IK SPAAR HIJ ZIJ SPAART SPAART WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE RA1FFEISENBANKEN OP SCHQUWEN-DUIVELAND komt cle ótral i\og meer wensen van middenstand VAN DICHTBIJ EN VAN VER Storm woedde in Amsterdam Wat biedt de BEELDBUIS? DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Zuidwest-Afrika Om een tunnel ondier Het Kanaal Mao verkiest rust aan de grens 11ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydag 24 februari 1967 Nr. 19750 OEN HAAG. 22-2. Nadat de Ku- ninklijke Nederlandse Midden standsbond zich maandag jl. zelf standig met wensen en verlangens bij informateur dr. J. Zijlstra had aangediend, hebben de overige drie verbonden van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zich geza menlijk tot de informateur gewend om hem in een brief van hun in zichten deelgenoot te maken. In tegenstelling tot de K.N.M.B. zijn deze drie centrale organisaties van zelfstandige ondernemers van mening dat het middenstandsbeleid alleen dan in het totale beleid kan worden geïntegreerd als de in het bijzonder met het behartigen der be langen van het midden- en kleinbe drijf belaste bewindsman ook de status en de formele bevoegdheden heeft om mee te spreken over het te voeren algemene beleid. Fraaie Romeinse vaas gevonden DEN BOSCH, 22-2. Bij riolerings werkzaamheden in de Bossche bin nenstad is onlangs - maar nu pas bekend geworden - een belangrijke archeologische vondst gedaan. Het betreft hier namelijk een grote vaas van aardewerk, die volgens deskun digen uit de tweede eeuw na Chris tus stamt. De vondst werd verricht in de onmiddellijke nabijheid van het oudste (gerestaureerde) huis van Den Bosch, ,,De Moriaan", dit huis dateert van rond het jaar 1200. Uit een en ander leiden deskundigen af dat reeds er in de Romeinse tijd een nederzetting was in Den Bosch. De gevonden vaas is volgens de Rijks dienst voor Oudheidkundig Bodem onderzoek een dolium (een Romein se voorraadkruik uit de tweede eeuw na Christus) ADVERTENTIE DURE ZEGELS DEN HAAG, 22-2. Een blokje van twee gestempelde Napo- litaanse postzegels van een halve tomese uit het jaar 1860 heeft op de tweede dag van de driedaagse postzegelveiling van J. K. Rietdijk N V. in Den Haag 10.800 opgebracht. Dit is een som, die aanzienlijk bo ven de prijs uitgaat die in de catalogus Yvert 1967 staat ver meld: 6000 francs of ongeveer 4.400. Ook voor een Vati caanse postzegel van 50 lire uit 1958 werd een hoge prijs betaald, namelijk f 2.300. De ze postzegel had bijzondere waarde voor de filatelisten door een afwijkende tanding. m Een pas uit Noord-Vietnam te ruggekeerde Russische deskundige heeft de Chinezen er van beschul digd dat zij Russische supersone ja gers, bestemd voor Noord-Vietnam stelen, en daarvoor in de plaats ver ouderde Chinese vliegtuigen naar Noordvietnamese vliegvelden sturen. spaarbank en alle bankzaken Kantoren te: BrulnUte - Brouwershaven Drelschor - Haamstede - Korkwerve - Nieuwerketk- Ooslerland- Ouwetkerk- Reneste - ScharendIJke - Schuddebeurs Serooskerke Sirjanslar.d en Zierlkzee. Zonnemeire - Noordgouw» Een officieel blad in Birma heeft gemeld, dat sinds half februari een lange stoet vluchtelingen uit China Birma is binnengestroomd. Gevreesd wordt dat alle achttien opvarenden van de Canadese treiler „Cape Bennie", die dinsdag in sneeuw en mist cp de rotsige kust van Neva Scotia bij Halifax liep, zijn omgekomen. Men heeft tot dusver negen lijken geborgen. DEN HAAG. De Martinus Nij- hoff-prijzen voor vertalingen zijn i;i de raadzaal van de gemeente Den Haag uitgereikt aan de in Australië geboren en in Nederland wonende A. Brotherton en aan Gerrit Kouwe- naar. Een Spaanse bankier heeft een boete van ongeveer tien miljoen gul den en drie jaar gevangenisstraf ge kregen wegens illegale handel in* vreemde valuta. SITTARD. In het ziekenhuis te Sittard is de 22-jarige J. Urlings, wonende te Sittard, overleden aan de verwondingen die hij bij een au to-ongeluk had opgelopen. Het on geval vond zaterdag op de rijksweg tussen Susteren en Echt plaats. Het noodweer van dinsdag heeft in Costduitsland en de bondsrepu bliek minstens acht mensen het le ven gekost. Ongeveer honderd per soren liepen verwondingen op. De schade is aanzienlijk. DEN HAAG. Prof. dr. R. Schip pers heeft in verband met het berei ken van de 60-jarige leeftijd de wens te kennen gegeven af te treden als voorzitter van de Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk Prof. Schippers heeft dit voorzitterschap sinds 23 september 1959 bekleed. Na een onderbreking van zes maanden heelt dinsdag in Geneve de 18-Iar«den c ntwapcningsconfcrcn- tie haar werkzaamheden hervat met als voornaamste deel een verdrag over de nict-versprciding van kern wapens tct stand te brengen. DEN HAAG. De regering wil hen die een pensioen ontvangen krach tens de wet buitengewoon pensioen 1940-1945 en de wet buitengewoon pensioen zeelieden-oorlogsslachtof fers een uitkering ineens toekennen. In de Stille Oceaan voor de kust van Zuid-Aimerika is onlangs een soort ..visserij-oorlog" gevoerd tus sen de V.S. en Columbia, Ecuador. Peru en Chili. De laatste vier lan den hebben hun territoriale wateren uitgebreid tot 200 zeemijl. Weer sleutelfiguur dood in onderzoek moord op president Kennedy NEW ORLEANS, 22-2. David Ferrie, een sleutelfiguur in het nieu we onderzeek dat officier van justi tie Garrison van New Orleans instelt naar de moord cp president Kenne dy, is woensdag dcod in zijn woning in New Orleans aangetroffen. Vorige week zaterdag toen hem gevraagd werd waarom officier van justitie Garrison in hem geïnteres seerd was, zei Ferrie: „Vermoedelijk ben ik aangeduid als bestuurder van een c.ntsnappingsvliegtuig in een met zorg uitgewerkte samenzwering om Kennedy te vermoorden". Een politiefunctionaris zei dat de dood van Ferrie „mogelijk een geval van zelfmoord" betreft. Zoals gemeld onthulde officier van justitie Garrison van New Orleans het afgelopen weekeinde dat hij zelf een enderzeek instelde naar de moord cp Kennedy en dat hij er ze ker var. was dat er een lcomplot was gewecsG. Woonblok verpletterd; 53 slachtoffers RIO DE JANEIRO, 22-2. Drie-en- vijftig lijken zijn tot dusver in Rio de Janeiro uit het puin gehaald van een modern woonblok, dat het afge lopen weekeinde werd verpletterd door een reusachtige steen die na zware regenval van een berghelling was gestort, Men vreest dat er nog meer slachtoffers bedolven liggen. AMSTERDAM, 23-2. Vermoedelijk door een hevige windstoot is een blinde buitenmuur van het gebouw van de Seven Up Bottling Co aan dc Anthony Fokkerweg in Amster dam met donderend geraas in elkaar gestort. De muur, die ca. 68 meter lang is en 12 a 14 meter hoog, kwam. in zijn geheel terecht op de naast het ge bouw gelegen parkeerplaats, waar door volgens de eerste berichten veel schade aan auto's werd aangericht. Politie en brandweer stellen een on derzoek in. Ook uit andere deLen van de stad komen bij de politie meldingen bin nen over stormschade. Honderden dakpannen zijn reeds van de daken gewaaid en ook televisie-antennes moesten het ontgelden. In de tuinste den, waar de storm door de ruime straten vrij spel heeft waaiden as- emmers om met als gevolg dwarre lende kranten en huisvuil in de stra ten en portieken. ZONDAG 26 FEBRUARI. NED. I: In de ochtenduren een hoogmis uit de Viannykerk in Til burg; in de middag het bekende pro gramma „Monitor". Het avondpro gramma begint na de kinderuitzen ding over de bijbel „Woord voor Woord" met een nieuwe serie waar in individuele menselijke problemen op het geestelijke vlak worden be handeld. Onder de titel „Liever geen bezoek'' wordt deze keer aandacht besteed aan het probleem van het sterven. „Sport in Beeld" houdt de kijker vijfenvijftig minuten bezig, alvorens de VARA aan bod komt voor de verzorging van het zondag avondprogramma. Dat begint dan met een filmpje van een show van de Belgische zangeres Tonia Hoofd schotel van de avond is vervolgens een aflevering van de reeks TV- spelen naar de romans van George Simenon. Inspecteur Maigret in „Het geduld van Maigret". Dat geduld heeft dan betrekking op de juwe- lendicfstal, waarmee de hardnek- nige commisaris in de vorige afle vering ook al bezig was. Tot slot wordt de bekende Nederlandse schrijver Jan de Hartog gen half uur door Mies Bouwman geïnter viewd. NED. II: „Thierry la Fronde" opent weer de avontitrenavond. Vervolgens de vijfde aflevering van „Wie zijn tóch die Amerikanenover de geschiedenis van Noord-Amerika. Na het journaal is „Dr. Kildarete zien die het verhaal van die goede ouderwetse dokier" nog steeds niet heeft kunnen afronden. Dan de lang verwachte documentaire over leven en werk van Multatuli, waarvoor een filmploeg naar Indonesië is ge weest. Tot slot een amusementspro gramma van de Vlaamse televisie, waarin als voornaamste ster het Bel gische zangeresje Kalinka. MAANDAG 27 FEBRUARI. NED. I: Na de wekelijkse actuali teitenrubriek van de kerken „Ken merk", een tienershow van cfe KRO met de Engelse zanger Tom Jones. Na het journaal van acht uur meer amusement, nl. de show van R.ia Valk. Gasten zijn: drs. P., Jacco van Renesse, Julien Coco en Rudy Fal- kenhagen .In „Silhouet" komt. dit maal een bekende dame uit Neder land voor de camera. In close up freule Wttewaal van Stoetwegen, een van de schilderachtigste figuren uit het Nederlandse parlement. In de reeks Duitse TV-spelen over het werk van de Hamburgse havenpoli tie vanavond Levensverzekering De avond wordt afgesloten met een documentaire over de werkloosheid en de verhouding tussen ondernemer en ontslagenen. NED. II: Dichters dichterbij", is de eerste bijdrage van de AVRO aan deze maandagavond. Het is een spe ciale aflevering gewijd aan de boe kenweek. Nog een half uur meer Ned. Herv. Kerk Zierikzec: Lutherse kerk: 9.30 en 7 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur de heer M. C. Malipaard. Rot terdam, 7 uur ds. M. C. Koole, Den Haag (Jeugdd.). Kerkwervc: 9.30 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 11 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. Flink. Noordwellc: 11 uur wika Hiensch, Goes. Scharendjjke: 10 uur ds. Roo- denburg. Brouwershaven: 11 uur ds. Huizing. Zcnnemaire: 10 uur ds. Feunekes. Nccrdgouwe: 9.30 uur ds. Schoneveld. Dreischor: 11 uur ds. Schcneveld. Ouwerkerkr 11 uur ds. Assendorp. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Van Don- kersgoed, St. Philipsland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzec: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierlkzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur ds. L. J. Bocyinga. Rijswijk. Scharcndjjkc: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonncmaire: 10 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Beoker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom Bruinisse: 10 en 3 uur ds. Tiemers- ma, Vlaardingen. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.30 en 3 uur tls. cultureel werk. De sopraan Rita Streich gaat nl. zingen. In „AVRO's Sportpanorama" gaat Koen Verhoeff kijken naar de amateurbokswed strijden in Rotterdam. Na het jour naal en eenkorte pauze de vierde a/levering van de interessante Te- leaccursus over de automatisering. ZONDAG 26 FEBRUARI. NED. I: 11.00 Eucharistieviering: 15.30 Monitor19.00 Woord voor woord; 19.05 Liever geen bezoek; 19.30 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 Licht op Tonia; 20.45 Het ge duld van Maigret; 22.05 Boekenweek '67; 22.35 Journaal. NED. 11: 19.00 Thierry la Fronde; 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen; 20.00 Journaal; 20.05 Dokter Kil dare; 20.30 Multatuli; 21.30 De Ka- linka-show; 22 10 Journaal. MAANDAG 27 FEBRUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster19.00 Kenmerk; 19.30 Tom Jones; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Zo is Ria; 21.00 Silhouet; 21.30 Havenpolitie; 21.55 Het risico van de vaste baan: 22.30 Epiloog; 22.35 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuivs; 20.01 Ster: 20.05 Dichters dichterbij; 20.50 Rita Streich; 21.20 Sportpanorama; 22.01 Ster; 22.05 Journaal22.30 Teleac. KAAPSTAD, 22-2 De Zuid-Afri kaanse minister van buitenlandse zaken, dr. Hilgard Muller, heeft me degedeeld dat de regering besloten 'heeft alle ambassadeurs in het land uit te nodigen tot een bezoek aan zuidwest-Afrika, opdat zij met eigen ogen kunnen zien hoe dat gebied zich ontwikkelt. Zij kunnen gaan waarheen zij willen en ihoren hoe de bevolking over de toestand denkt, aldus de minister. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 25 en zondag 26 februari Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter WJ. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E, E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110), 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. LONDEN, 22-2. Engeland en Frank rijk hebben besloten contact op te nemen met particuliere ondernemin gen die belangstelling hebben voor deelneming in de financiering van een spoorwegtunnel onder Het Ka naal, zo heeft het Britse ministerie van verkeer woensdag bekendge maakt. Eventuele gegadigden wordt verzocht zich vóór 15 april a.s. be kend te maken. De kosten van het project worden op 155 tot 170 miljoen pond sterling geraamd op basis van de prijzen die in 1966 golden. De bouw zal onge veer vijf tot zes jaar in beslag ne men. Men hoopt de tunnel omstreeks 1975 in gebruik te kunnen nemen. Ill Ik DOOK IIET WE REI D I VENSTER De opmerkelijke aanplakbiljetten in Peking van de laatste tijd zijn die waarin de 73-jarige voorzitter Mao de troepen in de grensprovincies be vel geeft zich in de eerste plaats te wijden aan hun bewakerstaak en pas daarna aan de culturele revolu tie. In de eerste plaats slaat dat uit eraard op troepen langs de grens met de Sow jet-Unie. Kennelijk zijn zo wel de Russen als de Chinezen voor bereid op de mogelijkheid dat het hier tot onverkivikkelijke inciden ten kan komen. Tenslotte is het Kremlin, door Ko- sygins optreden voor de Londense t.v. radiacaal van positie veranderd. Tevoren was er een meningsverschil tussen Peking en Moskou. Maar nu heeft de Soiojet-Unie zich fel tegen Mao gekeerd met als uitdrukkelijke konseJauentie dat Moskou zich schaart achter degenen die tegen de oude 'voorzitter ageren. Dit is bijvoorbeeld een regelrech te aanmoediging aan de inheemse bevolking van Singkiang. Dat zijn Kirgiezen, Kazakhen, Oeighoeren, die van nature toch al niet erg ge steld zijn op de Han-Chinezen, die hun gebied besturen en waarvan er steeds meer binnendringen Mchammedanen! Daar komen ook geloofskwesties bij: velen zijn mohammedaan en zijn bijzonder gegriefd door de smadelij ke behandeling van hun imams eerst door de Chinese veroveraars, nu weer door rode gardisten. En het lijkt niet onwaarschijnlijk dat van hun kant de Russen steeds politieke activiteiten hebben bedreven onder de niet Han-Chinezen. Wat Mao voorzichtig maakt, is dat de Russen zich nu in een positie op gesteld hebben die het hun mogelijk maakt eventueel gewapend in te grijpen. Ze zouden dan niet tegen de Chinezen als geheel strijden, maar slechts tegen een verdoolde groep daarvan, die zich zodanig jegens goede communisten misdraagt dat het grote vaderland van het com munisme fatsoenshalve wel te hulp moet komen Singkiang Die hulp zou ook wel gevraagd kunnen worden door Wang En Mao, de feitelijke heerser over Singkiang sinds 194S. Er zijn geruchten rial nok hij te lijden heeft onder pressie uit Peking en dat hij gedreigd zou heb ben de kernbases van Lop Nor in zijn provincie te bezetten als tegen wicht tegen de maoïstische druk. Een van zijn voorgangers heeft trouwens al eens de Russen te hulp geroepen om een opstand te bedwin gen en hij zou in de verleiding kun nen komen het zelfde te doen als hel gaat om te ontkomen aan ver volging door ciilturele revolutionai ren. Bovendien is de Sowjet-Unie dichtbij langs duizenden kilometers grens en is Peking ver weg, geschei den door een enorme woestijn met slechts een spoorlijn en een autoweg. Dergelijke opmerkingen gelden ook voor Binnen-Mongolië, de Chi nese provincie dielangs de grens van Sow jet-satelliet Mongolië ligt. Ook hier een vaak verdrukte min derheid van Mongolen, ook hier conflicten tussen Chinezen en in heemsen en nu ook tussen Chinezen onderling. En Tibet In Tibet vindt men iets dergelijks: de Chinese stadhouder heeft al een paar keer opstanden beleefd van be ledigde Tibetanen wier kloosters ontwijd werden en wier monniken werden vervolgd. Chang Kuo Ha, die hier bevelhebber is, zou al een beetje anti-maoïstisch zijn, maar in ieder geval rust willen hebben in zijn gebied om dat niet geheel tot chaos te zien vervallen. Hier schijnt het al tot schieten te zijn gekomen tussen Chinezen onderling. Dit zijn alle conflictsituaties die al lang bestaan maar pas kort zijn ge dempt door Chinees geweld. Het ge vaar blijft beslaan dat tweedracht onder de Chinezen het geweld weer laat oplaaien. Dat meer nog dan een burgeroorlog zou een verscheuring kunnen zijn van het grote Chinese rijk. Kennelijk voorziet Mao zoiets en beveelt hij daarom zijn grenspos ten pas in de tweede plaats aan de culturele revolutie te denken. Mao kent zijn geschiedenis en weet dat de afscheiding van satra pen in de grensprovincies al vaker een tijd van verval heeft ingeluid voor het rijk van het midden. Rust is belangrijker dan Mao's leer, ook voor de voorzitter zelf. Keizer,- in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw. Chr, Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink (bed. H. A.). Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords. 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur da Karens. WGensdag 1 maart, 7.30 uur ds. Ka rens (bijbellezing in de Herv. kerk). Oosterland: 10 en 6 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Karens. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst, Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeenten Sommclsdijk: 7 uur ds. D. Vroeginde- weij, Lochem. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur hei'ligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholickc Kerk Zierikzec: Eucharistievieringen om 10 en 5 uur. Haamstede: Eucharis tieviering om 9.30 uur. Het leek wel, of de persoon in kwestie het had - gehoord, want de deur van de serre werd geopend en een meisje van ruim 10 jaar trad binnen. „Gut, zitten jullie hier", vroeg ze met een onmisbaar Engels accent. „Ik kon tante Attie ook ner gens vinden. Waar is ze, oom Max?" Max trok het meisje naar zich toe en streelde haar wang. „Tante Attie is een beetje moe na alle emoties van deze dag, liefje. Ze s'laapt een uurtje. En je vader en moeder had den wat met me te bepraten". „Dus verstopten jullie je hier. En wij maar zoeken. We dachten, dat jullie er al vandoor waren gegaan, zie je?" „Vanavond. We blijven eerst nog een paar uurtjes. Ik moet jou nog een beetje plagen, snap je?" Hij trok haar speels aan de lange haren. „O, mama, daar begint-ie weer. Dat deed oom Max vroeger toch niet, he?" „Vroeger zat je op mijn schoot, klein duveltje." antwoordde hij en trok haar cp z'n knieën. Maar het meisje liet zich genegeerd op de grond zakken. Ze kroeg een kleur en antwoordde: „Maar. oom Max. ik ben geen vier meer!" Gelijk liep ze de feestzaal weer binnen. „Dat zal een knappe jongedame worden," zei Max, haar nakijkend. Uren later reed een auto over de grote weg naar het zuiden. Achter het stuur Max Ellegers, naast hem zijn jongevrouw. „Dus alles is in orde?" vroeg ze. Hij knikte. „Alles, liefje. Frans zwaait gedurende onze afwezigheid de scepter in de fabriek, daarbij bij gestaan door onze onvolprezen Piet je Krijn, die misschien nog meer weet van autobussen en touringcars dan ik zelf. En Mientje zorgt voor ons huisje. Als we weer terug zijn, is de noodwoning in Brabant klaar en verhuizen ze daarheen'. Attie ging dicht tegen hem aanzit ten en sloeg haar arm om zijn mid del. „Wat heerlijk, dat alles zo goed geregeld is. he? De gedachte, dat Mientje altijd in onze buurt zou zijn, zou me toch geen vrdie geven." „Dat zagen beiden ook in. Er is teveel voorgevallen, al hebben we er een punt achter gezet." De vrouw zei: „Als ik nog terug denk aan de onverwachte terugkeer van Frans en zijn dochtertje. „Het kind vloog haar moeder om de halstoen was voor Mientje alles weer goed En accepteerde ze Frans op de koop loc." Ze schudde haar hoofd. „Nee, Max een vrouw ziet zoiets scherper dan een man. Mientje houdt wel van Frans, En als hij drinken laat, zul len ze best een derde keer opnieuw met elkaar gelukkig zijn. Temeer, omdat Sjaantje niet builen haar door To Dorssen-van Looi 67 moeder kan. Zoals jij het nu gere geld hebt, is het de beste oplossing: wij in Hoogendijk, zij in Gilze.' Hij keek haar lachend van terzij de aan. „Wie worden het gelukkigst, liefje, zij of wij?" „Wij natuurlijk, want wij moeten nog beginnen. Ons geluk is volko men, liefste. Niemand zal ons dit kunnen ontnemen". Max remde af en zette de wagen aan de kant. Hij zette de motor stil en draaide zich naar zijn wouw. „Wat denk je nu, dat er aan de hand is? Motorstoring?" Ze vleidde zich tegen hem aan. ..Ik ken jou door en door. mijn heer gemaal. Je kunt niet eens aan één stuk doorrijden naar ons hotel, zon der me even gekust te hebben. En omdat je een voorzichtige man bent, zet je de wagen even stil." Hij trok haar in zijn armen en kuste haar innig. „Juist. En omdat ik een voorzichtig man ben, krijg je cp r-it ogenblik maar twee kussen." Hij boog zich haar haar oor en fluis terde daarin: „Ik moet toch minstens wat bewaren voor straks.voor vanavondToen bloosde de jon ge vrouw, maar in het donker was dit niet te zien. Enkele minuten later trok de wa gen snel op en was weldra opgelost in de duisternis van de avond. EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7