VLEES HOOFD SCHOTEL Jy DE ZIERIKZEESCHE COURANT Formateur Biesheuvel geeft zichzelf redelijke kans van slagen Groep jongens vergreep zich aan een 15-jarig meisje Blind landen in de mist Frankrijk laat weer Nederlands vlees toe Amerika en de bombardementen Minder bar met bars te Middelburg KAMERBREED „DE MAGNEET" /P ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 maart 1967 123ste jaargang Nr. 19761 WAARIN OPGENOMEN 1797 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, lel. 01110-2255, na 18.00 uur: lel. 01110-2118. Girorekening 137677. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, lel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochiman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (ma*. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Fok- en Contrölevereniging registreert 100ste kalf Ondanks teleurstelling,en moeilijkheden De tijd verandert Dit nummer bestaat uit 12 pagina's «oocooccoocccccoccccocco DEN HAAG, 15-3. Naar het oor deel van formateur mr. B. W. Bies heuvel is de kabinetsformatie thans in het stadium gekomen van „moei lijk, maar hoopvol". De formateur kwam tot deze conclusie aan het einde van een persgesprek, dat plaats vond nadat hij eerder op de dag de fraktieleiders van K.V.P., V.V.D., C. H.U. en A.R.P. had ontvangen. Eerder in dit persgesprek had mr. Biesheuvel gesproken over een „be paald moeilijk stadium" in de for matie, er aan toevoegend dat het vandaag (donderdag) te houden ge sprek met de fractievoorzitters de formatie in een beslissend stadium zal brengen. Formateur Biesheuvel, die zei diep getroffen te zijn door de bereidheid van zijn gesprekspartners om met elkaar de gerezen moeilijkheden te boven te komen, gaf zichzelf een re delijke kans van slagen. In cijfers uitgedrukt noemde hij voor deze re delijke kans 75 procent. Hij wees er op, dat indien heden(donderdag)- avond een akkoord bereikt wordt, de verdere voortgang in de formatie „vrij snel" kan geschieden. Formateur Biesheuvel uitte in de gehouden persbijeenkomst een ge voel van teleurstelling over het ver- mee te gaan. Het waren een 16-ja- rige fabrieksarbeider, een evenoude loodgieter, een 17-jarige piccolo en een 17-jarige varensgezel. Enkelen van hen waren bekenden van de po litie wegens geweldsdelicten. De jongens zijn ingesloten. Zij ontken den iets met het misdrijf te maken te hebben. Het meisje heeft de jongens her*- kend aan 'de kleding. Het onderzoek duurt voort 'daar het mogelijk is, dat het groepje uit meer dan vier jon gens heeft bestaan. Het meisje is onder doktersbehan deling gesteld DEN IIAAG, 15-3. Een vijftienja rig meisje is in een portiek aan dc De Heemstraat in Den Haag ver kracht. De politie heeft vier jongens aangehouden, die door het meisje werden herkend als de knapen, die hierbij waren betrokken. Hetmeisje, hulp in de huishou ding. wandelde met een hond van de diex-enkliniek in de Wesselstraat via de Kempsti-aat en het Hobbema- plein in de richting van haar ouder lijk huis Op de hoek van het plein en de De Heemsti*aat werd zij door een aantal jongens omringd, die haar insloten en de straat in duw den. Toen het meisje gilde, werd haar een hand op de mond gelegd Onderweg werd haar toegevoegd: „Als je schi-eeuwt, dan trappen wij je in elkaar". De hond hadden de jongens met een stok weggejaagd. Verderop in de De Heemstraat werd het kind een stenen buiten trap van een portiek op geduwd. Daarbij kreeg het meisje hoofdletsel. In het portiek werd het slachtoffer op de grond geduwd, haar bril wei*d afgenomen en zij werd gedeeltelijk ontkleed. Terwijl zij werd vastge houden vergreep een van de jongens zich aan haar. Ook een tweede knaap deed nog een poging tot ver grijp. Het meisje begon opnieuw te gillen, waardoor de jongens op de vlucht werden gejaagd. Na gekal meerd te zijn door een burger, die ook haar kledingstukken weer op zocht, evenals haar bril, werd de po litie gealarmeei-d. De hond werd in de buurt aangetroffen. Jongens herkend Korte tijd later wees het meisje de politie in de Rozenburgstraat vier jongens aan, die zij herkende als le den van de groep, die haar dwong ADVERTENTIE Echt TE hard OXFORD, 15-3. De internatio naal bekende autocoureur ln- nes Ireland, die in wedstrijden herhaaldelijk snelheden van meer dan 240 km. bereikt, is dinsdag tot een boete van 70 gulden veroordeeld, omdat hij in de bebouwde kom van Hen ley aan de Theems zich niet aan de 50-kilomet er gr ens had gehouden maar 75 km. per uur had gereden. Ireland had ter verontschuldiging aangevoerd dat hij een vliegtuig naar Me xico moest halen. Feestpartijtje? Geef een vlees pasteitje! Echt 'n gezellig voor gerechtje waarvoor u alleen maar ragout hoeft te maken want de pasteivormpjes koopt u kant en klaar in de winkel. Voor de ragout hebtu keus te over: kalfpoelet, lever, ham, lunchworst, nier, tong, zweze rik enz. Kostelijk...! Onbekenden strooiden zont oj) kunstijsbaan AMSTERDAM. 15-3. Zout, woens- dagmiddag met kwistige hand door onbekenden op de Amsterdamse kunstijsbaan Jaap Eden rondge strooid. is er de oorzaak van dat de traditionele sluitingsavond, voor iedereen gratis toegankelijk, zater dag komt te vervallen. Het is name lijk niet mogelijk om het ijs, dat de ze winter regen, zon en wind heeft weerstaan, tot zaterdag voldoende in conditie te houden. Men zal nu proberen de baan tot donderdag „be rijdbaar" te maken. Mocht het ijs de strijd tegen het zout winnen, dan zal 's avonds de baan voor dc laat ste maal dit seizoen open zijn. De schaatsliefhebbers 'kunnen dan nog hun „gratis" baantje ti'ekken. SCHIPHOL, 15-3. De British Euro pean Airways wordt de volgende maand de eerste luchtvaartmaat schappij ter wereld die op haar lijn diensten geregelde volautomatische landingen zal invoeren. Alle Trident straalvliegtuigen van de BEA worden met een Triplex automatisch landingssysteem uitge rust. Dit is door British Smiths In dustries Company en BEA ontwik keld. De vliegtuigen die reeds met de installatie zijn uitgerust zullen voor het einde van april met auto matische landingen bij mooi weer beginnen. Volgens de huidige voor schriften mag de BEA alleen vol automatische landingen uitvoeren wanneer het zicht meer dan 600 me ter bedraagt. Maar wanneer de be trouwbaarheid van het systeem on der alle weersomstandigheden is be wezen, is het de bedoeling dat de Tridents volledig blinde landingen maken, dus ook bij dichte mist. Een Trident zonder passagiers aan boord heeft al geslaagde blindlanddngen in. dikke mist uitgevoerd. DEN HAAG. 15-3. Frankrijk laat weer Nederlands vlees toe, afkom stig van dieren die geslacht zijn in Gi-oningen, Friesland, Nooi'd-Hol- land, Zeeland en Noord-Bi'abarxt. De desbetreffende beschikking is woens dag in de Fvanse staatscourant gepu bliceerd. Echtpaar verongelukt AMERSFOORT. 15-3. Waarschijn- lijk ten gevolge van een hartver lamming is de 75-jax-ige A. van der B. uit Zeist met zijn auto op de rijksweg 23 nabij Amersfoort, dwars door de berm van de parallel lopen de Laan 1914 gei'eden, waax*na de wagen tot stilstand kwam tegen een zware betonnen paal. Dc politie trof A. van der B. dood achter het stuur, terwijl zijn echtgenote zwaar ge wond naast hem werd aangeti'offen. Nadat zij was overgebracht naar het ziekenhuis De Lichtenberg bleek ook zij te zijn overleden. De auto was geheel vernield. loop tot nu toe. „Ik heb al wat te- leui-stellingen opgedaan", zo merkte hij op. Die teleurstelling was mede een gevolg - zo viel op te maken - uit de kring van (niet-rechtstreeks) gevraagde kandidaten voor een mi nisters-zetel. In zijn teleurstelling wees mr. Biesheuvel er op, dat kandidaten niet hun functie zullen moeten aan vaarden om enige populariteit te venverven. „Dc ministers zullen het moeilijk krijgen", zo zei hy, er op wijzend dat van een uitgaven-stijging als ge durende de laatste twee jaren bij voorbeeld (11 procent) geen sprake zal kunnen zijn. Nieuwe beleidslijnen zullen, zo zei de formateui', moeten worden uit gesteld. In dit verband gebruikte hij het woord tempoi-isatie. Drie eisen De formateur wees er op, dat de kandidaat-ministers zullen moeten voldoen aan drie eisen, te weten: a) Zij zullen bekwaam moeten zijn. b) Zij zullen bei*eid moeten zijn im populaire maati-egelen te nemen. c) Zij zullen samen een hecht team moeten voi-men. Mr. Biesheuvel.gewaagde ook van zijn teleurstelling over de „open brief" van een aantal A.R.-jongeren, die het verwijt maakten dat thans niet voor de P.v.d.A. is gekozen maar voor een kabinet, waarvan de libera len deel uitmaken. Het ware hem lie ver geweest, dat de betrokken brief schrijvers hem hierover direct en rechtstreeks hadden benaderd, zo bleek uit de woorden van de forma teur. „Zij hadden zich in verbinding moeten stellen met hun vrienden, waartoe zij mij kunnen rekenen", al dus mr. Biesheuvel. Hij deelde mee, dat het vraagstuk van de taakafbakening tussen de de partementen van buitenlandse zaken en van economische zaken over het vraagstuk van het buitenlands eco nomisch beleid, nog niet tot een op lossing is gebracht. „Het grote pro bleem van de coördinatie is blijven liggen", aldus de formateur. Beter met de hand HOORN, 15-3. Dat het indienen van een simpel idee door mej. Willy Wagenaar uit Blokker bij Philips Te- lecommunicatie-industrie N. V. te Hoorn met 695 gulden en een zilve- ï-en hanger werd gewaardeerd, was, en zeker niet voor haar alleen, een volkomen verrassing. Het bekroonde idee hield in dat men het inhangen van bandkabels in de kiezerskolom van telefooncentra les vlotter kan verrichten met de vingers dan met de tot nu toe ge volgde werkwijze, waaraan een tang en een haakje te pas kwamen. NASHVILLE, Tenn.. 15-3. Pre sident Johnson heeft woensdag ver klaard dat Amerika alleen over „ver mindering van de bombardementen" op Noord-Vietnam wil praten als Hanoi duidelijk bereidheid heeft ge toond tot wederkerige verm in dering van de oorlogsinspanning. In een're- devoering tot de voltallige volksver tegenwoordiging van de staat Ten nessee betoogde hij dat de bombar dementen op Nf>ord-Vietnam een es sentieel onderdeel vormen van de stopzetting van de infiltratie uit het noorden, wat weer op basis van hel Amerikaanss beleid in Vietnam is. ^"en zal pos ophouden met de bom bardementen als Hanoi haar militai re inspannng in de oorlog vermin dert, aldus de president. Chinese sabotage van goederenvervoer naar Noord-Vietnam WASHINGTON, 15-3, Chinese ar- beiders hebben aan de grens met Rusland veel wandaden begaan om goederentreinen met voor Noord- Vietinam bestemd oorlogsmaterieel op te houden, aldus een bericht van het Russische persbureau Novisti, in Washington verspreid. De Chinezen hebben volgens Novosti-correspon- dent Michail Magoeto in de grens stad Grodekovo en op andere pun ten onduldbare toestanden gescha pen waardoor het treinverkeer be lemmerd wordt. Hoewel er meer Chinese arbeiders naar Grodekov.o waren gekomen, zogenaamd om de doorvoer te bespoedigen, was het bevrachtingsvolume in die stad in werkelijkheid gedaald. De tijd verandert: in de Jonmalistencltib in de Indonesische hoofdstad toordt het portret van Soekarno verwisseld voor een portret van waarnemend pre sident Soeharto MIDDELBURG, 15-3. De Middel burgse gemeenteraad heeft na een hevig debat het voorstel van bur gemeester en wethouders om door middel van strengere localiteitseisen de toename van het aantal bars in deze gemeente te beperken, aange nomen. Het aantal bars is in Middelburg de laatste anderhalf jaar gestegen van 19 tot 32, zodat over een unieke situatie in Nederland gesproken werd. Mevrouw L. van der Boogert (W D) deelde de raadsvergadering mede namens vele Middelburgse moeders te spreken die zich ernstige zorgen maken yoor hun dochters in verband met drank en hieruitvoortkomende andere handelingen bij de bars. De ADVERTENTIE naar Wij hebben breedtes voor elke kamer: 3.00, 3.66, 3.75,3.80,3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT Nieuwerkerk - tel. (01114) 265 Bruinisse - tel. (01113) 470 AMSTERDAM. Tussen de Neder landse en Indonesische regering is contact over een groep van 5000 Am- bonnezen in Nederland, die terug willen naar Indonesië. Hart op gang gebracht met elektrische schokken MOSKOU, 15-3. Artsen van een ziekenhuis in Vilnaoes (Litauen) zijn er in geslaagd met behulp van elek trische stroomstoten van 4000 tot 6000 volt het hart van een metselaar tot 33 maal toe op gang te brengen nadat het steeds was stil blijven staan. De patiënt maakt het thans goed. De metselaar was met een hart infarct opgenomen en toen het hart het opgaf, bracht men het eerst drie maal door middel van massage weer op gang. Daar deze methode geen succes had, paste men dc elektrische schok-methode toe hetgeen na 33 maal gelukte. Het Russische persbureau „Tass" spreekt van een „ongelooflijk expe riment" dat „uniek is in de medische gosdhaodeniis". Er is geen geluk zonder ze kere vrijheid mogelijk, even min vrijheid zonder moed. WAT 2EQT PC BIL T enkele raadsleden die aanvoerden dat de bars niet zozeer een drankge legenheid alswel een samenkomst plaats voor de jeugd zijn, moesten zich onderwei*pen aan de meerder heid vair de raad, die onder andere over een achteruitgang van de mo raal sprak. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft officieel toegegeven, dat Sta- lins dochter Svetlana politiek asiel in de V.S. 'heeft gevraagd. De woord voerder van het ministerie voegde hieraan toe, dat de regering het ver zoek tot dusver noch heeft ingewil ligd, noch afgewezen. GIETHOORN. De drukproef,ver- oorzaakt door een geluidsbarrière doorbrekende straaljager heeft dins dagavond in Giethoorn een loods van een scheepsbouwer gedeeltelijk doen instorten. De materiële schade was aanzienlijk; persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Jongeman wierp zich voor auto van Johnson NASHVILLE (Tennessee), 15-3. - Een jongeman heeft zich woensdag voor de auto van president Johnson geworpen toen deze het Kapitool in Nashville verliet. Johnson had daar een redevoering gehouden over de oorlog in, Vietnam. De jongeman werd door plaatse lijke politie-agenten en leden van de geheime dienst overmeesterd. De auto van de president moest krach tig remmen om aanrijding van de jongen te vooi'komen. Bij aankomst van Johnson op het kapitool te Nashville had een twin tigtal jongelui tegen de oorlog in Vietnam gedemonstreerd. Hartelijker ontvangst van Belgische recruten BRUSSEL, 15-3. De Belgische dienstplichtige zal bij zijn intrede in de militaire dienst een hartelijker welkom gaan krijgen dan tot op he den het geval was. Zodra de Belgische miliciën zich bij het recruterings- en selectiecen trum meldt, wordt hem een samen vatting van de militaire wetten voor gelezen, met de mededeling dat hij vanaf dat ogenblik onder de militaire tucht staat. De Belgische minister van defensie. Poswick, vindt dit een „verouderde ritus' die psychologisch niet altijd even goed valt. In af wachting van een herziening van de voorschriften op dit punt heeft hij een nieuwe tekst van de mededeling aan de recruten laten uitwerken, die beter is aangepast aan de huidige omstandigheden en opvattingen, zo blijkt uit een mededeling van het ministerie van landsverdediging te Brussel. Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk nachtvorst Verwachting tot dondei'dagavond: Aanvankelijk flinke opklaringen met in het binnenland plaatselijk nacht vorst. Morgen in de loop van de dag toenemende bewolking met later mogelijk enige regen Overwegend matige wind, krimpend van noord west naar zuidwest. 17 maart. Zon op 6.51, onder 18.47. Maan op 8.54, onder 0.52. Eerste kwartier: 19 maart te 9.31. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 17 maart 6.37 v.m. 19.00 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 maart 6.29 v.m. 18.48 n.m. Doodtij: 21 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Gistermiddag passeerde ons een koufront vergezeld van wat re gen Tussen een depressie, die van ochtend boven noord Scandinavië lag en een. hogedrukgebied ten zui den van Ierland werd daarna met noordwestelijke winden koele en enigszins onstabiele lucht naar onze omgeving gevoerd. In de afgelopen nacht daalde de temperatuur in het binnenland tot 1 2 graden, dichter bij de zee tot omstreeks 6 graden. Een nieuwe depressie koerst van het westelijk deel van de oceaan naar het zeegebied ten noorden van IJs land. Het bijbehorende frontensys teem trekt naar het oosten en zal morgen de Britse eilanden bereikt hebben. Deze fronten worden voor afgegaan door een rug van hoge druk. In verband met deze ontwik keling zal er aanvankelijk een wis selende bewolking zijn met op de meeste plaatsen droog weer. Terwijl in de komende nacht de temperatuur in het binnenland tot dicht bij het vi-iespunt kan dalen. Morgen zal in de loop van de dag de bewolking weer toenemen en hierbij ook de kans op regen.. De aanvankelijk nog noordwestelijke wind krimpt hierbij naar richtingen tussen west en zuidwest. TOKIO. Nan Han Tsjen, voorzitter van 'de Chinese commissie voor de ontwikkeling van de internationale handel, heeft zelfmoord gepleegd na dat hij had geweigerd zelfkritiek te leveren, zo schrijft de Pekingse cor respondent van het Japanse econo mische blad „Nihon Keizai". ADVERTENTIE Brillant- schitterend bezit voor altijd 1 van Andel yjjy Hoogstraat 1S4-152 Beyerlandselaan 179 Rotterdam Actie voor watervogels TIENHOVEN. 15-3. De leer- '.ingen van de lagere school in Tienhoven en Oud-Maarse- veen hebben een brief gekre genafkomstig van het comité natuurbescherming in deze twee dorpen, waarin „wij op jullie een beroep doen om in het komende broedseizoen van koeten, waterhoentjes en fu ten de nesten en eieren in de vrije natuur te sparen. Om deze watervogels te sparen en te zorgen dat er nog meer vogels in onze omgeving zul len verblijven, gaan wij een xnti-verstoringsactie voeren. In de brief wordt de kinderen gevraagd mee te werken aan zen opstel, of tekenwedstrijd, met prijzen, over vogels, wa ter, de natuur of de polder. Wel heel goed kijken dus, maar ook heel voorzichtig zijn. i i t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1