Duidelijke toekomstperspektieven voor het gemengde bedrijf Verkeersovertredingen „hoofdmoot" zitting van Kantongerecht Bedrijfsvoorlichting op Sehouwen-Duiveland Agenda vergadering gemeenteraad Brouwershaven ZIERIKZEE, 21-2. In samenwer king met de Fok- en Controlever eniging Schouwen-Duiveland hield de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting op Schouwen-Duiveland in het „Huis van Nassau" te Zierikzee een vergadering, waar door de heer F. de Ronde van de Bedrijfsvoor- lichtingsdierist uit Goes, gesproken werd over: „Het toekomstige ge mengde bedrijf". De spreker werd ingeleid door de heer A. F. Schoof (Oosterland), voor zitter van de Fok- en Controlever eniging. Spreker begon met te stellen, dat de stelling, 'hoe groter het bedrijf, hoe groter het rendement, in de praktijk zeker niet opgaat. Uit het 7.0 juist verschenen 4-jarlg verslag met bedrijfsgegevens uit Walcheren, was gebleken dat het kleinste be drijf (16 ha.), het grootste arbeids inkomen per ha. had. Het grootste bedrijf (48 ha.) haalde daarvan maai de helft. Het arbeidsinkomen van de land bouwer-ondernemer moet hoger zijn dan wat hij aan zijn werknemers moet betalen. Naast een overschot van. baten min lasten, mag en moet een bedrag aan arbeidsinkomsten voor de boer gerekend worden of, anders gesteld, er moet een over schot zijn om naast de investeringen ook nog de privékosten te betalen. Op kleine bedrijven is een inten sief bedrijfsplan dan ook eer. eerste voorwaarde. Er moeten gewassen worden geteeld met hoge opbrengst en daar men in een eenzijdig akker bouwbedrijf meer kwetsbaar is, is het ook daarom al van belang het bedrijf gemengd te houden en daar naast dus ook zich toe te leggen op de melkveehouderij, waarbij men er KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WINKEL. Twee losgebroken stam boekdravers met een gezamenlijke waarde van f 10.000 van de fokker Melchiors uit Winkel, zijn gedood, toen ze in hun draf op een dijk, drie kilometer van hun stal verwijderd, frontaal tegen een busje botsten. UTRECHT. Uit een huis aan de Burgem. Reigerstraat in Utrecht is een vrij kostbaar 17de-eeuws schil derij van het genre Jan Breughel - de tweede zoon van de grote meester Pieter Breughel - ook wel genoemd „de fluwelen Breughel" gestolen. DEN HAAG. Bij een brand in een zaak voor huishoudelijke artikelen 'aan de Koningstraat in Den Haag is een schade aangericht van naar schatting een halve ton. UTRECHT. Op de rijksweg Am sterdam-Utrecht ter hoogte van Breukelen is een vrachtauto door een rukwind omgeslagen. De vracht auto vervoerde ongeveer 4000 kip pen in kratten. Ongeveer 200 kippen kwamen om het leven. De bestuur der van de auto, een 22-jarige Am sterdammer, 'kwam met de schrik vrij. WIERDEN. Op de Nijverdalse weg in Wierden is de 47-jarige heer B. J Hartkamp uit Wapenveld om het le ven gekomen bij een frontale botsing met een tegenliggende vrachtauto. Vermoedelijk door een windstoot week de door het slachtoffer be stuurde personenauto plotseling naar links uit, met noodlottig gevolg. AMSTERDAM. De nachtportier van hotel Truco op de Nieuwendijk in Amsterdam ontdekte omstreeks half vijf 's morgens, toen hij gealar meerd door glasgerinkel een onder zoek .instelde, dat de kokosmat ach ter de voordeur in brand stond. DELFT. Te Delft wordt een ten toonstelling gehouden die gewijd is aan het ontwikkelingswerk in jonge landen. Zij is georganiseerd door het gezelschap praktische studie ter ge legenheid van de Diesviering van deze studievereniging van studenten ,in de weg- en waterbouwkunde aan de technische hogeschool te Delft. DE NHAAG. Bij K.B. van 20 fe bruari 1967 is op voordracht van de minister van binnenlandse zaken be noemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor de zitting die zal aanvangen op 23 fe bruari 1967, prof. dr. ir. J. P. Mazure. DEN HAAG De 23-jarige koop man W. P. de N. en zijn 22-jarige broer, de banketbakker R. de N. uit Den Haag, hebben bekend sedert kerstmis 42 fietsen te hebben gesto len en verkocht. AFFERDEN. In het Noordlimburg se dorp Afferden «is ten gevolge van een kleine ontploffing in de olieka- chel een landbouwschuur groten deels door brand verwoest. Aange- wakerd door de harde wind gingen 20.000 kg. hooi en stro verloren, ter wijl één zeug en twee biggen moes ten worden afgemaakt. UTRECHT. Gelijktijdig met de na- jaarsbeurs, die dit jaar van 4 tot en met 12 september zal worden gehou den, zal voor het eerst een beurs worden georganiseerd die helemaal aan de reclame is gewijd. Deze beurs „Reclame '68" zal worden onderge bracht in de Julianahal. UTRECHT. De demissionaire mi nister van volkshuisvesting en bouw nijverheid, ir. H. B. J. Witte, opent op 6 maart de voorjaarsbeurs te Utrecht, die dit jaar in het teken staat van de bouwnijverheid. DEN HAAG. De informateur, prof. dr. J. Zijlstra, heeft in de voormid dag het door hem aangekondigde memorandum aan de fractievoorzit ters van de vijf grote partijen ver zonden. SCHIPHOL. De 33-jarige tot Ame rikaan genaturaliseerde in Polen ge boren schrijver Jerzy Kosinski is uit Parijs per K.L.M.-Iijnvliegtuig op Schiphol aangekomen om Neder landse lezers en zijn Nederlandse uitgever eens te ontmoeten. naar moet streven een stal op te bouwen met hoge produktie. Kleine akkerbouwbedrijven worden dan ook in toenemende mate gemengd en varkens vormen een aardige combi natie met de veehouderij. Automatisering kan veel doen, om in een gemengd bedrijf te komen tot een verantwoorde arbeidsindeling, waardoor èn melkveehouderij én akkerbouwbedrijf toch kunnen wor den gecombineerd, zonder dat men tè veel werk krijgt. De heer de Ronde had een aantal bedrijfsgegevens verzameld van een bedrijf in Tholen, groot 15Vz ha., waarvan 5Vz ha. grasland. Bedoeld bedrijf was voor de herverkaveling 6 ha. groot, maar werd gesaneerd. Deze herverkaveling had vele goe de kanten, maar er werd dikwijls oorspronkelijk slechte grond veran derd in bouwland, waarvan men la ter toch moest zeggen, dat het op brengend vermogen niet aan de ver wachtingen beantwoordde Vooral bij veel regen is het kwaad boeren op zulke grond. Daarom is wisselbouw dikwijls een uitkomst. Onder wis selbouw is te verstaan, het uitzaaien van kunstweide en het scheuren van weidegrond door het om te zetten ZIERIKZEE, 22-2. Conform de eis van de officier van justitie, mr. T. Lebrett, veroordeelde de plaats- vervangend-kantonrechter mr. G. L. F. Lunsingh Tonckens in de woens dagmorgen gehouden strafzitting van het kantongerecht Zierikzee chauf feur C. van B. alhier tot een geldboe te van f 150,- subsidiair 15 dagen hechtenis en tot een onvoorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van vier maanden. Het commentaar van de verdachte op deze strenge straf „dan kom ik zender werk" was vcor mr. Tonckens geen aanleiding om de eis van de officier wat milder te beoordelen. De chauffeur had rijdend met een bestelwagen over de provinciale weg nabij Kerkwerve een gevaarlijke in- haalpoging ingezet en was daarbij in botsing gekomen met een tegenlig ger. De officier noemde het onbegrij pelijk dat de verdachte op de boch tige en onoverzichtelijke weg was gaan inhalen. De kantonrechter was het hiermee eens: „U hebt zeer ge vaarlijk gereden", aldus mr. Tonc kens. J. S. uit Zevenbergen hoorde zich veroordeeld tot een boete van f 40,- of 8 dagen (conform de eis) omdat hij op 21 juni van het vorig jaar met een bromfiets tijdens een verkeers opstopping bij de Zuid-Havenpoort te Zierikzee door een opening tussen geparkeerde auto's en een voor de pcort wachtende file was doorgeglipt en daarbij in aanraking was geko men met een personenauto. De auto werd - overigens licht - beschadigd. Een jonge vaars van de landbou wer A. K. uit Noordgouwe was op onverklaarbare manier uit een afge rasterd stuk dijk-perceei gebroken en een wandeltocht begonnen over het wegdek van de Schouwse dijk. Deze weg is voor auto's afgesloten maar een passerend meisje kwam door een onverwachte beweging van de jonge koe ten val. De eigenaar van de vaars had zich bijzonder in gespannen om de ontstane schade te ^ergoeden, zodat de kantonrechter K. met een boete van f 10,- of 1 dag, in bouwland. Door dit regelmatig te doen krijgt men niet alleen goede weidegrond, maar op de gescheurde weidegrond krijgt men ook een goe de opbrengst van akkerbouwpro- dukten. De grond van het bedrijf in Tho len, waarvan de bedrijfsgegevens werden besproken, stond bekend als minder goede grond. Ook uit dit oogpunt moet dus aan een gemengd bedrijf de voorkeur worden gege ven boven een eenzijdig akkerbouw bedrijf. Het lage humusgehalte wordt door de kunstweide verbeterd. De kali en fosfaatbemesting wordt afgestemd op het grondonderzoek, de stikstof bemesting wordt aangepast aan de behoefte van het gewas. Elk jaar wordt een ha. grasland gescheurd en een ha. ingezaaid. Het bouwplan bestaat uit: granen, erwten, aardappelen, suikerbieten, voederbieten, lucerne en grasland. Natuurlijk moest de ondernemer zich aanpassen aan de omstandig heden (bietenmoeheid, aardappel moeheid, enz.). Een voorbeeld van de hogere op brengst op gescheurde grond was dat van de erwten in een bepaald jaar. E enha. erwten op gescheurde grond 4000 kg opbrengst. 0.80 ha. conform de eis, voldoende gestraft achtte. Tot een boete van f 25,- of 5 dagen werd veroordeeld de Zierikzeeënaar E. P. J. K., die op 18 september j.l. op Rijksweg 18 onder Nieuwerkerk een aanrijding veroorzaakte toen hij linksaf de Capelleweg wilde inrijden. Op het moment dat K. de bocht naar links wilde nemen werd hij door drie andere automobilisten ingehaald, die hem rechts passeerden. Een vierde personenwagen reed echter in volle vaart op de stoppende wagen in. De officier wees er op dat de grote snel heid van de inhalende auto er op had kunnen duiden dat de voor hem rijdende wagen de indruk had ge wekt - door links op de weg te rij den - eveneens aan een dergelijke manoeuvre te willen beginnen. De kantom-echter was het met mr. Le brett eens dat K. de linkerweghelft had moeten vrijlaten en veroordeelde hem conform de eis. De vertegenwoordiger C. F. O. L. uit Rotterdam kwam op 9 november 1966 op onverklaarbare wijze met zijn auto ter hoogte van de provin ciale weg in de Zierikzeese gracht terecht. De auto was onherstelbaar beschadigd en tevens ging de inhoud, een collectie ter waarde van f 10.000,- geheel verloren. De Rotterdammer werd veroordeeld tot f 60,- of 6 da gen. De eis was f 75,- of 9 dagen. Het rijden met een bestelauto waarvan het loopvlak van één der banden geheel' versleten was kwaim C. W. B. uit Renessc te staan op een boete van f 60,- of 6 dagen, conform de eis. P. C. v. d. S. uit Zierikzee werd, 'eveneens conform, veroordeeld tot f 20,- of 4 dagen omdat hij op 25 november j.l. met een personenauto op de kruising Hoge Molenstraat- 'sHeer Arendsstraat geen voorrang had verleend aan een van rechts ko mende personenauto, waarop een botsing was gevolgd. De reeks verkeersovertredingen in deze zitting werd onderbroken door een overtreding van de vogel wet waaraan M. O. uit Oosterland zich had schuldig gemaakt. Het zou al lemaal een „vergissing" zijn geweest toe de verdachte op 24 november van het vorig jaar met een buks op erwten op oude grond 1800 kg. De melkveebezetting op genoemd bedrijf is vrij hoog. De gegevens strekken zich uit over de jaren 1961 tot 1965 en begonnen werd met 11.3 koe, terwijl in 1965 13.8 koe werd gehouden. Jong rundvee, 1-2 jaar, begon met 3.7 dieren, om de volgen de jaren van 4 tot 4.7 dier te bren gen. Daarbij komt het rundvee van 1 jaar oud, dat van 5.5 daalde tot 3.5, om in 1965 weer 5.5 te bedragen. Het aantal varkens liep op van 2.3 tot 13.9. Voor de kinderen werden plm. 3 schapen gehouden Komende tot de bedrijfsresultaten en het aantal bewerkingseenheden bleek dat een interessante stijging van het arbeidsinkomen plaats vond. Ongunstige jaren in de akkerbouw werden goedgemaakt door de betere uitkomsten van het melkveehou- dersbedrijf. ZIERIKZEE, 22-2. Aan de universi teit van Toronto promoveerde tot doctor in de filosofie de heer P. Schouls te Rexdale (Ontario), voor heen te Zierikzee. Titel van de dis sertatie van dr. Schouls is: „The problem of memory in the epistemo- logy of some Anglo-American phi losophers". Dr. Schouls, reeds twee en een half jaar verbonden als lector aan de universiteit van To ronto, werd in 1937 te Zierikzee ge boren. Met zijn ouders vertrok hij in 1957 naar Canada. Hij studeerde aan dezelfde universiteit, waaraan hij thans is gepromoveerd. Acht kinderen ut een gezin - vier meisjes en vier jongens - zijn dins dagavond in de buurt van Quito, Ecuador, om het leven gekomen toen hun woning werd getroffen door een aardverschuiving. De Franse verkiezingen. PARIJS, 22-2. Premier Pompidou, 'leider van de gaullistische meerder heid in het Franse parlement, heeft woensdag bij het begin van de ver kiezingscampagne via radio en tele visie voor de op 5 en 12 maart te houden parlementsverkiezingen de kiezers voor de keus gesteld: „Een heid en verwarring, stabiliteit en wanorde, doelmatigheid en onmacht" Voor de Franse premier voerden drie leiders van oppositie-groeperin gen het woord. Zij legden de nadruk op de strijd tegen de „persoonlijke macht", waardoor volgens hen, het bestuur van de Gaulle wordt ge kenmerkt. Voor het eerst in de Franse ge schiedenis zullen meerderheid en oppositie evenveel zendtijd krijgen, namelijk 90 minuten elk. een vogel schoot in de veronderstel ling dat het een mus was. Toen liet aangeschoten beestje la ter werd gevangen bleek echter dat O. een pestvogel, een z.g. beschermde vogel, had geraakt. Dit kwam hem conform de eis van de officier te staan op: een boete van f 30,- of 3 dagen. Omdat hij de buks onver pakt over de openbare weg had ver voerd kreeg O. bovendien een twee de boete, eveneens van f 30,- of 3 dagen. De in beslag genomen buks werd verbeurd verklaard. „Ik heb niet de indruk dat u van harte meewerkt", aldus de kanton rechter tot de Zierikzeeënaar L. G. die zich moest verantwoorden voor het feit dat hij oude metalen en voor de sloop bestemde oude machines e. d. zichbaar vanaf de openbare weg had opgeslagen op een stuk grond nabij de inlagen van. Flaauwers in de gemeente Middenschouwen. G. zei in de mening te hebben verkeerd hiervoor vergunning te hebben maar de kantonrechter maakte duidelijk dat deze vergunning was vprvallen omdat de Zierikzeeënaar niet had voldaan aan de aan de vergunning verbonden voorwaarde, namelijk om te zorgen voor een beplanting rond het betreffende perceel. Conform de eis veroordeelde mr. Tonckens G. tot een boete van f 75,- of 9 dagen. De jeugdige Bruintssenaar S. O. had ge bruik gemaakt van een bromfiets waarvan de snelheid terdege was op gevoerd. „Het opvoeren van brom mers is langzamerhand een groot maatschappelijk Ikwaadt", aldus de officier. Conform de eis veroordeel de de kantonrechter O. tot een boete van f 50,- en verbeurdverklaring van de bromfiets. De Oosterlander A. S. werd'(conform) veroordeeld tot f 50,- of 5 dagen omdat hij oen auto had bestuurd terwijl hij niet in het bezit was van het vereiste rijbewijs. Ten slotte hoorde de Zierikzeeënaar J. L. zich veroordeeld tot een boete van f 40,- of 4 dagen omdat hij op 8 de cember j.l. in de P. D. de Vosstraat met een motorcarrior een ongelukki ge beweging had gemaakt waardoor een botsing ontstond. De raad der gemeente Brouwers haven komt op maandag 27 februari a.s. des avonds 19.30 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. vaststel ling verordening benzinepompen; wijziging verordening woonforensen- belasting; wijziging verordening ri oolbelasting; vaststelling verkeers maatregelen; wijziging bezoldigings verordening 1966; verlenen van eer vol ontslag aan de heer H. P. de Munck; restauratie stadhuis te Brou wershaven; verlenen medewerking ex. artikel 72 der L.O. wet 1920 aan de School met de Bijbel te Brou wershaven; idem aan de Christelijke nationale school te Zonnemaire. Te vens staan een drietal wijzigingen der begroting 1967 op de agenda wel ke o.m. behelzen aankoop 200 stuks vuilnisemmers; realisering bestem - minsplan Dreischor; herstel zout- schade gymnastieklokaal te Brou wershaven; aanleg plantsoen te Noordgouwe en realisering uitbrei dingsplan Noordgouwe. De 12e wijzi ging der begroting behelst een voor stel van b. en w. tot het huren van een houten kleuterschool. Het colle ge wijst de raad in een toelichting op het feit dat de burgemeester thans een kamer in het Plaatsenhuis aan de Ring heeft terwijl de secretarie gevestigd is in de oude openbare lagere school aan de Mr. Pieter Mog- gestraat. Het behoeft geen betoog al dus b. en w. dat deze toestand verre van ideaal is omdat het uitermate moeilijk is voor de burgemeester om cp deze wijze zijn werk vlot te ver richten, aangezien hij niet voordu rend de beschikking heeft over het archief en indien hij geïnformeerd wil worden door ambtenaren deze steeds naar het Plaatsenhuis moeten gaan met de benodigde stukken. Een radikala oplossing zou verkregen Auto «loor trein vernield; bestuurder ongedeerd WADENOYEN, 22-2. Op de on- bewaakte overweg te Wadenoyen in de spoorlijn Geldermalsen-Arnhem is een met schoenen geladen bestel auto door een trein vermorzeld. De bestuurder, de 19-jarige H. Spuy- broek uit Sprank-Kapelle, werd door de botsing uit de wagen geslingerd en kwam meters verder in het gras langs de spoorbaan terecht. Tot zijn eigen grote verbazing bleef hij ge heel ongedeerd. De trein kreeg twintig minuten vertraging. Chemische vergiftiging van tomatenplanten NAALDWIJK, 22-2. De vreemde verschijnselen, die het afgelopen weekeinde zijn waargenomen bij jonge tomatenplanten op tuinders- bedrijven in de omgeving van de Maasdijk in de gemeente Naaldwijk, zijn te wijten aan vergiftiging door ethyleen. Het onderzoek, ingesteld door het proefstation voor de groen ten1- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk, heeft dit uitgewezen. Waarschijnlijk was de ethyleen af komstig uit verontreinigde lucht van het industrieterrein in de Botlek. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dedemsvaart (vac. E. C. Burgstede): C. D. van Coeverden, Finsterwolde, die bedankte voor Oostzaan; te Harlingen (vac. J. M. de Vries), (toez.): W. F. Kuil, 't Woud (Z.H.); te N.O.P. (wijkgem. Creil-Es- pel): F. de Jonge, Zevenhoven (Z.H.); te Steenwijk (vac. J. den Olde): K. Ven erna, Leeuwarden-Huizum; te Nieuwe-Niedorp: M. J. de Geus, vi caris, Amstelveen; te Giessendam- Nederhardinxveld en te Wierden (3e pred.pl.)Iz. Kok, woonachtig te Zeg veld; te Enkhuizen (vac. A. M. Amt- zenius): H. de Jonge, Geertruiden- berg. Geref. Kerken Beroepen te Elburg: W. E. Hoek stra, Lewedorp (Zld.); te Grouw-Irn- sum: G. Burger, kand., Rotterdam. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hilversum: C. Bijl, Hoogezand-Sappemeer. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Meppel: A. Broersma, kand., Leeuwarden. Geref. Gemeenten Bedankt voor Waardenburg: G. A. Zij der veld, Middelburg. De jaarvergadering werd gehouden van de Christelijke Nationale Klcu- tcrschoolvercniging. De avond werd geopend door me vrouw Nieuwboer. Het financiële jaaroverzicht was van de heer Goe- degebure, van het bureau voor Christelijk Volksonderwijs te Mid delburg. Na het voorlezen van de notulen, kwam het moeilijkste punt van de agenda. Twee bestuursleden traden af. n.l. mevrouw Nieuwboer en de heer Verwest. Na enkele ma len stemmen kwamen de twintig aanwezigen tot de vereiste meerder heid. Gekozen werden dc heer J. A. de Graaf, die zijn benoeming nog in overweging wil houden en mevrouw Boot-Flikweert uit Ellemeet. Deze stipuleerde echter bij haar verkie zing, dat zij niet in aanmerking wil de komen voor de opengevallen plaats van presidente. Er werd be sloten, dat op de eerstvolgende be stuursvergadering, de functies onder ling opnieuw zullen worden herzien. worden indien het lokaal waar thans de kleuterschool gevestigd is vrijge maakt zou worden zodat door mid del van afscheiding twee kamers ge maakt zouden kunnen worden n.l. één .voor de burgemeester en één vcor desecretaris. Het vrij maken van bedoeld lokaal kan geschieden door a. nieuwbouw in steen van een kleuterschool, b. koop van 1-klassige houten kleuterschool of c. huur van 1-klassige kleuterschool. Nieuwbouw is thans niet mogelijk omreden er geen urgentieverklaring te verwach ten is. Huur voor 10 jaren verdient de voorkeur omdat dit de meest eco nomische manier is om in het bezit te komen van een kleuterschool, wel ke aan de huidige eisen voldoet. De inspectrice van het kleuteronderwijs beeft reeds meegedeeld zich met dit plan te kunnen verenigen. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland J unidrencompetitie Ingelast a s. zaterdag 25 februari 1967. Groep B X: Zierikzee B ll-MEVO B I (14.30 uur). Zierikzee I—DIVO I Zondag a.s. krijgt Zierikzee een sterker tegenstander als Nieuw Borg- vliet op het sportpark Bannink. Te Dinteloord verloor Zierikzee .net het oneven doelpunt, en ook zondag jl. bewees DIVO beslist wat in haar mars te hebben, een overwinning op Goes I zegt toch wel iets. Een aan trekkelijke wedstrijd mag verwaent worden, die het thuis nog ongesla gen Zierikzee hopen] ijk in haar voordeel zal weten te beslissen. Competitieslainl junioren In de juniorenafdeling van de afd. Zeeland K.N.V.B., waar Zierikzee B I j.l. zaterdag kampioen is gewor den, luidt de stand momenteel (er wordt 1 Vz competitie gespeeld): Zierikzee B I 15 15 0 0 30 184- 2 SKNWK BI 14 9 1 4 19 56- 54 Dreischor BI 13 90 418 122- 28 Zierikzee B 2 12 5 1 6 11 26- 64 Bruse Boys B I 13 5 0 8 10 33- 58 MEVO BI 12 1 0 11 2 19- 95 SVOWK BI 12 1 0 11 2 5-122 SVOWK B I en Dreischor B I doen buiten mededingen mee, de officiële stand zonder de wedstrijdresultaten van door heden gespeelde wedstrij den is als volgt: Zierikzee BI 10 10 0 0 20 145- 1 Bruse Boys B I 9 5 0 4 10 27-28 Zierikzee B 2 8 4 1 3 9 19-41 MEVO BI 8 1 0 7 2 11-52' SVOWK BI 8 1 0 7 2 3-82 INGEZONDEN STUKKEN FANCLUB CREATURES LEAGUE Aan alle rythm and Blues fans. Zoals jullie misschien weten, is er in Zierikzee een fanclub opge richt. En wel de fanclub van „Crea tures League". Na een week kunnen we al bogen op een ledental van ruim 120. Dit is natuurlijk <hardstikke mooi, maar we willen meer. De condities die we kunnen geven zijn zeer gunstig. Neem bv. zes gratis avondjes in een jaar en het streven naar het eens per maand verschijnen van een club blad. Ook worden er kortingen ver leend op andere avondjes van „Crea tures League". Diegenen, die zich voor dit exclu sieve gebeuren op willen geven, kun nen dit telefonisch doen op nummer 01110-2748. Ook mondelinge of schriftelijke aanmeldingen kunnen gedaan worden bij: J. HENNING, Dam 13, Zierikzee. Voor het 150e lid hebben we een speciale attractie. KERKNIEUWS Paus Paulus roept op tot echt geloof VATICAANSTAD, 22-2 Paus Pau- lus heeft woensdag het jaar, lopend van 29 juni 1967 tot 29 juni 1968 uit geroepen tot „jaar van het geloof" In dit jaar zal namelijk de martel dood van de apostelen Petrus en Paulus herdacht worden. Ter inlei ding van deze herdenking heeft de paus een document het licht doen zien, waarin hij de bisschoppen en gelovigen aanspoort tot een belijde nis van „echt en oprecht geloof". Wij zouden graag zien, aldus paus Pau lus, dat deze belijdenis opwelt uit het diepst van uw hart en dat zij in de hele 'kerk weerklank vindt. Opleiding doofstomme kinderen Nadat in de pauze het werk van de kinderen was bekeken, vertoon de de heer Blok, van de vereniging voor doofstomme kinderen „Effatha" dia's, waaruit bleek, hoe de oplei ding van deze gehandicapte kinde ren tot stand komt. 'Door hen met geduld en begrip te leiden, kunnen deze kinderen worden tot volwaar dige leden van onze maatschappij. Bij de rondvraag werd een tele foonaansluiting voor do kleuterschool ter sprake gebracht. Hierover zal het bestuur zich nader beraden. Mejuffrouw Van Nes bracht dank uit aan mevrouw Nieuwboer, die eLf jaar lang een inspirerende kracht is geweest voor de vereniging. Haar woorden gingen vergezeld van een geschenkenbon en een bloemetje, die door de aftredende presidente in dank werden aanvaard. Dc avond werd met gebed beëin digd door ds. Scholing. Ongetwijfeld is het slechte weer er de oorzaak van geweest, dat deze jaarvergadering, niol hot aantal bezoekers heeft ge trokken, die men venvacht had. Herkeuring der maten en gewichten Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat voor de herkeuring der maten en gewichten te Zierikzee, in een 'lokaal van het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, 't Vrije 2, alhier, een zitting gehouden zal worden op: dinsdag 14 maart 1967 van 9.15-12.00 uur en 13.00-17.00 uur woensdag 15 maart 1967 van 8.45-12.00 uur en 13.00-15.30 uur Mede wordt ter kennis gebracht: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijd stip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aan geboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uit drukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te worden; dat ijzeren maten van binnen en buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij gemaakt moeten zijn en daarna met gekookte lijnolie zijn in gewreven; 3. dat do maten en gewichten vóór 1 oktober 1968 gestempeld moeten zijn met de letter D in fantasievorm en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Hugo de Grootplein 1, elke woensdag, geen openbare feestdag zijnde, van 9.00-12.00 en 13.00-16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen werden teruggebracht; 5. dat ten ba.te van 's Rijks schatkist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald; 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, doch uitsluitend aan het IJkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De ge zegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de ge wichten franco per post worden opgezonden daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet tenminste drie dagen vóór de verzending van de gewichten op postrekening nr. 507584 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 50 cent worden gestort. Zierikzee, februari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. D. J. W. Kastelein, burgemeester: R. van Ommeren, secretaris. Hoge boele en intrekking rijbewijs Jeugdige Oosterlander doodde beschermde vogel met buks SCHARENDIJKE Presidente Chr. Nat. Schoolvereniging nain afscheid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4