Land- en tuinbouw-coöperatiecentrum voor zuidwest-Nederland Overvallen rover doodt 17-jarige Turk STREEKNIEUWS Voorzitter P. L. Krepel nam afscheid van „Landbouwbelang" ZIERTKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 februari 196? Nr. 19749 Communicatie leden-bestuur moet in orde zijn Optimistische en pessimistische geluiden over coöperaties in vergadering te Zierikzee ZIERIKZEE, 22-2. „Wanneer de communicatie tussen leden en bestuur in orde is en de besturen en directies voor hun taak zün berekend, dan heb ik geen enkele vrees voor de posities van onze coöperaties in de toekomst. Ook de E.E.G., die van ons wellicht eerst scherpe concurrentie-politiek en daarna het zoeken naar samenwerking in supra-nationale verbanden zal gaan vragen, zullen we dan niet als een dreiging behoeven te zien, maar als een uitdaging aan ons organisatievermogen. Laten we ons daarop dan echter ook in snel tempo gaan instellen en voorbereiden". Tot deze slotsom kwam de heer Ir. A. W. Luitjens in zijn openingsrede over de „coöperatie in deze tijd" bij de aanvang van de woensdagmiddag in „Mondragon" alhier gehouden druk bezochte vergadering van het „Land- en Tuinbouw Coöperatie Centrum voor Zuidwestelijk Neder land". Ir. Luitjens, oud-voorzitter van de Noord Brabantse Mij. voor Landbouw, vroeg zich in zijn betoog af of de herstructurering in het co öperatief bedrijfsleven wel snel ge noeg gaat. Dat de heer Luitjens het punt van de communicatie afzon derlijk aanstipte noemde hij een ge volg van het feit dat daaraan in de praktijk nogal eens wat ontbreekt. Vroeg of laat blijkt dit dan funest te zijn. „Besturen en directies mo gen geen blind vertrouwen vragen van de leden, ze mogen slechts ver trouwen vragen wanneer de leden in voldoende mate zijn geïnfor meerd en in staat zijn gesteld zich een oordeel te vormen over de aan hangige kwesties", aldus spr. Ver der wees hij op de noodzakelijkheid aandacht te schenken aan het feit dat bestuurs- en directieleden soms niet voldoende zijn meegegroeid met hun coöperatie. Dat kan geschieden door bij de keuze van bestuursleden alleen de bekwaamste aan te wijzen en door het organiseren van kader cursussen, soms ook van bijscho lingscursussen voor bestuursleden die reeds als zodanig in functie zijn. Een punt van overeenkomst tus sen optimisten en pessimisten ten aanzien van de coöperaties noemde ir. Luitjens het feit dat deze onder nemingen een periode van herstruc turering doormaken. Daarbij signa leerde hij een aantal bemoedigende feiten, zoals hogere omzetten, uit breiding van activiteiten en groei ende samenwerking tussen coöpera ties die in dezelfde sector werkzaam zijn. Ir. Luitjens noemde een aantal be moedigende voorbeelden van fusies in de coöperatieve wereLd (zuivelin dustrie). In de tuinbouw wordt door het Centraal Bureau zeer veel werk verzet om de samenwerking tussen de veiLingen te stimuleren. Op Zuid- Beveland en Walcheren hebben vier veilingen een commissie gevormd om te trachten een nauwere samenwer king te realiseren. In de aan- en ver koopsector zijn reeds verschillende fusies tot stand gebracht. In het L. C.C.-gebied hebben „West-Brabant" en „St. Philipsland" elkaar gevonden terwijl besprekingen gaande zijn met „Dinteloord". In de suikerwereld hebben de vier daar bestaande coöp. verenigingen gezamenlijk de Suiker Unie het Licht doen zien. Er is dus zeker overal vernieuwing aan de gang. Bovendien is in de Ned. raad van Overleg voor Land- en Tuin bouw de samenwerkingsvorm gevon den tussen standsorganisaties en Co- operaties. Tegenover deze optimistische ge luiden kunnen minder opgewekte worden gesteld: in verschillende sec toren is de schijn mooier dan de wer kelijkheid. Er zijn vele sectoren waar een vorm van concentratie als in de suikersector nog (lang) niet is bereikt En een dergelijke bundeling is toch het doel waarnaar moet Worden ge streefd, zeker staande op de drem pel van een E.E.G. Overigens meende ir. Luitjens niet dat men „zwaar op de hand" behoeft te worden wat betreft de ontwikke ling van de coöperaties in Nederland. Zijn optimisme putte spreker uit het feit dat - als gezegd - in enkele sec toren reeds werd bewezen dat aan passing van de coöperaties aan de snel veranderende omstandigheden kan slagen. De heer Luitjens liet zijn gehoor dan ook niet in het onzekere over het feit dat hü de soms van wetenschappelijke zijde uitgesproken algemene twijfel over de bestaans mogelijkheden van de coöperaties, bepaald niet deelt. NIEUWERKERK, 22-2. In „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk werd voor de Plattelandsvrouwen een. demonstratie gegeven van Tornado. De presidente, mevr. Zeijler-de Vin heette alle aanwezige dames hartelijk welkom. Daar de spreker, de heer van Langerak, niet op tijd aanwezig was, werden eerst de huis houdelijke zaken afgedaan, w.o. op gaaf voor het zomerreisje en cultu rele cursus. Na de pauze was in middels de spreker gearriveerd. De demonstratie had als doel aan te tonen hoe men de artikelen moet gebruiken en te waarschuwen tegen ondoordacht kopen met als gevolg in de kast opbergen, De mixer en de snelkookpan werden haarfijn be sproken, daar dit artikelen zijn die iedere dag gebruikt worden. Daarna werden alle artikelen nog met dia's getoond en toegelicht. Er zijn 250 artikelen in de handel. Tornado is een afkorting en betekent Van der Tochts massaproduktie Dordrecht. Drama te Arnhem ARNHEM, 22-2. Te Arnhem heeft een onbekende man, die het gezicht had1 gemaskerd met een nylonkóus, twee roofovervallen gepleegd, waar bij slechts een geringe buit werd meegenomen. De overval heeft ech ter het leven gekost aan de 17-jarige Turkse arbeider Avcu Hayrettin, die de op de vlucht geslagen rover, op de hoek van de straat vastgreep, maar daarop door twee pistoolscho ten, die de vluchteling afvuurde, werd getroffen De overval vond tevoren plaats in een pand aan de Paul Krugerstraat, waar de 30-jarige heer J. Hali aan wezig was toen de rover binnen kwam. Hij heeft zich langdurig met hem onderhouden. De man bleek op goed geluk ergens te zijn binnenge gaan, want er was geen geld in huis en de heer'Hali kon hem daar ook niet aan „helpen". Drie uur later kwam de rover op bezoek in de ros se buurt van Arnhem, waar hij poogde binnen te dringen bij de Am sterdamse Breggie Dorregeest, die de deur opende omdat een klant had geklopt. Zij zag even nadien een schoen achter de toiletdeur steken. Zij vluchtte daarop met haar zoontje het huis uit. Op de hoek van de straat stortte de Turk zich op de ge vluchte overvaller, met het vermel de noodlottige gevolg. Orgelconcert te Oude Tonge In de serie orgelavonden 1967, be speelt Henk Kloo het orgel in de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge, op zaterdag 25 februari a.s. ZIERIKZEE Ontspanningsavond bejaarden Op maandag 27 februari a.s. (7.30 uur) organiseert de U.V.V.-afdeling een ontspanningsavond voor bejaar den in het Ned. Herv. Verenigings gebouw. Als spreekster treedt op mevr. A. G. Schoonveveld-Hooger- werf te Rijsoord, die destijds met H. M de Koningin de reis meemaakte naar Perzië en Thailand. Zij vertelt hierover en vertoont verder dia's van deze reis. Aansluitend wordt de huwelijksfilm van kroonprinses Bea trix vertoond. Alle bejaarden zijn op deze bijeenkomst hartelijk wel kom. HAAMSTEDE VéGé-bijeenkomst Maandagavond kwamen de VéGé- winkeliers van Schouwen-Duive- land voor het eerst in 1967 weer bij elkaar voor een zakelijke bespre king, waarbij ook aanwezig was van het districtskantoor Maljers te Mid delburg de heer Boers. Na het huis houdelijk gedeelte kwam het orga niseren van de busreizen weer ter sprake en gezien het grote succes in de voorgaande jaren werd weer hiertoe besloten. Namens Toering- car-bedrijf van Oeveren was de heer Willemse aanwezig, die de verga dering een overzicht gaf van de vele mogelijkheden die busreizen bieden. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten om dit jaar in eigen land te blijven, waarbij het einddoel op de_ nieuwe Flevopolder werd bepaald met op de terugreis een bezichtiging van het dolfijn-bassin in Harder wijk. De reis wordt gehouden op 23 en 30 mei en de organisatie is weer in de vertrouwde handen van de heer A. de Bruine uit Haamstede. NOORDWELLE Praalje over Ierland voor Plattelandsvrouwen In de zaal van mevr. Lokker-v. d. Zande werd de jaarvergadering ge houden van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. afdeling Noordwelle en omstreken. Met een 'hartelijk welkom opende de presidente, mevr. Krijger-de Vrij deze vergadering. Verder deelde ze mee dat de voorjaarsreis dit jaar gaat naar de toonzalen van de Phi lips fabrieken in Eindhoven op 2 mei a.s. Hierna volgde het jaarver slag van -de secretaresse. De pen- In deze vergadering werd afscheid genomen van de heer P. J. Bom. Co- lijnspiaat, die vanaf het eerste uur, dat wil zeggen ruim 16 jaar. in het bestuur zitting heeft gehad. In zijn plaats werd benoemd de heer G. E. de Jonge uit Wissenkerke. Bij de verdere bestuursverkiezing werden herbenoemd de heren J. v. d. Zande (Nieuwerkerk), J. de Visser Seroos- kerke (W.), H. Brooymans (St. An- naland) en J. Vogelaar-Van Es (Din teloord). Ter afsluiting van de ver gadering hield de heer C. G. A. Mer- tens, voorzitter van de Ned. raad van overleg voor land- en tuinbouw een inleiding over „standsorganisatie, co- operatie en valorisatie". Op deze in leiding hopen wij in een volgend nummer nog nader terug te komen. Duivelandse Plattelandsvrouwen zagen demonstratie De oprichting had in 1923 plaats. Thans zijn de fabrieken gevestigd in Dordrecht, Zwijndrecht en Etten met een terreinoppervlakte van 35 duizend m-. Ook zijn er nog in het buitenland, o.a. bij Antwerpen. Het eerste artikel dat afgeleverd werd waren de haakjes voor wandversie ring. De prijs was 300 stuks voor 6 cent. Na de oorlog is het droogrek in opmars gegaan, ook veel voor de ex port. Er wordt gewerkt met 6 ver schillende frisse kleuren. Aan de nabewerking van verschillende ar tikelen wordt veel aandacht besteed. De fa. Kesteloo te Nieuwerkerk had het podium herschapen in een show room, wat een mooie aanblik bood en zeer gewaardeerd werd door de aanwezigen. De presidente dankte na afloop de heer van Langerak en in het bij zonder de fam. Kesteloo voor het vele werk voor die avond en de aan wezigen voor de goede opkomst nigmeesteresse kon in haar verslag de prettige mededeling doen dat er een batig saldo was. Bij de bestuurs verkiezing werd in de plaats van mevr. Krijger-Vrij die aftrad en niet herkiesbaar was, gekozen mevrouw Elenbaas-Kik. De vice-presidente rnevi'. Dalebout-Koster, bracht mevr. Krijger hartelijk dank voor het zeer vele werk dat ze de afgelopen zes jaar voor de vereniging had gedaan en bood haar het wandbord van de plattelandsvrouwen aan, keurig op gemaakt met bloemen. Hierna volg de een discussie over een jaarpro gramma. De samenvatting ervan zal de eerstvolgende vergadering bekend gemaakt worden. Na de pauze hield mevr. Elenbaas-Kik een praatje over haar bondsreis naar Ierland, gevolgd door een film, gemaakt op de reis. De ontvangst door de ver schillende afdelingen van platte landsvrouwen in Ierland was bijzon der hartelijk en gastvrij. Met een hartelijk dankwoord en een bloeme tje voor mevr. Elenbaas en voor de leden een wel thuis, sloot de presi dente deze avond. De eerstvolgende bijeenkomst zal zijn op 3 maart. Deze avond zal ver zorgd worden door Interpol. BROUWERSHAVEN Causerie over Teheran Op 28 februari a.s. zal op uitno diging van de contact-commissie van de gezamenlijke vrouwenverenigin gen in Brouwershaven mevrouw van den Boogerd, secretaresse van de Nationale Vrouwenraad in Neder land te Middelburg, spreken over het onderwerp: Teheran. Deze hoofdstad van Perzië spreekt tot veler verbeelding en, zo mogen we wel zeggen, niet ten onrechte. Het belooft dan ook een boeiende voor dracht te worden, die zal worden verlucht met dia's van deze stad en haar omgeving. Alle dames zijn van harte welkom op de2e avond, die zal worden ge houden in het Nederlands Hervormd Jeugdgebouw. De aanvangstijd is vastgesteld op 20 uur. ZONNEMAIRE Propaganda-feestavond Volksonderwijs De afdeling" Zonnemaire van de Vereniging* Volksonderwijs hield een propagandaf eestavond. De voorzitter van de afdeling, de heer J. M. Goemans, heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom en sprak vervolgens een kort propa- gandawoord. Daarna bracht een toneelgroep van de afdeling Oosterland het toneelspel „De Gouden Kooi" voor het voetlicht De groep bleek met dit toneelstuk, waarin de ernstige .achtergrond steeds wordt doorbroken door ko mische momenten, een goede keus gedaan te hebben. Bovendien wisten de spelers hun rol met overtuiging te brengen, zo dat de aanwezigen op een zeer ge slaagde avond terug mogen zien. In de pauze werd een verloting ge houden om de onkosten van. de avond enigszins te dekken. Een Ame rikaanse verkoop aan het eind van de avond bracht ruim f 65,- op. Dit bedrag is bestemd als bijdrage voor speciale voorzieningen, teneinde het mr. A. de Rooshuis te Noordgouwe mede geschikt te maken voor ge handicapte kinderen. OOSTERLAND Berg» en werkplaats Gemeentewerken De grote loods aan de Van den Abeelestraat alhier, die werd ge bouwd door de fa. Le Comte, aanne mersbedrijf te Sommelsdijk en dienst zal doen als berg- en werkplaats voor de dienst gemeentewerken van Duiveland, nadert haar voltooiing. Alleen de elektrische installatie moet nog worden aangelegd en buiten nog de bestrating. Daarna kunnen de ge meentewerklieden successievelijk een begin maken met het overbrengen van werktuigen en gereedschappen die nu nog een onderkomen vinden in de garage en bergplaats van het voormalige gemeentehuis „Oostkens- hil", aan de Molenweg alhier. BRUINISSE De storm De storm die in de nacht van ^maandag op dinsdag woedde velde te Bruinisse nogal wat schoorstenen. Dat was onder meer het geval bij de heer Jac. de Jonge op diens be drijf aan het eind van de Lange weg en op de woning van de heer M. Bakker aan de Boomdijk. Hier wer den zelfs twee stuks omver gebla zen. Datum NOVIB-uitvoering In ons bericht over de uitvoering ten bate van de NOVIB te Bruinisse werd abusievelijk als datum van uit voering gemeld vrijdag 23 februari. Men zal begrepen hebben dat be doeld werd: donderdag 23 februari. De toneelclub is met deze uitvoe ring nog in het geheel niet uitgeput. Vrijdag 24 februari wordt het stuk namelijk opgevoerd te Burgh, op 24 maart treedt men in het Deltazie kenhuis te Poortugaal voor het voet licht met. het toneelstuk „Het on verwoestbare". BRUINISSE Sloping resten kabelbaan Op de Grevelingendam is opnieuw e-en aanvang gemaakt met de slo ping van de nog resterende masten van de kabelbaan. Momenteel is men bezig met de demontering van het contragewicht, dat zoals bekend op Flakkeese bodem was geplaatst, waardoor de kabel gespannen bleef. Drie hoge kranen van de firma de Groot N.V. uit Zwijndrecht assiste ren bij dat werk. In het Rak van Scheelhoek, tussen de bouwput en de kust van Voorne zal de kabel baan weer worden opgebouwd. Mai Van Dai, de Zuidvietnamese onderstaatssecretaris van voorlich ting, heeft in Saigon meegedeeld dat er een Zuidvietnamese regering in ballingschap is gevormd. Hij zei niet waar. Diepe val van geveltoerist NANCY, 22-2. Om zich bij zijn vrienden te 'kunnen voegen en zijn vrouw, die hem in huis had opgeslo ten, een poets te bakken, heeft een 29-jarige metselaar uit Nancy woens dag een nogal stout stukje uitge haald. De man klom uit het raam van de huiskamer op het balkon van de vijftiende etage en vandaar van balkon naar balkon verder naar beneden. Op de derde verdieping aangekomen verloor hij kennelijk zijn evenwicht want hij maakte van daar een vrije val van vijftien me ter. De metselaar kwam er met een gebroken pols af. Slempclpliclit eieren kostte miljoenen; thans ingetrokken ZEIST, 22-2. Do in Brussel door do Westduitse minister van land bouw gedane toezegging, dat Neder landse eieren vanaf 1 juli niet meer behoeven te worden gestempeld met het land van herkomst, is zeer be langrijk: ze betekent het eind van een discriminatie, die de Nederland se pluimveehouderij de laatste vijf jaar in totaal zo'n 200 miljoen gul den heeft gekost. Dit verklaarde de voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. H. Garrelds, in Zeist op de openbare bestuursverga dering van het produktschap. (Zoals bekend geloven vele Duitse huis vrouwen dat de gestempelde Neder landse eieren minder vers zijn dan de ongestempide Duitse). Congrespartij in India krijgt de verkiezingsklap NIEUW DELHI, 22-2. De Con grespartij in India heeft bij de ver kiezingen voor de staatsparlementen zware verliezen geleden. In de staat Kerale verloor zij haar meerderheid aan de communisten en ook in Nieuw Delhi kreeg de Congrespartij een zware klap. Een absolute meer derheid in Madhja Pradesj doet de in Delhi geleden nederlaag door pre mier Gandhi's partij echter gedeel telijk teniet. In Delhi boekte de rechtse Jan Sangh-partij grote winst. Ook in andere staten leed de Congrespartij zware verliezen, hoe wel zij nog zeker schijnt van een meerderheid in het parlement. Verdovende middelen in België BRUSSEL. 22-2. De Belgische po litie is in de afgelopen dagen een uitgebreid netwerk voor handel in verdovende middelen op het spoor gekomen Bü razzia's in Antwerpen, Gent en Brussel zijn een tiental ar restaties verricht. Onder de gearres teerden. meest jonge mensen, zou den zich twee Nederlanders, twee Fransen en een Brit bevinden. Bel gische kranten meldden dat twee Belgische inspecteurs naar Engeland zijn gezonden aangezien het spoor van deze handel naar Engeland wijst. Meisjes gedood door verdovende middelen LONDEN, 22-2. Twee Londense meisjes zijn maandagochtend bewus teloos in een greppel door voorbij gangers gevonden en één van hen b» later overleden terwijl het andere meisje nog niet bij kennis is geko men. Uit een onderzoek is gebleken dat de meisjes verdovende middelen hadden gebruikt. Bij de greppel wer den bandensporen gevonden. Naar rechercheurs van de afdeling verdovende middelen veronderstel len, hadden de meisjes deelgenomen aan een soort instuif. Vermoedelijk zijn zij ziek geworden en hebben jon gemannen die de instuif gaven in paniek de meisjes in een auto gezet om ze later in do greppel te leggen. HAARLEM. Prins Claus heeft vandaag een bezoek aan Noord-Hol land gebracht. Na veertig jaar BRUINISSE, 22-2. De landbouw- vereniging Landbouwbelang te Brui nisse hield deze week een vergade ring in hotel Storm te Bruinisse, met een korte agenda, maar die toch nog al uitliep, wegens het afscheid dat genomen werd van enkele bestuurs leden, waar onder de voorzitter de heer P. L. Krepel. Deze sprak allei-eerst een kort ope ningswoord, die via de verkiezings uitslag, de komende kabinetsformatie en de zachte winter besloot met het constateren, dat men in naburige polders al een begin had gemaakt met de uitzaai van zomergerst en zo- mertarwe, waaraan echter door de regen weer een halt was toegeroepen De penningmeester de heer Joh. Bal had een jaarverslag over 2 ach tereenvolgende boekjaren 1965 en 1966. Met een saldo van f 1311,54 staat de vereniging er niet slecht voor. De omzet van bij het C.A.V. aangekochte goederen was in 1965 f 72.135,42 in 1966 f 107.015,17. De re kening werd goedgekeurd. Het bestuurslid de heer Jac. de Jonge had een voorlichtingsmiddag bezocht en bracht daarvan verslag uit, met belangwekkende mededelin gen voor de leden. Het van een NAC-plombe voorzie ne goedgekeurde zaai- en pootgoed kon tot dusver overal (bij elke wil lekeurige handelaar) worden ge kocht. De half juli 1967 van kracht wor dende niewe wettelijke bepalingen zullen waarschijnlijk nadeel gaan op leveren voor de landbouwer, daar van die datum af, goedgekeurd zaai en pootgoed uitsluitend bü de teler van het zaad of het pootgoed of bij diens filialen kan worden besteld. De heer De Jonge verwachtte daar van wel een prijsverhoging, want daar is het de telers van het origi nele nieuwe ras om te doen. De ge zamenlijke telers hadden tot dusver f 4,- miljoen gulden te verdelen. Dit vond men te weinig. Het zaad zal Waarschijnlijk f 0,30 per kg duurder worden. Daardoor vervalt wel een deel van de heffing van het Land bouwschap (f 2,80 per ha). Een an der nadeel zal zijn het afsluiten van contracten van zaaizaad en pootgoed kwekers, om het betreffende ras te telen. De zaaizaadkwekersfirma zal daarvoor bij voorkeur grote bedrij ven uitzoeken, zodat kleine bedrij ven niet meer in aanmerking komen. Bestuursverkiezing y Bij de daarop volgende bestuurs verkiezing wegens aftreding van de voorzitter de heer P. L. Krepel, werd gekozen diens zoon de heer M. K. Krepel. Idem wegens aftreding van de heer J. J. van de velde diens zoon Ph. J. van de Velde. De voorzitter dankte de heer Van de Velde voor alles wat hij van 1954 af als be stuurslid van Landbouwbelang heeft gedaan. De samenwerking was heel prettig. Hij feliciteerde hem met het feit dat nu zijn zoon als zijn opvol ger is gekozen. Als blijk van waarde ring ontving de heer Van de Velde een kist sigaren. De heer L. A. Jonker sprak vervol gens zeer waarderende woorden aan hel adres van de scheidende voorzit ter, die van 1922 deel uitmaakte van het bestuur en ongeveer 40 jaar lang voorzitter was. „Wat U", aldus de heer Jonker, „in bijna een halve eeuw voor de eilandelijke en plaat selijke landbouw hebt gedaan is niet genoeg te waarderen. Veel, zeer veel is dat geweest". Als blijk van waar dering werd aan de heer Krepel een verrekijker overhandigd, terwijl hij werd gelukgewenst met het feit dat zijn zoon thans een bestuursfunctie was toegekend. Ook de heer L. M. van den Bos, in 1926 tot bode van de vereniging be noemd die deze functie tot 1956 waarnam sprak waarderendé woor den aan het adres van de heer Kre pel. De heer Krepel dankte voor de tot hem gerichte woorden en wijdde aandacht aan de toestand tussen de beide wereldoorlogen, toen een ge neratie ouderen bestuurslid was, wier namen nog in dankbare herinr nering voortleven. De sfeer van vroeger werd weer voel- en tastbaar toen uit de Nieuwe Bruinisser Courant een verslag van een vergadering uit 1926 werd voor gelezen, waar onder andere monsters van katoenmeel ter tafel kwamen, die op samenstelling waren onder zocht. Ook een .aanbestedingsadver tentie van lijnschilfers en andere veevoederartikelen kreeg aandacht. De heer Krepel gaf tot slot nog een overzicht van wat in 45 jaar Bruinisse niet onberoerd had gelaten (crisisjaren, oorlogsjaren, ramp, na- rampse periode, herverkaveling enz.) Het bestuur benoemde vervolgens tot voorzitter de heer L. A. Jonker van de Zande, tot vice-voorzitter de heer M. K. Krepel en tot afgevaar digde naar de C.A.V. verga deringen de heer Ph. van de Velde. De heer P. L. Krepel werd met algemene stem men lot ere-lid benoemd. Bij de x-ondvraag vroeg de heer D. Kik, naar de zaak van de bedrijfs- hulp, die op Schouwen-Duiveland maar moeilijk van de grond komt. Hierover ontstond een uitvoerige discussie, waarin de heer Bij de Vaate mededelingen deed over wat op de vergadering van de Landbouw voorlichting daarover is gezegd. Na de rondvraag was men nog eni ge tijd gezellig bijeen. ZIERIKZEE, 23-2. De storm zorgde (heden) donderdagmorgen voor een enorme ravage toen de marktkra men van de Zierikzeese weekmarkt vrijwel iïi één keer door een ruk wind tegen de grond gingen. Dat was voor de meeste kooplui het sein om naar huis te vertrekken. En dat be tekende dat er voor het publiek deze week dus geen koopjes waren te ha len. Alleen de groenteen fruitsec tor hield dapper vol: de heer Dekker uit Goes zette zich schrap tegen de wind en bond z'n tent stevig met touwen vast. De heer Does, ook al geen onbekende Goesenaar op de Zierikzeese markt, ging rustig ver der met de verkoop in de openlucht en liet daarmee zien dat ook zonder „zeilen'' zaken kunnen worden ge daan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3