran u) a a ts trooj ers zeer goed werken. Verder behandelde hij onkruidbestrijdingsmiddelen, de re sultaten met de precisie-zaaimachi- ne en enkele nieuwe rassen; sommi ge geven maar 80 pet. opbrengst van de andere selecties. Over het machinaal dunnen van bieten ontsponnen zich vele gedach- tenwisselingen. Bedril fsopvolging Tenslotte volgde nog een bespre king eindconclusie vraagpunt 1966- 1967 over bedrijfsopvolging in de landbouw. Het voordeel van pachtbedrijven is: minder te investeren. De eige- naarsbedrijven hebben het nadeel, dat er te veel kapitaal nodig is. Bij de bedrijf so vergang zijn er aan pachtbedrijven voor vader en zoon geen problemen. Bij eigenaarsbedrij- vën is er voor de vader de moeilijk heid de overdracht zo redelijk mo gelijk te doen verlopen, ook tegen over de andere kinderen. Voor zoon of schoonzoon-opvolger is er het probleem, een volwaardig bestaan te kunnen bereiken. Indien de zoon la ter het bedrijf overneemt, is het no dig dat door hem reeds een zeker kapitaaltje is gevormd voor de over name van grond, gebouwen en in ventaris. Dit kan worden verwezen lijkt door een weekloon. Aan de geleidelijke bedrijfsover- gang in de vorm van een maatschap wordt de voorkeur gegeven. Indien verkoop aan een ibelegger met een beding van een langjarig pachtcon- tract wordt gekozen, is het bezwaar lijk dat de grond overgaat in beleg gers-, c.q. speculatiehanden, omdat dan de grond in vreemde handen komt, hetgeen niet gewenst is. Indien de verkoop bij leven aan de opvolger plaats zou vinden of bij vererving, dient de grond en de ge bouwen gewaardeerd te worden te gen verkeerswaarde verpachte grond De financieringsmogelijkheden via boerenleenbanken, met inschakeling van borgstellingsfonds, tuinbouw- waarborginstituut e d. zijn voldoen de. Er is geen oplossing voor het pro bleem de bedrijfsovergang te verge makkelijken door het stichten van een grondbank: .er kunnen zich zo veel veranderingen voordoen, omdat e.e.a. van lange duur is. Rentesubsidie bij bedrijfsovergang van bijv. vader op zoon is aan te be velen, omdat er direct -geld beschik baar komt. Geen antwoord kwam in op de vraag, of er nog andere mogelijkhe den zijn, de overgang op soepele wij ze te doen verlopen. Spijkers op de weg MELUN, 18-3. Onbewust van het feit dat zijn vrachtwagen duizenden spijkers op de weg zaaide reed de chauffeur rus tig door. Daardoor kregen op de bijna 100 kilometer weg tussen Vitry-le-Franqois en Rozay in het Franse departe ment Seine-et-Marne honder den auto's een lekke band. Het verkeer werd er geheel onmo gelijk door. De vrachtwagen verdween in alle rust. De po litie zoekt er nu ijverig naar. Tientallen automobilisten kre gen twee of meer lekke ban den en konden niet verder, een vrachtwagen kreeg zelfs zeven spijkers in de banden. Ver scheidene automobilisten heb ben nog tevergeefs geprobeerd de spijkers strooiende wagen iïi te halen om de chauffeur te waarschuwen. De onder houdsdienst heeft de wegweer begaanbaar gemaakt met be hulp van veegwagens en mag neten. ADVERTENTIE Inlichtingen bij Pfaff Naaimachinehuis W. Rikken N.V., Kortemee- straat 17, Bergen op Zoom, tel. (01640) 58 78. Uienveilhig Middelharnis Veiling van 17 maart Nu de Egyptische uien op de markt zijn verschenen, verflauwt de vraag naar uien van de oude oogst. Geluk kig is de aanvoer van deze uien niet groot meer en ook de Egyptische zijn nog niet in ongelimiteerde hoeveel heden te verkrijgen. Een mindere vraag manifesteert zich het duide lijkst in de telefoongesprekken vóór de aanvang van de veiling. Er was vrijdagmorgen weinig informatie naar het aanbod en ook de commis sionairs namen geen contact op met de exporteurs. De notering voor de middel klasse II stelde, ondanks dit alles, toch nog teleur. Ten opzichte van dinsdag 14 maart was er een teruggang in de prijs van f 47,03 naar f 44,De grove waren met f 47,onveranderd en het typische geval deed zich voor dat de drielingen klasse II van f 43, op f 47,kwamen. De drielingen klasse I hadden eenzelfde notering. Picklers waren opnieuw hoger en vonden een koper voor f 45,50 Naast het aanbod van 18 ton klasse n was er nog 5Vz ton klasse I, in hoofdzaak middel, welke werd afgemijnd voor f 48,gerekend naar vorige week een verbeterde notering. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Enkele kilometers buiten Rotter dam brak haar weerstand. Op een parkeerstrook stopte ze en brak in snikken uit. Met haar gezicht afge wend van de weg huilde ze uit. Wat ben ik begonnen, vroeg ze zich af. Hoe zal ik het op kunnen brengen, al die weken. Ik kan het. haast niet geloven, dat ik straks in een leeg huis kom. Dat ik vanavond niet naar bed gedragen zal worden en dat ik zijn warme stevige hand niet zal voelen naast me. Maar ik heb hem zelf zien varen Twintig minuten latei* bedaarde ze In haar spiegeltje kijkend probeer de ze zich een beetje te fatsoeneren, maar toen het haar begon te verve len, legde ze haar toiletzakje opzij en startte. Onderweg naar huis wist ze: Voor hem is het net zo wreed als voor mij. En dat zal iedere keer zo zijn, als hij met verlof is geweest. Elke keer zal ik met een vrijwel dicht geknepen keel daar op die kade wegrijden. En misschien hier een poosje uithuilen. Nu ja, ik heb het vooruit 'geweten. Thuis zal niemand iets aan me merken. Alleen moe La- keman, die zal me wel door hebben. Die merkt alles. Maar ze is een schat. Ik had geen betere schoon moeder kunnen treffen. De vrouw aan de keukentafel doofde haar sigaret en begon van haar koffie te drinken. Zo, en wat gaan we vanmiddag doen? Gisteren had ze het eerste salaris ontvangen van de rederij. Nog niet eens een volle maand. Het bedrag had haar half doen duizelen. Eigenlijk had ze nooit precies geweten, hoeveel Wieg verdiende of ging verdienen. Hij had alleen maar enkele malen betoogd: „Map, je zult kunnen leven als een prinses. Financiële zorgen zul je nooit, hebben. En als ik weg ben, ga je genieten van het leven, hoor? Je moet uitgaan, naar de stad of waarheen je wilt. En als ik er niet ben, neem je vakantie. Ga je ergens heen, waar je het leuk vindt. Een pas heb je, dus maak mooie rei zen naar het buitenland Het bedrag, dat ze op het post kantoor kon gaan halen, was een kapitaal. En ze kreeg volgende maand nog meer, want dit was maar over een periode van drie weken. Hier had ze nog geen derde deel van nodig. Wat zeg ik? Nog geen vierde. Maar ze wist het wel! Thuis had ze weliswaar ook altijd een spaarbank boekje gehad, maar van sparen was nooit veel terecht gekomen, omdat ze nooit lang achtereen in betrek king was. Waarna periode van lui eren en nietsdoen volgde, totdal het vader begon te vervelen, hij haar de les las en ze weer een nieuwe baan zocht. Dus dat sparen was beperkt gebleven tot enkele tientjes. Maar nu 'had ze -de beschikking over veel meer geld en geloof maar, dat ze het niet over de balk ging gooien. De helft ging so wie so naar de Bank. Eens kijken, of ze een klein kapitaaltje bij elkaar kon sparen. Je kon nooit weten, waar het goed voor was Vanmiddag eens naar Amsterdam? Ja, een beetje winkelen. Ze had ny lons nodig en als ze een leuke, niet te dure jurk zag, kocht ze hem. Een kopje thee drinken en een bioscoop- je. Ging ze er een gezellige mid dag van maken. Terwijl ze»nog met de afwas be zig was, die middag, werd er gebeld. Haar handen afdrogend aan het schortje, dat ze voor had, liep ze naar dc gang en zag Bram voor de deur staan. Ze trek dc deur los en trad terug. „Wat 'kom jij doen, zo midden op de dag? Is er geen werk genoeg?" Hij had zijn klompen voor de deur laten staan en volgde haar naar de keuken. „Ik ben met. een wagen aardappelen bij de veiling, maar ik ben nog lang niet aan de beurt. Dat kan wel een uur duren. Ik dacht: laat ik even aanwippen bij mijn schoonzus. Misschien heeft ze de thee al klaar." Ze ging verder met de afwas. „Om half twee zeker. Bovendien zet ik vanmiddag geen thee want ik ga zo met de bus weg. Naar Amster dam." Hij leunde tegen de wand en be gon een sigaret te draaien. „Zo. zo, een beetje boemelen?" „Daar geef ik maar geen commen taar op. En al was het. zo, gaat het je wat aan?" „Wieg heeft me gevraagd een oog je op je te houden, dusHij lik te aan het vloeitje en rolde de ge draaide shag vast. „Die ogen van jou hebben me nooit erg aangestaan. Ik kan wel op mezelf passen, zwager." Daar was een eerste ruzietje door ontstaan. Een paar dagen voor Wiegs vertrek waren ze 's avonds op visite bij moe Lakeman, bij welke gelegen heid Wiechert had gezegd: „Als ik weg ben. Bram, moet jij maar een oogje in hef zeil 'houden in de stad, wil je?" Waarop Bram grinnekend had geantwoord: „Ik zal dat. met het grootste genoegen doen." Terugfietsend naar de stad was Map kwaad geweest. Wieg had het meteen door ..Wat is er opeens met jou?" „Dat zal ik je thuis wel eens ver tellen, meneer m'n gemaal." Zodat de rest van de tocht naar huis zwij gend geschiedde. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3