VLEES 1 HOOFD SCHOTEL DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mogelijk brengt de informateur reeds zaterdag verslag uit Peking wil af van revolutie in Singkiang Veel kinderleed in Vietnam originele Hongaarse maaltijd CAFÉ-RESTAURANT „MONDRAGON" Ook in het buitenland woedde de storm Windhoos trof Varsseveld Geen temporisering van de Deltawerken Britse gezinnen weg uit Aden KAMERBREED „DE MAGNEET" Dukla-Ajax op t.v. Volkscongres beslist over lot Soekarno 8 Arrestatie in zaak moord Kennedy Vier jonge Israëli's verdwenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 maart 1967 123ste jaargang Nr. 19753 WAARIN OPGENOMEN «ÊDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, postbus 1, tel. 01110-2255, na 18.00 uur: tel. 01110-2118. Girorekening 137677, Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman 6 Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 6,50; per week 50 cent. Losse nummers 15 cent. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 16 cent per mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 1,25 per stuk. In dit nummer: Gymnasium-afdeling wordt opgeheven Wat schot in formatie? DEN HAAG, 1-3. Het overleg tus sen informateur prof. dr. J. Zylstra en de fractieleiders Schmelzer (K.V. P.), Biesheuvel (A.R.P.), Toxopeus (V.V.D.) en Beernink (C.H.U.), zal vrijdag worden voortgezet. Het over leg van woensdag, dat duurde van 's middags vier uur tot ongeveer half twaalf 's avonds, is „vruchtbaar" ge weest en de besprekingen hebben „in een uitstekende sfeer" plaatsgevon den, zo is meegedeeld Het gesprek van woensdag is be perkt gebleven tot de hoofdlijnen van een beknopt regeringsprogram. Er is geen poging gedaan om een ge detailleerd program te ontwerpen. Over de gesproken punten zullen de vier fractievoorzitters zich nader be raden in de fracties, die donderdag (vandaag) bijeenkomen. „Hoogst waarschijnlijk en hopelijk" zullen de fractieleiders in de op vrijdag a.s. te houden bespreking het program af sluitend met de informateur kunnen bespreken, zo luidde de verwachting na afloop van het overleg. Aan de orde kwamen niet alleen de reeds in het memorandum van De toestand in China SOFIA, 2-3. De Chinese premier Tsjoe En-Lai heeft opdracht gege ven om een eind te maken aan de culturele revolutie in de westelijke autonome provincie Singkiang, zo staat vermeld in een blad van de Chinese rode gardisten. „Toenghsia- nafang Pao", dat door de correspon dent in Peking van het Bulgaarse persbureau BTA wordt aangehaald. Volgens BTA blijkt voorts uit be richten uit Sinkiang en muurkran ten in Peking dat de Maoïsten in Singkiang op grote tegenstand zijn gestuit en dat zij in de oostelijke provincie Anhwei de hulp van het leger hebben moeten inroepen. Radio Moskou heeft in een voor China bestemde uitzeifding meege- ADYERTENTIE Brillant- m schitterend bezit voor altijd! F# juweübi van Andel Hoogstraat 164-152 Boyorlandselaan 176 Rotterdam MERKWAARDIGE BEHANDELING DURHAM, 1-3. Artsen hebben het leven van een vrouw, wier lever niet meer werkte, kun nen redden door haar bloeds omloop rechtstreeks in ver binding te brengen met die van haar man en van haar va der. Dit heeft prof. dr. Donall Thomas, hoogleraar aan de universiteit van Seattle, mee gedeeld op een medische con ferentie die te Durham in de Amerikaanse staat Noord- Carolina is gehouden. Voor de behandeling zweefde de vrouw op het randje van de dood. De lever heeft een zeer belangrij ke functie. Ze verwijdert gif tige stoffen uit het bloed. Vijf dagen lang bleef de bloeds omloop van de vrouw verbon den met die van haar man en daarna nog vijf dagen met die van haar vader. Hierbij werd 190 liter bloed uitgewisseld, waarbij de lever van beide mannen het werk deed dat de lever van de vrouw niet meer kon doen. Aan het eind van de behandeling kon haar lever zijn normale functie weer uit oefenen. Nederlands meisje in Australië vermoord BRISBANE. 1-3. Het 17-jarige Ne derlandse meisje G. J. S. uit Rich- lands nabij Brisbane (Australië) is in een kamer van het Atcherley Pri vate hotel te Petrie Bight, een voor stad van Brisbane, met een nylon kous gewurgd. Een 28-jarige verze keringsagent is in verband hiermee gearresteerd. Het meisje had de ouderlijke wo ning verlaten onder voorwendsel, dat zij een vriendin zou gaan bezoe ken doch had een kamer in het pen sion genomen. WASHINGTON, 1-3. Dertien Amerikaanse congresleden hebben voorgesteld een commissie een taak te geven het aantal slachtoffers van de oorlog in Vietnam onder de bur gerbevolking vast te stellen Een van de voorstellers zei te weten, dat se dert 1961 in Vietnam ongeveer 250 duizend kinderen bij oorlogshande lingen de dood hebben gevonden. Het aantal gewonden onder hen be liep het drievoudige. deeld dat in Tibet de tweede secre taris van de communistische partij, Tsjang Kwo Hwa, de bevolking op dracht heeft gegeven het Chinese Ie-* ger te boycotten en de rode gardisten te arresteren. De aanhangers van MAO Tse-Toeng zouden slechts een klein deel van Tibet onder controle hebben. In de uitzending, die in Hongkong werd opgevangen, werd voorts mel ding gemaakt van voortdurende strijd in Sjanghai tussen aanhangers van Mao en „de arbeidersmassa". In de Braziliaanse stad Recife zijn tien studenten aangehouden, die vlugschriften verspreidden waarin de autoriteiten van dictatoriale nei gingen werden beschuldigd. Man gedood door gewicht van kraan HENGELO, 1-3. Aan de haven van Hengelo is een contragewicht van een hoge kraan omlaaggestort, toen men bezig was met de sloop van het onlangs vervangen gevaarte. Door dat van de lange kraanarm telkens stukken, werden afgebrand, raakte deze op een bepaald moment uit ba lans. Het contragewicht kwam om laag, de 25-jarige J. M. van Twisk uit Enschedé in de val meesleurend. De man werd door het gewicht ge raakt en was op slag dood. Diens t weigeraars in hongerstaking VLEDDER, 1-3. Elf tewerkgestel- den in het kamp voor erkende ge wetensbezwaarden in Vledder zijn in hongerstaking gegaan. Dit als protest tegen een straf van veertien dagen streng arrest (door te brengen in een cel van het politiebureau, om dat het 'kamp een dergelijke accomo- datie niet heeft) die één van de te- werkgestelden. kreeg opgelegd. Zij vinden de straf te zwaar in verhou ding tot het vergrijp van de betrok kene. Van de zijde van de directie van het kamp Vledder wordt desge vraagd meegedeeld, dat de straf is opgelegd omdat de betrokkene zijn werk "(in de bosbouw) bij voortdu ring heeft verwaarloosd en dat hij herhaaldelijk is gewaarschuwd. ADVERTENTIE A.s. vrijdag-, zaterdag- en zondagavond f 5,75 p.p. inclusief (marnapörkölt gulyaskaval vegyes satataval) Hierbij is de echte Hongaarse Tokayer en Egri Bikaver per fles en per glas verkrijgbaar. Oaarne tafelreservering Oude Haven 13 - Zierikzee - Telefoon (01110)-2670 In noord-Belgic is maandagavond een 24-jarige student vercngclukt, doordat hij door de storm met zijn scooter van de weg werd geblazen. Bij een dergelijk ongeluk liep een automebilist ernstige verwondingen cp In Frankrijk hacl de s'onm wind stoten van 15 km per uur. maar er is geen melding gemaakt van per soonlijke ongelukken of zware scha de. In Beieren en zuidwest-Duitsland werden daken afgerukt en bomen ontworteld. Het Oostduitsc persbu reau ADN meldde d*»t in het gebied van de hoogste berg in Oost-Duits- land, de Broeken, windstoten van Restauratie Nieuwe kerk te Amsterdam prof. dr. Zijlstra genoemde punten van financieel-economische aard, ook werd in het overleg gesproken over punten betreffende de buiten landse politiek, de woningbouw en het economisch structuurbeleid. Over en weer werden de formuleringen over deze onderwerpen uitgewisseld en men is tot een zekere eindformu- lering gekomen. Tijdens het overleg vond voorts een globale oriëntatie plaats over de personele samenstelling van het te formeren kabinet. Hierbij - zo mag worden aangenomen - is ook het eventuele premierschap van de in formateur ter sprake gekomen. Daar over werden evenwel geen medede lingen verstrekt. Na afloop van het overleg op het departement van algemene zaken werd het zeer wel mogelijk geacht, dat informateur Zijlstra zaterdag een eindverslag aan koningin Juliana zal uitbrengen. VARSSEVELD, 1-3. Een wind hoos heeft in het centrum en de om geving van Varsseveld in de Gelderse achterhoek zeer zware schade aan gericht. Vergezeld van onweer en bijna vol slagen duisternis trok de bui over het centrum en de noordelijke om geving van het dorp. Honderden te- levisiemasten sneuvelden. Schoorste nen werden vernield en talrijke da ken van woningen werden zwaar be schadigd. Het dak van een fabrieks gebouw werd ontzet. Sommige wo ningen moesten wegens gevaar voor instorting worden ontruimd. Dak pannen werden bij tienduizenden vernield. Ook vele fraaie bomen vie len aan de windhoos ten offer. Er deden zich geen persoonlijke onge vallen voor. Nederlander reist veel en ver(der) AMSTERDAM, 1-3. Het aantal Nederlanders, dat tijdens zijn va kantie naar het buitenland trekt, neemt nog steeds toe. Bovendien wordt de gemiddelde afstand van de reizen groter. Men zoekt het ieder jaar vex'der. Enkele jaren geleden lag de grens voor de meeste Neder landse 'toeristen bij Italië, Spanje of Oostenrijk. Thans is Joegoslavië, Griekenland en Turkije erg in trek. Ook de belangstelling voor Noord- Afrika en het midden-oosten stijgt aanmerkelijk. In de eerste twee maanden van dit jaar werden bij de reisbureaus meer boekingen verricht dan vorig jaar. Er is een duidelijke toename in de reizen per boot, de zg. cruises. Dr. Theophilus Ebenhaëzer Don- ges is gekozen als president van Zuid-Afrika als opvolger van Char les Swart die 31 'mei aftreedt. Voor drestauratie van de Nieuwe Kerk in Amsterdam, die in opdracht van Monumentenzorg wordt uitgevoerd, worden de nieuwe ornamenten met de hand vervaardigd volgens de eeuwenoude methode: bijtel en hamer. Minister De Quay in Zeeland MIDDELBURG, 1-3. Dr. J. E. de Quay, demissionair minister van ver keer en waterstaat heeft op uitnodi ging van het provinciaal bestuur van Zeeland een bezoek aan deze provin cie gebracht. Minister De Quay deelde mee dat hoewel hij zijn opvolger niet kan binden, hij van mening is dat voor het gereedkomen van. de Deltawer ken het jaar 1978 als uiterste aange houden moet worden. „Van tempori sering van de Deltawerken is geen sprake", aldus minister De Quay. De minister zei verder niets te weten van berichten dat de' Amerikaanse oliemaatschappij Texaco beslist zou hebben dat de pijpleidingen van de raffinaderij in Gent niet naar Osse- nisse in Zeeland, maar naar het Bei- gische Zeebrugge aan te leggen. De minister zei van mening te zijn dat de aanleg van steigers voor tankers LON'DEN, 1-3. Voor eind juli zul len alle gezinnen van de Britse mili tairen in Aden worden gerepatrieerd om hen voor nieuw bloedvergieten te behoeden, zo heeft de Britse mi nister van buitenlandse zaken, Brown, woensdagmiddag in het La gerhuis meegedeeld. Hij gaf verder de verzekering dat de regering alle maatregelen zal nemen voor de handhaving van de orde in de Zuid- Arabische federatie tot dit gebied in 1968 onafhankelijkheid wordt ver leend. in de Westerschelde bij Ossenisse rustig overwogen dient te worden en dat pas daarna over pijpleidingen gesproken kan worden. „Maar ken nelijk zijn mijn informaties onvol doende", aldus minister De Quay. ADVERTENTIE 5 5 naar S 5 5 Wij hebben breedtes voor elke J kamer: 3.00, 3.66, 3.76, 3.80, 3.90, 4.00, 4.57, 5.50 meter. A. S. FLIKWEERT J 5 Nieuwerkerk - tel. (01114) 265 5 J Bruinisse - tel. (01113)470 ^0000000*00000000000000000000000000** HILVERSUM, 1-3. De N.T.S. zal woensdag 8 maart een directe repor tage verzorgen van de returnwed- strijd Dukla Praag-Ajax en wel van 14.25 tot 16.15 uur. 's Avonds volgt nog een samen vatting van deze wedstrijd van 22.20 tot 22.45 uur. 215 km per uur waren waargenomen. Het weerkundige bureau in Ham burg waarschuwde de scheepvaart op de Noordzee en in de Duitse Bocht disndagavond voor een storm met windkracht 10. Als gevolg van een krachtige wind en ijsgang moesten schepen in de Oostzee hun toevlucht in een haven zoeken. Sleepboten bevrijdden de Nederlandse kustvaarder Myson van 499 ton, die door drijf ijs was inge sloten. In zuid-Engeland kostte de storm aan drie mensen hot leven. Zij kwa men om doordat er resp. een klok- ketoren. een muur en een houten huisje omwoeien. DJAKARTA, 2-3. Generaal Soe- harto zal zelf het dossier over Soe karno voorleggen aan het Volkscon gres, de hoogste wetgevende instan tie in Indonesië, dat op 7 maart bij eenkomt om te beslissen over het lot van Soekarno. Zoals bekend heeft Soekarno de vorige week officieel afstaind gedaan van al zijn bevoegdheden, maar is hij in naam staatshoofd gebleven. Generaal Soeharto zal het Volkscon gres verslag uitbrengen over de rol die Soekarno heeft gespeeld bij de mislukte staatsgreep van oktober 1965 cn over de betrekkingen tussen Een 45-jarige zakenman heeft woensdag tegenover de politie van Nice bekend, in 1964 en eind vorig jaar twee oudore dames te hebben vermoord, wier financiële belangen h ijmoest behartigen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SOSOOCOOCCOCCOCCCOGCOOC X Een goed boek is de beste O vriend. V/AT 2EQT 01 BILT de president en de leiders van de staatsgreep, De Indonesische regering heeft in middels besloten het „Instituut voor Revolutionaire Voorlichting" te ont binden, Dit instituut werd zes jaar geleden door Soekarno gesticht om zijn theorie over de „voortdurende revolutie" -te propageren. NEW ORLEANS, 2-3. Dc officier van justitie van New Orleans, Jim Garrison, heeft een zekere Clay Shaw laten arresteren. Clay Shaw is directeur geweest van de Kamer van Koophandel in New Orleans. Hp is gearresteerd wegens „deelneming aan een komplot om president Ken nedy te vermoorden". Veel wind Verwachting tot vrijdagavond: Half tot zwaar bewolkt met aanvan kelijk nog enkele verspreid voorko mende buien en morgen later op de dag mogelijk enige regen; weinig ver andering in temperatuur; wind tus sen west en zuidwest, krachtig tot hard en aan de kust aanvankelijk nog enige tijd storm. 3 maart. Zon op 7.23, onder 18.22. Maan op 2.44, onder 10.11. Laatste kwartier: 3 maart te 10.10. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE: 3 maart 7.52 v.m. 20.21 n.m. BROUWERSHAVEN: 3 maart 7.47 v.m. 20.17 n.m. Doodtij: 5 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Op het noordelijk deel van de Atlantische oceaan staat een zeer sterke westelijke stroming die zich tot ver in Europa voortzet. De stro ming wordt in stand gehouden door een diepe depressie tussen IJsland en Scandinavië en een gordel van hoge luchtdruk boven Spanje en het Middellandse zeegebied. In deze stroming trokken kleine trogvormige storingen mee, die vergezeld gingen van veel bewolking, een toeneming van de wind en plaatselijk ook bui en. Het komende etmaal evenwel passeert met deze stroming een rug van hoge luchtdruk die in de nacht en ochtend voor een geringe weers- verbetering zorgt De rug wordt ge volgd door een frontenstelsel van een nieuwe omvangrijke stormde- pressie, waarvan de kern boven het zeegebied tussen IJsland en Groen land wordt verwacht. Op de nade ring van dit frontenstelsel wordt morgen in de loop van de dag een weersverslechtering verwacht, be staande uit een naar zuidwest krim pende en opnieuw aanwakkerende wind, vergezeld van een toenemende bewolking en een groter wordende regenkans JERUZALEM (Israël), 2-3. Vier jonge Israëli's zijn verdwenen sinds zij zich woensdagmiddag in de ge militariseerde zone tussen Israël en Jordanië hadden begeven om naar schroot uit de Arabisch-Israëlische oorlog te zoeken. Waarnemers van de Verenigde Naties hebben zonder resultaat de zone afgezocht. ADVERTENTIE Maak er eens een pot(je) van, hutspot met klapstuk bijvoorbeeld. Neem voor 4 personen 600 gram klapstuk en kook het ca. 2 uur in ruim water met zout. Dan aard appelen, wortelen en uien gaar koken. Vocht'afgieten en alles door elkaar stampen. Doe er 150 gram gesmolten rundvet bij. Stamppot even doorwarmen en daarna opdienen met het in plak ken gesneden klapstuk. Kostelijk...! I t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 1