Alles ziet er thans naar uit dat 1967 een vroeg jaar wordt STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS GEDACHTE Onderwerpen lyceum en scholengemeenschap komen aan de orde Verandert klimaat toch wat? WESTHOEK, 20-2. De helft van tie winter 1966-'Ö7 is reeds voorbü en het meet gezegd worden dat het sei zoen zich maar zeer weinig heeft doen gelden. Neen, integendeel, deze pe riode zal geboekstaafd worden als een bijzonder zachte winter met slechts een paar vriesdagen, die no*? verdeeld mceten werden over twee periodes. Er zijn wei eens geruchten gegaan, verspreid door mensen die het we ten konden dat ons land klimatolo gisch zich gaat verplaatsen" en daarbij doelden zij op een meer uni forme temperatuur over het gehele jaar. Dit houdt dan in dat de winters over het algemeen zacht zullen zijn en de zomers niet zo warm meer als vroeger. De jeugd is dit jaar bijna niet aan schaatsenrijden toe gekomen en dan komt het onvermijdelijke ge zegde van ouderen weer op de prop reen; „Neen, dan vroeger dan kwam je twee maanden bijna niet buiten". De tijd gaat snel,'en hoe ouder de mens wordt hoe sneller alles zijn voortgang neemt. Zien we om, dan moeten we weer at 4 jaar terug om van een flinke vorstperiode te kun nen spreken. Waar zijn de winters in de vor*m van 1928-'29 gebleven? Er lag toen zo veel sneeuw dat het ver keer enige dagen volledig stagneerde. De tram reed niet, bussen lagen stil omdat een dichte sneeuwlaag het ge hele Schouwen-Duivelandse land en de grootste helft van ons land be dekte. Op vele plaatsen werden men sen gewapend met schoppen ingezet ZIERIKZEE, 20-2. Op dinsdag 28 februari a.s. wordt een vergadering gehouden van de gemeenteraad. De agenda telt een twaalftal punten, w. o. als belangrijkste een voorstel met betrekking tot het prof. Zeeman-ly ceum en het ereëren van een scho lengemeenschap in verband met het in werking treden van de Overgangs wet Voortgezet Onderwijs. Afgaande op een door en onder de stedelijke Middenstand gehouden en quête is gebleken dat er geen meer- derheidsgroepen onder de midden standers zijn te vinden, die een be paalde wijziging van de Winkelslui tingswet voorstaan, zodat het college van b. en w. adviseert geen voor stellen daaromtrent te moeten doen. Wel zal het overleg worden geopend ZIERIKZEE Dia-avond studieclub „Algrafibo" Vrijdagavond kwam de studieclub „Algrafibo", onderafdeling van de plaatselijke afdeling van de Alge mene Nederlandse Grafische Bond, bijeen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". De bijeenkomst, die drukker bezocht had kunnen zijn, stond onder leiding van de heer C. J. Manni, die een kort openings woord sprak, waarna het lid van de studieclub, de heer J van Dreven, een serie zelfvervaardigde kleuren dia's vertoonde. Deze, met zorg, sa mengestelde, serie bevatte dia's van verschillende soort, waaronder ver scheidene heel mooie en aparte in terieur- en natuuropnamen. De se rie bevatte opnamen uit de West hoek van Schouwen, van verschil lende plekjes in en nabij Zierikzee en van de Hoge Veluwe. Met grote aandacht werden de dia's en de daarbij gegeven toelichting gevolgd. De voorzitter sprak een dank- en slotwoord. Uitvoering muziekschool De uitvoering van de afdeling Ziérikzee van de Zeeuwse Muziek school vindt -zo vernemen wij - plaats op vrijdag 24 februari a.s. in de Concertzaal. Heropening herenkiedingbedrijf Het gemoderniseerde herenkle- cm de soms metershoge sneeuwhopen weg te scheppen. De Oosterschelde was toen enige weken later een gro te ijsvlakte die in beroering werd gehouden door de afwisseling van eb en vloed. Tot ver in maart werd er toen geschaatst en toen de dooi inviel duurde het nog lang voordat de grond geheel doorgedooid was en de boeren het land konden gaan be werken. toen nog met de paarden. Het strafeest was het begin van deze vorstperiode. Inmiddels zijn vorige week toen een paar nachtvorstjes de grond wat hard maakten en een flinke grijze kleur de overhand kreeg, een paar boeren begonnen om wat kunstmest aan de grond toe te vertrouwen. Be wintertarwe die al flink groen begint te worden zal hier heel dank baar voor zijn en het uitstoelingspro- ces zal er zeker door begunstigd wor den. Op de andere nog niet gezaaide gronden is het vroege kunstmest ge ven altijd een groot risico en het zou niet de eerste keer zijn dat het kost bare goed door veel regen en dooien de sneeuw in de drains en sloten te recht is gekomen. Toch gaat alles de richting van een vroeg jaar uit. De natuur toont dat duidelijk en elke dag in grotere mate. Vogels en bloemen We hoorden van een merelnest met eieren van de grote lijster die op zondagmorgen in Burgh arriveerde, van koolmeesjes die bezig waren om bepaalde winkels op zondagen ge opend te hebben. Dit overleg vindt plaats met de Zierikzeese Midden standscentrale. Om te komen tot een efficiënte rattenbestrijding, heeft het college zich verstaan met het Staatstoezicht op de Volksgezondheid te Wagenin- gen. In samenwerking met de Dienst Gemeentewerken zal genoemde in stantie onderzoeken op welke wijze de rattenplaag te Zierikzee het beste kan worden bestreden. Bestemmingsplan Raamstraat Voor verwezenlijking van het be stemmingsplan Raamstraat dient de gemeente over de eigendom te be- dingbedrijf „Elegant" aan het Ha venplein (11) zal - zo vernemen wij - op vrijdag 24 februari a.s. worden heropend. Vereniging van Rechtzinnig Hervormden Op donderdag 23 februari a.s. spreekt voor de Vereniging van Rechtzinnig Hervormden, in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw ds. H. J. Hegger, gereformeerd predikant te Velp, over het onderwerp; „Mijn weg naar het licht". KERKVVERVE Tien jaar N.C.V.B. Op a.s. woensdag 22 februari hoopt de N.C.V.B. te Kerkwerve haar tienjarig bestaan te vieren. OUWERKERK Uitvoering Harmonie „Nieuw Leven" De traditionele jaarlijkse uitvoe ring van de harmonie „Nieuw Le ven" zal vrijdagavond a.s, plaats vinden in het dorpshuis. Naast een zevental muziekstukken wordt een blijspel in drie bedrijven op de plan ken gebracht, getiteld; „Tot weder dienst bereid". Een bal na besluit de avond. Sclieepvaartberichten Abida 21-2 te Camrah. Esso Rotterdam 21-2 te Rastanura. in een nestkastje te bouwen en tal rijke kieviten komen van het war me zuiden naar het noorden terug. Overal bloeien de crocussen alsof dit in de derde week van februari ge woon is. Het fluitekruid vliegt de grond uit en we zagen al een man die voorzichtig zijn geultjes in de zaaibedden van zijn tuin maakte om straks te kunnen strooien. In de boomgaarden gaan de pere knoppen flink zwellen en bij veel fruitkwekers doen de voorhoofdsade ren dit ook want een dermate vroege ontluiking is nooit aanbevelenswaar dig. Een enkel vroeg appelras laat ook wat werking zien doch hier is het zover nog niet. De meeste kwe kers hebben van het zachte weer ge profiteerd om het snoeien klaar te maken en zij knappen nu hun wind- schut nog wat op. Ook hier staan de zakken met kunstmest gereed om aan de grond toevertrouwd te wor den. Fruit is bij de kwekers bijna niet meer aanwezig. Een enkeling heeft het gewaagd om wat late ras sen te bewaren in de hoop op hogere prijzen. De prijzen trokken in verge lijking met december wel iets aan, doch niet in die mate om een jubel kreet aan te heffen. Bezien we de bloementuinen dan houden we ons hart vast, want de tulpen hebben al flink blad, het Chi nees klokje is één grote gele bloe- menwerveling en zelfs de Japanse sier kers begint voedsel naar zijn knoppen te transporteren hetgeen al duidelijk zichbaar is. Met volle kracht is de natuur bezig om het jaar 1967 een vroegertje te doen worden. schikken over ongeveer 1577 ca grond, eigendom van de heer W. E. L. de Meij. De eigenaar is bereid tot verkoop over te gaan, indien hij van de gemeente een strook grond, groot plm. 65 ca kan aankopen. Wat het bedoelde bestemmingsplan betreft (Raamstraat) merken b. en w. op dat het grote voordeel is dat bijna het gehele 'gebied gemeente-eigendom is. Een grond-exploitatieberekening is gemaakt, waarbij rekening is gehou den met een saneringsbijdrage ad 80 °/o in de verwervingskosten van de opstallen. Nu - aldus schrijven b. en w. aan de raad - het saneringsplan Raamstraat is getrokken uit het to tale saneringsplan voor de zuidelijke helft van de bebouwde kom, is ver der een bepaalde bijdrage per m- ten behoeve van laatstegenoemd plan opgenomen. De uitgifteprijzen varië ren in hoogte, in afhankelijkheid van de l'igging. Op de agenda prijkt verder een voorstel tot wijziging van de preca- rioverordenjng en tot wijziging van de verordening reinigingsrechten. Het bedrag per leerling voor he'c openbaar g.I.o. en het u.l.o. zal wor den vastgesteld, evenals het aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs voor 1967. CUWERKERK, 21-2. In de scha penstal van de heer C. J. Zoeter te Ouwerkerk vonden zaterdag j.l. op één en dezelfde dag twee blijde ge beurtenissen plaats waardoor het aantal schapen van deze fokker in één keer met niet minder dan zes lammeren werd uitgebreid. Voor deze prestatie zorgden twee schapenmoe ders. Zij brachten elk namelijk een drieling ter wereld en dat is een prestatie die zeker-tot de zeldzaam heden kan worden gerekend. De twee drielingen van de heer Zoeter zijn intussen niet de eerste lamme ren van dit seizoen. Het zachte weer zal er zeker niet vreemd aan zijn dat in de polders van Schouwen-Duive land veel lammeren reeds buiten lopen. Als een bijzondere zeldzaam heid wordt daarbij gerekend het feit- dat bij de landbouwer Adr. Vijver berg eveneens te Ouwerkerk een ooi nog vóór Kerstmis afgelopen jaar twee lammeren heeft geworpen. Foto: één van de twee trotse scha- penmoeders met haar nog wankel op de breekbare pootjes staande drie- OUWERKERK Nieuw Leven" neemt deel aan muziekconcours Het muziekgezelschap „Nieuw Le ven" te Ouwerkerk heeft besloten, voor het eerst sinds jaren, weer op concours te gaan. Deelgenomen zal worden aan de muziekwedstrijd, uit geschreven door „Nu met Hope" te Bruinisse op 2e Pinksterdag. Beoor deling zal geschieden volgens de normen van de K(oninklijke) Ne derlandse) F(ederatie) van Muziek verenigingen. Het korps komt uit in de sectie 3e afdeling Harmonie. NIEUWERKERK Mosselavond L.J.C. Door de mosselkwekers uit Brui nisse, die met zoveel succes een pro- paganda-avond voor de mosselen hielden en de perikelen van de mos selkwekerij onder de aandacht brachten voor de zeilvereniging te Dordrecht, werd vrijdag jl. een zelf de avond gegeven in het Dorpshuis te Nieuwerkerk voor de Landbouw Jongeren Gemeenschap op Schou wen-Duiveland (L.J.G.). Ook hier oogstten de dia's van de heer C. Ju- melet veel suces, en wist de heer L. de Waal de aanwezigen indringend te overtuigen van een stuk onrecht, dat men bezig is aan de mosselkwe kers te voltrekken, tenzij spoedig een meer loyale houding door de re gering wordt aangenomen. De uit stekend klaargemaakte mosselen lieten zich goed smaken. VIANE Bergingsbedrijf kocht mis. „Vier Gebroeders" Door het bergings- en slopersbe- SPORT VOETBAL Als de duinbewoners in deze wed strijd vrouwe Fortuna ook maar een klein beetje op hun hand hadden ge had dan hadden zij deze wedstrijd met minstens vijf of zes doelpunten verschil gewonnen. Reeds in de 1ste minuut wist Ragas door te breken maar door treuzelen ging deze kans verloren voor de rood-witten. Een hoekschop van v. d. Vaate werd door de Renesse-aanvallers herhaaldelijk ingekopt maar uiteindelijk slaagde de Groede-verdediging er toch in om opluchting te brengen. Een ko gel van Geleijnse wist doelman Manneke hoekschop te werken. Na een goede combinatie tussen Ver boom, Geleijnse en v. d. Hoek kwam het leder bij Ragas die drie verdedi gers passeerde en onhoudbaar in schoot (1-0). Toen in de 39e minuut Zierikzee, dat vooral in de eerste helft een groot veldoverwicht had, behaalde op de Brabanders een ver diende overwinning. Met de wind in de rug ging de thuisclub direct na de aftrap in het offensief. Reeds in de zevende minuut wist Zierikzee de leiding te nemen door midvoor A. Klink, die het leder uit een pass van Willemse beheerst inschoot (1-0). Op het middenveld domineerden de deze maal in het wit uitkomende thuis- speiers volledig. De voorhoede ver zuimde evenwel het Borgvlietdoel onder vuur te nemen, waardoor het tot de 26ste minuuut duurde voor Th. Klink met een schuiver de stand op 2-0 kon brengen. Een paar vrije trappen van Willemse en een serie hoekschoppen leverden voor Zierik zee geen resultaat op. De bezoekers slaagden er maar zelden in een ge organiseerde. tegenaanval op te zet- tèn, welké dan ook door Krips c.s. in de kiem werden gesmoord. Het doel van Nieuw Borgvliet ontsnapte daarentegen nog enige malen aan een doorboring. Toch zouden de be zoekers er in de 44ste minuut, ge heel tegen de veldverhouding in nog in slagen de achterstand terug tebren- gen tot 2-1. Bij een der sporadische aanvallen verzuimde de Zierikzee- verdediging om tijdig in te grijpen, waardoor J. van Geel de gelegen heid kreeg met een schuiver doel- Eên verdiende overwinning voor de bezoekers die ontegenzeggelijk het beste voetbal vertoonden. Na een kwartter spelen opende De Regt voor de bezoekers de score (0-1). Gezien de veldmeerderlieid welke zij hadden gedemonstreerd was dit volkomen in overeenstemming met het speibeeld. Verder gezien de druk die de MEVO defensie kreeg te verwerken mocht zelfs het ergste worden gevreesd. Als bij toverslag onderging het speibeeld 'een volledige wijziging toen F. de Oude erin de 25e minuut, na een solo, in slaagde de balans in even wicht te brengen (1-1). Kloetinge bleek door deze treffer kennelijk aangeslagen daar plotseling de zelf verzekerdheid uit het spel was ver dwenen. In de 28e minuut kwam Lup- gens bij een aanval van de thuis club in vrije schietpositie voor doel waarvan hij een gretig gebruik maakte om zijn club een 2-1 voor sprong te geven. MEVO bleek toch niet over de kwaliteit te beschikken om Kloetinge in het defensief te blij ven drukken waardoor de bezoekers er spoedig weer in slaagden met ge vaarlijke aanvallen over hun vleu gels het MEVC-doel onder druk te zetten. MEVO had hierbij nog de pech dat zij haar spil P. Bij de Vaate wegens een blessure tot aan de rust moest missen. In de 35e minuut SCHAKEN Een simulfaan-séance Door twee sterke schaakspelers uit Sohouwen-Duiveland, notaris J. J. v. d. Ende en de heer M. J. Enzlin uit Zierikzee werd vorige week in de schaakclub te Bruinisse simul taan gespeeld aan 15 borden. Door genoemde heren werden 13 partijen gewonnen. De heren A. van Wezel en W. Zondervan wisten hun par tijen te winnen. drfijf M. van der Marei te Viane is aangekocht het veertien dagen ge leden in de Waalhaven te Rotter dam aangevaren en daar gezonken 750 ton grote motorschip „Vier Ge broeders". Het schip was geladen met zilverzand, maar dat was niet meer in het schip aanwezig toen het werd aangekocht. Men heeft het pro visorisch dichtgemaakt en het daar na met de beide sleepboten van de firma, de „Rinus" en de „Schelde" naar de haven te Viane gesleept. In het schip bevindt zich een 435 p.k. direct omkeerbare M.W.M. motor van 9 jaar oud. Activiteiten van bergingsbedrijf Wordt allerwege geklaagd over weinig werk, in het slopersbedrijf van de firma Van de Marei te Viane is het juist andersom. Daar wordt het personeel en ook het materiaal voortdurend uitgebreid en er heerst een opgewekte levendigheid aan de vroegere landbouwhaven, zo zelfs dat het terrein en de haven langza merhand te klein worden. Van de onlangs voor de sloop uit België aangekochte drie Rijnkasten liggen er twee aan De Val te Zierikzee. Naast de bok Jonathan I, die al langer in het bezit is van de firma Van der Marei, werd enige weken geleden een tweede kraan aange kocht, de Jonathan II. Een van deze kranen werd met een sleepboot inge zet bij het werk aan de zwaaikom te Zierikzee, een andere kraan werkt met sleepboot aan de berging en op ruiming van de S.H.V. ponton te Vlissingen. BRUINISSE Schipper vond gemerkte platvis in mosselkor Er schijnen op de Grevelingen nogal wat scholletjes rond te zwem- de Renesse-verdediging niet snel ge- noeg ingreep kreeg l.binnen P. Doorn de gelegenheid om door te breken en doelman Everaers het nakijken te geven (1-1). Bij de eerste de beste aanval na de rust schoot Ragas op de staander, wat midvoor Kooman hem even later nadeed. In de 12e minuut gaf Ragas een pass aan Koo- man die de verdediging zijn hielen liet zien om vervolgens rustig in te schieten (2-1). De thuisclub onder nam aanval na aanval waarbij het met veel pech had te kampen. In de 25e minuut plaatste Verboom naar Ragas die terugspeelde op Bezuijen die inschoot (3-1). Uit een strafschop voor een overtreding, waarvoor iede re scheidsrechter er veertig in een wedstrijd kan geven, bracht Ris- "seeuw de eindstand op 3-2. man Stoutjesdijk te passeren (2-1). Direct na de hervatting wist mid voor Klink zich uitstekend vrij te spelen, waarna hij zijn schot door de staander zag gekeerd. Zierikzee bleef hierna nog even de toon aangeven, maar geleidelijk aan slaagden de be zoekers erin meer vat op het spel te krijgen. De thuisclub werd zelfs in het defensief gedrongen, waarbij de defensie 2ich enige malen volledig moest inzetten om onheil te voor komen. In de 21ste minuut volgde evenwel plotseling de omwenteling, toen Tiggelhoven op de rechtervleu gel het Ieder keurig voor doel plaat ste, waar het door A. Klink hoog in de touwen werd gekopt (3-1). Zie rikzee nam het spel hierna weer vol ledig in handen, waardoor zij weer alle aandacht kon besteden aan haar aanvallende taak. In de 25ste mi nuut wei'd de strijd definitief beslist door A. Klink, die na een bijzonder mooie combinatie het leder onhoud baar in het net liet verdwijnen (4-1). Tiggelhoven schoot hierna rakelings naast, de doorgebroken Klink net over en v. d. Hoek in de handen van de doelverdediger. In de laatste mi nuut van de wedstrijd ging de doel verdediger van Borgvliet nog knock out, toen hij een kogel van Willemse (van enige meters afstand) midden in het gelaat kreeg. bracht De Marco de balans in even wicht (2-2) waarna Slabbekoord, in de 37e minuut en De Regt. in de 42e minuut, Kloetinge bij het ingaan van de rust een 4-2 voorsprong konden geven. Na de hervatting verscheen MEVO weer volledig binnen de lij nen. Veel krachtsverschil viel er m de 2e helft niet meer te constateren al kreeg MEVO in het laatste kwar tier, toen het druk kon uitoefenen op het Kloetinge-doel, nog enige goede kansen. Drie minuten voor tijd bracht Jan van Dijke met een keurig schot de achterstand nog terug tot 3-4 maar de tijd hierna was te kort. om de balans nog in evenwicht te kun nen brengen. Hockeyclub Schouw en-Duivel and Spelrcgelmorgcn Voor de leden van de hockeyclub Schouwen-Duiveland werd zaterdag j.l. een spelregelmorgen georgani seerd, waarop als inleider optrad de oud-Zierikzeeënaar de heer B. J. Franke. Er bestond vooral belang stelling van jeugdleden voor deze instructieve ochtend. H.S.D. A-Goes A 0-2 In een overigens vlot gespeelde wedstrijd verloren de junioren van H.S.D. met 2-0. De ruststand was 1-0. Opvallend in deze wedstrijd was het spel van back Kees Postma en doelman Piet Berman, die een zeer goede wedstrijd speelden. H.S.D. I (licrcn)-Middclburg III 6-0 Deze wedstrijd werd door H.S.D. met vier invallers gespeeld onder slechte weersomstandigheden. De he ren verloren met 6-0 van de leerlin gen van de Vlissingso De Ruijtor- school. men, die door het R1VON gemerkt zijn. Vermeldden wij enige tijd ge leden dat de heer W. Jumelet een gemerkt visje in zijn fuiken had ge vangen. vorige week ving de Bru 45, schipper Joh. de Koning Cz., er zelfs twee in zijn mosselkorren. Niet alleen aan de heren van het RIVON maar ook aan de lezers van onze krant wordt het nu wel duide lijk, dat de platvis in scholen zwemt. Het blijkt nu immers ook dat losge laten visjes, die gemerkt zijn, bij elkaar blijven, omdat ze tot een be paald broed of tot een bepaalde jaarklasse behoren. Culturele avond ten bate van NOVIB Op vrijdag 23 februari zal te Brui nisse in het Ned. Herv. Verenigings gebouw een culturele avond worden gehouden, waarvan de baten zijn bestemd voor de NOVIB. Aan deze culturele avond werken mee het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van de heer Jo van den Berge, terwijl de toneelgroep van „Nu met Hope" hel toneelstuk „Het onverwoestbare", geschreven door G. Hamstra-Vos, zal opvoeren, het toneelstuk dat eerder voor het voetlicht werd gebracht op de uitvoering van dit muziekgezel schap. Ds. H. Jagersma zal een toe spraak houden, terwijl de avond zal worden gesloten door mevr. van de Linde-Bezemer. Een verloting zal worden gehouden om de kosten te drukken. Huis verkocht De heer Joh. M. Otte heeft zijn huis met schuur enz. waar hij bijna een halve eeuw heeft gewoond, Dee- straat 31 onderhands verkocht aan de heer A. de Graaf van het motor schip „Ansa". Opstandige leden van de India- sche Nagastam hebben maandag in de staat Minapoer bij de beschieting van een stembureau twee mensen gedood. IN MEMORIAM K. DE VRIES Te Wassenaar overleed op 84-jari- ge leeftijd de heer K. dé Vries, in leven gepensioneerd .directeur van de Lagere Technische School te Zierik zee. De heer De Vries heeft een le ven achter de rug, dat voor een groot deel gewijd was aan de belangen van de Zierikzeese school, die hij met grote liefde en toewijding heeft ge diend. In zijn hoedanigheid van di recteur genoot hij in deze streek een grote bekendheid. Hij werd in 1921 in die funktie benoemd en werd in 1947 al's zodanig gepensioneerd. Zijn opvolger was de - inmiddels ook reeds gepensioneerde - directeur de heer W. Hack. De heer De Vries is in de periode van zijn directeurschap getuige ge weest van een belangrijke - door hem gestimuleerde - ontwikkeling van zijn school, in het begin van de dertiger jaren belangrijk gesteund door de komst van waterleiding en elektriciteit op Schouwen-Duiveland. Bij zijn komst waren er 56 dag schoolleerlingen en bij zijn vertrek telde de Lts. reeds 141 leerlingen. Hoewel hier niet meer woonachtig leefde de heer De Vries nog altijd sterk mee met Zierikzee, de stad, die hij nog vorig jaar bezocht. Door omstandigheden - wat zit een mens soms vast aan de omstan digheden - kom ik de laatste tijd vaak in een ziekenhuis op bezoek. Jaren geleden daar zelf al eens ge weest, met een hoofd vol plannen en heel wat werk, maar dan is het ineens een keer afgelopen en men gaat plat om te pogen te wennen aan een nieuw ritme, een ander ritueel en andereomstandigheden. Na ontslag neemt 'een mens zich heilig voor dat allemaal niet te vergeten: en zo nu en dan eens flink aan de zieken te denken, maar ook deze weg „to hell is paved with good intentions". Totdat men er weer komt en ontdekt dat er nog niets is veranderd en alles maar door gaat. Het andere ritme, het andere ritueel, de andere omstandigheden, alles in het kader van de strijd tegen de dood. Het is geen opwekkend onderwerp en we stoppen het graag weg onder een heleboel gesjouw, waar we ach ter wegkruipen. Ieder mens weet zijn muurtje te bouwen om zich achter te verschuilen, maar vroeg of laat komt buurmans tijd, komt mijn tijd. De mooiste en meest geliefde boe ken zullen dan dicht blijven; mis schien zal de zon klaterend boven de wereld staan maar we zullen het niet meer zien. Jonge mensen zul len het ochtendvenster open gooien en diep de longen vol zuigen, maar we zullen het niet weten. Het caril lon zal sprankelende klanken over de daken uitstrooien, maar we zul len het niet meer horen. Niets aards zal en kan er meer zijn om zich voor te interesseren of om er zich over op te winden. Alles krimpt weg, wordt leeg, wordt zinloos zelfs en ver schrompelt als een gevallen blad in de herfst. Een troostende hand zal er misschien nog zijn, maar we zul len die zelfs niet meer voelen. Onbegrijpelijke gedachte en een ongrijpbare werkelijkheid, waaraan men maar zelden denkt, ondanks het onontkoombare karakter er van. Misschien is het goed dat we soms naar een ziekenhuis moeten, om er aan herinnerd te worden. Ook al ma ken we geen deel uit van die ge meenschap, er is een vermoeden van dat andere ritme, dat andere ritueel, die andere omstandigheden, zich voordoende met een gelijkmatigheid, die de keel wel eens kan dichtsnoe ren. onvermurwbaar, onverbiddelijk. Geen epiloog op dit stukje. Het was zo maar een npkomende ge dachtedie men neer schrijft, gedic teerd dooi' de omstandigheden. Meer niet, SCHIEREILANDMAN. Gemeenteraad Zierikzee Onfortuinlijk Renesse won toeli nog van Groede (3—2) Zierikzee won verdiend van Nieuw Borgvliet (4—1)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2