Subsidies voor de Engelse boeren Gevechten aan grens met Laos REIS Een succesvolle Zeeuwse dag op de ;,Lentiade" te Rotterdam A Benzinestation Boogerdweg opengesteld Dezer dagen is aan hei einde van de Boogerdweg alhier een benzine station geopend, dat geëxploiteerd wordt door de heer G. He ij boer al hier, Hoewel de officiële opening waarschijnlijk in de loop van vol gende week zal plaats vinden, is men inmiddels al tot het verkopen van tfenzine overgegaan Het ligt in do bedoeling van de exploitant om het station ook op zondag open te stel len, hetgeen ongetwijfeld in een be hoefte zal voorzien. Landbouwschuur wordt gesloopt Nauwelijks enkele dagen na hel genomen besluit van de gemeente raad van Brouwershaven om een bouwvallige landbouwschuur aan de Ooststraat van gemeentewege aan te kopen, is men reeds begonnen mot de sloop van dit obstakel. Hoewel de laatste eigenaar de heer A M. de Vlieger te Dreischor was, is de schuur jaren het eigendom geweest van wijlen de heer P. van Bloois, welke er zijn landbouwbedrijf in uit oefende. Toren nu uit steigers Eindelijk is het dan zover geko men. De dorpstoren van Dreischor, welke al sinds het late najaar van 1964 in de stalen steigers heeft ge staan, is dezer dagen volledig van haar steigers ontdaan en de restau ratiewerkzaamheden zijn op een ooi- na gevild. De muren van de ruim 30 meter hoge toren hebben een gron dige restauratie ondergaan en over enige weken zullen de mannen van de firma Woudenberg te Middelburg definitief uit Dreischor kunnen ver trekken. Deze mannen hebben dan echter ongetwijfeld iets moois tot stand gebracht en de fraaie dorpsto ren van nu voor ondergang gered. Textielwinkel gesloten Door het vertrek van de heer J. Dooge naar Oost en West Souburg is de sedert jaren bestaande textiel zaak onder de naam Dooge-Priemus thans gesloten. Het laat zich momen teel niet meer aanzien dat deze van oudsher bekende textielzaak haar deur weer eens opnieuw gaat ope nen. De beide panden aan de Ring, waarin deze zaak gevestigd was, zijn het eigendom van een oud-inwoner, welke nu in Middelburg woonachtig is. Eerste bewoners in Ratiobouw Deze week herbergt de nieuwe Mr. Andries Heshuijzenstraat. in het plan Dreischor-West haar eerste bewo ners. De daar gebouwde zogenaam de 20 ratiobouwwoningen zijn nu zover gereed gekomen, dat deze week reeds enkele woningen konden wor den betrokken. De nieuwe straat moet echter nog geheel herstraat worden, hetgeen voor de nieuwe be woners wat strubbelingen teweeg brengt. „Windenburg" staat leeg Sinds het vertrek van oud-burge meester A. H Vermeulen uit Drei schor staat de fraai gelegen ambts woning „Windenburg" nog steeds leeg. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de gemeente Brou wershaven om de woning t.z.t. te koop aan te bieden. NIEUWERKERK Verkoping huis, loods en bouwland Woensdagmiddag werd ten verzoe ke van de familie P. Stoutjesdijk te Nieuwerkerk in hotel „De Meebaal" aldaar door notaris J. J. van den En- de uit Zierikzee in het openbaar ver kocht het woonhuis aan de Oost straat 26 te Nieuwerkerk. Koper werd M. C. Rentier te Nieuwerkerk voor f 23.500,- De loods met erf aan de Oude Ncordstraat 19 ging voor een bedrag van f 8.100,- over in ei gendom van de heer P. W. de Jonge te Nieuwerkerk. Een stuk bouwland te Nieuwerkerk, gelegen aan de Rei- gersweg aldaar en groot 1.25.00 ha werd gekocht door W. Stoutjesdijk te Nieuwerkerk voor f 11.600,-. BRUINISSE Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad van Bruinisse zal op 23 maart 1967 's avonds in openbare vergadering bijeenkomen. Aan 'de leden is een zeer uitgebrei de agenda toegezonden met 20 pun ten. In punt 4 zullen b. en w. mede delingen doen over de herbestrating van het bestemmingsplan West, Lange Ring en Poststraat, terwijl punt 5 vermeldt bouw van 20 wo ningen door de Chr. Woningbouw vereniging SchouwenDuiveland ine. garantie van gelden, verkoop van gronden, sloop van opstallen enz. De bedoeling is namelijk de woningen, althans het merendeel, te bouwen aan de Accacialaan, op de plaats waar nu 'de schuren staan van het bedrijf dat tot voor kort. toebehoor de aan de familie Goudzwaard, ter wijl een blok woningen komt in de Hertsbekestraat. De heer Schaap is weer van plan het werkkamp Stoofpolder te huren, Lb.v. de huisvesting van zijn zeil- school, voor het tijdxak 13 mei t.m. 1 sep tembar 1967. Twee subsidieverzoeken, een van de bejaardensociëteit en een van de sportvereniging „Kwiek" komen op nieuw op de agenda voor nadat de raad eerder de subsidie-aanvragen had verworpen De wijziging wachtgeldregeling gemeentepersoneel zal een hamer stuk zijn, de vaststelling van de 9e wijziging van de begroting 1966 (het sluitstuk van de gemeentebegroting 1966 is een lijvig boekdeel) met over schrijdingen en minder of meerdere ontvangsten en uitgaven van de oor spronkelijke cijfers. De vaststelling van een nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst (uitbreiding en samenwerking met Oostzuid-Beve land, wijst op een verheugende re gionale samenwerking, waaraan de Oosterscheldebrug als communica tiemiddel tussen beide eilanden niet vreemd zal zijn, al is het de bedoe ling dat de schoolarts in oostelijk Zuid-Beveland voornamelijk Tholen als werkgebied er bij zal hebben. De punten 14 en ld. res p. beoorde ling van het Streekplan Schouwen Duiveland en het stichten van meer- gelegenheid voor jachten in de Rijks werkhaven te Bruinisse wijst op be moeiingen in de recreatiesector. Bril verloren en gevonden Een der opvarenden van het mos selmotorvaartuig Bru 67 op Bruinis se verloor veertien dagen geleden zijn bril bij het inhalen van een mosselkor op de Grevelingen. Hij schatte het voorwerp, toen het in het zilte nat verdween, voorgoed verlo ren en schafte zich een andere bril aan. Deze week echter, toen men opnieuw op het betreffende perceel naar mosselen korde, lag bij het uit kappen van de kor, tussen de mosse len, schelpen, zeesterren en wier, plotseling ook het verloren voor werp. Het was onbeschadigd en kon direct weer dienst doen. Toen al Het bericht over het consumeren van winterbloemkool (brocolie) dooi de heer J. F. Vermunt in de Mossel - boomgaard, heeft te Bruinisse reac ties verwekt. Bij de familie W. Ju- melet-Goudzwaard at men namelijk al op 5 februari bloemkool van de koude grond. En deze groente komt sindsdien wekelijks op het menu voor. LONDEN, 15-3. De boeren in En geland krijgen van de Britse rege ring vijfentwintig miljoen pond ster ling per jaar extra voor modernise ring en uitbreiding van hun bedrij ven. Dit is woensdag bekendgemaakt in het jaarlijks rapport over de prij zen van landbouwprodukten in En geland. De steun en de subsidies van de Britse overheid zullen dit jaar 261 miljoen pond sterling bedragen le gen verleden jaar 234 miljoen. DA NANG. 17-3. Amerikaanse ma riniers zijn donderdag aan de grens met Laos slaags geweest met Noord- Vietnamese militairen. Volgens een militaire woordvoerder sneuvelden zeker 12 Amerikanen en raakten er 52 gewond. Het hevige gevecht heeft acht uur geduurd. Een Amerikaanse helikop ter, die versterking aanvoerde, is neergeschoten. De Noordvietnamese verliezen zijn niet bekend. De Amerikanen kregen driemaal versterking. Toen zij probeerden hun gewonden te evacueren, kwamen de Amerikanen onder een regen van mortiervuur, waardoor het aantal doden nog steeg. Vriend gesproken die in Israël was. Het behoort langzamerhand tot de „bon ton" om het nieuwe Joodse vaderland te hebben bezocht en we zotiden daar eerlijk gezegd ook alles voor gevoelen, maar hel is toch altijd nog duurder dan men denkt. Enfin, daar zat mijn vriend dan vlak bij de berg Karmel. Het „net als vroeger" is er slechts ten dele op van toepassing. De Karmel moet men wel associëren met de profeet Elia en de Baalpriesters, met het al taar waarover water gegoten werd en met de bliksem, die van de hemel neerdaaldeDaar is nu wel een hele boel fantasie voor nodig, want op de Karmel is een Hilton-achtig super de luxe hotel gebouwdzo luxe dal men er zelfs op dë Sabbath wordt bediend en dat zegt nog wel iets voor het Joodse land, waar de oude wetsvoorschriften op het punt van de Sabbathsviering streng in acht ge nomen worden. In het reisgezelschap stak een vrouw, die dan wel wist dat het Oude Testament bestondmaar die van Hebron, het meer van Tiberias en het stadje Naïn net zo weinig af wist als van Stompetoren of Surhuis- terveen. Wat zo'n mens in Israël doet hé? Zéker, de amandelbomen bloeien er nu en de haven van Tel Aviv is heel mooi \s avonds, maar wie geen weet heeft van dies indrukwekkende achtergronden, kan toch maar beter een pension in Driebergen bespre ken. In Israël intussen wordt (in het Frans) een kaart uitgegeven, waar bij de belangrijke historische plaat sen verwijzingen staan naar de ge schiedenissen in het Oude Testa ment. Dat helpt mooi natuurlijk. Boven de geboortegrot van Jezus woning van Jozef en Maria is een kerk gebouwd. Dat is heel goed en vroom wellicht, maar de historiciteit is wel zwakjes. Het Nazareth van toen moet wel grotendeels uit grot- woningen hebben bestaan en het kan dus ook wel een willkeurig „huis" zijn geweest, dat men voor het beoogde doel heeft uitgekozen. Vriend was ook op bezoek bij een sjeik, levend met zijn familie in ten ten van geitenvellen. De man had behalve zijn drie echte vrouwen, nog zeventig andere bij de hand voor noodgevallen. De aanwezige bezoe kers poogden door een kier van de gordijnen te gluren, teneinde (mo- gelijkerwijs) van een 1000-en-één- nacht-tafereel een glimp op te van gen, maar in de aangrenzende ruim te waren „slechts" een handvol da mes. gekleed in het zioart en zivaar gesluierd. Dat was dus niet om over naar huis te schrijven, maar wel over de dikke, pittige koffie, die de sjeik zelfs voor de van ver komende be zoekers in kleine mokkakopjes in schonk. Zo iets hebben we toch op Schouwen-Duiveland niet. SCH1EREILANDMAN. .Schouwen-Duiveland [>ikt straks graantje mee STREEKNIEUWS Volksonderwijs Zeeland vergadert Zaterdag 18 maart a.s. wordt in het derde buitenverblijf van de ver eniging „Volksonderwijs" te Noord- gouwe - het Mr. A. de Roos-huis - de jaarvergadering van de federatie Zeeland gehouden. Men is van plan om het aantal bestuursleden van de federatie Zeeland van Volksonder wijs met één uit te breiden. Wanneer deze plannen doorgang zullen vinden wordt als kandidaat gesteld de heer H. M. van der Post te Zierikzee. Men is er nog niet met gemeenschappelijke E.E.G.-landhouwpolitiek HILVERSUM, 16-3. Met de beslis- singer, die nu in het kader van de E.E.G. zijn genomen, zijn wij er nog lang niet. Reeksen van problemen moeten nog opgelost worden voordat we werkelijk van een gemeenschap pelijk E.E.G.-landbouwbeleid kun nen spreken. De directeur-generaal van de voedselvoorziening, ir. J. A. P. Fran ke, stelde dit in een inleiding, ge houden in de algemene vergadering van de Stidh'ting Zelfstandige Han del en Industrie te Hilversum. Naar zijn mening eveneens urgen te zaken als bv. de democratisering der gemeenschap buiten, beschou wing latend, onderscheidde hij drie groepen van problemen, waarbij tot nu toe maar zeer weinig vorderin gen zijn gemaakt, maar die niette min in de korrende jaren essentieel zullen zijn voor het wel of niet sla gen der gemeenschap. Ten eerste weet men nog steeds niet in welke richting mer. de Euro pese landbouw wil ontwikkelen en toch zal men met het gemeenschap pelijke instrumentarium met het vrije verkeer met de gemeenschap pelijke prijsvaststelling pas de goede weg kunnen inslaan als men ook dat \7.~L. Ver dor is het probleem van de gemeenschappelijke handelspoli tiek nog niet opgelost. Evenmin als een aantal kwesties die wel niet di rect met 'het E E.G. landbouwbeleid verbonden zijn, maar die er toch een zekere relatie mee hebben: o.m. de harmonisatie van de warenwet- geving, het belastingbeleid, de so cial e politiek. Waar willen we naar toe met de landbouwproduktie? Hoe willen we In Zuid-Vietnam gestationeerde Australische vliegtuigen hebben woensdag ten zuidwesten van Saigon vaten benzine omlaag geworpen in door Vietcongstrijders geïnfiltreerd oerwoudgebied. Zij werden gevolgd door hefschroefvliegtuigen, die de in houd door beschieting in brand zet ten, hetgeen bosbranden tot gevolg had. een redelijk inkomen voor de boer en redelijke prijzen voor de consu ment bereiken. Wat zijn de conse quenties van het E.E.G.-landbouw- beleid voor het internationaal han delsverkeer? Men kan allerlei uit spraken van de E.E.G.-ministerraad aanhalen over de behoefte aan een jaarlijkse' discussie, maar toch is er over deze basisproblemen nooit se rieus gesproken. In de E.E.G. ontbreekt nog altijd een gemeenschappelijke mening over de vraag waar men met de land bouw naar toe moet. En zes ver schillende ministers van landbouw met zes verschillende visies kunnen nooit een goede basis vormen voor een ontwikkeling van het landbouw beleid. Uitvindersprijs voor elektrische stoel BRUSSEL, 17-3, Een elektrische rolstoel voor invaliden is op de 16e internationale uitvinderssalon te Brussel bekroond met de „grote in ternationale uitvindersprijs 1967". De Zweedse uitvinder van de rol stoel, Per Uden, heeft verklaard het octrooi van zijn vinding gratis ter beschikking te stellen van stichtin gen, die de rolstoel aan invaliden zullen schenken. De uitvindersoscar, die wordt toe gekend op grond van een enquête onder de bezoekers van de beurs, ging dit jaar naar een telefoontoe stel met draadloze hoorn, dat door een 'Italiaan is uitgevonden. Op de 16e uitvinderssalon waren in totaal duizend nieuwe vindingen te bewonderen. SPORT KORFBAL K.V. „N.O.A.D." bestaat 20 maart a.s. 15 jaar Naar wij vernemen bestaat de korfbalvereniging „N O.A.D." alhier maandag 20 maart a.s. 15 jaar. In het vroege voorjaar van 1952 werd de vereniging met aanvankelijk 39 leden in hotel „De Drie Schapen" opgericht. Na een zwak begin in de 3e klasse van de S.D.K.B. verbleef men vele jaren in de 2e klasse totdat men in het seizoen 1959-1960 sterk voor de dag kwam en het kampioen schap van de tweede klasse werd veroverd. In een nek-aan-nek race met de twee Zierikzeese verenigin gen „Unitas" en „MEVO" werden de blauwwitten kampioen en promo veerden naar de le klasse. Dank zij dit eerste kampioenschap was de be langstelling voor de korfbalsport in Dreischor aanzienlijk gestegen en in het volgende jaar - 1961 - nam „NO- AD" met 4 teams aan de competitie van de S.D.K.B. deel. Het eerste twaalftal hield het in de hoogste klasse echter slechts één seizoen uit en degradeerde weer naar de 2de 'klasse. Momenteel telt de vereniging 63 leden en onder de 'bezielende leiding van het huidige bestuur, is de korf balvereniging weer kerngezond. Het bestuur ziet er na de vorige week gehouden jaarvergadering als volgt uit: L. ,T. Steendijk, voorzitter; me vrouw M. D. C. Nikerk-Goossens, secretaresse; mej. J. J. Waasdorp, penningmeesterèsse en M. J. van Gastel en mevrouw T. G. van Nieu- wenhuijzen-Zwagemaker, bestuurs leden, Naar vvij tenslotte vernemen zal „N.O.A.D." op zondag 23 april a.s. te Rotterdam van de partij zijn voor deelname aan het zg „Bliksem- tournooi" dat de K.N.K.B. op het R. F.C.-terrein organiseert. Aan dit tournooi kan met 80 senioren twaalf tallen worden deelgenomen en per afdeling zijn prijzen beschikbaar, 's Middags zal men gezamenlijk de interlandkorfbal wedstrijd Nederland -België bezoeken. BURGH Jaarvergadering „Nu met Hope" In het vacantieoord „De Koebel" vergaderde woensdagavond de zang vereniging „Nu met Hope" uit Burgh. Alle leden gaven blijk van hun aan wezigheid hetgeen de voorzitter, de heer M. C. Visser zeer verheugde. De voorzitter gaf een kort resumé over het afgelopen jaar en de pas gehou den uitvoering die toch nog een ex tra verrassing bracht, want naast het slagen der avond gaven niet min der dan acht jonge leden, zes dames en twee heren zich op als lid. De heer Visser zag voor het zomersei zoen moeilijkheden oprijzen in ver band met het gebruik van het re petitielokaal.. „De Koebel" is des zo mers elke week geheel vol' met toe risten en dan kan er niet gerepe teerd worden. Het gemeentebestuur zal medewerking verlenen om tot een tijdelijke oplossing te komen. Ten slotte deelde de voorzitter mede dat de pianiste mevr. Vos-Simons weer haar krachten aan het koor zal wij den. Een jaarverslag las de secretares se, mevr. v. d. Weel-Schoonaard, ter wijl de penningmeester, de heer A. Hogenstein. de vergadering meedeel de dat er een klein nadelig saldo was. Dit gaf aanleiding om de con tributie iets te verhogen hetgeen de vergadering aanvaardde. Getracht zal worden om dit jaar nog een reisje te organiseren. De da mes en heren bleven verder gezellig bijeen enkeken naar een aantal dia's die de voorzitter op het doek projeo- tesrde en waarbij een aantal oude prenten uit het dorp waren. In zijn slotwoord wekte hij de dames en he ren op om te proberen nog meer le-. den te werven. Het bestuur bestaat momenteel uit de heer M. C. Visser, mevr. v. d. Weel-Schoonaard, secretaresse, de heer A. Hogenstein, penningmeester en mevr. Tuinman-v. d. Bos en de heer L. Zijta, leden. DREISCHOR Ledenvergadering Raiffeisenbank De CoöperpJtievIe Raiffeisenbank „Dreischor" alhier houdt op dinsdag avond 28 maart a.s. haar algemene ledenvergadering in hotel „De Drie Schapen". bracht dank uit aan de R.T.M. voor de hulp bij het organiseren van deze Zeeuwse dag In de stand op de „Lentiade" ver schaften Margriet Vundevielle van de provinciale en de heer M. Bakker van de WV uit de Schouwse West- heek Intussen inlichtingen over Zee land als vakantieland.^ In de middaguren trad de folklo ristische dansgroep Kuspargo uit Goes op. In Zeeuwse klederdracht brachten zy de originele Zeeuwse boerendan sen waarvoor, gezien naar de bezet te plaatsen rond het podium, grote belangstelling bestond. Daarna bo den de meisjes van de groep de be zoekers boterbabbelaars aan. Een Zeeuws borreltje werd er ook geschonken en wel de boerendrank haver en hooi, een mengsel van brandewijn en anysette. De mogelijkheden van Zeeland als vakantieland zullen op de Zeeuwse stand, die centraal, vlak tegenover het podium, gelegen is, tot 28 maart kunnen worden uitgedragen, want tot zo lang duurt de „Lentiade". Naast de provinciale stands is er cok een stand waar men aan do weet kan komen hoe in Rotterdam een avondje uit te gaan. Ergens anders vertelt men weer alles over vakan tiefotografie. Voorlichting is er ge noeg op deze tentoonstelling, van „hoe leg ik een daktuintje aan" tot het onderwerp „vakantiekleding" toe. Van R.T.M.-ztjde werd verder nog mededeling gedaan dat in mei een zusterschip van de „Stad Zierikzee" gereed komt, dat tochten van Zierik zee naar Veere zal varen. Een klei ner schip zal ingeschakeld worden voor rondvaarten op het Veerse Meer. Zonder twijfel een belangrijke uit breiding van de toeristische moge lijkheden op Schouvven-Duiveland, ook van belang voor „eigen" men sen die hun gasten een uitje willen bezorgen. Deze week verscheen het jaarver slag (boekjaar 1965-1966) van de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland. In het verslag wordt o.a. medegedeeld dat de be strijding van abortus bang evenals voorgaande jaren zeer gunstig ver liep. In feite kan van een bestrijding niet meer worden gesproken .In Zee land is de bestrijding wel afgelopen. In Zeeland zijn gedurende het ver slagjaar twee gevallen van mond en klauwzeer bekend geworden, nl. onder varkens op een bedrijf in Heinkenszand en onder rundvee (jongvee) op een bedrijf te Sint Phi- lipsland. Op 1 mei '66 was al het in Zeeland aanwezige rundvee geënt, voor zover de eigenaar wegens ge wetensbezwaren de enting niet wei gerde. Dat laatste was op 100 bedrij ven het geval, waarop in totaal 1 605 runderen aanwezig waren (2,26 pet.). Uit het verslag van het coöp. stie renstation blijkt o.a. dat het aantal leden van de vereniging „Naar pro ductief vee in Schouwen-Duiveland" daalde met 30 tot 282 .Het aantal ge- insemineerde dieren daalde op Sch.- Duiveland met 222 tot 1.861. „Boomfeestdag" in Westerschouwen Voor de eerste maal zal op Schou wen-Duiveland een zg. boomfeest dag worden gehouden. Deze jaarlijk se dag is een traditie van de lande lijke commissie voor organisatie van boomfeestdagen en zal te Wester schouwen worden gehouden op woensdag 22 maart a.s. Voor de or ganisatie is een regionaal comité Zeeland in het leven geroepen waar in zitting hebben vertegenwoordi gers van Staatsbosbeheer en de Ned. Heide Mij. Medewerking wordt ver leend door het gemeentebestuur. Op de komende boomfeestdag zal door leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen op twee plaat sen in de gemeente een aantal boom pjes worden geplant. Dat gaat ge beuren 's morgens om half tien aan de Deltaweg te Haamstede en aan de Zeelelieweg in plan West te Re- nesse. De boompjes te Renesse zul len worden geplant door leerlingen van de scholen van Noordwelle, Se- rooskerke en Renesse. In Haamstede gebeurt dat door scholieren uit Burgh en Haamstede. Na afloop ko men alle leerlingen bijeen in het Dorpshuis te Renesse waar filmpjes zullen worden vertoond en een her innering zal worden uitgereikt. Bo vendien worden dan de prijswin naars bekend gemaakt van aan deze boomfeestdag verbonden kleurwed- strijd voor de jeugd. Eerste aardbeien dit jaar te Bruinisse Op het bedrijf van de firma C. Kik .,en Zonen werden donderdag 16 maart de eerste aardbeien geplukt, een partijtje van plm. 300 stuks, die hed en(vrijdag) te Rotterdam wor den geveild. De heer Kik jr. was verzekerd, dat dit de eerste aard beien waren die in Zeeland waren geplukt en hij meende zelfs dat nog bij geen enkele veiling in Neder land aardbeien zijn aangevoerd. Een programma van echte Zeeuwse boerendansen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 17-3. Bloemen en toerisme zijn in de Rotterdamse Ahoy-hallen op het ogenblik de twee zaken waar het cm gaat. Op de ten toonstelling „Lentiade" is deze ruim te herschapen in een lentetuin waar de zwoele geuren van de voorjaars bloemen de bezoekers in een lente- sfeer brengen. Het toerisme, het an dere aspect van de tentoonstelling, is vooral gericht op het binnenlandse toerisme. Om de provincies afzon derlijk wat meer in de aandacht te brengen worden er provinciale da gen gehouden. Gisteren, donderdag, werd het eerst zo'n dag gehouden en Zeeland kreeg de gelegenheid zich ten volle te representeren. De Zeeuwse VVV, de R.T.M. en de Goe- se volksdansgroep Kaspargo hebben zich hier voor ingespannen. De provinciale WV van Zeeland kreeg onderdak in de stand van de R.T.M., terwijl ook de VVV van de Westhoek uit Schouwen daar gast vrijheid kreeg. De R.T.M. verleende overigens nog meer service op deze dag. Aan boord van het m.s. „Stad Zierikzee" bood het genodigden uit de kringen van samenwerkende in stanties op het gebied van vreemde lingenverkeer en de pers een lunch aan. De directeur van de R.T.M., de heer H. J. van Zuylen, achtte die samenwerking van groot belang zo als hij in een toespraak mededeelde. De he?r M. Haasdonk, secretaris van de provinciale Zeeuwse WV zei dat de WV graag „de Rotterdamse kant uitkeek" en ging daarna nog wat dieper in op de samenwerking op recreatief gebied. De heer Haasdonk Een charmante Zeeuwse biedt boterbabbelaars aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2