HET LIDTEKEN Ouderavond openbare school Ellemeet Gemoderniseerd herenkledingbedrijf werd officieel geopend Scharendijke spreekt zich uit voor samenwerking in streek-V.V.V. STREEKNIEUWS ZIFR1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 februari 1967 Nr. 19751 Voorlopig geen wijzigingen in het lesrooster ELLEMEET, 24-2. Voor een der tigtal aanwezigen opende de heer Elenbaas, voorzitter der oudercom- missie de ouderavond van de oJ.- .school te Ellemeet. Via vlotte verkie zingen en het voorlezen der notulen kwam de vergadering op het strui kelblok van de avond. De heer B. A. Kievith, hoofd der school, stelde in zijn jaarverslag een rooster wijziging voor, hetgeen voor enkele aanwezi gen een onoverkomelijke hindernis bleek. De heren Elenbaas en Horst, resp. voorzitter en penningmeester der ou dercommissie traden af en stelden zich. niet herkiesbaar. Op voordracht werden mevrouw N. Kristelijn-v. d. Noot en de heer Linders met meer derheid van stemmen gekozen als nieuwe leden. De aftredende voorzit ter heette hen welkom in de commis sie. Hierna volgde het jaarverslag door het hoofd der school. Deze memo reerde enkele belangrijke zaken als het schoolzwemmen, waarmee vorig jaar een begin werd gemaakt en de gymnastieklessen die tegenwoordig kunnen worden gehouden in de zaal in Scharendijke. Ook het komende voorjaar zal er weer schoolzwemmen zijn; de gemeente heeft zich bereid verklaard, het lesgeld hiervoor te vergoeden. Ter sprake kwam verder nog het schoolreisje. De heer Kievith legde de ouders uit, dat het lesrooster nog al eens moeilijkheden opleverde op een twee-klassige school. Hij zou daarom graag het voorbeeld van andere soortgelijke scholen willen volgen. Waarbij: verschillende lessen gesepa reerd worden gegeven. Dit houdt dan in. dat afwisselend voor één klas de school 's middags om 1 uur begint, terwijl de andere klassen om kwart voor twee komen. Voor de leerkrachten zou deze re geling Inhouden, dat zij langere da gen maken. Dit werd door de ouders wel gewaardeerd, omdat een derge lijke roosterwijziging een voordeel voor de kinderen zou zijn. Voor en kele aanwezigen echter bleken er Karei de Grote-prijs voor minister Luns AKEN, 26-2. De „Karei de Gróte- prijst van de stad Aken, die jaarlijks kan, worden verleend voor bijzonde re verdiensten op het gebied van de eenwording van Europa, is dit jaar toegekend aan de Nederlandse minis ter van buitenlandse zaken, mr, J. M. A. H. Luns. Nieuwe vulkaan in Zuidpoolgebied BASIS SCOTT, 26-2. Op de Niéuw- Zeelandse basis Scott in het Zuid poolgebied is een rookof stoom wolk waargenomen boven de 3.260 meter hoge berg Terror, 60 km. van de basis. Twee Nieuwzeelandse geo logen zijn er op uit getrokken om de zaak te onderzoeken, men verwacht dat zij vijf dagen weg blijven. Tot dusver meende men dat de vulkaan was uitgedoofd. Zes weken geleden namen de Nieuwzeelanders vulkanische activi teit waar op de berg Melbourne, 400 km. ten noorden van de basis. OUWERKERK Ned. Herv. Kerk De extra-collecte voor het Wereld- diaconaat heeft alhier opgebracht f 68,30. Geslaagde utivoering Harmonie „Nieuw Leven" De jaarlijkse uitvoering van het harmoniegezelschap „Nieuw Leven" is uitstekend geslaagd, Na de mars „Semper Fidelis" van Sousa opende de voorzitter, de heer J. Boot, de avond met een welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, inzonderheid de eerste burger van Duiveland, bur gemeester van Eeten en het erelid. Twintig man „zitten" thans als wer kend lid in de „muziek" en er wach ten nog 6 a 7 instrumenten op be spelers. Het programma werd hier na afgewerkt, dat bestond uit mu ziek en een blijspel. De burgemees ter bedankte aan het eind namens de volle zaal voor het gebodene. Hij geloofde dat de vereniging het diep tepunt voorbij is en vond dat mu ziek, zowel als toneel, van behoorlijk niveau was. „Als de instrumenten, die over zijn, bezet zijn, zal het to neel te klein worden", aldus spr., „maar dat is het minste". Voorzitter Boot was blij, dat de uitvoering zo goed in de smaak was gevallen en richtte dankwoorden tot alle mede werkers. De dames-tonelisten ont vingen bloemen en de heren een ro kertje. OOSTERLAND Ledenvergadering reisve'eniging „De Vriendenkring" De plaatselijke reis vereniging „De Vriendenkring" hield in café „Even Buiten" van de heer Bouma alhier, haar ledenvergadering, onder voor zitterschap van de heer J. Kwaak. De opkomst was maar matig te noe men De voorzitter opende de bij eenkomst met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Uit het jaarver slag door de secretaris-penningmees ter de heer L. M. van der Maas, bleek o.m. dat het ledental door verschil lende omstandigheden was afgeno men tot 24. waardoor nu de moge lijkheid weer is geschapen om als lid toe te treden. Uit het financieel ver slag bleek dat er een goed batig sal do in kas was. Besloten werd de jaarlijkse tweedaagse reis maar bin nen de landsgrenzen te houden dit jaar. met als logecrplaats Zwolle. Was ter vergadering vastgesteld als datum 4 en 5 juli e.k.. later bleek dat deze dagen juist vielen in de bouw vak va kan tie. wat bezwaarlijk werd geacht. Als datum werd nu vastge steld 27 en 28 juni. nogal wat bezwaren aan te kleven. Met slecht weer worden de kinderen vaak door de ouders gebracht en met de spreiding van lesuren zou er twee keer gereden moeten worden. Hoewel burgemeester S. Francke zich zeer positief uitsprak over het idee. werd het toch voorlopig op de lange baan geschoven. Na de pauze, waarin het werk van de kinderen werd bekeken, volgde een lezing door mevrouw Mensen over sexueie voorlichting aan kinde ren. Het werd een warm pleidooi voor een openhartige voorlichting aan de kinderen. Wel stelde spreker dat de kinderen zelf het tempo bepalen. Men moet ze niet meer vertellen, dan waarom ze vragen. Na de lezing volgde nog een levendige discussie, waaraan veel ouders deelnamen. De heer J. Elenbaas sloot de avond met een woord van dank aan de ou ders voor hun belangstelling. Tevens dankte hij de burgemeester en wet houder en ds. F. C. M. Roodenburg voor hun aanwezigheid. Vernieuwde zaak „Elegant" past goed in omgeving Bliksem trof drie voetballers BIRMINGHAM, 25-2, Enkele dui- zenden toeschouwers hebben .net af grijzen op het voetblaveld van Shir ley in de buurt van Birmingham toe- ge-keken toen in de 40e minuut van, de amateur ontmoeting Highgate- Enfield de bliksem insloeg. Drie spe lers van Highgate namelijk midden voor Tony Allen en de broers Eric en Roy Taylor werden getroffen en in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis gebracht. De artsen vech ten voor het leven van de drie voet ballers. Enfield zegevierde met 1-0. Zeven executies in Perzië TEHERAN, 25-2. Een executiepe loton van het leger heeft zaterdag in Firozabad, in het zuiden van Perzië, vijf burgers en twee onderofficieren terechtgesteld. De burgers waren schuldig verklaard aan verzet tegen de politie. De officieren hadden bij het incident bevelen geweigerd. Vijf tien andere onderofficieren kregen tien jaar dwangarbeid. Bij het ge vecht was een politie-officier om het leven gekomen. IN MEMORUM J. DEKKER Een kijkje in het vernieuwe sfeervolle interieur, met rechts de ronde toon- ZIERIKZEE. 24-2. In het beeld van het winkelcentrum van Zierik zee heeft zich weer een verandering voltrokken. Het herenkledingbedrijf „Elegant" van de heer M. F. Deurloo aan het Havenplein is geheel gemo derniseerd en vrijdagmiddag vond de officiële opening plaats. Dit geschiedde dcor mevrouw- T. Kastelein-van Houdt, echtgenote van de burgemeester van Zierikv.ee. In een kleine toespraak noemde zij de hernieuwde zaak passend bij de om geving, en voldoen aan de smaak van het publiek en de eisen des tijds. De hoop uitsprekend dat alle wensen van de heer Deurloo in vervulling mogen gaan verklaarde mevrouw Kastelein de vernieuwde zaak voor geopend. Verder werden nog enkele woor den gespreken door de heer J. K. Deurloo die vooral de kracht en de moed van zijn zoon roemde die deze steeds bij het zaken doen aan de dag legt. De heer Bijl sprak als collega en als lid van dezelfde inkoopvereniging als de heer Deurloo. Hij noemde het resultaat van de verbouwing een knap stukje werk. De heer Dek kei- voerde het woord namens de uitvoe rende ambachtslieden en stipte de prettige samenwerking met de archi tect aan. De architect, de heer Kraamer, gaf een toelichting op het ontwerp en uitvoering. Hij noemde daarbij ook de prettige samenwerking met de uitvoerenden. De heer Deurloo dank te tenslotte alle sprekers. Hij com plimenteerde aannemers en archi tect met het feit dat zij er in wa ren geslaagd bij het pand uiterlijk aan te geven wat het innerlijk in hield. Bij het smalle winkelpand, dat to taal 4 meter breed is, bestond grote behoefte aan een zo breed mogelijke openheid, waarbij de entree zich zo min mogelijk als „deur" opdringt. Dit is opgelost door toepassing van nieu we glastechnieken, die volledig gla zen stijlen en dito deuren mogelijk maken en door deze glazen entree ook als etalage te laten meespelen, en er achter te etaleren. Dit vergt een speciale etaleringslechniek, die met verplaatsbare plateaus de gehele breedte kan benutten. Met de grootst mogelijke eenvoud in ontwerp en door gebruikmaking van slechts en kele mooie materialen zoals glanzend gepolijste lichtgrijze Franse graniet voor de omlijsting van het geheel, naturel geanodiseerde aluminium glasprofielen en luifelvoorzijde voor de overgang van glas naar natuur steen en tenslotte het spiegel- en se- curitglus zelf, heeft dit winkelpand zijn gezicht gekregen. Het over de volle breedte te kunnen etaleren is benadrukt door het aanbrengen van een zwevend plafond, dat zich even naar buiten doorzet en omwille van de nagestreefde eenvoud onopvallend het zonnescherm herbergt. De etala geruimte onder dit tussenplafond wordt slechts verlicht door een groot aantal daarin opgenomen „bolspots", zonder gebruikmaking van TL lam pen. Deze methode garandeert een maximum aan sfeer en verleent de etalagegroepen een grote intensiteit. Boven de entree is een bescheiden' neonreclame aangebracht die de naam ..Elegant" toont. In de drie- hoekvormige deurgrepen komt nog even het Franse graniet van de om lijsting terug. De bestaande winkel inrichting die voornamelijk uit pa- lissanderomlijstingen is opgebouwd, heeft een daarop aangepaste beëin diging gekregen in de etalageruimte. De verbouwing is in slechts 14 werk bare dagen gerealiseerd De uitvoe renden waren Fa's Den Dekker en- Holm te Zierikzee, aannemers; Fa. Van Dalen te Zierikzee, natuursteen- werk; Fa. Saman te Zierikzee, smid- werk; N.V. Prins te Vlissingen, glas werk; N.V. Winkelman te Amster dam, aluminium werk; N.V. Bingham te Schiedam, zonnescherm. Geanimeerde ledenvergadering Op 68-jarige leeftijd overleed zon dagmiddag in de Cornelia Stichting te Zierikzee de heer Jan Dekker, wethouder der gemeente Brouwers haven. Met zijn heengaan is een ein de gekomen aan een vruchtbaar le ven, dat in het teken stond van be hulpzaamheid en steun aan anderen. Voor de gemeenschap in zijn geheel was de heer Dekker iemand, die met ruime kennis van zaken menige kwestie tot een goede oplossing wist te brengen. Ruim 20 jaren heeft hij de gemeente gediend als gemeente raadslid waarvan 17 jaar als wethou der voor de Partij van de Arbeid, waarbij hij vele vraagstukken, vooral na de herindeling der gemeenten heeft helpen oplossen en diverse kal pitaalswerken mede heeft helpen re aliseren. Op de hem eigen wijze wist hij altijd door kalm overleg de nodi ge activiteiten te ontplooien ten bate van de gemeente. Op politiek terrein heeft de heer Dekker verscheidene posten bekleed. Naast zijn wethouderschap was hij jarenlang voorzitter en later be stuurslid van de plaatselijke afdeling der P.v.d.A. en voorzitter van de VA RA-afdeling. In de kol'enbondvereni- ging „Brouwershaven" bekleedde hij de functies van secretaris en pen ningmeester. Ere-lid was hij van de ijsclub ,,'t Weeltje". Vele eilandbewo ners hebben de overledene leren kennen en waarderen in zijn functie van bode-controleur bij het Alg. Mij. Ziekenfonds „Schouwen-Duiveland", hetwelk hij vanaf de oprichting in 1938 tot aan zijn pensionering in maart 1964 met zijn beste krachten heeft gediend. Met dankbaarheid zullen vele ver zekerden aan hem terugdenken daar hij voor een ieder op de bres stond en menig advies zijnerzijds tot tevre denheid leidde. Zijn heengaan bete kent vooral voor de bejaarden van Brouwershaven een gevoelig verlies, daar de heer Dekker bij het organi seren van de jaarlijkse bejaardenrei- zen de spil was, waar alles om draai de. Ieder jaar was de gehele organi satie en leiding in zijn handen. Met de heer Dekker is een gemeen schapsmens heengegaan, die een gro te plaats innam bij de bevolking, het gemeentelijk apparaat en diverse verenigingen. In grote dankbaarheid zullen de velen, die hem van nabij hebben leren kennen aan hem terug denken voor het vele vruchtbare werk. dat hij op diverse posten heeft verricht. De teraardebestelling is vastgesteld op woensdag 1 maart op de algemene begraafplaats te Brouwershaven. SCHARENDIJKE, 24-2. Voor de in café Grootveld gehouden leden vergadering van de V.V.V. voor Scharendijke en omstreken bestond flinke belangstelling. In zijn ope ningstoespraak maakte de voorzitter, de heer L. F. van Wijck er gewag van, dat 1966 wat het aantal over nachtingen betreft een gunstig jaar is geweest. Spreker bracht verslag uit over het samengaan van de V.V. V.'s in de Contactcommissie voor Schouwen-Duiveland. Hij betreurde het vele gekrakeel in deze commissie en ook het feit, dat sommige leden in deze commissie menen het recht te hebben namens andere V.V.V.'s op te treden alsof men met onmondige kin deren te maken heeft. Niettemin wordt gehoopt, dat een sfeer van goede samenwerking zal ontstaan. Ondanks de ideële motieven tot sa menwerking kan een plaatselijk in lichtingenbureau niet worden gemist. De voorzitter zegde de heer en me vrouw Roose dank voor het. vele werk, dat zij voor de V.V.V. hebben verricht. Spreker hoopte, dat bij de ontwik keling van het Grevelingenbekken ook de streek rond Scharendijke vol doende aan zijn trekken zal komen. Naast de verschillende commissies en stichtingen welke zich met de in richting van het Grevelingenbekken zullen bezig houden zal het nodig zijn, dat ook op plaatselijk bestuurs niveau de nodige voortvarendheid wordt betracht. Het jaarverslag Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer R. Roose, bleek dat het totaal aantal overnachtingen voor Scharendijke en wijde omgeving over 1966 heeft bedragen 47.823 (1965: 34.292). De grote toeneming komt o.a. door een tweetal grote kampen, die gehouden zijn. De toe neming is het grootst in de sector kampeerterreinen. De jaarrekening over 1966 sluit met een batig saldo van f 361,32. De kóscommissie rapporteerde bij mon- de van de heer J. Lernsom, dat de administratie van de penningmeester in orde bevonden is, waarna de re kening vastgesteld wordt. De voorzitter bracht de heer A. Ornée dank voor het gevoerde finan ciële beheer. Hij hoopte, dat de heer Ornée dit nog een aantal jaren zal willen blijven doen. Tot nieuwe leden van de kascom- missie werden benoemd: mevrouw Van der Maas en de heren C. I. van Nieuwenhuizen en A. Padmos. Na de pauze werd allereerst over gegaan tot het kiezen van een nieuw bestuurslid wegens aftreden van de heer H. Ringelberg, die zich niet her kiesbaar gesteld had. Na enige stemmingen werd geko zen de heer J. Lemsom, die zijn be noeming aannam. Een streek-V.V.V. De voorzitter deed vervolgens en kele mededelingen over de stand van zaken met betrekking tot de op te richten Streek V.V.V. Schouwen- Duiveland. Een ontwerp van de sta tuten is gereed gekomen. Met de Vereniging van b., w. en s. op Schou wen-Duiveland is overleg gaande over de inhoud van de ontwerp-sta- tuten. De voorzitter wees er nog eens op, dat bij samenbundeling van de V.V. V.'s krachtiger naar buiten zal kun nen worden opgetreden. Ook zal een Streek-V.V.V. taken van de plaat selijke V.V.V. kunnen overnemen. De heer A. van Dongen stond nog al sceptisch tegenover een Streek-V.V. V. en meende, dat de belangen van de kleine V.V.V.'s niet voldoende tot hun recht zullen komen. De voor zitter stelde, dat men op het gebied' van samenwerking het nodige ver trouwen zal moeten hebben. De heer J Lemsom viel de voorzitten, bij en wees er op, dat de V.V.V. Scharen dijke zeker moet medewerken aan een Streek-V.V.V. Alleen kan nu eenmaal weinig bereikt worden; door samenwerking is veel mogelijk. Samenwerking Ook de plv. directeur van de Prov. V.V.V., de heer van der Wal, be klemtoonde nog eens de belangen van een Streek-V.V.V. De vergadering ging er in principe mee akkoord, dat de V.V.V. Scha rendijke zal meewerken aan de op richting van een Streek-V V.V. Schouwen-Duiveland. Door de V.V.V.'s „Burgh-Haam- stede" en „Renesse Vooruit" is aan de V.V.V. Scharendijke voorgesteld om te komen tot een nauwere sa menwerking. Gemeend wordt, dat een aantal taken gemeenschappelijk kunnen worden verricht, zoals pro paganda, voorlichting, organiseren van-, excursies enz. De voorzitter deelde mede, dat beide V.V.V.'s reeds nauw met elkaar samenwer ken, doordat zij dezelfde administra teur hebben. De ledenvergadering machtigde het bestuur tot het doen van de nodige stappen om te komen tot een nauwere samenwerking met beide V.V.V.'s. De voorzitter zette uiteen welke plannen er bestaan voor 1967, wat de evenementen betreft. Spreker hoop te dat de evenementencommissie zich niet alleen met het samenstel len van een programma zal 'bezig houden, maar ook bij de uitvoering steun zal verlenen. Aan het slot van de vergadering deelde de heer van der Wal mee, dat hij met veel genoegen de geanimeer de vergadering 'had bijgewoond. Het was spreker opgevallen dat voor het V.V.V.-wezen te Scharendijke goede belangstelling bestaat. De toekomsti ge ontwikkeling voor Scharendijke en omgeving ziet spreker gunstig in. De voorzitter sloot hierna de ver gadering met het uitspreken van de hoop, dat het seizoen 1967 voor Scharendijke en omgeving goed zal worden. ZIERIKZEE Tentoonstelling „Helodea" werd succes De aquariumvereniging „Helodea" te Zierikzee, die vorige week een expositie' heeft georganiseerd, is bij zonder tevreden over het aantal be zoekers; met 600 a 700 personen overtrof dit de verwachtingen Ins gelijks is ook de verloting naar wens geslaagd. Voorts hebben zich 11 nieuwe leden aangemeld; het leden tal bedraagt thans 31. Stedelijk bedrijf op voorjaarsbeurs In de gebouwen van de Koninklij- ke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht wordt van 6 tot en met 14 maart a.s. een voorjaarsbeurs gehouden, welke geheel in het teken staat van de bouw- en verwarming. In de Marij- kehal zal o.a. een Zierikzees bedrijf aanwezig zijn. Het betreft hier de N. V. Thermecon, maatschappij tot ex ploitatie van werkwijzen en syste men op isolatiegebied. Deze N.V. zal daar haar isolatiesysteem „Danco- Therm" propageren. KERKWERVE N.C.V.B. vierde tienjarig bestaan Vorige week vierde de N.C.V.B.- afdeling te Kerkwerve in de feeste lijk versierde zaal van het vereni gingsgebouw -het tienjarig bestaan. Na een welkomstwoord door de pre sidente, mevrouw Francke-van Nes, werd een voor deze avond samen gestelde liturgie gelezen door de da mes van het bestuur. Dit werd afge wisseld met zang door een koortje en samenzang. Hierna werden ge lukwensen aangeboden door de plaatselijke Herv. vrouwenvereni ging, de Chr. Ger. vrouwenvereni ging en de zangvereniging. Er wa ren ook vertegenwoordigsters van de N.C.V.B. uit Zierikzee en Haamstede. Twee oud-bestuursleden boden de presidente een plantenbak met plan ten aan omdat zij gedurende de af gelopen tien jaar de afdeling beeft gepresideerd. Mevrouw Francke kreeg verder het insigne van het tienjarig bestaan op de borst gespeld door mevr Jongstra. In de pauze werd getracteerd op koffie en gebak. Mej. I. van Nes declameerde ver volgens „Een nieuw lied van den Heer" van Michiel v. d. Plas, waar na de verslagen volgden van secre taresse en penningmeesteresse. Na dat nog een feestelijke tractatie had plaatsgevonden declameerde mej. van Nes met veel succes enige stuk jes van Felix Timmermans en Annie M. G. Schmidt. De avond werd met woorden van dank tot allen die had den meegewerkt en dankgebed ge sloten door de presidente. RENESSE Heropening zaak Op vrijdag 3 maart a.s. wordt verfhandel „De Hoek", een zaak in verf, behang, kleinijzerwaren ep ge reedschappen aan de Lange Reke (16) met een receptie voor het pu bliek heropend. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk De man schoof zijn hand over de tafel en strekte zijn vingers om de hand van de vrouw. „Waarom gaan we niet trouwen, Map? Waarom zou den we eigenlijk niet trouwen?" De vrouw aan de andere kant van de tafel keek hem niet eens aan. Ze staarde altijd naar één punt: dooi de half geopende deur, die de ver binding vormde met het restaurant en de keuken, kon ze de kok zien met zijn hoge witte muts. Hij maak te gekheid met een van de kelnerin nen. Ze kende haar wel, de kleine zwarte Gerrie. Ze woonde halver wege Ilpendam, net waar het veer naar Purnierland was. De kok ken de ze niet. Waarschijnlijk import. Maar wel knap. Geen wonder, dat Gerie zich af en toe door hem liet kietelen. Ze hoorde haar lach. Het was niet druk in het restaurant, zo midden op de dag. Er zaten maar een paar mensen. De kok boog zich voorover en fluisterde haar kenne lijk wat in het oor. Gerie giechelde en sloeg met haar servet naar hem. Zo begint het altijd, dacht Map. Een grapje, een flirt, een avondje uit, een zoen en tenslotte het stadhuis. Dat was immers het doel van ieders leven. Of niet? Er bleven natuurlijk ook mensen ongetrouwd, mannen zowel als vrouwen. Trouwen.., had Wieg het daar zoëven niet over? Wat had hij eigenlijk precies gezegd? „Je luistert niet eens naar me", klonk het teleurgesteld uit zijn mond. Map schrok min of meer te rug tot de werkelijkheid. Gelijk voelde ze zijn hand op de hare en keek er naar. „Meen je het?" vroeg ze op goed geluk. Ze herinnerde zich nu vaag het woord „trouwen" gehoord te hebben, dus gokte ze. „Wat dacht je? We kennen elkaar nu lang genoeg. Eigenlijk kennen we elkaar al vanaf de school, niet?" Map knikte, nog altijd een beetje verstrooid. „Bedoel je, dat je „Ja, dat ik met je wil trouwen. Ik verdien goed, ik houd van je en eh. nu ja, vind je het soms gek?" „Nee." Ze schudde haar hoofd. Ik heb een huwelijksaanzoek, dacht ze, en het doet me niets. Ik zou er ei genlijk om moeten lachen. Ik wil helemaal nog niet trouwen. Kijk nu eens naar Toos, mijn vroegere vrien din. Vier jaar getrouwd, twee kin deren en de derde op komst. Wat zei ze laatst, toen ze bij haar op be zoek was? „Trouw maar niet te gauw, Map, dat zie je aan mij. Kin deren en zorgen. Allebei heb je eer der dan je denkt. Geniet nog maar van je jeugd. Als je getrouwd bent, is het uit met de pret." „Jawel maar het overrompeld me een beetje," haastte Map te verkla ren. Wat moet ik nu meer zeggen? Ja soms? Eigenlijk is het een beetje belachelijk. Hoe komt hij eigenlijk op de gedachte, dat ik met hem wil trouwen? Al is hij een leuke jongen, hij is toch niet m'n ideaal. Ik wacht op oen zachte, rustige man, die me beheerst in z'n armen neemt en me rustig een zoen geeft. Hij mag me ook wel kietelen en flirten vind ik ook leuk. Maar Wieg is zo wild. Als hij me zoent, doet m'n mond zeer. En hij omklemt me dan alsof hij me wil dooddrukken. Het is wel eens angstig. Soms vind ik het wel fijn, als hij me liefkoost. En hij is een nette jongen, dat is heel wat waard. Hij heeft nog nooit iels verkeerds gedaan. Dat zou ik natuurlijk niet wilen. Maar ik moet toch wat zeg genhij kijkt me maar aan. ,Ik wil eigenlijk helemaal nog niet trouwen," antwoordde ze, met. haar goedhartige lach op het gezicht. „Waarom ben je ineens zo haastig? Het is zo toch ook fijn?" De man boog zich over de tafel heen naar haar toe. Luister eens. Map, over enkele weken moet ik examen doen, voor tweede. Als ik slaag, ga ik weer varen. Minstens een jaar, misschien nog langer. Dan ben ik niet vaak thuis. Soms blijf ik maanden weg. Als ik dan zou weten dat jij thuis op me zoudt zitten wachten, dan zou het voor mij veel prettiger zijn, begrijp je? En zo lang ik nog thuis ben, zoals nu, heb ben we weer een hele poos moeten wachten." .Wanneer moet je examen doen?" „O, in juli. Dat is nog twee maan den. Ik zou graag nog een kort poos je met je samen willen zijn, als ge trouwd man. Ik ga dan weer varen met prettige herinneringen aan on ze eerste huwelijksdagen." Hij boog zich nog dieper naar voren en fluis terde: „En nachten." „En als je nu eens niet slaagt?" probeerde Map zo rustig mogelijk te vragen. Ze voelde een kleur opko men en wilde niet weten, dat ze van deze laatste uitlating enigszins ge schokt was. „Dat is een kans van één op tien. Of misschien één op twintig. Ik stu deer toch iedere dag? Dacht je soms dat ik thüis de krant zat te lezen? Ik blok uren. achtereen. Vanmorgen bijvoorbeeld ben ik al om half zes opgestaan .Ik heb m'n boeken ge nomen en ben naar het. tuinhuisje gegaan. Daar heb ik zitten leren tot broodeten. En daarna opnieuw. Ma bracht koffie en pas om twaalf uur ben ik ermee gestopt. Na het eten heb ik een uurtje gepit, waarna ik wat ging wandelen. En toen kwam ik jou tegen in de stad". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3