INDEPENDENCE Schouwen-Duiveland kreeg er nieuwe „vaste verbinding" bij Vliegongeluk in V.S. eist 26 doden Nog een Nazi-proees STREEKNIEUWS De strijd rond Soekarno VAN DICHTBIJ EN VAN VER KLUSJE Afdeling van Vereniging tot Steun aan het Ned. Astma Fonds ZIERIKZEE, 11-3. Schouwen- Duiveland heeft er een nieuwe „vas- te verbinding" bij gek regen. Een heel bijzondere „brug" die dezer dogen tot stand kwam en waardoor de mo gelijkheid Ls ontstaan dat ook deze streek een steentje zal gaan bijdra gen aan een belangrijke landelijke actie in het kader van de volksge zondheid, namelijk de veelomvatten de taken van het Ned. Astma Fonds. De doelstellingen van dit Fonds wor den gesteund dcor de Vereniging tot Steun aan het Ned. Astma Fonds en deze vereniging telt ais 175ste loot aan de stam thans een afdeling „Schouwen-Duiveland". Gisteren (donderdag)avond vond in de bovenzaal van restaurant „Mondragon" een contactavond plaats voor de bestuursleden èn voor de contactpersonen in de dorpen. In deze bijeenkomst gaf mej. M. Koch, hoofd publiciteit van het Fonds, een toelichting op de taak van de con tactpersonen en een inzicht in het organisatorische gedeelte van het werk. Het Ned. Astma Fonds werd opgericht in 1959, toen de astma als volksziekte door de overheid werd erkend en een gezamenlijke aanpak langzamerhand hard nodig was ge worden Het stichtingsbestuur wordt op medisch en medisch-sociaal ge bied geadviseerd door de medische raad. Hoofdtaken waar het Astma Fonds zich voor gesteld ziet zijn de financiering van het wetenschappe lijk onderzoek, de sociaal-medische zorg, steun aan astma-centra en het verlenen van individuele hulp en steun. Voor een snelle en efficiënte uitvoering van bepaalde taken - o.a. de voorlichting - werd vijf jaar ge leden opgericht de Ver. tot Steun aan het Ned. Astma Fonds. Sedert de oprichting van deze vereniging heeft het werk van het Fonds veel meer weerklank gevonden. Deze grotere belangstelling komt bijvoorbeeld tot uiting in de opbrengst van de jaar lijkse collecten, waardoor het de ver eniging thans mogelijk geworden is een werkelijk reële steun voor het Fonds te zijn. Belangstellenden die willen bijdragen aan een goede ast- mabestrijding kunnen zich thans dus ook op Schouwen-Duiveland opge ven als lid van de Vereniging, al of niet in combinatie met een abonne ment op het driemaandelijks ver schijnend orgaan „Contrastma". Het publiek kan het werk verder steunen door het kopen van kleine artikelen, o.a. rookverdrijvertjes, balpennen of grammofoonplaten, waarvan de op brengst ten goede komt aan de ast- mabestrijding. Inhakend op een rede van prof. dr. N. G. M. Orie, voorzitter van de medische raad, onderstreepte mej. Koch met sprekende cijfers het gro te belang van een effectieve astma best rijding en dit sprak mogelijk nog des te meer uit een hierna ver toond filmpje „Nieuwe Luchtwegen". Tot de taak van de nieuwe afde ling Schouwen-Duiveland onder lei ding van de heer M. K. Romeijn te Ouwerkerk behoort o.a. het winnen van leden, het maken van propa ganda en het geven van voorlichting. Secretaresse is mej. H. W. Vink te Zierikzee. Getracht zal worden te Zierikzee en in andere gemeenten te collecteren in het kader van de landelijke actieweek van 13 tot 18 november a.s. JAAVERGADERING ABVA-AFDELING Twee leden ontvingen gouden/zilveren NVV-insigne ZIERIKZEE, 10-3. De jaarverga dering van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Zierikzee, werd donderdagavond in het „Huis van Nassau" gehouden. Deze verga dering werd bijgewoond door de bondsvoorzitter de heer A. v. Rossum die aan twee jubilarissen het N.V.V.- insigne uitreikte. In een toespraak stelde hü enkele actuele problemen aan de orde die de Bond op dit mo ment bezighouden. De met het in signe begiftigden waren de heren J. J. v. d. Berge en A. J. van Dixhoorn, die jubileerden vcor respektievelijk 40 en 25-jarig lidmaatschap van het N.V.V. De heer Van den Berge, die in het huidige bestuur als penningmeester fungeert, kreeg door de bondsvoor zitter het gouden insigne opgespeld en de heer Van Dixhoorn het zilve ren. De echtgenotes werden de daar bij behorende cadeaus overhandigd, bestaande uit een serie van zes le peltjes en een suikerstrooier. In een begeleidend toespraakje schetste de heer Van Rossum de grote waarde van het werk door de afdelingen ver richt. Hij zei verder te hopen dat beide jubilarissen nog heel lang het insigne met ere zullen mogen dra gen. Vervolgens besprak de heer Van Rossum de problemen die bij de bond in de belangstelling staan. Als eer ste noemde hij de kwestie van de sa larisverhoging en noemde dit een ac tiepunt met een zon- en schaduwzij de. Per 1 januari is een salarisver hoging in werking getreden van 4 °/o terwijl per 1 juli het salaris nog eens met 1 Vz °/o zal worden verhoogd. De bond had zich deze verhoging echter anders voorgesteld. Zij had de sala risverhoging uitgedrukt willen zien in een vast bedrag voor alle werkne mers (f 265,-) vermeerdert met 2 van het salaris. Bij het gemiddeld salaris van de ambtenaar kwam de verhoging dan neer op 4 °/o. Deze regeling zou vooral ten goede komen aan de lager bezoldigden en jongere ambtenaren, wat de opzet van de bond ook is geweest. De heer Van Rcssum verzekerde dat de bond z«n uiterste best zal doen om deze regeling per 1 juli in te doen gaan. Men heeft daarbij de steun van de gemeentelijke instellingen. Een urgents zaak noemde de heer Van Rossum de wijziging pensioen premie-verhaal. In verband met de verhoogde uitkeringen AOW-AWW moesten de premies worden ver hoogd. De verhoging is doorgevoerd met een vrijstelling van een bepaald bedrag (f 4000,-) wat ook weer speci aal voor de jongere ambtenaren een voordeel betekent. - ^«1 v. „V V'^r- Op 17 maart 1967 V.N.-postzegeldag zal de postadministratie van de V.N. twee postzegels uit geven ter ere van het feit, dat sinds de tweede we reldoorlog, tientallen staten die voorheen afhanke lijk waren of als trustgebied werden beschouwd, mede dank zij het aandeel van de V.N. hun vrij heid verkregen. De foto toont één der zegels. URBANDA (Ohio), 9-3. Bij Urban- da in Ohio zijn een Amerikaans lijrx- vliegtuig en een licht particulier toe stel neergestort, op drie kilometer afstand van elkaar. Alle zesentwin tig inzittenden zijn om het leven ge komen: 25 aan boord van de DC-9 van de Trans world Airlines en de piloot van het kleine vliegtuigje, een 54-jarige handelsreiziger. De toestel len zijn vermoedelijk met elkaar in botsing geweest. Het zicht was goed. DARMSTAD, 9-3. De openbare aanklager van Darmstad heeft don derdag meegedeeld dat hij 10 voor malige SS-ers in staat van beschul diging heeft gesteld wegens massa moorden op Russen er. Joden, waar onder de moord op 34.000 Joden te Babi Yar bij Kiev in 1941. De beschuldigden zouden hebben behoord tot het beruchte speciale commando 4a, welk commando naar schatting 80.000 mensen in bezet Rusland heeft omgebracht. Het proces zal later dit jaar be ginnen. Niet om te raken AKEN. 9-3. Als ze begon te kij ven schoot ik op haar. niet om haar te raken maar om haar te kalmeren, zei de 54-jarige Westduitse kok Leo Cremer donderdag tegen de rechter in Aken. „Dan hield ze altijd verder haar mond dicht", zei hij. In april vorig jaar had Cremer weer eens geschoten toen zijn vrouw hem een uitbrander gaf omdat hij een spel kaarten in de plaatselijke taveerne had laten liggen. Hij loste vier schoten, maar /tegen zijn bedoe ling werd zijn vrouw gewond. Cremer moet nu drie jaar zitten wegens poging tot moord. ADVERTENTIE VOORJAARSBEURS BOU W+VERWARMING UTRECHT Nog 4 beursdagen Voordelige reis- en entree-biljettenopde NS.-statlons verkriJgbaarV^ Geopend: 4 dagelijks van 9-17 uur. behalve zondag. VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG !^ljöi Oa] Ijg X MAART MAART MAARTMAART De ziektekostenregeling van het Rijkspersoneel was volgens de heer Van Rossum een andere dringende kwestie. Hoewel de besprekingen met de regering ver waren gevorderd is het voorstel door de ABVA in deze gedaan, niet aangenomen. De Tweede Kamer heeft een commissie ingesteld ter bestudering hiervan en heeft be sloten dat de openbare behandeling zal moeten wachten op een nieuwe regering. Gebeurtenissen in 1966 Tevoren had de afdelingsvoorzitter, de heer J. W. Manni, de vergadering geopend. Hij ging daarbij in op de gebeurtenissen die het afgelopen jaar in de belangstelling van de bond hadden gestaan. Hij was van mening' dat onder de werknemers een steeds grotere aandrang moest ontstaan om loonsverhoging voortaan niet in pro centen maar in geld uit te drukken. „Wat betreft het spaarloon is het duidelijk geworden dat de werkge vers de gedachte van het spaarloon maar liefst zo vlug mogelijk onder de tafel gewerkt willen zien", aldus de beer Mamni. Het ledental per 31 december be droeg 220. Verder herinnerde hij nog aan het 60-jarig jubileum van het N.V.V., 'waarbij onder het motto „Dubbel-zes" aan de leden gebruiks artikelen werden aangeboden tegen een gereduceerde prijs. Bestuursverkiezing was nodig door het aftreden van de heren J. W. Manni, G. Krayenbrink, C. Heyboer, J. v. d. Houten, die allen werden herkozen. De heer J. L. Zappey was niet herkiesbaar en in deze vaka- ture werd voorzien door verkiezing van de heer J. den Os. De heer Zap pey, die om gezondheidsredenen ge noodzaakt was zich uit het bestuur terug te trekken, ontving ter her innering aan het vele goede werk dat hij voor de ABVA had verricht een 4-kleuren ballpoint en een zak mes uit handen van de heer Van Rossum. In een waarderend af- soheidsspeechje van de heer Manni werd hij geprezen om zijn altijd waardevolle adviezen en zijn vriend schappelijke omgang. Deze woorden liet hij vergezeld gaan van een boe kenbom Bij de rondvraag stelde een der le den voor in plaats van de kerstsur prises een feestavond te organiseren. Dit voorstel moest door het bestuur worden afgewezen omdat de geldelij ke middelen voor 'iets dergelijks niet toereikend zijn. Onder dankzegging voor de op komst sloot de heer Manni daarna de verga deiing. ZIERIKZEE Opmerkingen van Ged. Staten over prov. raad v. d. volksgezondheid In antwoord op vragen van de le den van de commissie voor sociale zaken, vragen naar aanleiding van een wijziging van de verordening regelende bevoegdheid en werkwijze van de provinciale raad voor de volksgezondheid, delen Ged. Staten mee van ooi-deel te zijn dat de pro vinciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland over een eigen ap paraat kan beschikken voor de uit voering van zijn speciale taken. Dooi de commissie was er op gewezen dat de prov. raad, als andere diensten, aan een „groeiproces" onderhevig is. Het college van G.S. is echter van mening dat voor een toepassing van de wet van Parkinson, zoals door de commissie was verondersteld, geen vrees hoeft te bestaan, mede gelet op het financiële toezicht van Ged. Sta ten. Zeehavenontwikkeling zuidwest-Nederland Het algemeen bestuur voor het or gaan voor overleg en samenwerking op het gebied van de zeehavenont wikkeling in zuidwest Nederland zal op dinsdag 21 maart a.s. in de Sta tenzaal te Middelburg zijn eerste werkvergadering houden. Causerie in kader Z.V.U.-cursus In het kader van de desbetreffen de Z.V.U.-cursus, spreekt maandag 13 maart a.s. in het Prof. Zeeman lyceum, de iheer E. Leeflang over de Nederlandse letterkunde in de pe riode tussen de beide wereldoorlo gen. „Zierikzee in kleur" voor Volksuniversiteit Arnhem Gisteren (donderdag)-avond werd te Anrhem de dia-reportage: „Zierik zee in kleur" vertoond voor leden van de Volksuniversiteit. In het ei gen universiteitscentrum waren ruim tweehonderd leden aanwezig, om iets te vernemen over Zierikzee, de 9tad die in het komende zomer seizoen doelwit wordt van een his torisch gerichte excursie van uni versiteitsleden. Na een inleidend woord van één der curatoren, gaf de heer M. J. Bij 'de Vaate een intro- duktie op het te vertonen materiaal, wijzend op de grote structurele wij zigingen, die zich voor Schouwen- Duiveland hebben voltrokken, als gevolg van de vaste-landverbindin- gen, anderzijds stil staand bij de ve le historische schoonheden, die stad en streek nog rijk zijn. In de pauze gaven velen zich op voor de in ide naaste toekomst te on dernemen excursie. De vertoning vond plaats in het kader van een se rie: „Ken Uw eigen land" opgeno men in het winterprogramma van de volksuniversiteit. ZIERIKZEE/BRUINISSE De vangst op mosselzaad BRUINISSE, 9-3. Op dinsdag 25 april zal het deel van de Wadden zee dat het Friese Wad wordt ge noemd, worden opengesteld voor de vissercp mosselzaad. Deze jaar lijkse openstelling duurt tot 12 mei. De eerste 10 dagen zal het geviste mosselzaad uitsluitend mogen wor den uitgezaaid op de percelen in1 het noorden. Na die 10 dagen mag het zaad ook naar Zeeland worden ver voerd. Op 16 mei zal gedurende 14 dagen het Groninger Wad worden openge steld voor de mosselzaadvisserij. Dit zaad mag uitsluitend worden ver voerd naar Zeeland. Of die veertien dagen nadien nog zullen worden verlengd zaL te zijner tijd nader worden bezien. WESTERSCHOUWEN Aktie cadeau prinsenkind in Suriname Ter gelegenheid van de geboorte van een prinsenkind, wil men - ge lijk bekend - het prinselijk paar een geschenk aanbieden, dat voor Suri name zal worden bestemd, waar nog allerlei sociale nood heerst. Het ca deau zal met name worden bestemd voor de Kruisverenigingen in dit land. de bureaux voor openbare ge zondheidszorg, het centraal zieken huis en de stichting kindercrèches. Deze instellingen hebben allen verlanglijstjes gestuurd, waarop de meest dringende wensen staan ver meld. Nieuwe kleren, evenals geld zijn zeer welkom voor dit doel. Irt de Westhoek heeft de afdeling van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen zich achter deze actie ge schaafd en de leden wordt verzocht hun gaven op dinsdagmiddag (14 maart) by het bestuur in te leveren. Men herinnert zich dat prinses Be atrix haar volle instemming aan het onderhavige plan heeft gegeven. DREISCHOR Nieuwe directeur .Crescendo" Het dienstverband, dat de nieuwe dirigent van het harmoniegezelschap „Crescendo" te Dreischor met name de heer A. Radewalt te Nieuwerkerk was aangegaan, is - naar wij verne men - slechts van 'korte duur ge weest Weliswaar liep het tussen de nieuwe directeur-dirigent A. Rade walt en „Crescendo" niet zo vlot, maar dat er nu al een afscheid heeft plaats gehad, was toch wel tegen de verwachtingen in. Na gezamenlijk overleg tussen beide partijen is de wederzijdse overeenkomst verbro ken. Het is een gelukkige omstan digheid voor „Crescendo", dat de heer J. v. d. Weij de de dirigeerstok weer heeft willen opnemen. Dat heeft de heer van der Weijde trou wens al bijna 13 jaar eerder gedaan, zodat rnen bij de wekelijkse repeti ties niet tegen een nieuw gezicht hoeft aan te kijken. „Crescendo" bracht serenade bij ere-lid Woensdagavond bracht het mu ziekgezelschap „Crescendo'' te Drei schor een serenade aan de heer A. J. Verjaal, welke die dag 90 jaar werd. De heer Verjaal is jarenlang lid van het muziekgezelschap in Dreischor geweest en werd destijds bij zijn af scheid tot ere-lid benoemd. De voor zitter van „Crescendo", de heer A. J. de Bil bracht namens het muziek gezelschap zijn gelukwensen over en wees er onder andere op, dat het in Dreischor door velen is opgevallen, dat de krasse heer Verjaal nog voor tal van dingen grote belangstelling aan de dag legt. Vooral het wel en wee van „drescendo" volgt de heer Verjaal vaak beter dan sommige jongeren. Na een korte rondgang door het dorp, werd de avond 'beslo ten. NIEUWERKERK Toneelavond P.J.G. De leden van de afdeling Schou wen-Duiveland van de P.J G. ver zorgen heden (vrijdag)avond een op voering van de klucht „Boemelende Bedriegers" in het Dorpshuis alhier. Deze avond 'is ook toegankelijk voor leden van de Z.L.M. en Plattelands vrouwen. Er is bal na. DUIVELAND De aktie: „Een koe voor Grosseto" De actie onder het motto: „Een koe voor Grosseto" is in Duiveland een uitgesproken succes geworden. In de verschillende dorpen werden hoge bedragen ingezameld, waarvan hier een specificatie volgt: Ooster- land: f 1007,39; Nieuwerkerk f 970,05; Ouwerkerk f 131,43 en Sirjansland f 55,43. SIRJANSLAND Op nippertje aan dood ontsnapt De heer J. Bolier uit Sirjansland ontkwam op een werkterrein waar hij werkte, als chauffeur aan een wisse dood, toen een blok beton van 900 kilo van een auto viel, juist toen hij er langs kwam. Hij kreeg het be tonblok op zijn tenen van wie er en kele werden gewond, andere geheel verbrijzeld. Was het blok iets anders terecht gekomen, dan was waar schijnlijk de man zelf op het lichaam getroffen en waren de nu toch al ernstige gevolgen nog veel ernstiger geweest BRUINISSE Schip verloot roerdeel Het motorschip John uit Gent, schipper P. den Braber uit St. Phi- lipsland, verloor varend op het Hol lands Diep bij Moerdijk een deel van het roer. Daar het schip met een düb.bel roer was uitgerust, kon toch Bfuinisse nog wordèn bereikt. Bij scheepswerf van Duivendijk en zdnen werd een en ander gere pareerd. Joyriding slecht afgelopen Het wegpakken van een gepar keerde bromfiets om daarop een ple- zierritje te gaan maken, (joy riding) kan soms onplezierige gevolgen heb ben. Dat ondervond de Bruinisser scholier, die in de Padjes de bocht verkeerd nam, tegen het huis be woond door wed. Verlcamman Ne- derhand botste, daardoor een ruit bra'k, de bromfiets beschadigd werd en de berijder zich enkele dagen later onder geneeskundige behande ling moest stellen, wegens opgelopen blessures. Contactavond Chr. Nijverheidsschool Voor de contactavond van ouders van leerlingen aan de Christelijke Nijverheidsschool voor meisjes tie Bruinisse en het personeel van die school op donderdagavond 9 maart bestend zeer grote belangstelling. Voor de ouders was er tevens ge legenheid cm het werk der leerlin gen te bezichtigen, dat in verschil lende klaslokalen ten toon was ge spreid. Van beide mogelijkheden werd zeer druk gebruik gemaakt, men zag verschillende ouders in druk gesprek met de leraren gewikkeld of men keek ijverig naar geborduurde werkstukken, de zelf gemaakte ja ponnetjes, de handenarbeid, de ge breide jurkjes enz. Ook in de keu ken was het goed toeven, omdat men iuis.t daar mocht proeven van wat in koken, bakken, braden enz. werd gepresteerd. Naast vele leraren was er ook belangstelling van de zijde van het bestuur. DJAKARTA, 10-3. Soekarno's ont slag uit het presidentsambt is vrijwel een uitgemaakte zaak, zo zeggen be trouwbare kringen van het Indone sische volkscongres. Het kritieke punt waarover de congresleden ver deeld zijn is, of men de 65-jarige ge vallen leider al dan ni'et de vernede ring moet 'laten ondergaan van een openbaar proces voor zijn beweerde aandeel in dë mislukte communisti sche staatsgreep van 1965. Vertegen woordigers van de strijdbare anti communistische actiefronten en de politieke partijen en massa-organisa ties van de „nieuwe orde" hebben in hun toespraken op de huidige zitting van hat volkscongres onophoudelijk aangedrongen op Soekarno's berech ting. HAiMMAGUIR. De Fransen heb ben va nde Saharabasis Hammaguir een Vesta-raket met aan boord een jong aapje van drie kg., Martine ge naamd, gelanceerd. De raket bereik te een hoogte van 240 km. waarna de cabine aan een parachute neerkwam. Voor de Spaanse zuidkust is don derdag in een storm een vissersboot tegen de rotsen geslagen en vergaan. Zeven van de acht opvarenden zijn verdronken. a Indonesische militaire leiders hebben donderdag duidelijk gemaakt dat zij Soekarno als president zon der macht willen laten aanblijven tot de algemene verkiezingen van volgend jaar. Denemarken zal met ingang van 1 juli zijn visserij grenzen in de Noordzee, het Skagerrak en het Kat tegat van drie tot 12 mijl uit de kust uitbreiden, zo heeft het minis terie van visserij in Kopenhagen meegedeeld. b Drie bergbeklimmers uit Ancho rage in Alaska hebben meegedeeld, dat zij er in zijn geslaagd voor het eerst in de winter de top te bereiken van de berg McKinley. Zij bereikten het hoogtepunt van de 6096 m. hoge berg op 1 maart. DEN HAAG. De regering zal bin nenkort wetsontwerpen over voort zetting van de Nederlandse finan ciële medewerking aan de ontwikke ling van Suriname en de Antillen bij het parlement indienen, aldus heeft de vice-premier Biesheuvel in een nota aan de Eerste Kamer mee gedeeld. De Britse Labour-part ij heeft donderdag bij tussentijdse verkie zingen in de industriestad Nuneaton en het mijndistrict Rhondda West in Wales haar Lagerhuiszetels be houden maar een sterke achteruit gang geboekt. Directeur ontdook belasting ASSEN, 10-3. Di-s. J. A. uit Vries, oud-directeur van een fabriek in As sen, waar gasaanstekers worden vervaardigd, die vorige week woens dag is aangehouden in verband met een grote belastingfraude, heeft min stens f 100.000 minder aan inkomen aan de belasting opgegeven, dan hij in werkelijkheid heeft ontvangen. Dit is vanmorgen door de officier van justitie in Assen, mr. C. J. van Oldenbeek, meegedeeld. Het cijfer materiaal, dat met deze fraude ver band houdt, is evenwel op geen stuk ken na compleet, zodat het niet uit gesloten moet worden geacht, dat het om een nog hoger bedrag gaaL De rechtbank in Assen heeft gisteren vordering verleend tot gevangenhou ding van drs. J. A. Het uitzoeken van de zaak kan nog wel' maanden duren, aldus'mr. Van Oldenbeek. In de Zuid-Vietnamese kampen Danang, Pleikoe en Bien-Hoa be vinden zich op het ogenblik 2.500 krijgsgevangenen, zo meldt het in ternationale comité van het Rode Kruis. In de mijn van Zolder in Bel gisch Limburg is donderdag een Ma rokkaanse mijnwerker door een in storting bedolven en op slag gedood. Het slachtoffer was 34 jaar. Scheepvaartberichten Caltex Amsterdam, 9-3 te Avon- mouth verwacht. Tjiparuas, 10-3 te Nagoya verwacht. Attis, 10-3 te Port au Prince. Esso Den Haag, 12-3 te Banias. De verleiding is groot „de dam uit te buiten en te profiteren van de geografische isolementsverlossing van Schouwen-Duiveland. Het gaat maar het kost gegarandeerd nacht rust, want op een tijdstip waarop men vroeger elders vertoevend - zo ongeveer naar een hotelletje ging uitkijken, spreken de automobilisten de nu voor hen fascinerende woor den: „me kunne nog tuus komme" en zodoende wordt het nachtwerk. Klusje gehad te Arnhem; vandaar deze overpeinzing. Rijdend in die buurt komt er altijd een soort on grijpbaar vakantie-achtig gevoel aansluipen. Bij Dordrecht hebben we dat nooit, maar wel als de' namen: Velp, Dieren, Oosterbeek op de weg wijzers verschijnen. Trouwens zo nu en dan duikt de weg in hoogopgaand hout, de stammen even duidelijker zichtbaar door een lichtaanzet van de koplampen, om dan weer terug te vallen in de (ditmaal) donkere en stormachtige nacht. Onderweg teruggedacht aan de man, die zich in de (Arnhemse) zaal loswrong uit het publiek en met op gestoken hand kwam aanlopen. „U kent mij toch" zei hij, maar we had den al „nee" geschud, dus het klop te niet. „De Glopper" zei hij „en dit is mijn vrouw". Vroegere Zierikzee- se meneer, maar hij moet al even weg zijn. Ook een zeer propere, jeugdige gentlemen vervoegde zich in de pau ze „ten onzent". Het was de oud- Zierikzeeënaar de heer Bil, die ive ons heel vaagjes herinnerden. Maar klap op de vuurpijl was de reeds be jaarde heer W. P. L. Bakker, zo Zie- rikzees' als wat nog altijd, ook al huist hij al weer enkele jaren aan de Veluwerand. Logische conclusies na die trilo gie „de wereld is maar klein" en je raakt de Zeeuwen niet gemakkelijk kwijt, ook al prevaleert de gedachte in zo'n situatie toch een flink eind je van huis te zitten. Maar de te rugreis schoot alweer op. Utrecht bij avond lijkt ook al een metropool en op de Van Brienenoordbrug, lijken meer lichtpunten te branden dan in heel Zierikzee op zo'n laat uur. Nog even en de beschermende duistere stilte van 's lands periphe ric wordt voelbaar, zij het dan toch met een vrij winderig accentje, dat in de bescherming van het al wat aanzettend groen langs de Veluwe rand, lang niet zo opvaltDat voor deeltje hebben ze daar maar. Twee uur is dan een „mooie" tijd om thuis te komen. Aan de buiten kant van het raam zit de poes. Zij knippert tegen het aangestoken licht. Gelukkig, één levend wezen toont nog belangstelling. Maar die kan ook de haard gelden, roodglanzend nog mant de storm roept luide dingen in de schoorsteen. SCHIEREILANDMAN t i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2