UKKER KOTTER VRIJWEL ZEKER IN STORM VERGAAN De bouw van acht bejaarden-woningen Duidelijke toekomstperspectieven voor liet gemengde bedrijf Amerikanen zetten parachutisten in DEN HAAG, 23-2. Sinds twaalf uur donderdagmiddag is de Urker ketter UK-223 zeek. Het schip was met andere kotters onderweg van de visgronden naar de thuishaven. Ten neerden van Den Helder in het Mo lengat, hebben de andere schepen de UK 223 uit het cog verloren. Sinds die tijd heeft men geen contact meer met het schip gehad. Cm vier uur is een Grumman Tracker van de Marine Luchtvaart dienst opgestegen van af het vlieg kamp Valkenburg. De UK 223 „Maartje" meet 49 ton. Het schip is eigendom van rederij C. en J. Zwaan in Urk. Na het vallen van de duisternis heeft de marinevliegdienst het zoe ken gestaat. De reddingboot „Prins Hendrik" is nog aan het zoeken op zee. De UK 128 en de UK 242, die res pectievelijk voor en achter de zoek geraakte UK 223 voeren zijn inmid dels in de haven van Urk aangeko men. De schipper van de UK 128 ver telde, dat hij, toen hij het MoLengat binnenvoer naar zijn collega van de 223 berichtte dat het bar slecht was, maar hij kreeg geen antwoord. Volgens schipper Bos van de UK 242 waren lucht en water één; toen de drie schepen het Molengat invoe- ZIERIKZEE, 23-2. In een schrij ven aan de raad doet het college van b. en \y. nadere mededelingen in zake de bouwstroom voor bejaar denwoningen, die als gevolg van een iniatief van de zes burgemeesters op Schouwen-Duiveland op gang zal komen. Het ligt in de bedoeling dat 88 bejaardenwoningen worden ge bouwd. Voor de bouw van woningwet- en/ of premiewoningen aldus het colle ge - kon voor 1967 geen nieuwe bouwstroom op gang worden ge bracht. Teneinde te kunnen voor zien in de in alle gemeenten be staande behoefte aan woningen voor bejaarden, is thans de vorm van een stichting gekozen, die over het ge hele gebied kan werken met 100 pet. gemeentelijke garantie, rente en af lossing. Het bestuur van de Stichting ver zoekt een garantie voor de betaling daarvan, dat wil dus zeggen op de door haar aan te gane leningen voor de 8 (te Zierikzee) aan de Raam straat te bouwen woningen met ke telhuis voor de centrale verwarming. SPORTBERICHTEN VOETBAL J uniorcn-afdeling In de krant van gisteren (donder dag) is bij vergissing medegedeeld dat SVOWK B I buiten mededingen aan de competitie deelneemt. Dit is niet juist. De Ouwerkerkse junioren spelen op de normale wijze in de lopende competitie mee. Schomven-Duivelandse sportspiegel DIVO ls zendag de tegenstander van Zierikzee Voor Dreischor staat er tegen Robur veel op het spel Renessc neemt het thuis cp tegen Jong Ambon DFS II maakt kansje tegen Hansweertse Boys II Zonnemaire is niet kansloos tegen Luctcr II VOETBAL K.N.V.B. DIVO, dat jl. zondag Goes nog met 5-3 klopte, is zondagmiddag op het sportpark Ban- nink de tegenstander van Zierikzee. Hoewel de thuisclub als favoriet binnen de lijnen komt, staan zij ze ker niet voor een gemakkelijke op gaaf daar de Brabanders het als een eer zullen zien om de rood-zwarten van de winst af te houden. DFS krijgt kans om haar huid nog te redden. Vosmeer gaat te Bergen op Zoom op bezoek bij RKFC, waar het ongetwijfeld een zware strijd staat te wachten. Goes moet voor eigen publiek de baas kunnen blijven over BSC, terwijl Halsteren winst kan boeken in de thuiswedstrijd tegen Oude Molen. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas staat er voor Dreischor in de thuiswedstrijd tegen Robur veel op het spel. Als de blauw -witten ernstig van plan zijn om haar positie wat te gaan verbeteren zullen zij in deze wedstrijd winst moeten boeken. Renesse gaat het in de duinstreek opnemen tegen Jong Ambon, twee teams welke na aan elkaar gewaagd zullen zijn .Koe wacht moet winst kunnen boeken bij Patrijzen, terwijl Lewedorpse Boys baas in eigen huis kan blijven tegen Groede. Koploper Hoofdplaat zal als zij haar positie zal willen handhaven een zware krachtsin spanning moeten leveren tegen Noormannen. Domburg en Luctor zullen elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel ontlopen. In de reserve le klas staat Zierikzee V in de uitwedstrijd teaen Walcheren II, dat jl. zondag nog Hontenisse II met een 3-0 nederlaag naar huis stuurde, voor geen gemakkelijke taak. In de 2e klas B maakt DFS II een kansje de helft van de inzet thuis te houden tegen Hansweertse Boys II. Zonnemaire is niet geheel kansloos in de uitwedstrijd tegen Luctor II, terwijl Zierikzee III, Re- nesse II en SVOWK het in hun uit wedstrijden tegen Kruiningen, Kwa- dendamme en Lewedorpse Boys ze ker niet gemakkelijk gaan krijgen. In de 3e klas D is Dreischor II voor eigen publiek niet geheel kansloos tegen Robur III. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas zal MEVO al dik tevreden zijn als het in eigen omgeving één puntje in de ivacht kan slepen tegen Middelburg V. Weinig rooskleurig ziet het er ook uit voor Bruse Boys dat Bevelanders met een bezoek gaat vereren .Arnemuiden II heeft goede papieren tegen Spui, terwijl Wissen- kerke bij Zaamslag de puntjes moet kunnen bemachtigen. Kloetinge is zeker niet kansloos bij het bezoek aan Kats. VCK kan zich in de kop groep handhaven door thuis winst te boeken tegen Beren. In de 2e klas A maakt WIK te Kerkwerve een mooie kans de zege te behalen op Wolf- aartsdijk II. Ook voor Brouwersha ven staan de kansen niet slecht in de thuiswedstrijd tegen Heinkenszand. Bijzonder zwaar is de opgaaf voor Duiveland in de uitwedstrijd tegen 's lieer Arendskerke, terwijl Bruse Boys II met weinig hoop in het hart een bezoek gaat brengen bij Colijns- plaatse Boys. JUNIOREN. In groep A I is Zie rikzee A I te Vlissingen tegen Zee land Sport A I zeker niet bij voor baat kansloos. In groep A III mag DFS A I bij Wolf aartsdijk A I op zware tegenstand rekenen, evenals trouwens Zierikzee A II dat het thuis gaat opnemen tegen Nieuw- dorp A I. In groep B IX zijn DFS B I en Renesse B I favoriet tegen Brouwershaven B I en DFS B II. In groep B X zal SKNWK B I het te Nieuwerkerk wel kunnen klaren te gen SVOWK B I, terwijl Dreischor B I met goede winstkansen op be zoek gaat bij Bruse Boys B I. ren. Vrijwel zeker is het dat de UK 223 tijdens een geweldige windvlaag is ondergegaan. De opvarenden zijn: schipper J. Zwaan. 24 jaar. pas ge huwd, stuurman T. Roomkes, 46 jaar, weduwnaar, A. Roomkes, 20 jaar, on gehuwd. A. Lievaart. 23 jaar, onge huwd; K. Kaptein, 16 jaar. Er bevinden zich nog enkele Urker kotters op zee, die de ruimte verkie zen boven de gevaarlijke ingangen van de kust. Flitsen uit het buitenland TOKIO. Muurkranten in Peking hebben de laatste dagen gewag ge maakt van een strijd van het Chi nese leger tegen Maoistische revo lutionaire rebellen in de provincie Honan in midden-China, aldus meldt een Japanse correspondent in Peking PARIJS. De Franse luchtstrijd krachten in west-Duitsland zullen in 1967 naar Frankrijk terugkeren en voor een deel vervangen worden door eenheden v. d. Canadese lucht macht, zo is woensdag door de Navo in Parijs bekend gemaakt. MOSKOU. De Russische geleerde dr. Victor Knizjnikov heeft ontdekt dat toevoeging van fluor aan een door radioactief strontium aangetast menselijk lichaam, het effect van de radioactieve straling aanzienlijk ver mindert, aldus het Russische pers bureau Tass. PARIJS. Een honderdtal Marok kaanse studenten zijn een gebouw van de Marokkaanse ambassade in Parijs binnengedrongen. Zij ver schansten zich daar en vernielden het meubilair. SAIGON. Tussen de plaatsen Kon- toem en Pleikoe, werd een compag nie infanteristen van de Amerikaan se vierde divisie bij het gereedma ken van het nachtbivak door mortie ren terugstootloze vuurmonden ge wond. De compagnie leed „zware" verliezen. STOCKHOLM. In een fabriek voor ontplofbare stoffen, de „Nitro Nobel AB", te Gyttorp in zuid^-Zweden heeft zich een ontploffing voorge daan, die volgens de eerste berichten aan 2 arbeiders het leven heeft ge kost. BEIROET. In een buitenwijk van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn drie auto's van een brug over een door de regen gezwollen rivier ge spoeld. Twee inzittenden konden tij dig op het droge worden getrokken maar minstens vijf anderen verdron ken. WASHINGTON. Het Amerikaanse bureau voor volkstelling verwacht aan het eind van dit jaar of aan het begin van het volgende de 200 mil joenste inwoner. Op 1 januari jl. zijn er 197.982.000 geteld. Sinds 1960 is de bevolking met tien procent toege nomen. WARSCHAU. Vertegenwoordigers van Europese communistische par tijen zijn woensdag in Warchau bij eengekomen ter voorbereiding van een grotere communistische confe rentie over Europese veiligheid. MOSKOU. Chinese troepen, die ge legerd waren langs de grenzen met de Sowjet-Unie en Mongolië, heb ben zich 200 'km. teruggetrokken, zo is van betrouwbare communistische zijde in Moskou vernomen. DJAKARTA. De buitengewone militaire rechtbank in Soerabaja heeft twee doodvonnissen uitgespro ken, te weten tegen kapitein Soem- bode en ex-luitenant Soedono. Zij word enbeschuldigd van gewapende opstand tegen het wettige bewind en van contra-revolutionaire daden. MIERES. Naar schatting 3.000 mijnwerkers zijn in Asturië in sta king uit solidariteit met elf collega's die zich zaterdagavond hebben op gesloten in een mijn nabij Mieres in noord-Spanje. roeger Scliudilebeurs-sclioon msm Bedrijfsvoorlichting op Schouwen-Duiveland (Slot) ZIERIKZEE, 22-2. Op de deze week door de Vereniging voor be drijfsvoorlichting gehouden verga dering heeft - gelijk bekend - de heer F. de Ronde van de Bedryfs- voorlichtingsdicnst te Goes een cau serie gehouden over het gemengde bedrijf, waarin hij tot vrij optimis tische conclusies kwam. Naar aan leiding van deze causerie werden verschillende vragen gesteld, als re actie waarop de heer De Ronde nog talrijke opmerkingen maakte, waar aan het onderstaande is ontleend. Voor kunstweide BG 5 zaaien en 5 jaar laten liggen eer het te scheu ren. Bij gulle grasgroei hooi maaien waar het kan. oppassen bij het toe dienen van kustmest voor teveel meststof met gevolg kopziekle. Over de werkwijze in andere be drijfsvoeringsaspecten van de als voorbeeld genomen landbouwer wer den uitvoerige gegevens uitgewisseld, door het uitreiken van een stencil met de bedrijfsgegevens van het Thoolse bedrijf en dat van de Fries landhoeve onder Ellemeet konden vergelijkingen worden getrokken. De totale kosten stegen van f 2057,- per ha in 1961 tot f 2940 per ha in 1965. De veehouderij bleek financieel aantrekkelijker* in het Thoolse be drijf dan het akkerbouwgedeelte, maar bij de Fricslandhoeve praeva- leerde de akkerbouw boven de vee houderij. met een uitzondering voor 1963-1964 als slecht landbouwjaar. Op een vraag of bij het opvoeren van de melkproduktic, de kosten voor een topopbrengst niet verloren gaan door do hogere kosten meende de heer De Ronde, dat men daarop moet toezien. Van een kg krachtvoer extra mag 22/2 liter melk verwacht worden. Haalt men met 1 kg koek niet meer dan 1 extra liter melk uit de koe dan verliest men want 1 kg koek kost 40 cent, 1 kg melk brengt op 34 cent. Maar toch zijn het de laatste liters melk die het doen, een koe die 3500 liter melk geeft per jaar kost bijna evenveel dan een koe die 4500 liter geeft. Koeien die minder geven dan 4000 liter mtelk per jaar moet men oprui men, reeds 20 jaar lang is spreker bezig er op aan te dringen, dat men zijn veestapel zal selecteren, dat men lid moet worden van de melkcontro- leverenigingen en dat men berekend te werk moet gaan, bij het houden van vee. De fokker van het laatste kalf boekt bij verkoop van het dier zijn eerste winst is een bekend spreekwoord, maar het kan ook lu cratief zijn het dier op te fokken tot melkkoe. Via het bijvoeren van bietenblad en het aantal arbeidsuren kwam men tot de kwetsbaarheid van het één- mansbedrijf. Het instellen van de z. g. bedrijfshulp. het aanstellen van een kraoht die invalt om de boer bij ziekte op het bedrijf te vervangen en die door de gezamenlijke deelne mers wordt betaald was vervolgens een dankbaar onderwerp om lang durig over te discussiëren. Ervaring op Tholen Op Tholen is men thans zover, dat cr daar een vaste kracht is aange steld, in Schouwen-Duiveland komt deze zaak moeilijk van de grond. Ge- informeerd werd naar de werkwijze cn de kosten. De all-round vakman die deze kracht moet zijn, valt in bij De strijd in Vietnam MINH THANH, 23-2. Bij een grote operatie in Zuid-Vietnam aan de Cambodjaanse grens zijn donder dag voor het eerst in de Vietnamese oorlog Amerikaanse parachutisten ingezet. Vijf brigades nemen deel aan de gecombineerde actie van land- en luchtstrijdkrachten (totaal 16.000 man), die de naam „Junction City" heeft gekregen en die gelijkenis heeft met de actie welke vorige maand te gen de „IJzeren Driehoek" ten noor den van Saigon is gevoerd. De Amerikaanse troepen hebben een positie in de vorm van een hoef ijzer ingenomen om de vlucht uit het versterkte Vietconggebied naar het noorden te voorkomen, terwijl door de open zijde van het hoefijzer pant sereenheden met bulldozers opruk ken. Onmiddellijk rta de landing van de parachutisten werd vanuit grote vrachtvliegtuigen zware uitrusting aan parachutes neergelaten. Vlieg tuigen met luidsprekers hadden woensdag langs de Cambodjaanse grens gevlogen en gewaarschuwd dat schieten vanaf Cambodjaans ge bied zou worden beantwoox*d. De operatie „Junction City" is een uitgebreide voortzetting van een an- SCHIPHOL. Storm met wind kracht 9 en met uitschietende ruk winden van 120 km. snelheid per uur heeft donderdag op Schiphol twee vliegtuigen beschadigd. dere operatie, die in november werd begonnen tegen oorlogszone „C" waar, naar de Amerikanen veronder stellen, afdelingen van politieke en militaire hoofdkwartieren van de Vietcong zijn gevestigd. Rijkdom der na turn* BARNEVELD, 23-2. In Rens- woude heeft een eend een re cord aantal eieren gelegd, na melijk 21. Deze werden alle uitgebroed. In Kootwijker broek wierp een schaap van de familie J. Hazeleger vier gezonde lammetjes, die on danks de storm van donder dag al stevig op hun pootjes stonden. Volgens een deskun dige komen beide gevallen zeer zelden voor. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft elf personen wegpns het in hun bezit hebben gehad van marihuana veroordeeld tot gevan genisstraffen variërende van tweelf maanden waarvan twee voorwaar delijk tot zes maanden waarvan twee vooi*waardelijk, in alle gevallen met aftrek van Ihet voorarrest. SPORT BILJARTEN D. Verburg (Zierikzee) kampioen bandstoten S.-D. In hotel Graaf Floris V te Brou wershaven is D. Verburg van de bil jartvereniging Concordia, te Zierik zee, er in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel bandstoten van het district Schouwen-Duive-, land der KNBB. Voor het zover was heeft hij even wel in de finalepartij een spannende strijd moeten leveren met J. den» Haan. Bij de aanvang van deze fi nale partij had Den Haan met 10 matchpunten, tegen Verburg 8, zelfs de beste kansen. Na een bijzonder spannende partij, waarin beide spe lers elkaar niet veel ontliepen, maakt Verburg het eerst de 75 te spelen caramboles vol. Den Haan die nog de nastoot had stond toen op 70. Slaagde hij erin om de partij nog re mise te maken dan zou dit betekenen dat hij tevens beslag cp de kampi oenstitel zou gaan leggen. Zover is het evenwel niet gekomen daar Den Haan op 73 strandde. Dit betekende dat Den Haan 2 caramboles tekort kwam om het kampioenschap te kunnen bemachtigen. De titel kwam nu terecht bij Verburg die in dit toernooi vrij regelmatig speelde en ook met het hoogste algemeen ge middelde op zijn naam bracht. Voor de hoogste serie zorgde F. C: Hanse die een beurt maakte waar in hij 23 caramboles scoorde. Aan het slot overhandigde de vice-voorzitler van het district, de heer G. Timmer man, met een toepasselijk woord aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen. Namens de spelers sprak de heer F. de Groot woorden van lof tot de leden van de organiserende vere niging Floris V die zich in dit toer nooi op waarlijk uitmuntende wijze van hun taak hebben gekweten. De eindstand ziet er als volgt uit: ziekte van de betrokken landbouwer en wordt dan door deze betaalt (f 5,- per uur). Is er geen ziekte dan ver plichten de deelnemers zich de man elk een bepaalde tijd te nemen, b.v. een week per jaar. Kosten voor de deelnemers dus hoogstens f 25,- tot f 35,- per jaar (contributie) bovendien wanneer er geen ziekte is plm. f 250,- aan loon kosten. Zij die een ziekengeldverze kering hebben afgesloten kunnen bij ziekte de kracht daaruit betalen. Een interessante morgenvergade ring, die matig 'bezocht was, maar die een schat van goede raadgevingen en gegevens in zich had, voor hen die aanwezig waren. De heer Schoof dankte aan het sllot de heer De Ronde voor zijn interes sante causerie. RECHTSZAKEN Vonissen in Haster-proces MUNCHEN, 24-2. Het Schwurge- richt in München heeft vrijdagmor gen de oud SS- en SD-commandant in bezet Nederland dr. Wilhelm Har ster (62) veroordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf wegens medeplichtig heid aan moord op duizenden uit Ne- icrland weggevoerde Nederlandse jo den. Wilhelm Zöpf (58) hoofd van het Judenreferat 4 b 4 in Nederland, werd eveneens wegens medeplichtig heid aan moord op duizenden Neder landse joden tot negen jaar tucht huisstraf veroordeeld cn zijn voor malige secretaresse Gertrud Slottke (64) tot vijf jaren tuchthuisstraf. D. Verbux-g, Concordia, Zierikzee 10 437 175 19 2.50 J. den Haan, Witte van Haemstede 10 448 209 17 2.14 P. D. Vijvex*berg, D.O.S., Ouwerkerk 6 409 186 11 2.19.8 F. C. Hanse, Concordia, Ziex-ikzee 6 393 179 23 2.19.5 N. v. d. Graaf, Onder Vrienden, Burgh 6 280 229 12 1.66 F. de GrQot, De Lelie, Scharendijke 2 386 207 11 1.86 J. A. Vasseux*, B.V. Renessa 2 312 204 11 1.55 Sociaal contact per computer AMSTERDAM, 23-2. Wie voor een feestje een danspartner nodig heeft of een aardige metgezcl(Iin) zoekt om samen op vakantie of trektocht te gaan, kan deze thans ook in Nederland door een com puter laten uitzoeken. Morgen zullen in de grote steden in liet wes ten van het land 50.000 formulieren worden verspreid onder jongte mensen, voornamelijk studenten. De jongens en meisjes, in leeftijd variërend van 17 tot 35 a 40 paar, kunnen deze vragenlijsten waarop naam, adres, leeftijd en alle andere gegevens betreffende uiterlijk, levenshouding, hobby's en bclangstelligcn moeten worden ingevuld, tegen inschrijfgeld terugsturen naar de onlangs in Nederland op gerichte dochtermaatschappij van „Operation Match" in Engeland. De totaal 128 ingestuurde gegevens per persoon zullen door een computer worden verwerkt, die voor de aanvrager de meest geschik te partner uitzoekt. De inzender krijgt een of meerdere namen in clusief adres thuisgestuurd. Hij zal dan een keuze kunnen maken uit de hem opgegeven personen, die het meest met zijn karakter overeen komen. De aanvrager neemt contact op met zijn door de computer uitverkorene cn zijn feestavond is verzekerd van succes. Operation Match, dat in Nederland wordt geïntroduceerd door de 47-jarige Amsterdamse jurist, mr. C. J. Schellcnbacli, heeft tot doel het tot stand brengen van intermenselijke relaties per computer. Het i$ in eerste instantie niet de bedoeling de computer te laten wer ken als huwelijksbemiddelaar, ofschoon de initiatiefnemers het een prettige bijkomstigheid vinden als een contact dcor Operation Match gelegd tot een spontane liefde leidt. Als (vriendelijke) reactie op het pu bliceren van de Schouwen-Duive- land-foto's, stelde een lezer ons een fraaie plaat ter beschikking van het vroegere Schuddebeurs. Toegegeven Schuddebeurs is vooral in het luwe seizoen nog altijd prachtig, maar de gulle overvloed van rijk genuan ceerd groen uit de twintiger jaren (foto), is toch niet meer in die mate te vinden. De foto toont de vijver van Weelzichtin een magnifieke omlijsting. Met „het karretje op de zandweg" een innig beeld van schoonheid en landelijke rust. UTRECHT. De Nederlandse film „Liefdesbekentenissen" heeft in het Utrechtse Camera-theater zijn pre mière beleefd in aanwezigheid van makers en enkele hoofdrolspelers. Önderzoek naar complot moord president Kennedy NEW YORK, 23-2. De gerechtelijke autoriteiten in twee Amerikaanse staten - Louisiana en Florida - zijn een volledig onderzoek begonnen naar de mogelijkheid van een ver band tussen de dood van twee man nen en de moord op president John F. Kennedy. In New Orleans heeft officier van justitie Jim Garrison, die vorige week verklaarde dat hij een kom- plot tegen het leven van Kennedy had ontdekt, een onderzoek gelast naar de dood van de vlieginstruc- teur David Ferrie, die woensdag dood in bed werd aangetroffen en wiens dood aan zelfmoord is toegeschreven. Het was de twaalfde maal dat de dood van een persoon in verband werd gebracht met de moord op Kennedy. OVERDENKING „Zoals Hij de zijnen, die in de wereld waren, liefgehad heeft, zo heeft Hij hen liefgehad tot het uiterste". (Joh. 13 1). Er zijn vele wegen, die naar Rome leiden, één weg echter gaat er naar Jeruzalem, niet naar een keizer schap, maar naar een kruis. Niet om te laten dienen, maar om te dienen; niet om te leven, maar om te laten leven. Of, zoals in Mat- theus 20 staat: „Om Zijn leven te geven als een losprijs voor velen". Er is gezegd en er wordt nog steeds gezegd: „Voor mij hoeft het alelmaal niet. Voor mij is het niet nodig, ik leef toch wel". Nu zullen U en ik dat misschien niet zo direct zeggen, maar we zitten er soms wel mee. Want is het lijden en de dood niet het grote struikel blok in ons bestaan, waar we ons uit ale macht tegen verzetten? En nu wordt juist hel lijden en ster ven van Jezus als een bevrijding ge predikt. Waarom wordt het lijden en sterven van Jezus - en nog wel als evangelie, d.i. toch blijde boodschap - ons als verlossing verkondigd? Wat is dan de betrekking, tussen het leven en de dood van Jezus en het bestaan van ons? Volgens het evangelie hebben we in de eerste plaats te maken met Jezus, omdat Hij de Mens is, zoals God wil, naar (Sods bedoeling. Hij was en bleef steeds ter beschikking van God. En, Hij was en bleef steeds de naaste voor de ander. Of, zoals de tekst zegt: „Hij heeft de zijnen- tot liet uiterste liefgehad". Maar dat werkt toch eerder ont moedigend en deprimerend dan be vrijdend? Blijkt uit het leven van Jezus niet, hoe weinig wij ter zelf van terecht brengen? Hoe ver wij zelf van het ,,"Wax*e Menszijn" ver wijderd zijn? Als er niet mëer in de Bijbel stond dan zou dat inderdaad ontmoedigend werken. Maar gelukkig staat er veel meer. Niet alleen is Jezus de Ware Mens, maar ook de Zoon van God, dat wil zeggen: In het Leven van Je zus zien we ook hoe God handelt met ons en de wereld. In de weg Van Jezus zien we ook wat God er voor over heeft om deze wereld en ons mensen tot Zijn wereld en Zijn mensen le maken. In het Leven van Jezus zién we ook, hoc God in Zijn liefde tot het uiterste wil gaan, hoe Hij Zich laat afwijzen, verloochenen, ontkennen, vex*werpen. Hoe Hij toe laat dat er van Zijn Lief de weg een Kruisweg wox'dt gemaakt. Maar ook in de Kruisweg blijft Hij tx*ouw en nabij. Hoe ver wij ook van Jezus, de Ware Mcxis verwijderd zijn, steeds blijft God ons nabij met Zijn kx*uis- weg van Liefde, de weg van het ge- bi-oken brood en de vergoten wijn. wachtend op onze terugkeer van die wegen naar Rome, naar de enige Weg, die over Jeruzalem gaat. Noordgouwe. A. SCHONEVELD.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4