Jaarvergadering Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Bruinisse ln *'e erenigde Staten D '66 en de kabinetsformatie Prof. dr. J. Zijlstra informateur Jaarvergadering Fok- en Contrölevereniging Sch.-Duiveland STREEKNIEUWS LAATSTE NIEUWS VAN DICHTBIJ EN VAN VER HET PORSELEINEN MASKER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maande au ttbru*ri mi Nr. 19747 Toerisme ontwikkelt zich goe«l Strijd tegen misdaad BRUINISSE. 18-2. De ln hotel Storm te Bruinisse gehouden verga dering van de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer afdeling Bruinisse was zeer matig bezocht. Dit is des te onbegrijpelijker, omdat het juist de V.V.V. op Bruinisse is, waarvan het bestuur altijd vol plan nen is voor de toekomst terwijl ook wat wordt aangepakt, doorgaans uit stekend wordt uitgevoerd. De voor- zitter de heer C. Junielet kon in zijn openingswoord dan ook terug zien op een geslaagde journalistendag en een zeer geslaagd mosselfeest. Buitendien waren er nog wel een aantal attrac ties, die eveneens tot tevredenheid konden worden afgewerkt. De zomerwoningen konden alle worden verhuurd (er waren er vee] tekort). Er waren een weer gegroeid aantal overnachtingen, de kiosk in Oude Tonge van de V.V.V. Flakkee, werd in gebruik genomen. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Pleune ging er allemaal nog een beetje dieper op in. Aantal overnaahtingen 5130. op campings 963, in de haven pim 650 zeil- of motorplezierjachten. Er werden 13.000 folders verspreid plus 7.000 folders uitgedeeld op het mosselfeest. Er zijn besprekingen aan de gang over het vormen van één V.V.V. samen met Oude Tonge. De besprekingen die in 1966 werden gevoerd om te komen tot h'et vormen van één streek V.V.V., hebben een moeizaam verloop, De heer J, Bout werd herdacht als actief bestuurslid. Dat Brouwershaven, Oude Tonge en St. Annaland Bruinisse een slag voor waren in de verwezenlijking van een jachthaven was niet zo erg aldus de secretaris in zijn jaarver slag, wel zal Bruinisse in deze waak zaam moeten blijven, de gunstige lig ging van Bruinisse spreekt in deze wel een woordje mee. De samenwerking met andere ver enigingen was goed, de contactavond met de huurders van zomerwonin gen is voor herhaling vatbaar. De rekening van de penningmees ter de heer Jac. Kleppe vertoonde een flink batig saldo, de misschien wat zwaar aangezette begroting 1967 had echter een flink tekort. Begroting 1967 Bij de behandeling van de begro ting 1967 werd nog opgemerkt, dat de verhuur van zomerwoningen op losse schroeven komt te staan, nu) van gemeentewege in 1967 deze zo merwoningen een grondige opknap beurt 'krijgen. De heer C. Jumelet werd als be stuurslid herkozen; in de vacature J. Pleune (niet herkiesbaar) werd ge kozen de heer L. Ottens, in de va cature Ph. van der Est de heer W. Bout. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van de heer Ph. van der Est, die als bestuurslid veel voor de vereniging heeft gedaan, een ander geval is echter het bedanken van de heer J. Pleune, want hij was als secretaris de motor van de ver eniging. Wat de heer Pleune voor V.V.V. heeft gedaan is niet in een paar woorden te zeggen. Bergen werk heeft hij verzet, met een ongelooflijk enthousiasme. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk op de andere le den en zo werd er heel wat tot stand gebracht met uiterst beperkte mid delen. Ieder jaar nog kon het voor nemen van de heer Pleune om te bedanken als bestuurslid worden verijdeld, doch thans lukt dat niet meer. De heer Pleune dankte de voorzit ter voor zijn waarderende woorden en gaf de verzekering dat hij zal blij ven mee leven met het werk van V.V.V., hij zal ook altijd bereid blij ven wanneer dat gevraagd wordt zijn medewerking te geven, maar een volledig secretariaat is een te zware opgave. Uitvoerig werd vervolgens gespro ken over de verhuur van de zomer woningen in 1967. Enerzijds juicht men het natuurlijk toe, dat de zo merwoningen zuilen worden opge knapt, anderzijds zou men gaarne zien, dat dit in de winter gebeurde, maar dit schijnt ondanks toezeggin gen in die richting, niet juist te zijn gezien de correspondentie, die men heeft ontvangen, maar dit niet uit munt door duidelijkheid. Een ander punt is de jachthaven, waarvoor een gedeelte van de werk- haven in aanmerking zou komen. V. V.V. is bereid te bemiddelen bij de financiering, maar de gemeente is niet erg enthousiast op dit punt. Men hoopt vurig dat de nu al véle jaren slepende onderhandelingen tussen Rijkswaterstaat en de gemeente Bruinisse nu spoedig met succes zul len worden bekroond. Attracties in 1967 Als attracties voor 1967 worden door de vereniging vele mogelijkhe den gezien, eventueel samen te orga niseren met andere verenigingen, zo als muziekuitvoeringen (samen met „Nu Met Hope"), zeilwedstrijden, zwemwedstrijden, hengelsportwed strijden (samen met de hengelsport- vereniging, kinderspelen, samen met de speeltuinvereniging), een wandel tocht, een lampionoptocht, een volks dansgroep enz. Een en ander zal worden bespro ken met de sportcommissie. Ook is een aanbieding ontvangen voor een demonstratie met politie honden. De heer Jumelet heeft het organiseren van een Ronde van Bruinisse gemist in de opsomming van mogelijke attracties. Over de mogelijkheden daarvan wordt uit voerig gediscusieerd, er zal contact voor worden gezocht met iemand die reeds eerder van organisatietalent op dit gebied blijk gaf. De heer F G. Verhoeven vestigt de aandacht op de harmonie van Beek en Donk, een in de Vaandelafdeling spelend muziekgezelschap, dat wel te Bruinisse een ooncert zou willen ge ven. Ook hiervoor zullen contacten worden gelegd. Hierna sluiting door de voorzitter. DEN HAAG, 18-2. D '66 rat niet aan de regering deelnemen wanneer een der programmapunten van de regering expliciet in strijd is met het programma van D '66 en „gezien de voorwaarden die wij stellen is het vrij denkbeeldig dat wij aan een re gering zullen deelnemen", aldus heeft de lijstaanvoerder van Democraten '66, de heer H. A. F. M. O. van Mier- lo, na zijn onderhoud met koningin Juliana verklaard. De voornaamste taak van het nieu we kabinet is volgens D '66 de kloof die tussen .overheid en burgerij is ontstaan te idichten. De verwijdering is het gevolg van primo het feit dat de vijf grote partijen niet langer weerspiegelen wat onder de kiezers leeft, secundo de omstandigheid dat de kiezers niet hun regering kiezen en tertio, dat het contact tussen bur ger en parlementariër niet langer bestaat, aldus de heer Van Mierlo. WASHINGTON. 19-2. De door pre sident Johnson ingestelde commis sie inzake de misdadigheid in de V. S. heeft een rapport van 340 pagina's uitgebracht waarin zij actie op grote schaal aanbeveelt om de bronnen der misdadigheid in de achterbuur ten en ghetto's van de Amerikaanse steden op te ruimen. Dat zal lang zaam gaan en veel moeite en tijd kosten, aldus het rapport. De uit negentien leden bestaande commis sie adviseert verder het onderwijs te verbeteren, voor werkgelegenheid te zorgen en elke Amerikaan in de gelegenheid te stellen zich van zijn verantwoordelijkheid te kwijten. DEN HAAG, 18-2. H.M. de ko ningin heeft op paleis Soestdük de minister-president prof. dr. J. Zül- stra ontvangen. De koningin heeft hem, mede gelet op de uitslag van de verkiezingen, verzocht als infor mateur op te treden en haar rapport uit te brengen over de mogelijkheden cm te komen tot de vorming van een kabinet, dat zal mogen rekenen op een vruchtbare samenwerking met de volksvertegenwoordiging. Dit is medegedeeld door het kabinet der koningin. Diploma's voor veehouders ZIERIKZEE, 18-2. De fok- en contro-levereniging „Schouwen-Dui- veiand" hield op 17 februari de jaar vergadering in het Huis van Nas sau te Zierikzee. De voorzitter, de heer A. F. Schoof, sprak in zijn ope ningswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst van de leden. Verder verwelkomde hij de heren ir. W. Harmsen, veeteeltconsulent in Zeeland, J. Stroo, hoofdcontroleur van de P.V.M. in Zeeland, de heer L. M. Moermond, van de voorlich tingsdienst en verdere genodigden Hierna gaf hij een overzicht van het afgelopen jaar. Nadat de secretaris de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen had, werd door de penningmeester de jaarrekening over het afgelopen jaar behandeld, waaruit blijkt dat de ontvangsten, de uitgaven hebben kunnen dekken. Als nieuwe leden voor de kascon- trolecommissie werden de heren M. Flik weert en C. Beije gekozen. Bij het vaststellen van het loon der monsternemers werd door het be stuur voorgesteld dit op f 1,15 per monster te brengen, waarmede de vergadering akkoord ging. De heer Stroo gaf hierna een overzicht van de best geplaatste koeien op Schou- wen-Duiveland, verdeeld over 6 ca-, tegorieën, en deelde de behaalde di ploma's uit. Ie groep; leeftijd: 2 jaar tot' 2,6 jaar: 1. Leeuwarder 38, eig. A. J. Dalebout, Nieuwerkerk; 2. Eeltje' 15, eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve; 3. Geertje 8, eig. S. L. en W. Vijver berg, Ouwerkerk. 2e groep, leeftijd: 2,7 j.-2,ll jaar: 1. Berkertje 3, eig. H. de Vlieger, Ouwerkerk; 2. Trijntje 4, eig. A. J. Bolijn, Ouwerkerk; 3. Zwartje, eig. J. Hanse, Ellemeet. 3e groep, leeftijd: 3 j.-3,ll jaar: 1. Dora, eig. S. v. d. Wekke, Haam stede; 2. Jelsemer Wimpje 185, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; 3. Dina 2, eig. mevr. v. d. Vate, Nieuwerkerk. 4e groep, leeftijd: 4 j.-4,ll jaar: 1. Nette 66, eig. A. J. Dalebout, Ouwer kerk; 2. Marijkes André, eig. C. v. d. •Houten, Kerkwerve; 3. Ada, eig. S. v. d. Wekke, Haamstede. Prinses Margriet en echtgenoot weer thuis SCHIPHOL, 20-2. Na een huwe- lijksreis van bijna zes weken zijn prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven vanochtend uit New York op Schiphol teruggekeerd. Zij werden daar begroet door de ko ningin, prinses Christina, prins Claus en de ouders van de bruidegom, Mr. P. van Vollenhoven heeft voor deze reis ruim 3 maanden buitenge woon verlof gehad. Hij zal zich op 1 maart weer bij zijn onderdeel moe ten melden. Prins Bernhard was door verblijf Ln het buitenland verhinderd op Schiphol aanwezig te zijn. Hij be vindt zich op 'het ogenblik in New York voor het bijwonen van een bij eenkomst van de U.S. Aif Force. De prins wordt donderdag a.s. in Nederland terugverwacht. Hervormde Gemeente van Zierikzee zond zendingsechtpaar uit naar Kameroen ZIERIKZEE, 19-2. In een druk bezochte dienst in de Gasthuiskerk te Zierikzee vond zondagmorgen de uitzending- plaats van de heer G. F. Drejer, zendingsarts en zijn echtge note, mevrouw R. J. Drcjer-Stoffels- ma, die cp 28 februari a.s. naar het zendingsziekenhuis in Foumban in Kameroen hopen te vertrekken om daar vier jaren werkzaam te zijn. Voorgangers in deze dienst waren de plaatselijke predikanten, ds. J. B. Assendorp en ds. A. Lam, van wie eerstgenoemde de liturgie verzorgde en laatstgenoemde de predikatie hield. Na het votum en de groet sprak ds. Assendorp een hartelijk welkomstwoord tot de heer en me vrouw Drejer, hun aanwezige ouders en verdere familieleden, vrienden en kennissen, en de aanwezige ver tegenwoordigers van het zendings bureau te Oegstgeest. De Schriftlezing was uit Jeremia 1 4-12, Mattheus 28 16-20 en 2 Cor. 4 5-10. Ds. Lam bepaalde zijn gehoor bij de tekst Jeremia 1 11 5e groep, leeftijd: 5-6 jaar: 1. Leeu warder 2, eig. A. J. Dalebout, Ouwerkerk; 2. Saartje, eig. M. de Boer, Zierikzee; 3. Kora, eig. M. de Boer, Zierikzee. 6e groep, leeftijd 6 j. en ouder: 1. Kee, eig. M. de Ruiter, Kerkwerve; 2. Jannie, eig. B. Boot, Haamstede; 3. Frieda 5, eig. wed. L. de Kok, Kerkwerve. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden A. F. Schoof en M. O. Hanse herkozen. Als afge vaardigden naar de P.VJVI. vergade- ZIERIKZEE Vrouwenbond P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van de Vrou wenbond van de P.v.d.A. organiseert woensdag 22 februari de maandelijk se bijeenkomst in de koffiekamer van het Huis van Nassau. Op deze verga dering zal de heer J. Pomper een in leiding houden over het onderwerp: „De wet op de Arbeidsongeschikt heidsverzekering". Ieder is op deze bijeenkomst welkom. BRUINISSE Gezellige avond C.J.V. De jeugdclubs, georganiseerd in het C.J.Vhielden hun „gezellige avond" in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. Toneelstukjes, voor drachten en andere gezellige bezig heden vulden 'het programma, er was koffie en dit eigentijdse pro gramma werd afgewisseld met wat oudere nummers, die het altijd goed deden en viel 'bij de jeugd dan ook bijzonder in de smaal?. Scheepvaartberichten Alchiba, 20-2 dwars Khorya Morya naar Suez. Esso Rotterdam, 20-2 ten anker rede Ras Tanura. Katsedijk, 18-2 van Rotterdam naar Miami. Kenia, 16-2 van Singapore naar Hongkong. Philippia, 20-2 dwars Tunis naar Rotterdam. Slamat, 19-2 te Genua. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 20-2. Aangevoerd 1155 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen, ex tra kwaliteit f 4,45-4,75, le f 4,00- 4,35, 2e f 3,70-3,85, 3e f 3,25-3,50; stieren f 4,05-4,55; worstkoeien f3,15- 3,40. Runderen: aanvoer korter; handel redelijk; prijzen iets stijver. ring werden benoemd de heren L, M .Moermond en A. J. Dalebout. Over de groei en doelstelling van de Hozubra werd een inleidend woord gesproken door ir. W. L. Harmsen. De Hozubra is een over koepelend orgaan van commissies in de fok- en controle-verenigingen van de provincies Holland, Zeeland, Utrecht en Brabant, en organiseerde in april een stieren keuring in Etten. Nadat de heer L. M. Moermond ge- van de provincies HolaLnd, Zeeland, kelingen van de K.I. in Zeeland be stond er gelegenheid voor het stellen van vragen. Nadat deze door de sprekers waren beantwoord, sloot de voorzitter deze goed bezochte ver gadering. Gevechten tussen militairen in Djakarta TOKIO, 20-2. Gisteravond zijn volgens een Japanse correspondent gevechten uitgebroken in de Indo nesische hoofdstad tussen militairen die voor Soekarno zijn enerzijds en tegen Soekarno gekante militairen anderzijds. De Djakartaanse correspondent van het blad „Sankei Shimboen" zegt van een ooggetuige vernomen te hebben, dat een vuurgevecht is gehouden tussen mariniers die op de hand van Soekarno zijn en anti- Soekarnogezinde parachutisten, na dat mariniers het hoofdkwartier hadden overgenomen van de studen tenorganisatie Kami. De mariniers werden later door de parachutisten verdreven. Er zouden vele doden en gewonden zijn gevallen aan beide zijden. In elk geval zou de dood van twee mensen bevestigd zijn. AMSTERDAM. De hoofdstedelijke recherche heeft drie jongemannen aangehouden, 'die vorige maand uit een inrichting waren ontsnapt en worden verdacht van diverse inbra ken en diefstallen. Het zijn de 20- jari'ge G. v. d. B., 'de 25-jarige H. T. en de 23-jarige W. A. J. V. Grafschennis in Tienen BRUSSEL, 18-2. Aan de reeks grafschendingen van de afgelopen drie maanden in Nederland', België en Duitsland is in de nacht van donderdag op vrijdag een nieuwe toegevoefd te Tienen, ten oosten van Leuven. Er werden eenenzeventig grafstenen of kruisbeelden vernield en besmeurd met opschriften. Dit maal moesten vooral kindergraven het ontgelden.. Een van de opschrif ten luidde „Ik was het die vorige week dinsdag het kerkhof van Til burg schond m Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft een groep Quakers laten weten dat zij aan ver volging blootstaan als zij hun plan nen, om voorraden medicijnen naar Noord-Vietnam te vervoeren, uit voeren. Volgens muurkranten in Peking heeft generaal Jang Tsjen Woe. tij delijk stafchef van het leger, meege deeld dat China binnenkort een kunstmaan zal lanceren. De Vietcong. de militaire orga nisatie van het Zuidvietnamese be vrijdingsfront, heeft twee Ameri kaanse krijgsgevangenen in vrijheid gesteld. Een werkcomité heeft zondag avond in Buenos Aires overeenstem ming bereikt over een ontwerp-agen- da voor de in april te houden iod- conferentie van het westelijk half rond. Een hoge functionaris van het Westduitse ministerie van buiten landse zaken zal binnenkort naar Parijs gaan om te trachten Franse twijfels aangaande Britse toetreding tot de Europese Economische Ge- Hij hoopt dat de komende maanden meenschap weg te nemen. Oud-Bondskanselier Adenauer is zondag in Parijs aangekomen Hij zal daar maandag met president de Gaulle spreken. Daarna keert Aden auer, die een bezoek van vijf dagen aan Madrid heeft gebracht, naar huis terug. 1 Bij de Goodwin Sands is zondag avond de Britse kotter „J.A.P." ver gaan. De zes -bemanningsleden zijn van een reddingsvlot opgepikt door het Deense schip „Engeland", dat op weg is naar Esbjerg. Ambassadeur Thompson sprak met Kosygin MOSKOU, 18-2. De Amerikaanse ambassadeur in de Sowjet-Unie Llewellyn Thompson heeft zaterdag een onderhoud van meer dan 2 uur met de Sowjet-Russische premier Kosygin op het Kremlin gehad. De Amerikaanse ambassadeur wilde niet zeggen waarover precies was gesproken behalve dat het gi'ng om onderwerpen van „wederzijds be lang". Het was Thompsons eerste gewone onderhoud met Kosygin se dert hij vorige maand voor zijn tweede ambtsperiode in Moskou was teruggekeerd. Hij is ook van 1957 tot 1962 ambassadeur in tie Sowjet- Unie geweest. DEN HAAG. De Nederlandse di recteur-generaal voor de gezond heid van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid dr. R. J H. Kruisinga is door de Sow jet- autoriteiten uitgenodigd een aantal gastcolleges te geven aan de univer siteit van Moskou. De politie van Luzern heeft za terdag de in heel Europa gezochte 43-jarige Kurt Molitor uit Keulen gearresteerd, verdacht van moord op zijn moeder. Dr. Robert Oppenheimer, de va der" van de eerste Amerikaanse atoombom, is zaterdagavond op 62- jarige leeftijd in zijn woning te Prin ceton in New Jersey overleden. TOKIO. Partijvoorzitter Mao Tse- Toeng heeft het leger opgedragen de oorlogsvoorbereidingen in de gebie den die aan de Sowjet-Unie grenzen, te consolideren, zo is gemeld op een muurkrant in Peking. TEL AVIV. Volgens het Israëli sche blad „Jerusalem Post" heeft de Israëlische overheid de buitenlandse en V.N.-vertegenwoordigers in Jeru zalem laten weten, dat Israël krach tig zal reageren op een nieuwe golf van incidenten aan de grens. DJAKARTA. Generaal - majoor Dharsono, commandant van het Si- liwangi-korps, heeft volgens Antara gezegd dat hij persoonlijk de dag zal bekendmaken, waarop de laatste en vernietigende aanval op de oude orde van Soekarno zal worden gedaan. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindi iedere dag plaats In onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren Omzetcijfers opnieuw gestegen Jaarvergadering weegbrugvereniging te Oosterland OOSTERLAND, 18-2. Bij de aan vang van de jaarlijkse ledenvergade ring van de Coöp. Weegbrugvereni ging „Even Buiten" die gehouden werd in het café van de heer Bouma sprak de voorzitter, de heer M. J. Zeijler, waarden ter nagedachtenis aa.n de vorige week overleden mevr. M. Mcl-Schilperoort. Met enige treffende woorden me moreerde de heer Zeijler datgene wat de thans overledene jarenlang in samenwerking met haar man voor de weegbrug heeft gedaan. Namens de vereniging wenste de voorzitter de heer Mol en zijn beide jeugdige kinderen kracht en sterkte toe. De vergadering nam staande enige ogen blikken stilte ia. acht. In zijn welkomstwoord tot de aan wezigen, die in grote getale waren opgekomen deelde de voorzitter mee dat de omzetcijfers nog steeds stij gen. Dit bewijst dat de fairbank in een grote behoefte voorziet en stemt tot dankbaarheid. Vorig jaar werd de 36 miljoen kg bereikt, dit jaar wordt de 40 miljoen benadert. Wat de inventaris betreft, door de goede zorgen van de weger de heer J. A. Beije, ver keent deze in perfec te toestand. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede dat de weegbrug voortaan 's zaterdagsmiddags geslo ten zal zijn. De penningmeester de heer L. M. van der Maas las hierna een finan cieel verslag nadat de secretaris de heer J. Kwaak de notulen had ge lezen. Er werd in het jaar 1966 het volgènde op de weegbrug gewogen: 10945.032 kg aardappelen, 16303 kg uien, 9422653 kg hooi en stro. 437.040 kg vlas, 206.046 kg witlof, 203.353 kg hout, 285.600 kg olie, 273.150 kg grint enz., 127.848 kg erwten, 212.680 kg kunstmest, 211.175 kg kolen, 138.700 kg peeblad, 202.060 kg tarwe, 41.780 kg wijnpeen, 593.379 kg voederaard appelen, 76.040 kg gerst, 47.270 kg lijmen, 15.660 kg Sillecta zaad, 44.270 kg graszaad, 116.664 kg voederbieten, 17.330 kg LYucernmeel, 220 kg haver| 24.460 kg ijzer, 21.140 kg prei, 9.170 kg mest, 32 stuks vee, 5 stuks auto mobielen en 2 tractoren, totaal een aantal van 39.996.168 kg voor een bedrag, groot f 15.998,39. Verder bleek uit het financieel verslag dat de kas sloot met een goed batig saldo. De rekening was nage zien door de heren H. Barendse, Jan Boogert en M. van 't Hoff Jacz. en in de beste orde bevonden. Nadat nog enige financiële problemen wer den besproken, kwam de bestuurs verkiezing aan de beurt. De heer H. J. van de Zande, aftredend als be stuurslid, werd bij acclamatie herko zen. In de commissie van toezicht kwam in de plaats van de heer H. Barendse, de heer Jozlas Stouten Wz. en als plaatsvervangend 'lid van gen. commissie de heer S. van der Laan. Nadat nog enige huishoudelijke aangelegenheden aan de orde waren geweest, bracht tenslotte de voorzit-) ter, de weger de heer J. A. Beije J. A.z. een woord van dank voor de voortreffelijke wijze waarop hij zijn werk aan de weegbrug verricht. „U geeft onze klanten een prima service en staat dag en nacht klaar voor hen", was het commentaar van de voorzitter. Nadat spreker allen een goed en voorspoedig jaar had toege wenst, eindigde hij deze geannimeer.- de vergadering. en 12: „Voorts geschiedde des Heren woord tot mij, zeggende: „Wat ziet gij Jeremia?" En ik zeide: „Ik zie een amandeltak". En de Here zeide tot mij: „Gij hebt wel gezien; want ik zal waken over mijn woord om dat te doen". Z.Eerw. richtte zich hierbij met een persoonlijk woord en van de gemeente tot de heer en mevrouw Drejer en eindigde met de zegenbede uit Psalm 121. Dokter Drejer vertelde een en an der over zijn toekomstige taak in Kameroen en de omstandigheden waaronder hij zal werken, waarbij hij o.m. opmerkte dat het in wezen geen verschil uitmaakt of men in Afrika werkt of in Nederland. Hij besloot met de woorden „Wij moe ten God liefhebben en onze naaste als onszelf. Dat geldt zowel hier als in Kameroen. Wij hopen dat dit de ba9is is, waarop wij zullen werken". Na de dienst bestond aan de uit gang van het kerkgebouw gelegen heid de heer en mevrouw Drejer de hand te drukken, waarvan door ve len gebruik werd gemaakt. 36. „Meekomen!" beval de officier en de tien vrijwilligers volgden hem. Een ogen blik stond Aram in tweestrijd. Zou hij zich heimelijk terugtrekken? Maar dit was een extra wacht en er was een grote kans dat deze voor de waterburcht bestemd was Zo'n gelegenheid zou niet spoedig terug keren. Aram dacht aan de wijze woorden van Pi Tai. Vermoedelijk zou de soldaat, die hem herkend had, zich wel wachten rucht baarheid te geven aan zijn avontuur, daar hij dan zelf teveel „gezicht" zou verliezen. Een ogenblik later werd zijn vermoeden bcop. marten toonder studio's^ bewaarheid, want terwijl zij naar buiten liepen, sloop de soldaat naaest hem en siste hem in het oor: „Ik krijg je wel, hond!" Aram haalde zijn schouders op en ver snelde zijn pas. De man was dus blijkbaar niet van plan direct iets te ondernemen, doch Aram besefte heel goed dat zijn aan wezigheid een voortdurende bedreiging vormde. Het kleine troepje verliet de stad dooi de oostelijke poort en vervolgde zijn weg langs de rivier. Het begon reeds donker te worden en Aram vroeg zich af of er nooit ^en einde aan de tocht zou komen, toen hij plotseling voor zich uit de omtrekken van een geweldige vesting zag opdoemen. Hoog en dreigend verhieven de muren zich bo ven het vlakke land. De waterburcht! Toen zij naderbij kwamen, zag Aram dat de ves ting omgeven was door een brede gracht. Doch een valbrug werd neergelaten en on der de ogen van de wachters marcheerde de troep de enorme porot binnen. Op een soort binnenplaats werd „halt" gecommandeerd en de officier wendde zich met een hoofse groet tot een man in een rijk bestikt gewaad, die haastig naar bui ten kwam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3