HET LIDTEKEN STAAT SN HUIS I9RAIFFEISENBANK j Doe uzelf niet tekort terwijl u slaapt, neem niet zomaar 'n matras neem 'n moderne S3 I lit kapokmatras Voorzitter M. Krijger Geref. Schoolvereniging legt funk tie neer uit het buitenland Alleen de titel nog „Val" in voorland (slikken) Scharendijke spaarbank en alle bankzaken j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag a8 februari 1967 Nr. 1975a ADVERTENTIE GRATIS BOEKJE Vraag per briefkaart gratis gezellig boekje "Rozegeur en Maneschijn*. Vol tips voor uw slaapkamer. Adresseer aan: Stichting Kapok-Bureau, Joh. Vermeerstraat 19, Amsterdam-Z. Ouderavond te Bruinisse ,,'t Riesenoord" - oude naam werd in ere hersteld BRUINISSE, 25-2. De jaarverga dering van de Vereniging tot Bevor dering van Gereformeerd Schoolon derwijs vrijdagavond te Bruinisse in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw gehouden was zeer goed be zocht. Vcor het eerst in de geschie denis van deze vereniging waren ook een aantal moeders van leerlingen meegekomen. De voorzitter van de vereniging, de hoer M. Krijger las nadat gezon gen was Psalm 138 vers 1, de Gelij kenis van de Zaaier. Hij zeide dat naar hij meende het voor de 28e keer was dat hij als voorzitter de schoolvergadering opende en dat zijn tijd om heen te gaan. Hij vergeleek het werk van de leerkrachten op de school met de ge- lozen gelijkenis, hij hoopte dat zij in de oogst zouden mogen geloven, want waar in de naar van God gezaaid wordt, daar komt de oogst al blijft die soms lang weg, de zendingsvel- den zijn daar om dat te bewijzen. Maar God geeft de oogst. Hij achtte de school een planting Gods. God houdt zijn werk in stand, ook al val len de mensen weg, anderen zullen het werk voortzetten. De financiën De penningmeester de heer L. bij de Vaate gaf daarna een overzicht van de financiën, de rekening sloot met een nadelig saldo van f 2906,10. Naast schulden waren er echter ook nog te vorderen bedragen zodat het uiteindelijk bezit nog f 1039,43 be droeg. Het hoofd der school de heer A. Groeneveld gaf een overzicht van het afgelopen schooljaar. Hij memo reerde hoe hij bij de vorige jaarver gadering samen met de heer Wirtz aanwezig was als de twee enige per soneelsleden. In de vacature Den Dekker kwam per 1 maart mejuf frouw Roukema, in de andere vaka- turo de heer Wink. In juni kon een 5e leerkracht worden benoemd. Door de voortvarendheid van het gemeen tebestuur kon een 5e leslokaal in ge bruik worden genomen en per 1 au gustus kwam mejuffrouw De Jonge in dienst. Rij de laatste telling werd de school bezocht door 151 leerlingen. Met de jongste klassen werd een schoolreisje gemaakt naar Burgers Dierenpark in Tilburg, waarbij ook bezoeken aan speeltuinen niet wer den vergeten, met de ouderen ging men via Slot Loevestein. en het Spoorwegmuseum te Utrecht naar Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Het afscheid van de tijdelijke onder- Flitsen AMSTERDA (New York). Bij een brand te Amsterdam in de staat New York zijn een vrouw met haar vier kinderen van anderhalf tot negen jaar om het leven gekomen. Toen de vader thuiskwam, stond het huis in lichterlaaie. HONGKONG. Rode Vlag, het or gaan van het centrale partij comité in China .roept de Rode Garde op tot matiging in de culturele revolu tie. Niet alle partijfunctionarissen moeten zonder onderscheid wegge zuiverd worden. TOKYO. In Naha, hoofdstad van bet eiland Okinawa, zijn vele per sonen gewond geraakt bij relletjes, zo meldt het Japanse dagblad Yo- mioeri Sjimboen. Van de gewonden zouden er negen ernstig aan toe zijn. NEW ORLEANS. Een groep za kenlieden in New Orleans heeft een fonds in het leven geroepen om of ficier van justitie Jim Garrison fi nancieel te steunen in zijn onder zoek naar een vermeend komplot te gen het leven van president Kennedy SAIGON. Amerikaanse mariniers hebben in vijftig schermutselingen met de Vietcong vlak ten zuiden van de grote basis te Danang 139 gueril- lastrijders gedood. Een Amerikaanse woordvoerder noemde de verliezen onder de mariniers „licht". SAIGON. In Long Binh. 30 km. ten noorden van Saigon, zijn stakende Vietnamese arbeiders slaags ge raakt met Amerikaanse militaire po litie op een Amerikaanse militaire werf. Vijf Amerikanen en tien sta kers werden gewond. BOEDAPPEST. De Hongaarse communistische partijleider Janos Kadar is in Moskou voor besprekin gen met de Russische leiders. GEKLEURDE IJSBERGEN WASHINGTON, 25-2. Na ver geefs te hebben geprobeerd ijsbergen, die herhaaldelijk in belangrijke scheepvaartroutes verschijnen door bombarde menten of met chemische middelen te vernietigen, heeft de Amerikaanse kustwacht nu besloten de obstakels van op vallende kleuren te voorzien. Het zijn er jaarlijks ongeveer vierhonderd. wijzeres mejuffrouw Boot, werd een leuke middag voor de leerlingen, een film van afschei'd en bruiloftsfeest deze dagen gedraaid was opnieuw aanleiding tot iets feestelijks. Van de 17 leerlingen die de school verlieten gingen er 10 naar de ULO, 6 naar de Huishoudschool en 1 naar de LTS. Het schoolsparen Er werd f 1620,- gespaard via het schoolsparen f 140,- werd opgehaald voor de zending, f 750,- verkocht aan kindek-zegels en in samenwerking met O.L.- en Huishoudschool f 1960.- bijeengebracht voor Unicef. De aktie Schoolslag bracht f 502,- op. Bij de daarop volgende bestuurs verkiezing in de vakatures M. Krij ger en A. Kik (beiden Hervormd) werden ter aanbeveling de namen genoemd van de heer Jo. van den Berge, B. de Groot en W. A. Jumelet. Bij de eerste stemming werden uitge bracht op de heer De Groot 28, op de heer Van den Berge 11 en op de heer W. A. Jumelet 17 stemmen. Bij de tweede stemming werd de heer De Groot gekozen met 36 stem men. Er waren 62 stemhebbende le den aanwezig. Bij de daaropvolgende stemming kreeg de heer W. A. Jume let voor de eerste keer 25 stemmen, in tweede stemming 42 stemmen. De heer A. H. Hoogerheide (Geref. Ge meente) kreeg beide keren 13 stem men. Bij de vakature wegens aftre ding van de heer L. J. Hoogerheide werden in eerste stemming uitge bracht op de door het bestuur ge noemde kandidaat 51 stemmen, de heer M. de Ronde kreeg 9 stemmen. Dankwoorden De voorzitter bracht dank aan de heren A. Kik en L. J. Hogerheide voor alles wat zij als bestuurslid voor de school hadden gedaan en voor de pirettige samenwerking die er altijd was geweest. De heer L bij de Vaa te was vervolgens de toLk van het bestuur om de heer Krijger te dan ken voor het vele dat hij in het be lang van de school had gedaan, 40 jaar lang bestuurslid-, van 1947 af voorzitter. De heer Krijger zelf had dit een genade genoemd. Het verheugde spreker dat dit zo werd gezien, want daardoor plaatste de mens zich niet in het middelpunt, maar werd God de eer gegeven. Dankbaar is ieder die de school een goed hart toedraagt voor alles wat door de heer Krijger was ge daan. De heer W. van den Berg Dz., richtte daarop nog enkele woorden tot zijn oude strijdmakker in de schoolstrijd van voor 1920, van zijn medebestuurslid, gedurende 35 jaar, dat zij deel uitmaakten van het schoolbestuur. „Wie God dient de Vader zal hem ex-en", was een woord uit een dagboek, dat hij ook op de scheidende voorzitter van toepassing achtte. De heer Groeneveld dankte daarop namens het personeel en bcod een zangplaat van het Urker mannenkoor aan, daarna gingen als een verras sing de toneelgordijnen open en bracht een schoolklas een aubade, met een zelfgemaakt lied aan de heer Krijger, die zij niet alleen kenden van de zondagsschcol, maar ook als bezoeker van hun eigen school. Ook de kinderen overhandigden de heer Krijger een cadeau. Nadat deze had gedankt voor de hem gebrachte hulde, hield de heer N. Verboom, di recteur van de Chr. Kweekschool te Middelburg een causerie over „On derwijs in beweging". Vroeger en nu De heer Verboom, een uitstekend causeur vertelde zeer boeiend van de verschillen in het onderwijs tussen vroeger en nu. Het is niet meer zo gemakkelijk als vroeger toen men pasklare antwoorden had over wat mocht en wat niet mocht op het Christelijk erf. Allerwege treden ver schuivingen op, in de Christelijke moraal en de Gereformeerde zede, maar ook in het onderwijs zelf. Het gaat er tegenwoordig veel meer om om karakters te kweken. Via talrijke voorbeelden uit de praktijk, kwam hij tot de verschil lende vormen van onderwijs en wat men de laatste jaren had ontdekt be treffende de kleuterleeftijd, de pu berteit enz. Leerplichtverlenging met nog een jaar (totaal dus 8 of 9 jaar), achtte spreker noodzakelijk, vooi-al ook omdat het onderwijs veel meer meer omvattend is geworden. Spe lend leren in de eerste klassen van de lagere school, 6 jaar basis onder wijs en daarna de mogelijkheden die straks door de Mammoetwet worden geboden. Deze Mammoetwet (de wet op het voortgezet onderwijs) voorziet toch Wel in oen behoefte. Naar wij vernemen werd zondag morgen te Scharcndijke, oostwaarts van de haven, een z.gn. „val" in het voorland (de slikken) geconstateerd. Deze val strekt zich uit over een lengte van ruim 100 meter en een breedte van circa 60 a 70 meter. Het dichtstbijzijnde punt van de val ligt 30 meter uit de teen van de zeedijk, terwijl de diepte loopt van 15 tot 30 meter. De opvoedende taak moet echter wel in hoofdzaak bij de ouders blij ven, het onderwijs is een begeleiding, maar die begeleiding moet gebracht worden door mensen die weten zelf een houvast te hebben. Daarom ook de noodzakelijkheid van Christelijk onderwijs. Bij de rondvraag spi*ak de heer P. Maaskant de hoop uit, dat in de toekomst meer ouderavonden' zouden worden gehouden, waarbij naast het onderwijzend personeel, ook de kinderen een onderdeel van het programma zouden ver*zorgen, terwijl een spreker over een bepaald onderwerp evenmin mocht ontbre ken. Een en ander werd in de aandacht van het bestuur aanbevolen. Met het zingen van een Psalm en gebed werd de vergadering gesloten. o Vandalen hebben een onlangs in Syrië ontdekte graftombe van 2.000 jaar geleden vernield en zeer kost baar snijwerk gestolen. Het Amerikaanse comité voor vrede in Vietnam is van plan op 2 april a.s. in de Verenigde Staten enorme verkeersopstoppingen te weeg te brengen. Alleen de titel president heeft Soe- karno nog behouden, voor het ove rige is hem zijn laatste beetje macht nu ook ontnomen. En zelfs die titel lijkt geen bezit waarin hij zich nog lang zal kunnen verheugen. Zijn zaak blijft tenslotte op de agenda staan van het voorlopig volkscon gres, dat al overladen is met reso luties die afzetting eisen van de man die eertijd als „bapak" de vader van zijn natie werd geacht. Soeharto is nu alleenheerser in het grote Indonesische rijk. Kennelijk acht hij geen gevaar meer aanwezig dat het aan kant zetten van de toch altijd, nog door zeer velen aangehan gen president kan leiden tot ongere geldheden. In de loop van ruim een jaar heeft hij in het leger tal van commandanten vervangen, vaak tot in de kleine eenheden. Hij moest dit wel doen omdat al kort na de mis lukte communistische putsch bleek dat Soekarno daarvoor medestanders had gevonden in de strijdkrachten. Dreimanschap De eerste tijd heeft Soeharto zeer voorzichtig ?noeten manoeuvreren om geleidelijk aan alle steunpunten die Soekarno nog voor zijn macht had te isoleren en een voor een te vernietigen. De massale moordpar tijen waarbij overigens behalve communisten ook menige om andere reden gehate figuur het leven liet - behoren daar zeker niet bij. Wel heeft hij zijn kalme zuiveringen in het leger doorgevoerd en bleek hij een meester in het op straat brengen van de jeugd die successievelijk het bestaan onmogelijk maakte aan di verse organen. De laatste tijd heeft dit ook geleid tot de uitholling van Soekarno's voornaamste instrument, de partai nasionalis. Werkte Soeharto zo ijverig aan het scheppen van een voor hem gunstig binnenlands machtsevenwicht, zijn twee medeleden van het triumviraat werkten niet minder hard aan het herstel van Indonesië's naam en eco nomie. De capabele Sumatraan Ma- lik heeft in korte tijd kans gezien - ook al benoemde Soekarno nog een reeks diplomaten uit zijn vrienden kring de buitenlandse relaties aan zienlijk te verbeteren. En de op zijn eigen eiland Java maar ook daar buiten zeer vereerde sultan van Djokja, Hamengkoe Boewono, heeft weer een beetje het vertrouwen van het buitenland teruggewonnen dat onder Soekarno volkomen verspeeld was. Er drukt nog een enorme schul denlast op het land, maar de schuld eisers zien nog enige zin om er over te praten, al lijkt de kans gering dat ze ooit voor honderd procent zullen worden voldaan. Manipulaties Drie processen hebben Soekarno's naam volledig ondermijnd. Dat te gen minister Dalam liet zien dat het ministerie van economische zaken af en toe zeer corrupt scharrelde en vriendjes van Soekarno moest be voordelen. En ook dat de president Onmiddellijk werd de peilboot van het waterschap Schouwen-Duivc- Jand naar Scharendjjkc overgebracht en in de namiddag is in het gehele gebied van de val gepeild (om dc 20 meter). Daarbij is gebleken dat er geen reden bestaat voor ongerust heid, omdat dc val het djjklichaam niet heeft aangetast en ter plaatse een inlaagdijk is gelegd ndi het op treden van een val in hetzelfde ge bied, op 13 januari 1955. Zout-afzetting op televisie-antennes IJ MUIDEN. 25-2. Als gevolg van de sterke wind gedurende de laatste dagen hebben zich op televisie-an tennes en verbindingskabels in de kuststreek vrij grote hoeveelheden zout afgezetHet gevolg hiervan is, dat de ontvangst van de t.v.-uitzen- dingen van „Nederland IV' in dat gebied slecht is geworden. Alleen een flinke hoeveelheid regen, die antennes en kabels schoonspoelt zal hier verbetering in kunnen brengen. Deze zoutafzetting heeft veel ge ringer invloed op de ontvangst van „Nederland 1", die op een veel lan gere golflengte werkt. CONGRES D '66 DEN HAAG, 26-2. Democraten '66 zal in de eerste helft van september een groot congres houden. Tijdens deze bijeenkomst zal een aantal nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen, o.a. in plaats van mr. H. A. F. M. O. van Mierlo en di*s. E. C. Visser, die thans zitting hebben in de Tweede Kamer tijdelijk voorzit ter van D '66 is thans drs. G. Ring- nalda. Voor het komende congres wil D '66 gereed zijn met een organisato rische opbouw, die zowel regionaal als plaatselijk zal geschieden. VENSTER merkwaardige geldmanipulaties voor zich liet verrichten. Minister van buitenlandse zaken Soebandrio moest laten uitkomen dat het aan pappen met communistisch China en binnenlands met de communistische partij op Soekarno's orders plaats vond. En tenslotte liet generaal Dha- ni duidelijk worden dat de president allesbehalve onwetend was van de staatsgreep en daardoor dus ook daaraan schuldig. De president zelf hielp bij het ver- liezen van alle achting mee door eerst verklaringen af te geven die hij later weer moest terugnemen en daarna door verklaringen te weige ren. Van zijn vier vrouwen is er nog één in Indonesië (zijn laatste aan winst, de Japanse Dewi die in Tokio is voor haar bevalling, heeft bijzon der veel kwaad bloed gezeten Soe karno staat er thans volkomen een zaam, als gevangene van het leger. Zijn langzame neergang is zo zielig en triest dat men daardoor gaat ver geten dat hij zeker zijn verdiensten heeft gehad als grondvester van de eenheidsstaat. Een prestatie die mis schien des te duidelijker weer zal gaan blijken wanneer de binding die zijn persoon altijd gaf, gaat weg vallen. Het triumviraat en een machtig man op de achtergrond, congresvoorzitter Nasoetion, geeft een voorbeeld van innig samenwer ken tussen Sumatranen en Javanen. Maar of al hun landgenoten ook zo zullen kunnen samenwerken, is nog altijd een bange vraag. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Ze wist het Sinds zaterdag was ze weer zonder werk. Het laatst had ze in een winkel van /huishoudelijke artikelen gestaan. Stomvervelend werk. En ze had helemaal geen ver stand van potten en pannen. Ik ben altijd dromerig, hoe zou dat toch ko men? Soms heb ik er helemaal geen erg in, dat er een klant voor me staat. Nu ben ik weer zonder. En thuis zijn ze kwaad. Als ik met Wieg trouw, zou ik meteen uit al die na righeid zijn. Maar hoe kom je aan een huis? Aan inwonen dacht ze niet. En zeker niet bij Wieg's ouders. Zo'n groot huis. En bij haar thuis zouden ze het zeker ook niet goedvinden. Afgezien nog van (het feit, dat Alie al ingetrouwd was met haar man en vast weer een baby verwachtte. Hij begon te lachen en greep op nieuw haar hand. „Nou? Wat zullen we doen? Morgenochtend meteen naar het gemeentehuis gaan?" Ze schudde haar hoofd. „En waar wil jij dan wonen? Zeker op dat schip van je". „Ik heb geen schip. En het is niet de gewoonte, dat dc officieren hun vi'ouwen meenemen. Dat doet zelfs de kapitein niet. En wat een huis beti'eft.Hij knipoogde. „Mis schien weet ik daar een mouw aan te passen. Maar dan zullen we niet te lang moeten wachten. Andei's is die kans verkeken". Ze geloofde hem niet: „Je schept op. Hoe zou jij een huis uit je mouw kunnen schudden in deze tijd?" „Als je dat nu eens aan je aan slaande man oveiiiet?" „Je weet niet eens, of ik wel met je wil trouwen". „Je zoudt het niet slecht hebben, Map. Ik houd van je, dat moet. je toch gemerkt hebben de laatste tijd" Ze keek hem opmerkzaam aan. Ja, hij had een verliefde blik in zijn UIT OOSTERLANDS HISTORIE Het mag als een verheugend feit worden beschouwd dat aloude en vertrouwde benamingen van wegen, straten, dreven etc., die vervallen zijn doordat er nieuwbouw kwam of anderszins, nc-g werden levendig ge houden door zo'n naam te geven aan objecten die worden gebouwd of aangelegd op die plaatsen, waarvoor destijds deze benamingen golden. Zo werd in de Burg. Vari der Ha- vestraat alhier een pas gebouwde bungalow voor rekening van de heer Jac. van der Have Lz„ de naam ge geven van: ,,'t Riesenooi-d", een naam bij vele van onze oudere dorpsgeno ten nog wel bekend als een stuk land met een toegangsdreef langs het Gasthuis aan de Sint Joostdijk, en uitkomende aan de Oud Heiligeweg. De officiële benaming op de oude veldkaarten is „Het Rijsenoord" doch verzeeuwst werd dit al spoedig in de volksmond „'t Riesenoord". Naar de oorsprong van deze wel wat vreemd ogen. En nu ze er over nadacht, wist ze, dat ze die blik al vaker gezien had. Vorige week nog, toen ze in Edam gedanst hadden. Hij had de wagen van zijn moeder mogen ge bruiken en op de terugreis, het was zowat middernacht, was hij gestopt en had haar op zijn onstuimige ma nier in zijn armen genomen en ge kust. Ze wist hel zich nog goed te herinneren, want toen ze zich thuis uitkleedde, voelde ze haar lippen nog gloeien. Thuis.... wat zouden vader en moeder evan zeggen? „Ik geloof nooit, dat ze het bij mij thuis goedvinden". Hij keek verbaasd. „Ik zou niet weten waarom niet. Wat is er op me aan te merker.?" „Je bent zeeman". Hij knikte begrijpend. „Het be kende liedje van: in ieder stadje een ander schatje Ga weg, dat was mis schien vroeger zo, maar in deze tijd". „Toch geloof ik, dat ze dit feit wel bezwaarlijk zullen vinden". „En jij?" „Ik?" Ze schrok een beetje van deze vraag op de man af. „Och, daar heb ik niet zo bij stil gestaan". „Zou je het erg vinden je man twee weken thuis te hebben en vier of vijf maanden niet? Het leven van een zeemansvrouw is nu eenmaal zo" Ze dacht opnieuw na. Het had ook voordelen. Alie placht op maandag morgen als ze met de was bezig was, wel eens te zeggen: Ik ben blij, dat de zaterdag en de zondag weer voor bij zijn. De hele dag je man om je heen is ook niet alles. Nu heb ik tenminste weer enkele uren rust. Dat zal wel wat overdi-even zijn, dacht, ze altijd. Misschien had Alie dan beter met een zeeman kunnen troüwen. Map antwoordde niet en hij ver- ei „Het heeft ook voordelen, aandoende naam zijn de meningen verdeeld, naar de overleveringen echter te oordelen, lagen hier ter plaatse uitgestrekte bossen, die ti*ou- wens in de Oosterlandse polder over al voorkwamen naar bekend, maar deze zouden wel bij uitstek rijshout geleverd hebben van uitzonderlijke kwaliteit. Zo zou men dan gekomen zijn aan de naam „Rijsoord" of „Rij senoord". Een andere oplossing die wel waai'schijnlijker lijkt, zou zijn dat de grondpercelen, die met de naam van „Het Rijsenoord" werden aange duid, beduidend hoger Jagen dan het weitje ervoor. Velen zullen zich nog herinneren dat dit bouwland aan de andere kant van de sloot wel meer dan een meter hoger lag dan het weiland. Dit zou dan de oorzaak zijn van de naam „Rijsenoord", aangevende dat het land hoger rees dan het omliggende. Hoe het ook zij, 't Riesenoord" is van de kaart en daarom is het te prijzen dat de oude naam nog wordt levendig ge houden. liefje. Het ds iedere keer weer nieuw, als ik terug ben. We beleven dan als het wax-e telkens weer onze witte broodsweken. Bovendien zul je nooit financiële zorgen hebben, want je bent alleen en je kunt uitgaan, zoveel als je wilt naar huis en wandelen en op reis. Je hoeft immers met niemand reke ning te houden? Liefje, je zoudt een leven als een prinses hebben". „Maar dan een geti'ouwde prinses". „Ja, je bent natuurlijk mijn vrouw en je zult je als getrouwde vrouw moeten gedragen. Is dat zo moeilijk?" Ze begon te (lachen. „Dat weet ik niet. Ik ben namelijk nog nooit ge trouwd geweest, zei je?" „Het huwelijk zou je goed doen, Map. Je zou nog mooier worden als je nu al bent". „Je overdrijft". Maar toch voelde ze zich gevleid. „Zullen we een eindje wandelen? Of wil je eerst nog iets drinken?" Map kwam overeind. „Laten we maar profitei-en van het mooie weer. Moi-gens regent het misschien". „Ben je mal. De lucht is zo strak als het maar kan. Dit weer kunnen we dagen houden". ,.C ja, jij bent zeeman, dan heb je er kijk 0p, hé?" „Zo'n beetje". Gerrie schoot toe en Wieehert betaalde. Ze liepen de stad dooi', naar de brug. Onder we rg zei hij: Moeder heeft een huis hier in de stad. Dicht bij het station. Er zitten nu een paar oudjes in, maar die willen naar een bejaardentehuis. Zodra er plaats Is. gaan ze eruit. Ik weet zeker, dat ik het huis krijg, als ik zeg dat wij gaan trouwen. Dan is het voornaamste probleem in één keer opgelost. Dus waarom zouden we eigenlijk niet trouwen?" (Wordt vervolgd) BLIK DOOR HET WERELD Geen reden tot ongerustheid ADVERTENTIE IN HOUAND waar men altyd voor u klaar staat. Bij de Raiffeisenbank bent u nimmer een nummer. Persoonlijke behandeling ook voor u

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3