„Aardrijkskunde kan leerlingen waarden meegeven voor 't levenr Bezwarende getuigenis tegen Clay Shaw Handenarbeidexpositie Chr. Nat. School STREEKNIEUWS „Lentiade" geopend Verslag Keuringdienst van Waren Goes Om een nieuwe regeling voor de mosselliandel seizoen '67/'68 Te Brouwershaven wordt een watersportvereniging opgericht Oudervereniging Prof. Zeeman-lyceum ZJEItlKZEE. 14-3. „Slechte resultaten bij het vak aardrijkskunde behoe ven nog niet te wijzen op een dcmme klas. maar het gaat er wel om de oor zaken van die slechte resultaten cp te sporen en die te verbeteren. Ook voor het vak aardrijkskunde geldt dat leren studeren moet worden. Het hoe en het waarom zijn belangrijker dan het leren van regeltjes, maar voorop staat het hebben van inzicht. Het gaat om het zich eigen maken van de metho den, waardoor men de feiten kan vinden. Bij het onderhavige vak zijn ook platen, en kaarten kijken van belang". Dtze opmerkingen maakte de heer L. M, A. Nijssen in zijn causerie: „Aard rijkskunde cp de middelbare school", die hij in de aula van de school dins dagavond hle.'d voor een vrij talrijk auditorium, op de vergadering van de Oudervereniging van het Pref. Zeeman-lyceum. De geanimeerde vergadering stond onder leiding van de voorzitter ir. J. L. van Sloten, die - na 'n welkomst woord herinnerde aan de geslaagde forumavond en aan het besluit tot opheffing van het gymnasium, op voorwaarde dat er een atheneum en 'n HAVO-school komen. Hopelijk zal het door de gemeenteraad genomen besluit wijs blijken te zijn en voor de leerlingen de juiste. In het vervolg van zijn causerie merkte de heer Nijssen op dat vooral de kennis van aardrijkskunde bij de jeugd die pas van de lagere school komt tegenvalt, vooral dit jaar, het geen samenhangt met het feit dat aardrijkskunde en geschiedenis geen vakken meer zijn, waarin de kan didaat op het toelatingsexamen wordt geëxamineerd. Gok de aan passing aan het nieuwe millieu van de middelbare school kan van in vloed zijn. Verduidelijkt met enkele voorbeel den, behandelde hij hierna in het kort de stof, die in de verschillen de klassen, aan de orde komt. Door de Mammoetwet zal er op dit punt voor de lagere klassen vrijwel niets, maar voor de hogere klassen vrij veel gaan veranderen Levend vak „Aardrijkskunde is een veelomvat tend, levend vak, dat ingrijpend en cok aangrijpend kan zijn. Zo is b.v. de sociale aardrijkskunde zeker in staat de leerlingen geestelijke waar den mee te geven voor het leven. Het vak kan toenadering in groter cf kleiner verband bevorderen, maar cok verwijdering en zelfs haat ver wekken", zo vervolgde hjj wijzend cp de gebeurtenissen voor en in de tweede wereldoorlog (rassenleer). Aan het slot van zijn betoog stond de heer Nijssen stil bij de funktie van de leraar, die ook opvoeder moet zijn en zelf veel van jonge mensen kan lei-en. Met name een aardrijks kundeleraar heeft grotere vrijheid bij het doceren, waarbij vaak menselij ke problemen ter sprake komen. Be langrijk is dat de leerlingen leren denken, verstandig praten en zich behoorlijk leren uit te drukken. Niet minder belangrijk is het contact bui ten de school, b.v. door het maken van excursies, het organiseren van werkweken e.d. Bij de behandeling van de jeugd, mag en moet de leraar vaak keihard zijn, maar elke leerling heeft recht cp een eerlijke behande ling. Diskussie Een stevige diskussie volgde op het gesprokene, waarbij o.m. aan de or de kwamen: het organiseren van werkweken, contact tussen lager- en middelbaar schoolpersoneeL de on derwijsvernieuwing, het houden van spreekbeurten door leerlingen. De heer Nijssen ontving dankwoorden Lijk Urker visser aangespoeld URK, 15-3. Op het strand van Ter schelling is het lijk van Jacob Zwaan de 24-jarige schipper van de enkele weken geleden vergane vissersboot UK 223, de „Maantje", aangespoeld. Het stoffelijk overschot kon wor den geïdentificeerd door de inscrip tie in een ring. Schipper Zwaan was nog maar kort getrouwd. Zijn vrouw is in ver wachting van het eerste kind. Zaterdagmiddag zal op Urk de ter aardebestelling geschieden. Openstelling partikuliere bossen DEN HAAG, 15-3. De minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk heeft de eerste financië le tegemoetkomingen toegezegd aan particuliere boseigenaren die hun bessen open willen stellen voor het publiek. De regeling bosbijdrage particulie ren is op 7 juli 1966 vastgesteld (Ne derlandse staatscourant van 1 augus tus 1966), en voorziet in bijdragen in de kosten van instandhouding en toagankelijkstelling voor de open lu.ht-recreatie van „houtopstanden en kapvlakten" van tenminste 10 ha. De bijdragen kunnen worden toege kend voor de duur van telkens' vijf jaar. Voor het jaar 1967 is hiervoor op de begroting van c., r. en m twee miljoen gulden uitgetrokken. De desbetreffende bossen zullen kenbaar zijn aan gr.-ene borden bij de tootfangswegen met in witte let tors de aankondiging „opengesteld", gevolgd door enkele algemene voor waarden. Verwacht wordt dat circa 1000 bessen als gevolg van de rege ling voor het publiek toegankelijk worden. Het staatsbosbeheer is be last met de uitvoering van de rege ling. Sofia Loren bestolen PARIJS, 15-3. Filmactrice Sofia Loren is al haar onderscheidingen, zoals bekers, penningen en oscars, kwijt. Dieven maakten maandag ge bruik van haar afwezigheid - ze was in Parijs - om haar villa bij Rome grondig te ontdoen van waardevolle stukken. Behalve de trofeeën van Sofia verdwenen een complete ste- reofonische radio-installatie, kleine sieraden en de garderobe van haar echtgenoot, Carlo Ponti. van de voorzitter, onder aanbieding van een boekenbom Durend vrije zaterdag? Hierna werden nog enige bestuurs mededelingen gedaan en huishoude lijke zaken afgehandeld Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren De Bakker en Tennekes. Ook nu kwam de vrije zaterdag nog ter sprake, waarbij de voorzitter mededeelde dat het be stuur wil wachten tot de nieuwe rec tor zijn intrede heeft gedaan om ^iens oordeel hierover te vernemen. Uit een onderzoek is gebleken dat het gros der docenten niet tegen schoolhouden op zaterdag is. Uit de bestuursmededelingen bleek dat het bestuur contact heeft gehad met de leerlingenvereniging „Contact" inza ke het verlenen van een financiële bijdrage. Voor de aanschaffing van tekstboekjes voor leerlingen, die to neelvoorstellingen bezoeken is reeds een bijdrage verleend, evenals voor de sportdag. Verder overweegt het bestuur de ouders van nieuwe leer lingen uit te nodigen om kennis te kernen maken met school en leraren en de oprichting van een vereniging ven oud-leerlingen, dit laatste Lv.m. het 100 jarig bestaan van de school in 1969. Tenslotte wil het bestuur de inrichting van een lokaal voor klas se-avonden stimuleren. Bij de rondvraag werd aangedron gen op een zo goed mogelijke sprei ding der repetities, het geven van meer repetitic-s voor bepaalde vakken en hot doen houden van een enquête over de vrije zaterdag onder oudere en leerlingen. Wat het eerste betreft werd verwezen naar de contactavond op a.s. maandag, over het laatste zal het bestuur zich beraden. Aan het eind van de avond wekte voorzitter de ouders, voor zover zij dit nog niet zijn, op lid te worden van de oudervereniging, waarna hij met een woord van dank voor de op komst en do besprekingen de ge slaagde avond sloot. De moord op Kennedy Shaw in voorarrest moest blijven. Behandeld werd de bewering van Garrison, dat Shaw, Lee Hervey Os wald - volgens de commissie-Warren de enige moordenaar van Kennedy - en David Ferrie - de voormalige pi loot die op 22 februari dood in zijn woning te New Orleans werd aange troffen nadat hij door Garrison als belangrijke getuige in zijn onder zoek was genoemd - in september 1963 ten huize van Ferrie over een moordaanslag op de president had den gesproken. Russo verklaarde aanwezig te zijn geweest bij dit gesprek, dat plaats vond na een feestje bij Ferrie. Hij zei zioh de namen van de drie an dere aanwezigen te herinneren als Ferrie, „Leon Oswald" en „Clem Bertrand". NEW ORLEANS, 15-3. De Ame rikaan Perry Russo heeft in New Orleans de zakenman Clay Shaw ge- identificeerd als een van de drie mannen die hjj indertijd plannen over een moordaanslag op president Kennedy' heeft horen bespreken. Russo, een 25-jarige verzekerings agent uit Baton Rouge in Louisiana, is een getuige voor de officier van justitie Jim Garrison, in diens on derzoek naar een vermeend komplot tegen het leven van president Ken nedy. Tot dusver is de zakenman Shaw de enige die in verband met dit komplot gearresteerd is. Russo legde zijn voor Shaw be zwarende getuigenis af tijdens een door drie rechters geleid vooronder zoek, waarop bepaald zou worden of Deestraat afgesloten De Deestraat is in verband met de verbredingswerkzaamheden van he den af gedurende drie weken afge sloten voor het verkeer (of zoveel korter als nodig /.al zijn). De bus halte bij het Ned. Herv Verenigings gebouw is in verband daarmede ge durende die tijd verplaatst naar het Kerkplein bij de Ned. Herv. kerk. Tijdrede S.G.P. Ds. W. Verkade uit Nieuwe Tonge zal maandagavond 20 maart voor de afd. der S.G.P. een tijdrede houden in de kerk der Ger. Gemeente te Bruinisse. N.C.V.B.-vergadering De afdeling Bruinisse van de Ned. •Chr. Vrouwenbond zal op donderdag 16 maart weer in vergadering bij eenkomen in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. Ds. H. Jagersma te Bruinisse zal daar spreken over het onderwerp: „Israël vroeger en nu". ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering schoolvereniging In een lokaal van de school 'kwa men de leden van de schoolvereni ging „De School met de Bijbel" in vergadering bijeen, onder leiding van de heer A. C. van Strien. Het belangrijkste punt van de agenda: het stemmen van een nieuw be stuurslid, was vrijwel direkt aan de orde. Op een vorige bijeenkomst (ouderavond) was al iemand aange wezen, maar deze bedankte. Bij deze nieuwe stemming word de heer L. I. Bolier gekozen. STADSKANAAL. Uit de voorma lige openbare school te Mussel die thans als bergplaats in gebruik is bij de heer J. van Rheenen, wordt een postzegelverzameling vermist ter waarde van ongeveer f 10.000. Specima van diverse technieken ZIERIKZEE, 15-4. In één der lo kalen van de Chr. Nat. School aan het Vrije en in een deel der gangen, is een tentoonstelling ingericht van cp de handenarbeidslessen vervaar digde produkten en werkstukken, die een interessant beeld geven van het geen cp dit gebied, binnen het kader van het huidige onderwijsbestel, wordt gepresteerd. In betrekkelijk klein bestek, maar toch zeer overzichtelijk uitgestald, zijn speciment te vinden van de tal rijke technieken die op de handen- arbeidles worden toegepast. Naast individuele werkstukken, treft men op deze aardige schoolexpositie ook resultaten aan van hetgeen in groeps (kiasse)-verband tot stand kwam. Een voorbeeld daarvan is een na tuurlijke „maquette" van de duin streek, „met alles d'r op en d'r an". Op de eerste avond had men duide lijk pech. toen uitgerekend in hel expositielokaal het Jicht uitviel en de bezoekers tot schimmen werden. Heden (dondei dag)-avond zal het beter gaan en kunnen de ouders en andere belangstellenden kijken naar hetgeen de jeugd heeft gepresteerd. Dat is heel wat eh best oen „oogje" waard. Feitelijk hebben - naast de vakonderwijzers - alle personeelsle den hun krachten aan deze tentoon stelling mede besteed. OOSTEItLANÖ Vergadering Chr. Kleuterschool Op vrijdagavond 17 maart a.s. zal er in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw aan de Sint Joostdijk alhier een algemene ledenvergadering plaats vinden van de Chr. Kleuter school: „Radda Baraen". Behalve huishoudelijke aangelegenheden, zul len er wijzigingen in de statuten aan de orde worden gesteld. Het bestuur hoopt op een goede belangstelling van de zijde der leden voor deze bij eenkomst. De (23) bejaardenwoningen Van d'e 23 'bejaardenwoningen, die hier ter plaatse nabij het industrie terrein zullen worden gebouwd, ko men er 9 op het perceel ten noorden van de Steengrachtstraat. De overige veertien worden geboifwd, aan- en over de Van den Abeelestraat. Er zal hier als het ware een hofje ontstaan, gemarkeerd door zes woningen aan de noordwestkant, 'drie stuks noord oostelijk en vijf stuks zuidoostelijk. Het plein tussen deze woningen wordt het doorgetrokken plantsoen dat scheiding maakt tussen de beide straten voor de ratio woningen. Voor deze laatste 14 woningen zal een doodlopende straat landinwaarts worden aangelegd, lang plm. 70 m. De plannen voor deze nieuwe straat, zomede voor het bouwrijp maken van de bouwgrond, zijn bij de dienst gemeentewerken in voorbereiding. Bij de dezer dagen te Wagenin- gen gehouden examens „Spuiten in de landbouw" (kennis van en om gang met bestrijdingsmiddelen) slaagde o.m. onze dorpsgenoot de heer J. W. van der Have. KERKNIEUWS Herv. Synode publiceert „Klare wijn" DEN HAAG, 16-3. De generale sy node van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft het boek „Klare wijn, re kenschap over geschiedenis, geheim en gezag van de bijbel" gepubliceerd dat in de vergadering van de gene rale synode in november vorig jaar met algemene stemmen werd aan vaard als hulp bij het lezen van de bijbel. De generale synode hoopt, dat het boek, uitgegeven als reuze pocket, enerzijds de afstand over brugt, die in de loop van de laatste eeuw tussen bijbelwetenschap en het gewone gemeentelid is ontstaan en anderzijds een bijdrage is tot het theologisch gesprek. ROTTERDAM, 15-3 Burgemeester W. Thomassen van Rotterdam heeft woensdagmiddag in de nieuwe Ahoy hallen de eerste bloemen- en vakan- itietentoonstelling Lentiade' officieel geopend. De tentoonstelling, op po ten gezet door dezelfde directie die nu al jarenlang met veel succes de consumentenbeurs „Femina" in Rot terdam organiseert, biedt in een ruimte van 3.000 m2. talloze zaken die le maken hebben met enerzijds het tuinieren en anderzijds het toe risme. BRUINISSE Verbreding Deestraat De aannemersforme M. van de Velde heeft een begin gemaakt met het verbreden van de Deestraat te Bruinisse; een plantsoen valt voor het grootste deel ten offer aan het moderne verkeer. De firma J. en J. M Giljam is be gonnen rhet het egaliseren van d<?" stortplaats voor vuil in Stelleboers- weeL De kwestie-Stangl RIO DE JANEIRO, 16-3. Franz Paul Stangl, voormalig commandant van de concentratiekampen Sobibor en Treblinka, die vorige maand in Brazilië werd gearresteerd, heeft twee betrekkelijk goede kansen om te ontsnappen aan uitlevering aan Oostenrijk, zo heeft een hoge amb tenaar van het Braziliaanse minis terie van justitie, Candido Gouveia, verklaard. De ene mogelijkheid is dat de termijn voor preventieve hechtenis - zestig dagen - afloopt voordat de Oostenrijkse documenten" met het uitleveringsverzoek het fe derale oppergerechtshof bereiken. De stukken zijn bij het ministerie aangekomen maar door fouten in de vertaling in het Portugees is er ver traging ontstaan. Documenten over het proces zelf zijn nog niet ontvan gen. De itweede mogelijkheid is dat Stangls advocaten zich beroepen op het feit idat de Braziliaanse wet op verjaring van moord (twintig jaar) geen melding maakt van genocide (uitroeiing van <een volk of groep). Gouveia geloofde dat de Braziliaan se justitie tot verjaring zal conclu deren, tenzij Oostenrijk kan bewij zen dat Stanigl in de twintig jaar na de oorlog officieel van een misdaad is beschuldigd. (Fotq: Zierikzeesche Nieuwsbode). Nieuw melkbesluit - nieuwe eisen ZIERIKZEE, 16-3. Deze week ver scheen het verslag ever het jaar 1965 van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Goes. Het keurings- gebied Goes omvat 105 gemeenten, namelyk alle gemeenten in de pro vincie Zeeland en 16 gemeenten in de provincie Noord-Brabant. In het ver slagjaar was de keuringsdienst voor de eerste maal belast met het toe zicht op proeven met bestrijdings middelen. In het verslagjaar verscheen een geheel nieuw melkbesluit. Een mar- Initiatief kwekersvereniging BRUINISSE, 15-3. In de mossel- kwekerswereld heeft het voorstel van de mcsselhandelaarsvereniging „Be Mcsselhandel" te Yerseke, be ogende een nieuwe regeling voor de mcsselhandel in het seizoen 1967-'68 de nodige aktiviteit en reakties ont ketend. Het seizoen 1966-'67 loopt ten ein de, een seizoen met een onbevredi gende regeling wat de voorwaarden en de naleving daarvan betreft. Dit deed de kwekersvereniging Bruinis se besluiten, een regeling te ontwer pen, waarin een aantal goede ele menten die in de praktijk hadden bewezen in vorige seizoenen goed te werken waren verenigd. Dit voorstel verwierf indertijd de goedkeuring van de kwekers verenigingen te Brui nisse en te Zierikzee. Uit andere afdelingen kwam be richt dat men er wel achter wilde gaan staan, maar werd de vrees uit gesproken, dat het niet de goedkeu ring zou verwerven van de betrok ken minister omdat het teveel ele menten bevatte, uit de oude regeling en de minister had in 1964 en 1965 immers uitdrukkelijk gesteld, dat de oude regeling geleidelijk, door een nieuwe moest worden vervangen, een regeling waarin het beschermende element ten opzichte van de kweker was geëlimineerd. Tegenzet De vereniging van mosselhandela- ren „De Mosselhandel" heeft nu een tegenzet gedaan en een nieuwe rege ling ontwoiven. Zij heeft die rege ling vervat in een zestal punten. Punt 1 luidt: De mosselen kunnen worden aangeboden aan de handel op monster, hetzij via het Mossel- kantoor, hetzij rechtstreeks aan de handel of hetzij door veiling. Punt 2: Alle afspraken lopen via het Mossel kantoor, hetwelk contro le uitoefent en vorvoersvergunningen afgeeft. Punt 3: De aan te voeren mosselen moeten aan de te stellen kwaliteits eisen voldoen. Punt 4: Mosselen welke aan de mi nimum eisen voldoen, doch geen ko per vinden moeten tegen een vaste prijs door het fonds worden opgeno men. Punt 5: Dit opnemen zal alleen kunnen geschieden op van te voren vast te stellen data. Punt 6: Van mosselen welke niet aan de gestelde minimum eisen vol doen en desondanks op de verwater plaatsen worden gelost zal een ex tra heffing worden geheven van f 2,- tot f 4,- per ton. In de te Bruinisse daarover ge houden vergadering is dit voorstel van de handel in discussie gebracht. Men was het er over eens dat men zo op het oog in deze nieuwe'rege ling aantrekkelijke aspecten kaïv ontdekken. Positief is namelijk dat m'en stelt, dat alle afspraken via het Mossel - kantoor lopen, waaraan men ook de controletaak en het afgeven van vervoersvergunning blijft toedenken. Beslist negatief is echter dat mosse len direct ,aan de handel kunnen worden aangeboden. Dit zo werd op de vergadering gesteld kan vriend jespolitiek, zwarte prijzen en. ge knoei met de prijzen in de hand wer ken. Boetebepaling Punt 6 is duidelijk een boetebepa ling, die naar werd vermoed veel vuldig zou worden toegepast. De praktijk uit het verleden heeft na melijk bewezen dat in een partij mosselen buiten de schuld van de kweker afwijkende mosselen voorko men, die tot gevolg hebben dat een tweede monster dat uit de partij ge trokken wordt soms geheel anders uitvalt dan het eerste soms met meer, soms met minder tarra. De praktijk van da laatste jaren was altijd dat de handel steeds afrekende volgens het voor haar voordeligste monster, dus met de meeste tarra-aftrek. Verder staat men van kwekerszij- de te Bruinisse absoluut afwdjzend tegen levering via een veilsysteem. Alle stemmen tegen. Verder ver wachtte men (ook de handel) dat veel mosselen in het fonds zullen worden ingebracht. Dit zal dus betekenen, dat het fonds voor aankoop van die mosselen over voldoende geld zal moeten be schikken. De handel dacht in dit ge val over de heffing van f 2,50 tot f 3.- per ton direct aan de handel ge leverde mosselen. Nu berekent mèn voor de aankoop in het fonds f 1,- per ton, waaraan door de kweker f 0,85 en door de handel f 0,15 per ton wordt betaald. In kwekerskrin- gen 'heeft men nooit begrepen, waarom de kweker zoveel meer moest betalen dan de handel.Een verhouding 85-15 -wil men voor het seizoen 1967-68 zeker niet gehand haafd zien. Waarom geen 50-50 ver houding. Vooral omdat de heffing zo veel hoger zal worden. Dan wordt de kweker weer het kind van de re kening. Wanneer het kantoor f 2,50 per ton zou inhouden, dan heeft men bij de door «de handel gestelde mi nimum prijs van f 12,50 maar f 10,- over. Om minimumprijs Stemmen ging daarom op om de mosselprijs minimum tot f 17,- op te trelcken, een minimumprijs die van bestuurszijde moeilijk haalbaar werd geacht. Uit de vergadering werd aan gedrongen op het handhaven van di verse bezwaren tegen de nieuwe re geling en het vasthouden aan de re- ng zoals die in het voorstel door Bruinisse gedaan is vervat. Het voordeel van het voorstel van han- óelsziide is wel dat men uitgaat in de richting die ook de minister uit wil. Er wordt dan altijd geschermd met „Het verdrag van Rome" en onze partners in EE.G. verband. De aan het Opvangfonds verkoch te mosselen kunnen later hetzij -door de handel, hetzij door de kweker worden teruggekocht. De verwachting is, dat waar een grote hoeveelheid mosselen op een bepaalde (aan het fonds toebehoren de) verwaterplaats zal worden ge stort, men een zg. eenheidsmossel zal creëren. Een dergelijke mossel is jarenlang het ideaal voor de handel geweest. kant punt in dit besluit is dat -eisen worden gesteld aan de melkwinning dn 't algemeen, maar in het bijzonder aan de stal waarin deze melk wordt gewonnen. Dat er aan de melkwin- ning nog wel eens iets niet in orde is, blijkt uit het feit, dat in 187 ge vallen schriftelijke waarschuwingen werden gericht aan melkveehouders die melk leverden aan de fabriek, welke melk een veel te geringe houdbaarheid had of zuur was of zonder meer vuil. In 34 andere ge vallen werd voor deze afwijkingen proces-verbaal opgemaakt. Door de keurmeesters werd op ruime schaal voorlichting gegeven op hygiënisch gebied met name bij consumptie-ijsbereiders, cafetaria's en in de horeca-sector. Dat de hy giënische voorschriften nog wel eens met voeten worden getreden blijkt uit het feit, dat ook dit jaar weer vele malen proces-verbaal is opge maakt .ten gevolge van het aantref fen van onhygiënische toestanden. Het aantreffen van vuilschalige eieren kwam ook weer herhaalde malen voor. Diverse grotere en klei nere partijen levensmiddelen werden uit de handel geweerd, o.a. 2000 kg. linzen, 725 blikken frambozen op sap en 336 potten rabarber jam. Processen-verbaal voor uiteenlo pende overtredingen werden o.a. op gemaakt te Zierikzee (23), Brouwere haven (1), Duiveland (4) en Wester- schouwen (2). Akkoord over nieuwe CAO bouwbedrijf DEN HAAG, 15-3. Werkgevers en werknemers zijn het vandaag eens geworden over de loonsverhogingen in de nieuwe CAO voor het bouwbe drijf per 1 maart j.I. en per 1 juli Dit akkoord zal zo spoedig moge lijk aan het college van rijksbemid delaars worden voorgelegd. Het col lege is bereid op de kortst mogelijke termijn hierover een beslissing te nemen. De verhoging van de lonen en met name 'de interpretatie van de regeringsaanwijzing was het laatste punt dat het akkoord in de C.A.O. nog in de weg stond. Nader wordt vernomen dat 'de lo nen volgens dit voorstel per 1 maart jl. verhoogd zullen worden met resp. 11, 11, 11, 12 en 12 cent per uur. Deze lonen worden per 1 juli nog eens verhoogd met resp. 4, 4. 5, 5 en 5 cent per uur, variërend van categorie 1 (ongeschoold) tot categorie 5 (vak bekwaam). BROUWERSHAVEN, 15-3. Aan staande vrijdagavond wordt in ho tel Jacob Cats te Brouwershaven een oprichtingsvergadering belegd van een watersportvereniging. Door de overheid worden plannen gemaakt en verwezenlijkt met betrekking tot de watersport en haar aanverwante recreatie, waarin deze gemeente een belangrijke taak krijgt te vervullen. Het voorlopig bestuur meent dat men als (toekomstig) eigenaar van een vaartuig in de gemeente veel waardering heeft voor deze belang rijke ontwikkeling voor de water sport. De op te richten watersportvereni ging heeft als doelstelling: het trach ten te verkrijgen en daarna onder houden van een geschikte ligplaats of jachthaven voor de vaartuigen van haar leden; het trachten te verkrij gen van ruimte om inventaris en vaartuigen op te bei-gen voor haar leden; het uitschrijven en regelen van onderlinge wedstrijden en/of met andere verenigingen tesamen en het maken van gezamenlijke tochten; het geven van informaties en verlenen van hulp aan leden, die een eigen vaartuig wensen aan te schaffen en desgewenst het geven van advies bij het onderhoud van vaartuigen; het aanmoedigen van zeilen, roeien, mo torboot- en kanovaren en het bevor deren hiervan, het houden van eigen vaartuig(en) voor de leden gemakke lijk te maken; het aanknopen van betrekkingen met andere verenigin gen en het onderhouden hiervan, zulks ten aanzien van (overheids) in stellingen die zich eveneens de be vordering van de watersport ten doel staat. De vergadering zal worden ge opend door de heer Kesteloo, waarna de oprichting van genoemde vereni ging besproken zal worden. Aanmel ding van leden kan volgen en een bestuur zal worden gekozen. Vastge steld zullen worden de voorlopige statuten en huishoudelijk reglement. Voor belanghebbenden dus een reden temeer om deze belangrijke vergade ring te gaan bezoeken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2