Plattelandsvrouwen zagen verzorgde show in volle Graanheurs STREEKNIEUWS Nieuwe groente- en fruitzaak A. Knuist in gebruik gesteld HET PORSELEINEN MASKER SUCCESJES Goud MOl)RV5t Mode-avoud in Zieril^zee (Van. onze verslaggeefster) ZIERIKZEE, 16-3. Is de Schou wen- Dui vela ndse vrouw modebe wust? De crganisercnden van mode shows hebben wel hun best gedaan hieraan - vcor zóver nodig - een bij drage te leveren. Gisteren (woens dagavond werd een derde show in een kcrt tijdsbestek gehouden in het „Huis van Nassau". De Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Schcuwen. was ditmaal de Initiatiefneemster en de vcorjaars- en zomershow werd verzorgd door Modehuis Kohshutte N.V. en fa. M. Peldermans, beide te Zierikzee. Er werd deze keer alleen dameskleding getoond en vijf man nequins in de maten 38 tot en met 46 zcrgden voor de presentatie. Beroeps- mannequins, dat wil zeggen vier van hen, want het kwintet werd vcltaJlig gemaakt dcor het Zierikzeese meisje Joke, die zich charmant bewoog te midden van de „dames van het vak". In de collectie waren de pakjes, deux-pièces en ensembles rijk ver tegenwoordigd Zo'n licht zomers wollen „links-links" gebreid deux- pièces in wit met een effen rok en de mouwloze bloese in een kleurige lengtestreep bv. zou iedere vrouw wel willen bezitten. Praktisch voor ons klimaat is een tricot-trois-pièces waarbij dan alleen de jumper is ge dessineerd. Chique zijn de ensembles en mantels van dezelfde stof en voor het a.s. seizoen uitermate modieus evenals de mantels met bijbehorende rok. Voor het jonge meisje en jonge vrouw zagen we een wollen pakje in steenrood en een in een geraffineerd blauw-groen ruitje. Een pakje in pig-skin suède dwong aller bewon dering af. En dan was er voor alle leeftijden het klassiek geworden pakje a la Coco Chanel, te verkrij gen in allerlei kleurcombinaties. Om bij de pakken te blijven ver melden we dan nog de broekpakken, al dan niet met bijbehorende rok, gebloemd of effen. De stoffen De polyesterstoffen tergal, trevira 2000, diolen en borkecrêpe voerden de boventoon. Van deze laatste stof, die vanwege zijn specifieke ribbel tjes ook wel boomschorscrêpe ge noemd wordt, waren prettige, sim pele zomerjurkjes gemaakt. Van de ze stof zagen we ook een bijzonder mooie baret getoond, waarvan de voorkant was gesmockt in een kleu rencombinatie van allerlei kleuren groen. Een modenieuwtje was een blouse en rok met hetzelfde dessin maar van een andere stof, in dit ge val voile en katoen, wat een apart effect geeft. De japonnetjes voor een avondje uit waren dikwijls van een lurex- stof gemaakt of met een glinsteren de garnering afgezet. Voor de gro tere maten was er bij de cocktail- achtigen veel met kant gewerkt. Hoeden waren in velerlei modellen te zien. Baretten blijven het mode beeld deze zomer beheersen, doch wie een bretonne van handgevloch- ten stro of een toque van geplooide organza prefereert is ook in de mode. Op deze show werd een originele Christian Dior 'hoed getoond, opge bouwd uit fijne blaadjes organza, een creatie waar de Parijse chique aan kleefde Mevrouw L. Berman-Steendijk, de presidente van de Plattelandsvrou wenbond afdeling Schouwen, kon aan het einde van de show gerust spreken van een in alle opzichten geslaagde mode-avond. Zij bood de mannequins, kleedsters en de dames Kohshulte en Poldermans een leuk presentje, waarop de dames-aanwe zigen waarmee de Graanbeurs goed gevuld was, deze uitgebrachte dank nog eens onderstreepten met een ex tra applausje. LAND- EN TUINBOUW Zaakaadbehandeling tegen insectenbeschadiging OOSTERLAND, 15-3. Van de zij de van de Rijks Landbouw Voorlich tingsdienst deelt men het volgende mede: Bij de teelt van akkerbouwge wassen op gescheurd gras-, klaver- of ducerneland komt zeer dikwijls vreter ij voor door insectenlarven, vooral emelten (de larve van de lang pootmug) en koperwormen, (de lar ve van de kniptor). Dit kan ook nog voorkomen in het tweede jaar na het scheuren, en voornamelijk granen en bieten kunnen hiervan lijden, terwijl ook erwten worden aangetast. Het verdient daarom aanbeveling het zaaizaad te behandelen met een in- sectendodend middel, zoals Aldrin 25 (zie de gebruiksaanwijzing op de verpakking), terwijl ook Hepta- chloor 25 en Lindaan 20 goede resultaten geven kunnen. Wanneer het zaad nog niet ontsmet is tegen kiemschimmels, kan een gecombi neerd middel gebruikt worden. Bij bieten kan ook aantasting door het bietenkevertje voorkomen worden, vooral als ze gezaaid worden naast een perceel waar ook het vorige jaar bieten stenden. Als dit laatste het geval is, verdient het aanbeveling om een grensstrook van ongeveer 20 meter een grcndbehandeling te ge ven met heptachloor 25 u/o (10 kg per ha) of met Dieldrin 25 °/o (7.5 kg per ha). Het middel wordt voor het zaai en met veel water over de grond ge spoten en licht ingewerkt. Het zaai zaad voor het gehele perceel moet FINANCIËN EN ECONOMIE Discontoverlagiiig Nederlantlsclie Bank AMSTERDAM, 15-3. De Neder- landsche Bank heeft met ingang van woensdag haar officiële wisseldis conto verlaagd van vijf tot vier en half procent. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redakteur. In uw blad van maandag 13 dezer werd een klein gedichtje opgenomen onder de titel „Bewegingsleer". Ik weet niet door wie dat werd ingezonden, maar wel dat de inzen der niet de schrijver daarvan is. U bij voorbaat dankend voor de opname dezer mededeling, tekent hoogachtend, P. FRANCOIS, Haamstede. (De inhoud was in ieder geval goed bedoeld. - Red.). dan worden behandeld met Dieldrin spuitpoeder 50 °/o (15 gram per kg zaad). Het is niet uitgesloten dat deze hoge dosering, die ook redelijk werk zaam is tegen ritnaalden, emelten en springstaarten, enige kiembeschadi- ging bij bieten veroorzaakt. Daarom dient deze behandeling alleen te worden toegepast wanneer een aan tasting door het bietenkevertje wordt verwacht. In alle gevallen als het zaaizaad met een insectendodend middel wordt behandeld dient dit kort voor het zaaien te geschieden teneinde de kans op kiembeschadi- ging zoveel mogelijk te beperken. Zeehengelwedstrijd te IJzendijke Op 9 april a.s. wordt te IJzendijke een internationale zeehengelwed strijd gehouden, georganiseerd aan de Schelde-oevers tussen de gemeen ten Hoofdplaat en Breskens. Zoals verleden jaar bleek, bestaat voor een dergelijk concours grote belang stelling, zowel uit binnen- als bui tenland. „Kijkers" op Schouwen-Duiveland Blijkens een overzicht van de af deling statistiek van de centrale di rectie van dc P.T.T. bedroeg het aan tal geregistreerde televisietoestellen op Schouwen-Duiveland op 1 januari 1967 in totaal 4.082. Dat is 259 gere gistreerde t.v.-toestellen op Schou wen-Duiveland meer dan op 1 juli 1966. Het grootste aantaL bezitters van een t.v. woont in Zierikzee. Er zijn hier 1470 toestellen, dat is 91 stuks meer dan op 1 juli 1966, toen het aantal t.v.-bezitters was geregis treerd op 1379. Na Zierikzee volgt Westerschouwen wa.ir thans in 819 woningen een t.v.-toestel aanwezig is tegen 783 op 1 juli van het vorig jaar In de gemeente Brouwershaven wo nen 656 t.v.-bezitters en dat waren er 1 juli j.l. 608. Bruinisse volgt met resp. aantallen van 343 en 311 terwijl Middensohouwen de rij sluit met resp. 317 en 301. Afd. „Philatelica" Op dinsdag 21 maart a.s. wordt in de bovenzaal van „Mondragon" weer een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica". Joke toonde een zonne- ook als cocktailjurkje te gebruiken japon netje van een boomschorscrêpe in een apart kleurengamma. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Bestuursvergadering P.v.d.A. Handtekeningenactie contra N.V. Zegam Be jaarvergadering werd gehouden van de P.v.d.A.-afdeling, onder voor zitterschap van de heer J. Pomper. Ter vergadering werd besloten Zie rikzee te „bewerken" met een hand tekeningenactie, gericht tegen het optreden van de N.V. Zegam. Men wil deze actie echter niet tot eigen 'kring beperken, maar ook mensen van buiten de partij aan trekken om deze actie te voeren, zo dat het geheel zo breed mogelijk van opzet wordt. Statutair was het gehele bestuur aftredend. Alle bestuursleden wer den herkozen. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Pomper(voor- zitter), G. M. v. d. Wielen (secreta ris, opvolger van L. J. Versteeg, die nog wel zitting in het bestuur houdt, maar zijn funktie overdroeg), B. Krijger, C. Linders, Lukus, mevr. Lems-v. d. Hulle, mevr. v. d. Berge- Indenbosch Mevr. Kraayenbrink bracht ver slag uit van de Vrouwenbond en de heer de Moor verdedigde het beleid van de raadsfraktie, zulks naar aan leiding van het uitgebrachte jaar verslag. Afdeling N.J.B.O. naar Antwerpen De afdeling van de N.J.B.G. (Ne derlandse Jeugdbond ter bestudering van de Geschiedenis), maakt in de Paasvakantie een vierdaagse studie trip naar Antwerpen. De groep staat onder leiding van mr. W P. Mar tens, leraar geschiedenis aan het Prof. Zeeman-lyceum. Vroege bloemkool De heer J. F. Vermunt, rooide in „De Mosselboomgaard" woensdag een knaap van een bloemkool van het (winter)soort Brocoli. De kool werd geplukt van de koude grond. Dat was op 15 maart. Een zeer uit zonderlijk vroegertje. OOSTERLAND Collecte sanatoria In de week van 20 t.m. 25 maart a s. zal hier Ier plaatse weer de jaar lijkse huis aan huis-collecte ten bate van de twee samenwerkende sanato ria „Sonnevanck" te Harderwijk en „Zonnegloren" te Soest worden ge houden. Deze collecte voor dit hoogst nuttige en nodige doel wordt bij on ze burgerij hartelijk aanbevolen. Coöp. Diepvriesvereniging Op woensdagavond 22 maart a.s. zal de Coöp. Diepvriesvereniging „Ooslerland" een ledenvergadering houden in de Conferentiekamer, Be halve de gewone huishoudelijke za ken zal als spreekster deze avond optreden mej. C. Scheele uit Kapelle die namens de Stichting Voorlichting ten Plattelande verschillende aspec ten betreffende de diepvries zal be handelen. Dat dit een belangrijke causerie zal zijn, niet alleen voor de leden maar ook voor hen die zelf een diepvrieskast bezitten behoeft geen betoog. Derhalve zijn de laat- sten ook welkom op deze avond. De lezing zal nog worden verduidelijkt door film of lichtbeelden. BRUINISSE Jeugd deed verkeersexamen Door de groep Bruinisse van de rijkspolitie werd dinsdag schrifte lijk verkeersexamen afgenomen aan 22 leerlingen van de open-bare lage re school en 19 van de christelijke school. Winkel op goed punt ZIERIKZEE, 15-3. Met een ge animeerde receptie is woensdaga vond de nieuwe groente- en fruitzaak in het pand Hoofdpcortstraat 37, van de heer A. Knuist in gebruik gesteld. Talrijke bloemstukken sierden het nieuwe, fraaie interieur en velen kwamen de eigenaar geluk wensen met zijn nieuwe aanwinst. Het pand, voorheen gebruikt als woonhuis, werd - zo bleek - om getoverd tot een ruime zaak, die op het punt van afwerking, indeling en inrichting als zeer modern mag worden gekwalifi ceerd. Het merkwaardige van deze ver bouwing ds dat de eigenaar, in tal loze vrije avonduren, het werk vrij wel geheel alleen heeft geklaard. Men ziet het er niet aan af, want het 'kan d'e vergelijking met werk van geschoolde vaklieden glansrijk door staan. Met name de aftimmering, met voornamelijk eikenhout, is 'bij zonder fraai uitgevallen. De voor raadkasten hebben een strakke, mo derne (en dus handige) vorm en het ruimtelijk effeot wordt vergroot door vernuftige toepassing van spie gels. De inrichting is duidelijk afge stemd op zelfbediening en daartoe dienen o.m. de open kasten en een dito sfcaanvitrine. „Strategisch punt" Tijdens de opening werd het woord gevoerd 'door het hoofd van Publie ke Werken 'de heer J. Louwerse, die veel waardering had voor het initia- ief van deze middenstander, wiens zaak „op een strategisch punt" is ge situeerd, nl. dicht bij de jachthaven en aan 'de in-uitvalsweg Zierikzee- Westhoek. De heer Louwerse dankte de heer Knuist voor de prettige wijze, waar op hij aan de wensen van de ge meente is tegemoet gekomen en op verantwoorde wijze de zaak in het ritme van 'die gevelrij wist op te ne men. Hij wenste hem voor de toe komst alle goeds toe met deze ver bouwing. Waarderende woerden De "heer J. F, Vermunt sprak na mens de afdeling Schouwen-Duive land'van de Bond van Kleinhande laren in Aardappelen, Groente en Fruit. Hij had waarderende woorden voor hetgeen zijn collega met deze zaak had gepresteerd. Voor de goede gang van zaken in het bedrijf is hard gewerkt, aldus de heer Ver munt: „Aan elk dubbeltje kleeft zweet". De voor de Jaffa-wedstrijd ontworpen molen wilde spr. zien als symbool voor de zakelijke wind, die ook in de toekomst in de wieken mag schieten. De heer Knuist dankte voor de be langstelling, (die goede woorden en de steun, die hij in de bouwperiode mocht ontvangen. DEN HAAG. Hare majesteit de koningin heeft het voornemen op maandag 5 juni aanstaande de offi ciële ingebruikstelling van de Bene- luxtunnel en aansluitende rijkswe gen te verrichten. 50. „Duiken!" schreeuwde hij, terwijl hij zelf het voorbeeld gaf. Met haastige slagen zwommen zij onder water in de richting van de andere oever, om zo gauw mogelijk buiten het bereik van de pijlen te komen. Aram's kleding hinderde hem en vooral zijn zwaard zat hem voortdurend in de weg. Van zijn helm had hij zich reeds ont daan, doch zijn wapens wilde hij in geen geval verliezen. Plotseling bemerkte hij, dat de slagen van de jonge keizer slapper werden. Wie weet hoe lang men hem had laten vasten! Aram schoot naast hem en, trachtte hem te ondersteunen, doch hij voelde onmiddellijk dat hij dit niet langer dim enkele minuten zou kunnen volhou den. Hij liet zich naar de oppervlakte drij ven en stak behoedzaam het hoofd boven water, terwijl hij Lu Nan beduidde het zelfde te doen. Om hen heen was alles stil en ook van de burcht kwam geen enkel teken van leven meer. Blijkbaar nam men aan dat men hen geraakt had en dat zij verdronken waren. „Wij moeten aan land gaan!" fluisterde Aram. „Met al deze kleding kunnen wij toch niet lang zwemmen. Hij deed een paai* voorzichtige slagen in de richting van het riet langs de oever en trok de jonge keizer met zich mee. Voortdurend luisterde hij, klaar om bij het minste verdachte geluid weer onder te duiken, doch behalve af en toe dc klagende roep van een nachtvogel, was er niets wat de stilte verstoorde en een ogenblik later kropen zij beiden aan land, doorweekt en huiverend van do koude. KOU VAN DER WERVE J ANNIE SMITS geven, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op 21 maart a.s., om 3.00 uur, in het gemeentehuis te Dreischor. Dreischor, maart 1967 Mr. P. Moggestraat 18 Mr. P. Moggestraat 41 Receptie van 7.00 tot 8.30 uur in hotel „De drie schapen" te Dreischor. Toekomstig adres: Heshuyzenstraat 8, Dreischor. Voor de bewijzen van deel neming, ons betoond na het plotseling overlijden van onze geliefde broeder, behuwd- broeder en oom PIETER HENDRIK VOSHOL betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: P. C. ZIJTA-VOSHOL Dreischor, maart 1967 D.V. maandag 20 maart J a.s. hopen onze geliefde ouders: A. M. QUIST L. C. QUIST- v. d. MAAS hun 25-jarig huwelijks- feest te vieren. Hun dankbare kinderen- ARIE SAAR en MAART Receptie van 7.30 tot 8.30 uur in het Vei-enigings- f gebouw te Bruinisse, Bruinisse, maai-t 1967 p? Van Hei-tsbekestraat 44 hSoi<&ctïoï<&oeï^^ Te koop In zeer goede staat zijnde brommer Batavus Combi, oct. '65 en een zwarte leren jas (maat 54); ook afzonderlijk te koop. H. Jonker, Zuidstr. 6, Dreischor. Personeel gevraagd: Huishoudster; één kind geen bezwaar. Brieven onder nr. 2626 aan het bureau van dit blad. Diversen: Koopt nu een echte bi-omfiets en volautomatisch, reeds van af f 399,in verschillende modellen uit vooi*raad lever baar bij P. Bezuijen, Zierik zee, telef. 2164. 1 Goud Heren manchetknopen met diamant-snijwerk, modern carré, goud 129.— Andere modeflen reeds v.a. 65, M Elegante gouden broche y met echte oesterparel f 95.— Andere modellen v.a. 22,50 'Closed-for-ever' m band met moderne fW lapidé schakels f 145»— 'Andere modellen v.a. 95,- Juwelier Horlogcr naast 's-Gravensteen - telefoon (01110) 24 43 ZIERIKZEE Heden heeft de Heere na een kox-l ziekbed thuis ge haald, onze lieve moeder en gx-ootmoeder ELIZABETH JACOBA SLAGER weduwe van Marinus de Noou'er in de ouderdom van 89 jaar en 8 maanden. Brouwershaven J. DE NOOIJER R. DE NOOIJER- VAN LAAR M. DE NOOIJER CHR. FONTEIJNE- DE NOOIJER J. J. FONTEIJNE CHR. DE NOOIJER Leeuwai'den: J. BOON-DE NOOIJER P. BOON Bi'ou wei-sha ven, 14 maart 1967 Nieuwstraat 31 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden zater dag 18 maart te 14.00 uur, op de begraafplaats te Brouwershaven. Langs deze weg zeggen wij hai-telijk dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij mochten ondervinden bij de geboorte van onze dochter, tijdens mijn vei'blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Inzonderheid aan H.H. doktoren en het verple gend personeel. L. WILLEMSE-JONKER S. WILLEMSE Zierikzee, 13 maart 1967 d'Aillystraat 30 Mede namens mijn .man zeg gen wij hai-teiijk dank voor de vele blijken van belang stelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis ondervon den. Inzonderheid aan HH. doktoren en verpleegsters. W. JONKER-DE JONGE C. JONKER Zierikzee, 13 maart 1967 Beddeweeg 13 Bestel nu jonge kippen! Eer ste levering eind april. J. P. Priem, telef. 212, Brouwers haven. Nieuwe jongens- en meisjes rijwielen: een zeer gi-ole keus in verschillende kleuren en alle maten, compleet met remnaaf reeds vanaf f 72,50 bij P. Bezuijen te Zierikzee, telef. 2164. Dames.' Kent u de schoon- heidsprodukten „Funel" (op vr-uchlenbasis) nog niet? Belt u dan voor afspraak voor gratis schoonheidsbehande ling! Bent u al vaste gebruik- ster, dan ontvangt u bij aan koop waardebon van f 1, voor volgende aankoop -f- gi-atis parfum.' Schoonheids salon-parfumerie T. de Oude, med. en rijks gedipl., tel. 289, Nieuwstraat 23, Bx-ouwers- haven. Nieuwe sportrlj'wielen, com pleet reeds vanaf f 159,50 én het is een „Union"-produkt! bij P. Bezuijen te Zierikzee, telef. 2164. In kindel-driewielerfietsjes en autopeds hebben wij een enorme keuze in vele model len en verschillende kleuren en bij onslagere prijzen! Komt u eens kijken bij P. Bezuijen, Zierikzee, tel. 2164. Huisdieren: Belg. hei-dei-, kampioen af stamming, 1 Vz jaar, met st.- boom f 125,Dull terrier met stamboom f 165,Belg. herdei-, 9 mnd. f 75,Duitse herder, 1 jaar f 75,Dal- matiners, 8 mnd. f 100, Duitse herders, wolfsgrauw, 8 wkn. f 55,Duitse staan ders, van goed bejaarde oudei-s, 3 mnd. f 85,Col lies f 115,witte dwergpoe- deltjes, heel mooi, 9 weken f 165,zwart, 8 wkn. f135,-; Middelslag f 100,Tackles, 8 weken f 65,3 maanden f 115,geki-uiste Pincher- tjes f 35,Opgelet! Met in enting en schriftelijke garan tie op gezondheid. - J. v. d. Schoor, Develsluis 32, Heer- jansdam (7 km van Rotter dam), tel. (01857) 370.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4