College van b. en w. dringt aan op behoud van gymnasium Ook werkgevers leggen wensen op tafel van de kabinetsinformateur Delft huldigde Stien Kaiser lag Puik toneel op Nutsavond Brouwershaven Het geld op straat Veelsoortige beroeringen in Spanje Nog geen contract tussen artsen en ziekenfondsen Portret van generaal Soeharto STREEKNIEUWS HET PORSELEINEN MASKER Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE. 22-2. Met betrek king tot de toekomstige status van het pref. Zeeman-lyceum heeft de raad van Zierikzee zich uit te spre ken voor 1 maart a.s. Zoals reeds ge meld komt deze zaak aan de orde op de dinsdag 27 februari a.s. te houden vergadering van de gemeenteraad Intussen heeft het college van b. en w. zich in een uitvoerig schrijven tot de raad gericht, waarin een toe lichting wordt gegeven op de onder havige materie, die uitvloeisel is van de Mammoetwet. Het eerste deel van het schrijven is de kern van de herstructuering van het onderwijs, zoals deze in het kader van de Mam moetwet wordt beoogd. Reeds ver schillende malen is deze wijziging hier ter sprake gekomen, zodat wij volstaan met een summiere samen vatting. De taak van de huidige HBS (A en B) wordt verdeeld over twee nieuwe schalen, t.w. het atheneum (6 jaar) en een HAVO-school (5 jaar). Het athe neum neemt de taak van de HBS over, als voorbereidende opleiding voor de universiteit. De HAVO- school geeft geen studierechten voor universiteiten en hogescholen, maar moet gezien als voorbereiding op de verschillende vormen van hoger be roepsonderwijs. Het gymnasium als schooltype blijft bestaan, maar wordt ingericht volgens nieuwe voorschrif ten, beginnende met het eerste leer jaar, zoals trouwens voor alle scho len geldt. Vertaald voor lycea bete kent dit, dat het scholen worden die een gymnasium en een atheneum omvatten, waarvan tenminste het eerste leerjaar gemeenschappelijk is. Daarnaast wordt de thans bestaande ULO-school volgens de Mammoetwet omgezet in een school voor middel baar algemeen voortgezet onderwijs (MAVO-school) (4 jaarl. Van belang is dan verder de be kende mogelijkheid van opneming van scholen in een scholengemeen schap. het gymnasium niet kan worden ge handhaafd. is het college van mening c'at dan toch de RHBS door de mi nister zal moeten worden verdeeld over de twee nieuwe schooltypen atheneum en HAVO. Aan het athe neum kan fakultatief ook Latijn worden gedoceerd, hetgeen inhoudt dat een aantal gymnasiumleerlingen van nu, straks zal kunnen volstaan met een ateheneumopleiding. Wat betreft het HAVO kan wor den verwacht, dat een belangrijk aantal HBS-leerlingen straks van dit nieuwe schooltype gebruik zal maken. De combinatie atheneum-HA VO is vooz* de onderwijskundige voorzieningen op Schouwen-Duive- land een absolute noodzaak, hetgeen wordt onderschreven door de andere gemeentebesturen op Schouwen-Dui- veland. Als sluitend geheel van. deze onderwijsvoorzieningen - aldus het college - is het gewenst en noodza kelijk de verschillende schooltypen MAVO-HAVO-atheneum en even tueel gymnasium op te nemen in een scholengemeenschap. In deze scholengemeenschap - on der éénhoofdige leiding - moet wor den gestreefd caar gemeentelijk be heer In plaats van beheer door het rijk. Vermeld wordt tenslotte de ont vangst van het bekende adres over de noodzaak tot behoud van het gymnasium, van de Nutsbesturen Brouwershaven en Zierikzee. DEN HAAG, 22-2. De raad van Nederlandse werkgeversverbonden, waarin de vier centrale verbonden van werkgevers samenwerken, heeft Het yyninasium Tn concreto wordt verder de me ning van het college van b. en w. uiteengezet, waarbij wordt opge merkt dat handhaving van het gym nasium, gelet op het geringe aantal leerlingen, geen gemakkelijke zaak is. Opheffing van dit schooltype zou ovenwei een niet geringe beperking betekenen van de onderwijsmogelijk- heid op Schouwen-Duiveland. Gezien dit laatste en niet in het minst vanwege de omstandigheden dat de z.g.n. buitenleerlingen niet of bezwaarlijk een gymnasium buiten Schouwen-Duiveland kunnen bezoe ken, stelt het college voor er bij de minister van onderwijs op aan te dringen de gymnasiumopleiding te Zierikzee in stand te mogen houden, naast de overigens (evenzeer) gewen ste opleidingen atheneum en HAVO. Atheneum en HAVO B. en w. merken op dat de meest ideale toestand uit onderwijskundig oogpunt voor Schouwen-Duiveland bezien, zou zijn dat naast de school typen MAVO-HAVO-atheneum ook het gymnasium - een. onderwijsin stelling met een belangrijke funktie - gehandhaafd kan blijven. Indien BROUWERSHAVEN, 22-2. Met de opvoering van het toneelspel „De nieuwe personeelschef' heeft de Maaitschappjj tot Nut van 't AJge- meen, Departement Brouwershaven dinsdagavond in hotel Jacob Cats het seizoen afgesloten. De voorzitter van het Nut, de heer J. C. Hanse riep een bijzonder wei- kom toe aan de burgemeester mr. J. P. Boersma, waarbij hij de hoop uit sprak dat de magistraat, wanneer hij definitief te Brouwershaven zal wonen de Nutsavonden zal kunnen bezoeken. Ook werd de ere-voorzit- ter, de heer P. Lijbaart hartelijk ver welkomd. De toneelgroep onder be kwame regie van de heer Ph. van Ast bracht vervolgens bovengenoemd blijspel met veel vaart op de plan ken, een exclusief spel, dat zich niet afspeelt tegen het eeuwige huiska merdecor maar op een echt kantoor met zijn dagelijkse sleur waar de uren soms kruipen maar waar men ook onuitputtelijk plezier met elkaar kan beleven. Het ging hier om het personeel zelf, dat zich verveelt, dat altijd te laat komt en het niet harden kan zonder af en toe stiekum een „neutje" en om de personeelschef (de, heer B. de Jong) die tevergeefs tracht zijn afdeling cachet te geven en te vergeefs dingt naar de hand van de DELFT, 22-2. Stien Kaiser is op het Delftse stadhuis onderscheiden met een gouden penning, ontworpen dcor de Amsterdamse penningsdes- kundige Erich Claus, die de gemeen te voortaan aan olympische of we reldkampioenen wil uitreiken. De penning werd de schaatsenrijd- ster overhandigd door de burgemees ter van Delft mr. J. M. Ravesloot, die er namens de gemeente ook nog een gouden armband aan toe voegde en de grote waardering van Delft onder woorden bracht voor zijn inwoonster, die door onverzettelijkheid en voor beeldige wilskracht de hoogste eer bij het damesschaatsen verwierf. De huldiging op het stadhuis volgde op een muzikale en feestelijke rijtoer door een deel van de binnenstad, waarbij de studenten zich met fak kels aansloten. Op het stadhuis werd Stien Kaiser, die vergezeld was van haar familie, van Carry Geyssen en van trainer Piet Zwanenburg harte lijk toegesproken. informateur dr. J. Zijlstra ten behoe ve van een nieuw kabinet in een nota wensen en opvattingen over het so- ciiral-econcmisch beleid kenbaar ge maakt. De raad deelt in deze nota o.a. me de dat de mogelijkheden voor verde re economische groei naar zijn me ning de laatste jaren Ir toenemende mii'e worden bedreigd door het een zijdige accent dat de monetaire poli tiek bij het bestrijden der inflatie heeft gekregen als gevolg der over- bested.ing. Die toenemende bedrei ging hangt ook samen met het voort durend overschrijden der ontwikke ling van de nationale produktiviteit door die van de loonkosten en met het zeer grote beslag van de over heid op de nationale middelen. Daar om moet. naar het oordeel van de raad, nu worden aangedrongen op een beleid dat stelselmatig een cen trale plaats geeft aan het stimuleren van de economische groei, met ver mijding van inflatie, in het geheel der in de komende vier jaren te ne men economische beslissingen. Hernieuwde stimulansen voor de economische groei, die niet vanzelf tot stfind komt. acht de raad nodig. Hij is gaarne bereid tot nader over leg met het kabinet over de eisen die een op stimulering van de groei ge richt beleid stelt. In de VerStaten overleed gelijk reeds eerder gemeld de predikant ds. A. J. Muste, die als strijder voor de vrede de geschiedenis is in gegaan. Sociale gerechtigheid en vrede waren de doelstellingen waar voor ds. Muste zich heeft ingezet. Recentelijk nog maakte hij een reis naar Noord-Vietnam, die veel op zien haarde. In een schrijven uit Amerika attendeerde men er ons op dat ds. Muste oorspronkelijk afkoin- stig is uit Zierikzee. Daar werd hij op 8 januari 1885 geboren. Hij emi greerde met zijn familie in 1891 naar Amerika. secretaresse (mevrouw Slager-Stou- ten). De heer Mosterd (kostelijk ver tolkt door de heer R. van Snippen burg) laat zich niets zeggen en neemt het leven van de lollige kant op. Geen blad voor haar mond neemt het jongste hitje op kantoor (subliem ge speeld door mejuffrouw T. van Be- veren). De oude knecht Winkelmans, gespeeld door de heer Ph. van Ast kreeg alras de lachers op zijn hand met zijn kundig spel. Alle rollen werden vertolkt door mevrouw Van Snippenburg-Bakker, mevr. Quist- Duinhouwer en de heren A. Lieven- se en J. v. d. Velde. Al met al een kostelijk spel met een goede typering van de diverse personages waaraan het publiek eni ge dankbare uren heeft beleefd. De voorzitter bracht namens de zaal zijn welgemeende dank over aan de tonelisten waarbij hij de dames een fraai boeket bloemen overhan digde en de heren een rokei'tje. Tot slot was er een gezellig bal o.i.v. het combo Jan Herrings uit Bergen op Zoom. Onderzoek naar brand in bejaardentehuis AMSTERDAM, 22-2. De officier van justitie in Amsterdam heeft een uitgebreid proces-verbaal gevraagd in verband met de brand in het rust* huis Visser in Duivcndrecht, waar bij vier bejaarden cm het leven kwa men. Het onderzoek zal nog gei-uime tijd vergen omdat nog verschillende per sonen moeten worden gehoord en ook moet het rapport worden afge wacht van het bij het onderzoek be trokken gerechtelijk laboratorium in Den Haag. Over de situatie in het lusthuis werd van de zijde van de rijkspolitie in Ouder-Amstel gezegd, dat men zioh zolang niet anders bleek, vast hield aan de mededeling van de in specteur voor de bejaardenzorg in Noord-Holland, dat deze bij diens laatste controle op 14 februari alles in orde had bevonden. Aangenomen wordt, dat de 68-ja- rige gedeeltelijk verlamde heer Sib- belee bij het aansteken van een si gaar de brand veroorzaakte. Zekei'- heid zal nooit worden verkregen, maar er zijn geen sporen die in een andere richting wijzen Kindje verdronken OIRSCHOT, 22-2. Woensdagavond omstreeks acht uur is ongeveer 20 meter ten westen van het viaduct in de nieuwe pi'ovinciale weg naar Oostelbeei's uit het Wilhelmina'ka- naal opgehaald het stoffelijk over schot van de 5-jarige Henkie Ver maas uit Oirschot. Het jongetje be vond zich aan de rand van het ka naal onder het viaduct, toen het om streeks kwart over 'twee gistermid dag te water is geraakt. Een 6-jai'ig kind dat het toevallig gezien had kon niet vertell enhoe het pi'ecies gebeurd is. De Oirschotse vrijwillige brandweer kreeg, na vier uur tever geefs dreggen hulp van militairen uit de legerplaats Oirschot, die na een klein uur de drenkeling naar boven brachten. Man drong woning binnen ARNHEM. 22-2. Een nog onbe kende man met een nylonkous over het hoofd, drong een woning in de Paul Krugerstraat te Arnhem bin nen.. Onder bedreiging met een pis tool maakte hij de bewoner een be- diug van f 25 afhandig. Een mede bewoonster die even later thuis kwam beroofde hij ook van een be drag aan geld (ongeveer f 20), daax- na maakte de man zich ijlings uit de voeten. Verdwenen schilderij was niet gestolen UTRECHT. 22-2. Het schilderij dut een bejaarde inwoner van Utrecht miste (een schilderij in het genre van Jan Breughel) dat een waarde van f 2000 a f 3000 vertegenwoor digt) is weer terecht. Een Utrechtse garagehoudei\ die het bericht over het verdwenen schilderij gistei'avond in de krant las, belde de politie op met de mede deling dat het schilderij helemaal niet was gestolen. Vorige week zaterdag huurde de eigenaar van het schilderij bij het garagebedrijf een auto met chaiif- eur. Na de rit .bleek de bejaarde Utrechter het schilderij in de auto te hebben laten liggen. De garage houder had het netjes opgeborgen in afwachting van het ogenblik waarop de rechtmatige eigenaar het weer zou komen ophalen. Boerenpartij vergat politieke zendtijd HILVERSUM. 22-2. De Boeren- partij heeft tien minuten politieke zendtijd verloren laten gaan. Deze partij was gisteravond aan de beurt, maar Koekoek en zijn geestverwan- ten bleken dat vergeten te zijn. De NTS-omroepsler deelde de kijkers dan ook het volgende mede: „Daar de Boei'enpai'tij niet op de hoogte bleek te zijn van het feit dat ze over zendtijd beschikte, komt deze te vervallen". Bernard de Vries (provo) uit Amsterdamse raad AMSTERDAM, 22-2. Het provo- raadslid in de gemeenteraad van Amsterdam, Bernard de Vries, heeft bü de aanvang van de avondzitting van de raad meegedeeld zijn ontslag als raadslid te willen nemen. Hij zei het lidmaatschap van de raad heel leuk te vinden, maar er niet mee door te kunnen gaan, om dat hij slechts de beschikking heeft over twee kamers waar hij samen met zijn jonge echtgenote Son ja moet huizen. Er is geen telefoon en zijn omvangrijke correspondentie, ook uit het buitenland, moet hij afhandelen in een kamertje van twee bij vier meter, e ente benauwde werki*uim- te. De pi-ovoraadslid, dat hardnekkig volgehouden heeft nimmer met .een jasje aan en das cm in de raad te verschijnen en slechts zeer zelden het woord voerde, zal vermoedelijk op gevolgd worden door een andere Am sterdamse provo Luut Schimmelpen- ninck. MADRID, 23-2. In het noordwes ten van Spanje zün deze week 3.8UU mijnwerkers in staking gegaan als protest tegen liet ontslag van elf col lega's. Deze elf zitten al vijf dagen 300 meter diep in een mün en zijn van plan daar te blijven tot zij weer zün aangenomen. Tweeduizend arbeiders van een staalfabriek hebben voor vandaag een staking van vier uur aangekon digd. Zij willen een nieuwe arbeids overeenkomst. In Barcelona zijn woensdag twee Sluiting en opening van Staten-Generaal DEN HAAG. 22-2. De minister van binnenlandse zaken prof. mi'. P. J. Verdam, heeft in een verenigde zit ting van de Eerste en Tweede Ka mer in het Eerste Kamer-gebouw de zitting van de Staten-Genei-aal ge sloten. Donderdagochtend zal prof. Ver dam de nieuwe zitting in een vere nigde zitting van de Eerste en Twee de Kamer in de Riddeiv.aal openen. UTRECHT. 22-2. De onderhande lingsdelegaties van de Landelijke Huisartsen Vereniging en het ge meenschappelijk overleg van zieken- fcndsoi'ganisaties zijn woensdag avond na een vier uur dux*ende be spreking in Utrecht uiteen gegaan ?:.nder dat overeenstemming is be reikt over de formulering van een nieuw conli'act. Voor hervatting van het ovei'leg is geen nieuwe datum vastgesteld. De vei'wachting. dat het opstellen van een contract slechts een forma liteit zou zijn, is dus niet bewaai'heid Zieken fond svertegenweordigers spra ken na afloop van de vergadering van een „bijzonder moeizaam ge sprek". Zij verweten de arisen, dat zij op hun standpunt zijn terugge komen. en dat pas aan het eind van de avond, namelijk om half twaalf, duidelijk hebben laten blijken. KERKNIEUWS Catechetencursus in Zeeland? De Provinciale Catechese Com missie in Zeeland wil, in samenwer- king met de Raad van de Catechese trachten te komen tot oen cateche- tencursus in Zeeland. Bij voldoende deelneming zou reeds in september 1967 kunnen worden gestart De cursus is bedoeld als een bijbelse en theologische oriëntatie voor belang stellende gemeenteleden, kei'kewer- kers en ambtsdi'agers. Daai'op is vooral de eerste helft van de cui"sus gericht, die afgerond kan worden met het behalen van het diploma Geestelijke Vorming. De cursus kan dan nog twee jaar voortgezet wor den met een bovenbouw en is dan een volledige opleiding tot catecheet. Op grond van het Testimonium Ca techeet is men benoembaar in de be diening van catecheet. vertegenwoordigers van het perso neel var. de fabriek Hispano Olivette gearresteerd. Vorige week zijn er ook al twee aangehouden. Sprekers op een bijeenkomst van studenten in Barcelona hebben op geroepen de strijd voor het ontslag van de rector op te voeren. Hot Spaanse ministerie van bin nenlandse zaken heeft bekendge maakt dat iedereen die* de politie aanvalt of beledigt ter beschikking van de militaire autoriteiten zal wor den gesteld. Daar gaan ook de dos siers heen van de ai'beiders en stu denten tegen wie onlangs een vervol ging is ingesteld wegens ordeversto ring. De nieuwe man in Indonesië DJAKARTA, 22-2. Generaal Soe harto, wiens ster is gestegen naar mate die van president Soekarno daalde, is overtuigd anti-communist. Hij werd 15 dagen na de mislukte staatsgreep van oktober 1965 minis ter van het leger en stafchef. Voor dien was hij bevelhebber van de strategische reserves van het Indo nesische leger. Tijdens de staatsgreep kwam hij onmiddellijk in actie, mobiliseerde getrouwe troepen en verdreef de gewapende communisti sche troepen en hun aanhangers uit Djakarta. In maart 1S66, na een golf van de monstraties waarbij studenten het ontslag van linkse ministers eisten, greep Soehai'to opnieuw in. Presi dent Soekarno gaf hem de macht om de orde in Indonesië te herstellen. Hij arresteerde 14 regeringsleiders, onder wie de minister van buiten landse zaken di*. Soebandrio, die Ia- ter ter dood veroordeeld werd. Soeharto is in februari 1921 ais boerenzoon geboren. Op 19-jarige leeftijd werd hij soldaat. In 1943 was hij officier in het onder Japans ge zag staande Indonesische leger. Na de oorlog vocht hij tegen de Neder landei's, toen Indonesië onafhanke lijk werd droeg hij het bevel over het militaire district Jogjakarta in Midden-Java. Hij werd in Midden- Ja va in 1953 ï'egimentscommandant nadat hij de troepen had aangevoerd die een Mohammedaanse opstand op het eiland Celebes hadden neerge slagen. In I960 werd hij brigade-generaal en vice-stafchef van het leger. Soe harto heeft weinig buitenlandse rei zen gemaakt. Hij is eens in Pakistan en Cambodja geweest. In juli 1966 benoemde president Soekarno hem tot voorzitter van het uit vijf leden bestaande presidium van het nieuwe Indonesische kabinet, sindsdien is hij de dominerende fi guur van de Indonesische politiek geweest. EISENSTADT. Hongaarse schild wachten namen dinsdag met machi negeweren twee jeugdige Hongaren onder vuur, die bij Heiligenkreuz mot hun auto dwars door de grens- versperring Oostenrijk binnenreden. De wag enwerd door drie kogels ge- troffen, maar de inzittenden van 21 en 25 jaar. bleven ongedeerd. ZIERIKZEE Tijdrede S.G.P. Voor de plaatselijke afdeling van de S.G.P. spreekt vrijdag 24 februari a.s. in het kerkgebouw der Geref. Gemeente aan de SI. Domussti'aat ds. E. Venema, Chr. Ger. predikant te Zwijndrecht. Professoraat voor oud-stadgenoot Wij vernemen dat de heer B. de Vries, zoon van onze vroegere stad genoot de heer J. de Vries, benoemd is tot professor in de klassieke talen aan het Calvin College te Grand Rapids (U.S.A.). SEROOSKERKE Toneelavond Dorpsgemeenschap De Dorpsgemeenschap Seroosker- ke gaf een ontspanningsavond in het Dorpshuis. De waarnemend voorzit ter, de heer J. van Antwerpen, her dacht in zijn openingsrede de on langs ovei'leden voorzitter van de Doi'psgemeenschap, de heer C. Hart. Hij wijdde gevoelvolle woorden aan de ovei'ledene en bracht dank voor alles, wat wijlen de heer Hart voor de Dorpsgemeenschap deed. Te zij ner nagedachtenis wei'd een ogen blik stilte in acht genomen. Daarna voerde de toneelvereni ging „Op Drift" uit Renesse het to neelstuk „Zo maar een veerarts" op. De regie van het spel berustte bij de heer Dokman. Het stuk was uitste kend verzorgd en het applaus, dat na afloop door de aanwezigen werd gegeven, was zeer vei'diend. De waarnemend voorzitter dankte het gezelschap voor het fraaie speL Alle medewerkenden aan het toneelspel ontvingen uit handen van de pen ningmeester, de heer M. Geluk, een kleine surprise als waardering voor het gebodene. De Dorpsgemeenschap kan op een zeer geslaagde avond te rugzien. OOSTERLAND De verkeerscursus Zeer ten gerieve van de vele deel- nemers(sters) zijn thans de ver- keei-slessen van de verkeerscursus, die hier ter plaatse wordt gegeven onder auspiciën van de afd. Duive- land van het Verbond voor Veilig Verkeer, ovei'gebracht van de kof fiekamer naar de grote zaal van de „Conferentiekamer". Het eerstge noemde zaaltje bleek veel te klein te zijn. Deze leergang bestaat uit een zestal lessen Vandaag (donder dagavond 23 februari) zal de derde lesavond zijn. Als docent treedt op wachtmeester le klasse der rijkspo litie, de heer J. Hoekman. Uitvoering sportver. „Duiveland" Op vrij dagavond 24 februari e.k. hoopt de sportvereniging „Duive land" alhier in de Confei'entiekamer haar jaarlijkse gymnastiekuitvoering te houden. Er zullen na de opening een achttal nummers gymnastiek woi'den afgewerkt, waarna er pauze zal zijn met een verloting. Na de pauze zullen er nog een achttal num mers volgen De leiding berust bij mevi'. R. Beije-Plug (dames en meis jes), mej. I. Stouten en mej. I. Ista (jeugdleden) en de heer J. A. Waas dorp (jongens). TERNEUZEN, 22-2. In de Van Steenbergenlaan te Terneuzen heb ben gistermorgen alle huisvrouwen op straat naar geld gezocht. Om acht uur was er een man door de straat gekomen die er 582,50 gulden ge vonden had en dit op het politie bureau had gebracht. Omdat hij het geld vlak bij een school had gevon den, werd direct aan inbraak ge dacht. De agent die op onderzoek uitging vond echter zelf 625 gulden en hij kon nog net een bankbiljet van tien gulden weggrissen voor de bezemwagen van de gemeentelijke reinigingsdienst. In de wagen wer den nog enkele verscheurde bank biljetten gevonden. Een vrouw vond 110 gulden en een schooljongen kwam triomfantelijk op het politie bureau met naar hij zei 1500 gulden, maar het waren er 1720. Alles bij elkaar bijna 3100 gulden. Tenslotte is gebleken dat een oude man die 's avonds te voren ruziek had ge maakt met zijn familie over geld kwesties het geld op straat had ge gooid, omdat hij niet wilde dat ze het hem afhandig zouden maken. Hij weigert tegenover de politie een verklaring af te leggen. 38. In de halve duisternis en omdat zijn gedachten nog bezig wai-en met de onver wachte ontmoeting met Wang, had Aram de soldaat uit de herberg geheel vergeten, doch nu wei'd hij er plotseling op pijnlijke wijze aan herinnerd. „Spreek op", gromde de man, „wat zoek je hier? En gauw wat, want ik ben nogal ongeduldig!" En een lichte druk op de dolk zette zijn woorden kracht bij. Aram's gedachten werkten bliksemsnel. „Sssst", fluisterde hij, „niet zo hai'd! Men zou ons kunnen horen! Er gebeuren hier vreemde dingen! Maar kom mee op de om gang! Hier, in die verwenste duisternis, kan men niet zien of men afgeluisterd wordt!" Een ogenblik aarzelde do soldaat, doch zijn nieuwsgierigheid kreeg de overhand. „Goed", fluisterde hij, „maar probeer geen gekheid uit te halen!" Hij volgde de jonge krijger naar buiten, doch de dolk bleef in Aram's zij prikken. Aram week terug tot de muur van de omgang en een snelle blik in het rond over tuigde hem dat zij op een bastion stonden. Rondom liepen de muren steil naar bene den. Aram liet zijn stem dalen tot een ge heimzinnig gefluister. „Er gebeuren hier vreemde dingen en wanneer jé er ooit nog levend uit wilt komen, moet je goed naar me luisteren!" De jonge krijger voelde dat de waak zaamheid van de ander verslapte. „Men wil onsbegon hij, doch tegelijkertijd schoot zijn vuist uit en met een pijnlijke kreet liet de soldaat zijn wapen vallen. Aram gaf er een trap tegen en opnieuw belandde zijn stoot op de slaap van zijn tegenstander. Voor de man wist wat er met hem gebeurde, had Aram hem opge tild en hem over het muurtje geworpen. Een paar lellen later hoorde hij een doffe smak en daarna was er slechts het ruisen van de wind. i i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2