HET LIDTEKEN EDA E3JER MAO'S ROL Atr li GRATIS er nog kans op voorspoed in 1967? Is «I IK !>oni{ IIK'l WEREI I) Grote auto? Kleinere auto? Firma W. Gilijamse sleutelhangers met alle bekende automerken Tijdelijk! Vraag uw leverancier ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 17 maart 1967 Nr. 19762 VOOR DE VROUW Dames hebben hun eigen gereedschap DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG De muurkranten worden in Peking in dikke lagen van de muren gehaald rode gardisten gaan weer naar huis en in heel veel opzichten lijkt hel of de storm van de culturele revolutie is uitgewoed zonder veel te veran deren, hoogstens een beetje schade die snel hersteld is. Premier Tsjoe En Lai treedt weer meer naar voren en hij ijvert er voor om zo snel mogelijk de Chinese sa menleving ook economisch weer in vlotte gang te krijgen. Iets wat wel nodig was, want de demonstrerende naar Peking tijgende en anderszins revolutionair doende werkers heb ben de produktie er loei iaat bij laten zitten. In dat opzicht is de culturele revolutie zeer duur geweest voor Mao. Vele bestudeerders van Peking me nen dat Mao niet in zijn doeleinden is geslaagd en dat de gematigder figuren als Tsjoe het heft weer in handen hebben genomen. Een afgang van Mao dus. Andere lezing In Hongkong, ipaar men een direct uitzicht heeft op de Chinese volks republiek, zijn echter ook bladen die de zelfde gegevens gebruiken om lot een heel andere conclusie te komen. Ze wijzen er. op dat volgens de boe- renkalender nu de maand van de in- sekten is begonnen, xvaariil voorbe reidingen voor het zaaien vereist zijn die men slechts kan nalaten op straf fe van een slechte oogst. Niemand weet dat beter dan Mao, die zeker geen misoogst zal wensen waardoor of in zijn 'rijk honger zou gaan heersen, of de regering genood zaakt zou zijn net als een paar jaar terug kostbaar goud in te wisselen voor Canadees graan. Volgens deze redenering is er geen sprake van dat Mao heeft moeten wijken voor iels of iemand: hij heeft alleen Tsjoe op dracht gegeven de rode gardisten naar huis te sturen om de oogst zon der schade binnen te halen, waarbij het leger naar traditie een handje meehelpt. Het kan nu trouwens ook weer wel even kalm aan, want de natie heeft zijn injectie in revolutionair elan weer gehad en kan daarop voorlopig wel weer vooruit. Nawerking Ook als niet meer dagelijks lieden worden afgezet en anderen op muur kranten aangeklaagd werkt dit klei ne jaar van culturele revolutie nog wel een tijdje door. En Mao's gezag aldus deze redenering is groot genoeg dat hij verjaagde figuren ge woon weer terugroept; de korte strafperiodebeëindigen met een soort gratie kan slechts de terugge keerde dankbaar maken dat hij toch weer uit de woestijn is, ivat hem in de komende jaren er u-el van zal weerhouden zelfs maar in het ge ringste minder revolutionair elan te tonen dan Mao zijn volk wil inpren ten. Het is een redenering die voor rechttoe rechtaan denkende wester lingen misschien een beetje merk waardig is, maar er zijn wel meer vergissingen geynaakt met de psy chologie der Chinezen door ivesterse waarnemers. Het is in ieder geval wel verstandig niet te grif te geloven dat de rol van Mao al weer zo'n beetje is uitgespeeld. ROTTERDAM. Uit het water van de Koningshaven in Rotterdam heeft de politie het lijk opgehaald van 21- jarige Duitse matroos F. W. Kotte uit Philipsburg. De matroos werd sinds 10 februari vermist. ADVERTENTIE (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de ,dure' wagen, maar de wend baarheid en prijs en ruimtewinst bij het parkeren van het kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak, op de verbluffende lage nieuwprijs, op de hoge inruil- waarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs(l) Simca 1000 voor een kleine prijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA IUOO VANAF f 5395 - SIMCA NEDERLAN0 N.V. Automobielbedrijf Lange Reke 2 - Tel. (01116) 370 - Renesse Het is natuurlijk een sprookje, dat de vrouw niet in «staat zou z\jn klei ne reparaties in huis zelf te verrich ten en per se op de heer des huizes of een reparateur zou moeten wach ten cm een engemak in het' huis- hc uilen te herstelien. Er zijn natuur lijk vrouwen met twee linkerhanden - maar ook mannen! Hoe dat zij, het hulpeloze vrouwtje" dat voor elk wissewasje mannelijke hulp nodig had is langzamerhand uitgestorven. Voor vrouwen, die er niet tegen op zien. zelf de handen uit de mouwen te steken en zelf te handelen op een gebied. dat een halve eeuw geleden VOETBAL K N.V.B. DFS gaat in de 4e klas G zondagmiddag te Din- leloord op bezoek bij DIVO waarvan in eigen omgeving met 3-2 werd ge wonnen. Daar de Brabanders er op gebrand zullen zijn revanche te ne men zal het voor DFS niet mee val len als overwinnaar het strijdperk te verlaten. Goes en RKFC, beide met 4 punten achterstand op Zierik- zee, gaan het op eigen terrein van eerstgenoemde tegen elkaar opne men. Te Bergen op Zoom eindigde de strijd tussen deze twee teams in een 1-1 gelijk spel, maar deze maal zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. Oude Molen geven wij in eigen omgeving een goede kans tegen het steeds verder afzakkende Vosmeer. Halsteren moet baas in eigen huis kunnen blijven tegen Nw. Borgvliet, terwijl De Schutters een goede kans maken te Roosendaal de inzet te bemachtigen op BSC. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas maakt Re- nesse in de duinstreek een goede kans tegen Robur, als het tenminste niet de fout begaat om de gasten, die al enige malen voor een verras sing zorgden, te onderschatten. Drei- schor gaat het niet gemakkelijk krij gen bij het bezoek aan Domburg waar het niet zal meevallen de le verwachten nederlaag te ontlopen. Leider Hoofdplaat gaat een zware strijd tegemoet bij Lewedorpse Boys dat er weinig voor zal voelen de puntjes zonder meer aan de gasten af te staan. Luctor moet winst kun nen boeken in de thuiswedstrijd te gen Groede. terwijl Koewacht voor eigen publiek de beste troeven in handen heeft tegen Noormannen. In de reserve le klas maakt Zierikzee Ilop het sportpark Bannink een goe de kans de inzet te bemachtigen op Middelburg IV. In de voor de laatste plaats belangrijke wedstrijd tussen Zeelandia II en Goes III houden wij het op een zege voor de hoofdstede lingen. RCS II kan haar leidersposi tie nog verstevigen door te Souburg de winst binnen te halen tegen Ter- neuzen III. In het treffen tussen Zeeland Sport II en Hontenisse II geven wij de Vlissingers de beste kansen, terwijl Vogelwaarde het ter reinvoordeel wellicht kan uitbuiten tegen Oostburg II. Vlissingen IV en Walcheren II zullen elkaar in deze derby niet veel ontlopen. In de 2e klas B maakt DFS II in de Westhoek goede winstkansen tegen hekkeslui- ter SVOWK. Zierikzee lil, de laatste weken zo uitstekend op dreef, zal zich zo maar niet zonder meer ge wonnen geven tegen Renesse II. Zon- nemaire zal zeker op haar tellen moeten passen bij Domburg II als het niet met de kous op de kop naar huis terug wil keren .Voor Kruinin- gen moet het mogelijk zijn zich te gen Lewedorpse Boys II te herstellen wat ook het geval is met Cortgene dat het gaat opnemen tegen Kwa- dendamme. In de 3e klas D zal Dreï- schor bij Volharding beter voor de dag moeten komen dan jl. zondag tegen Volharding II daar het anders wel eens aan het kortste eind zou gaan trekken, 's Heer Arendskerke kan zich aan de kop van de ranglijst handhaven door van Kwadendam- .io> aan de man was voorbehouden, zijn er tegenwoordig ook gereed schappen, die rekening houden nu t haar specifieke eigenschappen. Ze zijn kleiner en gemakkelijker han- fe -ibaar dan die vcor mannelijk ge bruik. maar daarom niet minder ef fectief. De vervaardiging van derge lijke gereedschappen werd het eerste :n Groot-Brittannië ondernomen en wel door Stanley en deze gereed schappen-fabrikant had er aanstonds zo'n succes mee. dat ook in de Vere nigde Staten voor vrouwen geschikt eereedschap op de markt kwam. In Nederland wordt thans eveneens een proef gencmen mot de aanbieding van voor vrouwen bestemde gereed schappen. Een ,.dames"-schaafje is thans overal in Nederland verkrijg baar. Het paart een fraaie vormge ving aan gemakkelijke hanteerbaar heid. De klemmende kastdeur kan thans door de huisvrouw zelf worden bijgeschaafd. Ze behoeft niet op man lief - die trouwens na een dag hard werken niet veel zin heeft in het karwei - te waohten om het ongemak te verhelpen. MOSKOU. Ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de bolsje wistische revolutie zal de werkweek in Rusland van zes op vijf dagen worden teruggebracht, zo heeft het centraal comité van de Russische communistische partij besloten. Het aantal werkuren per week, thans 41, zal niet gewijzigd worden. me II te winnen. Winst zien wij ook voor Kruiningen II en Robur III die het gaan opnemen tegen Patrijzen II en Kruiningen III ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas komt Bruse Boys voor eigen publiek binnen de krijtlijnen tegen het vaak wisselvallig spelende Kats. Hoewel de Boys er in de uitwedstrijd in slaagden Kats met 2-1 te kloppen zullen zij er goed aan doen al niet bij voorbaat op een zege te rekenen daar het anders ivel eens een zware tegenvaller zou kunnen worden. MEVO gaat op bezoek bij Zaamslag waar zij anders voor de dag zullen moeten komen als dit in de laatste wedstrijden het geval is geweest als zij niet met lege handen willen blij ven staan. Middelburg V moet thuis van Spui kunnen winnen. Wissen- kerke vertrekt thuis als favoriet te gen VCK, terwijl Beren zeker niet kansloos is tegen Bevelanders. Ar- nemuiden II zal in eigen omgeving van Kloetinge moeten winnen als het haar kampioenskansen niet ge heel wil verspelen. In de 2e klas A maakt Brouwershaven in de smal- stad een goede kans op de winst in het treffen met Yerseke II. TeKerk- werve gaan WIK en Duiveland het tegen elkaar opnemen met de bezoe kers als iets betere kanshebbers. Voor Bruse Boys II is er weer niet veel kans op één winstpuntje bij het bezoek aan Kloetinge III. Colijns- plaatse Boys moet winst kunnen boeken bij Krabbendijke II, terwijl er ook voor 's Heer Arendskerke niet veel moeilijkheden moeten zijn om de uitwedstrijd tegen Wolf aarts dijk II tot een goed einde te bren gen. Rillandia II kan het terrein voordeel uitbuiten tegen Heinkens- zand In de 3e klas A mag le Scha- rendijke een spannende strijd wor den verwacht tussen ZSC en DFS III die beide nog kanshebbers zijn voor cle titel. In de uitwedstrijd wist ZSC indertijd een vrij duidelijke over winning te behalen. Dit betekent evenwel nog geenszins dat. zij ook deze maal vrij vlot op de zege zul len afstevenen. Brouwershaven, dat de laatste weken verrassend goed voor de dag komt, moet winst kun nen boeken tegen WIK II. SKNWK is favoriet bij het bezoek aan Bruse Boys III. terwijl MEVO II in de West hoek tegen DFS IV de beste papie ren in handen heeft. Te Nieuwer- kerk zullen SKNWK II en Brou wershaven III elkaar niet veel ont lopen. JUNIOREN. In groep A staat Zierikzee A I morgenmiddag op het sportpark Bannink een zware strijd te wachten tegen Middelburg A 1. Voor de rood-zwarten zal het in de ze ontmoeting niet meevallen om er zonder kleerscheuren af te komen. In groep A III is DFS A I favoriet in de Westhoek tegen Zierikzee A II. In groep B IX is Renesse B I praktisch zeker van de kampioens titel als zü de ontmoeting tegen WIK B I te Kerkwerve tot een goed einde weten te brengen. Voor DFS B I moet het geen probleem zijn om van DFS B II te winnen. In groep B X hebben Dreischor B I en Bruse Boys B I de beste kansen tegen SK NWK B I en Zierikzee B II. <Van '-en medewerker) Prof. Zijlstra heeft van onze toe komst destijds gezegd dat wij goede kansen hebben om de groei van de welvaart voort te zetten maar dat ivij dan bij de bestedingen in 1967 de pas zullen moeten inhouden. De lonen zcnicien niet meer dan enkele procenten omhoog kunnen. Men heeft daarbij gemikt op 3l/> pet. In feite werd de loonsverhoging nu mi nimaal 4 pel., terwijl de verhoging bij de minimumloontrekkers meer dan 6 pet. bedraagt. Vervolgens zijn er bedrijfstakken met lange contrac ten die ook boven de gewenste stij ging uitgaan. En dan zijn er nog de onzekere factoren, die in de loop van 1967 prijsstijgingen kunnen veroor zaken, die door looneisen zullen wor den gevolgd. Zo zag het loonschema er theore tisch uit. Rondom deze algemene lijn schommelen de werkelijk uitbetaal de lonen, die per saldo wel iets hoger zullen liggen vooral in die bedrijfs takken waar nog volop werk is en waar goed vakmanschap terecht een uitstekende betaling vindt. Voor 's lands economie betekent dit dat het prijspeil in feite meer zal stijgen dan de overheid kan vermoeden. Dat betekent evenzeer meer beste dingsmogelijkheid dan de regering wenselijk acht om de betalingsba lans in evenwicht te brengen of te houden. Zou deze visie werkelijkheid wor den dan blijft de inflatie ook dit jaar voortwoeden en dan zullen de huis moeders ontdekken dat ook zij in hun gezinsfinanciering tekort komen Het gevolg is ontevredenheid, een te hoog prijspeil voor onze goederen in het buitenland en een toeneming van de werkloosheid. Op de wip In de voorgaande uiteenzetting zijn nog twee factoren van grote be tekenis. In de eerste plaats de eco nomische gang van zaken in het bui tenland. Wij zijn vastgesnoerd in E.E.G.- verbancl en als klein land in hoge mate afhankelijk van de gang van zaken in de grote buurlanden als west-Duitsland, Frankrijk en Enge land. Wij weten dat daar op zijn minst sprake is van een aarzeling in de economische activiteit. Of dit in feite een grote teruggang wordt, is nog onzeker. Vakbonden stellen in dit in verband met de looneisen al tijd zo gunstig mogelijk voor en werkgevers verdoezelen een juist beeld achter een gordijn van zwart galligheid. De waarheid ligt daar er gens tussen in maar niemand iveet precies ivaar. Vanzelfsprekend heeft ook de si tuatie in de V.S. voor ons grote be tekenis. Uit berichten van het be drijfsleven mogen wij concluderen dat ook aan de overkant van de At lantische oceaan de wipplank van de voorspoed snel op en neer gaat. Er is geen sprake van stabiliteit. Sparen? De tweede factor van betekenis is de nationale bereidheid tot sparen. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (bev. nieuwe lidmaten) en 7 uur (viering H. A.), ds. Lam. Gasthuiske/k* 10 uur ds. Assendcrp (bev. nieuwe lidmaten) Kerkwerve: 9.30 uur de heer M. C. Malipaard. Sercoskerke: 11 uur ds. Feunekes. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Van Vliet, 7 uur ds. Huizing (voorber. H. A.) Renesse: 11 uur ds. Van Liere (H. D.) Nocrdwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg, 7 uur intei-kerkelijke zangdienst. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Huizing. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes. Ncordgcuwe: 11 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 7 uur ds. Schoneveld. Ou- werkerk: 9.30 uur ds. Schoneveld. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur (bev. lidmaten) en 6 uur (jeugddienst), ds. Groenewegen. Sir jansla nd: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Stelwagen, Zwijndrecht (bev. ambtsdragers). Bruinisse: 10 uur (openb. bel.) en 5 uur (H. A.) ds. Ja- gersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr. S. P. Siregar, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur de heer Jansma. Haamstede: 10 uur lees dienst, 5 uur drs. J. M. Meijer, Melis- kerke. Scharendijke: 10 uur lees dienst, 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- sel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. G, Leene, Barendrecht. Nieuwerkerk: 10 uur (openb. geloofsbel.) en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. Nawijn (bed. H. A. en nabetr.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Scholing. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 11 en 7 uur ds. Kei zer (Ned. Herv. verenigingsgebouw). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. P. op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords. 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 cn 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur ds. Karens (in de Ned. Herv. kerk). Oosterland: 10. 2.30 (bed. H. D.) cn 6.30 uur ds, P. Blok, Dirksland. Gcref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30. 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Gercf. Gemeente Sommclsdijk: 10 uur ds. L. Schenck. Er zijn flinke besparingen nodig om de produktiecapaciteit van ons be drijfsleven niet alleen op peil te hou den maar die ook uit te breiden. Wy willen immers meer dan wij nu heb ben. Volgens deskundigen besparen wij nu ca. 19 pet. van het nationaal inkomen. Dit zou 23 pet. moeten worden. Bij een voortdurende infla tie zal de spaarlust echter eerder af nemen dan toenemen. Ook voor dit doel is het dus nodig de weg te vin den naar een stabiel prijspeil. Intussen behoeven wij ook in de beschouwing van de investeringsac tiviteit niet al te pessemistisch te zijn. In de eerste 9 maanden van 196G zijn onze investeringen in vaste activa nog 13,7 pet, hoger geweest dan in 1965. Dat is een toeneming van 5 pet. vergeleken bij het jaar daarvoor. Voordat wij daar over jui chen, moet er aan worden toege voegd dat dit een vermeerdering in geld is en niet in goederen. In het licht van de verkiezingen is het voorts van grote betekenis waar het zwaartepunt van de te maken besparingen in de toekomst zal lig gen. Wie van de drie? De besparingen kunnen worden gedaan door het rijk, door het be drijfsleven en door particulieren. Als de overheid het niveau van de te heffen belastingen bijzonder hoog houdt, dan zal zij de neiging hebben om zelf uit de lopende jniddelen in vesteringen te doen. Het is dan de vraag of die investeringen de hoog ste opbrengst zullen hebben. Laten wij het initiatief aan het be drijfsleven, dan lopen wij evenzeer het risico van een scheef getrokken beeld. De middelen die immers bin nen een bepaalde bedrijfstak van de winst voor zelffinanciering worden ingehouden zullen ook meestal bin nen die bedrijfstak worden aange wend. Is daar het hoogste rende ment van te verwachten? Dat is een open vraag. Zelfs bij de beslissing van de par ticulier over de aanwending van de besparingen lopen wij het risico van fouten maken. De spreiding van de beslissingsmacht is dan echter zo groot dat zij als het ware door een grote hersenzeef gaat. Van deze be slissing lijkt het rendement dan ook het hoogst Andermaal moet de si tuatie dan zo zijn dat de burgers voldoende verantwoordelijkheidsbe sef tonen ten aanzien van de inko mensbesteding. Drs. Mierlo. AMSTERDAM. Op initiatief van het instituut voor vakkundig schoon maakonderhoud (Invas) wordt van 11 tot en met 14 december in de RAI in Amsterdam een internationa le schoonmaakvakbeurs, de „Inter- clean 1967", gehouden. Het is voor het eerst, dat de binnen- en bui tenlandse schoonmaakindustrie de kans 'krijgt in Nederland hun pro- dukten op een tentoonstelling te la ten zien. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur hei'ligingsdien&t, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen za terdagavond om 7 uur. zondagmor gen om 8 en 10 uur. Anglicaanse Kerk Nieuwerkerk: 3 uur n.m. Aangl. kerk communiedienst (in de Ned. taal), in het kerkgebouw van de Kath. Apos tolische Gemeente, door G. A. van Kleef pr. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Map Lakeman schoof het raam omhoog en klopte haar stofdoek uit. Vervelend, die ouderwetse schuif ramen. Maar ze kreeg er andere voor in de plaats. Moe Lakeman had het beloofd. Nog voor de winter. Toch mocht ze dankbaar zijn, want ze had immers meteen een huis ge had? En dat in deze tijd! Ze keek even naar buiten en zag de krantebezorger de straat inko men. Zo, ze kon net nog melk op zetten voor een kopje koffie. Terwijl ze in de keuken bezig was, hoorde ze de krant in de gang ploffen. Ze draaide het gas wat lager en liep naar de voordeur. Met de krant in de hand kwam ze terug. Voor ze aan tafel ging zitten en de krant uit vouwde, keek ze nog eens naar de melk. maar er was nog niets te zien. Vlug vouwde ze het blad open en zocht de rubriek scheepsberich ten. Na enig zoeken vond ze het schip van Wieg: Balong 20 te Al giers. De twintigste, dat was dus gisteren. Waren ze een mooi eind opgeschoten Daar moesten ze laden, wist ze. Stukgoed voor China. Dat had hij in zijn laatste brief geschre ven. Twee dagen bleef hij in Al giers en daar zou hij weer een brief posten. Ze vouwde de krant weer dicht en ging naar de melk. Nadat ze wat koffie in haar kop geschonken had. draaide ze het gas uit. Even later stak ze een sigaret op. Zo Map, nu ben je zeemansvrouw. En het kan nog wel drie maanden duren, voor hij weer thuis is. Want in China moeten ze weer wat anders laden om naar Porto Rico te brengen En zelfs dan is het nog de vraag, of hij vandaar rechtstreeks terug vaart naar Rotterdam. Ze keek op de kalender. O ja, het was vandaag de een en twin tigste. Morgen werd hot drie weken, dat ze hem naar Rotterdam gebracht had. Het eerste afscheid. Eigenlijk moest ze er nooit meer aan denken, want het was verschrik kelijk geweest. Nu drong pas goed tot haar door, wat haar vader's woorden inhielden: Besef goed, Map, wat het betekent een zeemansvrouw, te zijn. Dait houdt in, dat je soms' weken achtereen alleen zult zijn. Zo goed en zo kwaad als ze kon. had ze zich gedurende de drie we ken, dat Wieg nog thuis was, ge prepareerd op het naderende af scheid. De dagen waren omgevlo gen en alleen, als ze 's nachts in zijn brede, harde armen lag, was ze volkomen gelukkig en dacht ze ner gens anders meer aan. Dan gaf ze haar volle liefde voor de man, die nu een deel van haar leven was ge worden Maar 's morgens was er al tijd die ontnuchtering: alweer een dag verder. Alweer een dag dichter bij zijn vertrek. Maar ze liet zo weinig mogelijk merken. Ik moet el ke minuut genieten van het feit, dat ik mijn man bij me heb. Heel dikwijls stoeiden ze. uitge laten als kinderen. Zich volkomen overgevend aan dat grote, nog niet geheel beseffende gevoel: niets is meer belangrijk, alleen hij cn ik. Alleen wij samen. Een enkele keer nam hij haar soms midden op de dag in zijn ster ke armen en droeg haar naar boven, ondanks haar prolesten, die overi gens maar half gemeend waren. Soms verblufte haar zijn wilde lief desspel, maar ze genoot intens als hij haar liefkoosde en streelde en gekke naampjes in haar oor fluister de .Dan lag ze geluidloos stil tegen hem aan en dronk met volle teugen van hun beider geluk. Waarna hij uitgeput naar het pakje sigaretten greep dat op het nachttafeltje lag en er een opstak, die hij dan tus- VENSTER sen de lippen van zijn vrouw stak. Om er vervolgens zelf een le gaan roken. Maar als ze samen naar de Beem- ster gingen op visite bij Map's ou ders of bij zijn moeder, dan waren ze het rustige, korrekte echtpaar. Ook dat had ze bedongen. ..Denk er om. Wieg, in ons huis vind ik alles goed. Ik zal er voor zorgen, dat je alleen maar goede en prettige her inneringen zult hebben aan onze eerste huwelijksdagen. Maar buiten de deur moet je je waardig gedra gen. Geen gekke woordjes en ook geen gekke dingen. Ook niet bij jou of mij thuis. Daar kan ik toch op rekenen, he?" Natuurlijk had hij het beloofd ..Iioe zou ik mijn kleine godinnetje wat kunnen weigeren?" Tot de laatste minuut had hij dit troetelnaampje gebezigd. Op de ka de bij zijn schip. Op zijn manier was hij bijgelovig. Geen pasgetrouw de vrouw aan boord, dat brengt on geluk. Dus het afscheid vond op de kade plaats, tussen rails en meer- kabels. Na een laatste omhelzing fluisterde hij in haar oor: ..Tot ziens, mijn heerlijk godinnetje, cn dank je voor alles, wat je me in onze drie wittebroodsweken van jezelf hebt gegeven." Hoewel het ontzettend moeilijk voor haar was geweest, had ze zich goed gehouden. Met geweld had ze haar tranen kunnen weerhouden. Met uiterste krachtinspanning bleef de glimlach op haar gezicht tot ze hem, al wuivend met haar hoofd doek. uit het oog verloor. En zelfs toen ze de wagen, bereidwillig door moe Lakeman beschikbaar gesteld, staitle. bedwong ze zich. Niemand hier op de kade mag aan mij zien. dat als het ware m'n hart uit het lichaam is gerukt. (Wordt vervolgd) ADVERTENTIE Schouwen-Duivelandse Sportspiegel DFS gaat op bezcck bij DIVO Renesse maakt goede kans tegen Rcbur Dreischor krügt het niet gemakkelijk tegen Domburg Bruse Boys komt voor eigen publiek binnen de lijnen tegen Kats WIK en Duiveland ontmoeten elkaar te Kerkwerve.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9