GESLAAGDE VIERING VAN STRAOFEEST NOORDWELLE Wat biedt de keuze uit spaarvormen met Bnederlandsche middenstandsbank BEELDBUIS? STREEKNIEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN Miljoenenschade bij brand in Rotterdam De bank waar u zich thuis voelt! Zaterdag j.l. vierde Noordwelle haar strafeest op stijlvolle wüze, ge trouw aan de traditie op de Laatste zaterdag in februari. Omstreeks 1 uur traden de versierde viervoeters aan voor de dames-jury ter beoordeling van hun versiering. Een 4-tal dames t.w. mej. J. Lok ker, mevr. Westdorp-Natte, mevr. v. d. Wiel-Jansen, mevr. Hendrikse- Bcuman hadden al spoedig de pun ten toegekend waarna de ruiterstoet bestaande uit 21 paarden, waaronder een 4-tal zware paarden en enige amazones, zich naar de duinen van Renesse begaven. Inmiddels hadden de kinderen van 6 tot 12 jaar zich opgesteld voor het ringsteken op de Een verdiende, doch zeer geluk kige overwinning voor de bezoekers, bevochten in een slechte wedstrijd, waarin vele hoofden te heet werden, waardoor scheidrechter Korshuize, die het deze middag wel heel moei lijk had, zich genoodzaakt zag om twee spelers uit het veld te sturen. Voor de rust bleek alras dat de oranje-witte bezoekers over het tech nisch beste materiaal beschikte. De thuisclub hield dapper stand en bo vendien bleef het schutterstalent van de Hansweertenaren nog even buiten schot. Ze schoten driemaal tegen de paal en eenmaal de scheidsrechter in het gezicht, doch deze bleef fier over eind. Ruststand: 0-0. In de 46e minuut lanceerde Piet Kok de bal naar Rinus Bakker, die met een hoge bal de keeper pas seerde (1-0). Toen de Boys een doel punt op advies van de grensrechter zagen afgekeurd, werden de gemoe deren opgezweept en het waren voor al de gebroeders Lavooij die het wel erg bont maakten. De scheidsrechter Wanneer Dreischor niet vlug een paar overwinningen gaat behalen, zal het verblijf in de le klasse van de afdeling Zeeland nog slechts een kwestie van enkele weken zijn. Van het toch niet bijster sterke Robur uit Goes werd wederom kansloos ver loren (6-3). Tegen de verwachtingen in namen de blauw-witten na 10 minuten de leiding door Kees Kommer en deze voorsprong wist Dreischor ongeveer een kwartier lang te handhaven. Toen was het ook meteen gebeurd en was de kans om tenminste nog één punt uit dit treffen te halen weer al in rook opgegaan. A. v. d. Dries maakte er namelijk 1-1 van en kort daarna moest doelman Dooge opnieuw een treffer van dezelfde speler laten gaan (1-2). Nog even hield de thuisclub vol. maar het gelukte niet met deze 1-2 achterstand te gaan rusten, want Lang heeft het er naar uitgezien dat Zierikzee, na ruim 2 jaar in eigen huis geen competitie wedstrijd te hebben verloren, met een nederlaag genoegen zou moeten nemen. Toen iedere Zierikzee-aanhanger zich reeds met het verlies van twee kost bare puntjes had verzoend, maakte een der achterspelers van DIVO, twee minuten voor tijd bij het wan hopige slotoffensief van de thuisclub, birnen de beruchte lijnen hands. Plotseling herleefde de hoop weer in de harten van de rood-zwarte supor- ters toen de scheidsrechter naar de witte stip wees. Tiggelhoven kreeg de zware last op zijn schouders ge drukt om de strafschop in een doel punt om te zetten. Uiterlijk onbewo gen plaatste hij zich achter het le der dat hij na een korte aanloop hoog en onhoudbaar tot grote vreugde van zijn teamgenoten en de supporters, in het net liet verdwijnen. Zo was het Zierikzee nog op de valreep gelukt een gelijkspel uit het vuur te slepen na een wedstrijd waarin Zierikzee ondanks haar lichte veldmeeraer- heid toch geen moment had kunnen imponeren. In de voorhoede man keerde het vaak deels aan voldoen de mankracht en deels aan snelheid om de sterk spelende DIVO-defensie aan het wankelen te kunnen brengen Een opvallend feit was het ook dat de verbinding tussen voorhoede en middenlinie bij tussenposen volko men zoek was. Direkt na de aftrap kwam het al duidelijk tot uiting dat een aantal spelers van Zierikzee het nog al te kwaad hadden met hun ze nuwen. In de achterhoede vielen een fiets. Voor sommigen vormde deze kunst geen probleem, anderen had den er wat meer moeite mee. Moge lijk waren de stokken voor de aller kleinsten wat te groot. Om half drie verzamelde zich de Koninklijke Har monie „Witte van Haemstede" die met pittige marsmuziek de nog wat lage temperatuur deed vergeten en begaf zich na een rondgang naar boerderij Elenbaas. Daar liet de bij de strèrijders welbekende hoorn zich horen. De stoet ging enige malen de kern rond waar vele belangstellen den zich hadden verzameld om de fraaie optocht gade te slaan. Opge steld voor café Lokker-v. d. Zande sprak de voorzitter van het stx-a-co- mité, de heer M. J. Steur, woorden zag bij een ongeoorloofd aanvallen van een dezer spelers niet het voor spel en het feit zelf, maar wél het naspel en dat werd Piet Kok nood lottig, die naar het koele kleedlokaal werd verwezen. Met tien man speelde de thuisclub dapper verder en het werd vlak na het niets met sport te maken hebbende voorval 2-0 door een ver schot van Han Tuinman. Het was toen De Koning der Boys die zich met hart en ziel op een tegen stander stortte en dat kostte hem ook de aftocht naar zijn zondagse pak. Vanaf dat moment ging de thuisclub blunderen en de eerste werd een doelpunt door Westdijk (2-1). Toch werd het bijna nog 3-1, doch Han Tuinman schoot via de paal naast. Een zeer gelukkig doel punt bracht de gelijkmaker; v. d. Hart lanceerde een corner, doch de bal ging zekere en meter achter de lijn, doch kwam door de wind terug waai-op Lavooij inschoot (2-2). Ten slotte kon v. d. Hart de eindstand op 2-3 bepalen. het wat Schuurmans die kort voor het verstrijken van de eerste speel- helft een derde doelpunt voor de Goesenaren liet aantekenen (1-3). In de tweede helft werd het door A. de Winter al spoedig 1-4, waarna bij Dreischor de hoop weer her leefde. Simon de Vlieger reduceerde de achterstand tot 2-4, maar vlak daarna was het weer Robur, dat door v. d. Dries verder uitliep tot 2-5. Via een vrije trap zag Kees Lodewijk daarna opnieuw kans om de Goese doelman te passeren (3-5), doch weer viel een doelpunt aan de andere kant door J. van Lagendaal (3-6). Hierbij bleef het en het technisch betere spel had zeker in deze wedstrijd de door slag gegeven. Aanstaande zondag speelt Drei schor op eigen terrein tegen Koe wacht I uit de gelijknamige plaats in Zeeuws-Vlaanderen. groot aantal halve en hele missers te noteren die dank zij het voortreffe lijke werk van Krips op de spilplaals weer werden gecorrigeerd. Geleide lijk aan slaagde Zierikzee er toch in zich op het middenveld meer te doen gelden. In de 10e minuut slaagde rechtshalf Kees Dogger, die militair Berrevoets verving, door te breken waarbij hij in het strafschopgebied ten val werd gebracht. De scheids rechter wees resoluut naar de witte stip waarna Tiggelhoven de gelegen heid. kreeg om de thuisolub de lei ding te geven (1-0). Zierikzee bleef hierbij een licht veldoverwicht be houden. De aanvallen welke in de meeste gevallen over links gingen leverden in de meeste gevallen wei nig moeilijkheden op voor de DIVO verdedigers. Hoewel de Zierikzee- verdediging in zijn totaliteit zeker geen imponerende indruk maakte kreeg doelman Stoutjesdijk in de le helft geen enkel moeilijk schot te verwerken. In het laatste kwartier van de eerste helft kwam het DIVO- doel onder druk te staan. Een vrije trap van Willemse wist de doelman onschadelijk te maken. Even latei- nam Willemse een voorzet van Tig gelhoven ineens op zijn slof waarbij het leder juist naast de staander in het zijnet belandde. Na vele vergeef se pogingen gelukte het midvoor Klink zich vrij te spelen waarna hij zijn schot door de paal zag gekeerd. Bij de eerste de beste aanval na de thee ondernam Willemse een solo waarbij een der DIVO-verdedigers het gevaar ten koste van een hoek schop wist te keren. De thuisclub van welkom, zich verheugend over de grote belangstel!Lig die er voor het feest bestond. Dank zij de mede werking van de rijschoolhouders en andere paardenliefhebbers heeft het comité weer kans gezien om, ditmaal met 21 ruiters, het strafeest te orga niseren. Hij hoopte op een blijvende belangstelling voor dit folkloristische feest. Verder dankte hij de harmonie „Witte van Hoemstede" voor zijn medewerking en bovenal de inwo ners van de kern Noordwelle die ruim f 300,- bij elkaar hebben ge bracht voor het strafeest. Vervolgens verkroeg burgemeester Everwijn het woord. De burgemeester verzekerde het comité door te gaan met het or ganiseren van deze feesten. Hij gaf de raad de feesten niet te combine ren maar dat iedere kern zijn eigen strafeest zou moeten behouden. Ver der was hij vol lof over de wijze van voorbereiding en de uitvoering. Hier na volgde het ringrijden te paard. Zoals gebruikelijk hadden veel rui ters de grootste moeite hun dieren recht onder de ringen te sturen. Zij die de meeste gang er in hielden kwamen meestal het beste uit de bus. De harmonie vrolijkte inmiddels in zaal Lokker-v. d. Zande de boel aar dig op en het was er eivol teen om 5 uur de prijzen werden uitgereikt. Kinderen ringsteken: ieder kind limonade en koek: le prijs: bal: Ati Plandsoen; 2e prijs: portemonnee: Carla Oosse; 3e prijs: Leo de Ruiter, bal; 4e prijs: Kees Steur, kleurpotlo den; 5e prijs: Kees Bogerd, stel bal pennen. Versierde paarden: le W. Fonteij- ne, f 10,-; 2e Rinus de Vrieze, f 8,-; 3e Johan Hoogenboom, f 7,-; 4e M. Figee, f 6,-; 5e H. v. Voskuilen, f 5,-. Ringsteken: 1. Johan Hoogenboom, elektr. koffiemolen; 2. Han Kostense, sigarettenset; 3. W. Fonteijne, zak kunstmest; 4. Cor Kiesenberg, zak kunstmest; 5. Jet Stouten, 50 kg bri ketten; 6. Adri Verseput, pechlamp; 7. Janny de Vrieze, taart; 8. Chris Oosterlink, rollade; 9. Wout Ooster- link, handschoenen en 2 theedoeken; 10. M. Figee, set glazen; 11. H. v. Voskuilen, sigarettenaansteker; 12. Nico Beije, taart. bleef, steeds zonder succes, proberen de DIVO-verdediging aan het wan kelen te brengen. In de 10e minuut gelukte het DIVO de stand in even wicht te brengen door Huismans die een in eerste instantie door Bierkens door doelman Stoutjesdijk uit zijn doel gestompte bal onhoudbaar in schoot (1-1). Aangemoedigd door dit succes zag DIVO enige tijd kans om Zierikzee in het defensief te drukken Juist toen het er naar uitzag dat de thuisclub het spel weer in handen In het eerste half uur zag het er naar uit dat de technisch uitstekend spelende Middelburgers een grote ze ge zouden gaan behalen'. MEVO be gon niet onverdienstelijk met enige aanvallen door het centrum. Op het middenveld werd de Middelburg voorhoede door Houttekamer en Rid derhof met passes over de vleugels aan het werk gezet. In de 11e minuut- slaagden zij er in de leiding te nemen toen doelman Ravia bij een hoge voorzet van de linkervleugel ver zuimde uit zijn doel te komen, waar door v. Dirven weinig moeite had (0-1). Nog geen twee minuten later het leder in de touwen te koppen volgde een trouwe copie van het eerste doelpunt dat weer door v. Dir ven werd ingekopt (0-2). Donker be gon het er voor MEVO uit te zien toen in de 24e minuut Pluymers goed doorliep op een dieptepass en doel man Ravia voor de derde maal het ROTTERDAM, 27-2. In de nacht van maandag op dinsdag is een felle uitslaande brand ontstaan in een embaliageloods van een groothandel in ijzerwaren aan pier 2 van de Rot terdamse Waalhaven. De schade loopt in de miljoenen, maar is nog niet bij benadering op te geven, zo deelde men vanmorgen bij de N.V. Reesink mee. De brand vernielde de totale magazijnvoor raad van de Rotterdamse vestiging van de N.V. Reesink. In de aflevering van goederen - via andere magazijnen - kan vertraging ontstaan, doordat ook de administratie van de expeditie. Een 727 van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij „Panam" heeft maandag op het vliegveld Ken nedy bij New York de eerste volledig automatische landing met passagiers aan boord gemaakt, zo deelt de maat schappij mee. Het toestel kwam uit Jamaica met 98 passagiers. Auto-ongelukken door overstroming LAREN, 28-2. Door de hevige re genval is heden (dinsdag)morgen het uitgegraven gedeelte van rijksweg 1 bij het viaduct Vredelaan in Laren onder water gelopen, hetgeen ver scheidene autobestuurders noodlottig is geworden. De eerste was de beer S. uit Naarden. die om kwart over zeven, terwijl hij in de richting Amersfoort reed, het water in ging. Zijn auto sloeg over de kop en werd totaal vernield. het „St. Jans ziekenhuis" in Laren Hijzelf word ernstig gewond naar overgebracht. Een achter hem ko mende auto sloeg ook over de kop, de bestuurder van deze auto werd licht gewond. Uit tegenovergestelde richting zijn in het water een bestel auto uit Zeist en een personenauto gekomen. De schade aan deze auto's uit Veenendaal met elkaar in botsing bleef beperkt. Rijkswaterstaat heeft sleuven la ten graven om het water af te voe ren en omstreeks negen uur was de weg weer vrij van water. Vorig jaar deed zich op hetzelfde punt van deze rijksweg een soortgelijke overstro ming voor. WOENSDAG 1 MAART. NED. IOm de lijd lot de voetbal wedstrijd wal te bekorten om zeven uur eerst wat malligheid ran Mike en Mona. Het agrarisch nieuws is er ook voor het nieuws van acht uur. En daarna... Ajax-Dukla Praag, de eerste ontmoeting van de twee in de kwart finale van de strijd om de Europa Cup. Na de wedstrijd nog een wedstrijd. De NTS maakt nl. de uitslag bekend van de landelijke fi nale van het Eurovisie Songfestwal. Thérèse Steinmetz zingt het winnen de liedje waarmee ze straks in We nen de Nederlandse kleuren moet zien hoog te houden. NED. II: Voor de tieners is het programma Waauwbestemd. In de gedanste hitparade is de gast deze keer de Italiaans-Belgische zanger Rocco Granata. Beslist interessant is de documentaire van de Engelse commerciële televisie, die hierna te zien is. Het is „Het spoor van de opium" en handelt over de handel in verdovende middelen die in het Verre Oosten nog altijd welig tiert. De documentaire geeft ook indrin gende beelden van de uitwerking en hoe de verslaafden ervan te gronde gaan. Na een aflevering van „Hazel" eindigt het KRO programma met „Kijk op Kunst'' (onderwerp de vrije expressie van kinderen). Daarna nog het journaal en van Teleac de vierde les in de cursus de detaillist als on dernemer. DONDERDAG 2 MAART. NED. I: Pipo, het journaal, de Ver rekijker, hel gewestelijk journaal en Sport Midweeks met een reportage van de strijd om het wereldkampi oenschap kunstrijden op de schaats in Wenen, onderdeel ijsdansen. Wat de rest van de avond betreft, na het journaal „Achter het Nieuws", een verhaal van Kronkel en een televi siespel. „Daar waar het verschil be gintis de titel van het stuk van de Engelse schrijver David Mercer. Het verschil tussen de generaties is on derwerp van dit spel, dat een typi sche Engelse inslag heeft. Na het ging nemen kreeg Huismans in de 28e minuut op de rechtervlegel een lange pass uit de achterhoede in zijn bezit waarna hij het leder naar de vrijstaande midvoor Bierkens door gaf die met een verrassend ver hard schot het leder in de rechterboven hoek liet verdwijnen (1-2). Tot 2 mi nuten voor tijd heeft Zierikzee ge probeerd de stand weer in evenwicht te brengen met het in de aanhef ver melde resultaat. nakijken gaf (0-3). In de 35e minuut gaf Lupgens, die tot dan toe weinig had laten zien. een goede voorzet welke door midvoor J. Schouls werd ingekopt (1-3). Kort voor de rust wist Lupgens nog door te breken maar zijn slecht gerichte schot ging hoog naast het doel. Na de rust viel bij MEVO het uitstekende spel op van F. de Oude op de spilplaats, die de Middelburg voorhoede praktisch ge heel aan banden wist te leggen. Een uitstekend schot van J. van Dijke wist de Middelburg-doelman op uit stekende wijze te steppen. Lupgens liet nog een goede scoringskans on gebruikt maar kort voor tijd slaagde hij er in door te breken en de doel man van de gasten kansloos te klop pen (2-3). Hoewel MEVO hierna nog' probeerde een puntenverdeling uit het vuur te slepen lukte dit niet meer. vrachtbrieven etc., in het vuur zijn verdwenen. De nablussing vergt nog grote aandacht van de Rotterdamse brand weer1, af en toe slaan de vlammen nog hoog uit boven het dak van de goederenloods. Weg was vier uur lang versperd WEZEP, 28-2. Vanmorgen (dins dag) om tien voor zeven is op de Nieuwe Rijksweg Harderwijk-Zwolle een trekker met oplegger, geladen met flesjes limonade, die in de rich ting Wezep reed, door onbekende oorzaak omgeslagen. De wagens kwamen dwars over de weg te lig gen. De glasravage was enorm. De vele gebroken limonadeflesjes maak ten elk verkeer onmogelijk. Het ver keer werd omgeleid over de Oude Zuiderzeestraatweg. Omstreeks half elf was het verkeer op de Nieuwe Rijksweg waar normaal. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. ZIERIKZEE Woensdag a.s. geen spreekuur woonruimtecommissie In verband met omstandigheden komt het spreekuur van de secreta ris van de woonruimtecommissie op woensdag 1 maart a.s. te vervallen. Er wordt een vervangend spreekuur gehouden op vrijdag 3 maart a.s. van 7 tot 8 uur. Bondsraadslid ABVA In de dezer dagen te 's Hertogen- bcsch gehouden districtsvergadering voor de provincies Limburg. Noord- Brabant en Zeeland van de Algeme ne Bond van Ambtenaren (ABVA) werd o.m. tot bondsraadslid gekozen de heer J. W. Manni, voorzitter van de afdeling Zierikzee van deze orga nisatie. Omgewaaide stelling versperde doorgang Noordhavenpoort Omstreeks twaalf uur in de afge lopen nacht is een voor restauratie werkzaamheden aan de stads-zijde laatste nieuws een herhaling van de les Automatisch regelen. NEDII: „Geen beter leven dan een buitenleven" levert het eerste half uurtje van het NCRV programma met nieuwe moeilijkheden rond het buitenleven van de New Yorkse ad vocaat. Hoofdschotel van de avond is „Internationaal Rendez-vous", met bijdragen uit Engeland, Frankrijk, Amerika, Rusland en Duitsland. In deze aflevering o.m. een interview met Pablo Casals, een gesprek met een Nederlands hoedenontwerpster- tje, dat in Londen werkt en optre den van een Russisch koor, de zan gers Udo Jurgens en Maurice Béjart, het gitaarduo Ida Presti en Alexan der Hahoya en ballet. Een korte af levering van „Attentie'- gaat vooraf aan de dagsluiting. Na het laatste nieuws nog een extra uitzending van het RKK waarin dr. A. Mertens een gesprek voert met de vermaarde theoloog Karl Rahner over de posi tie van de kerk in de wereld. WOENSDAG 1 MAART. NED. I: 17.00 Kinderprogramma 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 Mona; 19.25 Int. agrarisch nieuws19.51 Socutera; 19.56 Ster; 20.00 journaal; 20.12 Ajax-Dukla Praag; 22.00 Songfestival '07; 22.46 Ster; 22.50 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws: 20.01 Re clame; 20.05 Waauw; 20.35 Het spoor van opium: 21.15 Hazel; 21.40 Jeugd en kunst; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Teleac. DONDERDAG 2 MAART. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 Verrekijker; 19.10 Van gewest tot gewest19.30 Kunst rijden te Wenen; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Daar, waar het verschil begint; 22.45 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 20.00 Nieuws 20.05 Geen beter leven dan buitenleven; 20.30 Int. rendez-vous; 21.45 Attentie; 22.10 Ster; 22.15 Journaal; 22.30 Karl Rahner. van de Noord Havenpoort opgerichte stelling door de harde wind met stormkracht omver gewaaid. De in elkaar gestorte stelling kwam te recht voor de .ingang van de poort. De doorgang voor het verkeer werd daardoor geheel afgesloten. Door de rijkspolitie alhier werden maatrege len genomen om het verkeer op het obstakel te attenderen. De dienst ge- meentewerken zorgde er voor dat heden (dinsdagmorgen) om half ne gen de doorgang weer was vrijge maakt. Nieuw voorstel aan de raad: geen huur maar aankoop o.l.-school Als !de raad besluit overeenkom stig het voorstel van b. en w. dan zal de nieuw te bouwen 6-klassige (se- mi-permanente) openbare lagere school te Zierikzee niet zoals eerder besloten was, worden gehuurd doch worden gekocht. In een schrijven aan de raad in verband met de he den (dinsdag)avond te houden raads vergadering deelt het college name lijk mee, dat overeenkomstig de vi sie van Ged. Staten de liquiditeits positie van de gemeente momenteel geen aanleiding geeft tot het afslui ten van een huurovereenkomst maar tot het nader bezien van de moge lijkheid tot aankoop. Met aankoop is een totaalbedrag gemoeid van f 225.557. Bij koop zullen de jaarlijk se exploitatiekosten bijna f 3 000 la ger zijn dan bij huur. Het college stelt de leden van de raad dan ook voor het besluit tot huur in te trek ken en een nieuw besluit te nemen tot koop van de betreffende semi- permanente school. HAAMSTEDE Kinderoperette Wie de laatste zaterdagmiddagen de 'kinderfietsjes voor de repetitie zaal zag staan en liggen, wist dat er weer hard gewerkt werd door het kinderkoor Westelijk Schouwen aan de jaarlijkse uitvoering. Er is dan ook veel gerepeteerd dit jaar omdat ten eerste het koor een zekere „stand" heeft op te houden en ten tweede omdat de operette van dit jaar, „Het droomprinsesje" genaamd zo bijzonder moeilijk is. Iets dat moeilijk in te studeren is, is meestal van goede kwaliteit en de directeur, de heer M. Hogenstein zeide ons dat het een der mooiste operettes is, die ooit opgevoerd werd. Maandagmor gen arriveerden de kisten met de be nodigde costuums voor de koning, de prins, en niet minder dan zes prinsessen. Verder staat nog een heks op het programma, een elfen koningin, raadsheren en de gebrui kelijke omlijsting van elfen en ho velingen en pages. Vrijdagavond is de première in hotel Bom. Een week daarop de voorstelling in hotel „Het wapen van Burgh" en op 11 maart in een mid dagopvoering de gebruikelijke be jaardenmiddag, eveneens in „Het wap envan Burgh". Voor de operette nog een 7-tal zangnummers, kersvers ingestudeerd waar weer heel leuke liedjes tussen zitten. Door de hoge kosten kan het koor nog een massa donateurs ge bruiken en het verzoekt dan ook een ieder die met 'dit koor sympathiseert en wie doet dat niet?, zich te laten inschrijven als zodanig. BROUWERSHAVEN Feestavond Volksonderwijs Aanstaande zaterdag 4 maart houdt de afd. Brouwershaven van Volksonderwijs haar jaarlijkse pro- paganda-feestavond in hotel „Jacob Cats". Op deze avond zal door de toneelgroep V.O Oosterland worden opgevoerd het spel „De gouden kooi" Na afloop is er een groot bal. Prij zen voor do loterij kunnen bezorgd worden bij het secretariaat Jacob Catsstraat 9. OOSTERLAND Vergadering Coöp. Boerenleenbank OOSTERLAND. De Coöperatieve Raiffeisenbank (Boerenleenbank) „Oosterland" hoopt op donderdag avond 2 maart e.k. een gewone jaar lijkse ledenvergadering te houden in café „Even Buiten" van de heer Bouma. Behalve het zakelijk gedeel te zal er ook nog een natuurfilm worden vertoond uit de Afrikaanse jungle. Filmavond mefkhandelaren Op vrijdagavond 3 maart a.s. zal in de Conferentiekamer alhier een filmavond plaats hebben, aangebo den door de gezamenlijke melkhan delaren hier ter plaatse, zulks in sa menwerking met de fabrikanten van de Leeuwenzegelmargarine. De toe gang is alleen voor ouderen. De hoofdfilm, die vertoond zal worden, is getiteld: „Pünktchen und Anton". BRUINISSE Culturele avond De culturele avond, vorige week in het Ned. Herv. Verenigingsge bouw gegeven, was matig bezocht. Ds. H. Jagersma, hervormd predi kant te Bruinisse, opende de avond waarbij hij er op wees dat 2/3 van de wereldbevolking honger lijdt .ter wijl men in west-Europa voedsel- overschotfcen heeft, zo ook in Noord- Amerika. De NOVIB is een der or ganisaties die tracht mee te werken de ongelijkheid op dit gebied te ver kleinen, daarom is het goed dat met alle mogelijke middelen getracht woi-dt iets te doen voor de zg. onder ontwikkelde gebieden. Het Hervormd Kerkkoor, onder leiding van de heer J. van den Berge zong een aantal nummers, terwijl door de toneelgroep van „Nu met Hope" 'het toneelstuk „Het onver woestbare" werd opgevoerd. Zang zowel als toneel werden uit stekend vertolkt Om de onkosten te dekken was er in de pauze een verloting, die ook weer de nodige spanning bracht. Mevrouw van de Linde-Bezemer sprak een dank- en slotwoord. Door het NOVIB-comité kon f115 worden overgemaakt aan het hoofd kantoor, terwijl mevrouw Hatten- bach-Kolbach de gelegenheid waar nam om niet minder dan 35 busjes te plaatsen „Een gast aan tafel". IN MEMORIAM K. B. BIJ DE VAATE Na een ziekte van verschillende weken overleed op de leeftijd van 80 jaar de heer K. B. Bij de Vaate, in leven rustend onderwijzer van de Chr. School te Nieuwerkerk. Tot aan zijn pensionering in 1952 heeft de heer Bij de Vaate deze school verschillende tientallen jaren gediend en enkele generaties jeugd zien komen en gaan. Buiten de directe sfeer van zijn werk, heeft de thans overledene zich ingezet op diverse terreinen van het kerkelijk en openbare leven. Gedurende verschillende perioden was hij ouderling van de Gerefor meerde Kerk en afgevaardigde naai de classis. Vooral heeft hij zijn sporen ver diend op het gebied van het jeugd werk, als penningmeester van de Afd. Zeeland van de toenmalige Ger. Bond van Jongelingsverenigingen en voorzitter van de Ring Schouwen- Duiveland. Hij diende vele jaren de A.R.-kies- vereniging als voorzitter en was ge ruime tijd bestuurslid van de Groe ne Kruis-afdeling. Gedurende een 25-tal jaren was hij verbonden aan de toenmalige B.V.L. In de mei-da gen van 1940 was hij leider van de Luchtbeschermingsdienst. De heer Bij de Vaate. die - on danks zijn verschillende funkties - onopvallend zijn weg placht te gaan, heeft een belangrijke plaats in het dorpsleven en daarbuiten ingenomen en onderhield nog talrijke contacten, met name met zijn oud-leerlingen. Na een rouwdienst in de Ger. kerk aan de Ooststraat, zal hot stoffelijk overschot vrijdag 3 maart a.s. ter aax-de worden besteld op de algeme ne begraafplaats te Nieuwerkerk. VOETBAL. DFS II—Hansweertse Boys: '11 slechte wedstrijd (2—3) Dreischor verloor kansloos van 't Goese Robur (3—6) Weifelend Zierikzee speelde gelijk tegen DIVO (2—2) MEVO-Middelburg eindigde in winst voor gasten: 2—3 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2