In afwachting van dijkmaatregelen voor Schouwen-Duiveland STREEKNIEUWS Jongen overvallen en bedwelmd De kabinetsformatie Reuzentanker stoot olie af Grote bosbranden in Frankrijk 578 ste STAATSLOTERIJ Algemene vergadering H.S.V. „De Krabbe" BURGH, 17-3. De Hengelsport vereniging „De Krabbe", gevestigd te Westerschouwen, vergaderde in ca- fétaria „De Westhoek" te Burgb. De opkomst was goed te noemen en zelfs de leden uit Rotterdam hadden de verre reis gemaakt om te zien en te horen wat er in de keuken der hen gelsportvereniging werd klaar ge maakt. Een groot gedeelte der vergadering werd gewijd aan een probleem dat niet alle ende vereniging bezig houdt, maar ook iedere ongeorganiseerde hengelaar, n.l. wat gaat het water schap Schouwen-Duiveland doen in verband met de steeds grotere vor men aannemende dijkrecreatie. Het ziet er naar uit dat het Waterschap aan het hengelen aan de dijken, en niet alleen het hengelen, doch ook het zonnebaden of zich op andere wijze gaan recreëren aan de zeedijken, paal en perk gaat stellen. Hoe dit in. zijn werk zal gaan, is nog niet bekend omdat de voorjaarsvergadering van het waterschap hierover uitsluitsel zai moeten brengen. Wel is bekend clat bij andere waterschappen, o.a. Tholen en St. Philipsland het lid maatschap van de Delta Federatie verplicht is om toch nog aan de zee dijken te kunnen vissen. De voorzitter van „De Krabbe", de heer Th. Wessels gaf een uitvoerige uiteenzetting over dit probleem. Het schijnt dat de werphengelaars die lid van deze Federatie zijn f 1,50 moeten gaan betalen waarbij zij dan ook overal in Tholen, St. Philipsland en aan het Veerse Meer (mits hier c-en kleine visakte getoond kan, worden) kunnen vissen. De voorzitter deelde de aanwezi gen mede dat de Kon. Goedkeuring van de statuten verleend was. Het afgelopen jaar werd geresumeerd door de secretaris, de heer P. Duson. De voorzitter kon bekend maken dat de vereniging met 56 leden lid ge worden was van de A.H.B., de Alge mene Hengelaars Bond. Hierdoor zullen het samenvallen van wedstrij den op één datum niet meer voor kunnen komen. Het nieuwe wedstrijdreglement der Delta Federatie werd uit de doeken gedaan waaruit bleek dat in het ver volg ondermaatse vis door de con troleurs terug in zee geworpen moet worden. Door een gesmaakte fout in de vaststelling der proefwedstrijden op 5 maart waardoor niet alle leden bericht kregen, werden de uitslagen geannuleerd. Hierover werd schrif telijk gestemd. Uitslag 25 voor annu lering, één tegen. Gulle winkelier CARACAS, 19-3. „Haal de hele zaak maar leeg", zei een win kelier in de Venezolaanse plaats MeridaZijn klanten lieten zich dit niet tweernaal zeggen en wierpen zich op de voorraad koopwaar, ter waar- de van achtduizend dollar. In een oogwenk was alles uit de winkel verdwenen. Gonzalex had van de justitie te horen gekregen dat alles in beslag zou worden genomen. Onder zijn klantenmoeten zich echter wel crediteuren bevon- den hebben die van de gele- V genheid gebruik maakten om 1 zo althans een deel van hun tegoed te innen. Er bestond zeer weinig belangstel ling voor de ledenvergadering van de Chr. Kleuterschoolvereniging die in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw werd gehouden, onder leiding van de voorzitter, de heer A. Bal Az. Deze cpende de vergadering met gebed en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen en heette inzenderheid welkom de leidster, mevrouw Dale- bcut-van Düke. Verder volgde mededeling dat de hoofdleidster, mej. M. K. Befte, we gens ziekte verstek had moeten la ten gaan. Ook het bestuurslid de heer Van 'tHof, was wegens ziek te afwezig. De voorzitter hoopte op een spoedige beterschap voor beiden. De secretaris da heer M. Bal Pz. las het verslag van het z.g. „Van Ves- semfonds". De inkomsten hiervan bedroegen f 1566,35, de uitgaven een bedrag van f 631,88, zodat er een ba tig slat was van f 934,47. Vervolgens bracht de administrateur, de heer J. van der Maas Cz. verslag van de re kening ever 1966, die een totaal aan uitgaven Liet zien van. f 41.244,90 en aan inkomsten een bedrag van f 38.429.91, zodat er hier een nadelig saldo uit de bus kwam van f 2814,99. De rekening was gecontroleerd door de heren Joh. van der Have G4j. cn L. 2.1. van Dijke en in de beste orde bevonden. De voorzitter dankte de heer Van der Maas voor zijn keu rig beheer en de Comm. van Toe zicht voor de controle op de beschei den. De aftredende bestuursleden, de heren Matth. Bal Pz., W. van den- Bos en C. Goudzwaard, werden met algemene stemmen herkozen en in da Commissie van Toezicht werd be noemd in de plaats van de heer L. M. van Düke, de heer Joh. Brokel- mang. Het onderwijs in 1966 Verder vertelde de leidster, me vrouw Dalebout-van Dijke, mede na mens de hoofdleidster, over het on derwijs op de school in 1966. In het begin van het jaar waren er 68 leerlingen, in elk lokaal 34. Mevrouw Kievit nam enige tijd waar voor mevrouw Dalebout. Dokter Vogelaar Het wedstrijd programma. Het wedstrijdprogramma voor dit seizoen ziet er als volgt uit: 26 maart Watergat Renesse 7.00 uur eierwed- strijd. 1ste prijs 3 kg kalkoendijen, verder 50, 40, 30 enz. eieren terwijl elke deelnemer verzekerd is van een ei. 23 ^pril 6.30 uur Watergat, 4 mei 7.00 uur Westbout. Bekerwedstrijd die tevens meetelt voor de competi tie. 7 mei, 7.30 uur Middenpad. 21 mei 8.00 uur Piompetoren, 4 juni 6.00 uur Watergat, 3 september 7.00 Wa tergat en 1 oktober 8.00 uur Schelp- hoekgat. Ieder lid krijgt nu bij elke deelname 100 startpunten. 22 april vist het rayon zuid in twee series in Halsteren. 3 provincies, ml. Zeeland, Noord-Brabant en Limburg Scheepvaartbericliten Esso Rotterdam, 16-3 te anker rede Suez. Gulf Swede, 16-3 van La Spezia naar Escravos. Katsedijk, 15-3 van Lake Charles naar New Orleans. Skadi, 16-3 van Liverpool naar Mid dellandse zee. ZIERIKZEE Feestavond „De Stenen Brug" De jaarlijkse feestelijke bijeen komst van de buurtvereniging „De Stenen Brug" zal dit jaar gehouden worden op zaterdagavond 29 april, zoals gebruikelijk in „Concordia". Al dus werd besloten ih een dezer da gen gehouden vergadering. Getracht wordt weer een gevari eerd programma te bieden, waar voor echter, zoals altijd, medewer king van en suggesties door de leden niet gemist kunnen worden. De jaarlijkse feestavond van „De Stenen Brug" staat altijd voor een gedeelte in het teken van Koningin nedag. Dat zal ook nu het geval zijn en wel met vertoning van de onge veer een half uur durende film ge maakt bij gelegenheid van het huwe lijk van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. Deze film is nog niet eerder te Zierikzee vertoond. Mondelinge eindexamens Prof. Zeemanlyceum De mondelinge eindexamens zullen op het Prof. Zeeman Lyceum afg'e- gaf als schoolarts de kinderen een inenting tegen t.b.c. Er had in het voorjaar een schoolgéldverhoging plaats. Op 14 juni werd een druk bezochte kijkavond gehouden naar het werk der kinderen. Op 30 juni werd een afscheidsfeest gehouden voor de kinderen die naar de „grote" school gingen. Het waren er 35 en na de vakantie kwamen er weer 25 voor in de plaats zodat toen kon worden gestart met 58 leerlingen. In sep tember kwam de school-inspeotrice een bezoek brengen aan de school. Sinterklaasfeest en Kerstfeest wer den gevierd op de school terwijl in de loop van het jaar de kinderen verschillende malen werden- verrast met een ballon of iets dergelijks door de Boerenleenbank of door midden standers. "Al met al werd 1966 een gezegend jaar en we mogen nopen dat de Hteëre God ook 1967 weer wil maken tot een jaar waarin Hij zijn onmisbare zegen weer over het on derwijs wil gebieden", aldus eindigde mevrouw Dalebout haar overzicht. Dank aan leiding De voorzitter bracht een woord van dank aan de leidsters en hoopte dat zij ook weer in het komende jaar mogen werkzaam zijn tot heil van de kinderen. Omdat er dit jaar een nieuwe koninklijke goedkeuring moet worden aangevraagd worden de statuten gewijzigd en meer aange past aan de veranderde omstandig heden van het onderwijs. Besproken, werd verder welke maatregelen er zullen moeten worden getroffen ten einde het bezoek van de ledenverga dering wat mevr te stimuleren, om dat het hiermede helaas droevig ge steld is. Gedacht wordt in het ver- velg een spreker te laten komen. Door de familie Dalebout zal in de loop van het jaar een serie dia's worden vervaardigd betreffende het schoolleven en alles wat hiermede samenhangt. Besproken werd het brengen van een nieuwe zandlaag in de zandbak en de nodige herstellin gen aan hekwerk cn dergelijke sloot de heer A. J. Rotte de vergadering met dankgebed zullen hier aan deelnemen. De heer W. v. Sluijs werd benoemd tot wedstrijdleider. De leden zullen verder Ln de boeken der Delta Fede ratie genoteerd, worden. Bij de rond vraag was een vraag der Rotterdam se leden om eens met de club in de Nieuwe Waterweg te komen vissen hetgeen b?zien zal worden. Getracht zal worden om in samenwerking met V.V.V. een bouw vakkers-viswedstrijd te organiseren. Na 1 oktober zit er dan misschien nog een visdag per boot in. Tot slot deelde de voorzit ter nog mede dat de donateursgelden omhoog zullen mceten als deze men sen eveneens bij het vissen willen kijken. Zij zullen dan lid van de Fe deratie moeten worden. nomen worden op de volgende data: Afd. H.B.S.-B op 5, 6 en 7 juni a.s. Gecommitteerden: J. B. Zimmerman te Amersfoort, mej. drs. A S. van Mourik te Utrecht en mej. T. P. C. Dutting te Maastricht. Afd. H.B.S.-A op 15, 16 en 17 juni a.s. Gecommitteerden: C. J. Ver meulen te Rotterdam, mevr. drs. W. Holstege-Teunissen te Schiedam en mr. Ch. J. V. Kors te Deventer. Afd. Gymnasium op 15, 16 en 17 juni a.s. Gecommitteerden: prof. dr. B. H. Stolte te Roosendaal, dr. H. R. Boulan te 's-Gravenhage en drs. J. H. van Dooyeweert te Zeist. Jaarvergadering „De Hoofdpoort" Onder voorzitterschap van de heer C. Berrevoets vond in „Het wapen van Zeeland" de jaarvergadering plaats van de buurtvereniging „De Hoofdpoort". Na een welkomstwoord gaf de voorzitter een overzicht van de stand van zaken, opmerkend dat de tijd voor een eventueel te organi seren feestavond al duidelijk ver streken is, zodat een beslissing hoe verder te handelen genomen dient te worden. Bij ontstentenis van de secretaris de heer A. Verspeek werd het jaar verslag aangehouden. De penning- meesteresse mevr. Nouwen, leverde het financieel verslag, waaruit bleek dat een batig saldo in kas is. Op grond van de financiële status der vereniging zal dus „iets" kunnen worden georganiseerd in de- toe komst. Uitvoerig sprak men over het al of niet organiseren van jeugdspe- len op „Het Bolwerk". Gebleken ech ter is dat het aantal hiervoor in aan merking komende kinderen vrij sterk is terug gelopen, zodat de ver gadering ^ich uitsprak voor een kin- dertractatie o.i.d. met St. Nicolaas. Een reisje of een feestavond, was de vraag die hierna aan de orde kwam. De meningen bleken te sterk verdeeld, dan dat hierover kon wor den beslist. Ook de niet-aanwezige buurtgenoten zullen derhalve wor den gepolst, waarna een beslissing valt. In ieder geval zal in de komen de herfst of het een of het ander worden voorbereid. Dank werd ge- bramcht aan de penningmeesteresse voor het akkuraat beheer en aan de volijverige bode de heer P. Duson. De buurtvereniging zal bij de ge boorte van een prins of prinses, de richtlijnen volgen van de Z.O.V. voor te organiseren feestelijkheden. Afgaande op stemmen uit de ver gadering beloofde het bestuur zich te wenden tot het college van b. en w. met enkele typische „straatmen sen". De snelheden waarmede auto mobilisten van de Laan van St. Hi- laire af de Hoofdpoortstraat binnen stormen (en omgekeerd vaak ook), is levensgevaarlijk. Ook het statione ren vlak langs de huizen van grote fcrekkercombinaties, bestemd voor in de haven afgemeerde kustvaartuigen schept problemen. Geïnformeerd werd of de gevel van een pakhuis kan word'en gerestaureerd. Na afwerking der huishoudelijke agenda, vertoonde de heer A. Knuist hierop zijn kleurenfilm over een door hem gemaakte reis naar Israël, als gevolg van een door hem gewon nen prijsvraag .Als blijk van waar dering voor het gebodene, werd hem een schemerlamp overhandigd. Enige tijd bleven de buurtgenoten daarna nog gezellig bijeen. KERKWERVE Gezinsverzorging op Schouwen-Duiveland Vorige week vergaderde onder lei ding van de presidente mevrouw Francke-Van Nes, de N.C.V.B.-afde- ling. In haar welkomstwoord richtte de presidentte zich in het bijzonder tot de spreekster, mevr. Van Pik, die sprak over het onderwerp „Gezins verzorging". De gezinsverzorging - zo werd door haar toegelicht - gaat uit van vijf samenwerkende kerken op Schou wen-Duiveland en St. Philipsland. Dit belangrijke werk wordt door de overheid gesubisideerd met 70 pro cent; de resterende 30 procent wordt door de gezinnen betaald, terwijl soms ook wel de diakonieën de hel pende hand bieden. Er werken der tig meisjes, verspreid over wel vijf tig gezinnen, enkele dagen per week. Na afloop ontving mevrouw Pik een dankwoord, waarna zij met dank gebed eindigde. WESTERSCHOUYVEN Vergaderingen Maandagavond raadsvergadering Woensdagmorgen 9.30 uur boom- plantdag Deltaweg en Zeelelieweg. Dondedagavond Renesse Dorps huis algemene vergadering Coöp. Raiffeisenbank „Schouwen". Op de agenda naast de gebruikelijke agen dapunten een lezing door de heer A. Oudkevk, rayoninspecteur over: De plaats van de Raiffeisenbank nu en in de toekomst. DREISCHOR Afdeling Verbond voor Veilig Verkeer De afdeling Dreischor van het Ver bond voor Veilig Verkeer hield de algemene ledenvergadering in hotel „De Drie Schapen" te Dreischor. De voorzitter, de heer van der Maas, opende de vergadering met een wel komstgroet aan de 35 aanwezigen. Het verheugde hem dat de opkomst beter was dan anders, hetgeen vol gens hem wel te danken was aan het feit dat de certificaten met verkeers- sleuteltjes zouden worden uitgereikt. Nadat het zakelijke was afgehan deld werden door de voorzitter twee filmpjes vertoond, „Eén van de vijf bent u" en „Eén fvan hen kwam niet meer thuis. Na de pauze werd aan 29 van de 32 deelnemers aan de ver- keerscursus een certificaat met ver- keerssleuteltje uitgereikt, waaronder aan zes dames. Een deelnemer had 0 fout en de anderen één of meer fou ten, met een maximum van vijf. De voorzitter vond het een mooi resul taat en dankte de cursusleider de heer Klaasse voor het werk dat hij er aan gedaan had. Vervolgens dankte de heer C. Padmos namens alle cursisten de heer Klaasse voor het genoten onderwijs, waarbij hem een mooie sleepkabel en een ball point werd' overhandigd, geschonken door de deelnemers aan de cursus. NIEUWERKERK Ledenvergadering Alg. Kleuterschool De ledenvergadering van de alge mene kleuterschool alhier werd de zer dager, gehouden in. het schoolge bouw. Gedurende deze vergadering was ei* voor de ouders gelegenheid om het werk van de kleuters te be zichtigen. Mevrouw Westerhof, voorzitster van de vereniging, sprak woorden van welkom tot de ouders-leden en tot mej. Dorleijn van de kweekschool te Middelburg,' die deze avond een praatje hield over het onderwerp „Werken met kleuters". Een woord van dank sprak de voorzitster tot mej. de Regt voor het moeilijke werk dat zij als tijdelijk hoofd van de school heeft gehad Het verheugde mevrouw Westerhof dat mej. Gaanderse haar werk weer zal mogen hervatten. Vervolgens vertelde mej. Dorleijn over hoe er met kleuters gewerkt wordt. Na haar praatje vertoonde ze enige kleurendia's. In de pauze werd getracteerd op koffie. Mej. Gaander se gaf vervolgens een jaaroverzicht, waaruit bleek dat ongeveer tachtig kinderen de school bezoeken. Het ge bruik van schoolmelk loopt terug maar getracht zal worden om dit weer op te voeren. Het financieel overzicht werd ge geven door de secr.-penningmeester, de heer F. Schuiling. Als leden van de kascommissie werden gekozen de heren A. Kort en R. Dekker. Ais bestuursleden waren aftredend mevr. Westerhof en de heer H. Wan del, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Gekozen werden mevrouw Westerhof en de heer L. v. Klinken. Nadat bij de rondvraag nog enige minder belangrijke zaken aan de orde waren geweest sloot de voorzit ster deze goed bezochte vergadering. OOSTERLAND Jeugd deed verkeersexamen Deze week werden weer door de rijkspolitie de schriftelijke verkeers- examens van de schooljeugd afge nomen, in het kader van de zg. Lan delijke Jeugd Verkeersexamens. Van de openbare lagere school, hoofd1 de heer P. T. Bolkenbaas, slaagden 8 kandidaten, en van de christelijke school, hoofd de heer A. J. Crom- wijk, 17 kandidaten. Verkeerscursus beëindigd De verkeerscursus, welke hier ge houden werd onder auspiciën van de afd. Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer, onder leiding van wachtmeester le klasse J. Hoekman, is beëindigd. Door de ongeveer 50 deelnemers(sters) werd nog een exa men afgelegd als test, hoe het ge leerde tot hen is doorgedrongen. Het ligt in de bedoeling om op donder dagavond 30 maart e.k. de diploma uitreiking te doen plaats vinden aan diegenen welke hiervoor in aanmer king komen en dit zal dan tevens de afscheidsavond worden. Ter opluis tering zal er vermoedelijk een ver- keersfilm worden vertoond op deze avond of een spreker over een be langrijk onderwerp. Bereids kan reeds worden gezegd dat de leergang uitstekend is geslaagd, mede dank zij de deskundige leiding van de heer Hoekman. Vergadering Oranjevereniging Op donderdagavond 23 maart e.k. hoopt de plaatselijke Oranjevereni ging alhier de jaarlijkse ledenverga dering te houden in de Conferentie kamer, onder leiding van de voor zitter de heer M. Dane. Het bestuur hoopt op een goede belangstelling voor deze bijeenkomst waarop ver schillende belangrijke zaken ter sprake zullen worden gebracht, o.m. wat betreft de jaarlijkse ouden van dagenreis, die door de Oranjever eniging nu reeds sinds jaar en dag wordt georganiseerd. Verder zullen nog andere zaken worden besproken. Ouderavond Chr. School Heden (maandag)avond 20 maart zal in het Ned. Herv. Verenigings gebouw aan de Sint Joostdijk alhier de jaarlijkse ouderavond van de chr. school werden gehouden. Paasos aangekocht Door slagerij D. J. Geelhoed werd op de Paasveetentoonsteiling te Rot terdam een os aangekocht met een gewicht van ongeveer 700 kg. Het prachtdier, dat afkomstig is uit Zeeuws Vlaanderen, behaalde de slagersprijs op genoemde tentoon stelling. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 20-3. Aangevoerd 1196 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen: ex tra kwaliteit f 4,70-5,00, le f 4,25- 4,60, 2e f 3,90-4,10, 3e f 3,45-3,75; stieren f 4,15-4,65; worstkoeien f 3,30- 3,60. Aanvoer: iets ruimer; handel: vlot; prijzen: hoger. GASSELTE, 19-3,Naar -eerst thans is bekend geworden is een 16-jarige zoon van een officier van de konink lijke landmacht uit Assen in de Staatsbossen nabij Gasselte door on bekenden overvallen, met chloro form bedwelmd en aan handen en voeten gebonden. Het is op dit mo ment nog niet met zekerheid te zeg gen of met de jongen een zedenmis drijf is gepleegd. Het onderzoek zal dit moeten uitwijzen. De knaap werJ 's middags omstreeks zes uur vlak bij een houten gebouwtje gevonden door een 43-jarige jager uit Gasselte. Rond zijn polsen had hij een stuk touw, terwijl zijn voeten met ijzer- draad bijeen waren gesnoerd. De jongeman maakte een zeer versufte indruk en wist zich niet te herinne ren wat met hem was gebeurd. De rijkspolitie -uit Gasselte heeft de zaak in onderzoek. DEN HAAG, 19-3. De kabinets formateur, mr. B. W. Bicsheuvel heeft gedurende het weekeinde in tensief getelefoneerd met hij de ka binetsformatie betrokken politici, nadat hij van de koningin de op dracht had gekregen opnieuw een formatiepoging te doen. In Haagse politieke leringen had men de indruk dat de kabinetsformatie taak nog niet in een beslissend sta dium is gekomen. Hierop duidde ook het feit, dat de formateur zondag avond om 23 uur nog geen enkele afspraak voor vandaag (maandag) had gemaakt. Op dat tijdstip was de heer Biesheuvel nog steeds aan het werk. LONDEN, 19-3. Een mijnenveger en een -torperdobootjager van de Britse marine trachten sedert zater dagavond met grote hoeveelheden chemische middelen de geweldige hoeveelheid olie te neutraliseren die uit de 40.000 ton metende Liberaah- se tanker „Torreey Canyon" stroomt die ten westen van Landsend aan de grond is gelopen. De olievlek be streek zaterdag reeds een gebied van acht mijl en was 30 centimeter dik. TOULON, 19-3. Op de dicht be boste heuvels van het Franse depar tement Var ten noorden en oosten, van Toulcn woeden sedert zaterdag negen grote bosbranden die worden bestreden door meer dan vierhonderd brandweerlieden cn militairen. Eén branweerman is omgekomen en vier zijn ernstig gewond. Er staat een krachtige wind en de autoriteiten vrezen dat de branden zich nog ver der zullen uitbreiden. Verscheidene honderden hectaren bos zijn reeds verwoest. Zondagochtend is het ge lukt de bosbranden te bedwongen. De omvang van de schade is nog niet te overzien. „Tempel van de maan" (Jemen) geplunderd ADEN, 18-3. Volgens de Ameri kaanse ontdekkingsreiziger dr. Wen dell Philips hebben Egyptische sol daten een van de kostbaarste oud heidkundige ontdekkingen van het Arabische schiereiland, de 2800 jaar oudé „Tempel van de maan" in het. door burgeroorlog verscheurde Je men geplunderd. De Amerikaanse geleerde stelde president Nasser van Egypte voor die wandaad verant woordelijk. De tempel, die nog uit de tijd van de koningin van Saba zou dateren, werd pas vijftien jaar ge leden ontdekt. Weer overval op een benzinestation BERKHOUT, 19-3. Doov twee, met pistool en stiletto gewapende man nen, is zaterdagmorgen om half vijf een roofoverval gepleegd op een ben zinetankstation langs rijksweg 7 in de gemeente Berkhout De daders, die een zakdoek voor hun mond hadden en een donkere bril droegen, maakten de 20-jarige pompbediende J. Koorn onder bedreiging ongeveer f 150,- afhandig. De pompbediende werd in een kast opgesloten, waarna de daders, na eerst de telefoon on klaar te hebben gemaald., zich uit de voeten maakten. Het grote pomp station te Wieringerwerf aan dezelf de weg kreeg in dezelfde nacht ook ongewenst bezoek. Maar hier moes ten de daders onverrichterzake huiswaarts keren. Zundvoort krijgt wandelpjer AMSTERDAM. 18-3. De Maat- schappij tot Exploitatie van de Wan- delpier Zundvoort N.V. deelt mede, van het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening bericht te hebben ontvangen, dat voornoemd ministerie bereid is de rijksgoedkeu ring voor de bouw van de wandel- pier op een nader te bepalen tijdstip te verstrekken, onder voorwaarde dat bij de bouw geen extra buitenlandse arbeidskrachten zullen worden aan getrokken. Amsterdam heeft Wibaut-staudbeeld AMSTERDAM, 18-3. Dr. F. M. Wibaut, een van de belangrijkste wethouders van Amsterdam voor de oorlog, heeft zijn standbeeld gekre gen in een plantsoenstrook aan de naar hem genoemde straat nabij hel Wibauthuis, waarin thans publieke werken is gezeteld. Invoer van ezels uit Corsica VENLO, 19-3. 40 uit Corsica at- komstige ezels die in Venlo ons land zijn binnengekomen, hebben tijde lijk onderdak gekregen in het slacht huis te Venlo. De dieren worden daar vastgehouden totdat de ver eiste invoervergunning is verkre gen. De ezels zijn bestemd voor een dierenhandelaar uit Tilburg en ze zullen eerst nog een onderzoek door de veterinaire dienst moeten onder gaan. De verzorging van de ezels geschiedt door personeel van het slachthuis. Miljoenen vrouwen gebruiken „de pil" UTRESHT, 18-3. Volgens een be- rekening van 'de International Plan- net Parenthood Federation, waarbij ook de N V.S.H. is aangesloten, ge bruiken thans Ln de hele wereld ruim tien miljoen vrouwen de pil. De Verenigde Staten staat met vijf mil joen vrouwen aan de spits. Verwacht wordt dat het erin 1985 ruim 19 mil joen zullen zijn. In Australië en Nieuw-Zeeland gebruikt 20 procent van de vrouwen de pil reeds, maar in India nog geen half procent.. Verwacht wordt dat omstreeks 1980 de pil „in" zal zijn bij 40 miljoen vrouwen in de hele wereld. Arrestaties in verband met aanslag op bet Van Heutz-monument AMSTERDAM, 18-3. Het onder- zoek naar de bomaanslag op het Van Heutzmonument in Amsterdam in de nacht van 10 maart heeft op nieuw tot arrestaties geleid. Tussen half elf en twaalf uur werden we gens medeplichtigheid aan het ver oorzaken van de explosie aangehou den de 27-jarige mevrouw I. D -van de W., de 21-jarige typograaf P. B., de 20-jarige makelaar J. G. van N., de 22-jarige J. J. H., zonder beroep en de 19-jarige auteur N. J. van A. Het vijftal komt evenals de donder dagmiddag in verzekering gestelde kunstschilder R. S. uit de provowe reld. Zij worden beschuldigd van overtreding van de vuurwapenwet en het in gevaar brengen van de al gemene veiligheid van personen of goederen. Stolk zal in de loop van maandag voor de officier van justi tie worden geleid, de anderen een of twee dagen later. De Indonesische minister van landbouw, generaal-majoor Soetjip- to, heeft er bij het Indonesische „rijstgilde" op aangedrongen de pro- duktie te vergroten. Secretaris-generaal Oe Thant be vestigde vrijdag in New York, dat hij bezig is met een nieuwe poging om tot vrede in Vietnam te komen. Bij zonderheden wilde hij niet meedelen. Een aardverschuiving, veroor zaakt door hevige regenval, heeft zondag in de Braziliaanse kustplaats Caraguatatuba a an een zestigtal mensen het leven gekost. Vijfhon derd inwoners van het plaatsje moesten hun huizen ontruimen. De verbindingen zijn verbroken. Zuidvietnamese militairen heb ben in de noordelijke Zuidvietna mese provincie Quang Tri twee mas sagraven met de lijken van 212 Noordvietnamezen gevonden. Men gelooft dat de Noordvietnamezen zijn gesneuveld bij hevige gevechten die vorige week naibij de gedemilitairi- seerde zone zijn geleverd. Vele gedeelten van Italic ender gaan thans een koudegolf met tempe raturen tot dertien graden onder nul in bet midden van het land bij Rocca di Mezzo en sneeuwstormen in Sici lië. DODELIJKE ONGELUKKEN LEEUWARDEN. De 65-jarige me- vrouw J. Spoor-Verhagen uit Leeu warden is zondagmiddag op een ze brapad in de Julianalaan in haar woonplaats door een personenauto aangereden en om het leven geko men. VEENENDAAL. Een vierjarig dochtertje van de familie Boers uit Ede is zondagmorgen bij een ver keersongeluk op de Polderweg in Veenendaal verongelukt. Haar ze venjarige zusje is in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis over gebracht. TERHEIJDE. Op het strand van Terheijde is het lijk van een man aangespoeld. Het moet langere tijd in zee hebben gelegen en kon nog niet worden geïdentificeerd. Weinig publieke belangstelling Goede gang van zaken Clir. kleuterschool Oosterland ADVERTENTIE Maandag 20 maart 1967 EERSTE KLASSE Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op: 9 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 656 t 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 617 I 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 762 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 344 1 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1491 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 058690 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 026850 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 038052 Een prijs van f 2.000 is gevallen op het nummer: 079782 Een prijs van I 2.000 is gevallen op het nummer: 050701 Een prijs van f 5.000 is gevallen op het nummer: 047299') De prijs van f 20.000 is gevallen op het nummer: 004995 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2