lentfade breng 2 een bezoek f J aan de lente! 2 m m m m m Onze k.i. loopt achter Vooroordelen en misverstanden Dit jaar worden betere oogsten verwacht I GOUDZWAARD Motie raad Zierikzee inzake Zegam-beleid Tom Verdien f1.000 door een naaimachine te kopen, onverschillig welk merk! Experiment voor de jeugd een mislukking De Vietnam-oorlog in de toekomst Soekarno voorlopig nog „president zonder macht" HET PORSELEINEN MASKER ZIER1KZEESCIIE NIEUWSBODE VrUd4g IT mattt mi N, 19762 LANDBOUW EN VEETEELT ADVERTENTIE I Het is geen kwaadsprekerij als men vaststelt, dat in de laatste jaren de fokresultaten van de k.i. bij rund vee in Nederland teleurstellen. Vele k.i.-vereniginyen kopen dure tot zeer dure stieren aan, soms zelfs kam pioenen, en zien naderhand dat deze wonderdieren de melkproduktie niet verbeteren en soms zelfs ernstig ver lagen. De aankoop van zo'n stier kost geld en de fokresultaten kosten de vereniging leden. Tegen deze gang van zaken loopt een klein deel van onze veehouders al vele jaren storm, zonder veel re sultaat. Zij eisen, dat een k.i.-stier alleen dan op grote schaal mag worden gebruikt, wanneer hij bewe zen heeft verbetering te brengen. Die eis is volkomen logisch en gerecht vaardigd. Er wordt op geantwoord, dat z\j dan maar gebruik moeten maken van de aanwezige stieren, waarvan de resultaten (lil. de pro- duktievererving bü de dochters; vergeleken met die van hun moe ders) bekend zijn. Maar nu zijn die onverbeterlijken nóg niet tevreden! Ze eisen, dat kort en goed geen jonge stieren worden gebruikt, dat de kleine k.i.-vereni ginyen zullen aansluiten tot grotere en dat een einde wordt gemaakt aan de peperdure aankoop van kampioe nen die toch geen verbetering bren gen. Tenslotte eisen zij, dat onver wijld zal worden begonnen met in voer van het systeem van opfok-, wachten fokstieren, zoals dat in Westmaas al gebeurt en wel voor Zeeland en Zuid-Holland. De tegen standers zeggen dat dit te duur is en óók niet helemaal betrouwbaar. Westmaas Wat gebeurt in Westmaas? Kort en goed dit. Men zoekt in beide pro vincies de beste koeien uit. Op hen wordt het stierenmoeder-insemina tie-plan, s.i.p. geheten, toegepast. Zij worden geinsemineerd met sperma van prima stieren, liefst zulke waar van bewezen is dat zij goed fokken. De helft van de kalveren is stieren endeze gaan op een leeftijd van drie maanden naar Westmaas, om opge fokt en geselecteerd te ivorden. De helft valt af, maar van de over- blijvenden wordt tussen 1 en 2 jaar voldoende sperma gewonnen om de Deze proef levert ruim 900 kalveren waarvan de helft vaarzen. De laatste worden aangehouden tot zij drie jaar zijn. Dan is de eerste melklijst afge sloten en kunnen deze dieren volle dig worden beoordeeld. Blijken zij beter te zijn dan hun moeders, dan komt dat uiteraard op rekening van de vader. Deze is al die tijd wacht- stier. Pas als bewezen is dat hij pri ma vererft wordt hij fokstier, d.w.z. dat dan pas zijn sperma op zeer gro te schaal wordt gebruikt. Het is zonneklaar, dat dit het eni ge stelsel is volgens hetwelk men de k.i. verantwoord kan toepassen. In andere landen, Engeland bijvoor beeld, ziet men dat in. In Nederland is het omgeven met vooroordelen en misverstanden. Het zere been? Een beroemde stier dankt de helft van zijn aanleg aan zijn moeder. Als nu een koe bijzonder goed is, dan moeten wij van zo'n koe trachten een kalf te krijgen dat fokstier kan worden. Anders benutten wij die koe nog voor geen tien procent! Dat is de gedachte die ten grondslag ligt aan het s.i.p. Daar vloeit echter uit voort, dat bijna alle toekomstige fokstieren (op uitzonderingen in verband met de bloedverversing na) voor Zeeland en Zuid-Holland voortaan uit het eigen gebied zullen komen. Dan is het uit met de aankoop van peperdure kam pioenen die tóch tegenvallen. Is dat soms het zere been? Benadeelt men soms de afzet van fokstieren uit oude fokgebieden? Er zijn veehouders die dat bewe ren. Welnu, mocht dat zo zijn, dan is er maar één oplossing, dit jaar nog volledig overschakelen op het sys teem van Zeeland en Zuid-Holland. Want men zal daar (en overal elders) echt niet zo dwaas zijn om eigen stieren aan te houden wanneer el ders betere zijn te krijgen. Alleen, men eist het bewijs dat die stieren van elders beter zijn. Welnu, dan moet men het bewijs ook leveren. ADVERTENTIE verwacht U in AHOY'ROTTERDAM op Heliport bij bet Hofplein •k 3000 m' bloemenweelde k voorbeelden van tuinaanleg toeristische informaties él voor binnen- en buitenland van 15 t/m 27 maart geopend 13.00-22.30 uur A.S. ZONDAG EN BEIDE PAASDAGEN GEOPEND S Toegangsprijs f 2.- Kinderen f 1-25 Dat kan via de duizendkalveren- proef en de beoordeling van de eer ste melklijstDie kan men vergelij ken met de lijsten van de moeders. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 18 en zondag 19 maart Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. 4(01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter L. J. v. d. Zande, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 388. neemt waar voor dokter Vleugels Schutter. Zuster M B. Castel, Bruinisse, tel. (01113) 367, neemt waar voor zuster J. Compagne. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re- nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. ADVERTENTIE Belt (01110) 2491! bloemen-en vakantio H tentoonstelling m ROME, 16-3. Dti jaar zullen in vele delen van de wereld de oog sten beter uitvallen dan verleden jaar maar niettemin onvoldoende zijn om te voorzien in de tekorten die zijn ontstaan in het oogstjaar 1965-1966, toen minder voedsel werd geproduceerd dan in enig jaar na de oorlog. Dit is de conclusie waartoe de pro- duktencommissie van voedsel- en landbouworganisatie (FAO) van de Verenigde Naties is gekomen, die woensdag in Rorne haar jaarvergade ring heeft gehouden. Uit deze conclusie volgt dat het noodzakelijk is de voedselhulp aan de ontwikkelingslanden uit te brei den zonder dat dit nadelig is voor de inspanningen die de ontwikkelings landen zich getroosten om tot een hogere produktiviteit te komen. Van de vooruitzichten op langere termijn, bijvoorbeeld tot 1975, heb ben do commissieleden zich geen dui delijk beeld kunnen vormen doordat het aan voldoende gegevens ont breekt en er grote verschillen be staan in de methoden voor het op stellen van ramingen. Het rapport van de commissie zal in juni worden behandeld door de raad van de FAO. voor al uw MEUBEL- STOFFEERWERK Meelstraat 24 - Zierikzee KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Dedemsvaart (vac. E. C. Brugstede): C. D. v. Goe- verden te Finsterwolde; naar Rotter- dam-Kralingen (vac. Th. G. Volle- bregt) (toez.): Joh. Kortleve te Klun- dert. Bedankt voor Ridderkerk (wijk- gem. Den Donk) (toez.): dr. C. Be- zemer te Hattem. Geref. Kerken Beroepen te Ihrhoeve (Duitsl.): J. Koster te Bund (Duitsl.); te Min- nertsga en te Vrijhoeve-Kapelle: H. Lenters, kand. te Geldermalsen. Aangenomen naar Zuidwolde (Gr.): D. Dijkstra te Een (Dr.). Bedankt voor Groningen-Helpman (vac. H. Altlng): H. A. v. Bottenburg te Noordwijk aan Zee, die geen ver dere beroepen in overweging kan nemen. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Tweetal te Mariënberk: E. Koop te Enumatil en D. Nieuwenhuis te IJ- muiden. Beroepen te Ommen: J. Bomhof te Harlingen; te Winschoten: J. J. Wil- deboer te Driesum. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Hengelo (Ov.): H. Biesma te Stadskanaal; voor Vine land (Ontario, Canada): Th. Ritter te Nijmegen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Terwolde: J. Karens te Nieuwerkerk (Z.)voor Klaaswaal1: J. C. Weststrate te Meliskerke. Boekje verschenen met informaties over Suriname AMSTERDAM, 16-3. Suriname „dcet" nog rnet Nederland omdat het Zuidamerikaansc ontwikkelingsland het grootste belang heeft bij het toe stromen van.zoveel mogelijk finan- eicel-economischc hulpmiddelen, do statuut-verhouding als een zekere politieke risicodekking voor buiten landse investeringen geldt en de om vangrijke Hindocstaans-Javaanse be volkingsgroepen in het sluimerend radicale conflict met de Creolen de bijzondere relatie met Nederland voorlopig als stabiliserende factor wensen te handha/vcn. Tot deze conclusie komt de Am sterdamse journalist Han Hansen in zijn samen met VARA-medewei-ker Gabri de Wagt samengestelde boek je ..Wat doen we in Suriname", dat vanmiddag op een persconferentie in Amsterdam ten doop wei d gehouden. De heer Hansen bracht in 1965 een bezoek aan het land om zich op de hoogte to stellen van de politieke en economische situatie. Gabri de Wagt maakte in Paramaribo en omgeving de film ..Wie statuut, zie toe dat hij niet valle....". Laatstgenoemde zei dat hij en zijn mede-auteur met de publicatie hopen te bereiken, dat men zich in Nederland opnieuw gaat bezinnen over de positie van Surina me en komt tot een streefdatum voor do onafhankelijkheid van het land. ZIERIKZEE, 16-3. Hieronder la ten w« volledigheidshalve de com plete tekst volgen van de motie, die op de jongste raadsvergadering, met instemming van alle fj-akties over het beleid van de N.V. Zegam is aan genomen. De raad der gemeente Zierikzee Kennisgenomen hebbend van de feiten, welke erop wijzen, dat de meteropname en incasso van en door de N.V. Zegam binnen het verzor gingsgebied van het voormalig gas bedrijf der gemeente Zierikzee plaats vindt op een wijze, welke in strijd moet worden geacht met het belang van de gebruikers, hetgeen naar wordt verwaoht nog scherper tot uit drukking zal komen, wanneer uitvoe ring wordt gegeven aan het voorne men tot gecombineerde incasso van gas- en elektriciteitsnota's. Overwegende voorts, dat ondanks de inbreng van het gemeentelijk gas bedrijf in de N.V. Zegam. hetgeen naar zijn oordeel do totstandkoming van de Zegam in belangrijke mate heeft bevorderd,'aan de gebruikers van dit voormalige gasbedrijf de prijsvoordelen van het aardgas voorshands worden onthouden, ter wijl kennelijk wel geheel in de las ten moet worden gedeeld. Spreekt als zijn oordeel uit, dal hier op onaanvaardbare en onver antwoorde wijze wordt gehandeld m.b.t. de belangen van de inwoners gebruikers van Zierikzee. Nodigt het College van Burge meester en Wethouders en de Ver- DEVENTER. In het Sint Jozefzie kenhuis te Deventer overleed de 47-jarige J. G. Stolte uit Dalfsen, vader van vijf kinderen, aan «de ge volgen van een frontale botsing met een personenauto bestuurd door de Arnhemmer J. van K., die eerder op de avond nabij Raalte op de rijksweg Deventer-Raalte ter hoogte van de Neppeler Broekerdijk plaatsvond. AMSTERDAM. Bij de burg 3- meester Tellegen-ulo in de Jacob van Maerlantstraat in Amsterdam west is een met kruit en zoutzuur gevuld bommetje naar binnen ge gooid. Het projectiel ontplofte in de gang, wat gepaard ging met een he vige rookontwikkeling. tegen woord iger van de Raad in de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Zegam uit op de meest krachtige wijze te bevorderen, dat het beleid van de N.V. Zegam op de ze punten wordt omgebogen: Besluit deze motie ter kennis te brengen van de Raad van Bestuur van de N.V. Zegam, het College van Gedeputeerde Staten en de Provin ciale Staten der provincie en gaat over tot de orde van de dag." wilde alleen s, ijn AMSTERDAM, 16-3. In Artis is men tot de ontdekking gekomen dat yakstier Tom, die overigens toch al een merkwaardige figuur wordt ge vonden, zijn echtgenote Carla en zoon Alex 's nachts buiten de run- derstal hield. Echtpaar en zoon heb ben zowel een buitenperk als een nachtverblijf tol hun beschikking. Overdag zijn deze uit Centraal-Azië komende dieren buiten. De deur naar hun stal is gesloten, 's Nachts kun nen ze naar verkiezing binnen of buiten vertoeven. In de namiddag, kort voor de verzorgers van de run- derslal naar huis gaan, worden de deuren tussen binnen_ en buiten verblijven geopend. De laatste tijd kwam het evenwel herhaaldelijk voor dat, wanneer de oppassers des ochtends op hun afdeling arriveer den, de schuifdeuren tussen stal en buitenperk van de yaks was geslo ten. Dan stond of lag Tom rustig op stal, terwijl Carla en Alex buiten verbleven en kennelijk de hele nacht niet binnen waren geweest. Aan vankelijk tastte men volkomen in het duister over de oorzaak. Tot Tom zich een keer „vergiste". Op een na middag toen de deur juist was open gezet, deed hij wat hij daarvoor al leen 's avonds of 's nachts placht te doen. Tom wandelde naar binnen, zette een van zijn hoorns achter de deur en smeet hem achter zich dicht, Carla en Alex buiten latend. Daarna ging hij rustig op het stronest liggen herkauwenEen kleine voorziening aan de deur heeft een einde aan deze situatie gemaakt en nu kan Tom niet meer alleen zijn al zou hij nog zo graag willen. Een Groningse teleurstelling GRONINGEN, 16-3. Het bestuur van de Stichting „Centrum" te Gro ningen heeft zich genoodzaakt gezien zijn activiteiten te staken. De door de stichting geëxploiteerde jeugdge- legenheden ,,'t Scosje", „Tour '66" en „Walter's Frisdrankenbar" zijn in middels gesloten in afwachting van de likwidatie van de zaken. ADVERTENTIE I HOTEL-RESTAURANT „DE SCHELPHOEK" f SEROOSKERKE jjj (6 Unieke gelegenheid 6' voor het houden van: fe RECEPTIES (l g DINERS gj VERGADERINGEN (6 enz. „DE SCHELPHOEK" 1 8 Telefoon (01117)212 06 Eigen parkeergelegenheid 6) Inlichtingen bij Pfaff naaimachinehuis W. Rikken N.V. BERGEN OP ZOOM - Kortemeestraat 17. tel. (01640) 5878. TERNEUZEN - Nieuwe Diepstraat 23. tel. (01150) 2294. GOES - A. C. Bastiaanse. Pape gaaistraat 4. tel. (01100) 7476. VUSSINGEN - G. Hemelaar. Nieuwe Dijk 29, tel. (01184) 3729. MIDDELBURG - G. Hemelaar, Langeviele 52. tel. (01180) 5241. HULST - H. A. de Breuck, B. F. van Waesberghestraat 16. tel. (01140) 2215. Klacht Kamers van Koophandel: De slechte financiële positie van de gemeenten AMSTERDAM, 16-3. De Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam, 's-Gravenhagc en Rot terdam hebben in een brief aan ka binetsformateur mr. B. W. Biesheu vel er hun verontrusting over uitge sproken, dat de financiële positie van de gemeenten, en met name van Am sterdam, Den Haag en Rotterdam jaar na jaar slechter werdt. Naar verwachting zal het geza menlijk tekdrt van deze drie ge meenten over 1967 150 a 200 miljoen gulden bedragen. De kamers vragen daarvoor de aandacht van de kabi netsformateur, omdat zij menen dat een voortduren van de huidige situa tie onvermijdelijk tot ongewenste re percussies op het economisch leven in hun ressorts zal leiden. De zorgwekkende financiële pro blematiek van de gemeenten, en met name van de drie genoemde gemeen ten, kan naar het oordeel der kamers alleen door de centrale overheid worden opgelost. Zij achten het een vraagstuk waarvan de aanpak geen verder uitstel duldt. Naar het ons voorkomt, aldus de brief aan de formateur, ligt de kern van de moeilijkheden In dc omstan digheid, dat tot dusverre in de finan ciële verhoudLng tussen rijk en ge meenten te weinig rekening wordt gehouden met het optreden van ver schuivingen in de verdeling van de lasten verbonden aan de uitoefening van de overheidstaak door de uitke ringen aan de gemeenten vooral te baseren op de consumtieve en niet op de produktieve functies komen dan nog met name die gemeenten in het gedrang die een belangrijke en bovendien steeds grotere rol vervul len bij de vorming van het natio nale inkomen. Het sterkst geldt dit voor centrumgemeenten die boven dien nationale functies vervullen. ZIERIKZEE Causerie voor N.C.V.B.-afdeling over schippersjeugd Uit de voorlopige cijfers blijkt dat vermoedelijk een tekort van 30 tot 40 mille ender ogen zal moeten wor den gezien. De ontwikkeling die zich in de afgelopen maanden met betrek king tot de exploitatie van de jeugd- gelegenheden heeft voltrokken, maakte voortzetting daarvan onmo gelijk. De oorzaken moeten gezocht worden in de eerste plaats in inter ne moeilijkheden, die voortkomen uit de aaixl en de houding van de groep jeugd op wie zich de arbeid van de stichting richtte. Het stichtingsbe stuur is voorts tot de erkenning ge komen als particuliere instelling on voldoende garanties te kunnen geven met betrekking tot de in de etablis sementen omgaande en aanwezige goederen en gelden. Het bestuur heeft het daarom niet verantwoord geacht het werk voort te zetten, ook al bestond er bij de landelijke en plaatselijke overheid in principe be reidheid het werk, mits maatschap pelijk en financieel verantwoord, verder te steunen. De stichting „Cen trum" werd verscheidene jaren ge leden opgericht door een groepje particulieren dat leefruimte wilde verschaffen aan de „ongrijpbare" jeugd die Groningen zo goed alls alle steden kent. Het bestuur moet met spijt erkennen als basis van vrije- tijdswerk de gecompliceerde en voortdurend wisselende situatie, die met name is ontstaan na de opening van „Tour '66" medio vorig jaar, niet in de hand te kunnen houden. Woensdagavond kwam de afdeling Zierikzee van dc N.C.V.B. bijeen. Na dat gezongen werd Gezang 49 vers 1-3, ging de presidente mevrouw Verheule-Hartemink voor in gebed en las vervolgens Joh. 12 vers 20-28. Aansluitend hierop hield zü een me ditatie en heette leden en gasten welkom, in het bijzonder de heer Van den Berge te Wemeldinge. Hij verzorgde de hoofdmoot van deze avond en daar deze onderwijzer reeds meer dan 40 jaar 'les geeft aan schipperskinderen, is het wel te be grijpen, dat hij heel wat wist te ver tellen over het leven van schippers en schipperskinderen. Op vaak hu moristische wijze gaf spreker ons een juiste kijk in het verleden, het he den en de toekomst van deze men sen. Schippers zijn eigenlijk reizigers van beroep en wereldburgers van professie. De kinderen zijn echte vrij buiters, maar niet ongezeggelijk. Het onderwijs is altijd een groot pro bleem. In 1915 werd in Friesland de eerste schippersschcol gesticht. In 1926 kreeg 261/fe °/o van deze kinderen nog geen lessen aan de wal. Nu gaan 4000 kinderen geregeld naar school. Dit onderwijs is individueel, met ta ken. Een onderzoek vorig jaar toon- UTRECHT. De veiling van het recreatiecentrum Linnaeushof in Bennebroek, die op donderdag 23 maart was vastgesteld, hoeft niet te worden uitgesteld. Dit heeft de pre sident van 'de Utrechtse rechtbank, mr. J. J. Plugge, beslist. de aan, dat deze kinderen niet ach ter zijn bij andere scholen. Dit alles werd na do pauze r.og toegelicht met dia's van het oude en nieuwe inter naat; hoe de schippers wonen aan boord en de kinderen in de school. Na het beantwoorden van enkele vragen, dankte de presidente de spre ker hartelijk voor deze leerzame en prettige avond en wenste hem Gods zegen toe bij zijn werk. Met het zingen van Psalm 118 vers 11 en dankgebed van de heer Van den Berge werd deze vergadering ge sloten. SAIGON, 16-3. Henry Cabot Lodge die als Amerikaans ambassadeur In Zuid-Vietnam zal worden opgevolgd door Ellsworth Bunker, heeft don derdag voorspeld dat de strijd gelei delijk zal verflauwen tot er tcnslotto een terroristische campagne over blijft. Hij sprak als zijn overtuiging uil dat da oorlog niet zal eindigen door middel van een klassieke diplomatie ke r conferentie. De Vietcong kan niet winnen. Wij kunnen niet verslagen worden. Als wij volhouden kan er geen twijfel over de uitslag bestaan, aldus Lodge. Het herstel van het normale leven in de provincies noemde hij nog een moeilijk probleem, maar de vorde ringen die op dit gebied zijn ge maakt zijn beter dan ooit tevoren. DJAKARTA, 16-3. Dr. Soekarno is formeel niet langer president van Indonesië maar de regering zal hem voorlopig behandelen als „een presi dent zender macht". Dit heeft mi nister van voorlichting Diah donder dag gezegd op vragen over de ondui delijke positie van Soekarno sedert generaal Soeharto zondag werd be ëdigd als waarnemend president. Op een persconferentie zei Diah voorts dat Soekarno voor zover zijn gezondheidstoestand hem dat toe staat vrij is in of door 't land te rei zen. Soekarno bevindt zich sedert het afgelopen weekeinde in zijn zomer residentie in Bogor. Als Soekarno werkelijk zeer ziek zou zijn en me dische behandeling zou behoeven, zou de regering de kosten dragen. De Indonesische minister zei voorts dat formele overdracht van het pre sidentschap niet noodzakelijk was omdat Soekarno zijn nog overgeble ven uitvoerende bevoegdheden op 20 februari had overgedragen aan ge neraal Soeharto. Verdere beslissingen zouden moeten worden genomen door generaal Soeharto. Daartoe behoren regelingen betreffende de paleizen. Generaal Sceharto heeft te beslis sen omtrent eventuele begenadiging van veroordeelde leiders van de mis lukte staatssreep van 1965. Volgens de minister van voorlichting is geen melding gemaakt van moeilijkheden tv-ran ore- en anti-Soekarnisten in Ccrt- cf Midden-Java na de beëdi ging van Soeharto. 51. „W, wat n.nu?" vroeg de jonge keizer klappertandend. „Wij moeten zo spoedig mogelijk de stad zien te bereikenmerkte Aram op. „Doch op de een of andere manier moeten wij eerst trachten ons van droge en minder opvallende kleren te voorzien. Er zal zeker naar ons gezocht worden en wij kunnen niet voorzichtig genoeg zijn! Maar eerst moeten wij in beweging blijven, want an ders zoudfc ge dit. avontuur wel eens niet kunnen overleven!" besloot Aram bezorgd, toen hij zag hoe de jonge keizer stond te huiveren en wankelde op zijn benen van alle doorgestane emoties. Lu Nan glimlachte flauwtjes en rillend bracht hij er uit: „Vrienden? In de stad? Wie zijn zij en wie zijt gij?" Met zachte drang voerde Aram *>em mee in de richting van de stad. „Kent ge Pi Tai, de kluizenaar?" vroeg hij. Lu Nan knikte verrast en Aram ging verder: „Hij is hot. dio ons wacht en ons zal helpen. Wij moe ten hem zo spoedig mogelijk zien te be reiken. Tracht zo stevig mogelijk door tc lopen. Zwaai met uw armen. Hoe meer be weging ge krijgt, des te snéller gaat uw bloed vloeien! Ik zal wel uitkijken!" Met een dankbare glimlach volgde dc jonge keizer AranVs raad op, doch zij wa ren nog niet ver gegaan, toen er plotseling vlak voor hen een donkere gestalte uit het riet opdook en oen vriendelijke stom vroeg: „Hó daar! Wie zijt gij en wal wilt ge hier?" 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11